Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Άρης - Επικαιρότητα - Συζητήσεις
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Άρης
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135
a bullet for your head
QUOTE(the hoop @ Feb 5 2009, 19:47 ) *
40.000 δολλαρια τον μηνα εννοει..

ειναι ενας μεσος μισθος παικτη επιπεδου ευρωλιγκας.. οχι ρολιστα.. αλλα βασικου.

Μου φαινεται κ εμενα οτι για μηνιατικο προκειται..
Στην Κινα,κλεινουν μαλλον ετσι τις συμφωνιες..
Λιγο πριν ξεκινησει η σεζον,Κινεζικη ομαδα ειχε προσεγγισει κ τον Γκαρι Πειτον,προσφεροντας του 50 χιλ το μηνα,ενω αυτος ελεγε 100 χιλ ακατεβατα..
valsam
Εστο και 40.000$ τον μηνα να ειναι δηλ 30.000 ευρω παλι πολυ λιγα ειναι δηλ. 4x30=120.000 ευρω για μεχρι το τελος της σαιζον ειναι ξαφτιλα!!!!!!!!!
SteelGandalf
Ο Bracey Wright έχει αρκετά πλεονεκτήματα για να αντικαταστήσει το Marshall ο οποίος είχε μονίμως σκαμπανεβάσματα στην απόδοση του. Γνωρίζει την Ελληνική πραγματικότητα και φυσικά τον Άρη μας, οπότε λογικά θα προσαρμοστεί άμεσα. Είναι σίγουρα περισσότερο ολοκληρωμένος παίχτης από το Marshall, μπορεί να μαρκάρει καλύτερα (πιστεύω) και να παίξει με περισσότερο μυαλό και αυτοσυγκράτηση. Να παίξει για την ομάδα περισσότερο δηλαδή. Μακάρι να αποδειχτούν αληθινά όλα αυτά και να βοηθήσει το παλικάρι.

Όσο για τον Κακιούζη, τι να πω ρε παιδιά. Αν δεν έρθει τώρα, πότε θα έρθει; Είμαι απόλυτα σίγουρος πως ο πρόεδρος μπορεί να τον φέρει, αρκεί να το θελήσει. Άντε ρε πρόεδρε... smile.gif
the hoop
QUOTE(SteelGandalf @ Feb 5 2009, 23:27 ) *
Όσο για τον Κακιούζη, τι να πω ρε παιδιά. Αν δεν έρθει τώρα, πότε θα έρθει; Είμαι απόλυτα σίγουρος πως ο πρόεδρος μπορεί να τον φέρει, αρκεί να το θελήσει. Άντε ρε πρόεδρε... smile.gif


η πλακα ειναι οτι ο κακιουζης ξεκινησε τις προσπαθειες και οχι ο αρης.. οταν του εκανε προταση ο αρης εψαχνε τα ευρωπουλα ο κακιουζης. πως αλλαζουν οι καιροι.. rolleyes.gif
T.W.Is.M.
Αν δεν εχει κλεισει το θεμα του Ραιτ, αναρωτιεμαι γιατι ο Αρης δεν κινειται για το Ρουμπεν Νταγκλας. Ειναι ψηλοτερος του Ραιτ, καλυτερος σκορερ, πολυ καλος σουτερ, εχει εμπειρια απο Ελλαδα και μολις πριν λιγες μερες εμεινε ελευθερος απο τη Βαλενθια. Υπαρχει κατι καλυτερο στην αγορα?
weirdo1977
θα τον πληρωσεις εσυ ?? biggrin.gif εγω θελω κολινς στο 1, η ομαδα χρειαζε ασσο πιο πολυ απο δυαροτριαρι

edit: ανακοινω8ηκε ο Ραιτ, θα βοηθησει....
weirdo1977
εδω και η ανακοινωση
the hoop
Ο ραιτ στην ουσια ειναι σαν ψηλοτερος παικτης απο τον νταγκλας γιατι εχει σωματοδομη ψηλοτερου παικτη με πολυ μακρια χερια. απο την αλλη ο ραιτ βοηθαει οργανωτικα αλλα και παιζει σχετικα καλη αμυνα.. ο νταγκλας ηταν εξαπανεκαθεν μαλωμενος με την αμυνα. σαν σκορερ βεβαια ειναι ανωτερος του ραιτ αλλα και ακριβος ειναι και δεν πιστευω οτι ειναι αυτο που χρειαζεται ο αρης αυτη τη στιγμη.. σουτερ εχει μπολικους.
a bullet for your head
Παρολο που η διοικηση του Αρη εχει δηλωσει πως στην παρουσα φαση δεν προτιθεται να προχωρησει σε αντικατασταση,ωστοσο εξεταζουν την περιπτωση του Μαριους Πρεκεβιτσιους(1.95μ),της Λιετουβος Ριτας,που αγωνιζεται στις θεσεις 1 και 2,για τυχον αντικατασταση του τραυματια Γκαβελ.
EXPLOITED ARIS
Παρακατω ειναι τα στατιστικα του στη Λιθουανικη λιγκα και σε Eurocup αντιστοιχα.Δεν ξερω αλλα δε μου γεμιζει το ματι ρε παιδια...
# Name Game min fgm-a 3pm-a ftm-a off def tot ast pf st bs pts
9 Prekevicius, Marius 11 12.0 44.4% 40.0% 71.4% 0.2 1.3 1.5 1.7 1.5 0.7 0.1 4.0
9 Prekevicius, Marius 5 10.0 66.7% 0.0% 0.0% 0.0 0.8 0.8 0.6 1.6 0.6 0.0 0.8
T.W.Is.M.
QUOTE(the hoop @ Feb 8 2009, 15:54 ) *
Ο ραιτ στην ουσια ειναι σαν ψηλοτερος παικτης απο τον νταγκλας γιατι εχει σωματοδομη ψηλοτερου παικτη με πολυ μακρια χερια. απο την αλλη ο ραιτ βοηθαει οργανωτικα αλλα και παιζει σχετικα καλη αμυνα.. ο νταγκλας ηταν εξαπανεκαθεν μαλωμενος με την αμυνα. σαν σκορερ βεβαια ειναι ανωτερος του ραιτ αλλα και ακριβος ειναι και δεν πιστευω οτι ειναι αυτο που χρειαζεται ο αρης αυτη τη στιγμη.. σουτερ εχει μπολικους.


Δεν τον ειχα στο μυαλο μου σαν σουτερ, αλλα σαν σκορερ γενικοτερα. Σαν καποιον δηλαδη που να τραβαει το σκοραρισμα και να παιρνει την ομαδα πανω του στην επιθεση. Εχει βεβαια αυξημενο ρισκο αυτη η επιλογη και ισως να μην ταιριαζε και τοσο στη φιλοσοφια του Ματσον ενας τετοιος παιχτης. Τον θεωρω ομως καλυτερο του Ραιτ γενικοτερα. Ο Ραιτ μπορει να περασει και απαρατηρητος στην κακη του μερα, σε σχεση με τον Νταγκλας.
Τελος παντων, αφου ανακοινωθηκε ο Ραιτ ειναι περιττη η κουβεντα για τον καθε Νταγκλας.
valsam
Ποιον Νταγκλας ρε πατε καλα?
Ειπαμε αλλα μην την **** την ομαδα!!!
Τρελονταγκλας τον φωναζαν και ειχε 40 πρωσπαθειες σε καθε αγωνα!!!
Δεν μου λετε τωρα γιατι φωναζουν στο Μαρουσι για σφαγη και αλλα τετοια,τι εγινε στο ματς αδικηθηκαν?
celtic_pride
QUOTE(valsam @ Feb 8 2009, 22:34 ) *
Δεν μου λετε τωρα γιατι φωναζουν στο Μαρουσι για σφαγη και αλλα τετοια,τι εγινε στο ματς αδικηθηκαν?


Λένε ότι ο Μπετς "έσπρωξε" τον Μαυροκεφαλίδη (στην φαση πριν τις βολές του Νελσον) και γι αυτό το λόγο βγήκε έξω. Γεγονός που είχε αποτέλεσμα στην επαναφορά, ο Νέλσον να κερδίσει τις 2 βολές. Δηλαδή λένε ότι αν δινόταν το φαουλ στον Μαυροκεφαλίδη μπορεί το σκορ να γινόταν 67-68 (αν βάζανε και τις 2 βολές, καθώς ήταν 65-68) και ότι το no-call των διαιτητών "αφαίρεσε από το Μαρούσι το δικαίωμα στη νίκη" (όπως λεει γνωστό μπασκετικό μπλογκ..... dry.gif )

Μάλιστα στην Ερα Σπορ το πρωί άκουσα ότι "φανταστείτε ότι ο Μαρκόπουλος διαμαρτυρήθηκε έντονα, πράγμα που το κάνει σπάνια"

Γενικότερα, από ότι καταλαβαίνω υπάρχει ένα κλίμα "το φτωχό και καταπονεμένο Μαρούσι, που έπαιξε με 8 παίκτες (Θαρρείς και εμείς κατεβήκαμε "υπερπλήρεις" biggrin.gif ) και ότι οι διαιτητές του στέρησαν το δικαίωμα στη νίκη".... laugh.gif laugh.gif

Τον αγώνα δεν τον είδα, άκουσα ραδιοφωνική μετάδοση. Από οτι κατάλαβα πάντως, πρέπει να ήταν πολύ καλό παιχνιδι (συνολικά μονο 13 λάθη...)
hagi
Επειδή εγώ τον είδα τον αγώνα θα σας πω τί έγινε..Στη συγκεκριμένη φάση φαίνεται από το replay ότι ο Μπετς όντως σπρώχνει αλλά δεν ξέρουμε πόσο.Γιατί ο Μαυροκεφαλίδης νομίζω ήταν έκανε βουτιά..Μπορεί να τον έσπρωξε και δυνατά.Πάντως δείχνει φάουλ.
Όμως πρώτον δεν ξέρουμε αν θα έβαζε τις βολές και δεύτερον δεν σημαίνει ότι θα κέρδιζε το Μαρούσι από αυτή την φάση.Σίγουρα μπορεί να άλλαζε κάτι αλλά δεν είναι και σίγουρο.
Και τελικά πιστεύω ότι ο Άρης την άξιζε τη νίκη πέρα από οτιδήποτε αλλο λέμε.Ήταν καλύτερος σε όλο το παιχνίδι.

Και στην τελική δεν πειράζει αν ευνοηθήκαμε και εμείς μια φορά..Έλεος!!
EXPLOITED ARIS
Aφου παρακολουθησα τον αγωνα εχω να πω τα εξης:
Με τον Μπετς πιστευω οτι πηραμε το κομματι που μας ελειπε απο τους ψηλους αφου εχει τελικη προσπαθεια και γεμιζει χωρο για να καθαριζονται ριμπαουντ.Τωρα κατι βλακειες του Συριγου που τον εβγαζε ψιλοασχετο επειδη ειχε 3 ριπμαουντ στον αγωνα τα ακουω βερεσε αφου αν παρατηρησετε στις περισσοτερες φασεις καλυπτει χωρο με το κορμι του για μπλοκ-αουτ.Εξ ου τα 7 ριμπ του Σεκουλιτς και τα 8 του Νελσον.
Το φαουλ πανω στον Μαυροκεφαλιδη ειναι και δεν ειναι αφου ναι μεν προτασσει το χερι του αλλα δε νομιζω οτι εχει τοοοοση δυναμη που να πεταξει εναν ανθρωπο οπως ο Μαυροκεφαλιδης 4 μετρα μακρια...
Παντως με 3 αποντες παιξαμε πολυ καλα και οταν μπει και ο Ραιτ που ειναι μια κλαση ανωτερος απο τον πρωην Μαρσαλ πιστευω οτι θα μπουμε και παλι με αξιωσεις στο κυνηγι της τριτης θεσης.
Πρεπει να βγουν συστηματα τωρα Ματσον.Πολλες ατομικες προσπαθειες νομιζω
celtic_pride
Ένα πολύ ενδιαφέρον άρθρο για τα εισιτήρια μέχρι στιγμής εδώ
hagi
Πολύ σωστό το άρθρο το οποίο μιλάει με αριθμούς και όχι στην τύχη.Πραγματικά εμείς οι Αρειανοί είμαστε και λίγο περίεργοι.Όλο γκρινιάζουμε και θέλουμε μεγάλα πράγματα αλλά στο γήπεδο πηγαίνουν ελάχιστοι.Μετά λέμε να φτιάξει ο Άρης μεγαλύτερο γήπεδο ώστε να καλύπτει τις μελλοντικές ανάγκες της ULEB.Μα άραγε θα το γεμίσουμε ποτέ;;

Εγώ προσωπικά που είμαι μακριά από την ομάδα στεναχωριέμαι που δεν μπορώ να δω την ομάδα μου στο Παλέ.Βεβαια για να πω την αλήθεια σπάνια πηγαίνω να την δω όταν έρχεαται στην Αθήνα αλλά αυτό το κάνω γιατί δεν είναι το ίδιο να πηγαίνεις στην αντίπαλη ομάδα για να δεις την ομάδα σου.Στο Παλέ είναι αλλιώς.Μακάρι να έμενα Θεσσαλονίκη και να είχα διαρκείας..

Άντε ρε Αρειανοί ξεκινήστε να πηγαινεται στο γήπεδο μπας και δούμε καμιά άσπρη μέρα...
celtic_pride
Φίλε hagi, τα φετινά νούμερα (όπως και αν φαίνονται αυτά) είναι ΠΟΛΥ καλύτερα από τα περσινά (κατί λέγεται για αύξηση 60%). Το θέμα είναι πως ο Αρειανός (της Θεσσαλονικης) είναι "ποδοσφαιρικός". Και τι έννοω. Σε 2 μέρες είναι το Παοκ -Αρης και ξέρεις με τι ασχολούνται οι περισσότεροι Αρειανοι εδώ? Μα φυσικά με το Αρης -Λάρισα.... Τέλος, ο μύθος του "μπασκετικού λαού" έχει καταρριφθεί. Και μετά θέλουμε Ευρωλίγκα σε γήπεδο 10000+ θέσεων, το οποίο αν χτίσουμε ποτέ, αμφιβάλλω αν γεμίσει..Αν το είχαμε σήμερα αποκλείεται, για το μέλλον δεν ξέρω...
hagi
QUOTE(celtic_pride @ Feb 17 2009, 17:42 ) *
Φίλε hagi, τα φετινά νούμερα (όπως και αν φαίνονται αυτά) είναι ΠΟΛΥ καλύτερα από τα περσινά (κατί λέγεται για αύξηση 60%). Το θέμα είναι πως ο Αρειανός (της Θεσσαλονικης) είναι "ποδοσφαιρικός". Και τι έννοω. Σε 2 μέρες είναι το Παοκ -Αρης και ξέρεις με τι ασχολούνται οι περισσότεροι Αρειανοι εδώ? Μα φυσικά με το Αρης -Λάρισα.... Τέλος, ο μύθος του "μπασκετικού λαού" έχει καταρριφθεί. Και μετά θέλουμε Ευρωλίγκα σε γήπεδο 10000+ θέσεων, το οποίο αν χτίσουμε ποτέ, αμφιβάλλω αν γεμίσει..Αν το είχαμε σήμερα αποκλείεται, για το μέλλον δεν ξέρω...

Σίγουρα σε σχέσει με πέρσυ είναι καλύτερα δεν το συζητάμε αλλά και πάλι είναι λίγα.
Όσο για το θέμα με το ποδόσφαιρο που λες,δυστυχώς στην Ελλάδα έχουμε ένα πρόβλημα και οι περισσότεροι είναι κολλημένοι με το ποδόσσφαιρο..Εγώ επειδή είμαι μπασκετικός και είμαι πολύ αντίθετος με το ποδόσφαιρο θα μπορούσα να κάνω μεγάλη κουβέντα γι'αυτό αλλά δεν έχει νόημα ειδικά στο θέμα μας.
Αλλά ειδικά οι Αρειανοί δεν θα έπρεπε να ασχολούντε με το ποδόσφαιρο,οχι τόσοι πολλοί όσοι λες τουλάχιστον και αυτό γιατί όλοι ξέρουμε τί έχει κάνει το όνομα του Άρη γνωστό..Και εδώ που τα λέμε (γιατί δεν μπορώ μπαίνω σε πειρασμό) στις περισσότερες ομάδες ισχύει αυτό.Πάρε για παράδειγμα το Παναθηναϊκό..Το μπάσκετ κρατάει τα σκήπτρα αλλά στην Ελλάδα είπαμε κολλημένοι χωρίς λόγο..Φταίνε και τα ΜΜΕ βλέπεις,μας έχουν ζαλίσει.
Τέλος πάντων οι Αρειανοί πρέπει να στηρίζουν τον μπασκετικό Άρη γιατί μόνο έτσι θα πάμε μπροστά και πιθανόν να δούμε και κάτι καλύτερο στο μέλλον.Τώρα που δυσκόλεψε και η Ευρωλίγκα.
geosu
Αφήσαμε ελεύθερο τον Σέκουλιτς και πήγε στην Άλμπα...
EXPLOITED ARIS
Αλλο παλι αυτο!
Να μας τρελανουν θελουν;Μια χαρα δεν ηταν η ρακετα μας ετσι;
weirdo1977
μια χαρά θα είναι η ρακέτα k με τον σκορδίλη, χρειαζόμαστε άσσο λέμε..
EXPLOITED ARIS
QUOTE(weirdo1977 @ Feb 20 2009, 20:08 ) *
μια χαρά θα είναι η ρακέτα k με τον σκορδίλη, χρειαζόμαστε άσσο λέμε..


Ξερεις κανενα διαθεσιμο;
weirdo1977
ολόκληρη ευρώπη δεν υπάρχει κανένας ρολίστας άσσος ? ένας απλά να οργανώνει, δεν θέλουμε σκορ, δύσκολο να το πιστέψω..
EXPLOITED ARIS
QUOTE(weirdo1977 @ Feb 20 2009, 20:23 ) *
ολόκληρη ευρώπη δεν υπάρχει κανένας ρολίστας άσσος ? ένας απλά να οργανώνει, δεν θέλουμε σκορ, δύσκολο να το πιστέψω..


Aρσλαν...
valsam
Καλα στον Παοκ δεν παιζονται με τιποτα!
Χθες μοιρασαν 120χιλ. στους παικτες μονο και μονο για να κερδισουν τον Αρη (ρε νταλκα που το εχουν!)και σημερα εφυγαν ολοι και τον αφησαν ακεφαλο!
Και ρωταω γιατι δεν εβαλαν 500 ευρω πετρελαιο και φυσουσαν οι παικτες τις χουφτες τους λες και παιζαν σε ανοικτο ?
Εχει τραβηξει πολυ αυτοι η ιστορια τοσα χρονια στον συμπολιτη με τα μπαταχτσιδικα κολπα και καπου πρεπει να σταματησει!
Δεν γινετε μια ζωη βερεσε!
Παντοτε αυτο γινοταν,οταν ο Αρης μεσουρανουσε την δεκαετια του 90 εκεινος ο Βεζυρτζης για να εκθρονησει τον Αρη οχι μονο εφαγε ολη του την περιουσια αλλα χρεωσε και την ομαδα με πολλα εκκατομυρια δρχ.
Αλλο ενα παραδειγμα ειναι στην μπαλα,εκανε ο Αρης 2 καλυτερες χρονιες απο τον Παοκ και αυτοι αντι να εχουν σαν πρωτο μελημα την αποπληρωμη των χρεων κανουν αβερτα μεταγραφες μονο και μονο να ειναι πιο πανω απ'τον Αρη!

Μην με παρεξηγησουν οι Παοκτσιδες αλλα ο μονος τροπος για εξυγιανση ειναι ξαναξεκινημα απο μηδενικη βασει,οτι σημαινει αυτο!
thrylos7
QUOTE
Αφήσαμε ελεύθερο τον Σέκουλιτς και πήγε στην Άλμπα...


Πάνω που η ομάδα γύρισε στο δρόμο για την Ευρωλίγκα, ξενερώνει τον κόσμο...

Αν υπάρξει περαιτέρω ενίσχυση, καλώς, διαφορετικά, σκούρα τα πράγματα... Δεν (θα) είναι νοοτροπία ομάδας με στόχο αυτή.

Διόλου απίθανο το σενάριο ο Άρης να πάρει κι άλλον παίκτη... και να φύγει κι άλλος! Γιατί, πχ εφόσον υπάρχει ενίσχυση στη θέση του πλέι μέικερ, μαζεύονται πάρα πολλοί στην περιφέρεια κι ως γνωστόν, περιθώρια για πολυτέλειες δεν υπάρχουν. Άρα, ίσως θυσιαστεί ο Γκαβέλ, παρ' όλη τη συμπάθεια του Ματσόν.
Κι εγώ νομίζω πως το καλύτερο είναι ν' αποκτηθεί άσσος και κατά προτίμηση ψηλός. Ο Μπετς μέχρι στιγμής έχει δείξει ικανός να βοηθήσει αρκετά, παραπάνω από τον Σέκουλιτς (ο οποίος ομολογουμένως δεν έκανε και κάποια ιδανική σεζόν) στα ψηλά, ενώ στα τελευταία ματς, αν και γέμιζε πρώτη φορά το μάτι από την ποσότητα της γραμμής των ψηλών, ο Αγαδάκος έμεινε λίγο στην απ' έξω, ενώ πραγματοποιεί εξαιρετική χρονιά.

Σ' αυτή την περίπτωση, λογικά ο Ματσόν θα περιμένει τον Ράιτ για να δει αν θα μπορεί να ...οργανώσει, να κρατήσει τη μπάλα και γενικά, ν' απελευθερώσει τον Κλαρκ και την ομάδα γενικότερα, σ' ένα ρόλο που τον είχαμε δει μερικές φορές πέρυσι, παρ' όλο που δεν είναι αυτή η θέση του.
hagi
Όντως και γω δεν μπορώ να καταλάβω τί κινήσεις είναι αυτές.Δηλαδή είπαμε να πάρουμε τον Μπετς για ενίσχυση όχι να δώσουμε παίχτη και να μείνουμε πάλι με δέκα.Γιατί με δέκα παίζουμε ρε παιδιά..Δεν ξέρω τί θα γίνει αλλά νομίζω ότι πρέπει να κινηθούμε και για έναν άσσο ακόμη ώστε να είναι πιο ισορροπημένη η ομάδα.
celtic_pride
To θέμα με τον Σεκουλιτς είναι ότι ο ίδιος ήθελε να φύγει ως ένα βαθμό. Από τη στιγμή που ήρθε η πρόταση από ομάδα που παίζει στο Τοπ 16 με καλά λεφτά και δεδομενου ότι ο ίδιος δεν ήταν και στα καλύτερα του αυτή την περίοδο (Εξάλλου έχει και μια πάθηση που επηρεάζει τη μέση) νομίζω πως δεν δίστασε να δεχτεί την πρόταση και καλώς η ομάδα τον άφησε. Νομίζω πάντως πως με Μπετς και Αγαδάκο (αλλά και Σκορδίλη, ο οποίος δείχνει ότι θα έπαιρνε χρόνο αν δεν τραυματιζόνταν) είμαστε καλά στο 5. Επίσης, δεν έχουμε δει ακόμα την ομάδα πως είναι με τον Ραιτ...
valsam
Ο Σκορδιλης και ο Αγαδακος δεν κανουν ουτε μισο Σεκουλιτς (στα καλα του!).
Σε αλλες εποχες θα εριχνα "το κραξιμο" αλλα βλεπωντας την καταντια του Παοκ με την ελειψη και διαχηρηση τον χρηματων εχω συμβιβαστει (οπως πρεπει να κανετε ολοι σας) με την ιδεα οτι ο Αρης μας μια ζωη θα παλευει με τα χιλιαρικα!
Δηλ. εφοσον δεν υπαρχει παραγοντας ισχηρος θα την βγαζουμε λιτα και οικονομικα οπως εχει πει πολλες φορες ο Τζεβ το ρητο με το ""παπλωμα""!!!!
Τι αλλο να κανουμε?
Να μην κατεβουμε του χρονου αν δεν μπει σαλαρι καπ στα 3 μυρια!!!!
Μονο ετσι θα ξαναδουμε καναν τιτλο δυστηχος!!!!!!!!!!!!
weirdo1977
QUOTE(valsam @ Feb 24 2009, 12:11 ) *
Ο Σκορδιλης και ο Αγαδακος δεν κανουν ουτε μισο Σεκουλιτς (στα καλα του!).
Σε αλλες εποχες θα εριχνα "το κραξιμο" αλλα βλεπωντας την καταντια του Παοκ με την ελειψη και διαχηρηση τον χρηματων εχω συμβιβαστει (οπως πρεπει να κανετε ολοι σας) με την ιδεα οτι ο Αρης μας μια ζωη θα παλευει με τα χιλιαρικα!
Δηλ. εφοσον δεν υπαρχει παραγοντας ισχηρος θα την βγαζουμε λιτα και οικονομικα οπως εχει πει πολλες φορες ο Τζεβ το ρητο με το ""παπλωμα""!!!!
Τι αλλο να κανουμε?
Να μην κατεβουμε του χρονου αν δεν μπει σαλαρι καπ στα 3 μυρια!!!!
Μονο ετσι θα ξαναδουμε καναν τιτλο δυστηχος!!!!!!!!!!!!


smile.gif οριμαζεις
EXPLOITED ARIS
http://www.betsmart.gr/mainsite/modules/ne...p?storyid=80664
77.gif 77.gif 77.gif
Με αυτον τον ανθρωπο μαθαμε μπασκετ...RESPECT...
reignman
Πρεπει ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΔΙΠΟΤΕ να βρεθουν ανθρωποι με λεφτα και μερακι να βοηθησουν τις 2 (3 μαζι με τον Ηρακλη.. δεν ειναι δυνατον να χαροπαλευει εκεις στις χαμηλες κατηγοριες...) γιατι πρωταθλημα χωρις ΠΑΟΚ ΑΡΗ ΗΡΑΚΛΗ ειναι φαγητο χωρις αλατι.
Θελουμε τις δυνατες ομαδες απο την Θεσσαλονικη.
hagi
Έτσι είναι αλλά είναι πολύ δύσκολο.Ειδικά και για τις τρεις ομάδες είναι σχεδόν απίθανο.Και γω θα το ήθελα πολύ αυτό αλλά μάλλον δεν γίνεται.
Το κακό είναι ότι είναι πολλά τα χρόνια που ο Άρης συγκεκριμένα έχει λίγα χρήματα, αν και σε σχέσει με ΠΑΟΚ και Ηρακλή είναι σε πολύ καλύτερη κατάσταση..Πρέπει όμως κάποια στιγμή να φτιάξουμε μια ομάδα ιδιαίτερα ανταγωνιστική με σταθερότητα και δυναμική που να μπορεί να κοντράρει στα ίσα Ολυμπιακό και Παναθηναϊκό.
Weekendman
Καλό θα ήταν να έπαιζε και ο Σέκουλιτς αλλά έτσι και αλλίως πολύ περιφερειακό είναι το παιχνίδι του Άρη και ο ίδιος ο Σέκουλιτς έβγαινε και λίγο παραπάνω εκτός ρακέτας απο ότι έπρεπε οπότε δεν ήρθε η καταστροφή του κόσμου, να δώ και αν ο Σκορδίλης είναι για κάτι παραπάνω απο μερικά ριμπάουντ, άμυνα και ξύλο....
reignman
Η Ρωσσικη αγορα κατα κυριο λογο σκοτωσε το Ελληνικο αλλα και το Ιταλικο πρωταθλημα.
Εκτιναξαν τις τιμες των παιχτων στα υψη...
EXPLOITED ARIS
http://www.metrosport.gr/?p=17681
Αντε να δουμε τι θα γινει επιτελους....
celtic_pride
Λέγεται ότι προτάθηκε ο Σκούνι Πεν... Λέτε να είναι ο αντι-Ραιτ??
EXPLOITED ARIS
QUOTE(celtic_pride @ Mar 28 2009, 10:52 ) *
Λέγεται ότι προτάθηκε ο Σκούνι Πεν... Λέτε να είναι ο αντι-Ραιτ??


Θα ξενερωσω απιστευτα...
Go Aris
Ρε παιδιά θα τρελαθούμε τελείως...τι σημαίνει επιτέλους αυτό το "δεν είναι έτοιμος" ο Ράιτ? Μας δουλεύουν μου φαίνεται...τι τον πήραν?? Μια σεζόν πέρασε και η ομάδα δεν κατέβηκε άρτια ούτε σε έναν αγώνα...πφφφ, δεν περίμενα ερασιτεχνισμούς τέτοιου ύφους από την διοίκηση...
a bullet for your head
Μπορεί η άμυνα του Άρη να είναι η κορυφαία της Α1 εθνικής κατηγορίας και το υπ αριθμόν ένα όπλο των κιτρίνων στην μέχρι τώρα πορεία τους στο πρωτάθλημα αλλά η επίθεση συνεχίζει να αντιμετωπίζει προβλήματα στα οποία καλείται να δώσει άμεση λύση ο Αντρέα Ματσόν. Ο Ιταλός κόουτς βλέπει την ομάδα του να έχει την 10η επίθεση με μέσο όρο 71,2 πόντους ανά παιχνίδι και προβληματίζεται έντονα καθώς θα πρέπει να βελτιώσει αυτό το νούμερο αν θέλει στην συνέχεια να φθάσει στην υλοποίηση του στόχου του και να γίνει ποιο ανταγωνιστική στον επιθετικό τομέα σε σχέση με τον κύριο αντίπαλο στην διεκδίκηση της τρίτης θέσης. Ο Πανελλήνιος περί αυτού ο λόγος σκοράρει με μέσο όρο 76,5 πόντους .

Δεν είναι τυχαίο ότι στις τελευταίες προπονήσεις δίνει ιδιαίτερη έμφαση στην επίθεση με νέα συστήματα που θέλει να περάσει και με την συμμετοχή του Μπρέισι Ράιτ .Δεν είναι τυχαίο ότι οι τελευταίες προπονήσεις κράτησαν περισσότερο χρόνο από τον αναμενόμενο καθώς περιλάμβαναν διπλά που κρατούσαν πάνω από μια ώρα και είχαν σαν στόχο στο να βγουν κάποια συστήματα που θα αφήνουν αμαρκάριστους τους σουτέρ της ομάδας .

Ο Άρης για να έχει τύχη στα δυνατά παιχνίδια των πλέι –οφ και μάλιστα μακρυά από την έδρα του θα πρέπει να βάζει τουλάχιστον γύρω στους 75 πόντους ανά παιχνίδι .

Μάλιστα μετά την συμμετοχή του Ράιτ που αναμένεται να ξεκινήσει από τον αγώνα με τον Κολοσσό στην Ρόδο ( θα ανακοινωθεί σήμερα η αύριο αφού ο Αμερικανός ήταν εξαιρετικός στην χθεσινή προπόνηση) ο Aντρέα Ματσόν όπως έγραψε προχθές το «Μ» ζήτησε από την διοίκηση την απόκτηση ενός ακόμη κοινοτικού παίκτη (υπάρχει κενή θέση)το αργότερο μέσα στο δεύτερο δεκαπενθήμερο του Απριλίου Θέλει έναν πάουερ φόργουορντ που πέρα από την βοήθεια στις μάχες κάτω από τα καλάθια θα έχει και ικανότητα στο σκοράρισμα. Και η διοίκηση έκανε αμέσως δεκτό το αίτημα του και θα αποκτηθεί αυτός ο παίκτης που ουσιαστικά θα παίξει τον ρόλο που είχε στην ομάδα ο Μπλάγκουτα Σέκουλιτς που παραχωρήθηκε στην Άλμπα . Ουσιαστικά ο Ιταλός θέλει έναν παίκτη σαν τον Τζερεμάια Μάσει που θέλει να φύγει από την Ρεάλ γιατί είναι δυσαρεστημένος Αν και ο παίκτης δεν το κρύβει ότι θέλει να επιστρέψει στον Άρη είναι ακριβός αφού πέρα από το τι θα πάρει ο ίδιος και οι Μαδριλένοι για να τον παραχωρήσουν θα ζητήσουν ένα ποσό απαγορευτικό για τον σημερινό Άρη που στηρίζεται μόνο σε έναν άνθρωπο τον Θανάση Τζεβελέκη που έχει ματώσει πολύ μέχρι σήμερα και δεν θα άντεχε μια τέτοια υπέρβαση. Βέβαια παίκτες υπάρχουν στην αγορά και ο Ματσόν θα βρει κάποιον που θα έχει οικονομικές απαιτήσεις μέσα στις δυνατότητες των κιτρίνων για συμβόλαιο 30-45 ημερών . Είναι σε αναζήτηση για να βρεθεί η καλύτερη λύση βάσει και των οικονομικών δυνατοτήτων της ομάδας. Ο Άρης για έναν τέτοιο παίκτη μπορεί να δαπανήσει το ανώτερο ένα ποσό της τάξης των 15000-20000 ευρώ .

πηγη:Metropolis fm 95.5

Αν ο Αρης κατορθωσει να γινει επιθετικα πιο επικινδυνος,εχοντας περισσοτερες επιθετικες λυσεις κ απειλες,τοτε σιγουρα μπορει να γινει υπολογισιμος για καθε αντιπαλο.
Τωρα με τα συγκεκριμμενα χρηματα που ειναι σε θεση να προσφερει... 65.gif



Go Aris
QUOTE(a bullet for your head @ Mar 30 2009, 09:36 ) *
Μάλιστα μετά την συμμετοχή του Ράιτ που αναμένεται να ξεκινήσει από τον αγώνα με τον Κολοσσό στην Ρόδο ( θα ανακοινωθεί σήμερα η αύριο αφού ο Αμερικανός ήταν εξαιρετικός στην χθεσινή προπόνηση)


http://www.athlitiki.gr/vortal/content/view/6595/1/lang,el/
EXPLOITED ARIS
Επιτελους καλα νεα.Η αληθεια ειναι οτι δεν ηθελα να φυγει ο Μπρεισι....Ο Στακ ειναι ελευθερος ετσι δεν ειναι;Νομιζω οτι η Κιεβ ειχε βαρεσει χρεωκοπια...
jimaras 3
[size="6"][/size] Eγώ παιδιά εμαθα πως υπάρχει περίπτωση να επιστρέψει ο Massey γιατί δεν είναι ευχαριστημένος με την Ρεάλ και ο Ματσόν θέλει έναν ψηλό με σουτ αλλά για τον δώσει η Ρεάλ θα ζητήσει πολλά λεφτά όπως 15.000
EXPLOITED ARIS
QUOTE(jimaras 3 @ Mar 30 2009, 18:07 ) *
[size="6"][/size] Eγώ παιδιά εμαθα πως υπάρχει περίπτωση να επιστρέψει ο Massey γιατί δεν είναι ευχαριστημένος με την Ρεάλ και ο Ματσόν θέλει έναν ψηλό με σουτ αλλά για τον δώσει η Ρεάλ θα ζητήσει πολλά λεφτά όπως 15.000


Μηπως κανεις καποιο λάθος;15 χιλιαδες μου φαινονται λιγα...
celtic_pride
Καταρχήν, να συμφωνήσω και εγώ ότι τα 15.000 είναι ελάχιστα λεφτά για επίπεδο Ρεαλ... Βασικά, δεν ξέρω αν ο Μασευ έχει μονοετές ή δυετές συμβόλαιο, γιατί θα είναι πολύ πιο εύκολα να τον πάρουμε "free agent" παρά να σπάσουμε συμβόλαιο... Οσο για τον Ραιτ, αμα δεν τον δω να μπαίνει στο παρκέ, δεν πιστεύω τίποτα... Επιπλέον, ακούστηκε ότι έβαλε 42πόντους (!) στο χθεσινό οικογενειακό διπλο....
thrylos7
Προφανώς μπήκε μια λάθος λέξη, αντί για άλλη, στο ποστ του Τζιμάρα.

Αποκλείεται να μπορεί να γίνει κατι με αυτό το ποσό. 500.000 δεν έδωσε η Ρεάλ για να τον αποκτήσει;

Θετικός ο προσανατολισμός ενίσχυσης της ομάδας... Ακόμη και μ' αυτό το μικρό ποσό.
a bullet for your head
To ποσο των 15000-20000 ευρω,αναφερεται για συμβολαιο 30-45 ημερων..
Τωρα,αν υπαρξει σεναριο Μασει,λογικα θα συζητηθει στη βαση δανεισμου του παικτη για αυτο το χρονικο διαστημα..και αν βεβαια η Ρεαλ θα ειναι διατεθειμενη να τον παραχωρησει..(σε μια τετοια περιπτωση,ισως θα επρεπε να συνυπολογιστει κ το κοστος ενοικιου)..
Παντως δεν το βρισκω κ τοσο εφικτο..
scales84
χτες παντως καθαρισε τον ολυμπιακος στο τελος και θυμηθηκα λιγο απο τον μασσευ πο βλεπαμε εδω..να πανηγυριζει να προκαλει τος αντιπαλους..δεν νομιζω οτι θα τον αφησει η ρεαλ να φυγει...διαβασα οτι για του χρονου αν παρει κοινοτικο διαβατηριο ετοιμαζομαστε να κλεισουμε τον φρανσις της αελ..αυτη θα ναι μια πολυ καλη κινηση
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.