Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Άρης - Επικαιρότητα - Συζητήσεις
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Άρης
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135
38aris
QUOTE(weirdo1977 @ May 27 2009, 22:06 ) *
εγώ πάλι το αντίθετο biggrin.gif με nelson μάικ bets έχουμε μια από τις πιο σκληρές αμυντικά ρακέτα στην ευρώπη wink.gif ο massey είναι πιο φαντεζί αλλα κατά την γνώμη μου λιγότερο ουσιαστικός από τον μάικ, συν το ότι χαλαρά μπορεί να ξεκουράζει k τον bets στο 5 κάτι που ο massey δεν μπορεί με τίποτα να κάνει

Συμφωνώ και επαυξάνω!Ο Μαικ είναι πολύ πιο χρήσιμος από τον Μάσευ!Θυμήστε απλά ένα κρίσιμο παιχνίδι που ήταν καλός ο Μάσευ και πάω πασο. Ο Μαικ είναι για παιχνίδια που καιει η μπάλα(πλευ οφ με Μαρούσι όταν βγήκαμε Ευρολί8γκα)
valsam
Tι μου θυμησατε τον Μαικ ρε παιδια?
Πηγα στου γαλανη να δω τα στατιστικα του και το ματι μου επεσε ξανα στου Σιγαλα !!!!!!!!
Και να φανταστειτε οτι υπηρχαν παρα πολλοι που δεν ηθελαν να σταματησει ο Γιωργακης!!!!!!!!!
2,2 ποντους μ.ο,52% βολες, 28% στα διποντα !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! με 7 διποντα ολο κι'ολο σε 26 παιχνιδια,22% στα τριποντα,μεχρι και ο Φλετσερ ειχε καλυτερη στατιστικη !!!!!!!!!!!!!
Ας πω και τα καλα του ομως 2,2 ολοκληρα ριμπαουντ μ.ο 1,5 ασιστ και 1 κλεψιμο !!!!!!!!!
ΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ΞΕΧΑΣΑ!!!!!!!!!!!!! η στατιστικη δεν λεει παντα την αληθεια!!!!!!!
Το καλο ομως ηταν με τον Σιγαλα οτι τον εβλεπαν πολλα παιδια απο τοπικες κατηγοριες επαιρναν κουραγιο και ελεγαν απο μεσα τους "αφου παιζει αυτος στον Αρη τοτε ισως μπορω και γω", π.χ ενας παικτης Γ" τοπικη ας πουμε θα σκεφτοταν αν δηλ. μπω και παιξω (παρολου που ειμαι ασχετος και με εχει φαει ο παγκος στην Γ" τοπικη) στον Αρη σχεδον 20 λεπτα σε καθε αγωνα για 26 αγωνες δεν θα βαλω 7 !!!!!!!!!!!!!!!! διποντα ??????? Δηλ. ενα καθε τεσσερις αγωνες.
Δεν θα δοσω και μια ασιστ σε εναν ξεμαρκαριστω??????
Αν ειμαι και λιγο ψηλος θα παρω και 2 ριμπαουντ,τι στο καλο σχεδον ενα ημιχρονο σε καθε ματς θα παιζω.
Θα κανω και 3-4 φαουλ και θα παιρνω και 200χιλ. ευρω !!!!!!!!!!!!!!!!
Και πηγαιναν τα πιτσιρικια στις μαμαδες τους και ελεγαν "μαμα θΕΛΩ ΝΑ ΓΙΝΩ ΣΑΝ ΤΟΝ ΣΙΓΑΛΑ!!!!"



Υ.Γ το παρακανα λιγο με τον Γιωργακη ε??????
Αλλα ρε παιδια και γω που ειμαι ψιλοχουφταλο αυτες οι σκεψεις που θα εκαναν οι πιτσιρικαδες τις εκανα και γω στα γεραματα βλεπωντας τον να παιζει!!!!!!!



thrylos7
Προς το παρόν, ας ασχοληθούμε περισσότερο με τον Φράνσις, που είναι πιο εφικτός στόχος... biggrin.gif

Καλός ο Μάικ, δε λέω, και τον εκτιμώ πολύ... ίσως και να τον προτιμώ γι' αυτά που αναφέρθηκαν..

Αλλά άλλη χάρη να βλέπεις τον Μάσεϊ στο παρκέ... wos_sport5.gif
captain charisma
ποιο φρανσις λετε?αυτον που επαιζε στους ροκετς?αυτος νομιζω εχει σταματησει.
a bullet for your head
QUOTE(big dirk @ May 28 2009, 03:37 ) *
ποιο φρανσις λετε?αυτον που επαιζε στους ροκετς?αυτος νομιζω εχει σταματησει.

Τον Τορεν Φρανσις που επαιξε στη Λαρισα.
Timemaster
QUOTE(weirdo1977 @ May 27 2009, 22:06 ) *
εγώ πάλι το αντίθετο biggrin.gif με nelson μάικ bets έχουμε μια από τις πιο σκληρές αμυντικά ρακέτα στην ευρώπη wink.gif ο massey είναι πιο φαντεζί αλλα κατά την γνώμη μου λιγότερο ουσιαστικός από τον μάικ, συν το ότι χαλαρά μπορεί να ξεκουράζει k τον bets στο 5 κάτι που ο massey δεν μπορεί με τίποτα να κάνει


O Ουολκινσον ήταν ένα κλασικό 4άρι δύο χρόνια στον Άρη μπορεί να έκανε μερικά σπουδαία παιχνίδια αλλά γενικά η παρουσία του δεν ήταν τόσο μεγάλη όσο του Μάσευ.

Ποτέ δεν αντικατέστησε το 5άρι της ομάδος στα δύο χρόνια εκτός ιδιαιτέρων περιπτώσεων βλέπε φάουλ κ.λ.π. μιας και τον ένα χρόνο ο Άρης είχε Στακ και από πίσω κουλ που τον ξεκούραζε ενώ το επόμενο έτος Μάσευ και Γιαννούλη.
Αντιθέτως ο Μάσευ μπορεί να παίξει και στην θέση 4 μιας και είναι γρήγορος και εκρηκτικός.
Ο Ουιλκινσον δεν είναι καλύτερος από τον Νέλσον στη θέση 3 μιας και δε διαθέτει το τρίποντο (19% είχε την δεύτερη χρονιά) ενώ δεν έχει καλή διησδηση.

Εν κατακλείδι μπορεί να ήταν δουλευταράς, φιλότιμος σταθερός στην απόδοση του αλλά δεν ήταν ο μεγάλος παίχτης που θα κάνει την διαφορά όπως ο Μάσευ αλλά ένα καλό και σταθερό 4 όπως ο Νέλσον. Ο Μάσευ είναι παίχτης άλλης κλάσης και σαν θέαμα αλλά και σαν αποτελεσματικότητα.



QUOTE(38aris @ May 28 2009, 00:49 ) *
Συμφωνώ και επαυξάνω!Ο Μαικ είναι πολύ πιο χρήσιμος από τον Μάσευ!Θυμήστε απλά ένα κρίσιμο παιχνίδι που ήταν καλός ο Μάσευ και πάω πασο. Ο Μαικ είναι για παιχνίδια που καιει η μπάλα(πλευ οφ με Μαρούσι όταν βγήκαμε Ευρολί8γκα)


Τα παιχνίδια που ο Μάσευ τα πήρε μόνος του είναι άπειρα στα δύο χρόνια ακόμα και από το Μαρούσι όταν αποκληστικαμε πέρσι αυτός ήταν ο μόνος που διασώθηκε κάπως και προσπαθούσε.
Αλλά άμα δεις λιγάκι τα στατιστικά του ειδικά στην Ευρώπη θα αλλάξεις γνώμη. Άσχετα αν πολλές φορές τον επισκίαζαν τα θεαματικά του καρφώματα.

και όταν λέμε για ουσία:
δεύτερος σκόρερ
Δεύτερος ριμπάουντερ
τρίτος σε κερδισμένα φάουλ
δεύτερος σε κλεψίματα
και τρίτος στα κοψίματα στην Α1
και στην ομάδα με τις λιγότερες ασίστ.

Αν αυτό δεν είναι ουσία τι είναι;;;;

QUOTE(valsam @ May 28 2009, 01:47 ) *
Υ.Γ το παρακανα λιγο με τον Γιωργακη ε??????
Αλλα ρε παιδια και γω που ειμαι ψιλοχουφταλο αυτες οι σκεψεις που θα εκαναν οι πιτσιρικαδες τις εκανα και γω στα γεραματα βλεπωντας τον να παιζει!!!!!!!



Γενικά δε τον χωνεύεις από ότι κατάλαβα...
και δεν έχεις και πολύ άδικο.
Αλλά υπάρχουν και κάποια θετικά όπως οι ασιστ του (μέσα στους δύο πρώτους και τα δύο χρόνια)
και η καλή του άμυνα με αρκετά κλεψίματα
συν ότι ήταν καλός σαν δάσκαλος μέσα στο γήπεδο.

βέβαια για τα λεφτά του και την ηλικία του σίγουρα ο Άρης δεν έχασε που τελείωσε την καριέρα του και δεν ανανέωσε.

Υ.Γ. Τα στατιστικά στην περίπτωση του κάνουν και κάποιο ακόμα λάθος. Τα περισσότερα σουτ που έκανε μέσα στο παιχνίδι ήταν καταδικασμένα μιας και τα επιχειρούσε στο τέλος της επίθεσης όταν η ομάδα είχε κολλήσει.


peace.gif peace.gif peace.gif

valsam
QUOTE(Timemaster @ May 28 2009, 07:22 ) *
O Ουολκινσον ήταν ένα κλασικό 4άρι δύο χρόνια στον Άρη μπορεί να έκανε μερικά σπουδαία παιχνίδια αλλά γενικά η παρουσία του δεν ήταν τόσο μεγάλη όσο του Μάσευ.

Ποτέ δεν αντικατέστησε το 5άρι της ομάδος στα δύο χρόνια εκτός ιδιαιτέρων περιπτώσεων βλέπε φάουλ κ.λ.π. μιας και τον ένα χρόνο ο Άρης είχε Στακ και από πίσω κουλ που τον ξεκούραζε ενώ το επόμενο έτος Μάσευ και Γιαννούλη.
Αντιθέτως ο Μάσευ μπορεί να παίξει και στην θέση 4 μιας και είναι γρήγορος και εκρηκτικός.
Ο Ουιλκινσον δεν είναι καλύτερος από τον Νέλσον στη θέση 3 μιας και δε διαθέτει το τρίποντο (19% είχε την δεύτερη χρονιά) ενώ δεν έχει καλή διησδηση.

Εν κατακλείδι μπορεί να ήταν δουλευταράς, φιλότιμος σταθερός στην απόδοση του αλλά δεν ήταν ο μεγάλος παίχτης που θα κάνει την διαφορά όπως ο Μάσευ αλλά ένα καλό και σταθερό 4 όπως ο Νέλσον. Ο Μάσευ είναι παίχτης άλλης κλάσης και σαν θέαμα αλλά και σαν αποτελεσματικότητα.





Τα παιχνίδια που ο Μάσευ τα πήρε μόνος του είναι άπειρα στα δύο χρόνια ακόμα και από το Μαρούσι όταν αποκληστικαμε πέρσι αυτός ήταν ο μόνος που διασώθηκε κάπως και προσπαθούσε.
Αλλά άμα δεις λιγάκι τα στατιστικά του ειδικά στην Ευρώπη θα αλλάξεις γνώμη. Άσχετα αν πολλές φορές τον επισκίαζαν τα θεαματικά του καρφώματα.

και όταν λέμε για ουσία:
δεύτερος σκόρερ
Δεύτερος ριμπάουντερ
τρίτος σε κερδισμένα φάουλ
δεύτερος σε κλεψίματα
και τρίτος στα κοψίματα στην Α1
και στην ομάδα με τις λιγότερες ασίστ.

Αν αυτό δεν είναι ουσία τι είναι;;;;




Γενικά δε τον χωνεύεις από ότι κατάλαβα...
και δεν έχεις και πολύ άδικο.
Αλλά υπάρχουν και κάποια θετικά όπως οι ασιστ του (μέσα στους δύο πρώτους και τα δύο χρόνια)
και η καλή του άμυνα με αρκετά κλεψίματα
συν ότι ήταν καλός σαν δάσκαλος μέσα στο γήπεδο.

βέβαια για τα λεφτά του και την ηλικία του σίγουρα ο Άρης δεν έχασε που τελείωσε την καριέρα του και δεν ανανέωσε.

Υ.Γ. Τα στατιστικά στην περίπτωση του κάνουν και κάποιο ακόμα λάθος. Τα περισσότερα σουτ που έκανε μέσα στο παιχνίδι ήταν καταδικασμένα μιας και τα επιχειρούσε στο τέλος της επίθεσης όταν η ομάδα είχε κολλήσει.


peace.gif peace.gif peace.gif

Για μενα ο Νελσον ειναι καλυτερος του Μαικ και πολυ καλυτερος αμυντικος!!!!!!!!
Καλα συγκριση του Μαικ με τον Μασει απλα δεν μπορει να γινει γιατι ο Τζερι ειναι παικταρα!!!!!!!!!
Οσο για το πουλεν μου τον Σιγαλα τα 3-4 απο τα 7 διποντα του θυμαμαι οτι ηταν με το αριστερο (το οποιο ηταν κουλο!) και κανα 2 με μπασιμο μστον αιφνιδιασμο μονος του και ζητημα να εβαλε 1 η το πολυ δυο υπο κανονικες σηνθηκες δηλ. με σουτ σε αμυνα, αυτο ειναι που με κουφαινει , πως γινετε αυτο σε ενα ολοκληρο πρωταθλημα ????????
Οσο για την 1,5 ασιστ μ.ο,αφου επαιζε σχεδον ενα ημηχρονο δηλ. 20 και βαλε επιθεσεις και τουλαχιστον στις 10 η μπαλα περνουσε απ'τα χερια του καπου επρεπε να την δωσει αφου αυτος δεν μπορουσε ουτε με ευχαλαιο να βαλει καλαθι !!!!!!!!
Timemaster
QUOTE(valsam @ May 28 2009, 11:59 ) *
Για μενα ο Νελσον ειναι καλυτερος του Μαικ και πολυ καλυτερος αμυντικος!!!!!!!!
Καλα συγκριση του Μαικ με τον Μασει απλα δεν μπορει να γινει γιατι ο Τζερι ειναι παικταρα!!!!!!!!!
Οσο για το πουλεν μου τον Σιγαλα τα 3-4 απο τα 7 διποντα του θυμαμαι οτι ηταν με το αριστερο (το οποιο ηταν κουλο!) και κανα 2 με μπασιμο μστον αιφνιδιασμο μονος του και ζητημα να εβαλε 1 η το πολυ δυο υπο κανονικες σηνθηκες δηλ. με σουτ σε αμυνα, αυτο ειναι που με κουφαινει , πως γινετε αυτο σε ενα ολοκληρο πρωταθλημα ????????
Οσο για την 1,5 ασιστ μ.ο,αφου επαιζε σχεδον ενα ημηχρονο δηλ. 20 και βαλε επιθεσεις και τουλαχιστον στις 10 η μπαλα περνουσε απ'τα χερια του καπου επρεπε να την δωσει αφου αυτος δεν μπορουσε ουτε με ευχαλαιο να βαλει καλαθι !!!!!!!!



Ξέρω πως δε θα μπορέσω να σε πίσω έστω και στο ελάχιστο πως ο Σιγάλας έκανε καλή χρονιά πρόπερσι..
μιας και ούτε και εγώ πιστεύω πως έκανε...

όμως κάποια πράγματα τα έκανε αρκετά καλά και πέρσι φάνηκε η έλλειψη του σε κάποιους αμυντικά θέματα!!!

σου είπα τι έγινε με τα στατιστικά...
έπαιζε μόνο για να παίζει άμυνα και το έκανε καλά...
στην επίθεση δεν έπαιρνε προσπάθειες παρά μόνο σπάνια και όταν δεν υπήρχε χρόνος.

Δε νομίζω πως από τον Σιγάλα ήθελε Ματσόν τότε να παίρνει προσπάθειες... άλλωστε τον έβαζε για 17 λεπτά μέσο όρο και για να βγάλει την άμυνα όχι για να σκοράρει!

όσο για τις ασίστ ο Καστλ είχε 5 ασίστ περισσότερες με χρόνο συμμετοχής 30 λεπτά...
οπότε σε μια σύνηθες κακή χρονιά από άποψη ασιστ αυτός ήταν η υπέρβαση!

valsam
QUOTE(Timemaster @ May 28 2009, 09:23 ) *
Ξέρω πως δε θα μπορέσω να σε πίσω έστω και στο ελάχιστο πως ο Σιγάλας έκανε καλή χρονιά πρόπερσι..
μιας και ούτε και εγώ πιστεύω πως έκανε...

όμως κάποια πράγματα τα έκανε αρκετά καλά και πέρσι φάνηκε η έλλειψη του σε κάποιους αμυντικά θέματα!!!

σου είπα τι έγινε με τα στατιστικά...
έπαιζε μόνο για να παίζει άμυνα και το έκανε καλά...
στην επίθεση δεν έπαιρνε προσπάθειες παρά μόνο σπάνια και όταν δεν υπήρχε χρόνος.

Δε νομίζω πως από τον Σιγάλα ήθελε Ματσόν τότε να παίρνει προσπάθειες... άλλωστε τον έβαζε για 17 λεπτά μέσο όρο και για να βγάλει την άμυνα όχι για να σκοράρει!

όσο για τις ασίστ ο Καστλ είχε 5 ασίστ περισσότερες με χρόνο συμμετοχής 30 λεπτά...
οπότε σε μια σύνηθες κακή χρονιά από άποψη ασιστ αυτός ήταν η υπέρβαση!

Σορρυ φιλε αλλα στο θεμα τις αμυνας κανεις μεγαλο λαθος παρασυρομενως απο τους σχολιασμους των δημοσιογραφων "φιλων του Σιγαλα!!!!
Στην αμυνα οταν μαρκαρε ψηλο παικτη εκανε παντα 4 με 5 φαουλ(γιαυτο και ο υψηλος μ.ο στα φαουλ)!!!!!!!
Πολλα δεν ειναι 4-5 φαουλ σε 17 λεπτα με το οποιο σηνεπαγετε και η συμπληρωση των ομαδικων με αποτελεσμα να βαραν βολες οι αντιπαλοι!!!!(αν εβαζαν μεσα να παιξει ενας απ'αυτους που πουλαν πορτοκαλαδες στις κερκιδες και του ελεγαν το μονο που νακανει να ειναι φαουλ δεν θα μπορουσε????????)
Οσο για το οταν μαρκαρε περιφεριακους παικτες εκει ηταν το μεγαλο γελιο,σαν σταματημενο τον παιρνουσαν με αποτελεσμα ειτε να σκοραρουν η να δινουν ασιστ αφου εβγαινε αλλος παικτης για να καλυψει το κενο στην αμυνα που αφηνε ο Γιωργακης!!!!!!!
Οποιον μαρκαρε τον εκανε ηρωα, και δεν τα βγαζω απ΄το μυαλο μου γιατι μετα απο σχεδον καθε ματς εβλεπα τις στατιστικες τον προσωπικων του αντιπαλων και ειτε εβαζαν περισσοτερους ποντους ειτε εδιναν περισσοτερες ασιστ!!!!!!!!
Μην τρωτε παραμυθι ο Γιωργος ειναι μεχρι στιγμης η μεγαλυτερη περιπτωση overated παικτη που περασε απ'τα Ελληνικα γηπεδα!!!!!!!!!!!!
Timemaster
QUOTE(valsam @ May 28 2009, 14:38 ) *
Σορρυ φιλε αλλα στο θεμα τις αμυνας κανεις μεγαλο λαθος παρασυρομενως απο τους σχολιασμους των δημοσιογραφων "φιλων του Σιγαλα!!!!
Στην αμυνα οταν μαρκαρε ψηλο παικτη εκανε παντα 4 με 5 φαουλ(γιαυτο και ο υψηλος μ.ο στα φαουλ)!!!!!!!
Πολλα δεν ειναι 4-5 φαουλ σε 17 λεπτα με το οποιο σηνεπαγετε και η συμπληρωση των ομαδικων με αποτελεσμα να βαραν βολες οι αντιπαλοι!!!!(αν εβαζαν μεσα να παιξει ενας απ'αυτους που πουλαν πορτοκαλαδες στις κερκιδες και του ελεγαν το μονο που νακανει να ειναι φαουλ δεν θα μπορουσε????????)
Οσο για το οταν μαρκαρε περιφεριακους παικτες εκει ηταν το μεγαλο γελιο,σαν σταματημενο τον παιρνουσαν με αποτελεσμα ειτε να σκοραρουν η να δινουν ασιστ αφου εβγαινε αλλος παικτης για να καλυψει το κενο στην αμυνα που αφηνε ο Γιωργακης!!!!!!!
Οποιον μαρκαρε τον εκανε ηρωα, και δεν τα βγαζω απ΄το μυαλο μου γιατι μετα απο σχεδον καθε ματς εβλεπα τις στατιστικες τον προσωπικων του αντιπαλων και ειτε εβαζαν περισσοτερους ποντους ειτε εδιναν περισσοτερες ασιστ!!!!!!!!
Μην τρωτε παραμυθι ο Γιωργος ειναι μεχρι στιγμης η μεγαλυτερη περιπτωση overated παικτη που περασε απ'τα Ελληνικα γηπεδα!!!!!!!!!!!!



συνεχίζεις να υπερβάλλεις...
έχει 3 φάουλ σε κάθε παιχνίδι και όχι 4-5

όμως έχει και ένα κλέψιμο σε κάθε παιχνίδι
και ο Ματσόν τον εμπιστευόταν για αυτό τον ρόλο μιας και έδενε την ομάδα αμυντικά.


υπερτιμημένος σίγουρα...
αλλά όχι και άχρηστος!

smiley.gif

τελικά διαφωνούμε αν κατάλαβα καλά στο κατά πόσο κακή χρονιά έκανε και όχι για το αν έκανε κακή χρονιά!!!

rolleyes.gif


celtic_pride
Ρε παιδιά.. Ηρεμία λίγο.. Το θέμα "Σιγάλας" δεν είναι ούτε "Νέα" ούτε "Ειδήσεις" ομάδας offtopic.gif smiley.gif

O Σιγάλας βοήθησε (για άλλον πολύ για άλλον λίγο..) αλλά πλέον αποτελεί παρελθόν.... Επομένως, άδικα το σκαλίζουμε.... wink.gif
valsam
4-5 οταν μαρκαρε ψηλους λεω !!!!!!!!!!!!
Οταν μαρκαρε κοντους δεν εκανε πολλα φαουλ γιατι δεν τους προλαβαινε !!!!!!!!!!!
Δεν υπερβαλω ειναι καρατσεκαρισμενο !!!!!!!!!!!!!!!!
sakatis
QUOTE(Timemaster @ May 28 2009, 14:49 ) *
συνεχίζεις να υπερβάλλεις...
έχει 3 φάουλ σε κάθε παιχνίδι και όχι 4-5

όμως έχει και ένα κλέψιμο σε κάθε παιχνίδι
και ο Ματσόν τον εμπιστευόταν για αυτό τον ρόλο μιας και έδενε την ομάδα αμυντικά.


υπερτιμημένος σίγουρα...
αλλά όχι και άχρηστος!

smiley.gif

τελικά διαφωνούμε αν κατάλαβα καλά στο κατά πόσο κακή χρονιά έκανε και όχι για το αν έκανε κακή χρονιά!!!

rolleyes.gif



τον σιγαλα του ολυμπιακου δεν το ειδαμε σιγουρα!!!λογικο γιατι ηρθε στα τελειωματα του..
για το μονο που θα τον θυμαμαι ειναι για το περιβοητο ''ελα-ελα'' στον γκαγκαλουδη 77.gif !!
Go Aris
Μένει κατά τα φαινόμενα ο Ματσόν

http://www.metrosport.gr/archives/23115
the hoop
δεν παει πουθενα ο ματσον.. δεν υπηρχε περιπτωση να φυγει.
Vas
Διάβασα ότι ο ΑΝΤ1 θέλει να πάρει τα δικαιώματα του άρη για του χρόνου και έχω μια απορία…

Τους μικρούς τελικούς (που λογικά θα είχαν την μεγαλύτερη ακροαματικότητα από όλα τα παιχνίδια του άρη) τα έδωσαν στο Μακεδονία….

Τι θέλουν και ασχολούνται;
celtic_pride
Tέλος ο Τζεβελέκης!!!!! ohmy.gif ohmy.gif ohmy.gif http://arisbc.gr/index.php?SCREEN=page&...98&LangID=1

Αντε να δούμε όλους αυτούς που κράζανε να φύγει, ποιον θέλουν να έρθει τώρα....

Yusaku
Φεύγει ο Τζεβελέκης από την προεδρία... μέρος της ανακοίνωσης του:

"Παραμένω βασικός μέτοχος της ΚΑΕ και από την θέση αυτή θα εργαστώ και για την επόμενη μέρα μαζί με τους άλλους θεσμικούς παράγοντες της ομάδας. Θέλω να πιστεύω ότι θα υπάρξουν φίλοι του ΑΡΗ που θα θέλουν και θα μπορούν να συνεχίσουν το έργο μας. Οι μετοχές μου είναι στη διάθεση του όποιου είναι έτοιμος να ηγηθεί του τεράστιου αυτού συλλόγου. Και βέβαια ισχύει πάντοτε η απόφασή μου να παραχωρήσω δωρεάν τις μετοχές μου στη Λέσχη Φίλων του ΑΡΗ στο πλαίσιο του ενιαίου ΑΡΗ καθώς πιστεύω σε αυτή την ιδέα.

Ένα μεγάλο ευχαριστώ σε όλους τους συνεργάτες μου αλλά κυρίως ένα μεγάλο ευχαριστώ στο λαό του ΑΡΗ που ξέρει να στηρίζει με ένα μοναδικό τρόπο τον Αυτοκράτορα του ελληνικού μπάσκετ, που αποτελεί και τη ναυαρχίδα του συλλόγου μας.

Τις επόμενες ημέρες θα συγκαλέσω τους μετόχους της ΚΑΕ για να δουλέψουμε όλοι μαζί για την επόμενη μέρα του ΑΡΗ μας."

πηγή: http://www.metrosport.gr/archives/23277


Και τώρα τι; Υπάρχει κάποιος που ενδιαφέρεται να ασχοληθεί; Ξέρει κανείς κάτι;
athinaios
τωρα θα φανει αν υπαρχει κανεις που να εχει τα κοτσια(χρηματα)να αναλαβει τον αρη και να συνεχισει την προσπαθεια του τζεβελεκη που μπορει να μην ειχε την οικονομικη δυνατοτητα που πολλοι θα θελαμε αλλα νοικοκυρεψε το σωματειο και μας εκανε να χαρουμε μετα απο πολλα χρονια και εκανε αξιοπιστο το σωματειο και παλι χωρις χρωστουμενα σε παικτες και δικαστικες διενεξεις.
valsam
Δυσκολα τα πραγματα μαγκες !!!!!!
Εδω ο Παοκ ψαχνει να βρει εναν προεδρο μηνες-χρονια και δεν βρισκει !!!!!!!!
Αλλα φοβαμαι οτι δεν υπαρχει στην Θεσ/νικη ανθρωπος που να βαλει εστο 400-500 χιλ. τον χρονο απ'την τσεπη του για προεδριλικη !!!!!!
Και το ειχα πει απο παλια οτι ο Τζεβ εβαζε καποια λιγα λεφτα απ'την τσεπη του με σκοπο αν βγαιναμε ευρωλιγκα να τα ξαναπαρει αλλα τελικα δεν αντεξε 2 σηνεχομενες χρονιες αποτυχιας , τον εκραζα τοτε που εκανε τον προεδρο με τα λεφτα τα δικα μας δηλ. των εσοδων αλλα τελευταια ειχα συμβιβαστει με την ιδεα γιατι εβλεπα οτι δεν υπαρχουν πλεον ατομα στην πολη μας που να θελουν να βαλουν εστο ενα τετοιο εξευτηλιστικο ποσο !!!!!!
hagi
Πολύ άσχημη είδηση sad.gif Δεν ξέρω τί έγινε και τί θα γίνει αλλά φοβάμαι ότι θα έχουμε πρόβλημα.Μακάρι να βρεθεί κάποιος αλλά χλωμό το βλέπω...Δεν θέλω να γίνομαι καταστροφικός αλλά πολύ φοβάμαι ότι τα πέτρινα χρόνια ξεκινάνε...Μακάρι να βγω ψεύτης...και τότε τί τρίτη θέση και Ευρωλίγκα...
Yusaku
Για να συμπληρώσω τα σημερινά δυσάρεστα νέα... μάλλον ο Τσαλδάρης κλείνει προς Πανελληνίο...
πηγή: http://www.in.gr/sports/article.asp?lngEnt...p;lngDtrID=1201
celtic_pride
Για δείτε αυτό... http://www.athlitikanea.gr/index.cfm?pid=2...amp;art_id=5531

Θα μας μπερδέψουν αυτοί οι δημοσιογράφοι...

Πάντως, δεν νομίζω ο Τζεβελέκης να έφυγε χωρίς να έχει στο μυαλό του την επόμενη μέρα...
thrylos7
Μα δε λέει κάτι συγκεκριμένο στο τελευταίο λινκ... Η κοινή θέληση προφανώς και θα υπήρχε. Τα λεφτά είναι το θέμα.

Ο Χατζηλεωνίδας πάντως είναι άτομο της ομάδας, οπότε ξέρει πρώτος απ' όλους τι ισχύει.


valsam
Βγηκαν τα κομπιουτερακια !!!!!!!!!!!
1 μυριο εσοδα απο τα εισητηρια (20 αγωνες πρωταθλημα και ευρωκαπ με 3 χιλιαδες κοσμο μ.ο επι 15 ευρω μ.ο το εισητηριο)και αλλο 1 απο τηλεοραση σπονσορες =2μυρια!!!!!!!!

Αυτο θα ειναι το μπατζετ του χρονου αρκει να βρεθει ενας Αριανος που το μονο που θα κανει θα ειναι να δινει το μετρητο και θα το παιρνει πισω οταν του τα σκανε οι σπονσορες η τηλεοραση η ομοσπονδια κ.τλ με μοναδικο ρισκο να μην τραβαει η ομαδα και τα εισητηρια να ειναι τα μισα,πραγμα που στον Αρη μας δεν γινετε γιατι εχει ορκισμενους οπαδους που στα δυσκολα θα τον στηριξουν!!!!!!!


Ο Τζεβ οταν η ομαδα μας τα τελευταια χρονια που ειχαμε μπατζετ απο 2 εως μαξιμουμ 2,7 ποσα εβαζε?αφου ΚΑΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΕΙΣΗΤΗΡΙΑ ΕΙΧΑΜΕ 2 χρονιες απο ευρολιγκα, και φραγκα πηραν απο μεταγραφες ,1 εκατομυριο μονο που πουλησαν Μαικ και Μασει (αφηστε με να εχω τις αμφιβολιες μου που λενε οτι εδωσαν τζαμπα τον Σοφο!!!!!!!!!)
Εκτος αν εχει ο Γιανακοπουλος καναν ξαδελφο Αριανο και μας παρει !!!!!!!!!!
Δηλ. στην χειροτερη εναν προεδρο στυλ Τζεβ!!!!!!!!!!!!
Gio Sugar
QUOTE(celtic_pride @ Jun 11 2009, 21:27 ) *
Πάντως, δεν νομίζω ο Τζεβελέκης να έφυγε χωρίς να έχει στο μυαλό του την επόμενη μέρα...


Συμφωνώ και εγώ , ειδικά αυτό το 'Παραμένω βασικός μέτοχος της ΚΑΕ' μου λέει ότι υπάρχουν λογικά κάποια σενάρια στο μυαλό του.
Timemaster
QUOTE(valsam @ Jun 11 2009, 22:06 ) *
Βγηκαν τα κομπιουτερακια !!!!!!!!!!!
1 μυριο εσοδα απο τα εισητηρια (20 αγωνες πρωταθλημα και ευρωκαπ με 3 χιλιαδες κοσμο μ.ο επι 15 ευρω μ.ο το εισητηριο)και αλλο 1 απο τηλεοραση σπονσορες =2μυρια!!!!!!!!

Αυτο θα ειναι το μπατζετ του χρονου αρκει να βρεθει ενας Αριανος που το μονο που θα κανει θα ειναι να δινει το μετρητο και θα το παιρνει πισω οταν του τα σκανε οι σπονσορες η τηλεοραση η ομοσπονδια κ.τλ με μοναδικο ρισκο να μην τραβαει η ομαδα και τα εισητηρια να ειναι τα μισα,πραγμα που στον Αρη μας δεν γινετε γιατι εχει ορκισμενους οπαδους που στα δυσκολα θα τον στηριξουν!!!!!!!


Ο Τζεβ οταν η ομαδα μας τα τελευταια χρονια που ειχαμε μπατζετ απο 2 εως μαξιμουμ 2,7 ποσα εβαζε?αφου ΚΑΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΕΙΣΗΤΗΡΙΑ ΕΙΧΑΜΕ 2 χρονιες απο ευρολιγκα, και φραγκα πηραν απο μεταγραφες ,1 εκατομυριο μονο που πουλησαν Μαικ και Μασει (αφηστε με να εχω τις αμφιβολιες μου που λενε οτι εδωσαν τζαμπα τον Σοφο!!!!!!!!!)
Εκτος αν εχει ο Γιανακοπουλος καναν ξαδελφο Αριανο και μας παρει !!!!!!!!!!
Δηλ. στην χειροτερη εναν προεδρο στυλ Τζεβ!!!!!!!!!!!!



το μπάτζετ για φέτος όπως είχε πει ο Τζεβελέκης μόλις τελείωσε το πρωτάθλημα θα είναι μικρότερο από πέρσι και θα είναι της τάξης των 1,7εκατομυρίων
καλά τα κουμπιουτεράκια αλλά δε μπορείς έτσι να υπολογίσεις όλα τα έξοδα που έχει μια ομάδα και είναι πολλά!!!

σίγουρα τα 2-3 μύρια μπάτζετ που είχαμε άλλες χρονιές δεν τα έβαζε ο Τζεβελέκης από την τσέπη του...
όμως έβαζε περίπου 500 με 1 μύριο κάθε χρόνο περίπου.

το 1,7 είναι τα έσοδα που είχαμε φέτος και που πιθανότατα θα έχουμε και του χρόνου!!!
και φυσικά μόνο άμα έχουμε τους ίδους μέσους όρους εισιτηρίων (και όχι αυτούς που είχαμε επί Χέμπερτ)
και να βρούμε έστω και τους ίδιους χορηγούς (που φέτος βρήκαμε δύσκολα)



Υ.Γ. Το κόβω να γίνεται ο ενιαίος Άρης και ο Τζεβελέκης να γίνεται πρώτος πρόεδρος εκεί!



valsam
Oυτε με σφαιρες δεν εβαζε ο Τζεβ 500-1μυριο τον χρονο !!!!!!!!!!!
Επειδη γνωριζω κατι σας λεω οτι οταν ηταν η Γενεσης ειχαν βαλει ολοι μαζι γυρο στα 800 χιλ. σε μια χρονια και το μπατζετ της ομαδας ηταν πιο μεγαλο!!!!!!!!!
EXPLOITED ARIS
QUOTE(Timemaster @ Jun 12 2009, 11:54 ) *
το μπάτζετ για φέτος όπως είχε πει ο Τζεβελέκης μόλις τελείωσε το πρωτάθλημα θα είναι μικρότερο από πέρσι και θα είναι της τάξης των 1,7εκατομυρίων
καλά τα κουμπιουτεράκια αλλά δε μπορείς έτσι να υπολογίσεις όλα τα έξοδα που έχει μια ομάδα και είναι πολλά!!!

σίγουρα τα 2-3 μύρια μπάτζετ που είχαμε άλλες χρονιές δεν τα έβαζε ο Τζεβελέκης από την τσέπη του...
όμως έβαζε περίπου 500 με 1 μύριο κάθε χρόνο περίπου.

το 1,7 είναι τα έσοδα που είχαμε φέτος και που πιθανότατα θα έχουμε και του χρόνου!!!
και φυσικά μόνο άμα έχουμε τους ίδους μέσους όρους εισιτηρίων (και όχι αυτούς που είχαμε επί Χέμπερτ)
και να βρούμε έστω και τους ίδιους χορηγούς (που φέτος βρήκαμε δύσκολα)



Υ.Γ. Το κόβω να γίνεται ο ενιαίος Άρης και ο Τζεβελέκης να γίνεται πρώτος πρόεδρος εκεί!

Αν γινει αυτο θα ειναι θετικο γιατι θα εχουμε εσοδα απο το ποδοσφαιρο και περισσοτερους φιλαθλους(πιστευω) γιατι τα κοινα διαρκειας πιστευω θα ειναι πολλα.
Ο Δαμιανιδης ειναι ικανος να μας κρατησει σαν manager στο μπασκετ.Το θεμα ειναι να υλοποηθει αυτο το σχεδιο του Τζεβ οσο πιο γρηγορα γινεται.Αλλιως ειμαστε αξιοι της μοιρας μας...
Ο Τζεβ παντως εχει σχεδιο και τον γουσταρω γι αυτο!
athinaios
Ρε παδια ξερετε τι δεν εχω καταλαβει .Πως γινεται να συζηταει ο δαμιανιδης με τσαλδαρη και ισως αλλους παικτες να κλεισαμε το μπετς και να κραταμε ματσον χωρις να ξερουμε το αυριο.Αλλωστε και ο πρωην προεδρος αν καταλαβα καλα σε ερωτηση που του εγινε το ιδιο ειπε σχετικα με τις συζητησεις που κανει ο δαμιανιδης.
Timemaster
QUOTE(athinaios @ Jun 12 2009, 13:52 ) *
Ρε παδια ξερετε τι δεν εχω καταλαβει .Πως γινεται να συζηταει ο δαμιανιδης με τσαλδαρη και ισως αλλους παικτες να κλεισαμε το μπετς και να κραταμε ματσον χωρις να ξερουμε το αυριο.Αλλωστε και ο πρωην προεδρος αν καταλαβα καλα σε ερωτηση που του εγινε το ιδιο ειπε σχετικα με τις συζητησεις που κανει ο δαμιανιδης.



το μέλλον δε το ξέρουμε εμείς...
όχι αυτοί!!!
smiley.gif


μπορεί ο πρόεδρος να φεύγει αλλά δε το έκανε έτσι ώστε να διαλυθεί η ομάδα...
οι μεταγραφές θα γίνουν κανονικά και ο προγραμματισμός το ίδιο!!!
ας πούμε πως υπάρχει αυτόματος πιλότος για ένα διάστημα...
Gio Sugar
"Ο ενιαίος Άρης είναι το μέλλον"
basketblog

Αυτό δηλαδή που είπε και ο Timemaster. Για να δούμε... Λέτε να είναι αυτός ο τρόπος να αυξηθεί το μπάτζετ?
Yusaku
QUOTE(Gio Sugar @ Jun 12 2009, 17:05 ) *
"Ο ενιαίος Άρης είναι το μέλλον"
basketblog

Αυτό δηλαδή που είπε και ο Timemaster. Για να δούμε... Λέτε να είναι αυτός ο τρόπος να αυξηθεί το μπάτζετ?


Μακάρι! Αυτό αποτελεί το καλό σενάριο. Ωστόσο ας είμαστε πολύ επιφυλακτικοί. Ακόμα δεν ξέρουμε αν μπορεί να γίνει, αν θέλουν να γίνει και πότε μπορεί να γίνει. Από κει και πέρα θα περάσει αρκετός πολύτιμος χρόνος για να ξέρουμε αν και ποια θα είναι τα ωφέλη για την ομάδα μπάσκετ.
Πραγματικά πάντως είναι το μοναδικό αισιόδοξο στοιχείο που υπάρχει, αλλά είναι αμφίβολο και πολύ μακριά από την υλοποίηση του!!!
hagi
QUOTE(Yusaku @ Jun 12 2009, 17:30 ) *
Μακάρι! Αυτό αποτελεί το καλό σενάριο. Ωστόσο ας είμαστε πολύ επιφυλακτικοί. Ακόμα δεν ξέρουμε αν μπορεί να γίνει, αν θέλουν να γίνει και πότε μπορεί να γίνει. Από κει και πέρα θα περάσει αρκετός πολύτιμος χρόνος για να ξέρουμε αν και ποια θα είναι τα ωφέλη για την ομάδα μπάσκετ.
Πραγματικά πάντως είναι το μοναδικό αισιόδοξο στοιχείο που υπάρχει, αλλά είναι αμφίβολο και πολύ μακριά από την υλοποίηση του!!!

Συμφωνώ και γω με αυτό..Αν γίνει ο ενιαίος Άρης ίσως αυξηθούν και κατα πολύ τα έσοδα αλλά δε τον βλέπω να γίνεται και ειδικά άμεσα.
Έτσι πάντως όπως τα παρουσιάζει ο κ.Τζεβελέκης φαίνεται σα να υπάρχει κάποιος λόγος που έγινε αυτό.Ας ελπίσουμε να είναι έτσι και να γίνει κάτι καλό αλλά δεν είμαι και πολύ αισιόδοξος.Όπως είπα και σε προηγούμενο ποστ φοβάμαι ότι θα πατώσουμε του χρόνου.Μακάρι να βγω ψεύτης.
hagi
Η συνέντευξη Ματσόν :

QUOTE
Ματσόν: "Ο Άρης δεν θα πεθάνει ποτέ"

Την παραμονή του στον πάγκο του Άρη σύμφωνα και με το διετές συμβόλαιο που είχε υπογράψει το περασμένο καλοκαίρι προανήγγειλε ο Αντρέα Ματσόν στην σημερινή του συνέντευξη Τύπου ενώ άφησε ξεκάθαρα να εννοηθεί ότι έχει ξεκινήσει τον σχεδιασμό του ρόστερ της επόμενης αγωνιστικής περιόδου.


"Ο κάθε ένας που ήταν στο πλευρό μου όλη την χρονιά έκανε το καλύτερο δυνατό για μένα και την ομάδα γενικότερα. Είναι πολύ εύκολο να μιλήσεις όταν τα πάντα πάνε στην σωστή κατεύθυνση. Για μένα είναι πολύ σημαντικό να σας εξηγήσω τι κάνουμε και πως σκεφτόμαστε", ήταν το πρώτο του σχόλιο ενώ για το πώς αισθάνεται για το τελείωμα της χρονιάς με την ήττα από το Μαρούσι στο πέμπτο και τελευταίο μικρό τελικό της σειράς των πλέι οφ είπε: "Ως προπονητής παραμένω πληγωμένος και θα ισχύσει για τους επόμενους 12 μήνες. Στον αθλητισμό υπάρχει μία πολύ μεγάλη διαφορά από το χάνεις ένα παιχνίδι και να είσαι χαμένος. Το σκεφτόμουνα αυτό παρακολουθώντας τον χθεσινό τελικό του ΝΒΑ ή ακόμα και άλλων πρωταθλημάτων όπως του ισπανικού πρωταθλήματος ή του τούρκικου.

Στους τελικούς των πλέι οφ φαίνεται η δουλειά που έχει κάνει μία ομάδα από τον Αύγουστο μέχρι τον Ιούνιο. Είμαστε πολύ πληγωμένοι και στεναχωρημένοι. Τρία λεπτά στέρησαν τις προσπάθειες μίας χρονιάς και μίας πολύ καλής δουλειάς που κάναμε.

Όλοι οι παίκτες που είχαμε στην ομάδα προσπάθησαν πολύ σκληρά. Τώρα ήρθε η σειρά για μένα ως προπονητής να τους πω ότι δεν μπορείς να γυρίσεις την πλάτη σου. Δεν μπορείς να κλάψεις. Η ομάδα ως ένας οργανισμός είναι μεγάλη οικογένεια. Και σε μία οικογένεια δεν μπορείς να το βάλεις στα πόδια στα δύσκολα. εκεί φαίνεται η πραγματική οικογένεια.

Από την πρώτη στιγμή που ήρθα και πριν έρθω ο κ. Τζεβελέκης που βρισκόταν εδώ όπως και το γκρουπ της ΓΕΝΕΣΙΣ είχαμε πει να κάνουμε μία πολύ καλή δουλειά με νέους παίκτες. Φέτος είχαμε τέσσερις παίκτες στο All Star Game στην Ξάνθη, παίκτες που κέρδισαν το πανελλήνιο πρωτάθλημα εφήβων ενώ και ο Σκορδίλης είναι μέλος Εθνικής ομάδας. Αν συνεχίσουμε να πορευόμαστε σε αυτήν την κατεύθυνση, κι ενώ κανείς δεν ξέρει τι θα γίνει στο ελληνικό και ευρωπαϊκό μπάσκετ με τίποτα να μην είναι εύκολο για όλα τα αθλήματα στην Ευρώπη, για αυτό λοιπόν θα πρέπει να συνεχίσουμε σε αυτήν την γραμμή πλεύσης. Για αυτό και λέω ότι δεν φοβάμαι σε αυτή την λογική.

Βέβαια είναι πολύ νωρίς για να πούμε πως θα πορευτούμε την επόμενη χρονιά γιατί είναι ακόμα Ιούνιος και είναι πολύ νωρίς να πούμε κάτι τέτοιο. Άλλωστε μία μεγάλη ομάδα όπως ο Άρης μπορεί να αντιμετωπίσει προβλήματα και να συνεχίσει την δουλειά που γίνεται μέχρι τώρα", και πρόσθεσε: "Υπάρχουν πολλά στοιχεία και οι φίλαθλοι που μπορούν να κρατήσουν την ομάδα σε υψηλό επίπεδο. Δεν είναι η δουλειά μου αλλά είμαι σίγουρος πως οι φίλαθλοι θα βρεθούν στο πλευρό της ομάδας.

Στην περσινή χρονιά είχαμε πρόοδο στα εισιτήρια διαρκείας και θα έχουμε ακόμα μεγαλύτερη αύξηση φέτος μετά την πορεία που είχαμε. Εξάλλου αυτό αποτελεί μία καλή βάση και θα χρειαστούμε την βοήθεια των φιλάθλων. Δεν θα ήθελα να μιλήσω για την επόμενη χρονιά ωστόσο θα επιδιώξουμε να συνεχίσουμε την καλή δουλειά με τους Έλληνες παίκτες ώστε να φορέσουν την φανέλα της Εθνικής ομάδας είτε στους επόμενους Ολυμπιακούς αγώνες ή στο επόμενο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα. Είναι κάτι που το ονειρεύομαι".

Για την επόμενη χρονιά μετά και την παραίτηση του Θανάση Τζεβελέκη από την προεδρία της ΚΑΕ ο Ματσόν τόνισε πως: "Όταν ήρθα εδώ το περασμένο καλοκαίρι στον Άρη είχα ένα συμβόλαιο με την Φορτιτούντο που έλυσα και είμαι σίγουρος ότι θα συνεχίσουμε την δουλειά μας προς αυτήν την κατεύθυνση", για να επισημάνει εν όψει της επόμενης χρονιάς πως: "Μας περιμένει πολύ δουλειά για την επόμενη χρονιά".

Για την περίπτωση του Κίκι Κλαρκ επισήμανε πως: "Σίγουρα ο Κίκι αν δεις τον τρόπο παιχνιδιού του δεν είναι ένας πλέι μέικερ όπως το 1960 αλλά είναι σίγουρο ότι έχει ποιότητα σε άλλα πράγματα και γίνει ακόμα καλύτερος μέσα από την σκληρή δουλειά.

Μερικές φορές δεν είναι μόνο αυτό που βλέπουμε και θα πρέπει να βλέπουμε λίγο πιο βαθιά την στατιστική. Όπως ότι είχε λίγα λάθη ανά παιχνίδια με 1.1 στα πλέι οφ. Μπορεί να έχασε 1-2 ελεύθερα σουτ στο τέλος του παιχνιδιού με το Μαρούσι.

Όταν τελείωσε ο αγώνας είπε σε μένα και στον κ. Δαμιανίδη και μας είπε πως: "Συγνώμη που σας απογοήτευσα. Ήταν δικό μου λάθος". Δείχνει την προσωπικότητά του και θα κοιτάξουμε μέσα από την δουλειά εμείς και αυτός να γίνει ακόμα καλύτερος".

Για την διατάραξη του κλίματος στην ομάδα από την συμπεριφορά του Ράιτ σχολίασε: "Ειλικρινά δεν θέλω να κοιτάω πίσω αλλά να δούμε τι θα γίνει την επόμενη μέρα".

Κι όσο για την δουλειά της χρονιάς που ολοκληρώθηκε είπε: "Η ομάδα συμμετείχε δύο φορές στην Ευρωλίγκα και έπαιξε μία φορά στον τελικό του Uleb Cup. Το πόσο δημοφιλής είναι δεν μπορεί να αλλάξει μέσα σε τρία λεπτά που χάσαμε το παιχνίδι με το Μαρούσι. Οι φίλαθλοι του Άρη ξέρουν να αγαπούν την ομάδα τους και το έχουν δείξει. Αν είναι περήφανοι για την δουλειά των 10 μηνών και τα 37΄ του τελευταίου παιχνιδιού θα συνεχίσουν να είναι περήφανοι για την ομάδα. Το γεγονός ότι φθάσαμε να διεκδικήσουμε την συμμετοχή μας στην Ευρωλίγκα είναι ένα ακόμα βήμα άσχετα αν δεν ήρθε το αποτέλεσμα που θέλαμε.

Αν είχαμε κάνει μία κουβέντα στην αρχή της σεζόν ότι παίκτες χωρίς συμμετοχή στα πλέι οφ θα φτάσαμε εδώ που φθάσαμε θα ήμουν πολύ χαρούμενος για αυτό. Θα πρέπει να υπάρχει εμπιστοσύνη στην δουλειά στις δύσκολες στιγμές και όχι μόνο στις εύκολες. Όσον αφορά τους νέους παίκτες είχαμε πει για ένα πρόγραμμα δουλειάς δύο ετών όπως είχαμε πει τον περασμένο Ιούλιο. Η δουλειά δεν γίνεται μέσα σε έναν ή δύο μήνες ή σε μία βραδιά.

Ήταν η πρώτη φορά για τον Παπανικολάου που προπονούταν και βρισκόταν στην δωδεκάδα του Άρη. Το ίδιο ισχύει για τους Μούρτο και Σκορδίλη. Είναι κάτι που το κάναμε συνειδητά και δεν είναι προϊόν τρέλας. Και θέλουμε να συνεχίσουμε να δουλεύουμε προς αυτήν την κατεύθυνση. Κι όσο για το μπάτζετ είναι κάτι για το οποίο ποτέ δεν μιλάω. Όλοι ξέρουμε σε ποια κατεύθυνση πορεύεται το άθλημα.

Είμαι σίγουρος ότι δεν υπάρχει κάποιος ξεχασμένος εκατομμυριούχος στην Θεσσαλονίκη όπως στον Παναθηναϊκό και στον Ολυμπιακό αλλά είμαι σίγουρος ότι στην Θεσσαλονίκη αγαπούν αυτήν την ομάδα και εμείς το πρόγραμμα που θέλουμε θα το ακολουθήσουμε. Ο Άρης δεν θα πεθάνει ποτέ. Ίσως να είναι δύσκολο και μερικές φορές τρελό αλλά ο Άρης θα είναι μία ομάδα που θα υπάρχει πάντα".

Στο ερώτημα που του τέθηκε «Ποιος είναι ο Άρης;» ο Ματσόν τόνισε χαρακτηριστικά πως: "<ΕΜ>Την στιγμή αυτή δεν μπορώ να καταλάβω τι σημαίνει ομάδα επιπέδου Ευρωλίγκα. Αυτό τα οποίο είναι σίγουρο ότι οι ομάδες που φθάσανε στο Final Four αγωνίστηκαν οι τέσσερις πλουσιότερες ομάδες της διοργάνωσης.

Αν σταθούμε στο πόσο δουλεύουμε στην ομάδα θα πούμε ότι είμαστε μία ομάδα υψηλού επιπέδου. Αν συμπεριλάβουμε και το μπάτζετ τότε δεν είμαστε μία ομάδα Ευρωλίγκα με τα κριτήρια που ανέφερα. Αυτό που είναι καλό για μας είναι αυτό που θέλουμε να αναπτύξουμε", και επισήμανε ότι: "<ΕΜ>Η δουλειά μας είναι να βοηθήσουμε την ανάπτυξη παικτών και να είμαστε κάθε χρόνο στο Final Four. Του πρωταθλήματος και να αγωνιστούμε στην Ευρωλίγκα".

Για το αν και ο πάγκος έκανε λάθη στα τελευταία λεπτά του τελευταίου παιχνιδιού με το Μαρούσι: "<ΕΜ>Εγώ σίγουρα από την δική μου πλευρά έκανα ένα λάθος. Το λάθος το δικό μου ήταν ότι πίεσα την ομάδα να κερδίσει τον Παναθηναϊκό επειδή η λογική μου είναι να παίζει με όλες της τις δυνάμεις να κερδίσει. Αυτό που έπρεπε να κάνουμε είναι να κερδίσουμε το Μαρούσι και στο μέλλον θα το σκεφτώ πολύ σοβαρά. Για μένα προσωπικά όμως ως προπονητής είναι πολύ δύσκολο να παίξω ένα παιχνίδι χωρίς να με ενδιαφέρει το αποτέλεσμα ή η νίκη. Το σίγουρο είναι ότι στα τελευταία τρία λεπτά του παιχνιδιού με το Μαρούσι δεν είχαμε τύχη. Θυμηθείτε το τρίποντο με το ταμπλό που πέτυχε ο Καϊμακόγλου που ήταν στην λήξη της περιόδου που αν δεν είχε επιτευχθεί θα είχαμε κερδίσει. Αντίθετα ο δικός μας καλύτερος σουτέρ τριών πόντων ο Κλαρκ αστόχησε σε δύο ελεύθερα σουτ".

Για τους στόχους της επόμενης χρονιάς είπε: "<ΕΜ>Κανένας στον κόσμο ούτε ο Μπερλουσκόνι ούτε κανένας δεν γνώριζε για την οικονομική κρίση που θα ερχότανε.

Έτσι και ο κ. Μπερλουσκόνι αποδεχόμενός την πούλησε τον Κακά. Άσχετα με το τι θα ισχύσει με το μπάτζετ της επόμενης χρονιάς θα κοιτάξουμε να μπούμε και πάλι στο Final Four του πρωταθλήματος της νέας χρονιάς και να πάμε στο Final Eight στο Τορίνο".

Για την παραμονή του Γκαβέλ και τους συνεργάτες του στο τεχνικό τιμ τόνισε: "<ΕΜ>Για τον Γκαβέλ θα πρέπει να μιλήσουμε με τον κ. Δαμιανίδη και θα συζητήσουμε και το δικό του θέμα. Κι όσο για το τεχνικό τιμ θα γνωρίζουμε περισσότερα και την Τετάρτη".

Για το αν σκέφτηκε την παραίτηση μετά την ήττα από το Μαρούσι στο πέμπτο και τελευταίο παιχνίδι της σειράς των μικρών τελικών των πλέι οφ δήλωσε ότι: "<ΕΜ>Αν η δουλειά ενός προπονητή και των παικτών κρίνεται μέσα από τρία λεπτά δεν είναι σωστό. Αν είχαμε ευστοχήσει σε ένα λέι απ θα ήμασταν όλοι ήρωες. Όλοι μας δουλέψαμε πολύ σκληρά και σίγουρα όλοι όσοι την γνωρίζουν θα την εκτιμήσουν σε δύσκολες στιγμές. Όλοι είναι καλοί στις εύκολες στιγμές αλλά θα πρέπει να είναι καλοί και στις δύσκολες".

Για την καλύτερή του στιγμή στην φετινή χρονιά είπε πως ήταν: "Η καλύτερη στιγμή για μένα ήταν στο τέλος της κανονικής περιόδου όπου με τόσους νέους παίκτες τερματίσαμε στην 3η θέση αλλά και μετά από την πρόκρισή μας επί του Πανιωνίου όπου είχαμε την ευκαιρία να παίξουμε με τον κάτοχο τη Ευρωλίγκα".

Σε ερώτηση για το πώς ερμηνεύει την παραίτηση του Θανάση Τζεβελέκη από την προεδρία της ΚΑΕ απάντησε λέγοντας: "Η ομάδα θα συνεχίσει να κάνει την καλή δουλειά της. Ο κ. Τζεβελέκης είπε ότι θα συνεχίσει να βρίσκεται κοντά στην ομάδα".

Τέλος για την μεγαλύτερη στήριξη του κόσμου στην χρονιά που ολοκληρώθηκε από ότι την προηγούμενη αλλά και την στεναχώρια του για την στέρηση της συμμετοχής στην Ευρωλίγκα μετά από έναν χρόνο απουσίας από το Μαρούσι των προβλημάτων και αν θα ήθελε να ζητήσει μία συγνώμη είπε: "Την είχα ζητήσει μετά το τέλος του παιχνιδιού με το Μαρούσι.

Θα ήθελα όμως να πω ότι αισθάνομαι πολύ πιο άσχημα από ότι οποιοσδήποτε μπορεί να φανταστεί. Θα ήθελα όμως να θυμάστε όλοι ότι οδήγησα τον Άρη δύο φορές στην Ευρωλίγκα και τρεις φορές τα τελευταία δέκα χρόνια και δεν θα πρέπει να το ξεχνάμε".


Δεν θα την σχολιάσω αλλά αυτό που έχω τονίσει δεν το καταλαβαίνω.Δηλαδή ποια ήταν η πορεία της ομάδας;; blink.gif Αποτυχημένη χρονιά είναι κυρ Αντρέα....Άντε να δούμε του χρόνου που λες τί θα κάνουμε..
Timemaster
QUOTE(hagi @ Jun 15 2009, 16:53 ) *
Η συνέντευξη Ματσόν :



Δεν θα την σχολιάσω αλλά αυτό που έχω τονίσει δεν το καταλαβαίνω.Δηλαδή ποια ήταν η πορεία της ομάδας;; blink.gif Αποτυχημένη χρονιά είναι κυρ Αντρέα....Άντε να δούμε του χρόνου που λες τί θα κάνουμε..



προφανώς είναι καλύτερη από πέρσι που με μεγαλύτερο μπάτζετ αποκλιστίκαμε στη φάση των 8 και δε πήγαμε να παίξουμε τους επόμενους δύο γύρους!!!

πάντως δε μας είπε τίποτα που δεν ξέραμε ούτε και έκανε κάποια έκπληξη στις δηλώσεις του.
και φυσικά δεν είπε τίποτα!!!
Tretiak
Πάνω στο θέμα που συζητούσαμε τις προάλλες, θα ακούσατε τις δηλώσεις του Βωβού μετά την πρόκριση του Αμαρουσίου στην Ευρωλίγκα. "Είναι η δεύτερη μεγαλύτερη στιγμή στην ιστορία της ομάδας , ΜΕΤΑ την κατάκτηση του Σαπόρτα" wink.gif
valsam
http://www.basketblog.gr/index.php?option=...&Itemid=202
Αν παιρνουν οι Κλαρκ-Μπετς (που εχουν συμβολαια για του χρονου)τα 500χιλ. και ανανεωσει ο Τσαλδαρης αλλα 200-250 εφυγαν τα μισα λεφτα!!!!!!!
Αντε βρες αλλους 9 παιχτες με 750 χιλ. δηλ. με 80 χιλ. τον χρονο ουτε οικοδομο δεν βρησκεις !!!!!!
Εχω εναν φιλο υδραυλικο που καθαριζει 5-6χιλ. τον μηνα αμα τον πουμε να ερθει στον Αρη μαλλον θα αρνηθει !!!!!!
Ρε στο Αζερμπαιτζαν οι ομαδες εχουν μεγαλυτερο μπατζετ !!!!!!!
EXPLOITED ARIS
Ο Σκορδιλης πεταξε 11 ποντακια και καποια reb με τη Μεσογειακη ομαδα.
Το ξερω οτι το επιπεδο δεν ειναι και τιποτα το τρελλο αλλα το θεμα ειναι οτι ΠΡΕΠΕΙ να παρουν χρονο συμμετοχης φετος μαζι με τον Παπανικολαου.Φετος πρεπει να γινουν ενεργα μελη της ομαδας.
weirdo1977
QUOTE(valsam @ Jun 18 2009, 22:14 ) *
http://www.basketblog.gr/index.php?option=...&Itemid=202
Αν παιρνουν οι Κλαρκ-Μπετς (που εχουν συμβολαια για του χρονου)τα 500χιλ. και ανανεωσει ο Τσαλδαρης αλλα 200-250 εφυγαν τα μισα λεφτα!!!!!!!
Αντε βρες αλλους 9 παιχτες με 750 χιλ. δηλ. με 80 χιλ. τον χρονο ουτε οικοδομο δεν βρησκεις !!!!!!
Εχω εναν φιλο υδραυλικο που καθαριζει 5-6χιλ. τον μηνα αμα τον πουμε να ερθει στον Αρη μαλλον θα αρνηθει !!!!!!
Ρε στο Αζερμπαιτζαν οι ομαδες εχουν μεγαλυτερο μπατζετ !!!!!!!


39.gif έχεις κάτι κατά νου ? θες να βοηθήσεις οικονομικά εσύ μήπως k δεν σε αφήνουν ? η μήπως κάνουν ουρα έξω από το pale οι επενδυτες και τους διώχνουμε ? κανεις δεν θα επενδύσει σε μια ομάδα που δεν μπορεί σε οποιαδήποτε κατάσταση της να πουλήσει 1000 διαρκειας, ποσο μάλλον αν αυτή η ομάδα είναι ομάδα basket και εδρεύει θεσσαλονίκη.. αγοράστε 5000 διαρκειας k βλέπουμε... προς το παρόν... είναι τεράστιο το γήπεδο wink.gif
EXPLOITED ARIS
http://www.metrosport.gr/archives/24031
Μακαρι να ισχυει...Δεν το πολυπιστευω βεβαια αλλα ποτε δεν ξερεις!
Το θεμα ειναι να προλαβουμε να φτιαξουμε ομαδα αν πραγματοποιηθει αυτο το σεναριο.
Timemaster
QUOTE(EXPLOITED ARIS @ Jun 21 2009, 10:32 ) *
http://www.metrosport.gr/archives/24031
Μακαρι να ισχυει...Δεν το πολυπιστευω βεβαια αλλα ποτε δεν ξερεις!
Το θεμα ειναι να προλαβουμε να φτιαξουμε ομαδα αν πραγματοποιηθει αυτο το σεναριο.



δεν ξέρω αν ισχύει ή όχι αλλά άμα γίνει κάτι τέτοιο θα είναι κρίμα και άδικο για την ομάδα του Αμαρουσίου που είχε μια πολύ καλή πορεία τα τελευταία χρόνια και κέρδισε την θέση με το σπαθί της....

αυτό που με ανησυχεί είναι το αν δε πάει το Μαρούσι ποιος θα πάει!!!
την τελευταία φορά που δήλωσε Ελληνική ομάδα αδυναμία συμμετοχής στην Ευρωλίγκα ήταν ο Ηρακλής και την θέση εκείνη την χάσαμε για πάντα!!!

αυτό θα ήταν και το χειρότερο σενάριο....


όσο για το αν μπορείς να φτιάξεις ομάδα μπορείς και προλαβαίνεις....χαλαρά!!!
άλλωστε φέτος λόγο οικονομικής κρίσης το μεταγραφικό Καλοκαίρι θα είναι μακρύ!
celtic_pride
Δεν νομίζω να ισχύει... Ισως τι χάσουμε φέτος τη θέση ως Ελλάδα, αλλά νομίζω προσωρινά και του χρόνου θα έχουμε ξανά 3 θέσεις...

http://www.metrosport.gr/archives/24017
Ελεος πια με αυτό με την Ευρωλίγκα και το Παλε.. Έχει καταντήσει βαρετό.. Αν η Ευρωλίγκα ήταν τόσο ξετρελαμένη με τον Αρη, θα του έδινε 3ετές συμβόλαιο και δεν θα περιοριζόνταν απλά στα βιντέακια (btw, που είναι η "περίοπτη θέση" που βλέπει ο αρθρογράφος? να το πει και σε μας... ).. Βέβαια, ας μην ξεχνάμε ότι ο Αρης στήριξε (στηρίζει Πορτέλα.... wink.gif )
Yusaku
Παιδία μην τρελένεστε! Από τη μία είμαστε χωρίς πρόεδρο, χωρίς καμιά ουσιαστική εξέλιξη σε όλα τα μέτωπα. Από την άλλη έχουμε καλοκαίρι, οι δημοσιογράφοι του ρεπορτάζ του Άρη πρέπει να γράψουν κάτι να πουλήσουν κανα φύλλο κ εφόσον είναι όλα φλού.... ταράαααμ... έχουμε θέμα Κακιούση, θέμα Μάσσεϋ, θέμα Eurolegue.... να δείτε που σε λίγο θα έχουμε κ θέμα γηπέδου.

Πάντως το τμήμα μπάσκετ πρέπει να πάρει παράδειγμα από το ποδόσφαιρο στο θέμα μάρκετινγκ. Κοιτάξετε τη γίνεται κ πως έχει εκμεταλευτεί επικοινωνιακά όλο το πράμα. Όχι ότι όλα είναι επικοινωνία και τπτ ουσία, αλλά κοιτάξτε τι ωραία το ένα τροφοδοτεί το άλλο. Το κάνουν ντόρο, ενθουσιάζεται ο κόσμος, γίνονται μεταγραφές, περνει ο κόσμος εισητήρια. Η σχεδόν τέλεια σκηνοθετημένη παράσταση παρουσίασης, ερχομός παιχτών έχει κάνει όλα τα μέσα να μιλάνε για τον Άρη και τον κόσμο να βοηθά, αγοράζοντας διαρκείας. Έχουν δημιουργήσει έναν χαρούμενο κύκλο που βασίζεται στο: αποκτάμε ονόματα - ενθουσιάζεται ο κόσμος - αγοράζει διαρκείας - μπαίνει ζεστό χρήματα στα ταμεία - αποκτάμε κ άλλους παικτες κοκ....
Μα πόοοσο πολύ αυτό έλειπε από το μπάσκετ...
Timemaster
από τα δυσάρεστα στα πολύ δυσάρεστα....

την Τρίτη το βράδυ η συνέλευση στην ΚΑΕ για το μέλλον της ομάδος....
ενώ το μπάτζετ για την νέα σεζόν σύμφωνα του σπορ24 θα είναι 1,2 εκατομμύρια....
ο ναι...
δηλαδή λιγότερα λεφτά από όσα θα πάρει φέτος ο Μάσευ!!!

ενώ τα βρήκε ο Βωβός με τον δήμο Αμαρουσίου οπότε το Μαρούσι παίζει Ευρωλίγκα κανονικά...
τουλάχιστον αυτά λένε τα τρέχοντα νέα...

δύσκολη χρονιά προβλέπετε και βαρύς χειμώνας!!!
Tretiak
QUOTE(weirdo1977 @ Jun 20 2009, 14:22 ) *
39.gif έχεις κάτι κατά νου ? θες να βοηθήσεις οικονομικά εσύ μήπως k δεν σε αφήνουν ? η μήπως κάνουν ουρα έξω από το pale οι επενδυτες και τους διώχνουμε ? κανεις δεν θα επενδύσει σε μια ομάδα που δεν μπορεί σε οποιαδήποτε κατάσταση της να πουλήσει 1000 διαρκειας, ποσο μάλλον αν αυτή η ομάδα είναι ομάδα basket και εδρεύει θεσσαλονίκη.. αγοράστε 5000 διαρκειας k βλέπουμε... προς το παρόν... είναι τεράστιο το γήπεδο wink.gif

Στην υπογραφή σου υπάρχει ένα λάθος. Το ρεκόρ σερί πρωταθλημάτων του Άρη , είναι μόνο για το μπάσκετ και όχι για όλα τα αθλήματα. Στο βόλεϊ ο Ολυμπιακός πήρε 8 σερί , από το 1987 μέχρι και το 1994, ενώ φυσικά ο Εθνικός στο πόλο πήρε γύρω στα 20 σερί, δε θυμάμαι ακριβές νούμερο
Vas
QUOTE


Βασικά είναι κρίμα για την δημοσιογραφία. Πλέον στα άρθρα τους δεν αναφέρουν πραγματικά γεγονότα αλλά εικασίες με στόχο να πουλήσουν περισσότερα φύλλα. Δηλαδή του συγκεκριμένου δημοσιογράφου ποιες είναι οι πηγές;

Και μετά σου λέει κρίση στην δημοσιογραφία, και απολύσεις…. Δηλαδή τι περιμένουν; Πόσο θα τρώει ακόμα ο κόσμος κουτόχορτο;
mono maroussi
QUOTE(Vas @ Jun 23 2009, 09:59 ) *
Βασικά είναι κρίμα για την δημοσιογραφία. Πλέον στα άρθρα τους δεν αναφέρουν πραγματικά γεγονότα αλλά εικασίες με στόχο να πουλήσουν περισσότερα φύλλα. Δηλαδή του συγκεκριμένου δημοσιογράφου ποιες είναι οι πηγές;

Και μετά σου λέει κρίση στην δημοσιογραφία, και απολύσεις…. Δηλαδή τι περιμένουν; Πόσο θα τρώει ακόμα ο κόσμος κουτόχορτο;

Οτι να ναι γραφουν εκει στον βορρα βας..Κανεις δεν θα μας στερησει το ονειρο θα παιξουμε κανονικα..Καλη επιτυχια στον Αρη για τη νεα σεζον η οποια προβλεπεται δυσκολη
celtic_pride
Έντονες ραδιοφωνικές φήμες περί εμπλοκής ενός κυρίου Θανάση Κουιμτζή στην καε... Δεν ξέρω περί τίνος πρόκειται, απλά είναι φήμη που ακούστηκε...
Yusaku
QUOTE(celtic_pride @ Jun 23 2009, 22:39 ) *
Έντονες ραδιοφωνικές φήμες περί εμπλοκής ενός κυρίου Θανάση Κουιμτζή στην καε... Δεν ξέρω περί τίνος πρόκειται, απλά είναι φήμη που ακούστηκε...


Ξέρουμε τι είναι αυτός;; από που κρατάει η σκούφια του;;; tongue.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.