Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Άρης - Επικαιρότητα - Συζητήσεις
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Άρης
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135
il postino
ποτε δε μου αρεσαν τα μουτρα του κου κατσικαρη (κυριως απο το στυλακι του που ειναι αναλογο παντα λες και εχει κερδισει 5 ευρωλιγκες) και τωρα το επιβεβαιωσε παιζοντας παιχνιδια στην πλατη της πιο ιστορικης ομαδας της χωρας!

ο δαμιανιδης ρε παιδια πού φταιει? πώς να τον κρατησει τον αλλον οταν θελει να φυγει?

οπως λενε και τα παιδια πιο πανω , ας ειναι για καλο! αν οριστικοποιηθει ο μπλατ , μια χαρα εξελιξη θα ειναι! εχει καλο ροστερ ο αρης και εχει καλο μελλον!


οπως ειπα και χθες , δε νομιζω οτι θα ξαναπατησει το ποδι του στην ελλαδα ο κος κατσικαρης μας μετα απο αυτο που εκανε και θα το βρει μπροστα του επαγγελματικα! αρκει και οι υπολοιποι προεδροι της Α1 να μαθουν απο αυτη την κινηση του κυριου με το σοφιστικε γυαλακι!
valsam
Ειχα πει οτι δεν θα ξαναγραφα εδω μεσα μετα απο την περιεργη συμπεριφορα των Mods απεναντι μου επειδη τολμησα να αναφερθω για την διαιτησια σε ματς της ομαδας μας εναντιον του Οσφπ!
Αλλα μετα αυτα τα γελοια πραγματα που γινονται στον Αρη μας δεν αντεχω αλλο και πρεπει να γραψω!
Στο καλο ΦΩΤΗ και να μας γραφεις!!!!!!!
Αντε φυγε να ησυχασουμε!
Τετεια τρομερη αμυνα ειχα να δω απ' την εποχη Χερμπερτ !!!!!!!
Τετοια φοβερα επιθετικα συστηματα απ'την εποχη Μπαρτον!
(7 στις 10 επιθεσεις τελειωνει ο χρονος και σουταρουμε!)
Μας φορτωσε και εναν δυσκινητο λαπα σερβο αντι του Μασει!!!!
Πονεσαν τα ματια μου με τους Ισραηλινους,οτι ριχναμε εμεις απο τα 7-8 μετρα στο τελος του χρονο ηταν μεσα και σε 5 δευτερολεπτα αυτοι εβαζαν ανενοχλητοι μπασιματακια και καρφωματακια και αν δεν βαζαμε τα απιστευτα τριποντα θα χαναμε(αραγε ποσες φορες θα ξαναχουμε τετοια εκπληκτικη ευστοχια?)και η διαφορα στο σκορ ηταν οτι εμεις βαζαμε 3 και αυτοι 2 ποντους!
Ο Δαμιαν τα εχει χαμενα,αντε τωρα και συ φυγε!!!


colonel gomelsky
QUOTE(valsam @ Jan 14 2010, 19:33 ) *
Ειχα πει οτι δεν θα ξαναγραφα εδω μεσα μετα απο την περιεργη συμπεριφορα των Mods απεναντι μου επειδη τολμησα να αναφερθω για την διαιτησια σε ματς της ομαδας μας εναντιον του Οσφπ!
Αλλα μετα αυτα τα γελοια πραγματα που γινονται στον Αρη μας δεν αντεχω αλλο και πρεπει να γραψω!
Στο καλο ΦΩΤΗ και να μας γραφεις!!!!!!!
Αντε φυγε να ησυχασουμε!
Τετεια τρομερη αμυνα ειχα να δω απ' την εποχη Χερμπερτ !!!!!!!
Τετοια φοβερα επιθετικα συστηματα απ'την εποχη Μπαρτον!
(7 στις 10 επιθεσεις τελειωνει ο χρονος και σουταρουμε!)
Μας φορτωσε και εναν δυσκινητο λαπα σερβο αντι του Μασει!!!!
Πονεσαν τα ματια μου με τους Ισραηλινους,οτι ριχναμε εμεις απο τα 7-8 μετρα στο τελος του χρονο ηταν μεσα και σε 5 δευτερολεπτα αυτοι εβαζαν ανενοχλητοι μπασιματακια και καρφωματακια και αν δεν βαζαμε τα απιστευτα τριποντα θα χαναμε(αραγε ποσες φορες θα ξαναχουμε τετοια εκπληκτικη ευστοχια?)και η διαφορα στο σκορ ηταν οτι εμεις βαζαμε 3 και αυτοι 2 ποντους!
Ο Δαμιαν τα εχει χαμενα,αντε τωρα και συ φυγε!!!


Μάλλον θα είχες ποστάρει σε λάθος τοπικ και όχι στα "παρασκηνιακά"

Πότε πρόλαβες και έβγαλες συμπέρασμα για τον Λάμποβιτς φίλε βάλσαμ? Τι θα πει αντί του Μάσει? Είχατε τον Μάσει μήπως και τον έδιωξε για να φέρει το Σέρβο? Ο Κατσικάρης δεν ήθελε τον Μάσει?
spysta
O Mπλατ στον ΑΡΗ ???????????? w00t.gif w00t.gif Τ Ε Λ Ε Ι Α icon_joy.gif Μακαρι να κλεισει η δουλεια γιατι μιλαμε για εναν απο τους καλυτερους προπονητες της Ευρωπης που θα δωσει αλλη αιγλη στο Ελληνικο πρωταθλημα.

##btw αν τελικα κλεισει ο Μπλατ .. και παει καλα το πραγμα και συνεχισει και του χρονου .. αδυνατω να φανταστω με ποσους Αμερικανους θα παιζει ο Αρης .. το χαν το θεματακι με τους αρκετους Αμερικανους κατεξοχην τα τελευταια χρονια οι κιτρινοι.. τωρα θα ξεφυγει το πραγμα !!!! laugh.gif laugh.gif
wagner love
Αηδιάζω. Μας άλλαξε τη μισή ομάδα, έδιωξε τον ΠΑΙΚΤΑΡΑ τον Ντίξον κρατώντας τον Κλαρκ, έφερε τον Πάουνιτς που ίσως κάνει κάτι και τον Λάμποβιτς που δεν υπάρχει στο χάρτη και τελικά εν μία νυκτί αποφάσισε να φύγει. Ελπίζω στο Μπιλμπάο- Μάλαγα ο Ντίξον να σου βάλει 12 τρίποντα, να χάσεις τριάντα πόντους να πέσεις κατηγορία και να σε διώξουν. icon_drunk.gif
Φωτούλη (γιατί Φωτούλης είσαι), εύχομαι να μείνεις για πάντα στην ισπανία και για πάντα να κοουτσάρεις στη δεύτερη κατηγορία της χώρας.
Ελπίζω να έρθει ο Μπλατ. Με μία προϋπόθεση όμως κύριοι της διοίκησης. ΝΑ ΜΕΙΝΕΙ ΓΙΑ ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΣΤΗΡΙΧΤΕΙ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΩΣ ΤΩΝ ΠΡΩΤΩΝ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΩΝ.
Και αυτό πάει και στον κόσμο που πιστεύω ότι ξέρει μπάσκετ και θα το κάνει.
Τί άλλο να πω. Φέτος είναι γελοίο αυτό που γίνεται, αρχικά γεμίσαμε με παίκτες ξεπερασμένους, φέραμε τον καλύτερο σουτέρ που θα μπορούσαμε στην Ελλάδα και τον έδιωξε ο Φωτούλης... έλεος


+20% για τις ειρωνιες.
Razorblade Fish
QUOTE(colonel gomelsky @ Jan 14 2010, 18:21 ) *
Αν κοιτάξει εφικτούς από την εθνική του; Μόνια, Μπίκοφ, Πονγκρασόφ??

Δε νομίζω ότι έχουν απαγορευτικά συμβόλαια. Πιο πολύ πιστεύω ότι θα ταίριαζε ο Μόνια.

Δεν ξερω για τους αλλους 2,Ο Μονια εχει πανακριβο συμβολαιο(2 εκατομμυρια...) παντως.Δεν ειναι και κανενας τυχαιος...Οι αλλοι 2 μου φαινονται πιο προσιτοι...
Timemaster
QUOTE(valsam @ Jan 14 2010, 19:33 ) *
Ειχα πει οτι δεν θα ξαναγραφα εδω μεσα μετα απο την περιεργη συμπεριφορα των Mods απεναντι μου επειδη τολμησα να αναφερθω για την διαιτησια σε ματς της ομαδας μας εναντιον του Οσφπ!
Αλλα μετα αυτα τα γελοια πραγματα που γινονται στον Αρη μας δεν αντεχω αλλο και πρεπει να γραψω!
Στο καλο ΦΩΤΗ και να μας γραφεις!!!!!!!
Αντε φυγε να ησυχασουμε!
Τετεια τρομερη αμυνα ειχα να δω απ' την εποχη Χερμπερτ !!!!!!!
Τετοια φοβερα επιθετικα συστηματα απ'την εποχη Μπαρτον!
(7 στις 10 επιθεσεις τελειωνει ο χρονος και σουταρουμε!)
Μας φορτωσε και εναν δυσκινητο λαπα σερβο αντι του Μασει!!!!
Πονεσαν τα ματια μου με τους Ισραηλινους,οτι ριχναμε εμεις απο τα 7-8 μετρα στο τελος του χρονο ηταν μεσα και σε 5 δευτερολεπτα αυτοι εβαζαν ανενοχλητοι μπασιματακια και καρφωματακια και αν δεν βαζαμε τα απιστευτα τριποντα θα χαναμε(αραγε ποσες φορες θα ξαναχουμε τετοια εκπληκτικη ευστοχια?)και η διαφορα στο σκορ ηταν οτι εμεις βαζαμε 3 και αυτοι 2 ποντους!
Ο Δαμιαν τα εχει χαμενα,αντε τωρα και συ φυγε!!!



Καλός μας ξαναήρθες....
πραγματικά μου έλειψε η κριτική σου!
rolleyes.gif

Θα συμφωνήσω για αρχή μαζί σου και στα συστήματα του Κατσικάρη και τον τρόπο παίζαμε και για την κριτική για το τελευταίο παιχνίδι....
και φυσικά για τον Δαμιανίδη!
Βέβαια βάζω και αρκετά ελαφρυντικά στον Κατσικάρη αλλά αυτό είναι άλλο θέμα!


Όσο για τον Μπλατ εφόσον έρθει τελικά....
μάλλον θα ξαναπάρουμε τον Ντίξον... και μερικούς ακόμα Αμερικάνους
θα διώξουμε τους Σέρβους
και τα σενάρια για Ισραηλινούς και φυσικά για ένα Αμερικάνο σέντερ με Σκοπιανικό διαβατήριο θα αρχίσουν!



kostas71
ΣΥΜΦΩΝΙΑ ΜΕ ΜΠΛΑΤ

http://www.sport.gr/default.asp?pid=4&aid=56311

Ενδιαφέρον έχουν τα σχόλια!!!!
rchos
αν ερθει ο μπλατ ας στειλουν μια ευχαρηστηρια ανακοινωση στην μπιλμπαο που επειδη ηθελαν τον κατσικαρη φερνουν τον μπλατ ελλαδα.με τον τροπο τους.τοσο πολυ τον ηθελαν φαινεται.ελπιζω να ολοκληρωθει η κινηση αυτη.επισης ελπιζω ο δαμιανιδης να εχει κατι για να στηριξει την κινηση γιατι απο μονη της δεν φτανει.

το φοβερο ξερετε ποιο ειναι?οτι ο κατσικαρης εκει ειναι πιο θελκτικο ονομα απο τον μπλατ.ειδες δυο χρονια καλης σχετικα παρουσιας στην βαλενθια τι μπορει να κανουν?ο μπλατ απαγορευεται φυσικα αυτη τη στιγμη να προπονησει στην ACB μα πετανε απο χαρα οι βασκοι που θα παρουν τον κατσικαρη.
hagi
QUOTE(Germany96 @ Jan 14 2010, 03:45 ) *
Δυσκολο να αλλαζε ετσι αποτομα εικονα ο Αρης, αν οντως ετσι το σκεφτηκε ειναι μειωτικη για τον Αρη η συμπεριφορα του και καλυτερα να καθοταν στην Ισπανια για διακοπες μεχρι να αδειαζε καποια θεση προπονητη εκει. Δεν ξερω, ισως να ειναι και ετσι, αλλα αν δεν υπηρχαν και τιποτα αλλου ειδους θεματα με την διοικηση του Αρη δεν τιμα τον χαρακτηρα του αυτη του η αποφαση.

Πραγματικά παιδιά έπεσα και γω από τα σύννεφα όταν το άκουσα..Δεν τιμά καθόλου τον Κατσικάρη αυτή η κίνηση και έχασε και δεν περίμενα ποτέ τέτοια κίνηση από αυτόν.Ενώ έδειχνε ότι το θέλει τελικά μας παρατησε (γιατί μας παράτησε) και εφυγε.Για μένα είναι απώλεια και διαφωνώ με τα παιδιά που λένε ποιος Κατσικάρης..Πίστευα ότι μπορούσε να έκανε πολλά στον Άρη και θεωρούσα ότι ήδη η ομάδα θα είχε μέλλον.Βέβαια αν και η εικόνα της είχε αλλάξει δεν είχαμε καλή απόδοση στα περισσότερα ματς και αυτό με προβλημάτιζε έντονα.
Τελικά εγώ πιστεύω ότι ο Κατσικάρης αποφάσισε να φύγει βλέποντας ότι δεν μπορεί να σταθεροποιήσει την απόδοση της ομάδας και φοβούμενος διασυρμούς και άσχημα αποτελέσματα δεν ήθελε να χαλάσει την εικόνα του προς τα έξω.Αυτό μας έδειξε τουλάχιστον.Πολύ άσχημο αυτό που έκανε από την μεριά του εκτός και αν συμβαίνει κάτι άλλο ,αλλά κάτι τέτοιο δεν φάνηκε και από την συνέντευξη τύπου.Αντιεπαγγελματικό θα το έλεγα..Αλλά κρατάω πάντα και μια πισινή γιατί δεν ξέρει κανείς τί μπορεί να έχει γίνει από πίσω.

QUOTE(xristos_metal @ Jan 14 2010, 18:30 ) *
Καθε εμποδιο για καλο που λενε tongue.gif . Μακαρι να ερθει ο Μπλατ. Δε με απασχολει καθολου εαν θα αργησει να στρωσει την ομαδα. Αν μπουμε στα πλειοφ δεν εχουμε να φοβηθουμε κατι. Εκει κρινονται ολα.

Και μετά τα παραπάνω ερχόμαστε στο σήμερα,στο τώρα.Αν έρθει όντως ο Μπλατ σίγουρα θα μιλάμε για ένα όνομα αρκετά μεγαλύτερο από τον Κατσικάρη.Βέβαια εγώ προσωπικά προτιμώ Έλληνες προπονητές,αλλά έτσι όπως ηρθαν τα πράγματα καλύτερα κάποιος ξένος που δεν έχει πρόβλημα και με την πίεση. Απλά ακόμη δεν βλέπω ανακοινώσεις και αγχώνομαι...
Το θέμα είναι ότι πρέπει ο νέος προπονητής να ενώσει την ομάδα γρήγορα ώστε να μην απομακρυνθούμε από τους στόχους μας. Και αυτό που φοβάμαι αν τελικά παρουμε τον Μπλατ είναι αν θα τον κρατήσουμε..

Ας τον πάρουμε όμως πρώτα και βλέπουμε.Όσο για τον Δαμιανίδη δεν ξέρω ρε παιδιά αλλά δε νομίζω να φταίει σε αυτή την περίπτωση..Ο Κατσικάρης παραιτήθηκε,δεν τον έδιωξε..

Λοιπόν τέρμα όμως η μουρμούρα και η γκρίνια,μας έχει πάει στραβά φέτος αλλά ακόμη δεν έχουμε χάσει τίποτα.. Στο τέλος ξυρίζουν τον γαμπρό που λένε..Άντε να μας έρθει ο Μπλατ να δούμε τί θα δούμε...
athinaios
ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΦΤΑΙΕΙ Η ΔΟΙΚΗΣΗ Η Ο ΚΑΤΣΙΚΑΡΗΣ.ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΠΙΣΤΕΥΩ Ο ΦΩΤΗΣ ΦΟΒΗΘΗΚΕ ΜΗΝ ΧΑΛΑΣΕΙ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΠΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙ ΝΑ ΧΤΙΣΕΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΤΗΝ ΕΚΑΝΕ.ΛΑΘΟΣ ΤΟΥ ΓΙΑΤΙ ΕΜΕΙΣ ΣΤΗΡΙΖΟΥΜΕ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΑΚΟΜΑ Κ ΑΝ ΔΙΑΣΥΡΘΗΚΕ ΣΕ ΑΓΩΝΕΣ ΜΕ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΣΤΟ ΠΑΓΚΟ.ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΤΕΛΙΚΑ ΕΡΘΕΙ Ο ΜΠΛΑΤ(ΑΝ Κ ΘΕΩΡΩ ΠΩΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΝΑ ΧΑΣΕΙ ΤΠΤ ΑΦΟΥ ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟΥ ΖΗΤΗΣΕΙ ΕΥΘΥΝΕΣ)) Κ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΟΥΜΕ ΝΑ ΑΛΛΑΞΟΥΜΕ ΔΡΑΣΤΙΚΑ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΤΕΛΟΣ Κ ΝΑ ΣΩΣΟΥΜΕ ΤΗ ΣΕΖΟΝ.ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΠΙΟ ΕΥΚΟΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΚΥΝΗΓΗΣΟΥΜΕ ΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ ΠΛΕΟΝ ΠΑΡΑ ΤΗΝ 3 ΘΕΣΗ.ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΞΕΡΩ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΕΜΕΙΣ ΘΑ ΣΥΝΕΧΙΣΟΥΜΕ ΝΑ ΣΤΗΡΙΖΟΥΜΕ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΡΗΣ Κ ΤΠΤ ΑΛΛΟ.ΜΑΚΑΡΙ ΟΜΩΣ ΚΑΠΟΙΟΙ ΠΑΙΚΤΕΣ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΝ ΠΟΥ ΗΡΘΑΝ Κ ΝΑ ΞΥΠΝΗΣΟΥΝ ΓΙΑΤΙ ΜΑΣ ΕΧΟΥΝ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΕΙ ΠΟΛΥ.ΕΠΕΙΓΟΝΤΩΣ ΘΕΩΡΩ ΠΩΣ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΣΤΕ ΕΝΑ 5ΑΡΙ ΒΑΣΙΚΟ ΠΟΥ ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΤΗ ΔΙΑΦΟΡΑ ΓΙΑΤΙ ΜΟΝΟ ΜΕ 3ΠΟΝΤΑ ΔΕΝ ΣΩΖΕΤΑΙ Η ΧΡΟΝΙΑ.Κ ΤΕΛΟΣ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΣΤΟ ΜΑΡΟΥΣΙ ΠΟΥ ΑΠΕΔΕΙΞΕ ΚΑΤΙ ΠΟΥ Κ ΕΜΕΙΣ ΚΑΝΑΜΕ ΣΤΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ.ΟΤΙ ΑΚΟΜΑ Κ ΜΕ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΑΝ ΕΙΝΑΙ Η ΟΜΑΔΑ ΣΑΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ Κ ΣΩΣΤΑ ΔΟΥΛΕΜΕΝΗ ΚΑΝΕΙΣ ΥΠΕΡΒΑΣΕΙΣ.ΜΠΡΑΒΟ ΤΟΥΣ.
a bullet for your head
Προσπαθησα να βρω αν & ξενα σαιτ αναφερουν οτι ο Ντειβιντ Μπλατ ειναι πολυ κοντα στο να ερθει στον Αρη,αλλα δεν βρηκα κατι...

Εντιτ:Γραψτε ακυρο για ΜακΚαντς..ηταν 11\10\2009..Σορρι.
EXPLOITED ARIS
QUOTE(a bullet for your head @ Jan 15 2010, 14:08 ) *
Προσπαθησα να βρω αν & ξενα σαιτ αναφερουν οτι ο Ντειβιντ Μπλατ ειναι πολυ κοντα στο να ερθει στον Αρη,αλλα δεν βρηκα κατι...

Εντιτ:Γραψτε ακυρο για ΜακΚαντς..ηταν 11\10\2009..Σορρι.


http://www.eurobasket.com/Eurocup/basketba...p?NewsID=181882

Βασικα παραθετω αυτο γιατι ειναι το μονο που παρακολουθω απο τα ξενα.
Παντως αφου το εφερε η κουβεντα οποιος ξερει κ ενημερωνεται απο ξενα sport sites ας μου τα στειλει με pm.
Ενδιαφερομαι!!! smiley.gif
kaukasios
Έρχεται ο Μπλατ
Του Θωμά Αυγέρη
15/01/2010 (13:10)

Τον καταξιωμένο Αμερικανοϊσραηλινό τεχνικό, Ντέιβιντ Μπλατ, με τον οποίο έχει έρθει σε προφορική συμφωνία, θα υποδεχθεί στη Θεσσαλονίκη η ΚΑΕ Άρης. Ο Μπλατ θα αφιχθεί στο αεροδρόμιο "Μακεδονία" σήμερα, στις 18:00, προκειμένου να υπογράψει το συμβόλαιο συνεργασίας του με τον Άρη.

αυτο αναφερει το βασκετμπλογκ.
kaukasios
Ανακοίνωσε Μπλατ ο Άρης
Πρώτη καταχώρηση: Παρασκευή, 15 Ιανουαρίου 2010, 13:58


Σε προφορική συμφωνία με τον Ντέιβιντ Μπλατ για την ανάληψη της τεχνικής ηγεσίας ήρθε ο Άρης. Ο Αμερικανοϊσραηλινός τεχνικός θα βρίσκεται το απόγευμα στη Θεσσαλονίκη, για να υπογράψει το νέο του συμβόλαιο.

Η ανακοίνωση του Άρη αναφέρει:

«Τον καταξιωμένο Αμερικανοϊσραηλινό τεχνικό, Ντέιβιντ Μπλατ, με τον οποίο έχει έρθει σε προφορική συμφωνία, θα υποδεχθεί στη Θεσσαλονίκη η Κ.Α.Ε. ΑΡΗΣ. Ο κ. Μπλατ θα φθάσει στο αεροδρόμιο «Μακεδονία» σήμερα (Παρασκευή 15/01) στις 18:00, προκειμένου να υπογράψει το συμβόλαιο συνεργασίας του με τον Άρη.

zougla.gr
matt walsh
Μεγαλη προπονητατα ο Μπλατ..ισως καλυτερος κ απο Κατσικαρη...τετοιοι προπονητες κοσμουνε το ελληνικο μπασκετ!!
kseplenhs
εγώ δεν μπορώ να καταλάβω,αν ο άρης μπορούσε να φέρει προπονητή σαν τον μπλάτ,γιατί πέταξε 6 μήνες(και τον αντίστοιχο σχεδιασμό της φετινής χρονιάς) εμπιστευόμενος τους ματσόν και τους κατσικάρηδες?


kostas71
Το ερώτημα είναι, θα αλλάξει κάτι από το έμψυχο υλικό ή θα δουλέψει με το υπάρχον και όπου βγάλει;Είναι σε θέση η διοίκηση να καλύψει τις ανάγκες του προπονητή σε παίκτες.(γιατί εντάξει φέρνεις έναν καλό προπονητή αλλά αν δεν του παρέχεις τα μέσα...τότε του κόβεις τα χέρια).
rchos
QUOTE(kseplenhs @ Jan 15 2010, 15:46 ) *
εγώ δεν μπορώ να καταλάβω,αν ο άρης μπορούσε να φέρει προπονητή σαν τον μπλάτ,γιατί πέταξε 6 μήνες(και τον αντίστοιχο σχεδιασμό της φετινής χρονιάς) εμπιστευόμενος τους ματσόν και τους κατσικάρηδες?


μπορουσε?
θα σου πω το πιο απλο και αθωο σεναριο.ο κατσικαρης πληρωσε για να φυγει γιατι τοσο πολυ το ηθελε οποτε βρεθηκαν εξτρα λεφτα για να ερθει ο μπλατ.

εγω παντως δεν πιστευω οτι ειναι τοσο απλα τα πραγματα.θα το πω αλλιως.μαλλον εκει στην μπιλμπαο τον ηθελαν πολυ τον κατσικαρη οποτε εκαναν τα παντα για να τον αποκτησουν.
Timemaster
QUOTE(rchos @ Jan 15 2010, 18:41 ) *
μπορουσε?
θα σου πω το πιο απλο και αθωο σεναριο.ο κατσικαρης πληρωσε για να φυγει γιατι τοσο πολυ το ηθελε οποτε βρεθηκαν εξτρα λεφτα για να ερθει ο μπλατ.

εγω παντως δεν πιστευω οτι ειναι τοσο απλα τα πραγματα.θα το πω αλλιως.μαλλον εκει στην μπιλμπαο τον ηθελαν πολυ τον κατσικαρη οποτε εκαναν τα παντα για να τον αποκτησουν.



και εγώ αυτό φαντάζομαι!
rolleyes.gif

και για να πάμε και λίγο στα αγωνιστικά...

αμφίβολος για το παιχνίδι με την Καβάλα ο Μπετς!

http://www.basketnet.gr/main/1/a1/articles...is-priftis.html

η πλάκα είναι πως πριν μερικές εβδομάδες έγραψα πως προβλέπω να έχουμε και άλλους τραυματισμούς στους ψιλούς και να που γίνεται πραγματικότητα!
Δεν έλεγα καλύτερα μερικά νούμερα για το Τζόκερ;

Οπότε δύσκολα τα πράγματα μιας και η φροντ λάιν μας θα είναι σχεδόν ανύπαρκτη αν ο Άγγλος δεν προλάβει!



και τέλος ένα πολύ ωραίο άρθρο με το οποίο θα συμφωνήσω με την πρώτη και την τελευταία παράγραφο!
http://www.sday.gr/page.ashx?pid=2&aid=3004&autid=17
kseplenhs
QUOTE(rchos @ Jan 15 2010, 18:41 ) *
μπορουσε?
θα σου πω το πιο απλο και αθωο σεναριο.ο κατσικαρης πληρωσε για να φυγει γιατι τοσο πολυ το ηθελε οποτε βρεθηκαν εξτρα λεφτα για να ερθει ο μπλατ.

εγω παντως δεν πιστευω οτι ειναι τοσο απλα τα πραγματα.θα το πω αλλιως.μαλλον εκει στην μπιλμπαο τον ηθελαν πολυ τον κατσικαρη οποτε εκαναν τα παντα για να τον αποκτησουν.


τραβηγμένο μου φαίνεται να πλήρωσε και απο την τσέπη του αλλά τέλος πάντων.μπορεί και να έγινε...

το θέμα μου είναι γιατί προτίμησε τον κατσικάρη απο τον μπλάτ την επομένη της απόλυσης ματσον.δλδ τόσο πολύ παρασύρθηκε ολόκληρη διοίκηση απο την αβάντα όλων στον κατσικάρη και δεν μπόρεσε να διακρίνει τις καθαρές αξίες(όχι του κατσικάρη αλλά του μπλάτ που δεν νομίζω να υπάρχει άνθρωπος που να τον θεωρεί χειρότερο.ακόμα και αν ο κατσικάρης δικαίωνε τις όποιες αβάντες που είχε)?


να μην σου πώ οτι με διαθέσιμο μπλάτ,χαιρετάς ακόμα και τον ματσόν με το που τελειώνει η περσινή σεζόν μιας και απο την "ψευτοστήριξη" που είχε ο ιταλός,καλύτερα θα ήταν μια τέτοια(έστω δραστική) λύση...
Timemaster
QUOTE(kseplenhs @ Jan 15 2010, 19:39 ) *
τραβηγμένο μου φαίνεται να πλήρωσε και απο την τσέπη του αλλά τέλος πάντων.μπορεί και να έγινε...

το θέμα μου είναι γιατί προτίμησε τον κατσικάρη απο τον μπλάτ την επομένη της απόλυσης ματσον.δλδ τόσο πολύ παρασύρθηκε ολόκληρη διοίκηση απο την αβάντα όλων στον κατσικάρη και δεν μπόρεσε να διακρίνει τις καθαρές αξίες(όχι του κατσικάρη αλλά του μπλάτ που δεν νομίζω να υπάρχει άνθρωπος που να τον θεωρεί χειρότερο.ακόμα και αν ο κατσικάρης δικαίωνε τις όποιες αβάντες που είχε)?


να μην σου πώ οτι με διαθέσιμο μπλάτ,χαιρετάς ακόμα και τον ματσόν με το που τελειώνει η περσινή σεζόν μιας και απο την "ψευτοστήριξη" που είχε ο ιταλός,καλύτερα θα ήταν μια τέτοια(έστω δραστική) λύση...


A. Γιατί το Καλοκαίρι μπορεί να μην είχε λεφτά για τον Μπλατ αλλά να είχε για τον Κατσικάρη... ενώ τώρα να βρήκε λεφτά από την πώληση του Κατσικάρη!
Β. Επειδή ήθελε Έλληνα τεχνικό!
Γ. Επειδή εκείνη την περίοδο ο Κατσικάρης μπορεί να φαινόταν καλύτερη επιλογή ακόμα και από τον Μπλατ για μια πολυετής συνεργασία!


Βέβαια μπορεί και ο Μπλατ να μην ήθελε να έρθει εκείνη την εποχή στον Άρη και να περίμενε κάτι καλύτερο!



rchos
QUOTE(Timemaster @ Jan 15 2010, 19:45 ) *
A. Γιατί το Καλοκαίρι μπορεί να μην είχε λεφτά για τον Μπλατ αλλά να είχε για τον Κατσικάρη... ενώ τώρα να βρήκε λεφτά από την πώληση του Κατσικάρη!
Β. Επειδή ήθελε Έλληνα τεχνικό!
Γ. Επειδή εκείνη την περίοδο ο Κατσικάρης μπορεί να φαινόταν καλύτερη επιλογή ακόμα και από τον Μπλατ για μια πολυετής συνεργασία!


Βέβαια μπορεί και ο Μπλατ να μην ήθελε να έρθει εκείνη την εποχή στον Άρη και να περίμενε κάτι καλύτερο!



υπαρχει και μια αλλη παραμετρος και παραφιλολογια που λεει οτι ο μανατζερ του μπλατ εχει καποιες σχεσεις με την μπιλμπαο οποτε μεσολαβησε και αυτος.
παντως το οτι τωρα βρηκε λεφτα ο αρης για μπλατ δεν ειναι τραβηγμενο.ειναι απολυτως λογικο.
gallistis
QUOTE(rchos @ Jan 15 2010, 20:14 ) *
υπαρχει και μια αλλη παραμετρος και παραφιλολογια που λεει οτι ο μανατζερ του μπλατ εχει καποιες σχεσεις με την μπιλμπαο οποτε μεσολαβησε και αυτος.
παντως το οτι τωρα βρηκε λεφτα ο αρης για μπλατ δεν ειναι τραβηγμενο.ειναι απολυτως λογικο.


απ'οτι γραφει και η sportday σημερα,η σαρισσα εβαλε πλατη για να βρεθουν τα χρηματα για τον μπλατ.παντως με τοσες αλλαγες προπονητων και παιχτων,φοβαμαι μηπως σκασει κανενα κανονι και δεν εχουμε να πληρωσουμε ουτε το νερο.οπως κι επισης ο μπλατ θα θελει να κανει καποιες αλλαγες σε προσωπα.μαλλον θα αργησουμε να ξαναδουμε σκορδιλη,χρυσικοπουλο.
kostas71
Στα κίτρινα ο Ντέιβιντ Μπλατ (EIKONA ΜΕ ΦΑΝΕΛΑ ΤΟΥ ΑΡΗ ΣΤΟ ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΟ)


http://www.superbasket.gr/data/images/news...t_362/blatt.jpg
EXPLOITED ARIS
QUOTE(kostas71 @ Jan 15 2010, 23:57 ) *
Στα κίτρινα ο Ντέιβιντ Μπλατ (EIKONA ΜΕ ΦΑΝΕΛΑ ΤΟΥ ΑΡΗ ΣΤΟ ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΟ)


http://www.superbasket.gr/data/images/news...t_362/blatt.jpg



To στιγμιοτυπο ειναι απο τον αγωνα της Τεταρτης με τον Ολυμπιακο με το κυπελλο που νικαμε με 15 ποντους κ περναμε τελικο...
Επισης θελω κ ενα EVO X κ μια καταθεση 1.000.000 € σε λογαριασμο που θα σας δωσω!!! icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif

Περα απο την πλακα ειναι μεγαλη υποθεση να τον βλεπεις με τα διακριτικα μας γιατι οπως κ να το κανουμε ειναι απο τις μεγαλες μορφες του Ευρωπαϊκου μπασκετ αυτην τη στιγμη κ πρεπει κ εμεις να δειξουμε τον αναλογο σεβασμο κ να τον αφησουμε να κανει τη δουλεια του.
a bullet for your head
QUOTE(matt walsh @ Jan 15 2010, 15:38 ) *
Μεγαλη προπονητατα ο Μπλατ..ισως καλυτερος κ απο Κατσικαρη...τετοιοι προπονητες κοσμουνε το ελληνικο μπασκετ!!

Συμφωνω στα 2\3 της τοποθετησης σου...αυτο το μεσαιο τι το ηθελες?... rolleyes.gif
Πραγματικα τεραστια επιτυχια για τη ΚΑΕ Αρης...και για το Ελληνικο πρωταθλημα γενικοτερα,καθως ενας ακομη ταλαντουχος,ικανοτατος & επιτυχημενος κοουτς θα δουλεψει σ'αυτο..
Αν ο Κατσικαρης δεν καταφερε να εμπνευσει..& να αλλαξει γρηγορα την αγωνιστικη εικονα της ομαδας του Αρη,ο Μπλατ αισθανομαι οτι θα τα καταφερει...και ο κοσμος του Αρη σιγουρα θα τον λατρεψει..


QUOTE(kseplenhs @ Jan 15 2010, 15:46 ) *
εγώ δεν μπορώ να καταλάβω,αν ο άρης μπορούσε να φέρει προπονητή σαν τον μπλάτ,γιατί πέταξε 6 μήνες(και τον αντίστοιχο σχεδιασμό της φετινής χρονιάς) εμπιστευόμενος τους ματσόν και τους κατσικάρηδες?

Το λαθος-παραλειψη(πεστο οπως θελεις),του καλοκαιριου ηταν κατα τη γνωμη μου,πως δεν εκλεισαν τον Μαρκοπουλο..αλλα πριτιμησαν να δωσουν ψηφο εμπιστοσυνης στον Ιταλο..
hagi
Συμφωνω και επαυξάνω..Πολύ καλή κίνηση και άμεση γιατί η γκρίνια θα άρχιζε νωρίς.Ο Μπλατ είναι σίγουρα πολύ μεγαλύτερο όνομα από τον Κατσικάρη και νομίζω ότι δεν υπάρχει λόγος να μπαίνουμε σε σκέψεις για τα χρήματα και όλα αυτά τα οποία δεν γνωρίζουμε.. Εγώ προσωπικά ήμουν υπέρ του Κατσικάρη αλλά αυτό τελείωσε..Τώρα έχουμε έναν πολύ μεγάλο προπονητή που δίνει ακόμη μεγαλύτερο κύρος στην ομάδα και περιμένω με ανυπομονισία να δω τί έχει να μας δείξει μέσα στο παρκέ.. Σαφώς περιμένω πολλά και νομίζω ότι θα βελτιωθούμε ίσως ακόμη περισσότερο και από όσο περίμενα από τον Κατσικάρη.

Το μεγαλύτερο θέμα για μένα είναι αν τελικά ήρθε για να μείνει και αν ο Άρης θα μπορέσει να τον κρατήσει και του χρόνου ή ακόμη περισσότερο..Ας ελπίσουμε σε μια νέα αρχή αλλά να είναι η τελευταία γιατί δεν υπάρχουν άλλα περιθώρια πια για αλλαγές ακόμη και σε παίχτες.Δεν ξέρω βέβαια αν θα θέλει να αλλάξει κάτι αλλά καλύτερα ότι είναι να το κάνει του χρόνου έτσι ώστε η ομάδα να μπορέσει να βρει και την χημεία της κάποια στιγμή..

Καλώς μας ήρθες λοιπόν κυριε Μπλατ και ελπίζω στα καλύτερα.. Λέτε να είναι η αρχή μιας άλλης εποχής;;; Και στον Παναθηναϊκό μόλις ήρθε ο Ομπράντοβιτς άλλαξαν όλα...Για να δούμε..
a bullet for your head
QUOTE(kostas71 @ Jan 15 2010, 16:29 ) *
Το ερώτημα είναι, θα αλλάξει κάτι από το έμψυχο υλικό ή θα δουλέψει με το υπάρχον και όπου βγάλει;Είναι σε θέση η διοίκηση να καλύψει τις ανάγκες του προπονητή σε παίκτες.(γιατί εντάξει φέρνεις έναν καλό προπονητή αλλά αν δεν του παρέχεις τα μέσα...τότε του κόβεις τα χέρια).

Λογικα οταν επερχεται μια συμφωνια,καλυπτονται απ τη διοικηση(την εκαστοτε διοικηση),καποιες ''απαιτησεις'' του νεου προπονητη..
valsam
Ο Μπλατ παρακολούθησε το παιχνίδι του Άρη με την Χάποελ στην Ιερουσαλήμ και όπως σχολίασε... “είδα το παιχνίδι κι αυτό που έχω να είναι ότι ο Άρης έπαιξε καταπληκτικά και μακάρι να έχει αυτά τα εξαιρετικά ποσοστά σε κάθε αγώνα.

Εγω David τα μισα ποσοστα θελω σε καθε αγωνα (γιατι αυτα απλα δεν ξαναγινονται!)αλλα να ματωνουν στην αμυνα,αυτο γινεται να μου το κανεις?????(δυσκολα εκτος αν κανουμε μεταμοσχευση ποδιων στους 30φευγατους που΄χουμε με ποδια 20χρονων)

Μαλλον γελαστηκε ο ανθρωπος, ειδε τον Αρη στο Ισραηλ και σου λεει "αυτη η ομαδα μαμαει επιθετικα αν παιξουν και μια υποτυποδη αμυνα θα παρουμε και το προταθλημα"
Κελεπουρι ο ΑΡΗΣ για να μπω ξανα στον μπασκετικο χαρτη αφου φετος δεν ειχα καμια προταση !!!!!!
a bullet for your head
QUOTE(valsam @ Jan 16 2010, 01:45 ) *
Κελεπουρι ο ΑΡΗΣ για να μπω ξανα στον μπασκετικο χαρτη αφου φετος δεν ειχα καμια προταση !!!!!!

Αυτο που λες εχει μια βαση...και γω ειμαι της αποψης οτι ηρθε με ενα σχετικα βραχυπροθεσμο χρονικο οριζοντα..
Και ετσι να εξελιχθει παντως,δεν σημαινει πως & οι 2 πλευρες δεν μπορουν να βγουν ωφελημενοι...
Το οτι δεν ειχε φετος καποια προταση δεν μου λεει & κατι..διοτι ειναι γενικα αποδεκτο πως ειναι παρα πολυ καλος προπονητης..
gallistis
οπως και να εχει το ζητημα,η συμφωνια εξυπηρετει και τις δυο πλευρες.και τον μπλατ που δεν ειχε ομαδα,και εμας που εχουμε εναν καλυτερο προπονητη.εναν προπονητη που σιγουρα ειναι ενα απο τα τρια μεγαλυτερα ονοματα που εχουν ερθει στην ελλαδα(μετα απο ιβκοβιτς και ομπραντοβιτς)
GK_23
QUOTE(gallistis @ Jan 16 2010, 02:43 ) *
οπως και να εχει το ζητημα,η συμφωνια εξυπηρετει και τις δυο πλευρες.και τον μπλατ που δεν ειχε ομαδα,και εμας που εχουμε εναν καλυτερο προπονητη.εναν προπονητη που σιγουρα ειναι ενα απο τα τρια μεγαλυτερα ονοματα που εχουν ερθει στην ελλαδα(μετα απο ιβκοβιτς και ομπραντοβιτς)


Όπως επίσης εξυπηρετεί και τον ιδιοκτήτη της Μπιλμπάο, ο οποίος είναι ατζέντης τόσο του Μπλατ όσο και του Κατσικάρη... smiley.gif
EXPLOITED ARIS
QUOTE(sixama23 @ Jan 16 2010, 13:56 ) *
Όπως επίσης εξυπηρετεί και τον ιδιοκτήτη της Μπιλμπάο, ο οποίος είναι ατζέντης τόσο του Μπλατ όσο και του Κατσικάρη... smiley.gif


Οντως;;;
Δηλαδη μας εδωσε τον Μπλατ δανεικο για να αποκτησει εμπειριες στην προπονητικη;;; icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif
rchos
QUOTE(EXPLOITED ARIS @ Jan 16 2010, 12:43 ) *
Οντως;;;
Δηλαδη μας εδωσε τον Μπλατ δανεικο για να αποκτησει εμπειριες στην προπονητικη;;; icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif


ναι νομιζω οτι ισχυει.
αυτο εννοουσα και εγω χτες.
ειναι προφανες λοιπον πως αν οντως ισχυουν αυτα ο μπλατ δεν θα ρχοταν στον αρη αν δεν υπηρχε ο κατσικαρης.δεν το λεω για να του πουμε και ευχαριστω απλα ετσι φαινεται να ειναι οι καταστασεις.
θυμιζω οτι ο μπλατ δεν μπορει να δουλεψει στην ισπανια γιατι ειναι προπονητης της εθνικης ρωσιας σε περιπτωση που καποιος ρωττησει γιατι δεν πηρανε απευθειας τον μπλατ.


οπως ειπατε και οι υπολοιποι το σημαντικο ειναι ο αρης να μπορει να στηριξει την επενδυση που εκανε με αυτον τον προπονητη.
GK_23
QUOTE(rchos @ Jan 16 2010, 12:49 ) *
ναι νομιζω οτι ισχυει.
αυτο εννοουσα και εγω χτες.
ειναι προφανες λοιπον πως αν οντως ισχυουν αυτα ο μπλατ δεν θα ρχοταν στον αρη αν δεν υπηρχε ο κατσικαρης.δεν το λεω για να του πουμε και ευχαριστω απλα ετσι φαινεται να ειναι οι καταστασεις.
θυμιζω οτι ο μπλατ δεν μπορει να δουλεψει στην ισπανια γιατι ειναι προπονητης της εθνικης ρωσιας σε περιπτωση που καποιος ρωττησει γιατι δεν πηρανε απευθειας τον μπλατ.


οπως ειπατε και οι υπολοιποι το σημαντικο ειναι ο αρης να μπορει να στηριξει την επενδυση που εκανε με αυτον τον προπονητη.


Ρίξτε μια ματιά http://greekhoopz.blogspot.com/2010/01/gorka-arrinda.html. Αξίζει τον κόπο, 2 μέρες το ψάχναμε συνέχεια το θέμα...

Ασχέτως βέβαια του παρασκηνίου, ο Άρης απέκτησε έναν πολύ μεγάλο προπονητή.
EXPLOITED ARIS
QUOTE(sixama23 @ Jan 16 2010, 14:56 ) *
Ρίξτε μια ματιά http://greekhoopz.blogspot.com/2010/01/gorka-arrinda.html. Αξίζει τον κόπο, 2 μέρες το ψάχναμε συνέχεια το θέμα...

Ασχέτως βέβαια του παρασκηνίου, ο Άρης απέκτησε έναν πολύ μεγάλο προπονητή.


Aπ'οτι φαινεται ομως εχει αυστηρη ημερομηνια ληξεως.
Δε νομιζω να αποκτησουμε ποτε τετοια αιγλη ωστε να μπορεσουμε να κρατησουμε τετοιου ειδους κ κλασης προπονητη...
Μακαρι να βγω ψευτης,να μας ανεβασει επιπεδο κ να κατσει για πολλα χρονια...
gallistis
QUOTE(EXPLOITED ARIS @ Jan 16 2010, 13:09 ) *
Aπ'οτι φαινεται ομως εχει αυστηρη ημερομηνια ληξεως.
Δε νομιζω να αποκτησουμε ποτε τετοια αιγλη ωστε να μπορεσουμε να κρατησουμε τετοιου ειδους κ κλασης προπονητη...
Μακαρι να βγω ψευτης,να μας ανεβασει επιπεδο κ να κατσει για πολλα χρονια...


θα τον εχουμε εναμισι χρονο.εχει καθησει περισσοτερο καποιος στο παγκο του αρη?παντως και το γυναικακι διπλα του δεν ηταν κακο...



http://greekhoopz.blogspot.com/2010/01/gorka-arrinda.html
a bullet for your head
QUOTE(rchos @ Jan 16 2010, 12:49 ) *
θυμιζω οτι ο μπλατ δεν μπορει να δουλεψει στην ισπανια γιατι ειναι προπονητης της εθνικης ρωσιας σε περιπτωση που καποιος ρωττησει γιατι δεν πηρανε απευθειας τον μπλατ.

Ειναι ''αγραφος κανονας'' η' επισημος & θεσμοθετημενος?
Ρωταω διοτι & ο Σκαριολο ειναι κοουτς της εθνικης Ισπανιας αλλα εργαζεται παραλληλα & στη Ρωσια..& μαλιστα αν θυμαμαι καλα,πρωτα ειχε κλεισει στη Κιμκι & χρειαστηκε η Ισπανικη ομοσπονδια να αποσπασει το οκ του Ρωσικου συλλογου..
Razorblade Fish
QUOTE(a bullet for your head @ Jan 16 2010, 17:58 ) *
Ειναι ''αγραφος κανονας'' η' επισημος & θεσμοθετημενος?
Ρωταω διοτι & ο Σκαριολο ειναι κοουτς της εθνικης Ισπανιας αλλα εργαζεται παραλληλα & στη Ρωσια..& μαλιστα αν θυμαμαι καλα,πρωτα ειχε κλεισει στη Κιμκι & χρειαστηκε η Ισπανικη ομοσπονδια να αποσπασει το οκ του Ρωσικου συλλογου..

Κανονισμος της ACB ειναι,ο Σκαριολο και το πρωταθλημα Ρωσιας δεν εχουν καμια σχεση.
rchos
αυτο που λεει ο Razorblade Fish ειναι.
ειναι κανονισμος της ισπανικης λιγκας.
ο σκαριολο εχει σχεση με το ρωσσικο πρωταθλημα και την ισπανικη ομοσπονδια και οχι την ισπανικη λιγκα.
kostas71
"Μεγάλη επιτυχία για τον Άρη " Η επιλογή του Μπλάτ Θ.Ροδόπουλος
http://www.athlitikanea.gr/index.cfm?pid=2...mp;art_id=14711

Ακούγεται για επικείμενη συμφωνία Μάσει(Σκληρό πόκερ Αρη με Μάσεϊ http://www.basketnet.gr/main/1/a1/teams/1/...sey-siena.html) και για προσέγγιση σε Σόλομον.Λέτε να γίνει πανηγύρι;

http://www.athlitikanea.gr/modules/newspap...?date=2010-1-16
EXPLOITED ARIS
QUOTE(kostas71 @ Jan 16 2010, 20:07 ) *
Ακούγεται για επικείμενη συμφωνία Μάσει(Σκληρό πόκερ Αρη με Μάσεϊ http://www.basketnet.gr/main/1/a1/teams/1/...sey-siena.html) και για προσέγγιση σε Σόλομον.Λέτε να γίνει πανηγύρι;

http://www.athlitikanea.gr/modules/newspap...?date=2010-1-16


Θα ακουσουμε κ πολλα κ τρελα...
Μονο για τον Κιριλενκο δε θα μας πουνε κ αυτο παιζεται.

Να υποθεσω πως σε ενδεχομενο ενδιαφερον για Σολομον θα εχουμε αποχωρηση Κλαρκ;
Στη σφαιρα της φαντασιας κ υποθετικα παντα!!!
kostas71
QUOTE(EXPLOITED ARIS @ Jan 16 2010, 19:19 ) *
Θα ακουσουμε κ πολλα κ τρελα...
Μονο για τον Κιριλενκο δε θα μας πουνε κ αυτο παιζεται.

Να υποθεσω πως σε ενδεχομενο ενδιαφερον για Σολομον θα εχουμε αποχωρηση Κλαρκ;
Στη σφαιρα της φαντασιας κ υποθετικα παντα!!!

Πάντως για τον Μάσει δεν πρέπει να μόνο καπνός γιατί σήμερα ο Λάμποβιτς δεν έπαιξε καθόλου!
EXPLOITED ARIS
QUOTE(kostas71 @ Jan 17 2010, 01:34 ) *
Πάντως για τον Μάσει δεν πρέπει να μόνο καπνός γιατί σήμερα ο Λάμποβιτς δεν έπαιξε καθόλου!


Μας βλεπω να ψαχνουμε ομαδα να τον δωσουμε δανεικο οπως τον Φλετσερ παλιοτερα κ τον Ντεϊ φετος...
Καναμε κ τριετη συμβολαια,τρομαρα μας!!! icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif
hagi
Καλά ρε παιδιά δεν τον είδαμε ακόμη τον Λάμποβιτς μην τον κρίνουμε αρνητικά.Νομίζω ότι είναι καλός.Τώρα αν είναι να πάρουμε τον Μασεϊ και να τον δώσουμε δανεικό να ψηθεί δεν θα με χάλαγε καθόλου..

Να πούμε συγχαρητηρια για τη νίκη αν και όσο είδα μέχρι το πρώτο ημίχρονο , δεν βλεπόμασταν..Ελπίζω πραγματικά να αλλάξει κάτι ο Μπλατ γιατί έτσι δεν πάμε πουθενά.. Δεν μπορώ να καταλάβω όμως ρε γαμώτο γιατί δεν τραβάει η ομάδα;; Το υλικό μας είναι μια χαρά..φαίνεται ότι δεν ταιριάζουν οι παίχτες μετξύ τους,δεν εξηγήστε αλλιώς..Ας ελπίσουμε ο νέος κόουτς να το αλλάξει αυτό..
Σειρά έχει το ματς με Ολυμπιακό...Δύσκολη ακόμη και η νίκη,πόσο μάλλον το -14 που έχουμε να καλύψουμε(χάσαμε την διαφορά στο τέλος). Και είναι και νωρίς για τον Μπλατ να αλλάξει πράγματα,αλλά νομίζω ότι αν καταφέρει και αλλάξε την ψυχολογία μόνο αυτές τις μέρες τότε ίσως δούμε ντέρμπι..
valsam
Απλα ειναι τα πραγματα ρε παιδια!
Οι 30+ Μπετς-Κακιουζης-Ντικουδης-Χατζηβρετας-Λαμποβιτς (ΝΑΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΓΙΑΤΙ ΕΧΕΙ ΚΟΡΜΙ 40Ρη!) ειναι πιο αργοι και απο την σκια τους και δεν μπορουν να ακολουθησουν τους κοντους +τον Ριτσαρντσον που και αυτος ειναι γοργοποδαρος,με αποτελεσμα να ειμαστε εντελος ασυνδετοι και αστα να πανε!
Ο Ραισεβιτς ετρεχε σαν εφηβος μπρωστα στα δικα μας παλτα σημερα!
Εδω ειχαμε εναν 30φευγα προπερσι το "πουλεν μου" τον Σιγαλα και ηταν σαν την μυγα μες το γαλα επειδη ηταν αργος και γιαυτο τον εκραζα συνεχεια και ελεγα να τα παρατησει και τωρα τι θελετε δηλαδη να κανουμε με 5 30ρηδες ?
a bullet for your head
QUOTE(kostas71 @ Jan 16 2010, 19:07 ) *
"Μεγάλη επιτυχία για τον Άρη " Η επιλογή του Μπλάτ Θ.Ροδόπουλος
http://www.athlitikanea.gr/index.cfm?pid=2...mp;art_id=14711

Η αποψη του κ.Ροδοπουλου εχει βαρυτητα...και ειναι καλο να λεγονται για τον Μπλατ τα αυτοννοητα..απ τα χειλη ενος Ελληνα προπονητη..& μελους του Δ.Σ. του ΣΕΠΚ...τη στιγμη που η ιστοσελιδα του συνδεσμου προπονητων,προλαβε & ''ασχοληθηκε'' με τη παραιτηση του Κατσικαρη..αλλα οχι με την προσληψη του Μπλατ...τον οποιο παρεπιπτωντος, τον ειχε προσκαλεσει σε διεθνες σεμιναριο το 2007 στην Αθηνα,τις μερες του φαιναλ 4...
thrylos7
Όλα τα λεφτά σήμερα, ο Μπλατ να σηκώνεται αμέσως με το σφύριγμα της λήξης του ημιχρόνου και να προχωρά φορτωμένος προς τα αποδυτήρια και όλος ο κόσμος να λέει "μ' αυτά που βλέπει φεύγει, μη, κρατήστε τον!"... 24.gif

Η αλήθεια είναι ότι η ομάδα παρουσιάστηκε με πολύ καλύτερη ψυχολογία στο 2ο μέρος. Ο Μπλατ έδινε οδηγίες στους βοηθούς ακόμη και ελάχιστα πριν την έναρξη του β' ημιχρόνου (φαντάζομαι κάπως έτσι είδαμε Κλαρκ και Μάιλς μαζί στο παρκέ για κάποια λεπτά). Στο πρώτο, κρατούσε κάποιες σημειώσεις, κυρίως όταν γίνονταν οι αλλαγές των παικτών.

Όντως, τραγικό το ματς και ο Άρης στο πρώτο μέρος. Έυστοχος ο Πάουνιτς στο δεύτερο. Καλός και ο Ηλιάδης για τον Άρη. biggrin.gif

Συμφωνώ ότι ο Ραίσεβιτς έμοιαζε ολίγον τι υπερηχητικός σήμερα... όσο πάει βελτιώνεται τούτος;
kostas71
QUOTE(hagi @ Jan 17 2010, 00:35 ) *
Καλά ρε παιδιά δεν τον είδαμε ακόμη τον Λάμποβιτς μην τον κρίνουμε αρνητικά.Νομίζω ότι είναι καλός.Τώρα αν είναι να πάρουμε τον Μασεϊ και να τον δώσουμε δανεικό να ψηθεί δεν θα με χάλαγε καθόλου..

Να πούμε συγχαρητηρια για τη νίκη αν και όσο είδα μέχρι το πρώτο ημίχρονο , δεν βλεπόμασταν..Ελπίζω πραγματικά να αλλάξει κάτι ο Μπλατ γιατί έτσι δεν πάμε πουθενά.. Δεν μπορώ να καταλάβω όμως ρε γαμώτο γιατί δεν τραβάει η ομάδα;; Το υλικό μας είναι μια χαρά..φαίνεται ότι δεν ταιριάζουν οι παίχτες μετξύ τους,δεν εξηγήστε αλλιώς..Ας ελπίσουμε ο νέος κόουτς να το αλλάξει αυτό..
Σειρά έχει το ματς με Ολυμπιακό...Δύσκολη ακόμη και η νίκη,πόσο μάλλον το -14 που έχουμε να καλύψουμε(χάσαμε την διαφορά στο τέλος). Και είναι και νωρίς για τον Μπλατ να αλλάξει πράγματα,αλλά νομίζω ότι αν καταφέρει και αλλάξε την ψυχολογία μόνο αυτές τις μέρες τότε ίσως δούμε ντέρμπι..


Ας νικήσει τον Ολυμπιακό και θα είναι ένα βήμα προς την σωστή κατεύθυνση.Αν τώρα καλύψουμε και την διαφορά θα 'ηταν τέλεια! 69.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.