Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Άρης - Επικαιρότητα - Συζητήσεις
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Άρης
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135
hagi
QUOTE(lakersdynasty @ Sep 9 2009, 15:26 ) *
ωραια ολα αυτα παιδια και ναι ειναι αδικο να φταινε οι οπαδοι.

Αλλα τα λεφτα που θελει τωρα ο Αρης για να πουλησει τον Παπανικολαου αν τα επερνε απο τα διαρκειας δεν θα ηθελε να τον πουλησει.

το θεμα ειναι οτι υπηρξε ασυνεννοησια.

Αν πχ ο Αρης ειχε 4000 διαρκειας και γεμιζε το Αλεξαανδρειο με 4000x250 ευρω (μεσο ορο) θα ειχε 1 εκ για να φροντισει να ειναι ενταξει ο συλλογος φετος.

Με λιγα λογια εσεις περιμενατε την διοικηση να κρατησει τον Παπανικολαου και η διοικηση περιμενε εσας να γεμισετε το Αλεξανδρειο για να μπορσει να κρατησει τον Παπανικολαου και να ειναι ενταξει οικονομικα.

Ε αμα περιμενει ο ενας τον αλλο και δεν ειναι εμφανη τα κινητρα του καθενως καταληγουμε στην σημερινη κατασταση.

Τωρα ομως κατοπιν εορτης αυτες οι δηλωσεις οντως ηταν λαθος. Αλλα και η διοικηση στην προσπαθεια της να δειξει ο συλλογος την σταση που θελουν οι οπαδοι του να βγαζει προς τα εξω δηλαδη μια σταση περιφανη που δειχνει οτι δεν χρειαζομαστε κανεναν για να σταθουμε στα ποδια μας και να ειμαστε ανταγωνιστικοι, δεν ανοιξε το τομα της να πει δυο πραγματα και εγιναν οι δηλωσεις τωρα που τελειωνουν ολα.

Έτσι είναι παιδιά..Και γω ξενερώνω που τον πουλάμε αλλά μην τρελενόμαστε και τελείως.Στην τελική οι Αρειανοί ζητάμε ζητάμε αλλά διαρκείας δεν παίρνουμε..Τί να κάνουν και αυτοί;;

QUOTE(EIMAI ARIANOS @ Sep 9 2009, 18:53 ) *
να μην έφερνε τους άλλους παίκτες αυτό λέμε


Τέλος πάντως είναι σίγουρο ότι έκλεισε ο παπανικολαου ?

Ας είναι η όλη φάση κάτι που απλώς θα φέρει το κόσμο πιο κοντά στο γήπεδο

Ρε παιδιά έλεος,να μην έπαιρνε τους παίχτες που πήρε για να κρατήσει τον Παπανικολάου που δεν έπαιξε πέρσι και δεν ξέρουμε (και ποτέ δεν θα μάθουμε) αν θα έπαιζε φέτος;; Ήμαρτον δηλαδή που ξαφνικά δεν θέλουμε φτασμένους παίχτες..Μου φαίνεται λέμε ότι θέλουμε..

QUOTE(weirdo1977 @ Sep 9 2009, 23:15 ) *
τέτοιο ξενέρωμα δεν μπορώ να θυμηθώ ποτε έχω ξαναφάει ειλικρινά, αν μπορούσα θα ακύρωνα και το διαρκειας μου, φυσικά k δεν θα πάρω για την ευρωλίγκα, δεν έχω καμια διάθεση αυτήν την στιγμή...

Συνέλθετε παιδιά.Επαγγελματίες παίχτες είναι και αργά η γρήγορα στα λεφτά δεν λένε όχι.Θα έφευγε.Κανείς δεν θέλει να φύγει αλλά όλα δείχνουν ότι φεύγει..Δηλαδή ρε weirdo είσαι ΑΡΗΣ ή Παπανικολάου;;;; Γίνε τότε Ολυμπιακός αφού πάει εκεί...Και όχι μόνο εσύ αλλά όλα τα παιδιά εδώ που ισχυρίζεστε τέτοια ακραία κατά την γνώμη μου πράγματα...Είπαμε όλοι θέλαμε να μείνει,αλλά εδώ ξεφεύγει το πράγμα.Ένας παίχτης είναι.Ο Άρης δεν είναι ένας παίχτης.

QUOTE(EXPLOITED ARIS @ Sep 10 2009, 00:20 ) *
http://www.sport24.gr/html/ent/562/ent.314562.asp

Κ ο Ταπουτος ταλενταρα ηταν.Κ ο Βασιλειαδης...κ πολλοι αλλοι.
1000000 € ειναι πολυ καλα λεφτα.Κ εγω στενοχωρηθηκα αλλα ο παικτης δεν υπηρχε περιπτωση να μεινει κ να παιξει....Ο ιδιος δεν θα το ηθελε κ αργα η γρηγορα θα χαλαγε το γλυκο.Επισης μην ξεχνατε οτι εχουμε τον Ματσον προπονητη...Δεν ξερω ποσο θα επαιζε,οτι κ αν ελεγε ο τελευταιος!
Τι ειχαμε τι χασαμε!
Αυτα που δε μπορω να ακουω ομως ειναι κατι τρελα τυπου δε θα πατησω γηπεδο κ αλλα τετοια.Εγω θα παω να δω τον Αρη...Ουτε το Δαμιανιδη ουτε τον Τζεβελεκη ουτε κανενα τους.

Οι παιχτες ερχονται κ παρερχονται αλλα ο Αρης μενει.

Ακριβώς..Ότι είπα και πιο πάνω..Τί ακραία είναι αυτά ρε παιδιά..Δηλαδή λέμε τί πήραμε τον Κακιούζη που παρακαλάγαμε να έρθει άλλες χρονιές;; επειδή είναι 32 δεν μπορεί να παίξει;;Στα φιλικά καλά πάει πάντως..Λέμε για Ντικούδη και Χατζηβρέττα τί τους πήραμε;;Δηλαδή αν κρατάγαμε φέτος τον Παπ και δεν παίρναμε αυτούς και πατώναμε τί θα λέγαμε μετά..Έχουμε μέλλον;;;
Ξαναλέω ότι κανείς Αρειανός δεν ήθελε να δωθεί ο μικρός.Αλλά έτσι είναι αυτά.Πληρώνουν αυτοί που τα έχουν και ο παίχτης είναι επαγγελματιάς και φεύγει.Εξάλλου όλοι οι Αρειανοί που λένε λόγια ας πάνε στο γήπεδο να το γεμίσουν και ας κρατήσουν τους άλλους νέους που έχουμε για να μην χαθούν και αυτοί..
Απλά το ζήτημα είναι να πάρουμε ακόμη έναν παίχτη σίγουρα ακόμη με αυτά τα λεφτά..

Πάμε μπροστά και δεν πρέπει να κοιτάμε πίσω..Ότι έγινε έγινε.Σε 19 μέρες δίνουμε το πρώτο σημαντικό αγώνα για την Ευρωλίγκα και πρέπει εκεί να επικεντρωθούμε..Φέτος έχουμε τα φόντα να κάνουμε το κάτι παραπάνω βάσει ρόστερ..Αυτό πρέπει να κοιτάμε κατά την γνώμη μου.Έτσι και αλλιώς δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτα παραπάνω.Ο παίχτης σχεδόν πουλήθηκε.Με το να λέμε ακραία πράγματα και να μην πάει κανένας στο γήπεδο δεν βοηθάμε αλλά καταστρέφουμε την ομάδα και δεν δείχνουμε σεβασμό στους μεγάλους (σε αξία) παίχτες που έχουμε φέτος στην ομάδα μας..Αυτούς θα πρεπει να τους χειροκροτήσουμε φέτος και να τους ενισχύσουμε ώστε να μας δείξουν τί μπορούν να κάνουν..Αυτά από εμένα......
Paris87
Παντως ο Ματσον απο οτι βλεπω προωθει αρκετα τον Λινο στα φιλικα, αρα στηριζει πολλα επανω του, και καλα κανει...Ο Λινος εαν εχει τον εξελιξη που δειχνει, θα περασει τον Παπανικολαου...
(Για αυτον τον παιχτη προβλεπω να πεφτουν κεφαλια)
reth1
75-74 Εχθες ο Αρης με Εφές. Έχουμε κάπου στατιστικά;

Οπς, τα βρήκα! http://www.metrosport.gr/archives/29456

Μου φαίνεται ή ο Χρυσικόπουλος ήδη ετοιμάζεται για τη θέση του μικρού Παπ;
22ιος
Όπως σας τα είπα χθες για Λάζαρο Παπαδόπουλο.

http://www.sport24.gr/html/ent/667/ent.314667.asp

Αντε να δούμε....Πολύ καλή κίνηση μου φαίνεται...αν και προτιμούσα όπως έχω ξαναπει την παραμονή του Κωστάκη..
Yusaku
QUOTE(reth1 @ Sep 10 2009, 16:04 ) *
75-74 Εχθες ο Αρης με Εφές. Έχουμε κάπου στατιστικά;

Οπς, τα βρήκα! http://www.metrosport.gr/archives/29456

Μου φαίνεται ή ο Χρυσικόπουλος ήδη ετοιμάζεται για τη θέση του μικρού Παπ;



ναι ναι... για να τον παρετε εσείς! Ήδη ο Τζεβ έχει εκθειάσει στον Γιανακόπουλο για το πόσο καλό παιδί είναι ο Χρυσικόπουλος... rolleyes.gif

Πάντως παιδιά... κανείς δεν μίλησε να μην πάμε στο γήπεδο... απλώς όλοι συζητούσαμε για το πόσο θυμωμένοι/εκνευρισμένοι/απογοητεύμενοι ήμασταν από τη στάση της διοίκησης για το θέμα αυτό. Για να μην παρεξηγηθώ, δεν είμαι κάποιος αντι-Τζεβελεκικός/Δαμιανιδικός. Ίσα ίσα, όποιος διαβάσει τα ποστ μου για τη διοίκηση μέχρι το θέμα του Παπ. θα καταλάβει ότι ήμουν μαζί τους.
Απλά τώρα έχουν χάσει την εμπιστοσύνη μου! ΔΕΝ πρόκειται να τους πιστέψω ξανά λόγω της στάση τους. Ούτε λόγια...ούτε εξαγγελίες...ούτε παράπονα που μπορεί να έχουν... μόνο τις πράξεις.

Τέλως πάντων... μια και το θέμα είναι για τα νέα του Άρη... ο Στινσόν μάλλον παίρνει δρόμο...
http://www.athlitikanea.gr/index.cfm?pid=2...amp;art_id=9933

τα τελευταία 2 χρόνια δεν έχουμε άσσο... για να δούμε φέτος...
Warrior
Καλησπερα σε ολους.... icon_wave.gif

Σε εντελως διαφορετικα κλιμα φανταζομουν οτι θα κανω το πρωτο μου ποστ(μετα απο
τοσο καιρο)στο φορουμ,αλλα με προλαβαν οι εξελιξεις.

Ειναι μια πολυ δυσκολη μερα για την ομαδα μας.Η πωληση του Παπανικολαου,κατα την αποψη μου,ειναι
μια τραγικη αποφαση απο οποια πλευρα και αν το δει κανεις.Δεν υπαρχει καμια λογικη σε αυτην την
κινηση,ουτε με πειθουν οι δικαιολογιες που ακουγονται.

Τα ερωτηματα ειναι παρα πολλα και πρεπει να βγει (αμεσα) η ΚΑΕ επισημα να τοποθετηθει για το τι
ακριβως συμβαινει στην ομαδα και γιατι οδηγηθηκαμε σε μια τετοια πωληση(γροθια στο στομαχι της
συντριπτικης πλειοψηφιας του κοσμου και μεγαλο πληγμα στο πρεστιζ της ομαδας) 20 μερες πριν τα
προκριματικα της Ευρωλιγκας.

Τα περισσοτερα μεσα γραφουν οτι πωληθηκε για να βγει οικονομικα η χρονια.Αν δεν υπαρχουν χρηματα
λοιπον γιατι κανεις ακριβες μεταγραφες?Χρειαζονταν να ερθουν και οι 3 διεθνεις?Τοσα χρονια ακουγαμε
οτι ο μονος τροπος να χτυπησουμε μακροπροθεσμα τα εκατομμυρια των ΠΑΟ-ΟΣΦΠ,θα ηταν να
στηριχθουμε σε παιδια που θα βγαλουμε απο τις ακαδημιες και να τα πλαισιωσουμε με κανα δυο
εμπειρους Ελληνες και κανα δυο καλους ξενους.Αυτο δεν μας λεγανε τοσο καιρο?Πως ξαφνικα λοιπον
εγινε στροφη 180 μοιρων και ξε-πουλας με τοση βιασυνη και ευκολια το 1ο ταλεντο που βγαζεις μετα
απο 15 χρονια?Τοσο μεγαλη ειναι η "τρυπα"?Και πως δημιουργηθηκε,ποιος ευθυνεται για τον τραγικο
σχεδιασμο που εχει πεσει εξω κανα εκατομμυριο πριν καλα καλα ξεκινησει η σεζον?

Περυσι υπηρχε ανοιγμα και πουλησαμε τον Μασει,φετος παλι υπαρχει ανοιγμα και δινουμε τον Παπ.Αντε
δινουμε και τον Λινο του χρονου...Μετα ΤΙ?Ειναι σοβαρος σχεδιασμος με οραμα αυτος?

Και απο την αλλη γραφονται για Παπαδοπουλο,Καλαμποκη,Μασσει κλπ.Ποιος κοροιδευει ποιον
τελικα?Πρεπει να βγουν να μας ξεκαθαρισουν τι συβαινει αμεσα,ποιο ειναι το πλανο τους.Αν εχουν
καποιο...

Γιατι χθες ειχαμε το ΓΣ τον μετοχων και αυτο που μαθαμε ηταν οτι μαζευτηκαν για να ορισουν την τιμη
πωλησης του μικρου.Αντι να πουν οτι θα βαλουμε ο καθενας απο λιγα να καλυψουνε τυχον
ανοιγμα,ορισανε το "πλαφον"!Αφου λοιπον δεν ειναι διατεθιμενοι να βαλουν ουτε ενα Ευρω και κανουν
διαχειριση(για την ακριβεια προχειρο-διαχειριση)ας πανε και οι μετοχες του μπασκετ στην λεσχη να
δουμε τι μπορει να γινει.

Συμφωνα με αυτα που ακουγονται,ειναι μεσα Σεπτεμβρη και δεν υπαρχουν εσοδα απο τηλεοπτικα και
χορηγος.Το τμημα μαρκετινγκ της εταιριας(αμα θελουμε να το δουμε και τεχνοκρατικα) ειναι εντελως
ανυπαρκτο.Και γι'αυτα ποιος ευθυνεται,παλι ο κοσμος?

Βγαινει ο Τζεβελεκης προχθες και λεει(εμμεσως) οτι τον πουλαμε επειδη τα διαρκειας ειναι 1000.Αν ηταν
3000 δεν θα το σκεφτονταν συμφωνα με αυτα που ειπε...Καταρχην στις 28/8(συμφωνα με τον Κεχαγια,
υπευθυνο θεματων επικοινωνιας και δραστηριοτητων της ΚΑΕ Αρης)τα διαρκειας ηταν λιγο κατω απο
2000:
http://athlitikanea.gr/index.cfm?pid=2&...amp;art_id=9290

Που ειναι η αληθεια και που το ψεμα?

Και ναι σιγουρα ο κοσμος δεν εχει στηριξει την ομαδα οσο πρεπει τα τελευταια χρονια,εχει και αυτος τις
ευθυνες του,αλλα δεν μπορουμε να τον κατηγορουμε για την πωληση.Ποιες κινησεις εκανε η ΚΑΕ για να
προωθησει τα διαρκειας?Κανει καλες μεταγραφικες κινησεις για αρχη και αφηνει να εξελλισεται ενα
σιριαλ που διασυρει την ομαδα επι δυο μηνες σε εφημεριδες,σαιτ,φορουμ κλπ.Λογικο ειναι πολυ κοσμος
να τηρει σταση αναμονης.Εκ των πραγματων δικαιωνεται μετα τις τελευταιες εξελιξεις.
Αν χθες ανακοινωναν την παραμονη του Παπ θα βλεπανε για ποτε θα ειχαν εκτοξευση στις
πωλησεις.Γιατι ο κοσμος εχει κριση και βλεπει και στηριζει πραγματικα οταν γινεται σωστη δουλεια.

Και στην τελικη αν εχεις τοσο μεγαλη αναγκη βγαινεις και λες στην αρχη του καλοκαιριου,οτι ναι μεν
δεχομαστε την wild card,αλλα υπαρχει προβλημα στα οικονομικα και χρειαζομαστε την στηριξη του
κοσμου για να ανταπεξελθουμε και να κρατησουμε τα νεα ταλεντα στην ομαδα.Δεν μιλας για την
"Ανα-γενεσις"(αληθεια τι απεγινε αυτη?) και για ομαδα 40 επιχειρηματιων που συγκροτειται και θα φερει
νεα εποχη στην ομαδα.

Μεγαλη η απογοητευση sad.gif και πολλα τα αναπαντητα ερωτηματα... angry.gif

Το μονο που ευχομαι ειναι τα λεφτα να ενισχυσουν περαιτερω το υπαρχον ροστερ και να μην υπαρχουν
τρυπες και ολα τα παραπανω.θα ηταν ισως το μονο που θα μπορουσα να καταλαβω.Οχι ομως και να το
εγκρινω,μιας και κατα την γνωμη μου ειναι κοντοφθαλμος τετοιος σχεδιασμος.Χωρις να εχω θεσει και
καθολου το ηθικο θεμα στην ολη την ιστορια,οπου το κοστος ειναι ανυπολογιστο... 68.gif 68.gif

υγ:σορρυ αν κουρασα με το μακροσκελες ποστ....smile.gif
xavier
στιγμιοτυπα με εφες
http://euroleague.infrontams.tv/#
Yusaku
QUOTE(Warrior @ Sep 10 2009, 18:10 ) *
Μεγαλη η απογοητευση sad.gif και πολλα τα αναπαντητα ερωτηματα... angry.gif

Το μονο που ευχομαι ειναι τα λεφτα να ενισχυσουν περαιτερω το υπαρχον ροστερ και να μην υπαρχουν
τρυπες και ολα τα παραπανω.θα ηταν ισως το μονο που θα μπορουσα να καταλαβω.Οχι ομως και να το
εγκρινω,μιας και κατα την γνωμη μου ειναι κοντοφθαλμος τετοιος σχεδιασμος.Χωρις να εχω θεσει και
καθολου το ηθικο θεμα στην ολη την ιστορια,οπου το κοστος ειναι ανυπολογιστο... 68.gif 68.gif


Πέστα ρε πολεμιστή...
Νομίζω ότι είναι μια πολύ καλή σύνοψη των αισθημάτων της συντριπτική πλειοψηφίας των φιλάθλων του Άρη για όσα συμβαίνουν στην ομάδα μας!
kobe81
εμενα το προβλημα μου και το ξενερωμα μου ειναι ακριβως σε καποια πραγματα πο πε ο πολεμιστης..ο παπ ειναι το πρωτο ταλεντο πυο βγαζει ο αρης απο τα σπλαχνα του εδω και 20 χρονια...ειναι 18 στα 19 και εχει μπροστα του 10-15 χρονια καριερα αμα ειναι καλα το παιδι..ποιος ο λογος λοιπον αν τονπουλησουμε?τα λεφτα ειναι πολλα...σε 3 χρονια αν συνεχιζε ετσι ποσο θα εκανε?αμα ξεκινησουμε ποιος μου λεει οτι ο λινος σε 2 χρονακια δνε θα πωληθει?και για να το παω ακομα παρακατω...χατζηβρεττας 32,κακιουζης 33,ντικουδης 33,μπετς 35,παπαδοπουλος που ακουστηκε 32,καλαμποκης 31...δλδ πουλαμε ενα παιδι 18 για να παιξουμε με μεοσ ορο 32 χρονων?να κανουμε τι?να παρουμε πρωταθλημα?υπαρχει τετοια περιπτωση?η να βγουμε ευκολα τριτοι?ΕΙΝΑΙ ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΛΑΘΟΣ ΑΠΟ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΚΗΣ ΚΑΙ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ ΠΛΕΥΡΑΣ Η ΠΩΛΗΣΗ...γτ το 1 εκ θα καλυψει αναγκες 1 χρονου..ενω ο παπα θα παιζε μπασκετ σητν ομαδα τουλαχιστον 4-5 χρονια...και μετα βλεπαμε...λενε οτι τα διαρκειας ειναι 1000..και τι περιμενουν?να τα ανεβασουν μετα απο τετοια πωληση?εκτος αν ειναι εκβιασμος αυτος να παμε ναπαρουμε τα διαρκειας και ξαφνικα ως δια μαγειας να μας πουνε οτι δεν υπαρχει μεταγραφη...

δεν θελω να μαι μαντης κακων...αλλα ο παοκ καποτε ειχε βασιλειαδη-βασιλοπουλο-μαυροκεφαλιδη=αποστιλιδη..τους ξεπουλησε κι εφτασε να παιζει την υπαρξη του με μας τη στιγμη που αυτοι κανουν καριερα...ο ηρακλης ειχε διαμαντιδη-χατζηβρεττα-παπαδοπουλο-σοφο τος ξεπουλησε και ειναι 4 χρονια στην Α2...δεν θελω να γινω μαντης κακων αλλα βλεπω σε 3-4 χρονακια να βλεπουμε τον παπ να μεγαλουργει με αλλη φανελα κι εμας να βολοδερνουμε...

και οπως ειχα ξαναπει..σολομον-παντιους-στακ-γουλκινσον-μασσευ-νελσον-παπα..ολοι ηταν αγαπημενα παιδια της κερκιδας..κι ολους τους εχουμε χασει..πως να παει ο κοσμος στο γηπεδο λοιπον?να βλεπει τον στινσον και τον αργυροπουλο?
valsam
Εχουν δει τα ματακια μου ομαδες σε τοπικες κατηγοριες που ηταν φτιαγμενες με παικτες που επαιζαν Α1 και ηταν και διεθνεις αρκετοι, και αυτοι οι παικτες ηταν ακριβος μετα την αποσυρση τους απ'τα μεγαλα σαλονια, περιπου στην ηληκια των δικων μας πρωην διεθνων και τα πιτσιρικια αντιπαλοι τους εκαναν γιογιο !!!!!!!!!!!!
Μακαρι να βγω ψευτης αλλα για ενα ημηχρονο μας βλεπω φετος!!!!!!!!
wagner love
κι εγω ειμαι απογοητευμενος που φευγει μαλλον ο κωστακης. αλλα αν δεν γουσταρεις μην εισαι αρης (δεν μιλαω προσωπικα, γενικα μιλαω)... βλεπω το κιτρινο χρωμα, αρη παρανοω.στοχος η ευρωλιγκα με οποιους παικτες και να εχουμε. 29 σεπτεμβριου ειναι τα κρισιμα. τιποτα αλλο.
hagi
QUOTE(wagner love @ Sep 11 2009, 04:00 ) *
κι εγω ειμαι απογοητευμενος που φευγει μαλλον ο κωστακης. αλλα αν δεν γουσταρεις μην εισαι αρης (δεν μιλαω προσωπικα, γενικα μιλαω)... βλεπω το κιτρινο χρωμα, αρη παρανοω.στοχος η ευρωλιγκα με οποιους παικτες και να εχουμε. 29 σεπτεμβριου ειναι τα κρισιμα. τιποτα αλλο.



ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ.....ΤΙΠΟΤΕ ΑΛΛΟ...ΤΕΛΟΣ peace.gif peace.gif peace.gif
Point Guard
QUOTE
Στον τελικό του τουρνουά Κάορλε ο Άρης Οι «κίτρινοι» κέρδισαν το ροζ φύλλο αγώνα μετά από τρεις συνεχόμενες ήττες επί ιταλικού εδάφους, επικρατώντας της Μπένετον Τρεβίζο με 83-80 στον ημιτελικό του τουρνουά του Κάορλε

Κώστας Βελιτσικάκης (11 Σεπτεμβρίου 2009 21:53)

Ο Άρης επικράτησε της Μπένετον Τρεβίζο με 83-80 στον ημιτελικό του τουρνουά του Κάορλε, έχοντας σε πολύ καλή βραδιά για άλλη μία φορά τον Μιχάλη Κακιούζη. Οι παίκτες του Αντρέα Ματσόν για ακόμη ένα παιχνίδι εμφάνισαν προβλήματα στην αμυντική λειτουργία τους, με αποτέλεσμα η ιταλική ομάδα να πάρει «κεφάλι» στο σκορ από το πρώτο δεκάλεπτο. Το ημίχρονο βρήκε τις δύο ομάδες στο 46-32, την ίδια στιγμή που ο Αντρέα Ματσόν ήταν αρκετά προβληματισμένος από την εμφάνιση των παικτών του.

Κατά τη διάρκεια του δευτέρου μέρους οι «κίτρινοι» ανέβασαν στροφές στην απόδοσή τους, και κατάφεραν να κάνουν το δυναμικό καμ-μπακ στην αναμέτρηση. Είναι χαρακτηριστικό το γεγονός, ότι ο Άρης πέτυχε 27 πόντους στην τρίτη περίοδο του ημιτελικού του τουρνουά και να μειώσει την εις βάρους του διαφορά στους εφτά πόντους (65-59). Στην τέταρτη και τελευταία περίοδο ο επιθετικός οίστρος των «κίτρινων» συνεχίστηκε, και με ηγέτη τον Κίντρεν Κλαρκ ο Άρης προηγήθηκε με δέκα πόντους (78-68). Όμως, κάποια αλλεπάλληλα λάθη των παικτών του Αντρέα Ματσόν έδωσαν την ευκαιρία στους «πράσινους» να μειώσουν σε απόσταση αναπνοής (77-78), ένα λεπτό πριν ακουστεί η κόρνα της λήξης. Πλέον, ο Άρης αναμένει να μάθει ποιος θα είναι ο αντίπαλός του στον τελικό του Σαββάτου (12/09), και ο οποίος θα προκύψει από τον δεύτερο ημιτελικό ανάμεσα στις Καντού και Βενέτσια.

ΑΡΗΣ: Κλαρκ 9, Στίνσον 7, Ρίτσαρντσον 13 (3/3 τρίποντα), Χατζηβρέττας 4, Ντικούδης 9, Σκορδίλης 5, Μπέλσερ 8, Μπάρλος 12, Κακιούζης 16 (5/10 δίποντα, 2/3 τρίποντα), Αργυρόπουλος, Χρυσικόπουλος, Μούρτος

athlitikanea.gr/
xavier
Benetton: De Nicolao (0/1 da tre), Mukubu 7 (3/3, 0/2), Hukic 8 (4/5, 0/2), Martin 14 (4/5, 2/4), Quarisa ne, Sandri 4 (1/1), Hackett 11 (4/9, 1/1), Neal 23 (6/8, 1/4), Wallace 9 (3/4, 0/1), Renzi 4 (1/4, 0/2), Saccaggi ne, Fabi ne. All. Vitucci

Aris: Clark 9 (2/5, 1/7), Argyropoulos, Stinson 7 (2/4, 0/1), Richardson 13 (1/4, 3/3), Chatzivrettas 4 (1/2, 0/1), Dikoudis 9 (4/6, 0/1), Skordilis 5 (2/2), Belser 8 (1/1, 2/3), Kakiouzis 16 (5/10, 2/3), Barlos 12 (2/2, 2/2), Crysikopoulos ne,
celtic_pride
QUOTE(wagner love @ Sep 11 2009, 04:00 ) *
κι εγω ειμαι απογοητευμενος που φευγει μαλλον ο κωστακης. αλλα αν δεν γουσταρεις μην εισαι αρης (δεν μιλαω προσωπικα, γενικα μιλαω)... βλεπω το κιτρινο χρωμα, αρη παρανοω.στοχος η ευρωλιγκα με οποιους παικτες και να εχουμε. 29 σεπτεμβριου ειναι τα κρισιμα. τιποτα αλλο.


φίλε τα είπες ολα..... 29/9... Τελικός.... Απλά....




Επιτέλους νίκη σε φιλικό!!! smiley.gif
Timemaster
και δεύτερη συνεχόμενη νίκη με mvp του παιχνιδιού τον Σκορδίλη με 19πόντους και 9 ριμπάουντ

smiley.gif

http://www.metrosport.gr/archives/29782
EXPLOITED ARIS
QUOTE(Timemaster @ Sep 14 2009, 10:29 ) *
και δεύτερη συνεχόμενη νίκη με mvp του παιχνιδιού τον Σκορδίλη με 19πόντους και 9 ριμπάουντ

smiley.gif

http://www.metrosport.gr/archives/29782


Δε νομιζω πως ειναι αγωνας για ασφαλη συμπερασματα απο τη στιγμη που ο Στινσον ειχε 13 ποντους με 8 κλ και 6 ριμπ...
Τιποτα αμπαλοι θα ηταν...



Μπαινουμε σε εβδομαδα μεταγραφων λοιπον... icon_drunk.gif
athinaios
ανακοινωθηκε η μεταγραφη του παπανικολαου.τωρα θα φανει αν τα λεφτα της μεταγραφης ειναι για να παρει παικτη που θα κανει το κατι παραπανω η απλα θα καλυψει το φετινο μπατζετ.για να δουμε...
SteelGandalf
Έχω να μπω καιρό εδώ μέσα και ένας από τους λόγους είναι το γεγονός της διαφαινόμενης (μέρες πριν) και δεδομένης πλέον, πώλησης του Κώστα Παπανικολάου.

Ήμουν από αυτούς που δεν πίστευαν πως θα παραχωρηθεί φέτος ο μικρός, αλλά έκανα λάθος. Βλέπετε κάποιους δεν τους σταματάει τίποτα, όταν βάλουν κάτι στο μυαλό τους. Ούτε ακόμα και τόσος κόσμος της ομάδας που αντιδρούσε σε μια τέτοια εκδοχή. Έχω πει και άλλη φορά πως δεν έχω σε εκτίμηση τον κύριο Δαμιανίδη (έτσι μου βγαίνει, δεν έχω στοιχεία για να του προσάψω κάτι), αλλά δεν περίμενα να ξεπουλήσει έτσι τόσο κόσμο (γιατί για εμένα προσωπικά ξεπούλημα είναι).

Έχω ξενερώσει οικτρά και άσχετα του πως θα πάει η ομάδα μας φέτος (που φυσικά θέλω να τη δω να πηγαίνει καλά), δεν είχα/έχω διάθεση να γράψω κάτι (πέραν αυτού του post).

Συγχαρητήρια σε σας προσωπικά κύριε Δαμιανίδη, αλλά και σε όλους όσους συναίνεσαν στην παραχώρηση του μικρού, ο οποίος συνετέλεσε (άθελα του το παλικάρι και του εύχομαι τα καλύτερα) στο να μικρύνει, ακόμη περισσότερο, ο Άρης μας...

Υ.Γ. Δεν θέλω να γίνω μελοδραματικός. Έγραψα απλά αυτά που νιώθω για την όλη κατάσταση και για την "προδοσία" (αφού τόσο καιρό άλλα μας έλεγαν και στο τέλος άλλα έπραξαν και χωρίς καμία ενημέρωση του κόσμου) που θεωρώ πως έχουμε υποστεί, ένα μεγάλο (αν όχι το μεγαλύτερο) μέρος του λαού του Άρη... sad.gif
valsam
Τζαμπα μαγκες !!!!!!!!!!
Προεδροι χωρις να βαζουν ουτε ενα ευρω !!!!!!!!!!!
Και απο πανω να παιρνουν και μισθο !!!!!!!!!!!!!
Ρε ουστ !!!!!!!!!!!!
Τωρα εχουν το εκατομυριο του Παπ για να μασουλησουν !!!!!!!!!!!!!
Μας εφεραν τον Στινσον και τον Μπαλσερ (ουτε στην Α2 δεν παιζουν !)και δεν μας ελεγαν ποσο κανουν για να μας πουν στο τελος οτι στοιχιζαν απο 250 ο καθενας !!!!!!!!
Ολα για την μασα !!!!!!!!!!
giannis77
εγω τα ειχα πει οτι ο παπ θα πουληθει αλλα ολοι τοτε με κραζατε γιατι δεν θελατε να το πιστεψετε προφανως εγω ομως βγηκα αληθινος γιατι εβλεπα τιν ολη υποθεση χωρισ συναισθηματισμους και παροπιδες.ειμαι πολυ χαρουμενος που κατεληξε σε εμας αν και καποιοι ελεγαν οτι αποκλειεται αν πωληθει στον ολυμπιακό τωρα ολοι αυτοι θα τον βγαλουν αχρηστο και μικρο ταλεντο
the hoop
Μεγαλη ζημια θα κανει στον Αρη η πωληση Παπανικολαου..

Εχει ξενερωσει ο κοσμος. Μονο οι λεγεωναριοι της ΚΑΕ γωνιακο μαγαζι προσπαθουν να δικαιολογησουν τα αδικαιολογητα.
Yusaku
QUOTE(the hoop @ Sep 14 2009, 20:14 ) *
Μεγαλη ζημια θα κανει στον Αρη η πωληση Παπανικολαου..

Εχει ξενερωσει ο κοσμος. Μονο οι λεγεωναριοι της ΚΑΕ γωνιακο μαγαζι προσπαθουν να δικαιολογησουν τα αδικαιολογητα.


Και όχι μόνο αυτοί. Όλα τα κύρια ΜΜΕ (ράδιο - εφημερίδες) δεν λένε κουβέντα... όπως κ ο Σούπερ 3. Έιναι εμφανές ότι υπάρχει γραμμή να μην πει κανείς τίποτα. Και μετά από αγώνες ενάντια σε στις 2 ομάδες των Αθηνών θα φωνάζουν οι ίδιοι που τώρα σιωπούν για το κατεστημένο των Αθηνων.... rolleyes.gif rolleyes.gif
Timemaster
QUOTE(valsam @ Sep 14 2009, 19:44 ) *
Τζαμπα μαγκες !!!!!!!!!!
Προεδροι χωρις να βαζουν ουτε ενα ευρω !!!!!!!!!!!
Και απο πανω να παιρνουν και μισθο !!!!!!!!!!!!!
Ρε ουστ !!!!!!!!!!!!
Τωρα εχουν το εκατομυριο του Παπ για να μασουλησουν !!!!!!!!!!!!!
Μας εφεραν τον Στινσον και τον Μπαλσερ (ουτε στην Α2 δεν παιζουν !)και δεν μας ελεγαν ποσο κανουν για να μας πουν στο τελος οτι στοιχιζαν απο 250 ο καθενας !!!!!!!!
Ολα για την μασα !!!!!!!!!!


όπως αναγράφει εδώ:
http://www.sport24.gr/html/ent/421/ent.315421.asp

ο Άρης παίρνει 1.000.000ε από τα οποία τα 400.000ε άμεσα και τα υπόλοιπα λογικά μέσα στην χρονιά.

Είναι πεπεισμένος πως τα λεφτά θα πάνε στα συμβόλαια των παιχτών που ήρθαν εως τώρα...
ενώ αν αλλάξουμε τον Στινσόν (τον Μπαλσερ δε τον έχουμε πάρει) τότε θα πάρουμε παίχτη με τα ίδια λεφτά πάνω κάτω!!!
και για αντικαταστάτη του μικρού δε θα πάρουμε κάποιον μεγάλης αξίας.

συμφωνώ πως είναι ύποπτο που εδώ και μερικά χρόνια δεν φανερώνονται τα συμβόλαια των παιχτών
παρά μόνο τα έσοδα από μεταγραφές αλλά με 1000 διαρκείας και με άδειο γήπεδο τα τελευταία χρόνια
έχω την εντύπωση πως η ομάδα όντος έμπαινε μέσα αλλά ποτέ δε ξέρεις.


QUOTE(giannis77 @ Sep 14 2009, 20:03 ) *
εγω τα ειχα πει οτι ο παπ θα πουληθει αλλα ολοι τοτε με κραζατε γιατι δεν θελατε να το πιστεψετε προφανως εγω ομως βγηκα αληθινος γιατι εβλεπα τιν ολη υποθεση χωρισ συναισθηματισμους και παροπιδες.ειμαι πολυ χαρουμενος που κατεληξε σε εμας αν και καποιοι ελεγαν οτι αποκλειεται αν πωληθει στον γαυρο τωρα ολοι αυτοι θα τον βγαλουν αχρηστο και μικρο ταλεντο



Μέσα σε αυτούς είμαι και εγώ...
Και εγώ πίστευα πως δεν πρόκειται να πωληθεί μιας και τα διαρκείας προχωρούσαν (είχε ακουστεί ότι δόθηκαν 2000)
και οικονομικά προβλήματα λέγαν πως δε θα είχε η ομάδα λόγο και της Γέννεσης...
ενώ και η ομάδα στήθηκε έτσι ώστε ο Παπανικολάου να έχει συμμετοχή.

Σίγουρα όμως δεν είναι άχρηστος παίχτης και σίγουρα είναι το μεγαλύτερο ταλέντο στην Ευρώπη στην ηλικία του...
όμως φοβάμαι πως στον Ολυμπιακό θα χαθεί και θα μείνει στάσιμος...
ελπίζω ο μικρός να με διαψεύσει.



Point Guard
Γιά τον Χρυσικόπουλο δεν υπάρχει καμμιά ομάδα ρε παιδιά;Εγώ λέω να αρχίσουν να ψάχνουν απο τώρα εκεί στην καε και να ορίσουν και τιμή εκκίνησης γιά την νέα "δημοπρασία",δεν πρέπει να χαθεί πολύτιμος χρόνος 42.gif .Ειναι δύσκολη η χρονιά που έρχεται και όλο και κάποιο άνοιγμα θα υπάρχει και του χρόνου,όπως και φέτος (έτσι κύριοι διαχειριστές της καε; ),θα έχει περισσότερες απαιτήσεις η ευρωλίγκα του χρόνου και θα πρέπει να είμαστε ανταγωνιστικοί (καλά τα λέω κύριοι διαχειριστές της καε; ).Κατα τ αλλα όλα καλά και ολα ανθηρά,θα στηριχθούμε σε νέους παίκτες και θα αναδείξουμε ταλέντα και ....... icon_blahblah.gif icon_blahblah.gif icon_blahblah.gif icon_blahblah.gif icon_blahblah.gif icon_blahblah.gif icon_blahblah.gif icon_blahblah.gif icon_blahblah.gif icon_blahblah.gif icon_blahblah.gif icon_blahblah.gif έλεος δεν θέλουμε να ακουσουμε αλλες μεγαλόστομες δηλώσεις,μας έχετε κουράσει,μας έχετε απογοητεύσει.
Yusaku
Ωρες ώρες δεν μπορώ να καταλάβω τον Ματσόν! (ή αυτούς που τον βάλανε να πει αυτά τα πράματα)...
Ε όχι και χαρούμενος για τον Παπανικολάου!!! Τι άλλο θα ακούσουμε!!! Έλεος...... Αν στην ομάδα που ήταν συνέβαιναν αυτά τα πράματα και ήταν χαρούμενος, πρέπει να το πάρει χαμπάρι οτι εδώ τα πράματα δεν είναι έτσι!!! 68.gif 68.gif 68.gif rolleyes.gif
πηγή: http://www.goalday.gr/article.asp?catid=10...p;pubid=4285805
SteelGandalf
QUOTE
«Είμαι χαρούμενος, καθώς μέσα από τη δουλειά του, αλλά και την προσωπική μου προσπάθεια, ο Κώστας κέρδισε ένα συμβόλαιο στον Ολυμπιακό. Είμαι χαρούμενος επίσης, διότι μέσα από τη δουλειά μου οι παίκτες βελτιώνονται και καταφέρνουν σημαντικά πράγματα, όπως για παράδειγμα και ο Μάσεϊ. Όπως γνωρίζετε μεγάλωσα σε μία ομάδα όπως η Βερόνα, όπου στόχος της ήταν η παραγωγή παικτών και η πώλησή τους. Κάτι τέτοιο έγινε με αρκετούς παίκτες, με πρώτο και καλύτερο τον Γκαλάντα. Στόχος μας ήταν η επιβίωση η οποία μπορούσε να έρθει μόνο μέσω της πώλησης παικτών. Στον Άρη ισχύει κάτι αντίστοιχο, τα οικονομικά δεδομένα της ομάδας δεν μας επιτρέπουν πολλά, με αποτέλεσμα στο τέλος της χρονιάς τα έσοδα να είναι όσα και τα έξοδα. Από τη στιγμή που τα εισιτήρια διαρκείας δεν φτάνουν έναν αριθμό των πέντε χιλιάδων, όπως γίνεται για παράδειγμα στην Άλμπα Βερολίνου, τότε δεν υπάρχει άλλη λύση».

Δηλαδή με 5.000 διαρκείας τι θέλουν να μας πουν; Πως θα "χτυπούσαν" και πρωτάθλημα; Ρε ποιον προσπαθούν να κοροϊδέψουν αυτοί...
kobe81
και το κυριοτερο ειναι οτι μεσα απο τις δηλωσεις του δειχνει και αυτος ποσο εχουμε μικρυνει..γτ εμεις λεγμε παντα οτι θελουμε να χτυπαμε ακομα και τους μεγαλους και ο ματσον τον επιβραευει που πηγε στον ολυμπιακο..αναλογη δλωση κανει ο προπονητης της καβαλας αν παρει μεταγραφη καποιος σε ολυμπιακο-παναθηναικο..μιλαω για ποδοσφαιρο..ΚΡΙΜΑ
Warrior
QUOTE(Timemaster @ Sep 14 2009, 21:33 ) *
όπως αναγράφει εδώ:
http://www.sport24.gr/html/ent/421/ent.315421.asp

ο Άρης παίρνει 1.000.000ε από τα οποία τα 400.000ε άμεσα και τα υπόλοιπα λογικά μέσα στην χρονιά.

συμφωνώ πως είναι ύποπτο που εδώ και μερικά χρόνια δεν φανερώνονται τα συμβόλαια των παιχτών
παρά μόνο τα έσοδα από μεταγραφές αλλά με 1000 διαρκείας και με άδειο γήπεδο τα τελευταία χρόνια
έχω την εντύπωση πως η ομάδα όντος έμπαινε μέσα αλλά ποτέ δε ξέρεις.


Οπως ουτε το τελικο ποσο της μεταγραφης θα μαθουμε.Ολα τα σαιτ αναφερουν ενα ποσο κοντα στο
εκατομμυριο.Ποσο κοντα δηλαδη?Οσο στις 800χιλ. οσο στις 700χιλ.,οσο παταει η γατα?? rolleyes.gif

Ημουν σιγουρος οτι το 1,1 δεν ευσταθουσε και ειχε βγει για να μετριασει τις εντυπωσεις.
Οχι οτι εχει μεγαλη σημασια,απλα η μεθοδευση με εκνευριζει..

Εν τω μεταξυ η διοικηση αφαντη!Τα ερωτηματα ειναι τοσο πολλα και δεν εχει βγει ενας να
τοποθετηθει.Παρα μονο ο Τζεβελεκης βγηκε και ελεγε ανακριβειες και μισολογα,που ειναι( ; )
εκτος διοικητικου σχηματος.

Και βγαινει σημερα και ο Ματσον και μας μιλαει για την Βερονα που εχει στοχο την
παραγωγη και πωληση ταλεντων και λεει οτι κατι αντιστοιχο συμβαινει και στον Αρη!!

Αυτο ειναι το πλανο της ΚΑΕ??

Θα τρελαθουμε τελειως,απιστευτα αυτα που ακουμε... angry_red.gif

Και θελουν και 5 χιλ. διαρκειας!! laugh.gif ugly1.gif
xristos_metal
Ποια προσωπικη προσπαθεια εκανε ο Ματσον?Μας δουλευει?
22ιος
Ωραίο προπονητή έχουμε....Ωραίες δηλώσεις...

Αν κάποιος από τους διοικούντες αντιλαμβάνεται ποια ομάδα διοικεί θα πρέπει αυριο να του δώσει εισιτήρια επιστροφής για Ιταλία και......Βερόνα.....
kobe81
δεν νομιζω οτι φταιει ο ματσον...αυτα του πανε να πει,αυτα ειπε...αλλωστε τι να πει οταν του τον πουλησανε?

υγ.αντε ρε παιδια...στον αλβερτη οσο ειναι νωρις...μπορει να αποφασισει κι ο οικονομου να γυρισει...και τωρα που το σκεφτομαι παρτε και τον μπαλογιαννη να σκασουν οι φιλοξενουμενοι...ΕΛΕΟΣ ΡΕΕΕΕΕΕ
celtic_pride
Παιδιά, νομίζω πως είναι λάθος να καθόμαστε να αναλύουμε πλέον τι είπε - ξείπε ο Ματσόν.. Επιπλέον, ο Παπ καλώς ή κακώς αποτελεί παρελθόν από την ομάδα μας, και από δω και πέρα πρέπει να δούμε τους στόχους μας.. 29/9 με το Μαρούσι κρίνεται όλη η χρονιά και πρέπει ΟΛΟΙ να είμαστε εκεί... Δεν αντιλέγω, όλοι χαλαστήκαμε με την πώληση Παπ, αλλά ας δούμε λίγο την τωρινή ομάδα... Χατζηβρέττας - Κλάρκ - Ρίτσαρτνσον = σούπερ επιθετική 3πλέτα... Κακιούζης, Ντικούδης, Μπέτς, Μπάρλος σίγουρες και αξιόπιστες λύσεις, και αν με τα λεφτά της μεταγραφής πάρουμε τίποτα Μάσευ ή Μαιλς, πάμε πραγματικά για μεγάλα πράγματα φέτος... Μας αρέσει ο ΜΠΑΣΚΕΤΙΚΟΣ ΑΡΗΣ, και αυτόν θα βλέπουμε/υποστηρίζουμε είτε παίζω εγώ είτε ο (τρισμέγιστος) Πολ Πιρς.... Η χρονιά φέτος προβλέπω να είναι γεμάτη επιτυχίες......



P.S... Welcome back Warrior!! we needed our mod... tongue.gif
kobe81
φιλε μου σελτικ πραιντ..και δλδ εσυ θα χαρεις να βγεις 2η 3 φετος και σε χρονια να ψαχνεις παλι για 12 παικτες?εμενα δεν με γεμιζει..καποια στιγμη πρεπει ν αλλαξει αυτο...
celtic_pride
QUOTE(kobe81 @ Sep 15 2009, 01:38 ) *
φιλε μου σελτικ πραιντ..και δλδ εσυ θα χαρεις να βγεις 2η 3 φετος και σε χρονια να ψαχνεις παλι για 12 παικτες?εμενα δεν με γεμιζει..καποια στιγμη πρεπει ν αλλαξει αυτο...


Φίλε kobe (καταραμένο nickname ... smiley.gif ) Πιθανώς να έχω λάθος λογική, αλλά πιστεύω ότι η επιτυχίες του παρόντος θα οδηγήσουν σε καλύτερες καταστάσεις στο μέλλον.. Μια επιτυχία (βλ. ένας τίτλος ή αξιόλογη πορεία στην Ευρωλίγκα) θα σημαίνει ταυτόχρονα εισροή χρημάτων τα οποία θα μπορέσουν μελλοντικά να αξιοποιθούν ώστε να φέρεις ακόμα καλύτερους παίκτες.. Εξάλλου, η ομάδα έχει 3 αξιόλογους νεαρούς (Γαιος, Λίνος, Μούρτος).. Και όχι, μετά τον Παπ, δεν νομίζω να τους πουλήσουν αυτούς.. Το δις εξ' αμαρτείν ουκ ανδρός σοφού.. Ίσως φέτος να είχαμε ανάγκη άμεσα από "ρευστό"... Αλήθεια, η "Ανα-γένεσις" που χάθηκε???..
kobe81
δλδ πιστευεις οτι μπορουμε να παμε πολυ καλυτερα απο την 2η θεση στην κανονικη περιοδο και στον για ενα σουτ αποκλεισμο απο τον τελικο πριν 3 χρονια?ειδαμε κανα χαιρι?ειδαμε κανα χαιρι οταν πηραμε το κυπελλο στην λαμια?οταν πηραμε το τσαμπιονς καπ?οταν πγαμε τελικο ουλεμπ?δεν υπαρχουν θεσσαλονικεις να μας πανε σε καλυτερες μερες..οποτε δεν σκοτωνεις για μια προσκαιρη αποκατασταση τα ταλεντα σου..γνωμη μου..

υγ.οχι και καταραμενο..πρωταθλητης και mvp.. smiley.gif
Timemaster
QUOTE(celtic_pride @ Sep 15 2009, 01:49 ) *
Φίλε kobe (καταραμένο nickname ... smiley.gif ) Πιθανώς να έχω λάθος λογική, αλλά πιστεύω ότι η επιτυχίες του παρόντος θα οδηγήσουν σε καλύτερες καταστάσεις στο μέλλον.. Μια επιτυχία (βλ. ένας τίτλος ή αξιόλογη πορεία στην Ευρωλίγκα) θα σημαίνει ταυτόχρονα εισροή χρημάτων τα οποία θα μπορέσουν μελλοντικά να αξιοποιθούν ώστε να φέρεις ακόμα καλύτερους παίκτες.. Εξάλλου, η ομάδα έχει 3 αξιόλογους νεαρούς (Γαιος, Λίνος, Μούρτος).. Και όχι, μετά τον Παπ, δεν νομίζω να τους πουλήσουν αυτούς.. Το δις εξ' αμαρτείν ουκ ανδρός σοφού.. Ίσως φέτος να είχαμε ανάγκη άμεσα από "ρευστό"... Αλήθεια, η "Ανα-γένεσις" που χάθηκε???..



δεν έχεις μεγάλο άδικο αλλά το βρίσκω απίθανο και ουτοπιστικό ο Άρης να πάρει τίτλο φέτος!!!
οπως και να βγει από την πορεία που έχει τώρα!!!

φέτος ήταν η ευκαιρία μας να κάνουμε κάτι και την πουλήσαμε...
οπότε μετά από δύο χρόνια θα πουλήσουμε και τον Χρυσικόπουλο (Σκορδίλης,Μούρτος θα φύγουν έτσι)

η πλάκα είναι πως το 1μύριο δε φτάνει για τον μάσει (500.000 θέλει η Ρεάλ και άλλες 800.000 (1.200.000$) ο παίχτης)
και τα λεφτά θα φύγουν για τον Κακιούζη, τον Χατζηβρέτα,τον Ντικούδη και τα άλλα παιδιά που πήραμε φέτος.

Ενώ του χρόνου πάλι θα μιλάμε για οικονομική στενότητα.
όπως μιλούσαμε πέρσι όταν είχαμε πουλήσει τον Μάσευ.
celtic_pride
Τι να πω?.. Το μέλλον και η ιστορία θα κρίνουν αν κάναμε καλά ή όχι.. (φανταστείτε 1% το ταλέντο του Παπ να "καεί" στο Οσφπ).. Το μόνο σίγουρο πλέον είναι ότι έχουμε μπροστά μας το Μαρούσι και αυτό πρέπει να αντιμετωπίσουμε...

Πάντως, πάλι άρχισαν να ακούγονται περί Μάσευ.. Μακάρι να γίνει αυτή η κίνηση, μήπως και ξαναζεσταθεί ο κόσμος

QUOTE
υγ.οχι και καταραμενο..πρωταθλητης και mvp.. smiley.gif


Μισητός και απεχθής...... tongue.gif celtics1-sm.gif
kobe81
παικταρας ομως...οπως και οι δικοι σας...μισητοι αλλα το κατεχουν...
celtic_pride
QUOTE(kobe81 @ Sep 15 2009, 02:06 ) *
παικταρας ομως...οπως και οι δικοι σας...μισητοι αλλα το κατεχουν...


Παραδεχόμενος το μπασκετικό του ταλέντο, και κλείνοντας το οff-topic σου συνιστώ να δείς (και όποιος άλλος θέλει) αυτό το βίντεο.. Η κίνηση που κάνει (όσο μισητός και αν είναι) προς το τέλος δείχνει παίκτη μεγάλης κλάσης.. http://www.youtube.com/watch?v=ngrEI7VvaOw

[/off-topic]
EIMAI ARIANOS
QUOTE(Yusaku @ Sep 14 2009, 22:24 ) *
Ωρες ώρες δεν μπορώ να καταλάβω τον Ματσόν! (ή αυτούς που τον βάλανε να πει αυτά τα πράματα)...
Ε όχι και χαρούμενος για τον Παπανικολάου!!! Τι άλλο θα ακούσουμε!!! Έλεος...... Αν στην ομάδα που ήταν συνέβαιναν αυτά τα πράματα και ήταν χαρούμενος, πρέπει να το πάρει χαμπάρι οτι εδώ τα πράματα δεν είναι έτσι!!! 68.gif 68.gif 68.gif rolleyes.gif
πηγή: http://www.goalday.gr/article.asp?catid=10...p;pubid=4285805


αψυχολόγητος ο ψυχολόγος δε μπορεί να μας ψυχολογήσει καθόλου

QUOTE(giannis77 @ Sep 14 2009, 19:03 ) *
εγω τα ειχα πει οτι ο παπ θα πουληθει αλλα ολοι τοτε με κραζατε γιατι δεν θελατε να το πιστεψετε προφανως εγω ομως βγηκα αληθινος γιατι εβλεπα τιν ολη υποθεση χωρισ συναισθηματισμους και παροπιδες.ειμαι πολυ χαρουμενος που κατεληξε σε εμας αν και καποιοι ελεγαν οτι αποκλειεται αν πωληθει στον ολυμπιακό τωρα ολοι αυτοι θα τον βγαλουν αχρηστο και μικρο ταλεντο


εσύ πάλι με την ψυχολογία στα ύψη ...
wagner love
εγω εχω μεινει αφωνος και ...αγραφος με αυτα που μας συμβαινουν.... δεν ειναι κατασταση αυτη
hagi
Η αλήθεια είναι ότι με το άκουσμα της επίσημης ανακοίνωσης από τον Ολυμπιακό ξενέρωσα...Πραγματικά θα ήθελα να μείνει ο μικρός..Αλλά πίσω στην πραγματικότητα,τα είπαμε..Με καλή χρονιά και του χρόνου θα έφευγε...Έτσι είναι δυστυχώς.

QUOTE(celtic_pride @ Sep 15 2009, 01:49 ) *
Φίλε kobe (καταραμένο nickname ... smiley.gif ) Πιθανώς να έχω λάθος λογική, αλλά πιστεύω ότι η επιτυχίες του παρόντος θα οδηγήσουν σε καλύτερες καταστάσεις στο μέλλον.. Μια επιτυχία (βλ. ένας τίτλος ή αξιόλογη πορεία στην Ευρωλίγκα) θα σημαίνει ταυτόχρονα εισροή χρημάτων τα οποία θα μπορέσουν μελλοντικά να αξιοποιθούν ώστε να φέρεις ακόμα καλύτερους παίκτες.. Εξάλλου, η ομάδα έχει 3 αξιόλογους νεαρούς (Γαιος, Λίνος, Μούρτος).. Και όχι, μετά τον Παπ, δεν νομίζω να τους πουλήσουν αυτούς.. Το δις εξ' αμαρτείν ουκ ανδρός σοφού.. Ίσως φέτος να είχαμε ανάγκη άμεσα από "ρευστό"... Αλήθεια, η "Ανα-γένεσις" που χάθηκε???..

Έτσι είναι συμφωνώ.Το έχω πει και γω ότι μπορεί να μην έχουμε φέτος ομάδα μέλλοντος αλλά έχουμε παρών.Και αυτό αν το εκμεταλευτούμε φέτος τότε μπορούμε του χρόνου να έχουμε περισσότερα έσοδα και καλύτερο μπάτζετ.Βέβαια το να αλλάζουμε συνεχώς το ρόστερ δεν είναι ότι καλύτερο αλλά βλέπουμε..

QUOTE(kobe81 @ Sep 15 2009, 01:55 ) *
δλδ πιστευεις οτι μπορουμε να παμε πολυ καλυτερα απο την 2η θεση στην κανονικη περιοδο και στον για ενα σουτ αποκλεισμο απο τον τελικο πριν 3 χρονια?ειδαμε κανα χαιρι?ειδαμε κανα χαιρι οταν πηραμε το κυπελλο στην λαμια?οταν πηραμε το τσαμπιονς καπ?οταν πγαμε τελικο ουλεμπ?δεν υπαρχουν θεσσαλονικεις να μας πανε σε καλυτερες μερες..οποτε δεν σκοτωνεις για μια προσκαιρη αποκατασταση τα ταλεντα σου..γνωμη μου..

Κοίτα δεν είναι έτσι ακριβώς.Δηλαδή θέλεις να μας πεις ότι το να πάρεις έναν τίτλο δεν έχει σημασία;;Οι τίτλοι γράφονται στην ιστορία..Σίγουρα όλοι θέλουμε να έχουμε μια ομάδα που να είναι κάθε χρόνο ανταγωνιστική και να χτυπάει τα παντα αλλα αυτό δεν θα γινόταν ούτε αν κρατάγαμε τον Παπανικολάου.Πρέπει να μπουν λεφτά για να γίνει αυτό.
Άρα δεν βλέπω κάπου κακό να πάρουμε έναν τίτλο φέτος.Γιατί έτσι όπως το αναφέρεις είναι σα να μας χαλάει αν πάρουμε τίτλο.

Παιδιά το θέμα Παπανικολάου έκλεισε και εχθές επίσημα για εμάς.Προτείνω λοιπόν να σταματήσουμε την περαιτέρω κουβέντα και να ασχοληθούμε με τα νέα της ομάδας μας πλέον και να κοιτάξουμε μπροστά να δούμε τί θα δούμε από μεταγραφές για αρχή και αγωνιστικά στην συνεχεια.Πρέπει να συνειδητοποιήσουμε ότι στης 29 του μήνα δίνουμε το πρώτο μας σημαντικό ματς και πρέπει να είμαστε έτοιμη και κοντά στην ομάδα.
Εντάξει έγινε το λάθος και έδωσαν τον Παπ αλλά και οι μεταγραφές που εγιναν φέτος δεν είναι καθόλου άσχημες.Νομίζω κακός είμαστε όλοι τόσο ξενερωμένοι γιατί στην ομάδα έχει μπει φέτος πολύ δυνατός Ελληνικός κορμός με μεγάλη εμπειρία.
kobe81
QUOTE(hagi @ Sep 15 2009, 10:12 ) *
Η αλήθεια είναι ότι με το άκουσμα της επίσημης ανακοίνωσης από τον Ολυμπιακό ξενέρωσα...Πραγματικά θα ήθελα να μείνει ο μικρός..Αλλά πίσω στην πραγματικότητα,τα είπαμε..Με καλή χρονιά και του χρόνου θα έφευγε...Έτσι είναι δυστυχώς.


Έτσι είναι συμφωνώ.Το έχω πει και γω ότι μπορεί να μην έχουμε φέτος ομάδα μέλλοντος αλλά έχουμε παρών.Και αυτό αν το εκμεταλευτούμε φέτος τότε μπορούμε του χρόνου να έχουμε περισσότερα έσοδα και καλύτερο μπάτζετ.Βέβαια το να αλλάζουμε συνεχώς το ρόστερ δεν είναι ότι καλύτερο αλλά βλέπουμε..


Κοίτα δεν είναι έτσι ακριβώς.Δηλαδή θέλεις να μας πεις ότι το να πάρεις έναν τίτλο δεν έχει σημασία;;Οι τίτλοι γράφονται στην ιστορία..Σίγουρα όλοι θέλουμε να έχουμε μια ομάδα που να είναι κάθε χρόνο ανταγωνιστική και να χτυπάει τα παντα αλλα αυτό δεν θα γινόταν ούτε αν κρατάγαμε τον Παπανικολάου.Πρέπει να μπουν λεφτά για να γίνει αυτό.
Άρα δεν βλέπω κάπου κακό να πάρουμε έναν τίτλο φέτος.Γιατί έτσι όπως το αναφέρεις είναι σα να μας χαλάει αν πάρουμε τίτλο.

Παιδιά το θέμα Παπανικολάου έκλεισε και εχθές επίσημα για εμάς.Προτείνω λοιπόν να σταματήσουμε την περαιτέρω κουβέντα και να ασχοληθούμε με τα νέα της ομάδας μας πλέον και να κοιτάξουμε μπροστά να δούμε τί θα δούμε από μεταγραφές για αρχή και αγωνιστικά στην συνεχεια.Πρέπει να συνειδητοποιήσουμε ότι στης 29 του μήνα δίνουμε το πρώτο μας σημαντικό ματς και πρέπει να είμαστε έτοιμη και κοντά στην ομάδα.
Εντάξει έγινε το λάθος και έδωσαν τον Παπ αλλά και οι μεταγραφές που εγιναν φέτος δεν είναι καθόλου άσχημες.Νομίζω κακός είμαστε όλοι τόσο ξενερωμένοι γιατί στην ομάδα έχει μπει φέτος πολύ δυνατός Ελληνικός κορμός με μεγάλη εμπειρία.

Οχι δεν ειπα οτι θα με χαλαγε ενας τιτλος,αλλα το θεωρω απιθανο μετετοιες δηλωσεις και τετοιες κινησεις..γτ για ναπαρεις τιτλο πρεπει νακερδισεις οσφπ και παο..που οπως ειπε ακομα και ο προπονητης σου ειναι τιμη για παικτες δικους μας να παιζουν εκει..αρα πιαστο αυγο και κουρευτο...
Vas
Πλάκα έχει που δηλώνει ότι αυτός συνέβαλε στην ανάπτυξη του Παπ…

τα 50 λεπτά που έπαιξε , ήταν πάρα πολύ για το Ματσον.

Βασικά απαράδεκτος!

ΥΓ χωρίς να θέλω να πικάρω, όταν λέω ότι έχουν κάνει μικρομεσαία ομάδα τον Αρη, μου την λέτε. Τώρα ο ίδιος ο προπονητής σας παραλληλίζει με κάποια Βερόνα. Προσωπικά θα τον έκραζα στο γήπεδο.
kobe81
δεν τα λεει μονος του...βαλτος ειναι να τα πει..απο κει και περα ενας παικτης δεν βελτιωνεται μονο μεσα απο τος αγωνες..δεν εισαι στο παλε καθημερινα στην προπονηση για να ξερεις αν δουλευε ατομικα με τον κωστα..κι ας μην επαιζε..αλλωστε ηταν βελτιωμενος σε σχεση με περσυ ακομα και με τις εθνικες
athinaios
μπορει καποιος να γραψει τις ηλικιες των παικτων της ομαδας.αν παρουμε κ το μιλισαβλιεβιτς που ακουγεται νομιζς εχουμε μεσο ορο 30+.παντως το θετικο ειναι η εμπειρια των παικτων
Vas
QUOTE(athinaios @ Sep 15 2009, 14:54 ) *
μπορει καποιος να γραψει τις ηλικιες των παικτων της ομαδας.αν παρουμε κ το μιλισαβλιεβιτς που ακουγεται νομιζς εχουμε μεσο ορο 30+.παντως το θετικο ειναι η εμπειρια των παικτων

`
Που το διάβασες για τον branco??

Ο μίλι είναι 33

Κακιούζης – 33
Αργυρόπουλος – 31
Χατζηβρέτας – 32
Ντικούδης – 32
Σκορδίλης – 22
Μπαρλος – 30
Ριτσαρτσον – 25
Στινσον – 26
Κλαρκ – 25
Μπετς – 32

Μ.Ο. 28.8 (χωρίς Μιλι, και τους 2 μικρούς) Τόπο στα Νιάτα!!

mono maroussi
QUOTE(Vas @ Sep 15 2009, 15:19 ) *
`
Που το διάβασες για τον branco??

Ο μίλι είναι 33

Κακιούζης – 33
Αργυρόπουλος – 31
Χατζηβρέτας – 32
Ντικούδης – 32
Σκορδίλης – 22
Μπαρλος – 30
Ριτσαρτσον – 25
Στινσον – 26
Κλαρκ – 25
Μπετς – 32

Μ.Ο. 28.8 (χωρίς Μιλι, και τους 2 μικρούς) Τόπο στα Νιάτα!!

ο Μιλι και 40 να ταν παπαδες θα κανε οποτε το ξερεις οτι δεν τους χαλαει..
celtic_pride
QUOTE(Vas @ Sep 15 2009, 14:03 ) *
ΥΓ χωρίς να θέλω να πικάρω, όταν λέω ότι έχουν κάνει μικρομεσαία ομάδα τον Αρη, μου την λέτε. Τώρα ο ίδιος ο προπονητής σας παραλληλίζει με κάποια Βερόνα. Προσωπικά θα τον έκραζα στο γήπεδο.


Έχει πει κατά καιρούς πολλά "αστεία"... Βλέπε, "Ο Αρης είναι σαν ένα φιατάκι", ή μετά την κλήρωση της Ευρωλίγκα "Είμαστε η Σταχτοπούτα".. κτλ.. Τώρα, ή λόγω "ιταλικής νοοτροπίας" δεν καταλαβαίνει τι λέει, ή γίνεται λάθος η μετάφραση.. tongue.gif

Για Μπράνκο http://athlitikanea.gr/index.cfm?pid=2&...mp;art_id=10199

Αν και σε ένα Μιλι vs Mαιλς (επειδή και για αυτόν ακούστηκε), παραμερίζω την ηλικία, και γουστάρω μετά απο χρόνια να δω γιουγκο πλει στον Αρη...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.