Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Άρης - Επικαιρότητα - Συζητήσεις
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Άρης
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135
Timemaster
Αν και από ότι διαβάζω ο Πιρς γλύτωσε το χειρουργείο τελικά...
παρόλα ταύτα θα παίξει μπάσκετ ξανά από το νέο έτος!


εδώ εγχειρίζεται και
εδώ όχι

Πριν μερικές ημέρες ο Δαμιανίδης είχε δηλώσει πως θα προβεί σε αλλαγές στο ρόστερ μόνο σε περίπτωση τραυματισμού κάποιου ακόμα παίχτη!
Μήπως η συγκυρία της ήττας από το Περιστέρι, της συμφωνίας με χορηγό και του τραυματισμού του Πιρς είναι ένα Θείο δώρο για να γίνει κάποια αλλαγή-προσθήκη στο ρόστερ;

Ίσως τελικά να είμαστε κάπως τυχεροί μέσα στην ατυχία μας!

Πάντως για δεύτερη σερί χρονιά συνεχίζουμε να έχουμε σοβαρά προβλήματα τραυματισμών και είναι πολύ περίεργο!
rolleyes.gif
magic32
τε περιεργο πλην κακοαιμονιας μπορεις να βρεις σε ρηξη χιαστων και καταγμα μεταταρσιου?δεν ειναι θλασεις
Timemaster
QUOTE(magic32 @ Nov 21 2010, 04:49 ) *
τε περιεργο πλην κακοαιμονιας μπορεις να βρεις σε ρηξη χιαστων και καταγμα μεταταρσιου?δεν ειναι θλασεις


αυτό ακριβώς είναι το περίεργο!
Αν παθαίνανε θλάσεις θα λέγαμε πως είναι από την προπόνηση κ.λ.π.

Τώρα είναι σαν να λιώνουν τα κόκαλά τους!
Εκτός και αν το ρίξουμε στο κακό μάτι στους Ελ ή δε ξέρω και εγώ που!

ότι δε μπορείς να εξηγήσεις με τη λογική είναι περίεργο για εμένα!
smiley.gif
kolimvitis
Θέλω να δω τι θα κάνει ο Δαμιανίδης τώρα μαζί με τους μετόχους-Αμέτοχους της ΚΑΕ.ΑΡΗΣ....αν θα βρουν λεφτά για να αντικαταστήσουν τον Πιρς..και ποιον θα φέρουν: έναν σουτέρ ή έναν σέντερ της προκοπής???
Αμάν αυτές οι βολές,,,αμάν αυτά τα ριμπάουντ .. Και πάλι ρε ΑΡΗ, όχι μόνο χάνεις τις διαφορές πόντων όταν τις παίρνεις αλλά χάνεις και τα ματς αυτά καθ'αυτά..βλ.Περιστέρι


gallistis
μαλλον θα εχουμε προβλημα ...δυσκολες εποχες για να παρει η σαρισα τις μετοχες

http://www.arisbc.gr/el/Ανακοίνωσ...ς-ΣΑΡΙΣΑ
gallistis
ας κραταμε μικρο καλαθι


Επενδυτικό ενδιαφέρον για την ΚΑΕ

http://sport24.gr/Basket/OmadesBasket/A1Ar...kae.727808.html
Timemaster
QUOTE(gallistis @ Dec 20 2010, 18:25 ) *
ας κραταμε μικρο καλαθι


Επενδυτικό ενδιαφέρον για την ΚΑΕ

http://sport24.gr/Basket/OmadesBasket/A1Ar...kae.727808.html




βρε λες;
και μετά να πέσουν τα πετροδόλαρα;
να έρθει ο Άιβερσον μιας και η ομάδα του αποκλίστικε από Ευρώπη
ο Τσίλντρες που δεν παίζει
ο Μάσευ που δεν είναι Ευρωλίγκα
και πολλοί άλλοι;

Βρε μπας και είναι Χριστούγεννα και θέλουν να μας κάνουν δωράκι;
icon_drunk.gif
gallistis
QUOTE(Timemaster @ Dec 20 2010, 20:55 ) *
βρε λες;
και μετά να πέσουν τα πετροδόλαρα;
να έρθει ο Άιβερσον μιας και η ομάδα του αποκλίστικε από Ευρώπη
ο Τσίλντρες που δεν παίζει
ο Μάσευ που δεν είναι Ευρωλίγκα
και πολλοί άλλοι;

Βρε μπας και είναι Χριστούγεννα και θέλουν να μας κάνουν δωράκι;
icon_drunk.gif


μηπως ειναι πρωταπριλια?περισσοτερο θεωρω οτι μπορει να ειναι σα τους αραβες του ζαχουδανη...θυμασαι τον τυπο που ειχε σκασει στη προπονηση τρωγοντας σουβλακια και παριστανε τον αγοραστη?η τυποι σα τον μπομπ κοζωνη και διαφορους αλλους...γιατι ποιος φυσιολογικος θα ηθελε να επενδυσει σε κατι που ονομαζεται ελληνικο πρωταθλημα αυτη την εποχη?
Timemaster
QUOTE(gallistis @ Dec 20 2010, 21:20 ) *
μηπως ειναι πρωταπριλια?περισσοτερο θεωρω οτι μπορει να ειναι σα τους αραβες του ζαχουδανη...θυμασαι τον τυπο που ειχε σκασει στη προπονηση τρωγοντας σουβλακια και παριστανε τον αγοραστη?η τυποι σα τον μπομπ κοζωνη και διαφορους αλλους...γιατι ποιος φυσιολογικος θα ηθελε να επενδυσει σε κατι που ονομαζεται ελληνικο πρωταθλημα αυτη την εποχη?



κάπου εκεί πήγε και εμένα το μυαλό μου...
σε κάτι σεΐχηδες κακομοίρηδες!
rolleyes.gif

ΚιτρινιΑΡΗΣ
Τρεις αγωνιστικές για τα επεισόδια με Ηρακλή!!!

αν κάναμε τα έκτροπα των αγώνων Παο / Ολυμπιακός θα μας τιμωρούσαν ισόβια;;; 7.gif
thrylos7
Μεταξύ μας κι αυτά μια χαρά έκτροπα ήταν. Ψιλοχοντροσιχάθηκα.

massey
QUOTE(thrylos7 @ Dec 23 2010, 21:01 ) *
Μεταξύ μας κι αυτά μια χαρά έκτροπα ήταν. Ψιλοχοντροσιχάθηκα.

Ε αυτα τα εκτροπα κρατησαν ζητημα για 5 λεπτα εγιναν μετα το τελος του παιχνιδιου στο φυλλο αγωνος δεν γραφτηκε τιποτα και η τιμωρια βασιζεται στον τραυματισμο ενος αστυνομικου.Προφανως τραυματιστηκε απο πλαστικο μπουκαλι κθως οι 15-20 καρεκλες επεσαν σε σημειο που δεν υπηρχε δειγμα αστυνομικου (βοηθητικο γηπεδακι).

Νταξει για τον Αρη μιλαμε που εχει φαει 2 αγωνιστικες για πλαστικο σακουλακι.Και δεν ειναι υπερβολη

http://www.basketnet.gr/main/1/a1/articles...ria-police.html

Υγ Ο Παο στην μπαλα για το ντου στο γηπεδο με τον Βολο εφαγε 2 και ηταν και υποτροπος.Γελαει ο κοσμος με αυτην τη χωρα-μπουρδελο
thrylos7
Δεν έπεσαν μόνο στο βοηθητικό, έπεσαν και προς τα κάτω, στον κόσμο-αστυνομικούς. Δεν ξέρω αν όντως χτύπησε αστυνομικό, είχα την εντύπωση πως χτύπησε κάποιον, αλλά θεατή. Όπως και να 'χει, ήταν κάτι απαράδεκτο και θα μπορούσε να είχε γίνει μεγάλη ζημιά.

Τ' ότι έχουν γίνει χειρότερα και έχουν υπάρξει πολύ ...καλύτερες τιμωρίες, προφανώς.


Τ' ότι οι "άνθρωποι της ομάδας" σφυρίζουν αδιάφορα σαν να μην ξέρουν τι έγινε ας μην το σχολιάσουμε.. Βέβαια όταν έχεις ολόκληρη ...διοίκηση Ηρακλή να "ανυπομονεί να ανταποδώσει τη φιλοξενία", τότε καταλαβαίνουμε ότι κάτι πολύ σάπιο (ή κάποιοι πολύ...) υπάρχει...
ablade
Εδώ έχουμε τιμωρηθεί για τα χαρτάκια!!!!!! wacko.gif wacko.gif wacko.gif wacko.gif wacko.gif
Άρα καλά είναι και 3 αγωνιστικές... 15 έπρεπε να φάμε!!!
ΚιτρινιΑΡΗΣ
QUOTE(thrylos7 @ Dec 23 2010, 20:51 ) *
Δεν έπεσαν μόνο στο βοηθητικό, έπεσαν και προς τα κάτω, στον κόσμο-αστυνομικούς. Δεν ξέρω αν όντως χτύπησε αστυνομικό, είχα την εντύπωση πως χτύπησε κάποιον, αλλά θεατή. Όπως και να 'χει, ήταν κάτι απαράδεκτο και θα μπορούσε να είχε γίνει μεγάλη ζημιά.

Τ' ότι έχουν γίνει χειρότερα και έχουν υπάρξει πολύ ...καλύτερες τιμωρίες, προφανώς.


Τ' ότι οι "άνθρωποι της ομάδας" σφυρίζουν αδιάφορα σαν να μην ξέρουν τι έγινε ας μην το σχολιάσουμε.. Βέβαια όταν έχεις ολόκληρη ...διοίκηση Ηρακλή να "ανυπομονεί να ανταποδώσει τη φιλοξενία", τότε καταλαβαίνουμε ότι κάτι πολύ σάπιο (ή κάποιοι πολύ...) υπάρχει...


Με δύο αγωνιστικές κεκλεισμένων των θυρών (Ηλυσιακός, Κολοσσός) και συνολικό πρόστιμο 13.900 ευρώ τιμωρήθηκε από τον αθλητικό δικαστή ο Παναθηναϊκός για τα όσα συνέβησαν στον αγώνα με τον Ολυμπιακό για τη 12η αγωνιστική του πρωταθλήματος. Οι "πράσινοι" θεωρούν ότι είναι αυστηρή η συγκεκριμένη ποινή και αναμένεται να αποφασιστεί αν θα κάνoυν έφεση ή όχι κατά της απόφασης. (Sportnet)

Όπως είπα... εαν κάναμε κάτι παρόμοιο... ισόβια θα μας ρίχνανε!!!
Ελληνική... δικαιοσύνη!!!
weirdo1977



rolleyes.gif 2 αγωνιστικές... όταν εμείς έχουμε φάει δε ξέρω εγώ πόσες για ΣΠOΡΙΑ, τέτοιες αποφασίσεις υποκινούν την ΒIΑ "κύριοι"
thrylos7
E ασφαλώς και θεωρούν αυστηρή την ποινή, όταν πιστεύουν ότι "ο κόσμος ήταν παράδειγμα" κλπ.

Να δούμε αν θα 'ναι δύο, γιατί όλο και κάποια έφεση θα υπάρξει...

Σαπίλα και ηλιθιότητα γενικά, πέρα από τη σχετική αδικία.. Χώστε πρόστιμα κι αφήστε τον πραγματικά φίλαθλο κόσμο να δει μπάσκετ. Λες και στον Ηλυσιακό και τον Κολοσσό θα πάνε (πέραν ίσως από "υποχρέωση") οι αποκαλούμενοι ανεγκέφαλοι...
kolimvitis

Σημαίνει οτι οι μεταγραφές δεν είναι και τόσο θέμα προπονητή για άλλη μια φορά π.χ.Τομας που ήρθε 2 μέρες πριν φύγει ο Ντρούκερ και πριν από ευρωπαικό ματς...
Ρεζιλίκια..προγραμματισμός μηδέν...
*Προτείνω στο Δαμιανίδη ,αν δεν αντέχει άλλο μόνος, να πάρει όλο το team του Αμαρουσίου που δούλεψε την δεκαετία που μας έφυγε..μπας και δούμε έργο...και μπάσκετ...

Να δούμε τι θα δούμε...αν σωθεί τελικά η χρονιά...με τον νέο Έλληνα ή ξένο προπονητή...που θα φέρει η ΚΑΕ.ΑΡΗΣ
hagi
QUOTE
Εποχή Σφαιρόπουλου στον Αρη


Εποχή Γιάννη Σφαιρόπουλου ξεκινά στον Αρη, ο οποίος κινήθηκε αστραπιαία μετά την απόφαση για την καρατόμηση του Σαρόν Ντρούκερ.

Πολλά ονόματα έπεσαν στο τραπέζι, αλλά οι ιθύνοντες της ομάδας ήταν αποφασισμένοι να κάνουν το... παραπάνω βήμα. Ηρθαν σε επαφή με τον κόουτς του Κολοσσού Ρόδου και τα αποτελέσματα αναμένεται να ανακοινωθούν και επίσημα. Ο επιτυχημένος Ελληνας προπονητής αναμένεται να αναλάβει την τεχνική ηγεσία των «κιτρίνων» και οι ανακοινώσεις θα γίνουν σήμερα (18/1) εφόσον τελειώσει τυπικά η σχέση του με τους Ροδίτες. Στον Αρη είδαν και απόειδαν και αποφάσισαν να αμπιστευτούν τις τύχες μίας «ελληνικής» ομάδας σε έναν από τους πλέον υποσχόμενους Ελληνες προπονητές, αφήνοντας κατά μέρους τα πειράματα τύπου Ντρούκερ.

από basketnet.gr

Λέτε για γίνει κανένα θαύμα;;; Αν γίνει πάντως θα είναι πολύ μεγάλη κίνηση..Αλλά ας περιμένουμε..
xristos_metal
Εκει που ημουν ετοιμος να κραξω, που θα εφερναν τον πουθενα τον Μαλκοβιτς, σκαει η ειδηση για Σφαιροπουλο. Μεγαλη κινηση δεν ειναι, αλλα ειναι μια κινηση με λογικη και αρκετα ελπιδοφορα. Στον Κολοσσο εκανε εξαιρετικη δουλεια. Και σιγουρα για τον Σφαιροπουλο ο Αρης θα ειναι ενα βημα παραπανω για τη καριερα του.
kostas71

Ο Σφαιρόπουλος προτιμά Κολοσσό!

http://www.basketnet.gr/main/1/a1/articles...a-kolossos.html

Πολύ φοβάμαι οτι πάλι θα πάρουμε απο το καλάθι!Μάλλον Μάρκοβιτς και Λινάρδος
Vas
QUOTE(kostas71 @ Jan 18 2011, 12:36 ) *
Ο Σφαιρόπουλος προτιμά Κολοσσό!

http://www.basketnet.gr/main/1/a1/articles...a-kolossos.html

Πολύ φοβάμαι οτι πάλι θα πάρουμε απο το καλάθι!Μάλλον Μάρκοβιτς και Λινάρδος



Ο Γιαννάκης γιατί δεν παίζει?

kostas71
Για 2 λόγους
1)Δεν αναλαμβάνει ομάδες στην μέση της χρονιάς (Δεν έχει επιλέξει αυτός τους παίκτες, κτλ)
και 2)Έχει ακριβό κασέ

Η αλήθεια είναι ότι θα προτιμούσα τον Σούμποτιτς!
Vas
QUOTE(kostas71 @ Jan 18 2011, 13:54 ) *
Για 2 λόγους
1)Δεν αναλαμβάνει ομάδες στην μέση της χρονιάς (Δεν έχει επιλέξει αυτός τους παίκτες, κτλ)
και 2)Έχει ακριβό κασέ

Η αλήθεια είναι ότι θα προτιμούσα τον Σούμποτιτς!



1. Στον ΟΣΦΠ δεν πήγε στην μέση της χρονιάς? και δεν θυμάμε καλά αλλά και στο Μαρούσι ήρθε να αλλάξει τον Πετρόπουλο...

2. πόσο δηλαδή να θέλει? λογικά και ο Σουμποτιτς ακριβός είναι,.,.
magic32
ο γιαννακης δεν αναλαμβανει ομαδα στη μεση της χρονιας..ΕΚΤΟΣ ΑΝ ΤΟΥ ΔΩΣΕΙ ΕΝΑ ΣΚΑΣΜΟ ΛΕΦΤΑ Ο ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΟΠΟΤΕ ΤΡΕΧΕΙ...

εχασε την ευκαιρια να ξαναγινει αρεστος στον πιο μπασκετικο λαο της ελλαδας για διαφορα στα χρηματα ο δρακος...ΜΠΡΑΒΟ ΡΕ ΦΙΛΕ
massey
Ο Γιαννακης απετυχε να διαχειριστει την πιεση με 35 μυρια μπατζετ και θα αντεξει την πιεση σε εμας με τα ψιχουλα?Επειδη ηταν παλια παικτης του Αρη και κουβαλαει μια ιστορια?

Και οχι οτι δεν ειχαν υπομονη μαζι του.2.5 χρονια τον ειχαν

Η υποθεση Σφαιροπουλος και ας εβγαλε ανακοινωση ο Κολοσσος (για τα ματια του κοσμου) δεν εχει τελειωσει.Υπαρχει φοβερο παρασκηνιο.Σημερα το βραδυ εχει συναντηση με το ΔΣ ο ιδιος αν και το γυαλι εχει ραγισει και σε συνδυασμο με τα οικονομικα προβληματα του Κολοσσου δυσκολα τον βλεπω να μενει
magic32
μην συγκρινεις τις καταστασεις σε ολυμπιακο και αρη..δλδ εσυ πιστευεις οτι αν ειχαμε τα λεφτα του οσφπ και διναμε τα κλειδια στον γιαννακη με 2 φαιναλ 4,ενα κυπελλο κι ενα κλεμμενο πρωταθλημα θα τον θεωρουσαμε αποτυχημενο?
massey
QUOTE(magic32 @ Jan 18 2011, 17:38 ) *
μην συγκρινεις τις καταστασεις σε ολυμπιακο και αρη..δλδ εσυ πιστευεις οτι αν ειχαμε τα λεφτα του οσφπ και διναμε τα κλειδια στον γιαννακη με 2 φαιναλ 4,ενα κυπελλο κι ενα κλεμμενο πρωταθλημα θα τον θεωρουσαμε αποτυχημενο?

Για τον μπασκετικο Αρη μιλας.Μην μου λες για ξερα κατορθωματα.Και ο Ματσον με ψιχουλα εκανε αυτα που εκανε.Μιλαω μεχρι το 2007.Τοτε νομιζεις τον θεωρουσαν πολυ πετυχημενο?Ο Γιαννακης εκανε αυτα που λες αλλα παραλληλα ουτε καν γαργαλησε τον Παο ενω το μπασκετ που επαιζε ηταν για τα πανηγυρια.Για να μην πω για τα πιτσιρικια που δεν εβαζε.Και στο φ4 με το ροστερ πηγε μονο του.Εσυ πες μου αν καταλαβες τι μπασκετ ηθελε να παιξει ο Γιαννακης στο ολυμπιακο.Εγω 2.5 χρονια δεν καταλαβα παντως

Για ποιο κλεμμενο πρωταθλημα λες?Το περσυνο?Εγω λεω οτι πιο πολυ το χασε ο Γιαννακης παρα οι διαιτητες

Και ναι αμα ειχα αγγελοπουλους θα απαιτουσα να παρω εναν προπονητη που θα εδειχνε κατι στο παρκε και θα εφερνε κουπες.Την ιδια ακριβως πιεση θα ειχε.Την πιεση που εχει καθε μεγαλη ομαδα
magic32
επιμενω οτι κανεις λαθος..καταρχην μιλαω για το πρωταθλημα που εχασε με διαιτησια στην μιση του χρονια...θεωρεις ψιχουλα μια ομαδα πυο δεν εκανε τπτ τοσα χρονια να παει σε 2 φαιναλ 4 κοντρα σε πιο ετοιμη ομαδα οπως ο παο?στο μαρουσι που το εκανε πρωταγωνιστρια τ ιδιαφορα ειχε?στην εθνικη?ο κοσμος του ολυμπιακου ειναι γενικα ανυπομονος και μη μπασκετικος σε πλειονοτητα..αυτο δεν τον αφηνε να κανειτη δουλεια του..οπως επισης οτι διαφορετικες απαιτησεις εχεις οταν παιζεις με τον κλειζα και τον τσιλντρεςς και διαοφορετικες με ν τομαας και τον μπορο
Timemaster
καταρχήν βρίσκεστε στο τόπικ του Άρη και όχι του Ολυμπιακού!!!
tongue.gif
εδώ στα του Ολυμπιακού δεν έχουν καταλήξει αν ο Γιαννάκης είναι πετυχημένος προπονητής ή όχι θα καταλήξουμε εμείς;
rolleyes.gif

κατά εμένα δεν κάνει για τον Άρη, δεν θα έρθει στον Άρη για οικονομικούς λόγους μιας και παίχτες θα θέλει και αρκετά λεφτά και σταθερότητα, και τέλος δεν είναι καλός προπονητής μιας και ο Ολυμπιακός των μεταγραφών για όσκαρ και μπάτζετ τρομακτικό πήραν ένα κύπελλο μονάχα και αυτό με το ζόρυ.

Η καλύτερη επιλογή για εμένα είναι με διαφορά ο Σφαιρόπουλος ενώ είμαι αρνητικός και για Σούμποντιτζ αλλά κυρίως για Μάρκοβιτς.

Ααααα και μια και αναφέρθηκε ο Σφαιρόπουλος δεν είναι σούπερ επιλογή μια τέτοια θα ήταν ο Ομπράντοβιτς
αλλά η καλύτερη δυνατή για το μέγεθός μας.
rolleyes.gif


Υ.Γ. Πιστεύω πως αν αλλάξουμε προπονητή είναι λάθος η επιλογή Τόμας όχι λόγο αξίας του αλλά λόγο του ότι δε τον διάλεξε ο νέος προπονητής.
NIKOLAS3
παιδιά θεωρώ άμα δεν έρθει ο σφαιρόπουλος πως η καλύτερη επιλογή με διαφόρα είναι ο λευτεράκης.
πρώτον θέλει σαν τρελός να έρθει στον άρη
και δεύτερον σε όλες τισ ομάδες που δούλεψε στην έλλαδα τα πήγε πολύ καλά,απλά τα τελευταία χρόνια πού πήγε στην πατρίδα του δεν δούλεψε σε υψηλό επίπεδο,αλλά και εκεί τα πηγέ καλα από ότι θυμαμαί.γενικά νομίζω είναι πολύ καλός προπονητής.
gallistis
QUOTE(NIKOLAS3 @ Jan 18 2011, 22:22 ) *
παιδιά θεωρώ άμα δεν έρθει ο σφαιρόπουλος πως η καλύτερη επιλογή με διαφόρα είναι ο λευτεράκης.
πρώτον θέλει σαν τρελός να έρθει στον άρη
και δεύτερον σε όλες τισ ομάδες που δούλεψε στην έλλαδα τα πήγε πολύ καλά,απλά τα τελευταία χρόνια πού πήγε στην πατρίδα του δεν δούλεψε σε υψηλό επίπεδο,αλλά και εκεί τα πηγέ καλα από ότι θυμαμαί.γενικά νομίζω είναι πολύ καλός προπονητής.



ενταξει μη θυμηθουμε τι εκανε ενα καιρο ο λευτερακης σε παιχνιδι με τον πειραικο...η τι εχουμε τραβηξει απο τον γιαννακη...η ακομα περισσοτερο τι του καναμε εμεις του γιαννακη με τα ομοιωματα...διαφωνω και για τους δυο...
αφου η χρονια ειναι χαμενη και θελουμε να αλλαξουμε προπονητη,ας παρουμε εναν υπηρεσιακο(ο μαγκωτσιος που ειναι?) να βγει η χρονια και το καλοκαιρι ας παρουμε εναν ελληνα της προκοπης(σφαιροπουλο η μπαρτζωκα),μηπως βελτιωθουν τα πραγματα...το να παρεις τον προπονητη μιας αλλης ομαδας στα μεσα της χρονιας δεν ειναι και απολυτα ηθικο
Timemaster
QUOTE(gallistis @ Jan 18 2011, 23:04 ) *
ενταξει μη θυμηθουμε τι εκανε ενα καιρο ο λευτερακης σε παιχνιδι με τον πειραικο...η τι εχουμε τραβηξει απο τον γιαννακη...η ακομα περισσοτερο τι του καναμε εμεις του γιαννακη με τα ομοιωματα...διαφωνω και για τους δυο...
αφου η χρονια ειναι χαμενη και θελουμε να αλλαξουμε προπονητη,ας παρουμε εναν υπηρεσιακο(ο μαγκωτσιος που ειναι?) να βγει η χρονια και το καλοκαιρι ας παρουμε εναν ελληνα της προκοπης(σφαιροπουλο η μπαρτζωκα),μηπως βελτιωθουν τα πραγματα...το να παρεις τον προπονητη μιας αλλης ομαδας στα μεσα της χρονιας δεν ειναι και απολυτα ηθικο


τι μου θύμησες τώρα...
σε εκείνο το πρώτο παιχνίδι με τον Πειραϊκό στο παλέ θυμάμαι που κουνούσαμε τους Κολοκοτρωναίους
βέβαια δε θυμάμαι το αποτέλεσμα του παιχνιδιού αλλά δε νομίζω να έχει μεγάλη σημασία.
smiley.gif
magic32
στο παλε ειχαμε κερδισει δυσκολα..στο παπαστρατειο χασαμε γτ υποτιμησαμε την υποβιβασμενη αλλα πολυ καλη ομαδα του πειραικου(ειχε κερδισει και παοκ-ηρακλη-πανιωνιο μεσα,ενω εχασε με 5 ποντους απο οσφπ που τα πηρε ολα)...ηταν και ο τελικος στην προυσα μετα και το μυαλο ηταν αλλου..Παιχνιδι το οποιο εζησα απο πολυ κοντα(αν και απο την απεναντι μερια τοτε)
ΚιτρινιΑΡΗΣ
QUOTE(magic32 @ Jan 19 2011, 13:19 ) *
στο παλε ειχαμε κερδισει δυσκολα..στο παπαστρατειο χασαμε γτ υποτιμησαμε την υποβιβασμενη αλλα πολυ καλη ομαδα του πειραικου(ειχε κερδισει και παοκ-ηρακλη-πανιωνιο μεσα,ενω εχασε με 5 ποντους απο οσφπ που τα πηρε ολα)...ηταν και ο τελικος στην προυσα μετα και το μυαλο ηταν αλλου..Παιχνιδι το οποιο εζησα απο πολυ κοντα(αν και απο την απεναντι μερια τοτε)


από την απέναντι μεριά;;;
magic32
πειραικου
ΚιτρινιΑΡΗΣ
QUOTE(magic32 @ Jan 19 2011, 13:43 ) *
πειραικου

παίκτης, μέλος της ομάδας ή φίλαθλος;
Vas
QUOTE(ΚιτρινιΑΡΗΣ @ Jan 19 2011, 14:48 ) *
παίκτης, μέλος της ομάδας ή φίλαθλος;


άσχετα αν υπάρχουν συμπάθιες/αντιπάθιες με τον Γιαννάκη, αυτό που θα κατάφερνε θα ήταν ο Αρης να έχει μια σταθερότητα. Συμφωνώ ότι ο Αρης δεν θα έπαιζε φανταστικό μπάσκετ, αλλά ο σκοπός αγιάζει τα μέσα καμιά φορά...

Στο Μαρούσι πχ υπήρχε περίοδος που η ομάδα δεν έβαζε πάνω απο 65 πόντους, αλλά κατάφερε να βγει 2η! Και στην εθνική πάλι, κατάφερε αρκετά...

όσο για τα χρήματα, θέλω να δω από του χρόνου που το μπάτζετ θα είναι 100 χιλιαρικα για κάθε ομάδα πόσα θα θέλουν,,,
magic32
αυτο για το μαρουσι το πιστευω κι εγω..δεν ειχε πολλα χρηματα κι εκανε δουλεια..δουλεια καλη ειχε κανει και στον πανιωνιο..τα πολλα χρηματα δεν ειναι παντα εχεγγυο επιτυχιας
kolimvitis
http://www.basketnet.gr/main/1/a1/teams/1/...roponiseis.html

Τι θα απογίνουμε φέτος...Επαγγελματισμός & προγραμματισμός σε όλο του το μεγαλείο....
Timemaster
Τέλος και από την Ευρώπη για τον Ντάνστον....


Για να είμαι ειλικρινής θα μου λείψει όχι επειδή είναι καλός παίχτης αλλά επειδή αν είχε έναν προπονητή δίπλα του διαφορετικό για να του μάθει κάποια πράγματα και έπαιζε σε διαφορετικού στυλ ομάδα θα μπορούσε να κάνει σπουδαίες εμφανίσεις!
lebanon
Πάει ο Ντάνστον... Κράξιμο από 'δω,κράξιμο από 'κει τον τελειώσαμε κι αυτόν... Όχι τίποτα άλλο αλλά άντε να δούμε τώρα τι ψάρια πιάνει κι αυτός ο Τόμας χωρίς ανάσες σε Ελλάδα και Ευρώπη...Λες και είμαστε στο X Factor...έχουμε δει ένα κάρο "ταλέντα" φέτος πάλι να πηγαινοέρχονται...Καλά για να πάρει ανάσες από το Σκορδίλη δε το συζητώ: είμαι περίεργος ποιάς ομάδας το ρόστερ θα τιμήσει του χρόνου αυτό το πολυεργαλείο...
Timemaster
και όμως συμβαίνουν και αυτά....

http://www.contra.gr/Basketball/Hellas/A1B...ris/309499.html
Timemaster
Για να καταλάβω έπρεπε να κάνουμε δύο σερί νίκες για να καταλάβουν κάποιοι πως υπάρχει πρόβλημα στην ομάδα;

Δηλαδή από τις ήττες δε μάθαμε τίποτα;

τέλος ο Ντρούκερ λοιπόν
kostas71
Τέλος ο Ντρούκερ, έρχεται ο Σούμποτιτς

http://www.sport.gr/default.asp?pid=4&aid=86908
hagi
Να δούμε τί θα δούμε και με τον Σούμποντιτς.. Σίγουρα δεν περιμένω θαύματα αλλά τουλάχιστον να διορθωθούμε λιγάκι..
shtarkws
Ρε παιδιά για δεύτερη φορά υπάρχει ο Γιαννακης διαθέσιμος,ας μην γίνει πάλι το ίδιο λάθος προ ορισμένων ετών όταν τον προσπερασαν για τον Ματσον!
Ο Γιαννακης είναι ιδανικός και πραγματικά πιστεύω μπορεί να βγάλει τον Αρη Ευρωλίγκα αν οχι με αυτο το ρόστερ,του χρόνου χτίζοντας την ομάδα απο την αρχη.Συν ότι μπορεί να αναδεικνύει νέα ταλεντα
kostas71
QUOTE(hagi @ Feb 12 2011, 22:56 ) *
Να δούμε τί θα δούμε και με τον Σούμποντιτς.. Σίγουρα δεν περιμένω θαύματα αλλά τουλάχιστον να διορθωθούμε λιγάκι..


Τουλάχιστον θα παιζουμε καλλίτερη άμυνα.Αυτό είναι το moto του Σούμποτιτς!Απο την άμυνα ξεκινάνε οι νίκες στα παιχνίδια!Και να μην ξεχνάμε-αν τελικά συμφηνήσει-οτι αυτός είναι Αρειανός,γνωστός σε μάς, με αποτελέσματα και όχι κάποιος μισθοφόρος -manajer παικτών;!- που δεν τον ήξερε η μάνα του στο Ισραήλ.
lebanon
QUOTE(kostas71 @ Feb 13 2011, 09:59 ) *
Τουλάχιστον θα παιζουμε καλλίτερη άμυνα.Αυτό είναι το moto του Σούμποτιτς!Απο την άμυνα ξεκινάνε οι νίκες στα παιχνίδια!Και να μην ξεχνάμε-αν τελικά συμφηνήσει-οτι αυτός είναι Αρειανός,γνωστός σε μάς, με αποτελέσματα και όχι κάποιος μισθοφόρος -manajer παικτών;!- που δεν τον ήξερε η μάνα του στο Ισραήλ.

Εάν όπως πιστεύουν οι περισσότεροι σ' αυτό το φόρουμ και στην Ελλάδα γενικότερα οι νίκες στο μπάσκετ προέρχονται από την άμυνα τότε να περιμένουμε άθλιο θέαμα και από τον Σούμποτιτς...Όπως και επι Ματσόν ή με τον άλλο τον Καναδό...Κι επειδή θα θέλει να αποδείξει ότι αδίκως τον είχαν ξεχάσει για αρκετό καιρό θα μας φλομώσει στις αμυντικές τανάλιες που σπάνε κόκκαλα....Τρομάρα μας...Πήξαμε στις σκληροτράχηλες ομάδες και τα "πικ εν ρόλ" στην επίθεση, ό,τι επιθετικό ταλέντο υπάρχει σε μια ομάδα πρέπει να το θυσιάσουμε για την άμυνα... Αντί να χτίσουμε όλη την ομάδα σε ένα παιχταρά ή να φτιάξουμε εμείς έναν, από όλους αυτούς που παίρνουν τα πρωταθλήματα στα εφηβικά. Εμείς πουλάμε τον Παπανικολάου στον ΟΣΦΠ για να γυαλίζει τον πάγκο, πουλάμε τον Μάσει, τον Ουίλκινσον και τόσους άλλους μη τυχόν και χρεοκωπήσει η καημένη η Γένεσις...Τα ίδια θα γίνουν και του χρόνου με Χρυσικόπουλο..αν και με τόσο χάλια πρωτάθλημα που κάνει θα τον πάρουν μισοτιμής...Ο Ντρούκερ ούτε άγνωστος ήταν ούτε άσχετος και θα δείτε πως του χρόνου θα πάει σε μεγαλύτερη ομάδα...Όσο για το μανατζεριλίκι, δηλαδή ο Κατσικάρης δεν είναι μάνατζερ...ο Ομπράντοβιτς τότε?? Όλοι οι προπονητές κάνουν αυτοί τη δουλειά και δε παίζει κανένα ρόλο στο αν είναι καλοί για μια ομάδα ή όχι.
Timemaster
QUOTE(kostas71 @ Feb 13 2011, 08:59 ) *
Τουλάχιστον θα παιζουμε καλλίτερη άμυνα.Αυτό είναι το moto του Σούμποτιτς!Απο την άμυνα ξεκινάνε οι νίκες στα παιχνίδια!Και να μην ξεχνάμε-αν τελικά συμφηνήσει-οτι αυτός είναι Αρειανός,γνωστός σε μάς, με αποτελέσματα και όχι κάποιος μισθοφόρος -manajer παικτών;!- που δεν τον ήξερε η μάνα του στο Ισραήλ.


Το ότι είναι Αρειανός τι σχέση έχει να κάνει με την αξία του;
Και ο Μισούνωφ "Αρειανός" είναι αλλά δε νομίζω να τον ήθελε κανείς για προπονητή!
Για να μη μιλήσω για άλλα Αρειανά που έχουμε και δεν αποδίδουν καθόλου!

Αλλά και από που προκύπτει ότι αγαπάει την ομάδα;
Σάμπως όταν έπαιζε δεν πληρωνόταν κανονικότατα;
Σάμπως όταν του δώσαμε την ευκαιρία να γίνει προπονητής ομάδος δε μας πούλησε για τον "Πειραικό" και ότι υπήρχε από πίσω;
Σάμπως την επόμενη φορά που πάτησε το πόδι του στο Αλεξάνδρειο δεν έκανε τα πάντα να κερδίσει;

Και πως θα πάμε τώρα στο γήπεδο για να τον χειροκροτήσουμε και να τον δούμε σαν απελευθερωτή από τα δεσμά του Ντρούκερ όταν ακόμα έχω στην μνήμη το ντέρμπι με τον Πειραϊκό και τον αγώνα που του κουνούσαμε τα πεντοχίλιαρα και τον βρίζαμε;

Από την άλλη εγώ δε τον θεωρώ τόσο καλό προπονητή άσχετα αν έχει πανηγυρίσει τίτλους στην Ελλάδα και έκανε ένα μικρό "θαύμα" με τον Ηρακλή! Όμως όλα αυτά πριν από καμιά δεκαετία.


QUOTE(shtarkws @ Feb 12 2011, 23:51 ) *
Ρε παιδιά για δεύτερη φορά υπάρχει ο Γιαννακης διαθέσιμος,ας μην γίνει πάλι το ίδιο λάθος προ ορισμένων ετών όταν τον προσπερασαν για τον Ματσον!
Ο Γιαννακης είναι ιδανικός και πραγματικά πιστεύω μπορεί να βγάλει τον Αρη Ευρωλίγκα αν οχι με αυτο το ρόστερ,του χρόνου χτίζοντας την ομάδα απο την αρχη.Συν ότι μπορεί να αναδεικνύει νέα ταλεντα


Και άλλος ένα Αρειανός έ;
Ο μεγάλος προδότης της ομάδος...
ο παίχτης που εξαιτίας του έφυγε ο Γκάλης και με τά από ένα χρόνο μας παράτησε!

Άλλος ένας τρομερός προπονητής που έχοντας τόσα μεγάλα αστέρια στην εθνική Ελλάδος κατάφερε να παίξει ένα μπάσκετ απελπισίας και να μας πονάνε τα κεφάλια σε κάθε αγώνα...
Βέβαια με όλα τα γκραν κινιόλ παιχνίδια και τις ανατροπές θα ήταν ιδανικός για τον Άρη μόνο που εδώ δεν έχουμε Σπανούλιδες, Διαμαντίδιδες και Παπανικολάους για να γυρίζουν τα παιχνίδια...
Όσο για την καριέρα του στον πάγκο του Ολυμπιακού με άπειρο μπάτζετ κατάφερε να πάρει ένα κύπελλο και αυτό με το ζόρι χωρίς να δείξει τίποτα σαν προπονητής.


QUOTE(lebanon @ Feb 13 2011, 10:23 ) *
Εάν όπως πιστεύουν οι περισσότεροι σ' αυτό το φόρουμ και στην Ελλάδα γενικότερα οι νίκες στο μπάσκετ προέρχονται από την άμυνα τότε να περιμένουμε άθλιο θέαμα και από τον Σούμποτιτς...Όπως και επι Ματσόν ή με τον άλλο τον Καναδό...Κι επειδή θα θέλει να αποδείξει ότι αδίκως τον είχαν ξεχάσει για αρκετό καιρό θα μας φλομώσει στις αμυντικές τανάλιες που σπάνε κόκκαλα....Τρομάρα μας...Πήξαμε στις σκληροτράχηλες ομάδες και τα "πικ εν ρόλ" στην επίθεση, ό,τι επιθετικό ταλέντο υπάρχει σε μια ομάδα πρέπει να το θυσιάσουμε για την άμυνα... Αντί να χτίσουμε όλη την ομάδα σε ένα παιχταρά ή να φτιάξουμε εμείς έναν, από όλους αυτούς που παίρνουν τα πρωταθλήματα στα εφηβικά. Εμείς πουλάμε τον Παπανικολάου στον ΟΣΦΠ για να γυαλίζει τον πάγκο, πουλάμε τον Μάσει, τον Ουίλκινσον και τόσους άλλους μη τυχόν και χρεοκωπήσει η καημένη η Γένεσις...Τα ίδια θα γίνουν και του χρόνου με Χρυσικόπουλο..αν και με τόσο χάλια πρωτάθλημα που κάνει θα τον πάρουν μισοτιμής...Ο Ντρούκερ ούτε άγνωστος ήταν ούτε άσχετος και θα δείτε πως του χρόνου θα πάει σε μεγαλύτερη ομάδα...Όσο για το μανατζεριλίκι, δηλαδή ο Κατσικάρης δεν είναι μάνατζερ...ο Ομπράντοβιτς τότε?? Όλοι οι προπονητές κάνουν αυτοί τη δουλειά και δε παίζει κανένα ρόλο στο αν είναι καλοί για μια ομάδα ή όχι.



Θα συμφωνήσω με όλα μαζί σου όμως πες μου ειλικρινά σου άρεσε ο Ντρούκερ;
Σου άρεσε το αλλοπρόσαλλο καουτσαρισμά του;
Σου άρεσε που η ομάδα δεν είχε αρχή μέση και τέλος;
Σου άρεσε που πολλοί παίχτες παραγκωνίστηκαν;
Σου άρεσε που χάναμε με κατεβασμένα τα χέρια και τρώγαμε τριαντάρες;
Σου άρεσε που οι παίχτες δεν κάνανε ούτε ένα σύστημα μέσα στο παιχνίδι;

και ναι οι παίχτες έχουν ένα μερίδιο ευθύνης αλλά αυτός έχει το μεγαλύτερο γιατί δε τους προετοιμάζει κατάλληλα (άκου εκεί μετά από ήττα άδεια και μονόωρες προπονήσεις), γιατί δε μπορούσε να δει το παιχνίδι και να κάνει αλλαγές (πλαν Β) μέσα σε αυτό και πολλά άλλα.

Πιθανόν να είναι καλός προπονητής, πιθανόν να μην ευθύνεται για την εικόνα της ομάδος, πιθανόν να πάει σε κάποια άλλη μεγάλη ομάδα και να δείξει έργο όμως στον Άρη δεν έδειξε τίποτα. Και ήταν υποχρέωση του να αλλάξει την εικόνα της ομάδος, να πειθαρχήσει τους παίχτες, να τους βάλει να δουλέψουν και αλλάξει τα κακός κείμενα.


Υ.Γ. Όπως καταλαβαίνεται δεν αντέχω άλλο τον Ντρούκερ...
Δεν θέλω να έρθει ο Σούμποτιτς
και δε θέλω καν να ακούω για Γιαννάκη....
Όχι τόσο για το παρελθόν τους (αλλά μην ακούω για Αρειανούς) αλλά για το μέλλον τους!

Υ.Γ.2 Αν ήμουν ο νέος προπονητής της ομάδος ένα πράγμα θα έκανα θα έβαζα τους παίχτες να ιδρώσουν, να τρέξουν και να λιώσουν στην προπόνηση και στα βίντεο, σαν ρόστερ έχουμε καλό για την τρίτη θέση...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.