Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Άρης - Επικαιρότητα - Συζητήσεις
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Άρης
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135
hagi
QUOTE(Vas @ Sep 15 2009, 14:03 ) *
Πλάκα έχει που δηλώνει ότι αυτός συνέβαλε στην ανάπτυξη του Παπ…

τα 50 λεπτά που έπαιξε , ήταν πάρα πολύ για το Ματσον.

Βασικά απαράδεκτος!

ΥΓ χωρίς να θέλω να πικάρω, όταν λέω ότι έχουν κάνει μικρομεσαία ομάδα τον Αρη, μου την λέτε. Τώρα ο ίδιος ο προπονητής σας παραλληλίζει με κάποια Βερόνα. Προσωπικά θα τον έκραζα στο γήπεδο.

Όντως στην προπόνηση πολλά μπορεί να γίνονται αλλά το ότι το δηλώνει έτσι δεν είναι σωστό.Και έχεις δίκιο για αυτό με την Βερόνα που λες.Δεν το λές έτσι ρε παιδί μου..

QUOTE(celtic_pride @ Sep 15 2009, 16:12 ) *
Έχει πει κατά καιρούς πολλά "αστεία"... Βλέπε, "Ο Αρης είναι σαν ένα φιατάκι", ή μετά την κλήρωση της Ευρωλίγκα "Είμαστε η Σταχτοπούτα".. κτλ.. Τώρα, ή λόγω "ιταλικής νοοτροπίας" δεν καταλαβαίνει τι λέει, ή γίνεται λάθος η μετάφραση.. tongue.gif

Για Μπράνκο http://athlitikanea.gr/index.cfm?pid=2&...mp;art_id=10199

Αν και σε ένα Μιλι vs Mαιλς (επειδή και για αυτόν ακούστηκε), παραμερίζω την ηλικία, και γουστάρω μετά απο χρόνια να δω γιουγκο πλει στον Αρη...

Και οι δύο είναι πολύ καλοί παίχτες..Μακάρι να παίρναμε όποιον να ναι.Βέβαια και πάλι πάνω από 30 δεν είναι ότι καλύτερο αλλά πολύ καλός παίχτης ο Μιλι..Όντως πολλά χρόνια Γιουγκο play..Τόσο καιρό περιμένω να πάρουμε έναν καλό Γιουγκο...Για να δούμε..

Υ.Γ Και κάτι τελευταίο..Από την συνέντευξη του Παπανικολάου ως παίχτης του Ολυμπιακού
QUOTE
Θες να πει κάτι για την πρώην σου ομάδα, τον Άρη;

- Θέλω να ευχαριστήσω τους πάντες στον Άρη. Τους προπονητές, τους συμπαίκτες μου, τη διοίκηση, τους υπάλληλους της ομάδας και φυσικά τον κόσμο. Όλοι με βοήθησαν πάρα πολύ και ήταν πάντα δίπλα μου. Θεωρώ όμως ότι ήταν καλό για όλους να φύγω τώρα από την ομάδα. Και για μένα είναι σημαντικό που θα παίξω σε πιο υψηλό επίπεδο και για τον Άρη που θα βάλει τόσα χρήματα στα ταμεία του και μπορέσει να βοηθήσει κι άλλα παιδιά όπως κι εγώ. Εύχομαι ότι καλύτερο σ’ όλους στην ομάδα.

πηγή superbasket.gr

Ο μικρός το λέει μόνο του...Θα κάτσουμε εμείς να σκάσουμε;;
thrylos7
Καλός και χρυσός ο Μπράβκο, αλλά αν μπορεί να έρθει ο Μάιλς, δεν τίθεται ζήτημα... Εξάλλου, χωράει κι άλλος Αμερικανός.
Weekendman
QUOTE(thrylos7 @ Sep 15 2009, 17:54 ) *
Καλός και χρυσός ο Μπράβκο, αλλά αν μπορεί να έρθει ο Μάιλς, δεν τίθεται ζήτημα... Εξάλλου, χωράει κι άλλος Αμερικανός.

Ο Σέρβος είναι παιχταράς άλλα και γκάρντ που πάει προς τη θέση 2 όπως και ο Κλάρκ ένας πιο καθαρός πλεί-μεικερ χρειάζεται και ο Μάιλς είναι καλή περίπτωση οργανώνει,εκτελεί αμύνεται καλά(βάση κλεψιμάτων) δεν κρύβεται στα δύσκολα ,αν αντέχει οικονομικά ο Άρης να μην τον προσπεράσει αν είναι ακόμα διαθέσιμος ο Αμερικάνος!
EXPLOITED ARIS
QUOTE(Weekendman @ Sep 15 2009, 18:11 ) *
Ο Σέρβος είναι παιχταράς άλλα και γκάρντ που πάει προς τη θέση 2 όπως και ο Κλάρκ ένας πιο καθαρός πλεί-μεικερ χρειάζεται και ο Μάιλς είναι καλή περίπτωση οργανώνει,εκτελεί αμύνεται καλά(βάση κλεψιμάτων) δεν κρύβεται στα δύσκολα ,αν αντέχει οικονομικά ο Άρης να μην τον προσπεράσει αν είναι ακόμα διαθέσιμος ο Αμερικάνος!


Συμφωνω απολυτως.Δε θα με χαλασει αν παρουμε τον Μιλισαβλιβιτς αλλα σε συγκριση με τον Μαϊλς προτιμω τον δευτερο.παντως οτι ειναι να γινει πρεπει να γινει εντος της εβδομαδος...
SteelGandalf
Ο μικρός πιστεύω πως "δασκαλεύτηκε" για να πει αυτή τη φράση. Άλλωστε οι δικοί μας είναι επιστήμονες σε τέτοια θέματα.

Όσο για το Miles, θα ήθελα να ρωτήσω αν πραγματικά υπάρχει θέμα ή αν εμείς το δημιουργούμε και επίσης, είναι δυνατόν ένας τέτοιος παίχτης να μην έχει βρει, ακόμα, ομάδα;

Υ.Γ. Με Miles και Massey, "χτυπάμε" πρωτάθλημα, αλλά δεν πιστεύω (και μακάρι να βγω ψεύτης) πως θα έρθει κάποιος από τους δύο στην ομάδα.
EXPLOITED ARIS
QUOTE(SteelGandalf @ Sep 15 2009, 20:37 ) *
Ο μικρός πιστεύω πως "δασκαλεύτηκε" για να πει αυτή τη φράση. Άλλωστε οι δικοί μας είναι επιστήμονες σε τέτοια θέματα.

Όσο για το Miles, θα ήθελα να ρωτήσω αν πραγματικά υπάρχει θέμα ή αν εμείς το δημιουργούμε και επίσης, είναι δυνατόν ένας τέτοιος παίχτης να μην έχει βρει, ακόμα, ομάδα;

Υ.Γ. Με Miles και Massey, "χτυπάμε" πρωτάθλημα, αλλά δεν πιστεύω (και μακάρι να βγω ψεύτης) πως θα έρθει κάποιος από τους δύο στην ομάδα.


Πρωταθλημα δεν ξερω αν χτυπαμε αλλα δημιουργουμε πολυ καλο συνολο.Οσο για το αν εχει βρει ομαδα ο Miles είναι επειδή ήθελε για κάποιο διάστημα να μείνει στο Αμέρικα!
Warrior
O Μιλισαβλιεβιτς δεν φαινεται να μας απασχολει συμφωνα με το παρακατω:

http://www.sport24.gr/html/ent/695/ent.315695.asp
SteelGandalf
Τι να πιστέψεις τώρα; Το "σήριαλ" πάντως με το Δημήτρη Τσαλδάρη, έχει καταντήσει πιο κουραστικό και από τις επαναλήψεις των τηλεοπτικών σειρών (των ιδιωτικών καναλιών) της προηγούμενης δεκαετίας...
EXPLOITED ARIS
QUOTE(SteelGandalf @ Sep 15 2009, 21:18 ) *
Τι να πιστέψεις τώρα; Το "σήριαλ" πάντως με το Δημήτρη Τσαλδάρη, έχει καταντήσει πιο κουραστικό και από τις επαναλήψεις των τηλεοπτικών σειρών (των ιδιωτικών καναλιών) της προηγούμενης δεκαετίας...


Ειδικα για τον Τσαλδαρη δεν πειραζει.Ας ειναι σηριαλ.Γιατι στην αρχη υψωσε λιγο τη μυτουλα αλλα προσγειωθηκε αποτομα μαλλον.
Το θεμα ειναι να βοηθησει κ να μην κανει την περσινη κακη του χρονια...
athinaios
μακαρι να μας διαψευσει η διοικηση κ να χρησιμοποιησει τα χρηματα της μεταγραφης του παπ για αγορα παικτη κ οχι για να καλυψει τις ηδη υπαρχον υποχρεωσεις.παντως εχουμε ηδη καθυστερησει αρκετα αν σκοπευουμε να αλλαξουμε ιδιως το βασικο ασσο της ομαδας.μεχρι να μαθει τα συστηματα της ομαδας θα εχει ερθει ο αγωνας με μαρουσι
EXPLOITED ARIS
QUOTE(athinaios @ Sep 15 2009, 21:40 ) *
μακαρι να μας διαψευσει η διοικηση κ να χρησιμοποιησει τα χρηματα της μεταγραφης του παπ για αγορα παικτη κ οχι για να καλυψει τις ηδη υπαρχον υποχρεωσεις.παντως εχουμε ηδη καθυστερησει αρκετα αν σκοπευουμε να αλλαξουμε ιδιως το βασικο ασσο της ομαδας.μεχρι να μαθει τα συστηματα της ομαδας θα εχει ερθει ο αγωνας με μαρουσι


Αν ο παικτης ειναι καλος τα μαθαινει κ σε δυο μερες.Το θεμα ειναι αυτος που θα παρουμε να ειναι καλος...
Φερτε Miles τωρααααααααααααα!!! smiley.gif
celtic_pride
QUOTE(EXPLOITED ARIS @ Sep 15 2009, 23:00 ) *
Αν ο παικτης ειναι καλος τα μαθαινει κ σε δυο μερες.Το θεμα ειναι αυτος που θα παρουμε να ειναι καλος...
Φερτε Miles τωρααααααααααααα!!! smiley.gif


Mαλλον τον Τζέρυ θα φέρουν τώραααααα.. (σε κανα μήνα βασικά...) biggrin.gif
EXPLOITED ARIS
QUOTE(celtic_pride @ Sep 16 2009, 00:15 ) *
Mαλλον τον Τζέρυ θα φέρουν τώραααααα.. (σε κανα μήνα βασικά...) biggrin.gif


Πρωτα τον Miles...μετα τον Τζερι...κ μετα Καλαμποκη...αντε Τσαλδαρη!
Κ εγω ειμαι ευχαριστημενος! smiley.gif
Κ μετα ενα ταξιδι στις Μαλδιβες για ενα μηνα με ολα τα εξοδα πληρωμενα... rolleyes.gif
EXPLOITED ARIS
Μολις ειδα κ ενα πρωτοσελιδο πως θελουμε κ Αρσλαν...
Ποιον θα πρωτοπαρουμε επιτελους;
Ας τους πει καποιος πως σε δεκα μερες παιζουμε για την Ευρωλιγκα...


Υ.Γ Φετος ειμασταν η χαρα του δημοσιογραφου...Μια με τον Παπ,μια τηνς "παρατεταμενη" μεταγραφικη περιοδο.Μια χαρα τη βγαλαν τα μαντροσκυλα! tongue.gif
Warrior
Πραγματικα ειμαστε η χαρα των δημοσιογραφων...

http://www.goalday.gr/article.asp?catid=10...p;pubid=4307607

blink.gif blink.gif huh.gif

Στον Πραις δεν θα σταθω.Ποιος ξερει ποσα ονοματα θα ακουσουμε ακομα...

Το παρακατω ειναι το ενδιαφερον.

QUOTE
Στα διοικητικά, ολοκληρώθηκαν οι διαδικασίες για τη δημιουργία της Αναγέννεσης. Μιας εταιρείας που θα αποτελείται από επιχειρηματίες που θα ενισχύουν οικονομικά την ΚΑΕ Αρης. Στην προχθεσινή σύσκεψη που πραγματοποιήθηκε επιβεβαιώθηκε η συμμετοχή περίπου 20 επιχειρηματιών. Εχει μάλιστα ήδη ανοίξει ειδικός λογαριασμός σε τράπεζα στον οποίο έχουν κατατεθεί χρήματα. Οι ανακοινώσεις θα γίνουν προσεχώς.
EXPLOITED ARIS
QUOTE(Warrior @ Sep 16 2009, 13:00 ) *
Πραγματικα ειμαστε η χαρα των δημοσιογραφων...

http://www.goalday.gr/article.asp?catid=10...p;pubid=4307607

blink.gif blink.gif huh.gif

Στον Πραις δεν θα σταθω.Ποιος ξερει ποσα ονοματα θα ακουσουμε ακομα...

Το παρακατω ειναι το ενδιαφερον.

Αυτες τις ανακοινωσεις περιμενουμε και εμεις τοσο καιρο.
Κατα τ'αλλα θα παρελασουν αρκετα ονοματα ακομη... sleep.gif
athinaios
ετσι οπως πανε με το σχεδιασμο βλεπω να παιζουμε ετσι με μαρουσι κ εφοσον περασουμε τοτε να αλλαζει παικτες.αρχισαμε πρωτοι τον σχεδιασμο κ βλεπω να τελειωνουμε τελευταιοι.μακαρι να ισχυσει οτι γελαει καλυτερα οποιος γελαει τελευταιος.ακουμε συνεχεια ονοματα.για ασσο για ψηλο,αντε να δουμε.
Warrior
QUOTE(athinaios @ Sep 16 2009, 14:23 ) *
ετσι οπως πανε με το σχεδιασμο βλεπω να παιζουμε ετσι με μαρουσι κ εφοσον περασουμε τοτε να αλλαζει παικτες.


Αυτο θα γινει τελικα απ'οτι φαινεται..

http://www.sportnet.gr/report.php?id=198764

Και καθολου να μη γινουν αλλαγες δεν θα εκπλαγω.
kobe81
ετσι ειναι αυτα..οτι και καλα τα λεφτα που πηραμε θα δυναμωναν την ομαδα..ποσο ακομα κουτοχορτο θα προσπαθησουν αν μας ταισουν αραγε?
celtic_pride
H φημολογία για Τζέρυ έχει αναπτυχθεί σε τεράστιο βαθμό, και εδώ πάνω ακούγεται ότι είναι θέμα χρόνου....

ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΤΗΝ ΚΑΕ ΑΡΗΣ: ΦΕΡΤΕ ΤΟΝ ΧΟΛΙΣ ΠΡΑΙΣ (έστω και χωρίς Μάσευ).. Είναι μεγάλο πουλέν, και κορυφαίος pg / σκόρερ ....

Ευχαριστώ... tongue.gif
manosss
Στο Κατοβίτσε ο Χρυσικόπουλος

Η Ελλάδα προχωρά και βρίσκεται ήδη στις οχτώ του Ευρωμπάσκετ. Η χώρα μας θα έχει εκπροσώπηση όμως και στο παιχνίδι της επόμενης γενιάς του ευρωπαϊκού μπάσκετ. Το All Star Game U18, στο οποίο θα πάρει μέρος ο Λίνος Χρυσικόπουλος του Άρη. Ο νεαρός διεθνής, ο οποίος αγωνίστηκε στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Εφήβων που φιλοξενήθηκε στη Γαλλία.


Ο Χρυσικόπουλος φτάνει σήμερα το μεσημέρι στο Κατοβίτσε, θα προπονηθεί με τους κατά συνθήκη και για έναν αγώνα συμπαίκτες του το βράδυ και αύριο και στις 18 Σεπτεμβρίου στις 3.30μ.μ. στην Spodek Arena, θα αγωνιστεί στο παιχνίδι των νεαρών αστέρων του ευρωπαϊκού μπάσκετ.

«Είναι μεγάλη τιμή για μένα που θα βρίσκομαι σε ένα τέτοιο παιχνίδι, που θα είμαι εκεί με παιδιά από όλη την Ευρώπη, τα οποία έχουν ήδη ξεχωρίσει και τα οποία τα περισσότερα είναι μεγαλύτερα από μένα. Δεν νομίζω ότι αρμόζει άλλη λέξη από το «τιμή» για αυτή την πρόσκληση. Υπάρχει πολύ μεγάλο ταλέντο σε αυτή την ομάδα με παίκτες όπως ο Βαλαντσιούνας, ο Καντέρ, ο Προστράν και άλλοι ακόμη… Και θέλω πολύ να παίξω με αυτά τα παιδιά».

Ο Χρυσικόπουλος αποδεικνύεται φειδωλός στα λόγια, ερχόμενος σε αντίθεση με το πληθωρικό παιχνίδι του που καλύπτει κάθε στατιστική κατηγορία και εντυπωσιάζει. Με τη δουλειά να συνεχίζεται και την κλήση να έρχεται και ως επιβράβευση: «Ναι… Για μένα είναι και επιβράβευση για τη δουλειά που κάνω, χωρίς όμως να σημαίνει και ότι έχω πετύχει κάτι μέχρι τώρα. Μπορώ να πω ότι ήταν επιβράβευση για τη δουλειά μιας χρονιάς, αλλά όχι για την παρουσία μου στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα».

Η τελευταία δήλωση έρχεται λίγο ως έκπληξη. Ειδικά όταν μιλάμε για ένα παιδί, το οποίο είναι 17 χρονών. Και υπάρχει και συνέχεια, που δείχνει ότι είναι σκληρός με τον εαυτό του: «Αν κρίνω από το Ευρωπαϊκό δεν έπρεπε να είμαι μαζί με τα υπόλοιπα παιδιά. Είμαι σκληρός με τον εαυτό μου. Το μόνο που μπορώ να πω είναι ότι θα προσπαθήσω να δείξω ένα καλύτερο πρόσωπο από εδώ και πέρα… Με πολύ δουλειά…»
Yusaku
QUOTE(manosss @ Sep 16 2009, 17:46 ) *
Στο Κατοβίτσε ο Χρυσικόπουλος

Η Ελλάδα προχωρά και βρίσκεται ήδη στις οχτώ του Ευρωμπάσκετ. Η χώρα μας θα έχει εκπροσώπηση όμως και στο παιχνίδι της επόμενης γενιάς του ευρωπαϊκού μπάσκετ. Το All Star Game U18, στο οποίο θα πάρει μέρος ο Λίνος Χρυσικόπουλος του Άρη. Ο νεαρός διεθνής, ο οποίος αγωνίστηκε στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Εφήβων που φιλοξενήθηκε στη Γαλλία.


Ο Χρυσικόπουλος φτάνει σήμερα το μεσημέρι στο Κατοβίτσε, θα προπονηθεί με τους κατά συνθήκη και για έναν αγώνα συμπαίκτες του το βράδυ και αύριο και στις 18 Σεπτεμβρίου στις 3.30μ.μ. στην Spodek Arena, θα αγωνιστεί στο παιχνίδι των νεαρών αστέρων του ευρωπαϊκού μπάσκετ.

«Είναι μεγάλη τιμή για μένα που θα βρίσκομαι σε ένα τέτοιο παιχνίδι, που θα είμαι εκεί με παιδιά από όλη την Ευρώπη, τα οποία έχουν ήδη ξεχωρίσει και τα οποία τα περισσότερα είναι μεγαλύτερα από μένα. Δεν νομίζω ότι αρμόζει άλλη λέξη από το «τιμή» για αυτή την πρόσκληση. Υπάρχει πολύ μεγάλο ταλέντο σε αυτή την ομάδα με παίκτες όπως ο Βαλαντσιούνας, ο Καντέρ, ο Προστράν και άλλοι ακόμη… Και θέλω πολύ να παίξω με αυτά τα παιδιά».

Ο Χρυσικόπουλος αποδεικνύεται φειδωλός στα λόγια, ερχόμενος σε αντίθεση με το πληθωρικό παιχνίδι του που καλύπτει κάθε στατιστική κατηγορία και εντυπωσιάζει. Με τη δουλειά να συνεχίζεται και την κλήση να έρχεται και ως επιβράβευση: «Ναι… Για μένα είναι και επιβράβευση για τη δουλειά που κάνω, χωρίς όμως να σημαίνει και ότι έχω πετύχει κάτι μέχρι τώρα. Μπορώ να πω ότι ήταν επιβράβευση για τη δουλειά μιας χρονιάς, αλλά όχι για την παρουσία μου στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα».

Η τελευταία δήλωση έρχεται λίγο ως έκπληξη. Ειδικά όταν μιλάμε για ένα παιδί, το οποίο είναι 17 χρονών. Και υπάρχει και συνέχεια, που δείχνει ότι είναι σκληρός με τον εαυτό του: «Αν κρίνω από το Ευρωπαϊκό δεν έπρεπε να είμαι μαζί με τα υπόλοιπα παιδιά. Είμαι σκληρός με τον εαυτό μου. Το μόνο που μπορώ να πω είναι ότι θα προσπαθήσω να δείξω ένα καλύτερο πρόσωπο από εδώ και πέρα… Με πολύ δουλειά…»


Τον ετοιμάζουν, τον ετοιμάζουν! tongue.gif Ζελικο... έρχεται.... rolleyes.gif


Όσο για το ότι τώρα πάνε να κάνουν την Ανα-γέννησης! Δεν είναι καθόλου παράξενο. Τώρα που έχουν τα χρήματα του Παπ. μπορούν να το ανακοινώσουν και να κάνουν τους μάγκες και τη διαφήμηση με τα χρήματα του Ολυμπιακού.... rolleyes.gif
SteelGandalf
http://www.sportnet.gr/report.php?id=198775

Λέτε να έχει βάση αυτό το ρεπορτάζ;

Αν φέρουν Massey κι έναν πολύ καλό point guard, συν να μεινει ο Τσαλδάρης ή να έρθει ο John Corn (a.k.a. Γιάννης Καλαμπόκης... tongue.gif ) τότε θα αλλάξω άποψη και θα σπεύσω για αγορά διαρκείας... tongue.gif
kobe81
μεταξυ τσαλδαρη και καλαμποκη προτιμω τον τσαλδαρη παντως...αποτυχημενες χρονιες οι ομαδες του καλαμποκη παντα...
manosss
QUOTE(SteelGandalf @ Sep 16 2009, 18:59 ) *
http://www.sportnet.gr/report.php?id=198775

Λέτε να έχει βάση αυτό το ρεπορτάζ;

Αν φέρουν Massey κι έναν πολύ καλό point guard, συν να μεινει ο Τσαλδάρης ή να έρθει ο John Corn (a.k.a. Γιάννης Καλαμπόκης... tongue.gif ) τότε θα αλλάξω άποψη και θα σπεύσω για αγορά διαρκείας... tongue.gif


Αν τους παρει ολους αυτους θα παρω ακομα κι εγω διαρκειας!! smiley.gif
chris aris
Arslan,Massey και Τσαλδαρη...
Κλεινουμε...
Και τωρα?
Ποιοι ειναι οι στοχοι?
celtic_pride
QUOTE(chris aris @ Sep 16 2009, 23:52 ) *
Arslan,Massey και Τσαλδαρη...
Κλεινουμε..


Noμίζω δύσκολα για Αρσλάν, λόγω οικονομικού... Αν και θα προτιμούσα Πραις ή Μαιλς

(Εξάλλου ο Αρσλάν ακούγεται "στραβά" σε πολλούς "υπερ-Αρειανούς" λόγω της καταγωγής του... Ε Λ Ε Ο Σ .....)
mono maroussi
παντως απο οτι βλεπω η ευρωλιγκα σας προωθει καλα καθως εχει ενημερωση για τα φιλικα σας και δηλωσεις του ματσον και του χατζηβρεττα..στο παρασκηνιο παντως ειστε πρωτοι μαγκες..οσο για τα μεταγραφικα αφου παιξουμε μαζι μακαρι να ερθει ο χολις πραις στην ομαδα σας γιατι θα συμφωνησω ειναι παικταρας
kobe81
ετσι ειναι..τις μεγαλες ομαδες τις διαφημιζουν ολοι
Point Guard
QUOTE("Arisbc.gr")
Ο ΑΡΗΣ FM 92,8, το επίσημο ραδιόφωνο του ΑΡΗ είναι γεγονός!

Ο νέος ραδιοφωνικός σταθμός είναι το αποτέλεσμα της συνεργασίας του Ομίλου Τουρώνη (STAR FM, HEART FM, STAR FM Χαλκιδικής) με τον επίσημο ΑΡΗ.

Πρόκειται για μια νέα και πρωτότυπη προσπάθεια για τα ελληνικά δεδομένα στο χώρο των ΜΜΕ, καθώς ο ΑΡΗΣ FM 92,8 είναι το πρώτο και μοναδικό στην Ελλάδα, επίσημο ραδιόφωνο αθλητικού συλλόγου.

Ο ΑΡΗΣ FM 92,8 βγαίνει στον «αέρα» της Θεσσαλονίκης σε λίγες ημέρες!


Να και ένα καλό νέο ,ας ελπίσουμε να έχει και πολύ μπάσκετ στην θεματολογία του rolleyes.gif
celtic_pride
QUOTE(Point Guard @ Sep 19 2009, 01:56 ) *
Να και ένα καλό νέο ,ας ελπίσουμε να έχει και πολύ μπάσκετ στην θεματολογία του rolleyes.gif


Λένε ότι θα είναι ο Δασκάλου εκεί...
Point Guard
Ωραία ,το μόνο που μένει να δούμε είναι το ARISTV wav.gif .
Point Guard
QUOTE
ΜΑΥΡΟΣΚΟΥΦΕΙΑ – Άρης-Ακαντέμικ 77-65
20/09/2009 16:14


Με ηγέτη τον Νίκο Χατζηβρέττα, ο Άρης νίκησε εύκολα την Ακαντέμικ Λουκόιλ 77-65, στο πρώτο παιχνίδι της πρώτης ημέρας του τουρνουά «Μαυροσκούφεια» που διοργανώνει ετησίων ο Σύνδεσμος Διαιτητών Θεσσαλονίκης.

Το παιχνίδι ήταν… ντέρμπι μόνο στο πρώτο δεκάλεπτο. Αλλά μετά, οι «κίτρινοι» ήταν οι απόλυτοι πρωταγωνιστές του αγώνα. Ιδιαίτερα ο Νίκος Χατζηβρέττας που μόνο στο πρώτο 20λεπτο πέτυχε τους 22 από τους 26 συνολικά πόντους του στον αγώνα.

Το δεύτερο ημίχρονο ήταν τυπική διαδικασία, με τον Αντρέα Ματσόν να δίνει χρόνο συμμετοχής και στους νεαρούς Χρυσικόπουλο, Σκορδίλη, Μούρτο. Πολύ καλή εμφάνιση και από τον νεοαποκτηθέντα Ντέι, που πέτυχε 10 πόντους.

Τα δεκάλεπτα: 20-21, 49-38, 67-48, 77-65

Άρης: Αργυρόπουλος 5 (1), Μπετς 11, Ντέι 10, Χατζηβρέττας 26 (1), Χρυσικόπουτλκς 3 (1), Μούρτος, Μπέλσερ 8, Ντικούδης 6, Σκορδίλης 1, Κακιούζης 3 (1), Μπάρλος 4

Ακαντέμικ: Μπράουν 11, Μίρκοβιτς 12 (2), Νταπίνοφ 1, Κοστόβ 6 (2), Μπετσελίνοφ 1, Νικολόφ, Ράσελ 15, Γουέλς 11 (1), Τζεραφίμοβιτς 7, Ζαρμπάνοφ 1.

Sportnet.gr


Λέτε να μας βγεί παικταράς ο Ντέι rolleyes.gif ;
EXPLOITED ARIS
QUOTE(Point Guard @ Sep 20 2009, 17:25 ) *
Λέτε να μας βγεί παικταράς ο Ντέι rolleyes.gif ;


Μακαρι να ειναι ετσι...
Το καλο ειναι πως με αποντες Κλαρκ κ Ριτσαρντσον παιξαμε πολυ καλα απ'οτι λενε οι αριθμοι.
Επισης λογικο μου φαινεται πως ο Χατζη ειχε 26 ποντακια αφου δεν υπηρχαν τα αλλα 2 2-3αρια μας στο παιχνιδι.
Πιστευω πως με αλλο ενα τριαρι(Καλαμποκη ή Τσαλδαρη) κ την ενδεχομενη αφιξη του Τζερι ειμαστε σε καλο δρομο!
Ψυχολογικη αναταση και για τον "τελικο" στις 29.
Ξερει κανεις τα υπολοιπα στατιστικα του Ντεϊ οσον αφορα τα οργανωτικα του καθηκοντα;
Point Guard
Αν πάρουμε Μάσει, δεν βλέπω να παίρνουμε Καλαμπόκη.Πιστεύω πάντως πως θα ταίριαζε πολύ στο φετινό ρόστερ.Το οτι κρατήσαμε και τον Μπέλσερ,έστω για την ευρωλίγκα μου φαίνεται περίεργο 39.gif
EXPLOITED ARIS
QUOTE(Point Guard @ Sep 20 2009, 17:45 ) *
Αν πάρουμε Μάσει, δεν βλέπω να παίρνουμε Καλαμπόκη.Πιστεύω πάντως πως θα ταίριαζε πολύ στο φετινό ρόστερ.Το οτι κρατήσαμε και τον Μπέλσερ,έστω για την ευρωλίγκα μου φαίνεται περίεργο 39.gif


Νομιζω πως τον Μπελσερ δεν τον εχουμε κρατησει ακομη...
thrylos7
QUOTE
Ξερει κανεις τα υπολοιπα στατιστικα του Ντεϊ οσον αφορα τα οργανωτικα του καθηκοντα;


Δεν είναι πλέι μέικερ ο Ντέι. Όχι αυτός που θέλει ο Άρης. Στο ίδιο επίπεδο (όσον αφορά τη θέση) με τον Κλαρκ, το πολύ. Απλά είναι 10- πόντους πιο ψηλός.

Περισσότερα αύριο μάλλον, για προφανείς λόγους. smile.gif
EIMAI ARIANOS
QUOTE(thrylos7 @ Sep 20 2009, 19:18 ) *
Δεν είναι πλέι μέικερ ο Ντέι. Όχι αυτός που θέλει ο Άρης. Στο ίδιο επίπεδο (όσον αφορά τη θέση) με τον Κλαρκ, το πολύ. Απλά είναι 10- πόντους πιο ψηλός.

Περισσότερα αύριο μάλλον, για προφανείς λόγους. smile.gif

ρε παιδιά 1.92 ή 1.82 είναι ο έλα μου ντέι ??

νομίζω 1.82 σαν τον κικi πάνω κάτω που είναι 1.80 ....

πείτε μου 1.92 να ηρεμήσω ...
kfoto77
QUOTE(EIMAI ARIANOS @ Sep 20 2009, 20:23 ) *
ρε παιδιά 1.92 ή 1.82 είναι ο έλα μου ντέι ??

νομίζω 1.82 σαν τον κικi πάνω κάτω που είναι 1.80 ....

πείτε μου 1.92 να ηρεμήσω ...



1.82 είναι. Απλά δεν είναι 1.80 ο Κίκι όπως τον δίνουν. Είναι περίπου 1.73-1.75
mono maroussi
Ο ντει ειναι θα σας βγει καλος να το δειτε..χαλαρα την πηρατε την λουκοιλ σημερα,που παντως φαινεται χειροτερη απο αλλες χρονιες
polympoumpounas
Δεν ξερω αν τα εχει ποσταρει καποιος πριν(μια ματια που εριξα δεν βρηκα κατι) αλλα οριστε τα στατιστικα του Χρυσικοπουλου απο το all star game U18 που εγινε στο Κατοβιτσε.Η ομαδα του νικησε 77 - 75

Σε 11.36 λεπτα ειχε 4 ποντους(2/3 διποντα,0/1 τριποντο) 3 ριμπαουντ, 1 ασσιτ,1 κλεπσιμο,1 μπλοξοτ(που λεει και ο Χατζη...) και κανενα λαθος.Με δεδομενο το οτι ειναι 17 ακομα δεν τα πηγε και ασχημα...
manosss
QUOTE(polympoumpounas @ Sep 21 2009, 01:57 ) *
Δεν ξερω αν τα εχει ποσταρει καποιος πριν(μια ματια που εριξα δεν βρηκα κατι) αλλα οριστε τα στατιστικα του Χρυσικοπουλου απο το all star game U18 που εγινε στο Κατοβιτσε.Η ομαδα του νικησε 77 - 75

Σε 11.36 λεπτα ειχε 4 ποντους(2/3 διποντα,0/1 τριποντο) 3 ριμπαουντ, 1 ασσιτ,1 κλεπσιμο,1 μπλοξοτ(που λεει και ο Χατζη...) και κανενα λαθος.Με δεδομενο το οτι ειναι 17 ακομα δεν τα πηγε και ασχημα...


Καθόλου άσχημα! Εχει ταλεντο ο μικρος!
Ειδικα αμα ρωτησεις τον Ομπραντοβιτς θα σου πει τα καλυτερα λογια...... tongue.gif
reth1
QUOTE(EIMAI ARIANOS @ Sep 20 2009, 20:23 ) *
ρε παιδιά 1.92 ή 1.82 είναι ο έλα μου ντέι ??

νομίζω 1.82 σαν τον κικi πάνω κάτω που είναι 1.80 ....

πείτε μου 1.92 να ηρεμήσω ...


6'1" είναι, που βγαίνει γύρω στο 1,85 (αν έχουν σημασία τώρα οι 2-3 πόντοι)
athinaios
πιστευω προσωπικα οτι το μεγαλυτερο προβλημα αυτη τη στιγμη της ομαδας μας οσο καλοι κ να ειναι οι παικτες που ηρθαν η θα ερθουν ειναι οτι μεχρι κ το παιχνιδι με μαρουσι δεν θα εχουν παιξει πληρης ολοι μαζι.δεν ειναι κ ευκολο να μονταριστει μια ομαδα μονο με προπονησεις.ας ελπισουμε οτι η ποιοτητα των παικτων θα αντισταθμισει αυτο το μειονεκτημα
thrylos7
Ωραίο τεστ θα είναι το σημερινό. Ο Πανελλήνιος φάνηκε αρκετά πιο έτοιμος, όσον αφορά την ομαδική λειτουργία, στα χθεσινά παιχνίδια και κυρίως, με δύο πλέι μέικερ.

Η ποιότητα των παικτών του Άρη βέβαια είναι δεδομένη κι αυτή χάρισε στην ομάδα μια άνετη επικράτηση επί της Ακαντέμικ.

Παρεμπιπτόντως, για όποιον βρέθηκε στο γήπεδο και παραξενεύτηκε με το Νο. 7 των Βούλγαρων, δεν είναι κανένα "μικρό παιδάκι", αλλά 17χρονος διεθνής με τη χώρα του, που πριν 1,5 χρόνο τον είχα δει να κάνει μπίλιες τη δική μας εθνική παίδων τότε, στην οποία ήταν και ο Χρυσικόπουλος. To 1.81 βέβαια που του δίνουν κάποια sites είναι παραπάνω από υπερβολικό (τουλάχιστον 10 πόντους κοντύτερος) κι αυτό λογικά θα του "κοστίζει" όλο και περισσότερο, όσο ανεβαίνει επίπεδο.
Yusaku
Θα μεταδωθεί ο σημερινός φιλικός αγώνας με τον Πανελλήνιο απο κανα ράδιο??
thrylos7
Λάθος. Ο Πανελλήνιος έχει τρία καθαρά πλέι μέικερ (ξέχασα τον Καλαϊτζή που είναι τραυματίας) συν δύο παίκτες που μπορούν να λειτουργήσουν έτσι, Παπαμακάριο (επίσης τραυματίας) και τον εξαιρετικό Χαραλαμπίδη.

Αντιθέτως, ο παίκτης του Άρη που φέρνει πιο πολύ σε πλέι μέικερ είναι ο Χατζηβρέτττας. Ο Ντέι δεν είναι πλέι μέικερ. Αν χρειαστεί, ας δώσει εκεί τα λεφτά η ομάδα κι όχι για τον Μάσεϊ, ή οποιονδήποτε φοβερό ψηλό. Υπάρχει κι εκεί κάποια έλλειψη, αφού μιλάμε για ένα μόνο σέντερ (ο Ντικούδης σήμερα τα βρήκε μπαστούνια στην άμυνα απέναντι στον σταθερά βελτιωμένο Βουγιούκα), την οποία βέβαια δεν καλύπτει ο Μάσεϊ, αν τυχόν έρθει, αλλά όχι τόσο σοβαρή. Πλέι μέικερ χρειάζεται η ομάδα, επειγόντως!

Όπως καταλάβατε, ο Πανελλήνιος κέρδισε και ήταν εμφανής η διαφορά στο επιθετικό παιχνίδι των δύο ομάδων, περισσότερο στο δεύτερο ημίχρονο.
Point Guard
Η ομάδα δεν έχει ακόμα ολοκληρωθει ως ρόστερ (ως πότε θα περιμένουν τον Μάσει,τι κόλλημα είναι αυτό,θα πάρουν τελικά έναν απο Καλαμπόκη-Τσαλδάρη όπως ακούστηκε ή θα πάμε στα πρόκριματικά όπως να ναι; ) ,δεν έχουν δέσει οι παλιοι με τους νέους(αναχωρήσεις,αλλαγές και ίσως αφίξεις της τελευταίας ώρας),ἐχουμε τον Κλάρκ τραυματία και λίγες μέρες πρίν απο τους πιο καθοριστικούς αγώνες της χρονιάς παρουσιάζουμε ένα "συνοθύλευμα" παικτών και όχι μια δεμένη ομάδα που έχει ως στόχο να περάσει στους ομίλους.Ο κόσμος είναι ήδη απογοητευμένος από την πώληση του Παπανικολάου και ένας ενδεχόμενος αποκλεισμός θα είναι η "ταφόπλακα" στό οποιο ενδιαφέρον υπάρχει για τη χρονιά που ξεκινάει σε λίγες μέρες.Οι ευθύνες διοίκησης και προπονητή είναι τεράστιες και ελπίζω να μην οδηγήσουν το μπασκετικό τμήμα σε πλήρη απαξίωση.Αν δεν αλλάξει κάτι δραματικά δεν μας βλέπω για πολλά πράγματα και φέτος,όσοι ήταν στο γήπεδο χαρακτήρισαν την εμφάνιση σε ένα φιλικό "πρόβα τζενεράλε" ενόψει του επίσημου αγώνα με το Μαρουσι, άκρως απογοητευτική.
Razorblade Fish
QUOTE(manosss @ Sep 21 2009, 03:01 ) *
Καθόλου άσχημα! Εχει ταλεντο ο μικρος!
Ειδικα αμα ρωτησεις τον Ομπραντοβιτς θα σου πει τα καλυτερα λογια...... tongue.gif


Ακουσα οτι τον εχει κλεισει για του χρονου...Λετε να ισχυει?
Point Guard
QUOTE(Razorblade Fish @ Sep 22 2009, 00:18 ) *
Ακουσα οτι τον εχει κλεισει για του χρονου...Λετε να ισχυει?



Φίλε Razorblade Fish,ενδεχόμενη πώληση και του Χρυσικόπουλου θα είναι το "έγκλημα" του αιώνα.Μιλάμε για το μεγαλύτερο ταλέντο στην Ευρώπη στην ηλικία του,πολύ μεγαλύτερο και απο τον Παπανικολάου,ετσι λένε όλοι όσοι τους έχουν δει και τους δυο να παίζουν.Εχεί και ένα ιδιαίτερο δέσιμο ο Χρυσικόπουλος με τον Άρη οπότε αν φύγει στην παρούσα φάση θα έχουμε να κάνουμε με μιά ακόμα περήφανη "πώληση" των διαχειριστών της Κ.Α.Ε Άρης.Μονό που η υπομονή μας έχει ήδη εξαντληθεί και δεν πρόκειται να στηρίξουμε με κανέναν τρόπο το ξεπούλημα νέων παικτών 68.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.