Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Άρης - Επικαιρότητα - Συζητήσεις
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Άρης
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135
hagi
Αντε να δούμε τι θα γίνει με τους Πελεκανο,Χαριση και Ασημακοπουλο. Αν και πιστεύω ότι ο αρχηγός θα μείνει. Αν μείνουν και οι τρεις σίγουρα είναι πολύ θετικό. Απο κει και πέρα μεγάλο μείον που χάσαμε τον Πασαλιτς. Ελπίζω να πάρουμε κάποιον άλλο σκόρερ.

Μακάρι να βοηθήσει και ο Νικ τώρα που έχουμε ανάγκη. Γενικά είμαι αισιόδοξος γιατί φαίνεται ότι γίνετε σοβαρή προσπάθεια. Βέβαια ήθελα πολύ να παίξουμε Ευρώπη αλλα κάτι παραπανω ξέρουν αυτοί οπότε αφού είναι για καλο πάω πάσο.
tuareg
QUOTE(tuareg @ Jul 3 2013, 22:42 ) *
παιζει τελικα να μην ειναι αυτο που εγραψα για καπαζογλου... biggrin.gif biggrin.gif
αν μαθω (ειμαι ο LFO του Αρη biggrin.gif biggrin.gif ) θα ενημερωσω



σαρικο θα σπασουμε το συμβολαιο με μικρο μπαι αουτ αν βρουμε κατι καλυτερο (δυσκολο εως αδυνατο),δε το πολυθελει ο Αγγελου.
Μανατζερ εννοουσε τελικα το Τουκμενιδη,πηγαμε να υπογραψουμε το Μαργαριτη και μας την εκανε...
SteelGandalf
Who is Τουκμενίδης;

QUOTE(www.pressaris.gr)
Συνάντηση Γκάλη με Αρβανίτη, Γαλιλαία για το τουρνουά προς τιμήν του!

Πέρα από την παρουσία του Νίκου Γκάλη στη μπουτίκ της ΚΑΕ, ο θρύλος του ελληνικού μπάσκετ συναντήθηκε με τον πρόεδρο Λευτέρη Αρβανίτη και τον υπεύθυνο του αγωνιστικού τμήματος, Χρήστο Γαλιλαία και τον ενημέρωσαν για την απόφαση της ομάδας να οργανώσει τουρνουά με το όνομά του.


Όπως ενημέρωσε η ΚΑΕ «συνάντηση με τον Νίκο Γκάλη είχαν το μεσημέρι της Τετάρτης (03/07) ο Πρόεδρος της Κ.Α.Ε. ΑΡΗΣ, Λευτέρης Αρβανίτης και ο Αντιπρόεδρος της Κ.Α.Ε. ΑΡΗΣ, Χρήστος Γαλιλαίας.

Οι κ.κ. Αρβανίτης, Γαλιλαίας ενημέρωσαν τον Νίκο Γκάλη για την πρόθεσή τους να διεξαχθεί τουρνουά με την ονομασία «Νίκος Γκάλης», χωρίς ακόμη να έχουν οριστεί ημερομηνίες, κάτι που θα αποφασιστεί από κοινού.

Ο μεγάλος Έλληνας αθλητής φάνηκε ιδιαίτερα χαρούμενος με τη διεξαγωγή του τουρνουά».


Τον έχουν ζεστάνει αισθητά τον Νικ!!!

Κι εγώ δεν θέλω, αυτή την στιγμή, να ασχοληθεί ενεργά με τα διοικητικά της Κ.Α.Ε. ο Νίκος Γκάλης. Δεν το πιστεύω κιόλας πως θα ασχοληθεί με το συγκεκριμένο πόστο (γενικά).
tuareg
QUOTE (SteelGandalf @ Jul 3 2013, 22:56 ) *
Who is Τουκμενίδης;


πρωην παικτης μας που εγινε μανατζερ...(εχει και το δδ)
http://www.actionbasketball.gr/index.php?toukmenidhs
Timemaster
είχε βγει το μπασκετ πλασ πριν μερικές μέρες και ανέφερε χωρίς να ονομάσει την ιστορία παίχτη ταλέντου που φεύγει από μια ομάδα της πόλης και πάει σε άλλη. Το άρθρο εδώ
αλλά δε ξέρω αν αυτό τ γεγονός έχει να κάνει με τον ίδιο μάνατζερ ή σε τι αναφέρετε.



και όπως σωστότατα γράφει ο tuareg
η ίδια ιστοσελίδα το επαληθεύει και ξεφωνίζει επίσης τον Τουκμενίδη λέγοντας πως όλα έγιναν για τον Μαργαρίτη του Ίκαρου εδώ
SteelGandalf
QUOTE(www.onsports.gr)
Γκάλης: «Θα βάζω 20 πόντους, αλλά θα μοιράζω πολλές ασίστ»

Το ενδεχόμενο επιστροφής του στην ενεργό δράση, για λογαριασμό του Άρη, σχολίασε με χιουμοριστικό τρόπο ο Νίκος Γκάλης.


Ο κορυφαίος Έλληνας μπασκετμπολίστας, με δηλώσεις του στο Arena FM 89.4, παραδέχθηκε πως ο χρόνος δεν νικιέται, εάν μπορούσε να επιστρέψει στα παρκέ όμως σίγουρα θα έβαζε λιγότερους πόντους από ό,τι τον είχαμε συνηθίσει αλλά θα μοίραζε πολλές ασίστ. Αναφέρθηκε, επίσης, στην παρουσία του στο «Aris Legend Store» και το τουρνουά «Νίκος Γκάλης». Αναλυτικά τα όσα είπε…

Για την παρουσία του στην επίσημη μπουτίκ του Άρη, στο Αλεξάνδρειο: «Ήταν πολύ ωραίο που ήμουν εκεί. Υπήρχαν πολλά μικρά παιδιά, ήταν όμορφη η ατμόσφαιρα, υπέγραψα αυτόγραφα και βγήκαμε φωτογραφίες. Από ό,τι κατάλαβα το μπλουζάκι που αρέσει είναι εκείνο με το πώς ήμουν όταν ήρθα στην Ελλάδα. Κόλλησε και ο Βασίλης Σκουντής το παρατσούκλι «γκάνγκστερ» και ίσως για αυτό ο κόσμος το έχει αγαπήσει τόσο».

Για το τουρνουά που θα διοργανώσει η ΚΑΕ Άρης και θα φέρει το όνομά του: «Φυσικά και είμαι θετικός στην πραγματοποίησή του. Το τουρνουά αυτό θα είναι πάρα πολύ καλό για την ομάδα και τον κόσμο και χαίρομαι που ο Άρης θα δώσει το όνομά μου σε αυτό. Πιστεύω θα έχει διεθνή ποιότητα, καθώς θα φιλοξενεί ομάδες από το εξωτερικό και θα είναι καλό για τον Άρη, καθώς θα έχει την ευκαιρία να αντιμετωπίσει καλές ομάδες στην προετοιμασία του και μπροστά στον κόσμο του».

Για την… επιστροφή του στα παρκέ: «Τους είπα ότι θέλω ένα μήνα προετοιμασίας, αλλά ξεκαθάρισα πως δεν θα βάζω πια 40 πόντους. Θα βάζω 20 πόντους και θα μοιράζω πολλές ασίστ. Και επειδή μου είπαν ότι δεν αντέχουν το υψηλό κασέ μου τους απάντησα ότι με τους χορηγούς που θα έρθουν όταν ακουστεί ότι επιστρέφω στη δράση θα καλυφθούν οι ανάγκες μου με το παραπάνω. Σοβαρά, τώρα, το μόνο πράγμα που δεν νικιέται είναι ο χρόνος. Και με αυτό έχω συμβιβαστεί εδώ και πολλά χρόνια».
Timemaster
αυτόν και τον Τζόρνταν ους έχω ικανούς να το κάνουν....

μπορεί το σώμα να μη πετάει στα ουράνια αλλά το μπάσκετ δε ξεχνιέται!!!

Στα του πιεστηρίου τώρα.

Η ΚΑΕ κάνει πλάνα για τους πρωταθλητές μας όπου Προσπαθεί να περάσει τον Κελεσίδη στην ομάδα των ανδρών και τα αδέρφια Γερομίχαλους να τους δώσει δανικούς σε άλλη ομάδα (εφόσον βέβαια υπογράψουν πολιετές συμβόλαια με εμάς.
Το άρθρο εδώ

Ενώ ο Τσακαλέρης θα είναι παίχτης του Άρεως και για την επόμενη χρονιά αφού συμφώνησε σε μείωση αποδοχών.
Η πηγή εδώ.

Ουσιαστικά βέβαια ο μοναδικός από τις κολώνες της ομάδος που κλείσαμε εως τώρα είναι ο Αγγέλου.

Πάσαλιτς οριστικά εκτός ομάδος
Βεργίνης όπως ακούγεται φεύγει.
Πελεκάνος (που είναι η ποιο δύσκολη περίπτωση) σε αναμονή
Όπως και η περίπτωση του Χαρίση.
Ενώ επίσημα δεν έχει ανακοινωθεί καμία μεταγραφή άσχετα αν ακούγονται πολλές.

Αν και είναι νωρίς ακόμα ας ελπίσουμε πως ο βασικός κορμός θα κλείσει σύντομα μιας και με το πρόβλημα μεταγραφών δεν έχουμε την πολυτέλεια για λύσεις της τελευταίας στιγμής.
dru_15
http://www.superbasket.gr/permalink/184728.html

Πολυ καλη μεταγραφη αν τελικα οριστικοποιηθει. Πολυ ταλαντουχος πλευ..
gspara
QUOTE (vaggelis roum @ Jul 8 2013, 15:28 ) *
http://www.superbasket.gr/permalink/184728.html

Πολυ καλη μεταγραφη αν τελικα οριστικοποιηθει. Πολυ ταλαντουχος πλευ..

+1000000
Timemaster
καλή - κακή θα δείξει
αλλά σίγουρα το να έχεις τρεις νεαρούς-άπειρους στην ποιο σημαντική θέση στο μπάσκετ είναι μια επιλογή με μεγάλο ρίσκο.

Κατά τα άλλα στο όνομα του Κυρίτση προστέθηκε και αυτό του Καλαμπόκη για τη θέση του βασικού σουτέρ της ομάδος.
Μου φαίνεται πως όποιο δυάρι ή σέντερ υπάρχει ελεύθερο στην Ελλάδα είναι στόχος μας.
rolleyes.gif
tuareg
Η ΚΑΕ ΑΡΗΣ ανακοινώνει ότι η Ιστορία, η φανέλα και η καθημερινή προσπάθεια της Διοίκησης φέρνουν στην ομάδα εργασίας του ΑΡΗ, τους αθλητές Γιάννη Αθηναίου και Νίκο Γκίκα για τα επόμενα δύο χρόνια.

http://www.arisbc.gr/#el/%CE%91%CE%9D%CE%9...%CE%A3%CE%97-21

αντε καλοριζικοι
hagi
Εντάξει καλές κινήσεις αλλα περιμένω να δώ και άλλες. Ο Καλαμποκης πάντα μου άρεσε. Μακάρι να έρθει. Γενικά πρέπει να κινηθούμε γρήγορα.
Vas
QUOTE(hagi @ Jul 8 2013, 22:44 ) *
Εντάξει καλές κινήσεις αλλα περιμένω να δώ και άλλες. Ο Καλαμποκης πάντα μου άρεσε. Μακάρι να έρθει. Γενικά πρέπει να κινηθούμε γρήγορα.


Παιδιά ο Γκίκας πολύ καλή περίπτωση.

Δεν θέλω να φανώ υπερβολικός αλλά ίσως να συντέλεσε σε μεγαλύτερο βαθμό στην εκτόξευση του Φιλαθλητικού από ότι τα αδέλφια…

PanosIlio
Ο Γκίκας και μένα μου αρέσει πολύ, τον είδα φέτος πρώτη φορά από τα παιχνίδια που έδειχνε η ΕΡΤ.

Έχει τρίποντο, έχει πάσα, αν προσαρμοστεί και γρήγορα στην Α1 πιστεύω θα πάει καλά.

Καλή κίνηση και αυτός και ο Αθηναίου.
gspara
Hρθε η στιγμη να τρελανει και την Α1 ο Γκικας!!!!!!!Οπως τα λεει ο Panosilio και ο Vas που ειναι γνωστης της κατηγοριας.
Πολλα μπραβο στον Αρη και στον Αγγελου που γνωριζει τον παιχτη πολυ καλα.
dru_15
Γκικας ηρθε για να μεινει Α1. Θα εκτοξευσει την καριερα του. Προβλεπω το καλοκαιρι να ασχολουνται με την παρτη του ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ και ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
gspara
http://www.basketworld.gr/2013/07/blog-post_6684.html
Λιγα λογια για τον Νικο Γκικα.
SteelGandalf
Ανανέωσε και ο Ασημακό για 1+1 χρόνια.

QUOTE(www.sport-fm.gr)
Ανανέωσε με Άρη ο Ασημακόπουλος
Στον Άρη θα παραμείνει για τα επόμενα δύο χρόνια ο Αντώνης Ασημακόπουλος.


Την επέκταση της συνεργασίας της με τον Αντώνη Ασημακόπουλο ανακοίνωσε και επίσημα η ΚΑΕ Άρης. Ο αρχηγός των «κιτρίνων» υπέγραψε νέο συμβόλαιο διάρκειας δύο ετών (1+1).

Αναλυτικά η ανακοίνωση της ΚΑΕ:

«Η ΚΑΕ ΑΡΗΣ ανακοινώνει ότι η Ιστορία, η φανέλα και η καθημερινή προσπάθεια της Διοίκησης διατηρούν στην ομάδα εργασίας του ΑΡΗ, τον αρχηγό Αντώνη Ασημακόπουλο για τα επόμενα δύο χρόνια (1+1)».

Μετά την υπογραφή το νέου του συμβολαίου, ο Αντώνης Ασημακόπουλος μίλησε στην επίσημη ιστοσελίδα του Άρη: «Είμαι πολύ χαρούμενος, γιατί η Διοίκηση και ο προπονητής μού δείχνουν εμπιστοσύνη και μου δίνουν την ευκαιρία να συνεχίσουμε την προσπάθεια που κάναμε πέρσι και να προσπαθήσουμε να φέρουμε τον Άρη ξανά, βαθμολογικά και συνειδησιακά, στην καρδιά του κάθε φιλάθλου μας. Τα υπόλοιπα θα τα πούμε στο γήπεδο».
hagi
Άντε να πάρουμε και τον Καλαμπόκη θα είναι πολύ καλά.. Απορία, τον Θανάση Αντετοκούνμπο γιατί δεν τον παίρνουμε;
ViC
QUOTE(hagi @ Jul 10 2013, 23:58 ) *
Άντε να πάρουμε και τον Καλαμπόκη θα είναι πολύ καλά.. Απορία, τον Θανάση Αντετοκούνμπο γιατί δεν τον παίρνουμε;

Ποιος είπε ότι δεν τον παίρνουμε;;; (τον Αντετοκούμπο)
http://www.sport24.gr/Basket/OmadesBasket/...po.2328155.html
gspara
QUOTE (ViC @ Jul 11 2013, 03:25 ) *
Ποιος είπε ότι δεν τον παίρνουμε;;; (τον Αντετοκούμπο)
http://www.sport24.gr/Basket/OmadesBasket/...po.2328155.html

smiley.gif smiley.gif μου χυθηκαν τα κορνφλεικς απτα γελια πρωινιατικο...να αναψουμε κανα φως να οργανωθουμε icon_drunk.gif

Btw μακαρι να τους κλεισετε.Λασμε-Γκιστ θα κοιταζονται να μαθουν τι τους καρφωσε!!!!!!!!!
PanosIlio
Δεν ξέρω τι θα καταφέρει η ομάδα του Άρη φέτος, αλλά αν τα σενάρια βγουν αληθινά θα είναι πραγματικά μια fun to watch ομάδα.

Κρίμα που θα τη δείχνει η NOVA... (καρφάκι δικό μου, άσχετο tongue.gif)
ViC
QUOTE(gspara @ Jul 11 2013, 07:45 ) *
smiley.gif smiley.gif μου χυθηκαν τα κορνφλεικς απτα γελια πρωινιατικο...να αναψουμε κανα φως να οργανωθουμε icon_drunk.gif

Btw μακαρι να τους κλεισετε.Λασμε-Γκιστ θα κοιταζονται να μαθουν τι τους καρφωσε!!!!!!!!!

Για το Θανάση λέμε, όχι το Γιάννη...
gspara
QUOTE (ViC @ Jul 11 2013, 12:18 ) *
Για το Θανάση λέμε, όχι το Γιάννη...

To καταλαβα Vic.....για το αστειο που εκανες γελασα biggrin.gif
SteelGandalf
QUOTE(gspara @ Jul 11 2013, 13:35 ) *
To καταλαβα Vic.....για το αστειο που εκανες γελασα biggrin.gif


Η διόρθωση-επισήμανση του ViC δεν έχει να κάνει με το γέλιο σου, αλλά με το σχόλιο σου (περί καρφώματος). wink.gif

Σου λέει, άλλο ο Γιάννης κι άλλο ο Θανάσης (αμφότερους τους οποίους, ακόμα, δεν έτυχε να τους δω αγωνιζόμενους).

Εάν και εφόσον, τελικά, αποκτηθεί ο John Corn* (a.k.a. Γιάννης Καλαμπόκης, ελληνιστί), θεωρώ πως θα είναι μια καλή προσθήκη, η οποία άργησε αρκετά χρόνια, μια και στο παρελθόν, αρκετές φορές, φλέρταραν οι δύο πλευρές.

*Δικό μου είναι αυτό (copyright) © tongue.gif

Πακέτο με Θανάση Αντετοκούμπο (το μισό ταλέντο να έχει από τον αδερφό του, τι άλλο θέλουμε) και παραμονή του Αλέξανδρου και του Μιχάλη, θα είμαστε σούπερ!!!
gspara
QUOTE (SteelGandalf @ Jul 11 2013, 16:36 ) *
Η διόρθωση-επισήμανση του ViC δεν έχει να κάνει με το γέλιο σου, αλλά με το σχόλιο σου (περί καρφώματος). wink.gif

Σου λέει, άλλο ο Γιάννης κι άλλο ο Θανάσης (αμφότερους τους οποίους, ακόμα, δεν έτυχε να τους δω αγωνιζόμενους).

Εάν και εφόσον, τελικά, αποκτηθεί ο John Corn* (a.k.a. Γιάννης Καλαμπόκης, ελληνιστί), θεωρώ πως θα είναι μια καλή προσθήκη, η οποία άργησε αρκετά χρόνια, μια και στο παρελθόν, αρκετές φορές, φλέρταραν οι δύο πλευρές.

*Δικό μου είναι αυτό (copyright) © tongue.gif

Πακέτο με Θανάση Αντετοκούμπο (το μισό ταλέντο να έχει από τον αδερφό του, τι άλλο θέλουμε) και παραμονή του Αλέξανδρου και του Μιχάλη, θα είμαστε σούπερ!!!

Παρακολουθω συστηματικα τα τελευταια 5 χρονια Φιλαθλητικο(ανδρικο και εφηβικο) και εχω δει τα αδελφια ουτε ξερω κιεγω ποσες φορες.Δεν νομιζω να υπαρχει παιχτης στην Ευρωπη με τα αθλητικα προσοντα του Θαναση.Αν θυμασαι ειχε παρει μερος και στον φετινο διαγωνισμο καρφωματων.Θα χρειαστουν πολλες εφεεδρικες μπασκετες shot.gif
Timemaster
QUOTE(PanosIlio @ Jul 11 2013, 08:23 ) *
Δεν ξέρω τι θα καταφέρει η ομάδα του Άρη φέτος, αλλά αν τα σενάρια βγουν αληθινά θα είναι πραγματικά μια fun to watch ομάδα.

Κρίμα που θα τη δείχνει η NOVA... (καρφάκι δικό μου, άσχετο tongue.gif)


πραγματικά δε ξέρω πόσο θεαματικός ή καλός παίχτης είναι ο Θανάσης
ούτε και αν καταφέρουμε να κάνουμε κάτι καλό με τους παίχτες αυτούς ,μιας και μπορεί να ξεχειλίζουν από ταλέντο αλλά υστερούν σε εμπειρίες,
όμως πραγματικά περιμένω εδώ και χρόνια τον Άρη να μαζέψει επιτέλους πιτσιρικάδες και να τους βάλει να παίξουν φτιάχνοντας ΟΜΑΔΑ.


όπως καταλαβαίνω τον Αντετοκούμπο τον θέλουμε για να γεμίσει τις θέσεις γύρω από το τρία όπου εως τώρα έχουμε μονάχα τον σακάτη Χάντ και τους αβέβαιους Πελεκάνο και Βεζένκωφ.
Κανένας άλλος παίχτης δε μπορεί να παίξει στο τρία ούτε κατά συνθήκη. Οπότε αν γίνει σίγουρο πως κάποιος εκ των παραπάνω δε θα συνεχίσει στον Άρη τότε θα κάνουμε και καλύτερη προσφορά.



Timemaster
και κάτι που δε σχολιάστηκε ιδιαίτερα...
οι δηλώσεις του Αγγέλου (που μπορείτε να τις διαβάσετε εδώ)

εγώ θα σταθώ στα εξής:

α. γιατί το μοντέλο με τους νεαρούς παίχτες μικρότεροι των 18 δεν ευδοκιμεί; Που το έχουμε δοκιμάσει;
β. Όταν λέει ότι θέλει ρόστερ 17 παιχτών όπου 8 έμπειρους και 8 νέους δεν θυμίζει ανέκδοτο με ξανθιά; Μάλλον τα μαθηματικά δεν ήταν το αγαπημένο του μάθημα.
γ. Σε μια τόσο δύσκολη περίοδο για τον Άρη και γενικά για την Ελλάδα δεν είναι πολυτέλεια το να έχουμε σε ένα άθλημα 5 βασικών+7 αναπληρωματικών άλλη μια πεντάδα παιχτών;
δ. Όταν λες σε ένα παιδί όπως ο Βεζένκωφ πως δε θα είναι μεγάλη η απώλεια για τον σύλλογο και την ομάδα δεν είναι σα να του λες φύγε δε σε χρειαζόμαστε;
ε. Το λαβράκι της συζήτησης είναι πως δε κοιτάμε για άλλον ξένο και θα μείνουμε με τον Χάντ.
στ. Δε χρειαζόταν ο νόμος Μπόσμαν για να γράψει ο Άρης ιστορία απλά χρειαζόταν η ομοσπονδία να αφήσει να παίζουν τουλάχιστον δύο ξένοι στο Ελληνικό πρωτάθλημα. Όπως έγινε αργότερα προ Μποσμαν.


και κάτι εκτός συνέντευξης.
Διέρρευσε πως δε ο Σαρικόπουλος έχει συμβόλαιο για άλλο ένα χρόνο για 60.000ε δεν είναι λιγάκι πολλά για την αξία του ως παίχτη; Βλέποντας αυτό το ποσό θαρρώ πως δίνουμε λίγα στον Πελεκάνο που πέρσι έπαιρνε 80.000 και τώρα του προτείναμε 60.000 για τρία χρόνια.

tongue.gif
hagi
QUOTE(SteelGandalf @ Jul 11 2013, 16:36 ) *
Εάν και εφόσον, τελικά, αποκτηθεί ο John Corn* (a.k.a. Γιάννης Καλαμπόκης, ελληνιστί), θεωρώ πως θα είναι μια καλή προσθήκη, η οποία άργησε αρκετά χρόνια, μια και στο παρελθόν, αρκετές φορές, φλέρταραν οι δύο πλευρές.

*Δικό μου είναι αυτό (copyright) © tongue.gif

Πακέτο με Θανάση Αντετοκούμπο (το μισό ταλέντο να έχει από τον αδερφό του, τι άλλο θέλουμε) και παραμονή του Αλέξανδρου και του Μιχάλη, θα είμαστε σούπερ!!!


Πραγματικά την ιδια σκέψη έχω.. Πως και πως περιμένω να ανακοινωθούν Καλαμπόκης και Αντετοκούνμπο και αν μεινει και ο Πελέκάνος μαζι με τον Χαρίση νομίζω ότι θα έχει πολύ ενδιαφέρον η ομάδα..
Μακάρι ρε παιδί μου να τους πάρουμε... Είναι κρίμα να υπάρχουν τόσο καλοί παίχτες που μπορούμε να τους πάρουμε και να μην τους παίρνουμε τελικά για διάφορους λόγους όχι οικονομικούς.

Ελπίζω για τα καλύτερα και περιμένω νεότερα. Άντε γιατί αργούμε.
ViC
QUOTE(gspara @ Jul 11 2013, 14:35 ) *
To καταλαβα Vic.....για το αστειο που εκανες γελασα biggrin.gif

έγινε παρεξήγηση και φταίω μάλλον εγώ.
έλεγα ότι θα πάρουμε τον Αντετοκούμπο και νόμιζα ότι γελούσες γιατί νόμιζες ότι εννοούσα τον Γιάννη.
Μετά κατάλαβα ότι γέλασες για τον τρόπο που το είπα.
Όλα καλά! smile.gif
HLR CENATION
παντως του Θαναση Αντετοκουμπο δυσκολευει γιατι μπηκε στο παιχνιδι οπως διαβασα και η Σιενα. http://www.basketplus.gr/index.php/rss-ari...tasi-se-kyritsi

Πολυ καλη κινηση του Αρη που ανελαβε ποστο στην ΚΑΕ ο Παρασκευας Μουρατιδης.
massey
Ο Αντετοκουμπο καταρχας εχει συμβολαιο με τον Φιλαθλητικο.

Δεν ειναι ελευθερος
tuareg
τωρα που το καλοσκεφτομαι μαλλον ουτε καλαμποκη μπορουμε να παρουμε και τα περι προτασης μαλλον ραδιο αρβυλα ηταν.
Αφου το 2012 τελειωσε τη χρονια στην αλμπα (μας ειχε ηδη επιβληθει το μπαν)
SteelGandalf
Για να μην υπάρχει καμία εξέλιξη τόσες μέρες, προφανώς έχεις δίκιο.


QUOTE(www.sport24.gr)
Ο Αγγέλου θέλει Καββαδά

Ο Βαγγέλης Αγγέλου επιθυμεί την απόκτηση του Βασίλη Καββαδά που δεσμεύεται με συμβόλαιο με τον Πανιώνιο και αποτελεί βαρόμετρο για την παραμονή του Ζήση Σαρικόπουλου.


Την απόκτηση του Βασίλη Καββαδά επιθυμεί ο Βαγγέλης Αγγέλου στον Άρη της επόμενης αγωνιστικής περιόδου.

Ο 23χρονος διεθνής πάουερ/φόργουορντ σέντερ δεσμεύεται με συμβόλαιο με τον Πανιώνιο και αποτελεί βαρόμετρο για την παραμονή του Ζήση Σαρικόπουλου.

Συγκεκριμένα ο Καββαδάς αποτελεί τον διακαή πόθο του Αγγέλου σύμφωνα και με τον αρχικό σχεδιασμό του ρόστερ της νέας αγωνιστικής περιόδου για την ενίσχυση της ρακέτας του Άρη.

Δεδομένου όμως ότι έχει συμβόλαιο με τον Πανιώνιο στις τάξεις του Άρη τηρούνε στάση αναμονής παρακολουθώντας τις εξελίξεις. Και πιο συγκεκριμένα αν σύμφωνα με πληροφορίες ο ιδιοκτήτης της ομάδας της Νέας Σμύρνης, Ηλίας Λιανός, μπορέσει να άρει την απαγόρευση της FIBA για μεταγραφές παικτών.

Ένα πρόβλημα που «κουβαλάει» ο Πανιώνιος λόγω της οφειλής των 76.000 ευρώ προς τον Ιβάν Ζορόσκι από την αγωνιστική περίοδο 2009-2010. Σε περίπτωση δε που ο Λιανός άρει την απαγόρευση είναι διατεθειμένος να λύσει το συμβόλαιο του Καββαδά και στην θέση του να αποκτηθεί Αμερικανός παίκτης.

Μία σκέψη που φέρεται να έχει μεταφέρει ήδη στον εκπρόσωπό του, Νίκο Λώτσο, που εκπροσωπεί μεταξύ άλλων τον Θανάση Αντετοκούνμπο που επίσης διεκδικεί ο Άρης εκτός από τον Πανιώνιο. Αξίζει να σημειωθεί ότι από τον Άρη έχουνε ενημερώσει τον Λώτσο για την πρόθεσή τους να κινηθούνε για την απόκτηση του Καββαδά από την στιγμή που θα μείνει ελεύθερος.

Μία εξέλιξη που δείχνει να επιθυμεί και ο Καββαδάς για τον επόμενο σταθμό της καριέρας του, τον Άρη, με την απόκτησή του να ισοδυναμεί ουσιαστικά και με λύση του συμβολαίου του Ζήση Σαρικόπουλου. Κάτι που όπως φαίνεται επιθυμούνε και οι δύο πλευρές.


Δυνατός παίχτης, αλλά όχι κάτι το ιδιαίτερο κατά την γνώμη μου (από όσο τον παρακολούθησα στις περσινές αναμετρήσεις των play-offs μεταξύ Πανιωνίου και Άρη).

Δεν ξέρω και τι ικανότητες εξέλιξης μπορεί να διαθέτει. Είναι πολύ κακός στις ελεύθερες βολές, με αποτέλεσμα να αποτελεί μεγάλο μειονέκτημα για την ομάδα του, ειδικά, τα τελευταία λεπτά των αγώνων.

Βέβαια, ο κύριος Αγγέλου, προφανώς, κάτι περισσότερο γνωρίζει, οπότε θα πρέπει να περιμένουμε και να δούμε αν, τελικά, αποδεσμευτεί από τον Πανιώνιο.

Πάντως, για Ολυμπιακό και Παναθηναϊκό που, και καλά, "ακούγονταν" τα προηγούμενα χρόνια, ούτε για πλάκα.
kseplenhs
QUOTE(SteelGandalf @ Jul 16 2013, 12:48 ) *
Δεν ξέρω και τι ικανότητες εξέλιξης μπορεί να διαθέτει. Είναι πολύ κακός στις ελεύθερες βολές, με αποτέλεσμα να αποτελεί μεγάλο μειονέκτημα για την ομάδα του, ειδικά, τα τελευταία λεπτά των αγώνων.


Και όμως καμιά φορά τα φαινόμενα (ψιλο)απατούν γιατί ο καββαδάς είναι καλός σουτέρ για τη θέση του.Ξέρω αυτόν που τον προπονούσε πριν πάει στον πανιώνιο και τον έχω δει κιόλας.

Γενικά τον πιστεύω στον καββαδά και αν πάει στον άρη ίσως το ξεπέταγμα που χρειάζεται να το κάνει πιο εύκολα απο ότι αν πήγαινε σε έναν απο τους 2 μεγάλους.Ο αγγέλου θα το πάρει κιόλας το ρίσκο να ασχοληθεί μαζί του παραπάνω και νομίζω πως αξίζει να το κάνει
Timemaster
η πρώτη μεγάλη ανανέωση έγινε ο Πελεκάνος ανακοινώθηκε επίσημα από την ΚΑΕ
rolleyes.gif
tuareg
QUOTE (Timemaster @ Jul 16 2013, 18:08 ) *
η πρώτη μεγάλη ανανέωση έγινε ο Πελεκάνος ανακοινώθηκε επίσημα από την ΚΑΕ
rolleyes.gif


εφ'οσον Χαρισης και Χαντ θεωρουνται παικτες της ομαδας,εχουμε κλεισει το μεγαλυτερο μερος του ροστερ (παμε για 2-3 ακομα) κρατωντας 6 η 7 (αναλογα τι θα γινει με σαρικο) απο τη περσυνη ομαδα..μια χαρα...
Γουσταρω ιντριγκαδορικη δηλωση πελεκανου για μεγαλυτερη ομαδα στην Ελλαδα
Timemaster
Ο Βεζένκοφ ψηφίστηκε καλύτερος νέος παίχτης της χρονιάς που μας πέρασε... και δεύτερος ο Μποχωρίδης

αναλυτικά η ανακοίνωση εδώ

Αυτό που θα πω δε το λέω για να μειώσω την αξία τους....
όμως όταν παίρνουν ψήφους οι:
Στόγλιν (ξένος 22 ετών)
Ψαρόπουλος (τρίτη χρονιά στην Α1 και με λιγότερο από 2πόντους ανά παιχνίδι )
Χαραλαμπόπουλος (5 παιχνίδια 27 λεπτά 5 πόντοι συνολικά)

και το ποιο περίεργο είναι πως η βαθμολογία σε όλους τους παίχτες φαίνεται να προκύπτει με την πρώτη θέση να παίρνει τρεις βαθμούς τη δεύτερη δύο και την τρίτη έναν....
για όλους είπα; όλους εκτός από τον νικητή που με αυτό τον τρόπο παίρνει μόλις 33 και κανονικά βγαίνει αυτός δεύτερος!!!
tongue.gif

QUOTE(tuareg @ Jul 16 2013, 20:22 ) *
εφ'οσον Χαρισης και Χαντ θεωρουνται παικτες της ομαδας,εχουμε κλεισει το μεγαλυτερο μερος του ροστερ (παμε για 2-3 ακομα) κρατωντας 6 η 7 (αναλογα τι θα γινει με σαρικο) απο τη περσυνη ομαδα..μια χαρα...
Γουσταρω ιντριγκαδορικη δηλωση πελεκανου για μεγαλυτερη ομαδα στην Ελλαδα



νομίζω πως στο φιλικό του Γκάλη έπρεπε να στείλουμε προσκλήσεις και στολές σε μερικούς εν ενεργεία καλαθοσφαιριστές να δεις πόσοι θα υπέγραφαν για να έρθουν αφιλοκερδώς στον Άρη.
SteelGandalf
Εκπληκτική η δήλωση του Πελεκάνου!!!

Ειλικρινής και ντόμπρος, σπουδαία ανανέωση πραγματικά.

Η ομάδα βαδίζει σε εξαιρετικό δρόμο και μακάρι να συνεχίσει έτσι. Χρειάζεται η στήριξη όλων. Μακάρι να ξε-πουληθούν όλα τα διαρκείας.
rchos
Παιδιά μπορείτε να ποστάρετε το ρόστερ του Άρη αυτή τη στιγμη και για τι παίχτες πάει ακόμη?
d.fosses
QUOTE(rchos @ Jul 16 2013, 23:17 ) *
Παιδιά μπορείτε να ποστάρετε το ρόστερ του Άρη αυτή τη στιγμη και για τι παίχτες πάει ακόμη?


http://basketball.eurobasket.com/team/Aris...niki/186?Page=1
hagi
Πολύ καλό που έμεινε ο Πελεκάνος.. Τώρα μένει να ανακοινωθεί και ο Χαρίσης..

Πάντως δεν βλέπω άλλη μεταγραφή και δεν μου αρέσει.. Είπαμε Καλαμπόκης, Αντετοκούνμπο.. Αυτούς θέλω και είμαστε κομπλέ..
alien-tour
QUOTE(hagi @ Jul 16 2013, 22:32 ) *
Είπαμε Καλαμπόκης, Αντετοκούνμπο.. Αυτούς θέλω και είμαστε κομπλέ..


Καλαμπόκη δεν μπορούμε να πάρουμε λόγω οτι η μπλέ κάρτα του Παίχτη ήταν στην Γερμανία εκείνη την περίοδο -ALBA,όπως καλά σημείωσε ο tuareg.
tuareg
χαρισης κι επισημα για αλλα δυο χρονια

http://www.arisbc.gr/#el/%CE%9F-%CE%9A%CF%...%BD%CE%B9%CE%B1
all news
QUOTE (tuareg @ Jul 17 2013, 20:27 ) *
χαρισης κι επισημα για αλλα δυο χρονια

http://www.arisbc.gr/#el/%CE%9F-%CE%9A%CF%...%BD%CE%B9%CE%B1

πολυ πολυ καλη διοικηση παιδια!!τουλαχιστον δεν κλεβουν τα εσοδα της ομαδας!σοβαρες και μετρημενες κινησεις!
Timemaster
δε μπορώ να πω πως ξετρελάθηκα με την παραμονή του Χαρίση για άλλα δύο χρόνια όμως Έλληνα σέντερ δύσκολα κλείνεις οπότε παν χείρων βέλτιστο.

Για άλλα δύο χρόνια ανακοίνωσε ο Χάντ μέσω τουίτερ

ενώ από την συνέντευξη τύπου που μπορείτε να την διαβάσετε εδώ

θα ήθελα να σταθώ στην επίρριψη ευθύνης στο δίδυμο Τζεβελέκη-Δαμιανίδη και στο ότι η νέα διοίκηση προσπαθεί να τους βάλει να πληρώσουν μέρος των χρεών που αυτοί δημιούργησαν.

Στη δήλωση πως άμα μπούμε στο άρθρο 99 τότε θα ξεφύγουμε από το μπαν της FIBA

και δε κατάλαβα τι εννοεί με την δήλωση αυτή:
QUOTE
Συζητάμε με 4 παίκτες εκ των οποίων ο ένας θα χρειαστεί ένα σύνολο παικτών για να αποκτηθεί και θα καταθέσουμε την πρόταση μετά την πρώτη εβδομάδα του εφηβικού πρωταθλήματος στην Εσθονία.


από τους 4 παίχτες πόσοι είναι για συμπλήρωμα των προπονήσεων και πόσοι είναι για να αγωνιστικούς ρόλους;
Θα πάρουμε και τους 4 ή αν δεχτούν όλοι τότε θα επιλέξουμε ανάμεσα τους εφόσον κάποιοι παίζουν στην ίδια θέση;
Όταν λέμε ότι θα χρειαστεί ένα σύνολο παιχτών εννοεί πως θα δώσουμε παίχτες για ανταλλαγή π.χ. Σαρικόπουλου και ένα πικ του πρώτου γύρου για να πάρουμε τον Μίσελ ή ότι για να τον φέρει ο μάνατζερ πρέπει να πάρουμε 2-3 ακόμα παίχτες από αυτόν;

rolleyes.gif

Υ.Γ. Τον Βεζένκωφ θα τον περιμένουμε έως τις 2/8 και τον Βεργίνη δε τον περιμένουμε αλλά θα έρθει με λιγότερα λεφτά τον Οκτώβριο.
SteelGandalf
Σωστός σε όλα. wink.gif

Τηρουμένων των αναλογιών, ο Χαντ είναι καλή περίπτωση, εφόσον είναι υγιής.

Όσο για τον Χαρίση, δεν συμφωνώ 100%, αφού όταν προσαρμόστηκε μας πρόσφερε πολλά περισσότερα. Έτσι τον περιμένω από την αρχή της νέας χρονιάς.

Το θέμα είναι τι θα γίνει με τους ψηλούς, διότι αυτή την στιγμή είμαστε, ουσιαστικά, μόνο με αυτόν και η χρονιά, έτσι, δεν μπορεί να βγει με τίποτα...

Χρειαζόμαστε τουλάχιστον ακόμη δύο (αν μείνει ο Σαρικόπουλος, έναν ακόμη).
Timemaster
από το 1999-2000 εως σήμερα είναι η πρώτη χρονιά που 9 παίχτες της ομάδος θα παραμείνουν στο ρόστερ:
(Πελεκάνος, Ασημακόπουλος, Χαντ, Χαρίσης, Σαρικόπουλος (έχει συμβόλαιο) Μποχωρίδης , Βεζένκωφ, Μούρτος , Τσακαλέρης)
χωρίς να υπολογίζω τον Νίκο Μποχωρίδη, τον Δήμα και τον Γερομίχαλο αλλά και τον Τσιάρα και τον Βεργίνη που ακόμα δε ξέρουμε τι θα απογίνουν.

το αμέσως επόμενο ρεκόρ είνα ανάμεσα στην σεζόν 2008-2009 και 2009-2010 που είχαν παραμείνει 7 αθλητές:
Κλάρκ, Μπετς, Μπάρλος, Αργυρόπουλος, Σκορδίλης, Χρυσικόπουλος, Μούρτος) με τους δύο τελευταίους να έχουν μηδενική σχεδόν συμμετοχή.
Παραπλήσια με 7 αθλητές αλλά πάλι όμως με παίχτες που δεν έπαιξαν σχεδόν καθόλου ανάμεσα στο 2006-2007 και το 2007-2008
rolleyes.gif
tuareg
ε το βεζε και το σαρικοπουλο μην ειστε σιγουροι οτι θα μεινουν
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.