Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Άρης - Επικαιρότητα - Συζητήσεις
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Άρης
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135
basketaris
QUOTE
Η παρουσίαση της εμφάνισης

Την Τρίτη στις 17:00, θα γίνει η επίσημη παρουσίαση της νέας φανέλας του Άρη, σε κατάστημα του χορηγού της ομάδας, στη Θεσσαλονίκη.

Η ανακοίνωση της ΚΑΕ, ανέφερε: "Όπως είναι γνωστό σε όλους, η μεγαλύτερη εταιρεία αθλητικού υλικού ντύνει επί σειρά ετών τους "κίτρινους" και η συγκεκριμένη εκδήλωση γίνεται ως ένδειξη της άριστης συνεργασίας που υπάρχει μεταξύ των δύο πλευρών".

"Το "παρών" για λογαριασμό του Άρη θα δώσουν οι Γιώργος Καλαϊτζής, Χάνο Μότολα, Τζερεμάϊα Μάσεϊ και Μπρέϊσι Ράϊτ που θα παρουσιάσουν τις νέες εμφανίσεις της ομάδας για την σεζόν 2007-08".

"Η εκδήλωση θα είναι ανοιχτή για όλους τους φιλάθλους του Άρη, οι οποίοι θα έχουν την δυνατότητα να έρθουν σε επαφή με τα ινδάλματα τους, βγαίνοντας φωτογραφίες μαζί τους και να πάρουν αυτόγραφα".

Τέλος, την Τρίτη, στις 13:00 στην αίθουσα συνδιαλέξεων "Ηλίας Ζυγούρης", η ΚΑΕ και ο ταξιδιωτικός όμιλος που ανέλαβε τη χορηγία της ομάδας, θα παραθέσουν κοινή συνέντευξη Τύπου, στην οποία θα αναλύσουν το πλάνο της μεταξύ τους συνεργασίας.

www.sport24.gr
Warrior
QUOTE
ΑΡΗΣ: Και εγένετο «ΑRIS BC travel»

Αποστολέας Συντακτική ομάδα BetSmart στις 23/10/2007 16:59:14

Οι «κίτρινοι» ανακοίνωσαν τη συνεργασία με τον Μιχάλη Ζορπίδη


Το «ΑRIS B.C .travel » είναι γεγονός !Αυτό είναι αποτέλεσμα της συνεργασίας της ΚΑΕ Αρης και του ταξιδιωτικού οργανισμού Ζορπίδη που είναι ένας από τους χορηγούς της ομάδας.

Το ανακοίνωσαν σε κοινή συνέντευξη τύπου σήμερα ο πρόεδρος της «κιτρινόμαυρης» ΚΑΕ ο Θανάσης Τζεβελέκης και ο πρόεδρος του ταξιδιωτικού οργανισμού ο Μιχάλης Ζορπίδης.

«Πρόκειται για μια χορηγία που πιστεύομε ότι θα εξελιχθεί σε μια ιδανική συνεργασία . Θέλω να ευχαριστήσω τον κ Ζορπίδη γιατί είναι σημαντική η οικονομική βοήθεια του ,προϋπόθεση για περαιτέρω ενίσχυση με τα όσα σκεφτόμαστε οι δυο πλευρές.. Από αυτήν την συνεργασία θα κερδίσει η ομάδα αλλά και ο κόσμος της. Είμαι χαρούμενος που κατά την διάρκεια της διοίκησης μας ο Άρης θα αποκτήσει κάποια χαρακτηριστικά που θα ζήλευαν πολλές ομάδες. Θέλουμε τον Άρη να ξαναγίνει η δύναμη του παρελθόντος. Θέλουμε να ξυπνήσει ο κοιμώμενος γίγαντας Τώρα βάζουμε τις βάσεις για να επαναληφθούν οι ένδοξες στιγμές του παρελθόντος», είπε ο Θανάσης Τζεβελέκης .

Από την πλευρά του ο κ Ζορπίδης είπε για την συνεργασία με την κιτρινόμαυρη ΚΑΕ:

«Ο πρώτος λόγος που θέλησα αυτήν την συνεργασία ήταν ο συναισθηματικός αφού είναι γνωστό ότι προέρχομαι από την αρειανή οικογένεια και διοικητικά υπηρέτησα τον σύλλογο σε ποδόσφαιρο και βόλεϊ . Ο δεύτερος είναι ο καθαρά επαγγελματικός τρόπος με τον οποίο με πλησίασαν οι άνθρωποι της εταιρίας που έχουν το μάρκετινγκ του Άρη. Από κοινού με την ΚΑΕ Άρης δημιουργούμε την εταιρία «ARIS B.C travel» που θα εδρεύει στα γραφεία του Άρη στο Αλεξάνδρειο και θα έχουν την ευκαιρία οι φίλοι της ομάδας να ταξιδεύουν με έκπτωση σε όποιο ταξίδι προγραμματίζουν.

Σε δυο –τρεις μήνες θα έχουμε στην κατοχή ένα πούλμαν καινούργιο που έχουμε παραγγείλει κίτρινου χρώματος που θα μεταφέρει τόσο την ομάδα μπάσκετ του Άρη όσο και τις φιλοξενούμενες ομάδες που έρχονται στην Θεσσαλονίκη για τους αγώνες της Ευρωλίγκα .Θέλουμε να κάνουμε τον Άρη και πάλι πρώτη ομάδα της Ελλάδας και για να γίνει αυτό θα τα καταφέρουμε κόντρα σε ΠΑΟ και Ολυμπιακό μόνο αν έχουμε πολλούς χορηγούς και 5.000 διαρκείας. Θέλουμε να φθάσουμε σε ένα σημείο να παρακαλούν οι χορηγοί τον Άρη».
basketaris
Φωτογραφιες απο την επισημη παρουσιαση της φανελας σε γνωστο εμπορικο καταστημα της Θεσσαλονικης:



[περισσοτερες στο site μου (http://basketaris.bravehost.com)]

Και μια ακομη αποκλειστικη προσφορα του basketaris... tongue.gif

Aυτογραφα παικτων:







basketaris
QUOTE
25.10.2007
Ανακοίνωση για τα εισιτήρια διαρκείας
Αύριο από τις 16:00 και μέχρι τις 20:00, όλοι οι κάτοχοι των εισιτηρίων διαρκείας για την σεζόν 2007-08 που δεν έχουν παραλάβει μέχρι στιγμής τα καρτελάκια τους, θα προμηθευτούν από τα γραφεία της ΑΡΗΣ Κ.Α.Ε. δωρεάν εισιτήριο για τον αγώνα κόντρα στον Ολυμπιακό, όπως επίσης και την Κυριακή (28/10) από τις 12:00 μέχρι και την ώρα έναρξης του αγώνα (17:00). Τα καρτελάκια θα αρχίσουν να διατίθενται στον κόσμο από την Τετάρτη (31/10).

www.arisbc.gr

Aυτα τα !@#$%^&*( τα καρτελακια κοκκαλα εχουν? angry_red.gif
klearxos
basketaris thanks for the post!
με εσωσες απο μια προφανως χωρις αποτελεσμα βολτα μεχρι το Παλαι..!
basketaris
QUOTE
Κυκλοφορεί και οπλοφορεί
ΤOY ΘΟΔΩΡΗ ΦΕΛΑΝΗ



Δεν έχει σταματήσει να εκπλήσσει θετικά το κοινό του. Παίζει με την ίδια δίψα από τότε που πάτησε το πόδι του στη χώρα μας, βλέπει το όνομά του να ανεβαίνει σταθερά στο... χρηματιστήριο αξιών σε Ελλάδα και Ευρωλίγκα.

Ο Τζέρεμι Μάσεϊ διασκεδάζει πραγματικά την παρουσία του στη Θεσσαλονίκη και έχει την ικανότητα να κάνει ανά τακτά χρονικά διαστήματα χαρούμενους τους φιλάθλους του Αρη που τον αποθεώνουν. Οπως έγινε στο προχθεσινό νικητήριο παιχνίδι με τη Μάλαγα στο Αλεξάνδρειο.

- Φοβήθηκες καθόλου όταν η Μάλαγα πέρασε με οκτώ πόντους μπροστά στο σκορ πως ο Αρης θα έχανε το παιχνίδι;

«Αν δεις τα παιχνίδια μας σε ελληνικό πρωτάθλημα και Ευρωλίγκα και ιδίως στην έδρα μας, δεν τα παρατάμε ποτέ. Γυρίσαμε πάρα πολλά παιχνίδια και μάλιστα έχοντας στη διάθεσή μας λιγότερο χρόνο. Θα σου θυμίσω απλά το περσινό ματς με την Ορτέζ που είχαμε βρεθεί πίσω με 14 πόντους διαφορά ελάχιστα λεπτά πριν από το τέλος. Οχι, δεν φοβήθηκα».

- Γιατί αφήσατε όμως το παιχνίδι να φύγει;

«Είχαμε ένα άσχημο τρίτο δεκάλεπτο, με κακές επιλογές, πολλά λάθη. Η Μάλαγα δεν είναι τυχαία ομάδα, προσπάθησε να επιβάλλει το ρυθμό της παίζοντας κυρίως κοντά στο καλάθι. Εμείς εκμεταλλευτήκαμε την ταχύτητά μας».

- Πιστεύεις ότι ο Αρης είναι καλύτερος από πέρσι;

«Ναι, έτσι φαίνεται. Υπάρχουν περισσότερες εναλλακτικές λύσεις στον πάγκο απ ό,τι πέρσι. Οι ξένοι μας, ο Ρέισον και ο Μπρέισι αλλά και οι Μότολα, Αγαδάκος, είναι πολύ καλοί».

- Η συνεργασία με τον νέο σου προπονητή;

«Σέβομαι τον Αντρέα Ματσόν, ήταν ένας καλός προπονητής, όμως πιστεύω ότι στη θέση του ήρθε ένας εξίσου καλός κόουτς και θα το αποδείξει και στην πορεία».

- Τι ήταν αυτό που σε κράτησε στον Αρη το καλοκαίρι;

«Ο τρόπος που με προσέγγισε η διοίκηση, ο κόουτς, ο οποίος έδειξε να με υπολογίζει, αλλά και το γεγονός ότι πέρσι πέρασα καλά. Εχω προσφέρει στον Αρη αλλά παράλληλα και προσωπικά έχω βοηθηθεί μέσα από αυτόν».

- Φέτος στόχος σας είναι πάλι η είσοδος στους «16»;

«Εχουμε περισσότερες εμπειρίες φέτος, δεν έχω πλήρη άποψη για όλες τις ομάδες της διοργάνωσης, ξέρω όμως ότι εμείς είμαστε καλύτεροι, οπότε γιατί να μη διεκδικήσουμε κάτι παραπάνω;».

- Αλλαξε κάτι στη ζωή σου ο πρόσφατος γάμος που έκανες;

«Οχι, σχεδόν τίποτα, είμαι ο ίδιος που ήμουν, έχω τις ίδιες συνήθειες και την ίδια δίψα για μπάσκετ».

«Δεν φοβόμαστε τον Ολυμπιακό»
Ο Μάσεϊ καλεί τους φιλάθλους της ομάδας να στηρίξουν τον Αρη και να γεμίσουν το Αλεξάνδρειο στον αγώνα της 2ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος με τον Ολυμπιακό.

«Είναι μια από τις καλύτερες ομάδες της Ευρώπης, όπως ήταν και πέρσι. Φέτος σίγουρα έχουν βελτιωθεί. Στόχος τους είναι το φάιναλ φορ της Ευρωλίγκα. Εμείς έχουμε μάθει να παλεύουμε κάθε παιχνίδι, δεν φοβόμαστε τον Ολυμπιακό. Το θέμα είναι εμείς να δουλέψουμε στις αδυναμίες μας και να εμφανιστούμε έτοιμοι για ένα παιχνίδι που σίγουρα θα είναι δύσκολο. Αν κάνουμε λάθη, θα τα πληρώσουμε». Για τον ίδιο είπε: «Δεν έχω πρόβλημα, μου αρέσουν τα ντέρμπι».

Σχετικά με το διαβατήριό του: «Δεν εξαρτάται από μένα, εγώ έκανα αυτά που έπρεπε. Είμαι σε συνεργασία με τη διοίκηση, απ ό,τι γνωρίζω και εγώ σύντομα το θέμα θα διευθετηθεί».

Από το Μακένζι στην ΑΕΛ και στον Αρη

Ο Τζέρεμι Μάσεϊ αγωνίστηκε στο Μακένζι High School και αποφοίτησε από το πανεπιστήμιο του Κάνσας (2003-05), προερχόμενος από το Οξναρντ Junior College (2001-03). Ο Ιερεμίας, όπως τον αποκαλούν χαϊδευτικά οι Ελληνες συμπαίκτες του, επιλέχθηκε στην πρώτη πεντάδα της περιφέρειας των Δυτικών Πολιτειών τη σεζόν 2001-02 και την αμέσως επόμενη χρονιά αναδείχθηκε καλύτερος νεοεμφανιζόμενος παίκτης της περιφέρειας.

Σε ηλικία 23 ετών αποφάσισε να μετακομίσει στην Ευρώπη. Απάντησε θετικά στην πρόταση που του έκανε ο Γυμναστικός Λάρισας και ξεχώρισε αμέσως από τις πρώτες του εμφανίσεις. Με την ομάδα της Λάρισας αναδείχθηκε πρώτος στα ριμπάουντ και βοήθησε τα μέγιστα την ομάδα του Κώστα Πιλαφίδη να παραμείνει στην κατηγορία.

Οι εμφανίσεις του δεν πέρασαν απαρατήρητες από τους εκπροσώπους του Αρη.

Ο Μάσεϊ την πρώτη χρονιά στον Αρη αναδείχθηκε καλύτερος παίκτης του πρωταθλήματος για το μήνα Νοέμβριο.

Who is Who
Ονομα: Τζερεμάια Μάσεϊ
Ημ. γένν.: 22/7/1982
Τόπος γέννησης: Ντιτρόιτ (ΗΠΑ)
Υψος: 2,02 μ.
Βάρος: 106 κ.
Αρ. φανέλας: 14

QUOTE
Εβγαλε... φρονιμίτη
Με δυσκολία μπορούσε να μιλήσει χθες ο Ρέισον Τέρι. Κι αυτό γιατί έκανε μια επέμβαση στα δόντια του (έβγαλε έναν φρονιμίτη και του έγιναν ράμματα), γεγονός που τον ταλαιπώρησε το πρωί. Παρ όλα αυτά συμμετείχε κανονικά στη χθεσινή προπόνηση.

Ο Τέρι, που ήταν από τους καλύτερους παίκτες του Αρη στον αγώνα με τη Μάλαγα, ενημερώθηκε και για το γεγονός ότι εκτός συγκλονιστικού απροόπτου δεν θα παίξει στο ντέρμπι της Κυριακής με τον Ολυμπιακό. Οσο για την εμπειρία που είχε από το ντεμπούτο του στην Ευρωλίγκα; «Πέφτει πολύ ξύλο, μέσα και έξω από το καλάθι» γύρισε και είπε κάποια στιγμή στον Καλαϊτζή. «Κι ακόμη δεν είδες τίποτα» του απάντησε ο Ελληνας πλέι μέικερ.

Κατά τα άλλα, πριν από την προπόνηση η ομάδα παρακολούθησε σε βίντεο τον Ολυμπιακό, με τον Γκόρντον Χέρμπερτ να κάνει τις πρώτες παρατηρήσεις του στο στυλ παιχνιδιού των «ερυθρόλευκων». Περισσότερα θα τους πει στην αυριανή κυρίως προπόνηση.

www.goalday.gr

P.S. Χαιρομαι που βοηθησα, klearxos... wink.gif Φανταζομαι ηταν απορια αρκετων...
basketaris
QUOTE
Ράϊτ: «Ενθουσιάστηκα με την ατμόσφαιρα στην κερκίδα»

Μετά το ιδανικό ξεκίνημα στην πρεμιέρα του ελληνικού Πρωταθλήματος, αλλά και της Ευρωλίγκα, στον ΑΡΗ Ταχυδρομικό Ταμιευτήριο επιστρέφουν στις εγχώριες αγωνιστικές τους υποχρεώσεις, με σαφή στόχο να διατηρήσουν το απόλυτο των νικών και την Κυριακή (28/10) κόντρα στον Ολυμπιακό.
Οι μνήμες εξάλλου είναι ακόμη νωπές έπειτα από τις «ομηρικές» μάχες μεταξύ των δύο ομάδων στην ημιτελική φάση των περσινών πλέι οφς του ελληνικού Πρωταθλήματος,. όπου οι «κίτρινοι» έφτασαν μια,… ανάσα από την είσοδο τους στους τελικούς. Από τότε όμως μέχρι σήμερα τα πράγματα έχουν αλλάξει, αφού τα ρόστε και των δύο ομάδων έχουν διαφοροποιηθεί σε σημαντικό βαθμό, όχι όμως και η «δίψα» των παικτών του Γκόρντον Χέρμπερτ για να ζευγαρώσουν τις νίκες τους στο Πρωτάθλημα και να παραμείνουν στην πρώτη θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Σημαντικό ρόλο στον ψυχολογικό τομέα παίζει αναμφισβήτητα η πολύ μεγάλη νίκη επί της Unicaja Malaga την περασμένη Τετάρτη (24/10_ στο Αλεξάνδρειο στην 1η Αγωνιστική της φετινής Ευρωλίγκα, με τον Μπρέισι Ράϊτ να παραδέχεται στο ARISBC.GRότι: «Μας έχει ωφελήσει πολύ ψυχολογικά το καλό ξεκίνημα που κάναμε κερδίζοντας εκτός έδρας για το ελληνικό Πρωτάθλημα, καθώς και μέσα στο «σπίτι» μας στον πρώτο αγώνα μας στην Ευρωλίγκα. Η ομάδα δείχνει να βρίσκεται σε καλό δρόμο και αποδίδει πολύ καλύτερα μέσα στο παρκέ από ότι στα φιλικά προετοιμασίας που έδινε μέχρι πρότινος».

Ο Αμερικανός γκάρντ δεν παραλείπει να πλέξει το εγκώμιο για τους φιλάθλους τους ΑΡΗ λέγοντας πως: «Ήταν κάτι που θα θυμάμαι για καιρό. Ενθουσιάστηκα με την ατμόσφαιρα που επικρατούσε στην κερκίδα και οπωσδήποτε ένα μεγάλο κομμάτι της επιτυχίας ανήκει στον κόσμο του ΑΡΗ. Με τις φωνές τους, μας έδωσαν την ώθηση που χρειαζόμασταν βοηθώντας μας να κερδίσουμε, ρνώ την ίδια ώρα έκανα δύσκολη την ζωή των αντιπάλων. Είμαι πραγματικά πολύ χαρούμενος και συνάμα τυχερός που έχω την δυνατότητα να παίζω μπροστά σε τέτοιους φιλάθλους».

Τέλος, ο 23χρονος άσσος παρατηρεί: «Κάθε νίκη στην Ευρωλίγκα είναι σημαντική. Ελπίζω να συνεχίσουμε στους ίδιους καλούς ρυθμούς και την Κυριακή κόντρα στον Ολυμπιακό. Δεν γνωρίζω ακόμη πολλά για τους αντιπάλους μας, αλλά έχω πληροφορηθεί ότι είχε βρεθεί στον δρόμο της ομάδας μας στην ημιτελική φάση των πλέι οφ του ελληνικού Πρωταθλήματος. Πλέον αγήνουμε όλα τα άλλα πίσω μας και στρέφουμε την προσοχή μας στον Ολυμπιακό. Έρχονται να μας αντιμετωπίσουν στην έδρα μας την όποια πρέπει να προστατεύσουμε με κάθε τρόπο και πιστεύω ότι μπορούμε μα ανταποκριθούμε στην πρόκληση».

* Μια προπόνηση το απόγευμα στο Αλεξάνδρειο περιλαμβάνει το σημερινό πρόγραμμα των «κίτρινων».

Χρόνια πολλά Δημήτρηδες!

Την ονομαστική τους εορτή έχουν σήμερα ο ασίσταντ κόουτς της ομάδας Δημήτρης Νικολαϊδης, ο Δημήτρης Τσαλδάρης, αλλά και ο φυσιοθεραπευτής Δημήτρης Ελευθεριάδης.

Όλοι στην οικογένεια της ομάδας ευχόμαστε στους προαναφερόμενους να έχουν πάνω από όλα υγεία, όπως επίσης πολλές προσωπικές και κυρίως ομαδικές επιτυχίες με τον ΑΡΗ μας!

www.arisbc.gr

Μπρεισι παιζε εσυ μεγαλο μπασκετ και αυτα που θα δεις στη συνεχεια, δε θα τα ξεχασεις ποτε στη ζωη σου! wink.gif smile.gif
Xρονια Πολλα κι απο μενα στον Τσαλδαρη, τον Καραδολαμη, τον Ελευθεριαδη και τον Νικολαϊδη!
Εχουμε κανενα Δημητρη στην παρεα? icon_wave.gif
Χρονια Πολλα σε οσους γιορταζουν! smile.gif
basketaris
OΛΥΜΠΙΑΔΑ-ΑΡΗΣ Highlights
Ποσταρω το βιντεακι κι εδω για να το δουν περισσοτεροι:

basketaris
QUOTE
Ανακοίνωση για τα εισιτήρια διαρκείας

Από την Παρασκευή στις 11:00 στα γραφεία της ΑΡΗΣ Κ.Α.Ε., όπως επίσης το Σάββατο (12:00-18:00) και την Κυριακή (12:00 έως και λίγο πριν την έναρξη του αγώνα με την ΑΕΚ), οι φίλαθλοι της ομάδας που έχουν αγοράσει εισιτήρια διαρκείας, θα μπορούν να προσέρχονται για να προμηθευτούν τα καρτελάκια τους.

www.arisbc.gr
thrylos7
Η τελευταία ενημέρωση που είχα ήταν γι' αύριο... Από αναβολή σε αναβολή.. Όχι ότι πλέον έχει μεγάλη διαφορά, αφού η ημερομηνία προηγείται του επόμενου εντός έδρας αγώνα... Άντε με το καλό!
Warrior
QUOTE(sport24.gr)
Χέρμπερτ: "Κλειδί η ομαδικότητα"

Η σπουδαία εκτός έδρας επικράτηση, ανήκει στο παρελθόν για τους παίκτες και την τεχνική ηγεσία του Άρη, που την Παρασκευή επιστρέφουν στη Θεσσαλονίκη και το Σάββατο, θα πραγματοποιήσουν τη μίνι προετοιμασία για το ματς με την ΑΕΚ, την Κυριακή στο "Αλεξένδρειο", στο πλαίσιο της τρίτης αγωνιστικής.

"Μετά την εντός έδρας ήττα από τον Ολυμπιακό είναι καλό να κάνουμε μια ομαδική προσπάθεια, ενώπιον των φίλων μας και να νικήσουμε την ΑΕΚ", τόνισε ο Γκόρντον Χέρμπερτ, στην επίσημη ιστοσελίδα του ΕΣΑΚΕ.

"Είναι ιδιαίτερα καλή αντίπαλος, σπουδαία ομάδα που έχει όραμα να γίνει ακόμα πιο δυνατή στο μέλλον. Το κλειδί της αναμέτρησης είναι να παίξουμε ομαδικά. Αυτό είναι το βασικό στοιχείο".

"Μας συμφέρει ότι αυτός θα είναι ο δεύτερος εντός έδρας αγώνας. Συνεπώς, έχουμε την ευκαιρία να κάνουμε το comeback. Νικήσαμε τη ΛεΜαν σε ένα σημαντικό ματς. Θέλουμε να συνεχίσουμε έτσι".
Warrior
QUOTE(sport24.gr)
Τέρι: "Βρίσκω τον εαυτό μου"

Εκνευρισμένος από το γεγονός ότι δεν δίνει το "παρών" στους αγώνες του Άρη, για το Πρωτάθλημα της Α1, είναι ο Ρεϊσόν Τέρι, που θα παρακολουθήσει από την άκρη του πάγκου και με πολιτικά, το ματς για την τρίτη αγωνιστική, εναντίον της ΑΕΚ.

Ο λόγος της απουσίας του Τέρι από τις εγχώριες υποχρεώσεις του Άρη γνωστός και έχει να κάνει με την καθυστέρηση που συνεχίζεται όσον αφορά την παραλαβή του σλοβάκικου διαβατηρίου του Τζερεμάια Μάσεϊ. Μια υπόθεση που συνεχίζει να παραμένει ανοιχτή ενώ η ολοκλήρωσή της θα επιτρέψει στον Μάσεϊ να αγωνίζεται ως κοινοτικός και τον Τέρι να βρεθεί στην θέση του δεύτερου ξένου στο ελληνικό πρωτάθλημα ως παρτερνέρ του Μπρέισι Ράιτ.

Τι λέει όμως ο απόφοιτος του Νορθ Καρολάινα για την παρουσία του στα παιχνίδια του Άρη μόνο στην Ευρωλίγκα κι όχι και στο ελληνικό πρωτάθλημα μετά την πολύ καλή του εμφάνιση στην Λε Μαν της Γαλλίας το βράδυ της Πέμπτης; "Νιώθω πιο άνετα πλέον μετά και την καλή μου εμφάνιση με την Λε Μαν αν και δεν κρύβω ότι ένιωσα λίγο κουρασμένος στην διάρκεια του παιχνιδιού εξαιτίας του γεγονότος ότι έμεινα εκτός προπονήσεων για τρεις ημέρες λόγω του προβλήματος στο δόντι μου".

"Χρειάζομαι ωστόσο χρόνο σίγουρα για να βρω τον ρυθμό μου αλλά είμαι χαρούμενος που έχω συνδυάσει τα δύο παιχνίδια μου (σ.σ. με την Μάλαγα και την Λε Μαν) στην Ευρωλίγκα με τον Άρη με ισάριθμες νίκες".

Ο Τέρι πάντως δεν έκρυψε πως το ότι δεν είναι παρών με τον Άρη σε πρωτάθλημα και Ευρωλίγκα, τον εκνευρίζει: "Είναι δύσκολο λόγω της περίεργης κατάστασης να βρω τον εαυτό μου και δεν κρύβω ότι με εκνευρίζει αυτή η ταλαιπωρία".

"Ωστόσο ελπίζω σύντομα να λυθεί η υπόθεση με το διαβατήριο του Μάσεϊ για να μπορώ να παίξω εκτός από την Ευρωλίγκα και στο ελληνικό πρωτάθλημα και να βοηθήσω την ομάδα μου", ενώ επανερχόμενος στη νίκη επί της Λε Μαν είπε: "Το θετικό από τον αγώνα στην Γαλλία, είναι ότι πετύχαμε γρήγορα αυτό που θέλαμε, την εκτός έδρας νίκη στην Ευρωλίγκα και συνεχίζουμε".

Όσο για την δική του παρουσία και απόδοση παρά το πρόβλημα συμμετοχής στο ελληνικό πρωτάθλημα που αντιμετωπίζει ο Τέρι είπε πως: "Εγώ προσπαθώ κάθε φορά που θα μπω μέσα στο γήπεδο να κάνω όσο γίνεται καλύτερα την δουλειά μου και να βοηθήσω την ομάδα να κερδίσει, επίσης να εγκλιματιστώ όσο γίνεται γρηγορότερα, είναι δύσκολο όταν παίζεις μόνο στην Ευρώπη ώστε να μπορέσω σύντομα να δείξω σε όλους τον πραγματικό μου εαυτό. Νομίζω ότι σιγά σιγά βρίσκω ρυθμό και τον εαυτό μου".

Πως σχολίασε όμως την απουσία του στο αυριανό παιχνίδι με την ΑΕΚ; "Είναι δύσκολο μετά την νίκη επί της Λε Μαν να αναγκάζομαι να κάθομαι στον πάγκο και νιώθω άσχημα να μην μπορώ να βοηθήσω. Αλλά πρέπει να γίνει και ελπίζω σύντομα να λυθεί το πρόβλημα», για να καταλήξει: «Αρχίζω να βρίσκω... χημεία με τους συμπαίκτες μου όπως και όλη η ομάδα και μέσα από την σκληρή δουλειά σύντομα θα φτάσουμε στο επίπεδο που θέλουμε πραγματικά".

Πόσο θα τραβήξει όμως η υπόθεση της παραλαβής του σλοβάκικου διαβατηρίου του Μάσεϊ από την ΚΑΕ Άρης που πηγαίνει από εβδομάδα σε εβδομάδα; Στην ομάδα της Θεσσαλονίκης αισιοδοξούν ότι θα έχει ολοκληρωθεί την επόμενη εβδομάδα όπως άλλωστε τόνισε χθες σε δηλώσεις του ο πρόεδρος της ΚΑΕ, Θανάσης Τζεβελέκης.

"Είναι δύσκολο πια κι αυτό γιατί έχουν ενσωματώσει όλη τη νομοθεσία. Πιστεύω όμως ότι θα τελειώσει την άλλη εβδομάδα", επισήμανε και απομένει να φανεί αν όλα θα πάνε καλά.
Warrior
QUOTE
Εκδρομή με τσάρτερ στο Βίλνιους

Ο ΑΡΗΣ Ταχυδρομικό Ταμιευτήριο ανακοινώνει ότι διοργανώνει εκδρομή με τσάρτερ για τους φιλάθλους του, ενόψει της εκτός έδρας αναμέτρησης κόντρα στην Λιέτουβος Ρίτας, στο πλαίσιο της 4ης Αγωνιστικής στην κανονική περίοδο της Ευρωλίγκα.

Τα πακέτα της εκδρομής είναι δύο και οι τιμές τους αποτελούν προσφορά του ΑΡΗ Ταχυδρομικό Ταμιευτήριο για τους φιλάθλους της ομάδας που ενδιαφέρονται να ταξιδέψουν στο Βίλνιους και να βρεθούν στο πλευρό της:

α) Το κόστος για το πρώτο πακέτο ανέρχεται στα 485 ευρώ και περιλαμβάνει τα αεροπορικά εισιτήρια, τους φόρους, τη μεταφορά με πούλμαν (αεροδρόμιο-ξενοδοχείο-γήπεδο και το αντίστροφο) και τη διαμονή στο ξενοδοχείο Holiday In όπου θα καταλύσει η ομάδα.

β) Το κόστος για το δεύτερο πακέτο εκδρομής που προορίζεται για τους συνδέσμους φίλων ΑΡΗ ανέρχεται στα 265 ευρώ και περιλαμβάνει τα αεροπορικά εισιτήρια, τους φόρους, τη μεταφορά με πούλμαν (αεροδρόμιο-ξενοδοχείο-γήπεδο και το αντίστροφο) και τη διαμονή σε ξενοδοχείο τριών (3) αστέρων στο Βίλνιους.

Τονίζεται επίσης ότι και για τα δύο πακέτα εκδρομής, ο ΑΡΗΣ Ταχυδρομικό Ταμιευτήριο έχει εξασφαλίσει εισιτήρια της αναμέτρησης κόντρα στην Λιέτουβος Ρίτας για τους φιλάθλους της ομάδας, τα οποία κοστίζουν 10 ευρώ.

Παρακαλούνται όλοι οι φίλοι του ΑΡΗ που ενδιαφέρονται να ταξιδέψουν με το τσάρτερ της ομάδας χρησιμοποιώντας ένα από τα δύο πακέτα εκδρομής να κάνουν άμεσα την εγγραφή τους στο ARIS TRAVEL που στεγάζεται στα γραφεία του ΑΡΗ Ταχυδρομικό Ταμιευτήριο (Γρ. Λαμπράκη 2, 2310 265 900 τηλ., 2310 265 300 φαξ), αλλά και στα καταστήματα ZORPIDIS TRAVEL. Απαραίτητη προϋπόθεση για κάθε ενδιαφερόμενο είναι να διαθέτει νέας μορφής διαβατήριο, ή νέας μορφής ταυτότητα.

www.arisbc.gr


Πολυ καλες οι τιμες για τις εκδρομες νομιζω!!Η συνεργασια με τον Ζορπιδη μαλλον ηταν πολυ καλη επιλογη..
basketaris
Aν και δεν αποτελουν ειδησεις του ΑΡΗ, εντουτοις μας ενδιαφερουν...

QUOTE
ΕΡ ΑΣΤΕΡΑΣ: Εκλεισε Ραίσεβιτς

Απο Ναπολι

Ο Ερυθρός Αστέρας συμφωνησε με τον Μίροσλαβ Ραίσεβιτς. Ο ελληνοποιημένος σέρβος που ειχε περάσει για χρόνια από τον Αρη, επιστρεφει στον Αστέρα(2006) καθως επαιξε στην Δυναμό Μόσχας περυσι και φέτος στην Ναπολι που κόπηκε. Ειναι 26χρ και 2,10 και περυσι ειχε στην Ρωσία 5π και 3ρ

QUOTE
ΑΕ ΛΕΜΕΣΟΥ: Νέος τεχνικός ο Μπάρτον

Στην θεση Μίλιενικς

Ο Τσαρλς Μπάρτον ανέλαβε την ΑΕΛ στην Κύπρο . Αν και ειχαν ακουστεί πολλοί οπως και ο Κορωνιός,τελικά ο πρωην τεχνικός του Αρη παίρνει την θεση του Μίλιενικς.

www.betsmart.gr
hagi
Πλάκα πλάκα ο Ραϊσεβιτς μια χαρά θα ήταν τώρα στην ομάδα..Χρησιμότατος παίχτης..
BILL79
Mε το διαβατηριο του Μασει τι γινεται;;;
ablade
Ποιό? Το διαβατήριο του Μασεϋ? smiley.gif smiley.gif
Καλοοοοοό!!!! Το άλλο με τον Τοτό το ξέρεις????

Ανέκδοτο έχει καταντήσει η υπόθεση......
valsam
Καλα η διοικηση δεν θα μας ενημερωσει για το θεμα του μασει?
vastravoud
Δε θα είχε νόημα ο Άρης να έκανε κίνηση προς τον Παναθηναϊκό για τον Βούγιανιτς;
Warrior
QUOTE(vastravoud @ Nov 18 2007, 18:49 ) *
Δε θα είχε νόημα ο Άρης να έκανε κίνηση προς τον Παναθηναϊκό για τον Βούγιανιτς;


Για φετος μιλας;Αυτη την στιγμη εχει συμβολαιο με τον Παναθηναικο.Τι εννοεις,να κανουμε προταση
για να σπασουμε το συμβολαιο του;Δυσκολο νομιζω...

Αν ο Παναθηναικος τον αποδεσμευσει,καλο θα ηταν να κινηθουμε,αν και νομιζω οτι θα κινηθουν πολλοι. wink.gif
enypnio
ρε παιδιά δεν γίνονται μεταγραφές μεταξύ ομάδων της Α1 στην μέση της περιόδου (μόνο για την Ευρολίγκα μετά το τοπ 16 γίνεται, να παίξει ο Μίλος) οπότε δεν λέει

QUOTE
Σε τεντωμένο σχοινί

Της Σοφίας Ράμμου
19/11/2007 (19:56)
Όλοι οι παίκτες δικαιούνται μιας κακής βραδιάς. Πόσο μάλλον αθλητές με προσφορά σαν τον Τέρελ Καστλ. Κόντρα στον Πανιώνιο ο έμπειρος πόιντ γκαρντ ήταν κακός, σε βαθμό που μέχρι και ο κόσμος του Άρη έχασε την υπομονή του, αλλά αυτό είναι μόνο η κορυφή του παγόβουνου. Η κρίση ίσως να ξεπερνά το πρόβλημα της μιας κακής εμφάνισης...
Άνθρωποι που γνωρίζουν πρόσωπα και πράγματα στο "κίτρινο στρατόπεδο" υποστηρίζουν ότι οι σχέσεις του Καστλ με τον Χέμπερτ κινούνται σε τεντωμένο σχοινί. Ο κοινοτικός πλέι μέικερ θεωρεί ότι δεν έχει την προσοχή που θα ήθελε από τον Καναδό και ο προπονητής του θεωρεί ότι ο Καστλ δεν έχει την προσφορά που θα ήθελε.

Όπως και να 'χει, οι δύο άνδρες δεν θα… έσκαγαν από τη στεναχώρια τους αν σταματούσε η μεταξύ τους συνεργασία. Για την ώρα ο Καναδός τεχνικός μοιάζει να έχει την απόλυτη στήριξη τής διοίκησης, γεγονός που σημαίνει ότι το μέλλον του Καστλ στην ομάδα είναι αμφίβολο.
Οι ίδιες πηγές υποστηρίζουν ότι δεν είναι μακριά η στιγμή που ο Τέρελ Καστλ, ένας από τους μακροβιότερους και πλέον αγαπητούς ξένους στον Άρη, θα αναζητήσει αλλού τη νέα μπασκετική του στέγη. Το αν θα δικαιωθούν θα φανεί σύντομα...
Warrior
Καταρχην δεν νομιζω οτι υπαρχει η οικονομκη δυνατοτητα να ερθει ο Βουγιανιτς στον Αρη.Καπου διαβασα οτι
τον θελει και η Ντιναμο Μοσχας...

Πριν απο λιγο διαβασα το παραπανω αρθρο και γω.Γενικα,δεν εμπιστευομαι το basketlog ιδιαιτερα οσον αφορα
την αξιοπιστια αυτων που γραφονταιΕχουμε διαβασει πολλα απιθανα.Αν αληθευει υπαρχει προβλημα...

Εγω αυτο που δεν καταλαβαινω απο το αρθρο ειναι...τι προσοχη θελει ο Καστλ απο τον Χερμπερτ!(?)Ο χρονος
συμμετοχης του ειναι δυσαναλογος της αποδοσης του.
basketaris
Πραγματικα και εμενα η ιδια απορια μου γεννηθηκε... blink.gif ohmy.gif
Αφου παιζει υπερβολικα περισσοτερο απ' οσο αξιζει φετος...

Δεν γνωριζω αν ο υπογραφων εχει πληροφοριες απο εντος ή απλα δημιουργει θεμα εκ του μη οντος, αλλα το μονο που γνωριζω με βεβαιοτητα ειναι οτι "οπου ηττα & γκρινια"... .-

Αντε να ερθει η Πεμπτη να παρουμε τη Μιλανο, μπας και στανιαρουμε λιγακι... peace.gif
Warrior
Ο Ερέμιν θέλει Καστλ

20-11-2007 12:40

Ρώσικο ενδιαφέρον για τον Τέρελ Καστλ

Μια πολύ ενδιαφέρουσα πρόταση για τον Τέρελ Καστλ έφτασε στα γραφεία του Άρη. Η ρώσικη Τριούμφ, η παλιά Ντιναμό Μόσχα Περιχώρων, κατέθεσε πρόταση στη διοίκηση των «κιτρινόμαυρων» για την αγορά του Αμερικανού πλέι μέικερ με το βοσνιακό διαβατήριο.

Το ενδιαφέρον της ομάδας του Στάνισλαβ Ερέμιν είναι υπαρκτό από το καλοκαίρι που μας πέρασε όμως τότε η διοίκηση του Άρη είχε απαντήσει αρνητικά. Το ίδιο αναμένεται να κάνει και τώρα, αφού ήδη υπάρχει σοβαρό πρόβλημα στον άσο και δεν υπάρχει περίπτωση να δοθεί το πράσινο φως για να φύγει ο Καστλ. Εκτός κι αν, βρεθεί κάποιος κοινοτικός πλέι μέικερ που δεν έχει αγωνιστεί στην Ευρωλίγκα, προκειμένου να καλύψει το κενό του.

http://www.superbasket.gr/?c=133&a=98858
basketaris
QUOTE
ΑΡΗΣ: «Θα δείτε έναν καλύτερο Κασλ»

Η υπόσχεση του αρχηγού των «κιτρίνων» και το μήνυμα του Τσαλδάρη για τον αυριανό αγώνα με την Αρμάνι Τζινς Μιλάνο

Ο Αρης, αύριο κόντρα στην Αρμάνι Τζινς Μιλάνο, θέλει επιστροφή στις νίκες και ο Τερέλ Κασλ στις καλές εμφανίσεις. Ο αρχηγός του Αρη είναι ένα από τα... κύρια θέματα αφού η απόδοσή του είναι κατώτερη του αναμενομένου, κάτι που επηρεάζει όλη την ομάδα. Ο 35χρονος άσος πάντως εμφανίστηκε καθησυχαστικός για τη συνέχεια.

«Δε νιώθω κουρασμένος. Απλά, είμαστε μία νέα ομάδα με νέο κόουτς και συστήματα και προσπαθούμε ακόμα να δεθούμε μεταξύ μας. Αυτό επηρεάζει κι εμένα. Θα προσαρμοστώ και θα παρουσιάσω κι εγώ καλύτερο πρόσωπο», τόνισε.

Ο Δημήτρης Τσαλδάρης από την πλευρά του επισήμανε:
«Μας περιμένει ένα δύσκολο παιχνίδι καθώς η Ολίμπια έχει αρχίσει άσχημα την σεζόν τόσο στην Ευρωλίγκα, όσο και στο ιταλικό Πρωτάθλημα και έρχεται εδώ για να παίξει το τελευταίο της χαρτί. Σίγουρα θα βλέπουν τον αυριανό αγώνα σαν τελικό και εμείς αυτό που έχουμε να κάνουμε είναι να παίξουμε όπως χρειάζεται για να κερδίσουμε και να δώσουμε παράλληλα απαντήσεις στα ερωτηματικά που έχουν προκύψει από τις τελευταίες εμφανίσεις μας».

Ποια είναι τα ερωτηματικά; «Ένα από αυτά είναι το πώς αρχίζουμε τους αγώνες», αναφέρει ο 27χρονος γκαρντ και συνεχίζει: «Σχεδόν σε κάθε παιχνίδι ξεκινάμε και κυνηγάμε την αντίπαλη ομάδα, αντί να είμαστε εμείς στην θέση του οδηγού. Μπορεί να κερδίσαμε έτσι ορισμένα παιχνίδια, όπως για παράδειγμα την Τσιμπόνα, αλλά αυτό δεν μπορεί να γίνεται συνέχεια. Ενα άλλο στοιχείο είναι η άμυνα. Θα πρέπει να διορθωθούμε στον συγκεκριμένο τομέα διότι δεν επιτρέπεται να δέχεσαι 45 πόντους σε ένα ημίχρονο μέσα στην έδρα σου, όπως συνέβη στην αναμέτρηση με τον Πανιώνιο».

Οι αναμετρήσεις του Αρη με τη Μιλάνο έχουν μείνει στην ιστορία. «Είναι πολύ καλό να αναβιώνει κανείς τέτοια παιχνίδια και είναι ακόμη καλύτερο να λαμβάνεις ο ίδιος μέρος σ' αυτά. Φέτος θα έχουμε την ευκαιρία να παίξουμε τέτοιου είδους παιχνίδια όχι μόνο με την Ολύμπια Μιλάνο, αλλά και με τη Μακάμπι Τελ Αβίβ. Ο κόσμος μας θα έχει την ευκαιρία λοιπόν να αναβιώσει μνήμες του παρελθόντος, αλλά και εμείς που αγωνιζόμαστε θέλουμε να τους δώσουμε χαρά προσφέροντας τους καινούργιες εικόνες από αυτά τα παιχνίδια», τόνισε ο Τσαλδάρης.

www.betsmart.gr
basketaris
QUOTE
Πρόστιμο 1.000 ευρώ

Για υβριστικά συνθήματα

Με χρηματικό πρόστιμο ύψους 1.000 ευρώ τιμώρησε ο Αθλητικός Δικαστής του ΕΣΑΚΕ τον Αρη για κάποια υβριστικά συνθήματα στον αγώνα της περασμένης Κυριακής κόντρα στον Πανιώνιο.

www.betsmart.gr
Warrior
QUOTE
Φήμες για Τέρι

Το βαρύ κλίμα που επικρατεί στον Άρη μετά τις τέσσερις συνεχόμενες ήττες σε πρωτάθλημα και Ευρωλίγκα επιθυμεί να ανατρέψει ο πρόεδρος της ΚΑΕ Άρης, Θανάσης Τζεβελέκης, στην ομιλία του προς τους παίκτες μετά - και όχι πριν όπως είχε αρχικά προγραμματίσει - την σημερινή προπόνηση.

Παράλληλα η διοίκηση της ΚΑΕ στηρίζει τον τεχνικό της ομάδας, Γκόρντον Χέρμπερτ, ενώ ερωτηματικό δείχνει να προκύπτει ως προς την παραμονή του Ρέισον Τέρι.

Μία προπόνηση που ήρθε μετά την χθεσινή εντός έδρας ήττα από την Αρμάνι Τζινς Μιλάνο για την Ευρωλίγκα στο Αλεξάνδρειο με τον Γκόρντον Χέρμπερτ και τους συνεργάτες του να ξεκίνησαν την μίνι προετοιμασία για τον εκτός έδρας αγώνα με το Μαρούσι στο κλειστό του Αγίου Θωμά το απόγευμα της Κυριακής (25/11, 19:00) για την 6η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Οι παίκτες του Άρη έχουν ως αποκλειστικό στόχο να βάλουν ένα τέλος στο σερί ανεπιτυχών αποτελεσμάτων (τέσσερις σερί ήττες από δύο σε πρωτάθλημα και Ευρωλίγκα), κάτι που βέβαια δεν θα είναι εύκολο στο κλειστό του Αγίου Θωμά με αντίπαλο το Μαρούσι. Το γεγονός εξάλλου ότι οι δύο τελευταίες ήττες από Πανιώνιο και Αρμάνι Τζινς Μιλάνο για πρωτάθλημα και Ευρωλίγκα έγινα στο Αλεξάνδρειο είχαν σαν αποτέλεσμα να βαρύνουν ακόμη περισσότερο το κλίμα.

Επόμενο είναι λοιπόν ότι ο Χέρμπερτ να ανεβάσει και την ψυχολογία των παικτών του που σε καμία περίπτωση δεν βρίσκεται και στον καλύτερο βαθμό. Στον τομέα της ψυχολογίας στάθηκε και ο σέντερ του Άρη, Λάζαρος Αγαδάκος, σε σημερινές του δηλώσεις στην ιστοσελίδα του ΕΣΑΚΕ τονίζοντας: "Είναι λογικό η ψυχολογία μας να βρίσκεται σε χαμηλά επίπεδα μετά από τις δύο εντός έδρας ήττες από τον Πανιώνιο και την Ολίμπια Μιλάνο".

"Είμαστε όμως στον Άρη, είμαστε επαγγελματίες και πρέπει να βρούμε άμεσα τρόπο για να αντιδράσουμε, ενόψει της συνέχειας. Κοιτάμε πλέον τον αγώνα με το Μαρούσι και συγκεντρωνόμαστε πάνω στον προσεχή μας αντίπαλο", είπε ο Αγαδάκος που πρόσθεσε: "Θα κάνουμε το παν για να είμαστε αυτοί που πρέπει και εφαρμόζοντας κατά γράμμα τις οδηγίες του προπονητή μας μπορούμε να επιστρέψουμε με τη νίκη από την Αθήνα".

"Mόνο ως ιδέα ο Άρης μπορεί και είναι φυσικό να αντιδράσει με σκοπό να επιστρέψει στις καλές εμφανίσεις. Πρέπει όμως αυτό να γίνει πάρα πολύ γρήγορα, με δεδομένο ότι ο χρόνος πιέζει και ο επόμενος αγώνας με το Μαρούσι είναι μόλις σε δύο μέρες".

Στήριξη σε Χέρμπερτ
Η παρουσία των Θανάση Τζεβελέκη και Γιάννη Δαμιανίδη μετά το τέλος του χθεσινού παιχνιδιού στα αποδυτήρια του Αλεξανδρείου και την ήττα από την Αρμάνι Τζινς Μιλάνο για την Ευρωλίγκα προκάλεσε ερωτηματικά ως προς το μέλλον του Γκόρντον Χέρμπερτ στην τεχνική ηγεσία του Άρη. Η διοίκηση της ΚΑΕ πάντως φρόντισε αμέσως να σβήσει τις όποιες φήμες πήγαν να δημιουργηθούν ξεκαθαρίζοντας την απόλυτη στήριξή της στο πρόσωπο του Καναδού τεχνικού της ομάδας.

Χωρίς Τέρι και φήμες
Και στην 6η αγωνιστική του πρωταθλήματος ο Άρης, την Κυριακή κόντρα στο Μαρούσι στο κλειστό του Αγίου Θωμά, θα αγωνιστεί χωρίς τον Ρέισον Τέρι αφού το σλοβάκικο διαβατήριο του Τζερεμάια Μάσεϊ δεν έφθασε ποτέ στα γραφεία της ΚΑΕ Άρης. Αυτό είχε σαν αποτέλεσμα ο τελευταίες να συνεχίζει να μην αποκτά το δικαίωμα να αγωνίζεται ως κοινοτικός και να καταλαμβάνει μαζί με τον Μπρέισι Ράιτ τις δύο θέσεις των ξένων. Παράλληλα όμως στην Θεσσαλονίκη έχει αναπτυχθεί έντονη φημολογία ως προς την εξωγηπεδική ζωή του Τέρι που έχει δυσαρεστήσει τους διοικούντες της ΚΑΕ Άρης και δεν αποκλείεται να αποτελέσει παρελθόν δεδομένου ότι αγωνίζεται μόνο στην Ευρωλίγκα εξαιτίας της καθυστέρηση παραλαβής του σλοβάκικου διαβατηρίου του Μάσεϊ.

Σε αναζήτηση κοινοτικού πλέι μέικερ
Aν με τον Τέρι το πρόβλημα της συμμετοχής του στο ελληνικό πρωτάθλημα έχει να κάνει με την καθυστέρηση από την Σλοβακία και το διαβατήριο του Μάσεϊ, στον Άρη βρίσκονται στην αναζήτηση κοινοτικού πλέι μέικερ. Πολύ απλά γιατί υπάρχει μία κενή θέση κοινοτικού για το ελληνικό πρωτάθλημα με τον Γκόρντον Χέρμπερτ να έχει ξεκινήσει την αναζήτηση εύρεσης αξιόπιστης λύσης.

http://www.sport24.gr/html/ent/481/ent.207481.asp


blink.gif blink.gif
weirdo1977
αμηχανία-πανικός-υψοφοβία...
Warrior
Δεν ξερω αν εχουν βαση αυτα που λεει ο Τσελεπιδης,αλλα αμα ετοιμαζονται να κανουν καμια βλακεια,
ας αφησουν τις γελοιοτητες και την δημιουργια κλιματος,γιατι δεν απευθυνονται σε ζωα... angry.gif

Ελπιζω συντομα σε διαψευση... 45.gif

Διαβασα και σε αλλο φορουμ οτι γινονται συζητησεις σε ΚΑΕ και αναμενονται εξελιξεις.Αντε να δουμε τι
μας περιμενει.. unsure.gif
basketaris
QUOTE
Μήνημα ανασύνταξης από Τζεβελέκη

Τι είπε στους παίκτες ο πρόεδρος της ΚΑΕ και τι δήλωσε ο Χάνο Μότολα

Για δεύτερη συνεχόμενη μέρα ο πρόεδρος της ΚΑΕ Αρης, Θανάσης Τζεβελέκης, έδωσε το «παρών» στο Αλεξάνδρειο. Ο επικεφαλής της ομάδας μίλησε στους παίκτες και τα λόγια του ήταν ένα μήνυμα ανασύνταξης εν όψει της δύσκολης συνέχειας, αρχής γενομένης αύριο στο κλειστό του Αγίου Θωμά με αντίπαλο το Μαρούσι.

«Η εικόνα της ομάδας τον τελευταίο καιρό αδικεί τις πραγματικές της δυνατότητες, αλλά και την ποιότητα σας ως παίκτες. Τόσο η διοίκηση, όσο και ο κόσμος του Αρη συνεχίζουν να σας «αγκαλιάζουν» και να σας περιβάλλουν με αγάπη, κάτι που αποδεικνύεται από το χειροκρότημα τους ακόμη και έπειτα από τις ήττες», ήταν τα λόγια του κ. Τζεβελέκη, ο οποίος στη συνέχεια έθεσε τους παίκτες προ των ευθυνών τους:

«Οπως η διοίκηση είναι συνεπέστατη στις υποχρεώσεις της απέναντι σας, έτσι οφείλετε και εσείς να είστε συνεπείς απέναντι στην διοίκηση, αλλά και τον κόσμο της ομάδας. Το να υπάρξει μια αγωνιστική «κοιλιά» κατά την διάρκεια της σεζόν είναι κάτι απολύτως φυσιολογικό και αποτελεί κομμάτι του αθλητισμού. Η ιστορία όμως του Αρη, αλλά και η περηφάνια του λαού του δεν επιτρέπουν αυτή η εικόνα να συνεχιστεί άλλο. Πρέπει να βάλουμε άμεσα μια τελεία σε αυτήν την κακή εικόνα και αύριο κόντρα στο Μαρούσι να επιστρέψουμε στις νίκες. Η διοίκηση περιβάλλει με εμπιστοσύνη τον προπονητή γύρω από τον οποίο πρέπει να συσπειρωθούμε όλοι, προκειμένου να γίνουμε ξανά ο Αρης που χαρήκαμε στην αρχή της φετινής χρονιάς. Να δείξουμε πάνω από όλα στο γήπεδο αυτό που πραγματικά είμαστε και αν μη τι άλλο στο ιστορικό Αλεξάνδρειο θα πρέπει να αγωνίζεστε δίνοντας το 100% των δυνατοτήτων σας σεβόμενοι την ιστορία και τον κόσμο του συλλόγου».

Από την πλευρά των παικτών μίλησε ο Χάνο Μότολα. «Πρέπει να διαγράψουμε οριστικά από το μυαλό μας τις δύο τελευταίες εβδομάδες και να συνεχίσουμε όπως ακριβώς αρχίσαμε την σεζόν. Στους τελευταίους τέσσερις αγώνες έλειπε το χαμόγελο από τα πρόσωπα μας και δεν θέλουμε να συνεχιστεί άλλο αυτό».

Ο Φιλανδός φόργουορντ γνωρίζοντας τις δυσκολίες που κρύβει ο αυριανός αγώνας με το Μαρούσι ξεκαθάρισε ότι: «Συγκεντρωνόμαστε καθαρά στην δική μας ομάδα. Το Μαρούσι μετά την αλλαγή προπονητή θα κάνει τα πάντα για να πάρει τη νίκη, αλλά αν εμείς είμαστε ενωμένοι μέσα στο παρκέ και παίξουμε σκληρά τόσο στην άμυνα, όσο και στην επίθεση τότε θα επιστρέψουν τα χαμόγελα. Είχαμε πολύ κακή απόδοση στον αγώνα με την Ολύμπια Μιλάνο και χρειαζόμαστε πάση θυσία τη νίκη. Δεν πρέπει όμως σε καμία περίπτωση να απογοητευόμαστε γιατί υπάρχει πολύς δρόμος ακόμη και οφείλουμε να κοιτάμε μπροστά. Το Μαρούσι είναι μια ομάδα που μάχεται σκληρά και σίγουρα δεν είναι ποτέ εύκολο να κερδίζει κανείς εκτός έδρας όταν παίζει σε ένα πρωτάθλημα υψηλού επιπέδου όπως είναι το ελληνικό. Είναι γνωστό σε όλους ότι δεν υπάρχουν εύκολοι αντίπαλοι, αλλά επαναλαμβάνω πως όλα εξαρτώνται από εμάς. Ο καθένας μας πρέπει να τα δώσει όλα σε ατομικό επίπεδο και όλοι μαζί να συνεργαστούμε για να επιστρέψουμε στις νίκες».

Δεν αποτελεί πλέον είδηση ότι ο Αρης θα αγωνιστεί χωρίς τον Ρεϊσόν Τέρι...

www.betsmart.gr
basketaris
Kι ετσι για να θυμηθουμε εμεις οι Αρειανοι τι βιωσαμε πριν 2 χρονια στο γηπεδο του Αμαρουσιου και να εκτιμουμε το αποτελεσμα εκεινης της ημερας (εξοδος Ευρωλιγκα), θυμηθειτε:





valsam
Σημερα διαβασα στο Εθνος οτι ο ραισεβιτς παρακαλουσε να ερθει στον αρη αφου εμεινε ελευθερος απο εκει που επαιζε στην ιταλια,και η διοικιση του εκλεισε την πορτα και πηγε στην σερβια να συνεχισει!!!
Δηλ. ρε παιδια δεν μας εκανε ο Μιρο? Η μηπως ζητουσε τρελα λεφτα?Που ειμαι σιγουρος οτι ηταν παμφθηνος για να πηγε πισω στην γενετηρα του γα να παιξει!
Warrior
QUOTE(valsam @ Nov 25 2007, 19:20 ) *
Σημερα διαβασα στο Εθνος οτι ο ραισεβιτς παρακαλουσε να ερθει στον αρη αφου εμεινε ελευθερος απο εκει που επαιζε στην ιταλια,και η διοικιση του εκλεισε την πορτα και πηγε στην σερβια να συνεχισει!!!
Δηλ. ρε παιδια δεν μας εκανε ο Μιρο? Η μηπως ζητουσε τρελα λεφτα?Που ειμαι σιγουρος οτι ηταν παμφθηνος για να πηγε πισω στην γενετηρα του γα να παιξει!


Δηλαδη το προβλημα μας αυτη τη στιγμη ειναι οτι δεν πηραμε τον Ραισεβιτες?Ή μηπως θα εκανε την διαφορα
σε αυτο που βλεπουμε τωρα?Δεν νομιζω....Η ομαδα χρειαζεται συγκεκριμενα πραγματα αυτη την στιγμη.

Απ'οτι φαινεται το διαβατηριο του Μασει δεν προκειται να το δουμε.Ηδη εχουν αρχισει και ακουγονται διαφορα.
Οποτε εδω εχουμε ενα μεγαλο προβλημα να αντιμετωπισουμε...Τι θα γινει με τον Τερι σε περιπτωση που
επαληθευτουν οι ανησυχιες?

Γενικα εγω πιστευω οτι κατι πρεπει να γινει με το κενο που υπαρχει αμυντικα στην ρακετα.Εχουμε μεγαλο προβλημα στο ριμπαουντ(συνεχεις δευτερες επιθεσεις),ενω και ο Μοτολα(που δειχνει σταθεροτητα και καλη
εικονα επιθετικα) υστερει στην αμυνα.Βεβαια το προβλημα στην αμυνα ειναι συλλογικο,οποτε και βρισκεται
συχνα εκτεθιμενος.Νομιζω οτι η 1η κινηση που θα γινει πρεπει να ειναι εκει...
weirdo1977
QUOTE(Warrior @ Nov 26 2007, 00:20 ) *
Δηλαδη το προβλημα μας αυτη τη στιγμη ειναι οτι δεν πηραμε τον Ραισεβιτες?Ή μηπως θα εκανε την διαφορα
σε αυτο που βλεπουμε τωρα?Δεν νομιζω....Η ομαδα χρειαζεται συγκεκριμενα πραγματα αυτη την στιγμη.


θα μπορούσε να βοηθήσει σε περίπτωση απομάκρυνσης του terry μιας k θεωρείτε έλληνας και έτσι να προχωρήσουμε στην απόκτηση ακόμη ενός κοινοτικού είτε ψηλού είτε κοντού, βεβαια όλα αυτά θεωρητικά... πάντως η ομάδα δεν περπατάει έτσι... χρειάζεται βοήθεια..
valsam
Λοιπον 1)ο Μιρο θα επαιζε σαν ελληνας και θα καλυπτε εν μερη το κενο του τερυ2)θα περναμε πλει μεικερ στην θεση του τερυ3)Να διωξουν τον Σεραφινο και να περναμε εναν αξιολογο 3αρι!
Πιστευω οτι αυτες οι κινησεις θα βοηθουσαν την ομαδα αλλα το ταμειο ειναι μειον!Γιαυτο κραζω την διοικηση αλλα δεν γινετε τιποτα και θα αρχησουμε παλι να συμβιβαζωμαστε με την ιδεα τις 3-4-5-6 θεσης στο προταθλημα και αμα γινει τιποτα και ξαναβγουμε ευρωλιγκα θα εχουμε να ακουμε για υπερβασεις και ματωματα οικονομικα τις διοικησης!
basketaris
Kαταρχας, εγω δεν θα ημουν αρνητικος ως προς το ενδεχομενο επιστροφης του Ραιτσεβιτς, για τους λογους που προαναφερατε, αλλα, πιστευω οτι το ζουμι της υποθεσης βρισκεται στα σημεια που σταθηκε ο warrior... Ισως η αποκτηση του Μιρο να ελυνε εν μερει το προβλημα με τα ριμπουντ και την πολυ soft αμυνα μας, αλλα το προβλημα δεν ειναι στο γιατι δεν αποκτηθηκε ενας -συγκεκριμενος- παικτης ακομα... Σε τελικη αναλυση, μπορει να μην υπηρξε ποτε τετοιο θέμα ή -ακομη και να υπηρξε- να μην τον ηθελε ο Χερμπερτ...

Το μεγαλο προβλημα ειναι η περιπτωση του Τερυ και κατα ποσο μπορουμε τελικα να ελπιζουμε οτι θα παιξει ή οχι στο ελληνικο πρωταθλημα... Κακα τα ψεματα, αυτη η...περιεργη κωλυσιεργια στο θεμα του διαβατηριου αγγιζει τα ορια του σουρεαλ και κινδινευει να τιναξει το ρυθμο και την αποδοση της ομαδας. Σκεφτειτε πως αισθανεται ο προπονητης οταν πρεπει να χτισει τα συστηματα: βαζει μεσα και το Ρεισον ή οχι? Αν ναι, τοτε μπερδευεται η κατασταση στην Ελλαδα, αν οχι βγαινουμε ζημιωμενοι στην Ευρωλιγκα... Παραλληλα, η ομαδα στερειται τις υπηρεσιες ενος πολυ δυναμικου φοργουορντ, που για τα δεδομενα της Ελλαδας, θα ηταν παρα πολυ επιβλητικος κοντα στα καλαθια και θα βοηθουσε τρομακτικα στην αμυντικη συνοχη μεσα στη ρακετα...

QUOTE(valsam @ Nov 25 2007, 23:18 ) *
Λοιπον 1)ο Μιρο θα επαιζε σαν ελληνας και θα καλυπτε εν μερη το κενο του τερυ2)θα περναμε πλει μεικερ στην θεση του τερυ3)Να διωξουν τον Σεραφινο και να περναμε εναν αξιολογο 3αρι!

Καπου μπερδευτηκες, φιλε valsam... Πώς θα παιρναμε πλευμεικερ στη θεση του Τερυ? Αφου ουτε θεση Αμερικανου εχουμε, ουτε κοινοτικου... ohmy.gif Οσο για τις υπολοιπες αλλαγες που προτεινεις, μην ξεχνας οτι τη συγκεκριμενη περιοδο σπανιζουν οι καλες και φτηνες επιλογες παικτων... Ο,τι και αν παρουμε, θα εμπεριεχει μεγαλο ρισκο...
QUOTE(valsam @ Nov 25 2007, 23:18 ) *
Πιστευω οτι αυτες οι κινησεις θα βοηθουσαν την ομαδα αλλα το ταμειο ειναι μειον!Γιαυτο κραζω την διοικηση αλλα δεν γινετε τιποτα και θα αρχησουμε παλι να συμβιβαζωμαστε με την ιδεα τις 3-4-5-6 θεσης στο προταθλημα και αμα γινει τιποτα και ξαναβγουμε ευρωλιγκα θα εχουμε να ακουμε για υπερβασεις και ματωματα οικονομικα τις διοικησης!

Παρακολουθωντας ολη την κριτικη που ασκεις στη διοικηση, καθως και τις γενικοτερες τοποθετησεις σου, θα ηθελα να σε ρωτησω το εξης: κριτικαρεις τη διοικηση γιατι τη θεωρεις ανεπαρκη για την ομαδα (αρα και πρεπει να αποχωρησει) ή γιατι, παρα τις περιορισμενες δυνατοτητες της, δεν ρισκαρει να...απλωσει το παπλωμα και να επιχειρησει την υπερβαση (αρα και τη θεωρεις συντηρητικη)?

Νομιζω οτι πρεπει να ασκουμε κριτικη , λαμβανοντας υποψη ο καθενας μας τις ρεαλιστικες δυνατοτητες και οχι το τι θα θεωρουσαμε εμεις σωστο/ιδεατο...
rchos
QUOTE
Νομιζω οτι πρεπει να ασκουμε κριτικη , λαμβανοντας υποψη ο καθενας μας τις ρεαλιστικες δυνατοτητες και οχι το τι θα θεωρουσαμε εμεις σωστο/ιδεατο...


αυτο ειναι πολυ σωστο.απλα στην περιπτωση του αρη η διοικηση δημιουργησε προσδοκιες χωρις να υπαρχει ρεαληστικη δυνατοτητα να τις υλοποιησει!
valsam
Φιλε basketaris υπαρχει θεση κοινοτικου αν εφευγε ο τερυ και αν ερχοταν ο ραισεβιτς θα επεζε σαν ελληνας!
Τσαμπα πηγε φανταρος?
basketaris
Εννοουσες, να ΔΙΩΞΟΥΜΕ εντελως τον Τερυ; Συγγνωμη, τοτε, δεν καταλαβα εγω καλα... wink.gif
ΚιτρινιΑΡΗΣ
QUOTE(basketaris @ Nov 26 2007, 19:49 ) *
Εννοουσες, να ΔΙΩΞΟΥΜΕ εντελως τον Τερυ; Συγγνωμη, τοτε, δεν καταλαβα εγω καλα... wink.gif

Αν δεν γίνει ο Μάσεϊ κοινοτικός (όπως δείχνουν τα πράγματα( τότε δεν υπάρχει άλλη λύση)... ένας από τους τρεις πρέπει να φύγει... ή να παίζει μόνο Ευρώπη... ohmy.gif
basketaris
Και γω, δυστυχως, πολυ φοβαμαι πως μαλλον αυτο θα γινει, αν το διαβατηριο δε βγει συντομα...
Γιατι, αλλιως, το να παιζει ο Τερρυ μονο Ευρωλιγκα, θα ειναι τεραστια πολυτελεια... Και αγωνιστικη και οικονομικη...
Warrior
QUOTE
Το ξέσπασμα του Τερέλ Κασλ

Ο αρχηγός των «κιτρίνων» με συνέντευξή του στην εφημερίδα «Αγγελιοφόρος» μιλά για την πορεί του Αρη, εξηγεί τις μέτριες ως τώρα εμφανίσεις του, τονίζει την κατά διαστήματα έλλειψη ομαδικότητας και υπόσχεται ότι σύντομα ο κόσμος θα δει τον πραγματικό Κασλ. Αναλυτικά:

- Γιατί παρουσιάζει ο Αρης μέχρι τώρα σκαμπανεβάσματα;

«Δεν υπάρχει ισορροπία. Κάποιες φορές παίζουμε ομαδικά και κάποιες άλλες υπάρχουν παίκτες που παίζουν για τον εαυτό και τα στατιστικά τους».

- Το θέμα δεν αφορά πρωτίστως τον Γκόρντον Χέρμπερτ;

«Ο κόουτς μας λέει να παίξουμε ομαδικά, αλλά εμείς δεν το κάνουμε. Δε τον κατηγορώ, μας ζητά να είμαστε ομαδικοί, να παίξουμε για τον Αρη»...

- Αυτή είναι η θεμελιώδης διαφορά συγκριτικά με πέρυσι;

«Είναι τεράστια διαφορά. Δεν κατηγορώ δυο παίκτες που ήρθαν ή προϋπήρχαν στην ομάδα. Απλά, πριν ξεκινήσει η χρονιά θέσαμε στόχους και είπαμε να παίζουμε ομαδικά. Το δουλεύουμε, θα πάμε καλύτερα».


- Παίκτης είσαι κι εσύ. Τι συμβαίνει;

«Προσπαθώ να τους κάνω πραγματική ομάδα. Το έχω κάνει και στο παρελθόν και βρεθήκαμε πολύ κοντά στην κατάκτηση ενός τίτλου. Τώρα είμαι πιο εκνευρισμένος από ποτέ. Φτάσαμε πολύ κοντά στον τελικό του Κυπέλλου με τον Παναθηναϊκό, για παράδειγμα, μπορούμε να τα καταφέρουμε πάλι και γι' αυτό παλεύω».

- Κι εσύ, ωστόσο, εμφανίζεις μέτριο πρόσωπο. Γιατί;

«Πέρυσι είχαμε τη χημεία, τώρα φαίνεται πως πρέπει να ξεκινήσουμε απ' την αρχή. Εγώ θα είμαι εκεί όταν κριθούν οι τίτλοι, απλά φέτος το κάνω διαφορετικά. Πριν έπαιζα καλά στην κανονική περίοδο αλλά στο τέλος αποτυγχάναμε, τέσσερα χρόνια το ίδιο συμβαίνει. Τώρα προσπαθώ να κάνω το αντίθετο για να φτάσω σε έναν τίτλο. Επιδιώκω να αποφύγω τραυματισμούς, αλλά δεν είμαι άλλος παίκτης. Στην εθνική Βοσνίας ήμουν ο πιο δεύτερος καλύτερος σκόρερ το καλοκαίρι, τι λέτε, άλλαξα από τότε;».

- Παρ' όλα αυτά, η παρουσία σου μέχρι τώρα παραξενεύει. Επιμένω, τι συμβαίνει;

«Παίζω ομαδικό μπάσκετ, αν είναι να σουτάρω 12 φορές ανά παιχνίδι τότε θα βάζω και 20 πόντους στο παιχνίδι. Σουτάρω, όμως, 3-4 φορές και βάζω 6 πόντους, κοιτάξτε τα ποσοστά μου και θα καταλάβετε. Αλλο είναι το θέμα. Είμαι εδώ τέσσερα χρόνια, μπορώ να φέρω έναν τίτλο στον Αρη; Γι' αυτό καίγομαι, να χορέψω με τους συμπαίκτες μου στην κορυφή του Λευκού Πύργου, γιορτάζοντας έναν τίτλο για τον Αρη. Εχω ακόμη να δώσω αρκετά, αν κρίνω πως πρέπει ίσως, αλλάξω στη διάρκεια της χρονιάς απόδοση. Αφήνω τους άλλους να με κρίνουν, δεν επηρεάζομαι. Ως γνωστόν, ό, τι δε σε σκοτώνει σε κάνει πιο δυνατό».

- Παρ' όλα αυτά, η ΚΑΕ θέλει να φέρει κι άλλον παίκτη, έναν κοινοτικό οργανωτή. Πώς το αντιμετωπίζεις;


«Δεν κάνω πολιτική στην ομάδα, δεν αποφασίζω. Οποιον και να φέρουν το ίδιο είναι για μένα, θα είμαι στη θέση μου. Δεν υπάρχει κάτι παραπάνω για να συζητήσω».

http://www.betsmart.gr/mainsite/modules/ne...p?storyid=64793


Πολλα νευρα εχει ο αρχηγος και αυτο δεν ειναι καθολου καλο...Τι ακριβως περιμενει να πετυχει με αυτα
που λεει?? huh.gif
basketaris
Εμενα με προβληματιζει η 1η απαντηση που αναφερει πως υπαρχουν παικτες που παιζουν για τον εαυτο τους... sad.gif Δε νομιζω πως το να βγαινεις και να δηλωνεις ενα τετοιο πραγμα, ειναι ο,τι το καλυτερο για το κλιμα της ομαδας. Ως αρχηγος της, θα επρεπε να πιασει και να μιλησει σε αυτους τους παικτες που "φωτογραφιζει"...

Παντως, γενικα, δειχνει πολυ εκνευρισμενος και αυτο ειναι ο,τι το χειροτερο. Ως παλαιοτερος παικτης και με σαφως μεγαλυτερη εμπειρια, περιμενω απο τον Τερελ να ηρεμησει και να μπορεσει να ηγηθει της προσπαθειας μας στην πορεια της σεζον...

Καλο θα ηταν να υπαρξει και ενα μικρο "meeting" των παικτων, καποιο δειπνο απο τη διοικηση, κατι, τελος παντων, να συσφιχθουν οι σχεσεις των μελων της ομαδας...
Warrior
Στην συγκεκριμενη απαντηση ηθελα να επικεντρωσω και γω!Προβληματιστηκα πολυ...

Για τετοιες περιπτωσεις ηθελα να υπαρχει ο Σιγαλας στην ομαδα...
vastravoud
Αν ήμουν Αρειανός θα ήμουν αρκετά εκνευρισμένος με την απαράδεκτη αυτή στάση του Καστλ στη συνέντευξη.

Αν δεν υπήρξε κάποια παραποίηση ή λάθος στη μετάφραση, θεωρώ ότι κάποιος θα πρέπει να του τραβήξει το αυτί. Μπηχτές κατά συμπαικτών, ατάκα του στυλ "προσπαθώ να τους κάνω ομάδα", και αλλά τέτοια δεν αρμόζουν σε παίκτη τέτοιας εμπειρίας, αρχηγό και βασικό οργανωτή μιας ομάδα όπως ο Άρης.

Αλήθεια, γιατί δεν έγινε κάποια κίνηση για Βούγιανιτς;
enypnio
Λέμε ότι στην ελλάδα απαγορεύονται μεταγραφές παιχτών από την μια ομάδα στην άλλη

συν ότι δεν θα είχε δικαίωμα να παίξει και στην Ευρολίγκα

συν ότι είναι ακριβός για τον Άρη

συν ότι δεν είναι καθατρό πόιντ γκαρντ
vastravoud
Τα δύο πρώτα μου ξέφυγαν, συγνώμη! Θα μπορούσε πάντως να παίξει στο τοπ-16, έτσι δεν είναι;

Όσο για το τρίτο, πόσο περίπου θα κόστιζε; Κάλλιστα θα μπορούσε να κάνει μια συμφωνία για δανεισμό με τον Παναθηναϊκό να κρατάει τα δικαιώματα του σε περίπτωση μεταγραφής, κλπ, κλπ.

Όσο για το ότι δεν είναι καθαρός PG δε διαφωνώ, αλλά με δεδομένες τις μεγάλες ανάγκες του Άρη και το γεγονός ότι ο Μίλος σε γενικές γραμμές πέρσι ανταποκρίθηκε καλά, θα ήταν μια πάρα πολύ καλή λύση πιστεύω.
enypnio
ένα 500άρι θα κόστιζε

στο τοπ 16 θα μπορούσε να παίξει αλλά μέχρι τότε τι θα έκανε θα κάθονταν στην Α1 δεν έχει δικαίωμα

πάντως τι σχετικό πράγμα είναι ο μίλος στην δυναμό δείχνει και γαμό του αμυντικούς

αν και έχει σπάσει τα καλάθια
vastravoud
Σωστά, εντελώς λάθος ο συλλογισμός μου. sad.gif sad.gif
basketaris
QUOTE
O ΑΡΗΣ Ταχυδρομικό Ταμιευτήριο στο MONEY SHOW

Μέσα στο πλαίσιο των εμπορικών και προωθητικών δραστηριοτήτων του ΑΡΗ Ταχυδρομικό Ταμιευτήριο, η ομάδα μας ήταν η μοναδική από τον ελληνικό αθλητικό χώρο που συμμετείχε και μάλιστα με ιδιαίτερη επιτυχία στο φετινό MONEY SHOW το οποίο φιλοξενήθηκε στο ξενοδοχείο Hyatt από την Παρασκευή (31/11) έως και την Κυριακή (02/12).

Το MONEY SHOW που διοργανώθηκε για 17η συνεχή φορά στην Ελλάδα από το ελληνογερμανικό Εμπορικό και Βιομηχανικό Επιμελητήριο περιελάμβανε α) ένα πρόγραμμα από συνεδριακές εκδηλώσεις με θεματολογίες που καλύψανε ένα ευρύ φάσμα των διαθέσιμων επιχειρηματικών και επενδυτικών επιλογών, και υπηρεσιών, καθώς επίσης και β) μια έκθεση με περίπτερα για προβολή των διαθέσιμων προϊόντων και υπηρεσιών.

Στόχοι του ΑΡΗ Ταχυδρομικό Ταμιευτήριο μέσω της συμμετοχής του στο MONEY SHOW ήταν η προβολή της ομάδας και των χορηγών της, καθώς επίσης η ενημέρωση του κόσμου για την ομάδα και τις δραστηριότητες της. Παράλληλα στο περίπτερο που είχε στηθεί για λογαριασμό του ΑΡΗ Ταχυδρομικό Ταμιευτήριο υπήρχε και ένα stand του Ε.Ο.Μ. (Εθνικός Οργανισμός Μεταμοσχεύσεων) μέσω του οποίου γινόταν προβολή και ενημέρωση των δραστηριοτήτων του συγκεκριμένου Οργανισμού, καθώς επίσης και εγγραφές υποψήφιων δωρητών οργάνων.

Ομιλητές της εκδήλωσης ήταν ο Διευθυντής της Alpha Βορείου Ελλάδας Δημήτρης Νικολαϊδης, ο Λέκτορας του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης Κωνσταντίνος Αλεξανδρής, ο Εμπορικός Διευθυντής της Real Sports Media, Αλέξανδρος Κατσαμπέκης και η Υπεύθυνη Marketing της Adidas Αναστασία Καραμπουρνιώτη. Στην συνέχεια οι προαναφερόμενοι απάντησαν στις ερωτήσεις των ακροατών σχετικά με τις χορηγίες στην Ελλάδα και την διαχείριση τους από τους αθλητικούς συλλόγους, καθώς επίσης και για τον τρόπο προβολής τους στα Μ.Μ.Ε.

www.arisbc.gr
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.