Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Άρης - Επικαιρότητα - Συζητήσεις
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Άρης
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135
thrylos7
Εκτενή στιγμιότυπα από το φιλικό με την Καβάλα.







Για να τα δείτε σε καλύτερη ανάλυση, μπορείτε να το επιλέξετε από το youtube (μ' ένα κλικ θα σας βγάλει στο site).
valsam
Αν ξερει κανεις να μου πει ρε παιδια τα μπατζετ των ομαδων γιατι πανε να με βγαλουν τρελο κατι φιλοι παοκτσιδες λεγοντας μου οτι ο Ματσον δηλωσε οτι εχουμε το 3ο μεγαλυτερο στην Ελλαδα!
Για Παναθηναικο ακουσα 30 εκατ. και για Ολυμπιακο 35 και απο κει και περα δεν ξερω τιποτα !
EXPLOITED ARIS
Για τον Πανελληνιο ηταν αυτη η δηλωση.
Οτι μαλλον εχει το τριτο μεγαλυτερο μπατζετ
Hellas On fire
Αληθεια? Και ομως, βασει υλικου ειναι χειροτερος απο αλλες ομαδες. Μηπως τους πηρε υπερτιμημενους λογω Κυριακου?
EXPLOITED ARIS
Οσοι ειναι απο Θεσσαλονικη μπορουν να μου απαντησουν σε κατι;
Διαβασα σε εξωφυλλο εφημεριδας(Αθλητικη Mακεδονιας-Θρακης) οτι παμε για Στακ.Εχει ακουστει κατι τετοιο; w00t.gif
Πειτε ναι και ας ειναι και ψεμα!!!
valsam
QUOTE(EXPLOITED ARIS @ Oct 24 2008, 17:26 ) *
Οσοι ειναι απο Θεσσαλονικη μπορουν να μου απαντησουν σε κατι;
Διαβασα σε εξωφυλλο εφημεριδας(Αθλητικη Mακεδονιας-Θρακης) οτι παμε για Στακ.Εχει ακουστει κατι τετοιο; w00t.gif
Πειτε ναι και ας ειναι και ψεμα!!!

Οταν πριν 2 χρονια του καναμε προταση 600χιλ. τον χρονο και αυτος πηγε στον Ολυμπιακο πεταξα απο την χαρα μου που ξεφορτωθηκαμε το παλτο (2.11 μποι και μου εκανε σουτακια απο τα 3-4 μετρα !)και δειτε την τρομερη εξελιξη του,παγκιτης στα βαθη της Ουκρανιας και τον αποδεσμευσαν!
Σορρυ Ραιαν ειναι ωρα για να παρεις συνταξη!
scales84
Καλα τωρα υπερβαλλεις...απο τους καλυτερους παικτες που χουν περασει απο την ομαδα..βεβαια δεν ξερω αν τον θελω πισω λογω του τροπου που εφυγε
valsam
QUOTE(scales84 @ Oct 25 2008, 21:54 ) *
Καλα τωρα υπερβαλλεις...απο τους καλυτερους παικτες που χουν περασει απο την ομαδα..βεβαια δεν ξερω αν τον θελω πισω λογω του τροπου που εφυγε

Καλος ηταν δεν λεω αλλα οχι παικταρας,παραηταν "soft"και θα προτημουσα τον Χατσον στα λεφτα που επαιρνε ο Ραιαν στον Αρη γιατι και καλυτερος σουτερ ηταν και καλυτερος ρημπαουντερ και οποτε επαιζαν αντιπαλοι τον εκανε γιογιο !
scales84
QUOTE(valsam @ Oct 26 2008, 10:23 ) *
Καλος ηταν δεν λεω αλλα οχι παικταρας,παραηταν "soft"και θα προτημουσα τον Χατσον στα λεφτα που επαιρνε ο Ραιαν στον Αρη γιατι και καλυτερος σουτερ ηταν και καλυτερος ρημπαουντερ και οποτε επαιζαν αντιπαλοι τον εκανε γιογιο !

kαλυτερος σουτερ ο χατσον?δεν νομιζω..καλυτερος ριμπαουντερ ναι...Εγω παντως θα θελα να χε μεινει ο στακ τοτε,και πιστευω οτι θα μασταν στον τελικο....Οπως πολυ περισσοτερο ηθελα να μεινει ο παντιους..
EXPLOITED ARIS
Παιδια συγγνωμη που παρεμβαινω αλλα ξεφυγαμε λιγο δε νομιζετε; icon_drunk.gif
Εγω ρωτησα αν γνωριζει καποιος κατι σχετικα με το θεμα του Στακ.Του εκαναν προταση;Ειναι ελευθερος;
Οσο για το αλλο στα σημεια και εγω ψηφιζω Χατσον επειδη πιστευω οτι μπορει να κοντραρει στην αμυνα με μεγαλυτερη αποτελεσματικοτητα χρησιμοποιοντας το κορμι του.Ο Στακ ηταν πολυ αδυνατος για να ποσταρει και να παιξει σκληρη αμυνα.
Αντιθετως ο Ραιαν μπορουσε να τραβηξει τον αμυντικο του εξω και να δημιουργει κενα. Η αν δεν ακολουθουσε να σουταρει τριποντο. smiley.gif
EXPLOITED ARIS
http://www.betsmart.gr/mainsite/modules/ne...p?storyid=76458
Επιτελους!!!Τωρα να δουμε παλι τα μεταγραφικα μας ε; smiley.gif
weirdo1977
QUOTE(EXPLOITED ARIS @ Oct 27 2008, 12:03 ) *
Παιδια συγγνωμη που παρεμβαινω αλλα ξεφυγαμε λιγο δε νομιζετε; icon_drunk.gif
Εγω ρωτησα αν γνωριζει καποιος κατι σχετικα με το θεμα του Στακ.Του εκαναν προταση;Ειναι ελευθερος;
Οσο για το αλλο στα σημεια και εγω ψηφιζω Χατσον επειδη πιστευω οτι μπορει να κοντραρει στην αμυνα με μεγαλυτερη αποτελεσματικοτητα χρησιμοποιοντας το κορμι του.Ο Στακ ηταν πολυ αδυνατος για να ποσταρει και να παιξει σκληρη αμυνα.
Αντιθετως ο Ραιαν μπορουσε να τραβηξει τον αμυντικο του εξω και να δημιουργει κενα. Η αν δεν ακολουθουσε να σουταρει τριποντο. smiley.gif


άκουσα πως ζήτησε 420 χιλιάρικα...blink.gif k με 200 δεν θα τον επέλεγα... η ομάδα χρειάζεται παίκτη που να μπορεί να παίξει με πλάτη στο καλάθι, αν ήμουν στην διοίκηση θα έκανα μια προσθήκη μετά τα χριστούγεννα -μιας k ο πρώτος γύρος είναι πολύ εύκολος- k αυτήν μονο αν υπήρχε περίπτωση ouilkison...
EXPLOITED ARIS
420 χιλιαδες;Πλακα κανει;Εχεις δικιο οτι θελουμε παικτη που ποσταρει αλλα δεν μπορω να σκεφτω καποιον κοινοτικο που να παιζει ετσι.Και να ειναι και μεσα στα πλαισια αγορας μας!!!
hagi
Είναι όντως δύσκολο να βρούμε κάποιον παίχτη ελεύθερο σε αυτό το χρονικό σημείο..Όμως αυτοί που ασχολούντε κάτι θα έχουν στον μυαλό τους.Το θέμα είναι ότι όντως ένας ακόμη παίχτης πιστεύω ότι θα βοηθούσε την ομάδα αλλά δεν είμαι σίγουρος σε ποια θέση.
Βασικά πιστεύω ότι μας λείπει και ψηλός και κοντός.Δηλαδή δεν έχουμε ούτε το βαρύ πεντάρι αλλά ούτε και κάποια σημαντική αλλαγή μετά τον Κλάρκ.Βέβαια πιστεύω αρκετά στον Αργυρόπουλο και πιστεύω να βελτιωθεί,ενώ τον Γκαβέλ δεν τον έχουμε δει αρκετά για να τον κρίνουμε, αν και δείχνει κάπως περίεργος με το στυλάκι που έχει.

Ίσως να είναι καλύτερα να είχαμε έναν ψηλό που να δημιουργεί προβλήματα γιατί στους κοντούς έχουμε περιθώρια βελτίωσης.Βέβαια από την άλλη μεριά θα πρέπει να φύγει ένας από τους μικρούς και αυτό δεν είναι ότι καλύτερο,αλλά επειδή υπάρχουν και οι τραυματισμοί νομίζω επιβάλετε ένας ακόμη παίχτης.Για να δούμε..
EXPLOITED ARIS
Διαβασα για Λικχολιτοφ icon_drunk.gif
Επισης εχω διαβασει και για Ουλκινσον, Στακ και Σμους Παρκερ!!!!
Ολοι αυτοι ειναι στοχοι μας.
Παντως εγω απο αυτους πρωτη μου επιλογη θα ηταν ο Μαικ και μετα ο Λικχολιτοφ αφου πιστευω οτι οι μεγαλυτερες αδυναμιες ειναι στους ψηλους μας
a bullet for your head
QUOTE(EXPLOITED ARIS @ Oct 30 2008, 16:08 ) *
Διαβασα για Λικχολιτοφ icon_drunk.gif
Επισης εχω διαβασει και για Ουλκινσον, Στακ και Σμους Παρκερ!!!!
Ολοι αυτοι ειναι στοχοι μας.
Παντως εγω απο αυτους πρωτη μου επιλογη θα ηταν ο Μαικ και μετα ο Λικχολιτοφ αφου πιστευω οτι οι μεγαλυτερες αδυναμιες ειναι στους ψηλους μας

Και εγω θεωρω οτι ο Ουιλκινσον θα φανταζε ως η ιδανικη προσθηκη αυτην την στιγμη στον Αρη.Γενικα ομως διαφωνω με αυτην την λογικη,το να προχωρα η διοικηση σε προσθηκες κατα την διαρκεια της σεζον.Περσι,η αντικατασταση του Καστλ απ τον Ουασιγκτον,στα μεσα της σεζον,αποδιοργανωσε πληρως την ομαδα,ενω κ η ελευση του Μποισα,δεν απεδωσε κατι θετικο.Το σωστοτερο κατ'εμε ειναι,οι ομαδες να κλεινουν τα ροστερ τα καλοκαιρι.Διορθωτικες η' εξτρα κινησεις,να γινονται μονο λογω τραυματισμων η' απογοητευτικων εμφανισεων ξενων.
a bullet for your head
Ο Αρης απαντησε αρνητικα στο αιτημα της ΚΑΕ ΠΑΟΚ,για να δωθουν εισητηρια στους φιλαθλους του ΠΑΟΚ,στα πλαισια του επερχομενου μεταξυ τους παιχνιδιου.
Alexmei
QUOTE (a bullet for your head @ Nov 11 2008, 00:45 ) *
Ο Αρης απαντησε αρνητικα στο αιτημα της ΚΑΕ ΠΑΟΚ,για να δωθουν εισητηρια στους φιλαθλους του ΠΑΟΚ,στα πλαισια του επερχομενου μεταξυ τους παιχνιδιου.



συγγνώμη αλλα υπήρχε καποιος σοβαρός λόγος να δωθουν εισητήρια; Μου φαίνεται ότι δν θα έπρεπε καν να ζητήσουν, γιατί ήξεραν την απάντηση εξ'αρχής αλλα το έκαναν για πλασματικούς λόγους προς τους φιλάθλους και όποιος φίλαθλος του Παοκ δν το καταλαβαινει και θεωρεί τα επιχειρήματα του Άρη ως ανεπαρκή(ναι το άκουσα κ αυτο) εθελοτυφλεί.
SteelGandalf
QUOTE(Alexmei @ Nov 11 2008, 21:39 ) *
συγγνώμη αλλα υπήρχε καποιος σοβαρός λόγος να δωθουν εισητήρια; Μου φαίνεται ότι δν θα έπρεπε καν να ζητήσουν, γιατί ήξεραν την απάντηση εξ'αρχής αλλα το έκαναν για πλασματικούς λόγους προς τους φιλάθλους και όποιος φίλαθλος του Παοκ δν το καταλαβαινει και θεωρεί τα επιχειρήματα του Άρη ως ανεπαρκή(ναι το άκουσα κ αυτο) εθελοτυφλεί.


Συμφωνώ με το φίλο. Οι ιθύνοντες του ΠΑΟΚ, ζήτησαν εισιτήρια απλά για να ζητήσουν. Γνώριζαν πως δεν πρόκειται να πάρουν κανένα.
scales84
διαβασα οτι ο ντικουδης εμεινε ελευθερος απο τη βαλενθια.ειναι εντελως απροσιτος για μας?πως τον βλεπετε σαν πιθανη προσθηκη?
a bullet for your head
QUOTE(scales84 @ Nov 13 2008, 01:14 ) *
διαβασα οτι ο ντικουδης εμεινε ελευθερος απο τη βαλενθια.ειναι εντελως απροσιτος για μας?πως τον βλεπετε σαν πιθανη προσθηκη?

Θα ηταν πολυ καλη περιπτωση,μονο που δεν ξερω αν μπορει ο Αρης να τον καλυψει οικονομικα.Ηδη εχει στα χερια του προτασεις απο Φορτιτουντο κ Μπανταλονα.
EXPLOITED ARIS
QUOTE(a bullet for your head @ Nov 13 2008, 10:39 ) *
Θα ηταν πολυ καλη περιπτωση,μονο που δεν ξερω αν μπορει ο Αρης να τον καλυψει οικονομικα.Ηδη εχει στα χερια του προτασεις απο Φορτιτουντο κ Μπανταλονα.

Δε νομιζω οτι θα ηταν και τοσο καλη περιπτωση αφου κατα την ταπεινη μου γνωμη χρειαζομαστε βαρυ σεντερ να κλεισει τα στεγανα πισω στην αμυνα.
Καποιος τυπου Κασπαρς Καμπαλα πιστευω οτι θα ηταν οτι πρεπει.
Ενα θωρηκτο θελουμε να δεσουμε αφου και με τη διαφενομενη ανοδο του Αργυροπουλου εχουμε πλεον δυο αξιομαχους πλει.
Παντως το παλτο μας καθε χρονο το εχουμε ε;Βλεπε Γκαβελ.Αν και ειμαι καθετος στις αλλαγες παικτων μεσουσης περιοδου οποτε μαλλον ελπιζω σε ανοδο του Γκαβελ.
SteelGandalf
Δε νομίζω πως μπορούμε να αποκτήσουμε το Ντικούδη. Θα ήταν μια πολύ καλή προσθήκη σίγουρα, αλλά το θεωρώ απίθανο.
hagi
Και γω μόλις διάβασα για τον Ντικούδη σκέφτηκα αν θα μπορούσαμε να τον πάρουμε.Αλλά και γω το θεωρώ απίθανο.Πάντως αν καταφέρναμε να κάναμε μία τέτοια προσθήκη θα ήταν πιστεύω πολύ καλή.

Γενικά θεωρώ ότι χρειαζόμαστε άλλον ένα παίχτη.
EXPLOITED ARIS
QUOTE(hagi @ Nov 18 2008, 15:30 ) *
Και γω μόλις διάβασα για τον Ντικούδη σκέφτηκα αν θα μπορούσαμε να τον πάρουμε.Αλλά και γω το θεωρώ απίθανο.Πάντως αν καταφέρναμε να κάναμε μία τέτοια προσθήκη θα ήταν πιστεύω πολύ καλή.

Γενικά θεωρώ ότι χρειαζόμαστε άλλον ένα παίχτη.

Σε προηγουμενο ποστ μου ειχα αναφερει οτι χρειαζομαστε ενα πιο βαρυ ψηλο κλπ.Ωστοσο ο Ντικουδης ως Ελληνας θα ηταν μια πολυ καλη προσθηκη...Αλλον εναν παιχτη οντως τον χρειαζομαστε.Αυριο πχ ο Αγαδακος ειναι αμφιβολος...
a bullet for your head
Ο Μασει σε συνεντευξη που παραχωρησε στο www.eurobasket.com,ανεφερε μεταξυ αλλων..''Ο Αρης θα βρισκεται για παντα μες'την καρδια μου.Ισως να εφυγα πιο γρηγορα απ'οτι θα επρεπε,ομως οι φιλαθλοι θα πρεπει να ξερουν,οτι ειμαι ενας απ'αυτους και παντα θα θελω,η ομαδα να πηγαινει καλα.''.
EXPLOITED ARIS
QUOTE(a bullet for your head @ Nov 19 2008, 07:20 ) *
Ο Μασει σε συνεντευξη που παραχωρησε στο www.eurobasket.com,ανεφερε μεταξυ αλλων..''Ο Αρης θα βρισκεται για παντα μες'την καρδια μου.Ισως να εφυγα πιο γρηγορα απ'οτι θα επρεπε,ομως οι φιλαθλοι θα πρεπει να ξερουν,οτι ειμαι ενας απ'αυτους και παντα θα θελω,η ομαδα να πηγαινει καλα.''.

Ζω και αναπνεω για τη στιγμη που θα ξαναγυρισει και θα βαλει τη φανελα...
Γιατι θα την ξαναβαλει την τιμημενη 77.gif
valsam
Ο Νταριους ουτε μηνα δεν εκατσε στην Ουραλ και τον έδιωξαν!
Τι θα γινει θα παρουμε καναν παικτη(κοινοτικο)η ειμαστε πληρες με 5 κοινοτικους(να μην πω 4 γιατι ο Γκαβελ ακομη τιποτα!)Αντε Τζεβ βγαλε τα καβουρια απ'την τσεπη, η εστο ξωδεψε τα λεφτα του Νταριους !
EXPLOITED ARIS
QUOTE(valsam @ Nov 24 2008, 20:07 ) *
Ο Νταριους ουτε μηνα δεν εκατσε στην Ουραλ και τον έδιωξαν!

24.gif 24.gif 24.gif 24.gif
Πιο πανω απο τα Ουραλια δεν παει ε;
a bullet for your head
Η ΚΑΕ Αρης συμφωνησε με τον Κικι Κλαρκ.για την επεκταση του συμβολαιου του για ενα χρονο ακομα.Εξυπνη κινηση..
EXPLOITED ARIS
Νικησαμε και την ΑΕΛ δυσκολα αλλα την νικησαμε οπως ηταν αναμενομενο.Στις δηλωσεις του ο Ματσον αναφερεται στην κουραση των παιχτων και το ρολο που επαιξε το παιχνιδι στην Τουρκια κλπ.Η βασικα μας πενταδα εχει ολη πανω απο 30 λεπτα αγωνα.Ε πως να μην κουραζονται ρε Αντρεα;Πρεπει να γινει κατι με το rotation αλλιως δε νομιζω να την παλεψουν ολη τη χρονια...Δυστυχως
hagi
Ακριβώς αυτό είναι το θέμα.Αν από τώρα μιλάμε για κούραση στη συνέχεια τί θα κάνουμε;;Ο Ιανουάριος αναμένετε πολύ δύσκολος και όσο περνάει ο καιρός θα κουράζονται περισσότερο..Μερικές φορές δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν τα βλέπουν αυτά οι προπονητές ή η διοίκηση.Γιατί μπορεί ο Ματσόν να θέλει να πάρει παίχτη αλλά αν του το έχουν ξεκόψει τότε δεν μπορεί να κάνει κάτι.
Τί να πω εκτός και δεν έχουν καθόλου χρήματα και προσπαθούν έτσι να τα βγάλουν πέρα.Καλά η vodafone δεν έβαλε κανένα φράγκο;;
valsam
Διαβασα καπου για ενα κουφα εξευτελιστικο ποσο 90,000!
Αμα ειναι τοσα θα τα εδινα και γω ετσι για να κανω τηνμοστρα μου!
Φανταζεστε να λεγοταν το παλε "ΜΗΤΣΟΣ ΚΑΡΑΜΗΤΣΟΣ ΣΠΟΡΤΣ ΑΡΕΝΑ"?
celtic_pride
Αδυνατώ να το πιστέψω...... Σίγουρα δεν ισχύει... Εδώ όλο το καλοκαίρι ο Τζεβ απέρριπτε προτάσεις χορηγιών επειδή (όπως γράφονταν) "ήταν κατώτερες της δυναμικής της ομάδας"... Και μας λένε ότι "πούλησε" την χορηγία για 90.000Ε... Αποκλείεται.......
EXPLOITED ARIS
Και εγω δε νομιζω να ειναι τοσο μικρο το ποσο.Μου φαινεται εξωφρενικα μικρο και δεν ειμαστε και σε τοσο κακη οικονομικη κατασταση που να δεχομασταν τετοιου ειδους χορηγια ,ποσο μαλιστα για να ονομασουμε και τη σαλα του γηπεδου μας εξ αυτης.Καποιο λαθος θα υπαρχει...
Go Aris
Η περίπτωση του είναι σίγουρα εξαιρετική, αλλά για τα δεδομένα του Άρη είναι πανάκριβος. Ο λόγος για τον Αμερικανο Μαρκ Σάλιερς που έχει μείνει ελεύθερος από την Άζοβμας αλλά το κασέ του είναι απαγορευτικό για τους «κιτρινόμαυρους». Ο Σάλιερς προτάθηκε στον Άρη αλλά είναι δύσκολο να προχωρήσει αυτή η περίπτωση γι’ αυτό τον λόγο.



Το σίγουρο είναι ότι στο στρατόπεδο της ομάδας του Αντρέα Ματσόν ψάχνονται για να κάνουν αλλαγές στο ρόστερ τους, αλλά ακόμα δεν ξέρουν τι ακριβώς θα κάνουν. Αν δηλαδή θα αλλάξουν τον Νέλσον ή τον Μάρσαλ.

Superbasket.gr

Α ρε φτώχια καταραμένη...
EXPLOITED ARIS
Eνω ο Πανελληνιος ψαχνεται για πλει μεικερ...Γιατι ετσι ειναι κυριοι.Φτανεις καπου και δε μενεις.Εξελισσεσαι,πας ψηλοτερα.Κανεις ΠΡΟΣΘΗΚΕΣ.
Εχω καταλαβει τι κανουμε λαθος.Ειμαστε στασιμοι.Εχουμε τις ιδιες βλεψεις με αυτες οταν ξεκινησε η "Γεννεσις".Ομως το παιδακι που γεννηθηκε τοτε εχει γινει εφηβος και εμεις ειμαστε ακομα στα παιδικα.Δεν εχουμε καταφερει να γινουμε αντρες...Μας βλεπω συνεχεια να ειμαστε υπο τα καθεστως εξυγιανσης...
hagi
Δυστυχώς είναι έτσι αλλά αφού δεν έχουμε έναν Κυριακού να τα χώνει τί να κάνουμε..Ποτέ δεν θα αλλάξει αυτό αν δεν πάρει την ΚΑΕ ένας πρόεδρος με χρήμα..
Go Aris
Στο εξώφυλλο της Αθλητικής Μακεδονίας-Θράκης γράφει "Διώχνει τους Αμερικάνους η ΚΑΕ Άρης". Ακούσατε/διαβάσατε κάτι σχετικό?
EXPLOITED ARIS
Ακουγονται και διαβαζονται παρα πολλα αλλα μεχρι τωρα ολα ειναι φημες...
a bullet for your head
Καπου πηρε το ματι μου οτι ο Αρης εκανε επισημη προταση στον Αντριου Μπετς,ο οποιος ειχε δεχτει μια προταση απο ομαδα β' κατηγοριας στην Κινα...ξερετε η εχετε ακουσει κατι περισσοτερο?
a bullet for your head
QUOTE(Go Aris @ Jan 21 2009, 20:59 ) *
Α ρε φτώχια καταραμένη...

Το basketblog.gr,γραφει οτι μπηκε ''πωλητηριο'' στον Σεκουλιτς..
Τι γινεται...?Μηπως πηρανε αποφαση εκει στην διοικηση του Αρη,οτι δεν θα βγουνε Ευρωλιγκα κ αρχισαν τις περικοπες?
Η καινουργια χρονια δεν ''μπηκε'' καθολου καλα για τον Αρη..
thrylos7
Απ' όλα αυτά που ακούγονται, αυτό (το να πήραν απόφαση την αποτυχία) δεν το πιστεύω...

Εκεί που λέγαμε ότι "η βασική πεντάδα του Άρη ήταν εκπληκτική και πήρε το ματς", πλέον όλα τα μέλη της (πλην του Τσαλδάρη προφανώς) έχουν ακουστεί για αποχώρηση.

Ο Νέλσον πάντως έχει τη δικαιολογία του τραυματισμού του, αν και δεν έλειψε πάρα πολύ. Δε θα ήθελα ν' αποχωρήσει αυτός, όπως ούτε και ο Κλαρκ.

Φαντάζομαι πως εφόσον έχουν στο νου τους τον Σέκουλιτς, θα είναι λόγω νέου, καθαρού σέντερ, αφού όπως φαίνεται, η ομάδα δεν έχει δυνατότητα για ανοίγματα (κι έτσι καλός σέντερ + τους ήδη υπάρχοντες είναι υπερβολή).

Όσο για τον Μάρσαλ, το κακό είναι ότι πέρα από το σκοράρισμα, στο οποίο δεν είναι σταθερός (από δεκάλεπτο σε δεκάλεπτο, αν και αυτό επηρεάζεται αρκετά και από το άναρχο παιχνίδι της ομάδας, πολλές φορές - δεν παίρνει μπάλα δηλαδή), δεν προσφέρει σε άλλους τομείς.

Επειδή μ' αρέσει πάρα πολύ ο Σάλιερς και είναι και παίκτης που ταιριάζει στον Άρη, με την έννοια ότι μπορεί να κάνει ζημιά και ...χωρίς πολλά συστήματα, να σουτάρει όποτε θέλει κλπ (πέρυσι με τη Ροάν είχε πάρα πολλές προσπάθειες ανά αγώνα), θα τον ήθελα στην ομάδα. Στη θέση του Μάρσαλ (γιατί αν η πεντάδα είναι Κλαρκ-Τσαλδάρης-Μάρσαλ-Σάλιερς και προπονητής ο Ματσόν δεν είναι ν' αναρωτιέται κανείς, γιατί ενδεχομένως τα πράγματα δεν πάνε καλά), με τον Νέλσον να παίρνει αρκετό χρόνο στο 3, όπως όταν πρωτοεμφανίστηκε στην Ευρωλίγκα κι έκανε και την καλύτερή του σεζόν. Έτσι ψηλώνει και η ομάδα, αν και σίγουρα, δε λύνεται το πρόβλημα στο 5. Θα υπάρχει βέβαια και πάλι χώρος για άλλη μεταγραφή, αν και ο επιπλέον παίκτης φαίνεται κάτι ουτοπικό, βάσει των φημών που ακούγονται.
hagi
Συμφωνώ γενικότερα.Αν πάρουμε και τον Μπετς που είναι ψηλός τότε η ομάδα μπορεί να άλλαζε πολύ.Δηλαδή να πάρουμε τον Μπετς και να αλλάζαμε Μάρσαλ με τον Σάλιερς.Αλλά αυτό με τον Σάλιερς μου φαίνεται λίγο σενάριο.Μακάρι να γινόταν.
Ο Μαρσαλ γενικά μου αρέσει,αλλά η αλήθεια είναι ότι δεν έχει κάτι παραπάνω από ένα σουτ και το πρόβλημα είναι ότι δεν είναι σταθερός.

Πολλά τα σενάρια..Θα δούμε ,πάντως αν έχουν κάνει πρόταση στον Μπετς όπως ακούγεται και αυτός έχει μόνο πρόταση από την Κίνα ,είναι πολύ πιθανό να κλείσει.
celtic_pride
Παίκτης του Άρη θα πρέπει να θεωρείται ο διεθνής Άγγλος σέντερ Άντριου Μπετς...
http://www.sport24.gr/html/ent/670/ent.271670.asp

Προσωπικά δεν τον γνωρίζω.. Πάντως από οτι φαίνεται θα βοηθήσει... Αλλά τώρα τι? Θα πωληθεί ο Σέκουλιτς?
SteelGandalf
Αντί να δυναμώσει η front line μας, εμείς θα πουλήσουμε και παίχτη; Με ποια λογική να παραχωρηθεί ο Σέκουλιτς; Αν ένας ήρθε και ένας φύγει, τι θα αλλάξει τόσο ριζικά στην ομάδα; Εκτός αν μου πείτε ότι θα φύγει ο Σέκουλιτς και θα παρθεί ένας ικανότερος. Σε αυτή την περίπτωση όμως, μάλλον δε θα σας πιστέψω...
Go Aris
QUOTE(celtic_pride @ Jan 23 2009, 16:33 ) *
Παίκτης του Άρη θα πρέπει να θεωρείται ο διεθνής Άγγλος σέντερ Άντριου Μπετς...
http://www.sport24.gr/html/ent/670/ent.271670.asp

Προσωπικά δεν τον γνωρίζω.. Πάντως από οτι φαίνεται θα βοηθήσει... Αλλά τώρα τι? Θα πωληθεί ο Σέκουλιτς?

Χμ...ενδιαφέρον. Αλλά γιατί να πωληθεί ο Σέκουλιτς? Νομίζω ότι αδικείται, ο άνθρωπος είναι 4άρι, όχι σέντερ που τον υποχρεώνανε να παίζει τόσο καιρό..
scales84
CELTIK στανταρ τον ξερεις αλλα δεν τον εχεις στο μυαλο σου..ειναι ο αγγλος που χε η αεκ τη χρονια που πηρε το πρωταθλημα με τον σακοτα...και περσυ επαιζε μπανταλονα...Καλος παικτης γενικα αλλα το οτι εμεινε χωρις ομαδα δεν μ αρεσει...
EXPLOITED ARIS
Ελπιζω αυτο που λενε περι πωλησης του Σεκουλιτς να ειναι μονο για να βρεθουν λεφτα να παρουν τον Σαλιερς ως τεσσαρι.Τοτε μαλιστα γιατι με τον Μαρσαλ να μενει και το Νελσον να παιζει και ως τριαρι ειμαστε πολυ καλα.Αλλιως μενουμε στα ιδια.Και αποχαιρετουμε την Ευρωλιγκα απο τωρα.Δεν ειμαι απαισιοδοξος αλλα δυσκολα θα συμβαδισουμε με τους αλλους μνηστηρες της τριτης θεσης αν κανουμε αλλαγη και οχι προσθηκη.
SteelGandalf
Δεν ξέρω γιατί το λέτε και το ξανά λέτε, αλλά δε νομίζω πως ο Spencer Nelson είναι παίχτης που μπορεί να αγωνιστεί σε θέση 3. Άλλο αν χρησιμοποιηθεί, αναγκαστικά, για μερικά λεπτά σε κάποιους αγώνες. Δεν είναι όμως αυτή η θέση του.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.