Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Άρης - Επικαιρότητα - Συζητήσεις
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Άρης
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135
celtic_pride
O Mατσόν, παρά το καλό παρελθόν του (2006), κατάφερε να γίνει σε μένα πιο "μισητός" (αν επιτρέπονται τέτοιες εκφράσεις) και απο τον Χερμπέρτ... Τον ευχαριστώ για την χαρά που μου πρόσφερε τότε (2006), αλλά δυστυχώς σήμερα έγραψε μία από τις μελανότερες σελίδες στην ιστορία του μπασκετικού Αρη. Και επειδή όλοι παλεύουν για μια υστεροφημία, αυτός δυστυχώς θα έχει την χειρότερη...

ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΙΣΧΥΕΙ..... gdi.gif http://basketblog.gr/pages/ViewContent.asp...amp;w=0&m=1
Weekendman
QUOTE(celtic_pride @ Oct 3 2009, 01:15 ) *
O Mατσόν, παρά το καλό παρελθόν του (2006), κατάφερε να γίνει σε μένα πιο "μισητός" (αν επιτρέπονται τέτοιες εκφράσεις) και απο τον Χερμπέρτ... Τον ευχαριστώ για την χαρά που μου πρόσφερε τότε (2006), αλλά δυστυχώς σήμερα έγραψε μία από τις μελανότερες σελίδες στην ιστορία του μπασκετικού Αρη. Και επειδή όλοι παλεύουν για μια υστεροφημία, αυτός δυστυχώς θα έχει την χειρότερη...

ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΙΣΧΥΕΙ..... gdi.gif http://basketblog.gr/pages/ViewContent.asp...amp;w=0&m=1

Για τους ξένους δεν νομίζω να ισxυεί κάτι τέτοιο εκτός αν στο Άρη θέλουν να σπάσουν το... Παγκόσμιο ρεκόρ αλλαγής ξένων, για τον Ματσόν δεν αποκλείεται καθόλου μοιράζομαστε την ίδια άποψη σε αυτό με τον Timemaster(ΟΚ με έπεισε αυτός για την πιθανότητα του σεναρίου για να είμαι ειλικρινής)...
celtic_pride
Δεν ξέρω ρε Κώστα.. Τι να πω βραδιάτικα? Είμαι σκασμένος όσο δεν παίρνει... Δεν κανονίζουμε το επόμενο BF Meeting στην Θεσ/νίκη a.s.a.p. μπας και ξεσκάσουμε λίγο από τα (μπασκετικά) προβλήματα μας? biggrin.gif biggrin.gif
Weekendman
QUOTE(celtic_pride @ Oct 3 2009, 01:23 ) *
Δεν ξέρω ρε Κώστα.. Τι να πω βραδιάτικα? Είμαι σκασμένος όσο δεν παίρνει... Δεν κανονίζουμε το επόμενο BF Meeting στην Θεσ/νίκη a.s.a.p. μπας και ξεσκάσουμε λίγο από τα (μπασκετικά) προβλήματα μας? biggrin.gif biggrin.gif

Άμα δεν παρουσιαστει χιόνι,βροχη,χαλάζι και 10 μποφορ άνεμος γιατί όχι, ρίξε και μια ματιά στο τόπικ έχω μια προτάση...
Timemaster
Μιας και με ανέφερες... rolleyes.gif

υπάρχει μια περίεργη εξίσωση αυτή τη στιγμή:
Να πληρώσεις στον Ματσόν τον μισθό του (που είναι υψηλός και δύσκολα θα δεχτεί συμβιβασμό)
να πληρώσεις τον μισθό ενός νέου προπονητή που σίγουρα θα είναι υψηλότερος
και να πληρώσεις δύο με τρεις αλλαγές παικτών που δε θα είναι και φτηνές μιας και οι προπονητές που ακούγονται δεν έρχονται με φτηνές λύσεις;

ή κρατάς τον Ματσόν άλλο έναν χρόνο ασκώντας πιέσεις πάνω του και πληρώνεις μόνο για τρεις νέους παίχτες και μάλιστα της ίδιας αξίας με αυτούς που έχεις και κάνεις απολογισμό στο τέλος;

Έχω την εντύπωση πως θα πάνε στην δεύτερη λύση εκτός και αν ο Ματσόν δεχτεί συμβιβασμό.

από τους προπονητές που ακούγονται ο Κασλάουσκας από την μία δεν πρόκειται να έρθει μιας και έχει μάθει να δουλεύει με τοπ παίχτες συν ότι έχει συμβόλαιο με την εθνική και στην ηλικία του είναι πολύ δύσκολο να βάλει δύο καρπούζια στην ίδια μασχάλη. Από την άλλη η προπονητική του καριέρα φαίνεται πως οδεύει στο τέλος της και δε νομίζω να είναι ο κατάλληλος για να στηρίξεις το μέλλον μιας ομάδος πάνω του. Βέβαια σαν όνομα τεράστιο αλλά αυτό δε μου λέει κάτι.

Ο Κατσικάρης για εμένα είναι ένας από τους κορυφαίους Έλληνες προπονητές και του βγάζω το καπέλο γιατί είναι ο μόνος που ουσιαστικά τόλμησε να πάει έξω. Πιστεύω πως θα κάνει δουλειά άμα έρθει και θα συμμαζέψει την ομάδα αλλά το κόστος του είναι μεγάλο μιας και από όσο ξέρω και μεγάλο κασέ έχει και θα θέλει να αλλάξει παίχτες και διάφορα άλλα πράγματα στην ομάδα. Για εμένα είναι η καλύτερη ρεαλιστική λύση αυτή την στιγμή για προπονητή αν και τον φοβάμαι μιας και είναι άνεργος και στα αζήτητα το τελευταίο χρόνο συν ότι δε θυμάμαι να έκανε ποτέ κάποια υπέρβαση σε ομάδα που ηταν.

Αυτόν που θα ήθελα εγώ είναι ο Σφαιρόπουλος σαν επιλογή ή κάποιος εξίσου νέος και φιλόδοξος που θα προσπαθήσει να αλλάξει όλη την βάση της ομάδος και την νοοτροπία σε πολλά θέματα.
rolleyes.gif
chris aris
QUOTE(Timemaster @ Oct 3 2009, 01:39 ) *
Μιας και με ανέφερες... rolleyes.gif


Αυτόν που θα ήθελα εγώ είναι ο Σφαιρόπουλος σαν επιλογή ή κάποιος εξίσου νέος και φιλόδοξος που θα προσπαθήσει να αλλάξει όλη την βάση της ομάδος και την νοοτροπία σε πολλά θέματα.
rolleyes.gif



77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif


Φιλε μπραβο..Βλεπεις και ξερεις basket...
kseplenhs
έχω την αίσθηση πως ο σφαιρόπουλος θα είναι λίγο stand by φέτος σε περίπτωση που με τον γιαννάκη πάει κάτι πολύ στραβά και παίξει διαζύγιο με τον ολυμπιακό μέσα στη σεζόν.
τώρα αν πάει στον άρη,είναι μια επιλογή που πρέπει να την στηρίξει μέχρι τέλους.δλδ δεν σηκώνει να πεί σε τέτοιο ενδεχόμενο "καλά τα πήγαμε,ευχαριστώ,άντε γειά τώρα".

ο κατσικάρης ρε σείς απο πού και ως που τέτοιο ανεβασμένο κασέ?τι πουλάει??
valsam
Προπερσυ ειχαμε ενα γερικο αλογο που ηταν φιλοτιμο αλλα δεν ακουγαν τα ποδαρακια του και του εχω σουρει πολλα,ε' φετος με τρια που παμε ρε ???????????
Αντε το ενα εχει λιγο ψυχη μεσα του αλλα ειναι και αυτο λιγο αργοοοοοο!
Καθε χρονο με μαγικα και κολπακια (μικροτερα μπατζετ απ'τους αλλους)βγαιναμε τριτοι και καμια ευρωλιγκα και πουλουσαμε και παικτες, και ολα κουτρα!!!!!!!!!!
ΜΑΓΚΕΣ ΤΕΛΕΙΩΣΑΝ ΤΑ ΨΕΜΑΤΑ !!!!!!!!!!!!!!!!
ΒΑΛΤΕ ΜΕ ΠΡΟΕΔΡΟ ΤΩΡΑ !!!!!!!!!!!!!!
ΘΕΛΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΝΑ ΒΓΑΛΩ ΛΕΦΤΑ!!!!!!!!!!!!!1
chris aris
http://www.basketblog.gr/pages/ViewContent...amp;w=0&m=1

Δεν θελω να πιστευω πως θα ισχυσει κατι τετοιο..
EXPLOITED ARIS
QUOTE(chris aris @ Oct 3 2009, 02:49 ) *
http://www.basketblog.gr/pages/ViewContent...amp;w=0&m=1

Δεν θελω να πιστευω πως θα ισχυσει κατι τετοιο..


Δε νομιζω να ειναι τοσο ανοητοι.
Οπου εχω ακουσει εγω κανουν λογο για Κατσικαρη...
Το καλυτερο που μπορει να βγει απο αυτην την ιστορια ειναι η αφιξη του Κατσικαρη...
celtic_pride
with no offense.... http://www.athlitikanea.gr/index.cfm?pid=2...mp;art_id=11029
EXPLOITED ARIS
Το θεμα ειναι πως ειναι κριμα να ξεφτιλιζονατι κ να παλευουν μονοι τους παικτες που εχουν παρει Ευρωπϊκα κ πρωταθληματα με τη σεσουλα οπως ο Νικολας και ο Κακιουζης ,μονο κ μονο επειδη ο Ιταλος δεν ξερει Χριστο απο συστημα.
Θελουμε προπονητη με προσωπικοτητα κ αμεσα!
Να ξερει να διαχειριστει το καλο υλικο που εχει.
Τους περισσοτερους τους γνωριζουμε αγωνιστικα.
Αλλα δε γινεται να μην υπαρχει συστημα κ να βγαζεις τον Χατζηβρετα στην κορυφη με αποτελεσμα να χανει απο αυτο που μπορει να κανει.Ουτε ενα σκριν σωστο δεν ειδα.
Τωρα που το σκεφτομαι δεν ειδα κανενα σκριν!!! smiley.gif
a bullet for your head
Δεν ξερω αν το χει ποσταρει καποιος...ο Τσαλδαρης παντως εκλεισε στη Ναπολι..
http://www.basketblog.gr/pages/ViewContent...amp;w=0&m=1
Giorgos#4
ο καλαμποκης εμεινε στον πανιωνιο και ο χατζηβρεττας χωρις μπακ απ!
Tatubasketfan
QUOTE(EXPLOITED ARIS @ Oct 3 2009, 16:22 ) *
Το θεμα ειναι πως ειναι κριμα να ξεφτιλιζονατι κ να παλευουν μονοι τους παικτες που εχουν παρει Ευρωπϊκα κ πρωταθληματα με τη σεσουλα οπως ο Νικολας και ο Κακιουζης ,μονο κ μονο επειδη ο Ιταλος δεν ξερει Χριστο απο συστημα.
Θελουμε προπονητη με προσωπικοτητα κ αμεσα!
Να ξερει να διαχειριστει το καλο υλικο που εχει.
Τους περισσοτερους τους γνωριζουμε αγωνιστικα.
Αλλα δε γινεται να μην υπαρχει συστημα κ να βγαζεις τον Χατζηβρετα στην κορυφη με αποτελεσμα να χανει απο αυτο που μπορει να κανει.Ουτε ενα σκριν σωστο δεν ειδα.
Τωρα που το σκεφτομαι δεν ειδα κανενα σκριν!!! smiley.gif


όντως αυτό για τα σκριν και εγώ το παρατήρησα...εκτός και αν λέγεται σκριν το να στέκεσαι στα 8 μέτρα, για ένα δευτερόλεπτο, χωρίς να εμποδίζεις τον αντίπαλο...
EXPLOITED ARIS
QUOTE(Giorgos#4 @ Oct 3 2009, 17:44 ) *
ο καλαμποκης εμεινε στον πανιωνιο και ο χατζηβρεττας χωρις μπακ απ!


O Χατζηβρετας μια χαρα back-up θα εχει αν παρουμε σωστο play-maker.Υπαρχει Ο Κικι για δυαρι.
Ελπιζω ο νεος coach να το δει αυτο...
Ελπιζω να εχουμε νεο coach πρωτα απ'ολα!
Οσο πιο συντομα γινεται!
Timemaster
το πρόβλημα δεν είναι μόνο ο Ματσόν είναι αρκετά ποιο μεγάλο νομίζω....

φέτος ο προγραμματισμός και οι μεταγραφές δεν είχαν κανένα νόημα...
και αν τις μεταγραφές τις κάνει ο Ματσόν ,που πριν μερικούς μήνες ήταν να φύγει, τότε ο ρόλος της διοίκησης ποιος είναι;

Καταρχήν από τον Ματσόν ξέρω πως του αρέσουν ενώς είδους τεσσάρια και πεντάρια όπου έχουν ταχύτητα και μπορούν να αλληλοκαλήψουν τους κοντούς και να μαρκάρουν μπροστά από τον παίχτη για να κλέψουν την μπάλα όπως ο Νέλσον, ο Ουίλκινσον, ο Στακ, ο Μάσευ κ.λ.π. και ο Ματσόν στιρίζει την αμυνά του σε αυτό το κομάτι.
φέτος ο Άρης δεν έχει ούτε ένα τέτοιο παίχτη μετά την αποχώρηση του εργαλείου Νέλσον...
αντίθετα πήρε τον αδύναμο και βαρύ Ντικούδη στην θέση του Αγαδάκου που τουλάχιστον είχε δύναμη και λες θα μπει θα σπρώξει και θα κάνει κάποια φάουλ. Τον αργό Κακιούζη που εδώ και 3 χρόνια παίζει μόνο με το μυαλό του και όχι με τα σωματικά του προσόντα και έχεις από πέρσι Μπάρλο και Μπετς που τους ξέρεις και δεν κάνουν για αυτό το είδους παιχνίδι στην άμυνα.

Από την άλλη ο Ματσόν δηλώνει (αν και αμφιβάλω αν θα το έκανε πράξη) πως η ομάδα στηρίζεται στη θέση τρία στον Παπανικολάου οπότε τον πουλάς χωρίς να έχεις πάρει αντικαταστάτη στη θέση τρία και χωρίς να έχεις ούτε ένα καθαρό τριάρι μιας και ο Ρίτσαρτσόν είναι το κλασικό Αμερικάνικο δυάρι ενώ ο Μπέλσερ ήταν μόνο για τις προπονήσεις όσο θα έλειπε ο Παπανικολάου μιας και το επίπεδό του ξέραμε πως ήταν πολύ χαμηλό για ξένο παίχτη.

Στη θέση δύο έχεις κάνει την αλλαγή και υπέρβαση περνώντας έναν μεγάλο παίχτη και μεγάλο σκόρερ και γεννημένο νικητή όμως ενώ πέρσι έχεις στο δύο ουσιαστικά τρεις παίχτες με Τσαλδάρι,Ηλιάδη και Ράητ στο τέλος, ξεκινάς την χρονιά με ενάμισι μιας και αναγκαστικά τον Ρίτσαρτσον τον έχεις στην θέση τρία.

και στη θέση του άσσου βελτιώνεσαι και αντί για τον Γκαβέλ που ήταν ο αμυντικός της χρονιάς για την ομάδα σου παίρνεις τον Στινσόν που έπαιζε σε μέτριες ομάδες για να οργανώνει πίσω από τον Κλαρκ. Όταν βλέπεις πως δεν αποδίδει με ποια λογική τον αλλάζεις 10 μέρες πριν από το πρώτο επίσημο παιχνίδι υψίστης σημασίας και παίρνεις έναν άπειρο ταλαντούχο επιθετικό παίχτη στη θέση του;

Από τα παραπάνω νομίζω πως υπάρχει κόντρα διοίκησης και Ματσόν από τις μεταγραφές και πως άλλες έκανε ο Ματσόν και άλλες η διοίκηση...
με αποτέλεσμα να μην υπάρχει ισορροπία στο ρόστερ.

με αυτά τα δεδομένα θεωρώ πως από την μία ο Ματσόν δε μπορεί να φτιάξει ομάδα όπως τις προηγούμενες χρονιές βασισμένη στην επιθετική του άμυνα στους φόργουορντ και ψηλούς και από την άλλη έχει ένα τεράστιο κενό στον τομέα δεσίματος και οργάνωσης από τον άσσο.

Πριν από μερικούς μήνες όταν χάσαμε από το Μαρούσι και την έξοδο του Ματσόν από την ομάδα όπως λεγόταν είχα πει πολλές φορές πως μπορούσε να μας βγει σε καλό με έναν νέο προπονητή όπου θα είχε φιλοδοξίες και θα έπαιρνε τους νέους και θα έστηνε ομάδα πάνω τους για τα επόμενα 4 χρόνια μέχρι να λήξουν τα συμβόλαια τους. Όπου με Παπανικολάου, Χρυσικόπουλο, Σκορδίλη, Μούρτο πέντε καλούς ξένους έναν σε κάθε θέση και με τρεις Έλληνες επιπέδου Τσαλδάρη θα είχες μέλλον.

Τώρα με την πώληση Παπανικολάου με το μη δέσιμο της ομάδος, την κακή εικόνα της προετοιμασίας και κοουτσαρίσματος από τον Ματσόν και τους μεγάλους σε ηλικία παίχτες που πήραμε το θεωρώ αδύνατο να γίνει.
Αλλάξουμε ή όχι προπονητή κάνουμε ή όχι δύο αλλαγές σε παίχτες μέλλον δε θα έχει η ομάδα απλά θα ξοδευτούν τα λεφτά του Παπανικολάου και του χρόνου την άνοιξη θα παλεύουμε για την τρίτη θέση και θα είμαστε στην ίδια μοίρα με το φετινό και το περσινό καλοκαίρι.

Πλέον δε βλέπω λύση εκτός και αν βρεθούν πολλά λεφτά!!!
icon_drunk.gif












EXPLOITED ARIS
Εχει δικιο ο προλαλησαντας αλλα αυτη τη στιγμη αυτο που χρειαζεται η ομαδα ΑΜΕΣΑ ειναι αλλαγη προπονητικης φιλοσοφιας κ ψυχολογιας.
Οι παικτες δεν εμπιστευονται αυτον που τους "κουμανταρει".
Αυτο που λες εσυ Timemaster ειναι μια σεβαστη στρατηγικη για να ξαναγινει ο Αρης μεγαλος,ενα σχεδιο τριετιας για να "χτυπησουμε" τους μεγαλους.
Αυτη τη στιγμη ομως το μονο που μπορουμε να χτυπησουμε ειναι τα κεφαλια μας στον τοιχο. ugly1.gif
Για αυτο λεω πως ενα απο τα δραστικα μετρα για να βγει ο Αρης απο το τελμα κ να σωθει η παρτιδα που αρχισε με ασχημο τροπο ειναι ο προπονητης.
Κ ο κοσμος θα ξαναρθει.
Γιατι μην ξεχνας:
"Οσο με πληγωνεις τοσο με πορωνεις" 77.gif
celtic_pride
Βreaking news!!! http://www.sportnet.gr/report.php?id=200723

Mόλις είπανε στα Αθλητικά Νεα, ότι αποφασίστηκε κοινή συναινέση (sic) , η αποχώρηση Ματσόν, και είναι θέμα χρόνου η επισημοποιήση της απόφασης στο σαιτ...
Timemaster
Λύση της συνεργασίας με τον Αντρέα Ματσόν

Μετά από συνάντηση του προπονητή του Άρη, Αντρέα Ματσόν, με τον πρόεδρο της Κ.Α.Ε. Άρης, Γιάννη Δαμιανίδη, αποφασίστηκε η λύση της συνεργασίας της Κ.Α.Ε. με τον κ. Ματσόν.

Η Κ.Α.Ε. Άρης ευχαριστεί τον κ. Ματσόν για την προσφορά του στην ομάδα και του εύχεται κάθε επιτυχία στην συνέχεια της σταδιοδρομίας του.


http://www.arisbc.gr/index.php?SCREEN=page...57&LangID=1

Ω, ναι τον ευχαριστούμε που πριν δύο χρόνια μας παράτησε για να πάει στην Ιταλία....
τον ευχαριστούμε που πέρσι κοιμήθηκε και χάσαμε την τρίτη θέση στην Ελλάδα...
που αποκλείστηκαμε από το Κύπελλο νωρίς και από την Ευρώπη ακόμα ποιο νωρίς.

όμως πόσο μας κόστισε δεν μας είπαν!!!
Timemaster
QUOTE(EXPLOITED ARIS @ Oct 3 2009, 19:20 ) *
Εχει δικιο ο προλαλησαντας αλλα αυτη τη στιγμη αυτο που χρειαζεται η ομαδα ΑΜΕΣΑ ειναι αλλαγη προπονητικης φιλοσοφιας κ ψυχολογιας.
Οι παικτες δεν εμπιστευονται αυτον που τους "κουμανταρει".
Αυτο που λες εσυ Timemaster ειναι μια σεβαστη στρατηγικη για να ξαναγινει ο Αρης μεγαλος,ενα σχεδιο τριετιας για να "χτυπησουμε" τους μεγαλους.
Αυτη τη στιγμη ομως το μονο που μπορουμε να χτυπησουμε ειναι τα κεφαλια μας στον τοιχο. ugly1.gif
Για αυτο λεω πως ενα απο τα δραστικα μετρα για να βγει ο Αρης απο το τελμα κ να σωθει η παρτιδα που αρχισε με ασχημο τροπο ειναι ο προπονητης.
Κ ο κοσμος θα ξαναρθει.
Γιατι μην ξεχνας:
"Οσο με πληγωνεις τοσο με πορωνεις" 77.gif



δεν είναι πλάνο τριετίας αλλά ήταν ένα πλάνο τριετίες και όχι τόσο για να μπούμε σφήνα στους δύο αλλά για την εξασφαλισμένη τρίτη θέση.

τώρα ακόμα και με νέο προπονητή και με δύο ακόμα παίχτες στο ρόστερ μπορούμε να διορθώσουμε τα χάλια που είχαμε σε αυτούς τους αγώνες αλλά να κυριαρχήσουμε στην τρίτη θέση είναι δύσκολο για φέτος.

Δεν υποστήριζα σε καμία περίπτωση να μείνει ο Ματσόν αλλά δε περιμένω θαύματα (άνετη πορεία πίσω από τους δύο μεγάλους) από αυτόν που θα έρθει όποιος και να είναι για φέτος ή του χρόνου εκτός και αν πέσουν πολλά λεφτά.
Τα οποία λεφτά σπαταλίστικαν στις τωρινές μεταγραφές και αλλαγές από ότι φαίνεται.

Από τον Δαμιανίδη δε περιμένω να παραιτηθεί αλλά τουλάχιστον να βγει και να απαντήσει ειλικρινά σε οικονομικές και διοικητικές ερωτήσεις που υπάρχουν εδώ και αρκετό καιρό.



EXPLOITED ARIS
http://www.sport24.gr/html/ent/258/ent.319258.asp
Αντε να δουμε τι θα γινει...
boreios

ΦΕΤΟΣ ΤΗ ΧΡΟΝΙΑ ΤΗΝ ΣΤΕΙΛΑΜΕ ΣΤΟ ΔΙΑΟΛΟ ΑΠΟ ΤΟ ΣΕΠΤΕΜΒΡΗ...........

ΑΝΤΕ ΚΑΙ ΤΟΝ ΔΙΩΞΑΜΕ ΤΟΝ ΜΑΝΤΖΟΝ....ΤΩΡΑ ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ;;;;;

ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΑΜΕΣΑ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΠΑΡΟΥΝ ΔΡΟΜΟ Ο ΑΝΗΜΠΟΡΟΣ ΝΤΙΚΟΥΔΗΣ , ΚΑΙ ΟΙ ΑΣΤΕΙΟΙ ΞΕΝΟΙ ΜΑΣ ........ΑΛΛΑ ΟΚΤΩΒΡΙΟ ΜΗΝΑ ΤΙ ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ;;;;;;;

ΑΦΟΥ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑΣΤΗΚΕ ΟΛΟ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΜΕ ΤΑ ΜΕΓΑΛΑ ΟΝΟΜΑΤΑ ΤΩΝ ΠΡΩΗΝ ΔΙΕΘΝΩΝ , ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΙ ΣΕ ΠΛΗΡΗ ΠΑΡΑΚΜΗ , ΚΑΙ ΠΑΡΟΛΑ ΑΥΤΑ ΔΕΝ ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΘΗΚΕ ........ ΤΩΡΑ ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟΝ ΤΑΞΟΥΝ;;;;;;;;;

Η ΟΜΑΔΑ ΜΕ ΤΟ ΠΑΡΟΝ ΡΟΣΤΕΡ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΟΥΤΕ ΑΡΧΗ ΟΥΤΕ ΤΕΛΟΣ ΟΥΤΕ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΘΑΥΜΑΤΟΠΟΙΟΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΗ ΣΩΣΕΙ . ΤΙΣ ΛΕΙΠΟΥΝ ΠΑΙΚΤΕΣ ΟΠΩΣ Ο ΝΕΛΣΟΝ ΚΑΙ Ο ΤΣΑΛΔΑΡΗΣ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΜΥΑΛΑ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΠΑΡΚΕ ....... ΚΑΙ ΤΕΤΟΙΕΣ ΜΟΝΑΔΕΣ ΔΕΝ ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΙ ΟΚΤΩΜΒΡΗ ΜΗΝΑ .............. ΤΙΣ ΛΕΙΠΕΙ ΕΝΑΣ ΟΡΓΑΝΩΤΗΣ ΕΔΩ ΚΑΙ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΞΙΩΘΗΚΑΜΕ ΝΑ ΒΡΟΥΜΕ ΕΝΑΝ ΑΛΛΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΙ ΜΙΑ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΧΑΖΗ ΕΠΙΛΟΓΗ .......

ΚΑΙ ΜΗΝ ΑΚΟΥΣΩ ΠΑΛΙ ΠΕΡΙ ΑΡΧΗ ΧΡΟΝΙΑΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΑΦΟΡΙΣΜΟΥΣ ΚΑΙ ΤΕΤΟΙΑ...................ΟΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙ ΠΕΝΤΕ ΔΡΑΜΙΑ ΜΠΑΣΚΕΤ ΒΛΕΠΕΙ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΤΟΥΡΛΟΥΜΠΟΥΚΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΕΡΙΘΩΡΙΑ ΒΕΛΤΙΩΣΗΣ . ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΑΤΗΓΟΡΩ ΜΕΜΟΝΟΜΕΝΑ ΚΑΠΟΙΩΝ ΑΛΛΑ ΜΙΛΩ ΓΙΑ ΤΟ ΣΥΝΟΛΟ ..........

Ε ΛΟΙΠΟΝ ΔΕΝ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑ ΦΕΤΟΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΠΕΣΙΜΙΣΤΗΣ ΑΠΛΑ .....ΡΕΑΛΙΣΤΗΣ

EXPLOITED ARIS
QUOTE(boreios @ Oct 3 2009, 23:17 ) *
ΦΕΤΟΣ ΤΗ ΧΡΟΝΙΑ ΤΗΝ ΣΤΕΙΛΑΜΕ ΣΤΟ ΔΙΑΟΛΟ ΑΠΟ ΤΟ ΣΕΠΤΕΜΒΡΗ...........

ΑΝΤΕ ΚΑΙ ΤΟΝ ΔΙΩΞΑΜΕ ΤΟΝ ΜΑΝΤΖΟΝ....ΤΩΡΑ ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ;;;;;

ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΑΜΕΣΑ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΠΑΡΟΥΝ ΔΡΟΜΟ Ο ΑΝΗΜΠΟΡΟΣ ΝΤΙΚΟΥΔΗΣ , ΚΑΙ ΟΙ ΑΣΤΕΙΟΙ ΞΕΝΟΙ ΜΑΣ ........ΑΛΛΑ ΟΚΤΩΒΡΙΟ ΜΗΝΑ ΤΙ ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ;;;;;;;

ΑΦΟΥ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑΣΤΗΚΕ ΟΛΟ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΜΕ ΤΑ ΜΕΓΑΛΑ ΟΝΟΜΑΤΑ ΤΩΝ ΠΡΩΗΝ ΔΙΕΘΝΩΝ , ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΙ ΣΕ ΠΛΗΡΗ ΠΑΡΑΚΜΗ , ΚΑΙ ΠΑΡΟΛΑ ΑΥΤΑ ΔΕΝ ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΘΗΚΕ ........ ΤΩΡΑ ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟΝ ΤΑΞΟΥΝ;;;;;;;;;

Η ΟΜΑΔΑ ΜΕ ΤΟ ΠΑΡΟΝ ΡΟΣΤΕΡ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΟΥΤΕ ΑΡΧΗ ΟΥΤΕ ΤΕΛΟΣ ΟΥΤΕ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΘΑΥΜΑΤΟΠΟΙΟΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΗ ΣΩΣΕΙ . ΤΙΣ ΛΕΙΠΟΥΝ ΠΑΙΚΤΕΣ ΟΠΩΣ Ο ΝΕΛΣΟΝ ΚΑΙ Ο ΤΣΑΛΔΑΡΗΣ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΜΥΑΛΑ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΠΑΡΚΕ ....... ΚΑΙ ΤΕΤΟΙΕΣ ΜΟΝΑΔΕΣ ΔΕΝ ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΙ ΟΚΤΩΜΒΡΗ ΜΗΝΑ .............. ΤΙΣ ΛΕΙΠΕΙ ΕΝΑΣ ΟΡΓΑΝΩΤΗΣ ΕΔΩ ΚΑΙ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΞΙΩΘΗΚΑΜΕ ΝΑ ΒΡΟΥΜΕ ΕΝΑΝ ΑΛΛΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΙ ΜΙΑ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΧΑΖΗ ΕΠΙΛΟΓΗ .......

ΚΑΙ ΜΗΝ ΑΚΟΥΣΩ ΠΑΛΙ ΠΕΡΙ ΑΡΧΗ ΧΡΟΝΙΑΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΑΦΟΡΙΣΜΟΥΣ ΚΑΙ ΤΕΤΟΙΑ...................ΟΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙ ΠΕΝΤΕ ΔΡΑΜΙΑ ΜΠΑΣΚΕΤ ΒΛΕΠΕΙ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΤΟΥΡΛΟΥΜΠΟΥΚΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΕΡΙΘΩΡΙΑ ΒΕΛΤΙΩΣΗΣ . ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΑΤΗΓΟΡΩ ΜΕΜΟΝΟΜΕΝΑ ΚΑΠΟΙΩΝ ΑΛΛΑ ΜΙΛΩ ΓΙΑ ΤΟ ΣΥΝΟΛΟ ..........

Ε ΛΟΙΠΟΝ ΔΕΝ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑ ΦΕΤΟΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΠΕΣΙΜΙΣΤΗΣ ΑΠΛΑ .....ΡΕΑΛΙΣΤΗΣ

Πιστευω πως εισαι κ λιγο υπερβολικος...
Ελπιζω να βγεις υπερβολικος γιατι αν με τον Κατσικαρη(προφορικη συμφωνια!!!) δε δουμε αλλαγη τοτε θα απαξιωθει τελειως το μπασκετ του Αρη εκει που μιλουσαμε για Ευρωλιγκα θα μιλαμε για αλλα...
hagi
Επιτέλους έφυγε ο Ματσόν..Πραγματικά από εχθές που την είχε δώσει πολύ και δεν ήθελα με τίποτα να μείνει..Ευτυχώς λοιπόν αποχώρησε.Μακάρι να έρθει ο Κατσικάρης και πιστεύω ότι θα δούμε πολλά καλά αν γίνει αυτό..Βέβαια αυτό δεν θα γίνει από την μια μέρα στην άλλη και θα χρειαστεί υπομονή.Ελπίζω εμείς οι βιαστικοί Αρειανοί να μην τον διώξουμε όπως κάναμε και με τον Ζούρο που πιστεύω ότι θα έκανε πολύ καλό έργο στον Άρη αλλά δεν τον άφησαν..
Ας γυρίσουμε νέα σελίδα και ας κάνουμε λίγοι υπομονή..Μόνο μην κάνουν καμιά βλακεία και φέρουν κανέναν άκυρο προπονητή.Αύριο κιόλας Κατσικάρης και ας ελπίσουμε να τον αφήσουν αν δουλέψει..και βέβαια επειδή δεν ξέρουμε τί θα μπορέσει να κάνει και αυτός ας ελπίσουμε σε κάτι καλό..να δούμε επίθεση της προκοπής από την ομάδα μας και όλα θα έρθουν..
athinaios
προσωπικα πιστευω πως οποιος κ να ειναι ο νεος προπονητης η ομαδα χρειαζεται ενα βασικο ασσο(πχ μαιλς)κ ενα πενταρι πισω απο μπετς η ακομα κ για βασικο αν γινεται γιατι ο ντικουδης ουτε να ντριμπλαρει δεν μπορουσε οχι να παιξει 5αρι.κ πιστευω πως ενας εκ τον κλαρκ η ντει θα πρεπει να την κανει γιατι ειναι ιδιοι παικτες με βασικο τους μειονεκτημα το υψος.φυσικα αυτα ειναι απλα ονειρα που κανω γιατι χρειαζονται λεφτα κ εμεις ως γνωστον δεν εχουμε γιατι εμεις οι οπαδοι δεν στηριζουμε τη διοικηση.αντε να δουμε τι μας ξημερωνει.
boreios

ΑΣ ΠΟΥΜΕ ΛΟΙΠΟΝ ΟΤΙ ΕΡΧΕΤΑΙ Ο ΚΑΤΣΙΚΑΡΗΣ ( ΠΟΥ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΗΛΙΘΙΟ ΠΟΥ ΕΜΕΙΝΕ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΙΕΣΗ ΠΟΥ ΑΣΚΟΥΝ ΟΙ ΟΠΑΔΟΙ ) ΤΙ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ 2 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΠΡΙΝ ΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΡΟΣΤΕΡ ΔΙΑΜΟΡΦΩΜΕΝΟ ΣΕ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΟ ΒΑΘΜΟ ;;;;;;

ΘΑ ΦΕΡΕΙ ΤΟ ΡΑΒΔΑΚΙ ΚΑΙ ΘΑ ΜΑΣ ΚΑΝΕΙ ΟΜΑΔΑ ;;;;;;;;

ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ................ ΑΝ ΕΡΘΕΙ ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΜΙΑ ΔΥΟ ΚΙΝΗΣΕΙΣ ΣΤΟ ΥΠΑΡΧΟΝ ΡΟΣΤΕΡ . ΜΠΟΡΕΙ ΟΜΩΣ ΑΥΤΟ ΝΑ ΔΙΟΡΘΩΣΕΙ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ;;;; ΧΛΩΜΟ .... ΤΟ ΠΙΟ ΠΙΘΑΝΟ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ ΜΕ ΤΡΕΙΣ ΗΤΤΕΣ ΣΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΑΙ ΕΠΙΔΗ ΑΥΤΟ ΘΑ ΘΙΞΕΙ ΠΟΛΛΑΠΛΑ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΜΑΣ ΠΟΥ ΟΙ ΜΙΣΟΙ ΟΝΕΙΡΕΥΟΝΤΑΙ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΜΙΣΟΙ ΝΑ ΠΕΣΕΙ Ο ΠΑΟΚ ΣΤΗΝ Α2 ..............ΘΑ ΑΡΧΙΣΕΙ ΠΑΛΙ Η ΜΟΥΡΜΟΥΡΑ Η ΓΚΡΙΝΙΑ ΚΑΙ ΘΑ ΕΧΟΥΜΕ ΠΑΛΙ ΤΟΝ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ ΣΤΗ ΣΕΝΤΡΑ .


ΑΝ ΣΕ ΑΥΤΑ ΠΡΟΣΘΕΣΟΥΜΕ ΟΤΙ ΚΑΙ Ο ΒΑΣΙΚΟΣ ΠΑΡΑΓΟΝΤΑΣ ΗΡΕΜΙΑΣ ΣΕ ΜΙΑ ΟΜΑΔΑ , ΤΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ , ΚΛΟΝΙΣΤΗΚΕ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΠΟΚΛΕΙΣΜΟ ...........ΚΑΙ ΕΥΘΗΝΕΣ ΑΠΟΔΙΔΟΝΤΑΙ ΜΕΓΙΣΤΕΣ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΥΠΑΡΧΟΥΣΑ ΔΙΟΙΚΗΣΗ ( ΦΥΣΙΚΑ ΑΝΩΝΥΜΕΣ ΚΑΙ ΑΝΩΔΥΝΕΣ ) ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΑΚΡΙΑ ΤΟ ΣΕΝΑΡΙΟ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΚΑΙ ΚΑΜΙΑ ΠΑΡΑΙΤΗΣΗ ΔΑΜΙΑΝΙΔΗ ΚΑΙ ΛΟΙΠΩΝ ΚΑΙ ΝΑ ΤΡΕΧΟΥΜΕ ΕΤΣΙ ΧΑΛΑΡΑ ΣΕ ΔΙΟΙΚΗΣΕΙΣ ΠΡΩΤΟΔΙΚΕΙΟΥ ΚΤΛ ΚΤΛ ..........


ΤΑ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΦΤΑΕΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΜΑΣ ΚΑΙ Η ΜΕΓΑΛΟΜΑΝΙΑ ΜΑΣ . ΑΝΤΙ ΝΑ ΔΙΔΑΧΘΟΥΜΕ ΑΠΟ ΠΧ ΤΟ ΜΑΡΟΥΣΙ ΠΟΥ ΤΟΣΟ ΧΡΟΝΙΑ ΧΩΡΙΣ ΦΙΛΑΘΛΟΥΣ ΚΑΙ ΣΟΒΑΡΟ ΜΠΑΤΖΕΤ ΚΑΝΕΙ ΑΞΙΟΛΟΓΟΤΑΤΕΣ ΟΜΑΔΕΣ ΕΜΕΙΣ ΠΡΟΤΙΜΑΜΕ ΝΑ ΤΟ ΛΕΜΕ ΜΑΡΟΥΣΑΚΙ ΚΑΙ ΝΑ ΟΝΕΙΡΕΥΟΜΑΣΤΕ ΤΙΤΛΟΥΣ ΚΑΙ ΠΩΣ ΘΑ ΑΠΟΚΑΘΗΛΟΣΟΥΜΕ ΤΟΥΣ ΑΘΗΝΑΙΟΥΣ .......................ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΑΓΟΡΑΖΟΥΜΕ ΞΕΘΩΡΙΑΣΜΕΝΑ ΣΤΟΛΙΔΙΑ ( ΠΡΩΗΝ ΔΙΕΘΝΕΙΣ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΟΝΟΜΑΤΑ ) ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΙΧΝΟΥΜΕ ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΜΕΓΑΛΟΙ.

ΟΜΩΣ ΕΚΕΙΝΟ ΠΟΥ ΜΕΝΕΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΤΙ ΕΙΣΕ ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΙ ΦΑΙΝΕΣΕ.............. ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΦΑΙΝΕΤΕ Η ΑΠΟΛΥΤΗ ΓΥΜΝΙΑ ΜΑΣ .
Timemaster
Boreie η διαφορά μας από το Μαρούσι είναι πως από πίσω του έχει ένα Βωβό με ότι αυτό κρύβει από πίσω του!!!
κάτι παραπλήσιο γίνεται και με τον Πανελλήνιο.
οπότε δε γίνεται να συγκρίνουμε αυτές τις ομάδες με τον Άρη και με αυτό που προσπαθεί να φτιάξει.

Στα του πιεστηρίου τώρα...
από το ρεπορτάζ ακούμε εδώ και πολύ καιρό πως ο Κατσικάρης έχει υψηλό κασέ...
ο Σάκοτα και ο Πέσιτς που κρίθηκαν ακατάλληλοι οικονομικά πόσα λεφτά θέλαν;

μήπως τα παζάρια που γίνονται με τον Κατσικάρη δεν έχουν να κάνουν με τα λεφτά που θα πάρει ο ίδιος αλλά με εγγυήσεις από άποψη ρόστερ και μπάτζετ; Μήπως σαν μεγάλο όνομα που είναι θέλει να διαφυλάξει τα νότα του ζητώντας παίχτες και να έχει αυτός ευθύνη των μεταγραφών από εδώ και πέρα με προσυμφωνημένο χρηματικό ποσό; Εγώ αν ήμουν στη θέση του αντί για μερικές χιλιάδες ευρώ παραπάνω αυτό θα ζητούσα.

Όσο για τους παίχτες μαθαίνουμε σήμερα πως έληξε το δίμηνο συμβόλαιο του Μπέλσερ δηλαδή από τον Αύγουστο τον είχαμε με συμβόλαιο; Και σκεφτόμασταν να τον κρατήσουμε και στην θέση του Παπανικολάου; Δηλαδή την ίδια μπασκετική αξία έχουν;

Ο Ντέη έχει συμβόλαιο για τρία χρόνια και θεωρείται επένδυση οπότε δε φεύγει.
Ο Ρίτσαρτσον θεωρείται καλός παίχτης που δεν αξιοποιήθηκε από τον Ματσόν και δε φεύγει.
Από τους Έλληνες δε φεύγει κανένας όπως και να έχει...

οπότε πρέπει να καλύψουμε τρεις θέσεις ακόμα όπου στο τρία πρέπει να πάρουμε οπωσδήποτε παίχτη.
έχουμε ανάγκη από γρήγορο-αλτικό ψηλό.
και ένα κενό στις θέσεις ένα-δύο όπου δεν έχουμε καθαρό οργανωτή πλην του λίγου Αργυρόπουλου και δεν έχουμε ψηλό δυάρι πίσω από τον Χατζηβρέττα εφόσον ο Ρίτσαρτσον παίζει μόνο στο τρία.

οι λύσεις που σκέφτομαι είναι ο νέος προπονητής να πάρει ένα τριαρο-τεσσάρι ταχύτατο και διησδητικό
να μάθει τον Κλάρκ και τον Ντέη πως να οργανώνουν το παιχνίδι.
Ενώ στους ψηλούς να βολευτούμε με χαμηλά σχήματα και με προώθηση του Σκορδίλη ή να πάρουμε άλλον έναν γρήγορο ψηλό.
ίδωμεν

Υ.Γ.1 Κάπου (δε μπόρεσα να το ξαναβρώ) δίαβασα ένα ωραίο σχόλιο που έλεγε σε γενικές γραμμές πως αν αντί για Ντικούδη έπαιζε ο Σκορδίλης αντί για τον Μπέλσερ ο Χρυσανθακόπουλος και αντί για τον Ντέη ο Μούτρος θα χάναμε με μεγαλύτερη διαφορά;
Υ.Γ.2 πηγές:
http://www.metrosport.gr/archives/31631
http://www.metrosport.gr/archives/31622
http://www.sport24.gr/html/ent/258/ent.319258.asp
EXPLOITED ARIS
QUOTE(Timemaster @ Oct 4 2009, 14:23 ) *
Ο Ντέη έχει συμβόλαιο για τρία χρόνια και θεωρείται επένδυση οπότε δε φεύγει.
Ο Ρίτσαρτσον θεωρείται καλός παίχτης που δεν αξιοποιήθηκε από τον Ματσόν και δε φεύγει.
Από τους Έλληνες δε φεύγει κανένας όπως και να έχει...

οπότε πρέπει να καλύψουμε τρεις θέσεις ακόμα όπου στο τρία πρέπει να πάρουμε οπωσδήποτε παίχτη.
έχουμε ανάγκη από γρήγορο-αλτικό ψηλό.
και ένα κενό στις θέσεις ένα-δύο όπου δεν έχουμε καθαρό οργανωτή πλην του λίγου Αργυρόπουλου και δεν έχουμε ψηλό δυάρι πίσω από τον Χατζηβρέττα εφόσον ο Ρίτσαρτσον παίζει μόνο στο τρία.

οι λύσεις που σκέφτομαι είναι ο νέος προπονητής να πάρει ένα τριαρο-τεσσάρι ταχύτατο και διησδητικό
να μάθει τον Κλάρκ και τον Ντέη πως να οργανώνουν το παιχνίδι.
Ενώ στους ψηλούς να βολευτούμε με χαμηλά σχήματα και με προώθηση του Σκορδίλη ή να πάρουμε άλλον έναν γρήγορο ψηλό.
ίδωμεν

Υ.Γ.1 Κάπου (δε μπόρεσα να το ξαναβρώ) δίαβασα ένα ωραίο σχόλιο που έλεγε σε γενικές γραμμές πως αν αντί για Ντικούδη έπαιζε ο Σκορδίλης αντί για τον Μπέλσερ ο Χρυσανθακόπουλος και αντί για τον Ντέη ο Μούτρος θα χάναμε με μεγαλύτερη διαφορά;


Οπως ποσταρισα κ χτες ο Κατσικαρης εχει κανει προφορικη συμφωνια με εμας.
Οσο για τις προσθηκες-αντικαταστασεις:
Ο Ριτσαρντσον εχει προοπτικες αλλα ο Ιταλος τον αφησε ακαλυπτο...οπως κ παλιοτερα με τον Σεραπινας δε "μπορεσε" να βγαλει καποιο συστημα για να εκμεταλλευτει τις επιθετικες αρετες του.
Ο Ντει αν μαθει να οργανωνει θα ειναι χρησιμος γιατι κ σουτ εχει κ παθος.
Στη θεση του Μπελσερ αν παρουμε ενα play ετσι ωστε να μπορει να περναει στο 2 ο Κλαρκ κ να παιρνει ανασες κ ο Χατζηβρετας κ ο Κλαρκ αφου δε θα χρειαζεται να οργανωνει ο τελευταιος.
Οσο για back-up του Μπετς,ο Σκορδιλης (τον οποιο θα αξιοποιουσε ο Ματσον) νομιζω πως ειναι μια χαρα.Στην κενη θεση κοινοτικου στην καλυτερη ο Μασεϊ.Στην χειροτερη...δεν ξερω.

Η διοικηση ας φερθει μια φορα(για φετος σωστα κ εξυπνα) κ να μην αφησει τον Κατσικαρη να ξεφυγει απο τα χερια της.
Ειναι οτι καλυτερο αυτην την στιγμη για μια οποια ανακαμψη της ομαδας.


Υ.Γ Εννουσες Χρυσικοπουλο ε;
Go Aris
QUOTE(Timemaster @ Oct 4 2009, 14:23 ) *
Στα του πιεστηρίου τώρα...
από το ρεπορτάζ ακούμε εδώ και πολύ καιρό πως ο Κατσικάρης έχει υψηλό κασέ...
ο Σάκοτα και ο Πέσιτς που κρίθηκαν ακατάλληλοι οικονομικά πόσα λεφτά θέλαν;

μήπως τα παζάρια που γίνονται με τον Κατσικάρη δεν έχουν να κάνουν με τα λεφτά που θα πάρει ο ίδιος αλλά με εγγυήσεις από άποψη ρόστερ και μπάτζετ; Μήπως σαν μεγάλο όνομα που είναι θέλει να διαφυλάξει τα νότα του ζητώντας παίχτες και να έχει αυτός ευθύνη των μεταγραφών από εδώ και πέρα με προσυμφωνημένο χρηματικό ποσό; Εγώ αν ήμουν στη θέση του αντί για μερικές χιλιάδες ευρώ παραπάνω αυτό θα ζητούσα.


Παραθέτω τμήμα δημοσιεύματος της Αθλητικής Μακεδονίας-Θράκης

http://www.athlitiki.gr/vortal/content/view/8241/1/lang,el/

..Σε ότι αφορά τον αντικαταστάτη του, η περίπτωση του Φώτη Κατσικάρη ενδιαφέρει τον Άρη. Χθες ο Έλληνας τεχνικός ήταν στην Κύπρο και σε όποιον του τηλεφωνούσε έλεγε πως θα τον ενδιέφερε η συνεργασία με τον Άρη αλλά με κάποιες προϋποθέσεις. Ποιες είναι αυτές; Να έχει δικό τεχνικό τιμ αλλά και να μπορεί να κάνει 2-3 αλλαγές, στο ρόστερ. Επίσης έχει και ένα κασέ που δεν είναι κι από τα πιο χαμηλά της πιάτσας. Το αν μπορούν τα ταμεία του Άρη να αντέξουν αυτό το κόστος είναι κάτι που θα φανεί προσεχώς.

Η περίπτωση του Γιόνας Καζλάουσκας εξετάσθηκε αλλά δεν απασχόλησε ιδιαίτερα έντονα του Άρη. Σύμφωνα με πληροφορίες που καταφθάνουν από την Αθήνα, στην συμφωνία που έκανε ο Λιθουανός με την Ομοσπονδία, υπάρχει ένας όρος που αναφέρει ότι δεν μπορεί να συνεργαστεί με Ελληνικό σύλλογο στον οποίο υπάρχει έντονο το οπαδικό στοιχείο. Δηλαδή σε Ολυμπιακό, Παναθηναϊκό , Άρη , ΠΑΟΚ και ΑΕΚ...
EXPLOITED ARIS
QUOTE(Go Aris @ Oct 4 2009, 16:55 ) *
Παραθέτω τμήμα δημοσιεύματος της Αθλητικής Μακεδονίας-Θράκης

http://www.athlitiki.gr/vortal/content/view/8241/1/lang,el/

..Σε ότι αφορά τον αντικαταστάτη του, η περίπτωση του Φώτη Κατσικάρη ενδιαφέρει τον Άρη. Χθες ο Έλληνας τεχνικός ήταν στην Κύπρο και σε όποιον του τηλεφωνούσε έλεγε πως θα τον ενδιέφερε η συνεργασία με τον Άρη αλλά με κάποιες προϋποθέσεις. Ποιες είναι αυτές; Να έχει δικό τεχνικό τιμ αλλά και να μπορεί να κάνει 2-3 αλλαγές, στο ρόστερ. Επίσης έχει και ένα κασέ που δεν είναι κι από τα πιο χαμηλά της πιάτσας. Το αν μπορούν τα ταμεία του Άρη να αντέξουν αυτό το κόστος είναι κάτι που θα φανεί προσεχώς.

Kαι καλα κανει!Κ ευτυχως γιατι πρεπει να του εμπιστευτουμε την ομαδα κ με τη σειρα του να δημιουργησει την ομαδα που θα ξανακανει τον κοσμο να την εμπιστευτει.
valsam
Για ποιον Κατσικαρη και τριχες μιλατε εδω μεσα?
Τον ποιο φθηνο θα παρουν και να μου το θυμηθειτε !!!!
Ο Ματζον εφυγε και για να γλυτωσουν λεφτα!!!!!
Συμφωνα με δημοσιευματα ο Τσαλδαρης πριν υπογραψει στην Ιταλια ηθελε να κλεισει στον Αρη και ο Δαμιαν του ειπε οτι εκλεισε το ροστερ!
ΕΚΛΕΙΣΕ ΤΟ ΡΟΣΤΕΡ ΜΕ ΕΝΑ 2ΑΡΙ ???????????????
Παλι τριχες !!!!!!!!και δω λεφτα ηθελαν να γλυτοσουν!!!!!
1 μυριο που πηραν απ'τον Παπ και 800χιλ απ'την ευρωλιγκα και αλλο 1,5 τουλαχιστον απο εισητηρια τηλεοπτικα και σπονσορες =3,3 μυρια εσοδα φετος !!!!!!!!
Τωρα που πεταξαν τα 800 τις ευρωλιγκα και θα παρουμε καμια 200-300το πολυ απο τα εισητηρια του ευρωκαπ τους εμειναν λιγα για μασα!!!!!
ΑΦΟΥ ΤΟ ΜΠΑΤΖΕΤ ΔΕΝ ΞΕΠΕΡΝΑΕΙ ΤΑ 2 ΕΚΑΤΟΜΥΡΙΑ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΝΕ ΡΕ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ????????????
ΒΑΛΤΕ ΜΕ ΤΩΡΑ ΠΡΟΕΔΡΟ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
EXPLOITED ARIS
QUOTE(valsam @ Oct 4 2009, 18:24 ) *
Για ποιον Κατσικαρη και τριχες μιλατε εδω μεσα?
Τον ποιο φθηνο θα παρουν και να μου το θυμηθειτε !!!!


Σε σχεση με αυτους τους τρεις που εχουμε ακουσει ως υποψηφιους μεχρι τωρα ο Κατσικαρης ειναι ο πιο φτηνος! tongue.gif
Vas
Μέχρι πριν 2 βδομάδες όλοι (πλην μερικών εξαιρέσεων όπως ο Timemaster) έβγαζαν την ομάδα υπερπλήρη και έτοιμη να μπει σφηνα στους 2 αιώνιους. Τώρα όλοι αρχίζουν και κράζουν και περιμένουν τον μεσσία (Κατσικάρη) που θα ξανακάνει την ομάδα πάλι πρώτη! Να σας θυμίσω ότι και πέρσι τον Ματσόν τον Θεωρούσατε μεσσία!!

Μια σοβαρή διοίκηση δεν διώχνη ποτέ τον προπονητη πάνω στην ένταση. είναι το τραγικότερο όλων. Πέρσι ο αρης έπαιζε ακριβώς το ίδιο. Που κολήσατε σχεδόν όλοι;; Στο τελευταίο 3λεπτο! Ατυχία! Τυχερό το Μαρούσι κλπ... είχατε ξεχάσει όλοι ότι μέχρι και τον Ιούνη παίζατε "παίρνω την μπάλα και βαράω τρίποντα". Ξεχάσατε ότι αποκλειστήκατε στο κύπελλο από τον Πανιώνιο, στην 1η φάση του Uleb....
Δεν μπορώ να καταλάβω πως ένας μπασκετικός κόσμος δεν τα έβλεπε όλα μπροστά του...

Τέλος, δεν ξέρω αν οι παίκτες είναι προσωπικές επιλογές του Ματσόν ή οχι...

Yusaku
QUOTE(Vas @ Oct 4 2009, 19:39 ) *
Μέχρι πριν 2 βδομάδες όλοι (πλην μερικών εξαιρέσεων όπως ο Timemaster) έβγαζαν την ομάδα υπερπλήρη και έτοιμη να μπει σφηνα στους 2 αιώνιους. Τώρα όλοι αρχίζουν και κράζουν και περιμένουν τον μεσσία (Κατσικάρη) που θα ξανακάνει την ομάδα πάλι πρώτη! Να σας θυμίσω ότι και πέρσι τον Ματσόν τον Θεωρούσατε μεσσία!!

Μια σοβαρή διοίκηση δεν διώχνη ποτέ τον προπονητη πάνω στην ένταση. είναι το τραγικότερο όλων. Πέρσι ο αρης έπαιζε ακριβώς το ίδιο. Που κολήσατε σχεδόν όλοι;; Στο τελευταίο 3λεπτο! Ατυχία! Τυχερό το Μαρούσι κλπ... είχατε ξεχάσει όλοι ότι μέχρι και τον Ιούνη παίζατε "παίρνω την μπάλα και βαράω τρίποντα". Ξεχάσατε ότι αποκλειστήκατε στο κύπελλο από τον Πανιώνιο, στην 1η φάση του Uleb....
Δεν μπορώ να καταλάβω πως ένας μπασκετικός κόσμος δεν τα έβλεπε όλα μπροστά του...

Τέλος, δεν ξέρω αν οι παίκτες είναι προσωπικές επιλογές του Ματσόν ή οχι...


Ρε Vas, για ξανακοίτα. Ήμασταν πολλοί που βλέπαμε κενά στο ρόστερ. Όλοι λέγαμε για την έλλειψη του άσσου και πολλοι λέγαμε για τα κενά στην ρακέτα κ στο 3. Μην μπερδεύσαι με την υπέρμετρη αισιοδοξία που υπήρχε και τις σαφώς τις άτυχες συγκρίσεις με το ρόστερ της ομάδας σου που εκ του αποτελέσματος φαινόταν ότι το Μαρούσι ήταν πιο ισορροπημένο.

Όσο για το τη συνέχεια, νομίζω ότι η απομάκρυνση του Ματσόν ήταν επιβεβλημένη. Αλλιώς δεν θα είχε ούτε τις γυναίκες των παικτών μέσα στο γήπεδο. Φαινόταν ότι με το συγκεκριμένο προπονητή δεν θα προχωρούσε η ομάδα.

Τώρα για το πιο φταίει. Όλοι έχουν μερίδιο, αλλά το μεγαλύτερο έχει ο προπονητής και η διοικήση. Δεν νοείται να έχουν γίνει τόσο εξώφθαλμές λάθος ελλείψεις κ κινήσεις. Δεν θα ξαναπώ τα λάθη. Όλοι λίγο ή πολύ τα έχουμε αναφέρει.
Το θέμα είναι ότι πλέον έχει χαθεί η εμπιστοσύνη για τις προθέσεις της διοίκησης και αν όντως θέλει να προσφέρει ή να διαχειρίζεται. Από ότι φαίνεται θέλει να διαχειρίζεται και να βγάλει κέρδος! Αυτό είναι το απαισιόδοξο στοιχείο.
EXPLOITED ARIS
QUOTE(Vas @ Oct 4 2009, 19:39 ) *
Μέχρι πριν 2 βδομάδες όλοι (πλην μερικών εξαιρέσεων όπως ο Timemaster) έβγαζαν την ομάδα υπερπλήρη και έτοιμη να μπει σφηνα στους 2 αιώνιους. Τώρα όλοι αρχίζουν και κράζουν και περιμένουν τον μεσσία (Κατσικάρη) που θα ξανακάνει την ομάδα πάλι πρώτη! Να σας θυμίσω ότι και πέρσι τον Ματσόν τον Θεωρούσατε μεσσία!!

Μια σοβαρή διοίκηση δεν διώχνη ποτέ τον προπονητη πάνω στην ένταση. είναι το τραγικότερο όλων. Πέρσι ο αρης έπαιζε ακριβώς το ίδιο. Που κολήσατε σχεδόν όλοι;; Στο τελευταίο 3λεπτο! Ατυχία! Τυχερό το Μαρούσι κλπ... είχατε ξεχάσει όλοι ότι μέχρι και τον Ιούνη παίζατε "παίρνω την μπάλα και βαράω τρίποντα". Ξεχάσατε ότι αποκλειστήκατε στο κύπελλο από τον Πανιώνιο, στην 1η φάση του Uleb....
Δεν μπορώ να καταλάβω πως ένας μπασκετικός κόσμος δεν τα έβλεπε όλα μπροστά του...

Τέλος, δεν ξέρω αν οι παίκτες είναι προσωπικές επιλογές του Ματσόν ή οχι...


Τον Ματσον περυσι δεν τον θεωρουσαμε Μεσσια.Τον θεωρουσαμε καλυτερο απο τον Χερμπερτ.Κ η διοικηση αυτο ακριβως εκανε κ τωρα δεν παιζουμε Ευρωλιγκα.ΤΟΝ ΣΤΗΡΙΞΕ!
Εστω κ αν εμεις κραζαμε συνεχεια μετα τα ατυχη αποτελεσματα τα οποια ανεφερες παραπανω.Ο μπασκετικος λαος ,λοιπον, που αναφερεις τα ειδε ολα αυτα αλλα οταν αγαπας την ομαδα σου προσπαθεις να στηριξεις κ λιγο,οχι να εισαι μεσα στη γκρινια!
Ειμαι πολυ περιεργος ομως...
Αν εσεις αποκλειοσασταν απο αυτον τον τραγικο Αρη ο οποιος θα μπορουσε να χασει απο οποιαδηποτε ομαδα σε αυτην την κατασταση που ειναι τωρα,θα τον στηριζατε τον Μπαρτζωκα;Η θα λεγατε οτι ειναι πολυ λιγος κ κακως που διωξαμε τον Σουλη κλπ κλπ;
Συγγνωμη που στο λεω αλλα μαλλον κατι τετοιο θα γινοταν απο οποιονδηποτε "μπασκετικο λαο"...
Οσο υπαρχουν νικες χρυσωνεται το χαπι,ειναι γεγονος.Αλλα το προβλημα παραμενει!
Ελπιζω τωρα το προβλημα να λυθει!
Vas
QUOTE(EXPLOITED ARIS @ Oct 4 2009, 19:59 ) *
Τον Ματσον περυσι δεν τον θεωρουσαμε Μεσσια.Τον θεωρουσαμε καλυτερο απο τον Χερμπερτ.Κ η διοικηση αυτο ακριβως εκανε κ τωρα δεν παιζουμε Ευρωλιγκα.ΤΟΝ ΣΤΗΡΙΞΕ!
Εστω κ αν εμεις κραζαμε συνεχεια μετα τα ατυχη αποτελεσματα τα οποια ανεφερες παραπανω.Ο μπασκετικος λαος ,λοιπον, που αναφερεις τα ειδε ολα αυτα αλλα οταν αγαπας την ομαδα σου προσπαθεις να στηριξεις κ λιγο,οχι να εισαι μεσα στη γκρινια!
Ειμαι πολυ περιεργος ομως...
Αν εσεις αποκλειοσασταν απο αυτον τον τραγικο Αρη ο οποιος θα μπορουσε να χασει απο οποιαδηποτε ομαδα σε αυτην την κατασταση που ειναι τωρα,θα τον στηριζατε τον Μπαρτζωκα;Η θα λεγατε οτι ειναι πολυ λιγος κ κακως που διωξαμε τον Σουλη κλπ κλπ;
Συγγνωμη που στο λεω αλλα μαλλον κατι τετοιο θα γινοταν απο οποιονδηποτε "μπασκετικο λαο"...
Οσο υπαρχουν νικες χρυσωνεται το χαπι,ειναι γεγονος.Αλλα το προβλημα παραμενει!
Ελπιζω τωρα το προβλημα να λυθει!


προσωπικά πιστεύω ότι φταίει η διοικηση... μετά έρχεται ο Ματσον.
Είναι ελληνικό φαινόμενο όμως να την πληρώνει ο προπονητής. Επειδή ζούμε στην Ελλάδα, μου μπαίνουν σκέψεις ότι τον κράτησαν (τον Ματσον) επίτηδες έτσι ώστε στην περίπτωση που αποκλειστεί ο Αρης (όπως έγινε), η διοίκηση να δεχθεί την λιγότερη κρητική...
Αυτή την στιγμή αν είχε μείνει ο Παπανικολάου, θα υπήρχε στον αρη μια νότα αισιοδοξίας. ότι πάνω σε αυτό το παλικάρι μπορεί κάτι να φτιαχθεί. ότι μαζί με του άλλους μικρούς (που λέτε ότι είναι καλοί, και σας πιστεύω) που έρχονται κάτι μπορούσε να γίνει. Τώρα όμως;; Αλλάζοντας τον Μπλέσερ και αποκτώντας ένα ξένο play maker τι θα αλλάξει;; Αντε και φτιάχνεις ομάδα. Του χρονου; Οι μισοί παίκτες θα φύγουν. Αντε πάλι από την αρχή.

Στο ερώτημα σου... Μετα βεβαιώτητας σου λέω ότι δεν θα λέγαμε τίποτα για τον Μπαρτζώκα. έναν άνθρωπο που έχει μεγαλώσει στο Μαρούσι. Θα κράζαμε πρώτα από ολους την διοίκηση για το γεγονός ότι παρόλο που είμασταν στα προκριματικά ευρωλίγκας δεν έκανε αξιόλογες κινήσεις...
Μην ξεχνάς ότι και πέρσι (εμείς οι λίγοι) κράξαμε τον πρόεδρο για τις δηλώσεις του, και για την στάση του στο όλο ζήτημα.

@Υusaku

σίγουρα θα υπήρχαν και άλλοι. Απλώς με τον timemaster "μιλάγαμε" πιο συχνα, και θυμάμε ότι είχε δεχτεί κρητική από εσας... Κάποιοι άλλοι δε, ακόμα και μετά το 1ο αγώνα (ξέρουν αυτοί) έβλεπαν άλλο άθλημα.



EIMAI ARIANOS
Περίεργα πράγματα συμβαίνουν στον Arh φέτος και στενόμυαλα...
Είμαι σίγουρος ότι κάποιους πιο πολύ καίνε τα λεφτά που χάθηκαν από euroleage παρα Η ΞΕΦΤΊΛΑ του να χάνεις με 29 πόντους.
Η ομάδα έγινε μύλος μετά την πώληση του παπανικολαου και h επιλογή του play ( stinson ) μας έκανε μαλλιά κουβάρια .... as ton κρατούσαν για τους δυο αυτούς αγώνες τουλάχιστον.

Αυτά βλέπω εγώ kyriws , αλλα δεν έχει νόημα καθόλου να τα συζητάμε τώρα τα λέγαμε όταν ήταν σε εξέλιξη. τώρα τι να πεις....

Τώρα τα πράγματα δεν είναι καλά και σίγουρα κάποιος φταίει. Για μένα φταίει η διοιίκηση που δε προστάτευσε την ομάδα και η οποια δημιούργησε αυτά τα προβλήματα με αλλαγές τελευταία στιγμή. ( Επίσης έδωσε την αίσθηση της χρηματικής κακομοιριάς ). Η επιλογή του matson ήταν της διοιίκηση επίσης... αλλα τι να σου κάνει και ο matson με μισό play και αυτοκόλλητους παίκτες ( σε φάση παίξε παιδιά καλά τώρα και μετά σας διώχνουμεσε φάση παίξε παιδιά καλά τώρα και μετά σας διώχνουμε )

Δεν είναι ο καλύτερος coach του κόσμου αλλα τόσο χάλιας δεν είναι ...

Την πλήρωσε omws ο Matson τελικά.....

Για τον coach τώρα ο Κατσικάρης δε μου πολύ αρέσει μου δίνει την εντύπωση μισθοφόρου. Δε ξέρω ποσο ικανός είναι ως coach αλλα ξέρω ότι σφαιρόπουλος που αναφέρθηκε και πιο πάνω είναι σίγουρα ικανός και με μικρότερο κόστος και πιο συμπαθής.


Πάντως αλλαγή διοίκησης θα ψήφιζα. Πριν ξεπουληθούμε τελείως.... για το lino μιλάω

@βας πρέπει να το ευχαριστιέσαι ώρες ώρες έτσι δεν είναι. smiley.gif Είναι να είσαι χαλια και να χεις από πάνω κάποιον να σε πατάει. Λες τον γλυνιαδάκη να σας τον δώσει από φέτος ο Ολυμπιακός ?? smiley.gif φιλικά χαβαλέ κάνω
Vas
QUOTE(EIMAI ARIANOS @ Oct 4 2009, 20:56 ) *
@βας πρέπει να το ευχαριστιέσαι ώρες ώρες έτσι δεν είναι. smiley.gif Είναι να είσαι χαλια και να χεις από πάνω κάποιον να σε πατάει. Λες τον γλυνιαδάκη να σας τον δώσει από φέτος ο Ολυμπιακός ?? smiley.gif φιλικά χαβαλέ κάνω



όχι δεν είμαι σαδιστής smile.gif

απλώς βλέπω τόσα χρόνια αυτό το ρημάδι το αθλημα, και θέλω να πηγαίνουμε μπροστά... χωρίς σαλονίκη (Παοκ-Αρη-Ηρα) όμως δεν γίνεται... είναι κατάντια να παίζουν ευρώπη μόνο 5 ομάδες, γιατί οι άλλες δεν έχουν την οικονομική δυνατότητα!

αν έλεγα ότι είμαι οπαδός του Αρη, σίγουρα θα συμφωνούσες πιο εύκολα με αυτα που λέω.
Go Aris
QUOTE(EIMAI ARIANOS @ Oct 4 2009, 20:56 ) *
@βας πρέπει να το ευχαριστιέσαι ώρες ώρες έτσι δεν είναι. smiley.gif Είναι να είσαι χαλια και να χεις από πάνω κάποιον να σε πατάει.


Άστους να χαρούνε. peace.gif

Τον κακό Άρη να φοβάσαι, όχι το καλό Μαρούσι wink.gif Ο Άρης τους έδωσε το δικαίωμα να κάνουν πάρτυ. Καλά που συνέβησαν αυτά, για να γίνουν οι αλλαγές που έπρεπε από το καλοκαίρι να είχαν γίνει.
basketmania

Το πρόβλημα με το νέο προπονητή οποιος και αν είναι αυτός είναι και το poly δύσκολο πρόγραμμα που έχει ο Aris στο ξεκίνημα και είναι πολύ πιθανό να ξεκινήσει με 0-3 (Ολυμπιακός, ΠΑΟΚ, Παναθηναϊκός). Κανονικά έπρεπε να έχει ανακοινωνθεί προπονητής σχεδόν άμεσος μετά το match. . ʼAρα εκτος του πολύ ψηλού κασέ του Κατσικάρη είναι και το δύσκολο πρόγραμμα και η γρηγορη fthora που κάθε Έλληνας προπονητής θα ήθελε να αποφύγει με τη νοοτροπία που επικρατεί στην Ελλάδα. Για την ισορροπία τις ομάδας θα πρέπει να προσληφθεί κάποιος αξιόλογος ξένος προπονητής για να μείνει συγκεντρωμένος στους στόχους τις ομάδας σε βάθος χρόνου και να μην επηρεαστεί από αντιδράσεις του κόσμου μετά από το πιθανό κακό ξεκίνημα τhς ομάδας όπως διαφαίνεται βάση προγράμματος Αύριο έχει προπόνηση η ομάδα και δεν iparhei κανένας, ούτε καν βοηθόs
The Admiral
Για το Ματσον,πολλοι τα λεγαμε πολυ καιρο τωρα και μας ειχαν χλευασει.Και για τον αποκλεισμο απο τον Πανιωνιο στο κυπελλο ειχαμε γκρινιαξει (αδικως,ηταν μετα απο παραταση,απο εναν καλο Πανιωνιο εκεινη την περιοδο) και την αποπομπη του Ματσον ειχαμε ζητησει μετα τον αποκλεισμο στο Εurocup.Για τον εαυτο μου ειμαι σιγουρος παντως,γιατι ολα αυτα τα ειχα κανει και φυσικα υποστηριζα αντικατασταση Ματσον απο το καλοκαιρι και παλι με αποκαλουσαν "υπερβολικο" και "αγνωμονα".

Vas,επειδη η ομαδα σου νικησε εναν Αρη που δεν εμφανιστηκε ποτε στο γηπεδο,αυτο εσενα δε σε καθιστα προφητη και ειδημονα του αθληματος,ουτε εμας τους υπολοιπους ασχετους με αυτο και την ομαδα σου υπερηχητικη.Αυτο στο οποιο σιγουρα δεν πεσαμε εξω ειναι για την ανυπαρξια της ομαδας του Αμαρουσιου ως συλλογου με απηχηση στον κοσμο και τον κομπασμο των φιλων του.Διαφωνω σε αυτο που λες οτι ειναι βιαστικη η αποπομπη του Ματσον.Επρεπε να γινει απο το καλοκαιρι.Συμφωνω ομως οτι με την παρουσα κατασταση,τους παροντες παικτες (στην κατασταση που τους ειδαμε σε αυτα τα 2 παιχνιδια τελος παντων) και την παρουσα νοοτροπια ειναι δυσκολο η ομαδα να εμφανισει κατι εντυπωσιακα διαφορετικο μεχρι το τελος της περιοδου.Βεβαια σε σχεση με το μηδεν του δευτερου παιχνιδιου δυσκολα θα παρουσιαστει παλι ετσι,ωστοσο εμεις στον Αρη δε βιαζομαστε και ας το υποστηριζουν καποιοι.Εδω θα ειμαστε παλι ανταγωνιστικοι του χρονου,του παραχρονου,του αντιχρονου,με λεφτα ή χωρις,με κανονικη διοικηση ή πρωτοδικειου.Δεν ειμαστε Βωβομαδα ουτε Κυριακομαδα,αλλα ζωντανος οργανισμος με ιστορια,που εχει περασει πολυ χειροτερα και ειναι ικανος και φυσιολογικο να εχει φανατικους οπαδους απο την Ιεραπετρα μεχρι την Ορεστιαδα,οχι μονο σε αποσταση 10 χλμ απο το γηπεδο του,οσο και αν αυτο εκνευριζει καποιους.
Vas
QUOTE(The Admiral @ Oct 5 2009, 02:31 ) *
Για το Ματσον,πολλοι τα λεγαμε πολυ καιρο τωρα και μας ειχαν χλευασει.Και για τον αποκλεισμο απο τον Πανιωνιο στο κυπελλο ειχαμε γκρινιαξει (αδικως,ηταν μετα απο παραταση,απο εναν καλο Πανιωνιο εκεινη την περιοδο) και την αποπομπη του Ματσον ειχαμε ζητησει μετα τον αποκλεισμο στο Εurocup.Για τον εαυτο μου ειμαι σιγουρος παντως,γιατι ολα αυτα τα ειχα κανει και φυσικα υποστηριζα αντικατασταση Ματσον απο το καλοκαιρι και παλι με αποκαλουσαν "υπερβολικο" και "αγνωμονα".

Vas,επειδη η ομαδα σου νικησε εναν Αρη που δεν εμφανιστηκε ποτε στο γηπεδο,αυτο εσενα δε σε καθιστα προφητη και ειδημονα του αθληματος,ουτε εμας τους υπολοιπους ασχετους με αυτο και την ομαδα σου υπερηχητικη.Αυτο στο οποιο σιγουρα δεν πεσαμε εξω ειναι για την ανυπαρξια της ομαδας του Αμαρουσιου ως συλλογου με απηχηση στον κοσμο και τον κομπασμο των φιλων του.Διαφωνω σε αυτο που λες οτι ειναι βιαστικη η αποπομπη του Ματσον.Επρεπε να γινει απο το καλοκαιρι.Συμφωνω ομως οτι με την παρουσα κατασταση,τους παροντες παικτες (στην κατασταση που τους ειδαμε σε αυτα τα 2 παιχνιδια τελος παντων) και την παρουσα νοοτροπια ειναι δυσκολο η ομαδα να εμφανισει κατι εντυπωσιακα διαφορετικο μεχρι το τελος της περιοδου.Βεβαια σε σχεση με το μηδεν του δευτερου παιχνιδιου δυσκολα θα παρουσιαστει παλι ετσι,ωστοσο εμεις στον Αρη δε βιαζομαστε και ας το υποστηριζουν καποιοι.Εδω θα ειμαστε παλι ανταγωνιστικοι του χρονου,του παραχρονου,του αντιχρονου,με λεφτα ή χωρις,με κανονικη διοικηση ή πρωτοδικειου.Δεν ειμαστε Βωβομαδα ουτε Κυριακομαδα,αλλα ζωντανος οργανισμος με ιστορια,που εχει περασει πολυ χειροτερα και ειναι ικανος και φυσιολογικο να εχει φανατικους οπαδους απο την Ιεραπετρα μεχρι την Ορεστιαδα,οχι μονο σε αποσταση 10 χλμ απο το γηπεδο του,οσο και αν αυτο εκνευριζει καποιους.



Ρε συ φίλε τι κομπλεξ είναι αυτό με το Μαρούσι;;Πάλι άρχισες, Βωβοομάδα, Κυριακοομάδα κλπ… Καταλαβαίνω ότι πονάς, αλλά ας κρατήσουμε ένα επίπεδο.

Είπα εγώ ότι η ομάδα είναι υπερηχητική ή ότι είμαι προφήτης;; Ούτε χουνέρια σας έκανα για την ήττα ούτε τίποτα!

Παραδέξου όμως ότι τα έβλεπα πιο σωστά από εσένα! Παραδέξου ότι έκανες λάθος εκτίμηση και παραδέξου ότι το Μαρούσι είναι καλύτερο από τον Αρη! Και ναι, ίσως απέναντι στον Αρη το Μαρούσι μοιάζει σαν υπερηχητικό και σας έχει κάνει πελάτες! Δηλαδή τι άλλο πρέπει να κάνει το μαρούσι για να το αποδείξει;;

Όσο για την ανυπαρξία των οπαδών, (επειδή πάντα το αναφέρεις) εσείς πόσοι ήσασταν;; 150 άτομα;; Μπράβο λαός!! Στο Οακα παίζατε. Ας ερχόσασταν πιο πολλοί. Και δεν θέλω να έχω οπαδούς στην Ιεράπετρα! Η Ιεράπετρα να έχει τους δικούς της οπαδούς!!

Και κάτι τελευταίο. Ανταγωνιστική ομάδα;; Αν δεν κάνεις άμεσα μεταγραφές σε βλέπω εκτός 4άδας (για να μην πω πιο κάτω)


hagi
QUOTE(EXPLOITED ARIS @ Oct 3 2009, 16:22 ) *
Το θεμα ειναι πως ειναι κριμα να ξεφτιλιζονατι κ να παλευουν μονοι τους παικτες που εχουν παρει Ευρωπϊκα κ πρωταθληματα με τη σεσουλα οπως ο Νικολας και ο Κακιουζης ,μονο κ μονο επειδη ο Ιταλος δεν ξερει Χριστο απο συστημα.
Θελουμε προπονητη με προσωπικοτητα κ αμεσα!
Να ξερει να διαχειριστει το καλο υλικο που εχει.
Τους περισσοτερους τους γνωριζουμε αγωνιστικα.
Αλλα δε γινεται να μην υπαρχει συστημα κ να βγαζεις τον Χατζηβρετα στην κορυφη με αποτελεσμα να χανει απο αυτο που μπορει να κανει.Ουτε ενα σκριν σωστο δεν ειδα.
Τωρα που το σκεφτομαι δεν ειδα κανενα σκριν!!! smiley.gif

Ακριβώς έτσι είναι ..Αν και είμαι της άποψης ότι οι παίχτες παίζουν σε αυτό ειδικά το ματς φάνηκε ότι αν δεν υπάρχει σύστημα ακόμη και ο Τζόρνταν δεν θα ήξερε τί να κανει..

QUOTE(boreios @ Oct 3 2009, 23:17 ) *
ΦΕΤΟΣ ΤΗ ΧΡΟΝΙΑ ΤΗΝ ΣΤΕΙΛΑΜΕ ΣΤΟ ΔΙΑΟΛΟ ΑΠΟ ΤΟ ΣΕΠΤΕΜΒΡΗ...........

ΑΝΤΕ ΚΑΙ ΤΟΝ ΔΙΩΞΑΜΕ ΤΟΝ ΜΑΝΤΖΟΝ....ΤΩΡΑ ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ;;;;;

ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΑΜΕΣΑ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΠΑΡΟΥΝ ΔΡΟΜΟ Ο ΑΝΗΜΠΟΡΟΣ ΝΤΙΚΟΥΔΗΣ , ΚΑΙ ΟΙ ΑΣΤΕΙΟΙ ΞΕΝΟΙ ΜΑΣ ........ΑΛΛΑ ΟΚΤΩΒΡΙΟ ΜΗΝΑ ΤΙ ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ;;;;;;;

ΑΦΟΥ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑΣΤΗΚΕ ΟΛΟ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΜΕ ΤΑ ΜΕΓΑΛΑ ΟΝΟΜΑΤΑ ΤΩΝ ΠΡΩΗΝ ΔΙΕΘΝΩΝ , ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΙ ΣΕ ΠΛΗΡΗ ΠΑΡΑΚΜΗ , ΚΑΙ ΠΑΡΟΛΑ ΑΥΤΑ ΔΕΝ ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΘΗΚΕ ........ ΤΩΡΑ ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟΝ ΤΑΞΟΥΝ;;;;;;;;;

Η ΟΜΑΔΑ ΜΕ ΤΟ ΠΑΡΟΝ ΡΟΣΤΕΡ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΟΥΤΕ ΑΡΧΗ ΟΥΤΕ ΤΕΛΟΣ ΟΥΤΕ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΘΑΥΜΑΤΟΠΟΙΟΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΗ ΣΩΣΕΙ . ΤΙΣ ΛΕΙΠΟΥΝ ΠΑΙΚΤΕΣ ΟΠΩΣ Ο ΝΕΛΣΟΝ ΚΑΙ Ο ΤΣΑΛΔΑΡΗΣ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΜΥΑΛΑ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΠΑΡΚΕ ....... ΚΑΙ ΤΕΤΟΙΕΣ ΜΟΝΑΔΕΣ ΔΕΝ ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΙ ΟΚΤΩΜΒΡΗ ΜΗΝΑ .............. ΤΙΣ ΛΕΙΠΕΙ ΕΝΑΣ ΟΡΓΑΝΩΤΗΣ ΕΔΩ ΚΑΙ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΞΙΩΘΗΚΑΜΕ ΝΑ ΒΡΟΥΜΕ ΕΝΑΝ ΑΛΛΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΙ ΜΙΑ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΧΑΖΗ ΕΠΙΛΟΓΗ .......

ΚΑΙ ΜΗΝ ΑΚΟΥΣΩ ΠΑΛΙ ΠΕΡΙ ΑΡΧΗ ΧΡΟΝΙΑΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΑΦΟΡΙΣΜΟΥΣ ΚΑΙ ΤΕΤΟΙΑ...................ΟΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙ ΠΕΝΤΕ ΔΡΑΜΙΑ ΜΠΑΣΚΕΤ ΒΛΕΠΕΙ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΤΟΥΡΛΟΥΜΠΟΥΚΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΕΡΙΘΩΡΙΑ ΒΕΛΤΙΩΣΗΣ . ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΑΤΗΓΟΡΩ ΜΕΜΟΝΟΜΕΝΑ ΚΑΠΟΙΩΝ ΑΛΛΑ ΜΙΛΩ ΓΙΑ ΤΟ ΣΥΝΟΛΟ ..........

Ε ΛΟΙΠΟΝ ΔΕΝ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑ ΦΕΤΟΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΠΕΣΙΜΙΣΤΗΣ ΑΠΛΑ .....ΡΕΑΛΙΣΤΗΣ

Θα σου πρότεινα να γράφεις με μικρά γράμματα.. Νομίζω υπερβάλεις..Το υλικό δεν είναι κακό και αυτούς τους έρμους τους παίχτες που τους έχετε βγάλει γέρους νομίζω θα σας αποδείξουν το αντίθετο αρκεί να μπορέσουν να αξιωποιηθούν σωστά..Με έναν προπονητή που ξέρει να βγάλει ένα σύστημα και με έναν palymaker θα αλλάξουν πολύ τα πράγματα.

QUOTE(Vas @ Oct 4 2009, 19:39 ) *
Μέχρι πριν 2 βδομάδες όλοι (πλην μερικών εξαιρέσεων όπως ο Timemaster) έβγαζαν την ομάδα υπερπλήρη και έτοιμη να μπει σφηνα στους 2 αιώνιους. Τώρα όλοι αρχίζουν και κράζουν και περιμένουν τον μεσσία (Κατσικάρη) που θα ξανακάνει την ομάδα πάλι πρώτη! Να σας θυμίσω ότι και πέρσι τον Ματσόν τον Θεωρούσατε μεσσία!!

Μια σοβαρή διοίκηση δεν διώχνη ποτέ τον προπονητη πάνω στην ένταση. είναι το τραγικότερο όλων. Πέρσι ο αρης έπαιζε ακριβώς το ίδιο. Που κολήσατε σχεδόν όλοι;; Στο τελευταίο 3λεπτο! Ατυχία! Τυχερό το Μαρούσι κλπ... είχατε ξεχάσει όλοι ότι μέχρι και τον Ιούνη παίζατε "παίρνω την μπάλα και βαράω τρίποντα". Ξεχάσατε ότι αποκλειστήκατε στο κύπελλο από τον Πανιώνιο, στην 1η φάση του Uleb....
Δεν μπορώ να καταλάβω πως ένας μπασκετικός κόσμος δεν τα έβλεπε όλα μπροστά του...

Τέλος, δεν ξέρω αν οι παίκτες είναι προσωπικές επιλογές του Ματσόν ή οχι...

Όπως είπα και πιο πάνω το ρόστερ ειναι μια χαρά.Εκτός βέβαια από κάποιες μικρές αλλαγές που πρέπει να γίνουν.Πάντα το λέγαμε αυτό το πρόβλημα με τον Ματσόν,ότι παίζουμε τρίποντο και Άγιος ο Θεοός.Δεν είπαμε το αντίθετο.Προσωπικά το έχω αναφέρει ότι δεν μου άρεσε ο τρόπος παιχνιδιού του Ματσόν.Απο κει και πέρα αν έρθει ένας προπονητής που ξέρει να παίζει επίθεση και μπορεί να διαχειριστεί σωστά το ρόστερ πιστεύω ότι αν όχι από την αρχή στην πορεία ο Άρης θα αλλάξει πρόσωπο..
The Admiral
Βεβαια και το Μαρουσι ηταν καλυτερο του Αρη.Ασχετως τι λεμε,το μπασκετ παιζεται στο γηπεδο και ο Αρης ελαβε εκει μεσα τα επιχειρα του κακου προγραμματισμου και του εφησυχασμου του.Παραδεχομαι οτι υποτιμησα το Μαρουσι,το εγραψα αλλωστε στο τοπικ του σχετικου αγωνα.Εκει που σιγουρα διαφωνω ειναι στο ΠΟΣΟ καλο θεωρουν ορισμενοι το Μαρουσι,ασχετα απο την αναποφευκτη συγκριση με τον Αρη,προφανως επειδη εχει παρομοιους στοχους.Οσο και αν προκειται για μια σταθερη ομαδα οσον αφορα την τελικη της καταταξη και την ευοδωση των στοχων της,δεν μπορω να μη διαπιστωσω τα σκαμπαναβεσματα στην αποδοση της τα τελευταια 2 χρονια,κατι που υποπτευομαι οτι θα γινει και φετος,αλλα σιγουρος δεν μπορω να ειμαι.

Εχει σημασια επισης το ποσους οπαδους εχεις,γιατι η βαση μιας ομαδας ειναι ο κοσμος της,αυτος εγγυαται τη συνοχη και επιβιωση της,ο (πλουσιος) προεδρος απλως καθοριζει τους στοχους και τις προσδοκιες της καθε χρονιας.Διαφωνω καθετα στο οτι καθε φιλος του αθλητισμου πρεπει ντε και καλα να υποστηριζει την τοπικη ομαδα του.Δεν ειναι οι φιλαθλοι προβατα στο μαντρι,εχουν κριση και γουστο στο τι θα υποστηριζουν και προφανως για να μην "ακολουθουν" το Μαρουσι,τον Πανελληνιο κ.ο.κ. αυτο συμβαινει,γιατι προφανως κατι δεν τους εμπνεει,κατι "λειπει".Ιστορια?Σαφες οραμα?Ελλειψη μπασκετικης παιδειας τοπικα?Δεν ξερω,αυτα τα ξερουν καλυτερα οσοι το υποστηριζουν και που μενουν εκει(προφανως).Και δεν εχει σημασια ποσοι Αρειανοι κατεβαινουν στο γηπεδο.Γιατι συνολικα ειναι δεκαδες χιλιαδες.Δυσκολα αυτος ο συλλογος θα μοιρασει δωρεαν προσκλησεις μεσω αθλητικων σαιτ για τον πιο κρισιμο αγωνα της χρονιας rolleyes.gif ...

Και,τελος,δε χρειαζεται να μπει φετος στην 4αδα ο Αρης.Προσωπικα,θα ηθελα για 2 χρονια να φτιαχνει απλως ομαδα.Αλλα και μες στην 6αδα να ειναι,για επιτυχια θα προκειται.Αρκει να μην πεσει πιο κατω,για να μη συγκρουστει στα πλεη οφ με τους 2 πρωτους.Απο κει και περα,δε νομιζω οτι τα τελευταια χρονια φοβηθηκε κανενος την εδρα ο Αρης ή καποιος αλλος του Αρη για να μη βρεθει απο 6ος ή 4ος, 3ος.
a bullet for your head
QUOTE(Vas @ Oct 5 2009, 11:15 ) *
Παραδέξου όμως ότι τα έβλεπα πιο σωστά από εσένα! Παραδέξου ότι έκανες λάθος εκτίμηση και παραδέξου ότι το Μαρούσι είναι καλύτερο από τον Αρη! Και ναι, ίσως απέναντι στον Αρη το Μαρούσι μοιάζει σαν υπερηχητικό και σας έχει κάνει πελάτες! Δηλαδή τι άλλο πρέπει να κάνει το μαρούσι για να το αποδείξει;;

Αν αναφερομαστε για τη φετινη σεζον και μονο..θα πρεπει να την δουμε να ολοκληρωνεται,για να μπορεσουμε να βγαλουμε πιο ασφαλη συμπερασματα.
Το οτι το Μαρουσι επεδειξε μεγαλυτερο βαθμο ετοιμοτητας,στη συγκεκριμμενη χρονικη περιοδο απ'οτι ο Αρης,δεν το καθιστα αυτοματως και καλυτερη ομαδα..εχουμε μια ολοκληρη σεζον μπροστα μας.

Για τα του Αρη..

-Κακος προγραμματισμος,οσον αφορα τις επιλογες των ξενων..
-Κακη κινηση και κακη επικοινωνιακη πολιτικη,οσον αφορα τον Παπανικολαου..
-Ματσον...ημουν και εγω απ'αυτους που ειχαν τονισει πως εχει πιασει ''ταβανι''..εδω και καιρο..
-Διοικηση...Κακες ''εμπνευσεις'' και υλοποιηση αυτων...και απ'οτι φαινεται & παρεμβατικη σε πολυ μεγαλο βαθμο..ειμαι της αποψης,οτι ο προπονητης πρεπει να ειναι αυτος που θα παιρνει τις αποφασεις..σε αγωνιστικο επιπεδο & στις μεταγραφες..
a bullet for your head
QUOTE(Timemaster @ Oct 4 2009, 14:23 ) *
Στα του πιεστηρίου τώρα...
από το ρεπορτάζ ακούμε εδώ και πολύ καιρό πως ο Κατσικάρης έχει υψηλό κασέ...
ο Σάκοτα και ο Πέσιτς που κρίθηκαν ακατάλληλοι οικονομικά πόσα λεφτά θέλαν;

μήπως τα παζάρια που γίνονται με τον Κατσικάρη δεν έχουν να κάνουν με τα λεφτά που θα πάρει ο ίδιος αλλά με εγγυήσεις από άποψη ρόστερ και μπάτζετ; Μήπως σαν μεγάλο όνομα που είναι θέλει να διαφυλάξει τα νότα του ζητώντας παίχτες και να έχει αυτός ευθύνη των μεταγραφών από εδώ και πέρα με προσυμφωνημένο χρηματικό ποσό; Εγώ αν ήμουν στη θέση του αντί για μερικές χιλιάδες ευρώ παραπάνω αυτό θα ζητούσα.

Οι περιπτωσεις των Κατσικαρη και Σακοτα,μπορει να βρισκουν και καποιο πατημα απ τους Ντικουδη,Κακιουζη,Μπετς..
Εχει αναφερθει και ο Πεσιτς?Αν ναι,θα ηταν μακραν η καλυτερη περιπτωση..
Ποσα δηλαδη χρηματα θα παιρνει απ τον Ερυθρο Αστερα?
Νομιζω οτι για το επιπεδο της Ευρωλιγκα,ο Ματσον παρα ηταν παμφθηνος...και αρκετα ''συνεργασιμος'' με τη διοικηση του Αρη...
Για αυτα που αναφερεις για τον Κατσικαρη θα συμφωνησω..σιγουρα θα ζηταει καποιες ''εξασφαλισεις''..βεβαια,μην ξεχναμε,πως με βαση το τελευταιο συμβολαιο που ειχε υπογραψει στη Βαλενθια,θα επαιρνε καπου στις 400 χιλ Ευρω ετησιως...οποτε,δεν νομιζω οτι θα ριξει τις απαιτησεις του κατω απ τις 300 χιλ...γνωμη μου βεβαια..
Yusaku
QUOTE(a bullet for your head @ Oct 5 2009, 16:15 ) *
Για αυτα που αναφερεις για τον Κατσικαρη θα συμφωνησω..σιγουρα θα ζηταει καποιες ''εξασφαλισεις''..βεβαια,μην ξεχναμε,πως με βαση το τελευταιο συμβολαιο που ειχε υπογραψει στη Βαλενθια,θα επαιρνε καπου στις 400 χιλ Ευρω ετησιως...οποτε,δεν νομιζω οτι θα ριξει τις απαιτησεις του κατω απ τις 300 χιλ...γνωμη μου βεβαια..


Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί φαίνεται τόσο μεγάλο το ποσό αυτό συγκριτηκά. Η αξία του προπονητή τόσο από πλευράς ικανοτήτων, όσο κ από πλευράς τιμής πρέπει να είναι η μεγαλύτερη δυνατή. Δεν μπορεί ο Ντικούδης να πέρνει 200χιλ. και ο προπονητής να έχει αξία μικρότερη.
a bullet for your head
QUOTE(Yusaku @ Oct 5 2009, 16:29 ) *
Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί φαίνεται τόσο μεγάλο το ποσό αυτό συγκριτηκά. Η αξία του προπονητή τόσο από πλευράς ικανοτήτων, όσο κ από πλευράς τιμής πρέπει να είναι η μεγαλύτερη δυνατή. Δεν μπορεί ο Ντικούδης να πέρνει 200χιλ. και ο προπονητής να έχει αξία μικρότερη.

Μην κοιτας τα κασε των Ομπραντοβιτς και του Γιαννακη( ohmy.gif )...οι υπολοιποι προπονητες στην Α1,αμοιβονται πολυ πολυ λιγοτερο...
Timemaster
QUOTE(Vas @ Oct 4 2009, 21:14 ) *
όχι δεν είμαι σαδιστής smile.gif

απλώς βλέπω τόσα χρόνια αυτό το ρημάδι το αθλημα, και θέλω να πηγαίνουμε μπροστά... χωρίς σαλονίκη (Παοκ-Αρη-Ηρα) όμως δεν γίνεται... είναι κατάντια να παίζουν ευρώπη μόνο 5 ομάδες, γιατί οι άλλες δεν έχουν την οικονομική δυνατότητα!

αν έλεγα ότι είμαι οπαδός του Αρη, σίγουρα θα συμφωνούσες πιο εύκολα με αυτα που λέω.


vas δεν είσαι σαδιστής μαζοχιστής είσαι όπως όλοι μας μιας και συνεχίζουμε να υποστηρίζουμε τις ομάδες μας!!! rolleyes.gif

εγώ πάντως συμφωνώ μαζί σου σε πολλά από τα παραπάνω....
όπως στο ότι ακόμα και τρεις παίχτες να πάρουμε σε καλή ηλικία του χρόνου θα πρέπει να αλλάξουμε την μισή ομάδα για άλλη μια φορά.

το θέμα όμως δεν είναι τι έγινε αλλά τι γίνεται τώρα.


με βάση τους παίχτες που υπάρχουν η μόνη θέση που είναι πραγματικά κενή είναι στο τρία.
Όταν λέω κενή δεν εννοώ πως οι παίχτες σε αυτή τη θέση δεν είναι καλοί αλλά πως δεν υπάρχουν παίχτες.
Μόνο με τον Ρίτσαρτσον (που πιστεύω πως δεν είναι καθαρό τριάρι) δεν μπορείς να βγάλεις την χρονιά.
δυστυχώς ο Μπάρλος όλη την περσινή χρονιά δε κατάφερε να βοηθήσει στη θέση αυτή όταν προσπάθησε ο Ματσόν ενώ σίγουρα ο Κακιούζης είναι πολύ αργός. Αν ο Άρης πάει για λύση με τον Χατζηβρέττα στο 3 θα έχει μέσα αναγκαστικά 3 πολύ κοντούς μιας και ο Ντέη και ο Κλάρκ δεν ξεπερνάνε το 1,83. Αυτή η τρύπα καλύπτετε πλέον με δύο τρυκ ή με το να πάρουμε δίμετρο άσσο (απίθανο) ή να βουτήξει στα βαθιά ο Χρυσικόπουλος. Άρα η μία προσθήκη θα είναι εκεί και μιας και Έλληνες παίχτες δεν έχουν μείνει πάμε για ξένο!

Στη θέση ένα με τον Κλαρκ,Μπέη,Αργυρόπουλο,Μούρτο την βγάζεις την χρονιά εφόσον όμως έχεις επιθετικό σύστημα. Άλλωστε και πέρσι δεν ήμασταν καλύτεροι.

Στους ψιλούς είμαστε γεμάτοι από άποψη κόσμου αλλά όχι ποιότητας. Ο Μπετς είναι καλός για αναπληρωματικός και όχι να βγάζει 35 λεπτά σε κάθε αγώνα και να σπρώχνει στην ηλικία του. Ο Ντικούδης μια από τα ίδια και χειρότερα μιας και το μεγαλύτερο του ατού ήταν η σβελτάδα του και το έχει χάσει. Ενώ ο Σκορδίλης δεν έχει εμπειρίες.

Άρα όποιος και να έρθει προπονητής θα πάρει ένα τριάρι
και από εκεί και πέρα βλέπουμε για άσσο και για ψηλό ανάλογα με τον προπονητή και την φιλοσοφία που θα θέλει να έχει η ομάδα και φυσικά τα λεφτά.







This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.