Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Άρης - Επικαιρότητα - Συζητήσεις
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Άρης
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135
stefkorner
QUOTE (SteelGandalf @ Nov 26 2018, 05:11 ) *
Ας μην αναλωθούμε σε φήμες και πάλι. Όταν και αν προκύψουν εξελίξεις, θα τις δούμε στην πράξη.

Υ.Γ. Μίκρυνε σε παρακαλώ την υπογραφή σου. Είναι τεράστια κι επηρεάζει την εικόνα του φόρουμ.


ειχα την αισθηση οτι ενα τοπικ γενικης θεματολογιας,μπορει να εμπεριεχει και φημες ,η οτιδηποτε μπορει να αποτελεσει αφορμη για μπασκετικη κουβεντα ! ετσι δηλαδη εχω στο μυαλο μου ενα φορουμ! οτι εστω φημες το αφορουν περισσοτερο απο την κοινοποιηση ανακοινωσεων η αποτελεσματων ενος αγωνα που εχει ολοκληρωθει πριν ωρες/μερες ,για παραδειγμα!
μπορει ομως του Αρη τα τοπικ ειναι καθαρα ειδησιογραφικου χαρακτηρα και να μην το γνωριζα !οποτε να τα αποφευγω,για να μην ειμαι και εκτος κλιματος δηλαδη..!
τεσπα!θα αφαιρεσω και την υπογραφη μου,μιας και ενοχλει,αν και ημουν βεβαιως πως ειναι ιδιαιτερα μικρη ,οσο αναφορα τα επιτρεπτα ορια των φωτογραφιων (τα αοριστα εστω..)
BILL79
QUOTE(stefkorner @ Nov 25 2018, 20:19 ) *
δημοσιευμα του allstarbasket ,εμμεσως πλην σαφως..συνδεει τον Καστριτη και με πιθανη απομακρυνση του Αγγελου 39.gif

Κάτι τέτοιο σκεφτόμουν κι εγώ. Ομολογουμένως θα ήταν μία ενδιαφέρουσα εξέλιξη, σαφώς ανώτερη από την υπάρχουσα....
SteelGandalf
QUOTE(stefkorner @ Nov 25 2018, 23:47 ) *
ειχα την αισθηση οτι ενα τοπικ γενικης θεματολογιας,μπορει να εμπεριεχει και φημες ,η οτιδηποτε μπορει να αποτελεσει αφορμη για μπασκετικη κουβεντα ! ετσι δηλαδη εχω στο μυαλο μου ενα φορουμ! οτι εστω φημες το αφορουν περισσοτερο απο την κοινοποιηση ανακοινωσεων η αποτελεσματων ενος αγωνα που εχει ολοκληρωθει πριν ωρες/μερες ,για παραδειγμα!
μπορει ομως του Αρη τα τοπικ ειναι καθαρα ειδησιογραφικου χαρακτηρα και να μην το γνωριζα !οποτε να τα αποφευγω,για να μην ειμαι και εκτος κλιματος δηλαδη..!
τεσπα!θα αφαιρεσω και την υπογραφη μου,μιας και ενοχλει,αν και ημουν βεβαιως πως ειναι ιδιαιτερα μικρη ,οσο αναφορα τα επιτρεπτα ορια των φωτογραφιων (τα αοριστα εστω..)


Προς τι η ειρωνεία;

Ξεκινώντας από την υπογραφή σου, σαφώς και μόνο μικρή δεν ήταν. Υπάρχουν και άλλοι διαχειριστές για να μας πουν την γνώμη τους κι εφόσον κάνω λάθος και συγγνώμη θα σου ζητήσω!

Από 'κει και πέρα, να συζητήσουμε ό,τι θέλετε ευχαρίστως. Εγώ δεν είπα να μην συζητήσουμε. Απλά ανυπόστατες ειδήσεις, όπως προ ημερών όταν και "αναγκάστηκε" η Κ.Α.Ε. Άρης να διαψεύσει, δεν επιθυμώ ν' αναφέρονται. Πιστεύεις πως η προαναφερθείσα επιλογή του κυρίου Καστρίτη είναι ενδεδειγμένη; Βγες και πες το, γράψε μας και πως το στοιχειοθετείς, να το συζητήσουμε. Προσωπικά πάντως δεν δύναμαι ν' αντιληφθώ με ποιες "παραστάσεις" και περγαμηνές μπορεί ν' αναλάβει το project του Άρη, ειδικά σε αυτή την συγκυρία ο κύριος Γιάννης Καστρίτης. Τι ακριβώς έχει να επιδείξει στην καριέρα του ως προπονητής ο 36χρονος κόουτς;
BILL79
QUOTE(SteelGandalf @ Nov 26 2018, 00:23 ) *
Προσωπικά πάντως δεν δύναμαι ν' αντιληφθώ με ποιες "παραστάσεις" και περγαμηνές μπορεί ν' αναλάβει το project του Άρη, ειδικά σε αυτή την συγκυρία ο κύριος Γιάννης Καστρίτης. Τι ακριβώς έχει να επιδείξει στην καριέρα του ως προπονητής ο 36χρονος κόουτς;

Χωρίς να θέλω να μπω σε κάποια αντιπαράθεση, αλλά ο Αγγέλου τι ακριβώς έχει να επιδείξει και υπερτερεί τόσο του Καστρίτη;;;
Μια ζωή βοηθός προπονητή ήταν και όσες φορές ανέλαβε πρώτος είτε έφυγε στα μισά είτε ανέλαβε στο τέλος. Τη μισή χρόνια στην Εφές δεν ξέρω αν μπορούμε να τη μετρήσουμε γιατί και 'κει βοηθός ουσιαστικά ήταν αφού μπήκε φυτευτός από τον Ίβκοβιτς για να αναλάβει μετά το τέλος της χρονιάς.
Δε λέω ότι ο Καστρίτης είναι ο καλύτερος προπονητής της Ελλάδας, ούτε το next big thing της προπονητικής, αλλά σίγουρα δεν έχει να ζηλέψει τίποτα από την προπονητική καριέρα του Αγγέλου.
Τέλος, δεν ξέρω αν επιβεβαιωθούν οι φήμες περί αποχώρησης ή όχι του Αγγέλου, αλλά δεν πιστεύω να υπάρχει έστω και ένας οπαδός του Άρη που να πιστεύει ότι θα παραμείνει στον πάγκο της ομάδας μέχρι το τέλος της σεζόν.
yorgos
QUOTE
Τη μισή χρόνια στην Εφές

Ήταν η χειρότερη Εφές όλων των εποχών...
stefkorner
QUOTE (BILL79 @ Nov 26 2018, 08:34 ) *
Χωρίς να θέλω να μπω σε κάποια αντιπαράθεση, αλλά ο Αγγέλου τι ακριβώς έχει να επιδείξει και υπερτερεί τόσο του Καστρίτη;;;
Μια ζωή βοηθός προπονητή ήταν και όσες φορές ανέλαβε πρώτος είτε έφυγε στα μισά είτε ανέλαβε στο τέλος. Τη μισή χρόνια στην Εφές δεν ξέρω αν μπορούμε να τη μετρήσουμε γιατί και 'κει βοηθός ουσιαστικά ήταν αφού μπήκε φυτευτός από τον Ίβκοβιτς για να αναλάβει μετά το τέλος της χρονιάς.
Δε λέω ότι ο Καστρίτης είναι ο καλύτερος προπονητής της Ελλάδας, ούτε το next big thing της προπονητικής, αλλά σίγουρα δεν έχει να ζηλέψει τίποτα από την προπονητική καριέρα του Αγγέλου.
Τέλος, δεν ξέρω αν επιβεβαιωθούν οι φήμες περί αποχώρησης ή όχι του Αγγέλου, αλλά δεν πιστεύω να υπάρχει έστω και ένας οπαδός του Άρη που να πιστεύει ότι θα παραμείνει στον πάγκο της ομάδας μέχρι το τέλος της σεζόν.


εμ ,γ αυτο ακριβως και οι φημες ! επειδη στην βαση υπαρχει αμφισβητηση προς το προσωπο του Αγγελου και οπως λες ,κανεις δεν φαινεται να πιστευει οτι θα βγαλει την χρονια !απο εκει λοιπον βρισκουν τροφη οσοι αναπαραγουν φημες,εστω ανυποστατες.. !

παντως χωρις και εγω να ειμαι βεβαιος οτι ο Καστριτης θα αφησει εποχη ,δεν ξερω γιατι να χαλαει τον Αρη ο συγκεκριμενος προπονητης,στην φαση που βρισκεται!ισα ισα νομιζω του ταιριαζει πολυ καλυτερα απο τον εκρηκτικο..Αγγελου !η ομαδα χρειαζεται ηρεμια και χρονο για να χτιστει μακροπροθεσμα ! αν ομως ζητουμενο ειναι η παραμονη στην κατηγορια ,τοτε και παλι δεν ξερω ο Αγγελου να εχει σωσει ομαδες για να θεωρειται ο εξπερτ του ειδους rolleyes.gif
ειναι 20 χρονια μεγαλυτερος και εχει σχεδον την ιδια εμπειρια με τον Καστριτη ως πρωτος !επισης ας δουμε λιγο και πως εφυγε απο τον Προμηθεα ως αποτυχημενος ,στην τελευταια του θητεια,πριν τον Αρη..
SteelGandalf
Διαφωνώ πλήρως και απολύτως!

Το παρακάτω, σημερινό, άρθρο του Γιάννη Δασκάλου με βρίσκει απόλυτα σύμφωνο.

Ο Άρης είναι ομάδα ειδικών συνθηκών, πολύ δε περισσότερο την φετινή χρονιά.

Διαβάστε το, όσοι έχετε διάθεση και θα καταλάβετε.

Κόντρα στο ρεύμα
hellasbasket
QUOTE(BILL79 @ Nov 26 2018, 02:34 ) *
Χωρίς να θέλω να μπω σε κάποια αντιπαράθεση, αλλά ο Αγγέλου τι ακριβώς έχει να επιδείξει και υπερτερεί τόσο του Καστρίτη;;;
Μια ζωή βοηθός προπονητή ήταν και όσες φορές ανέλαβε πρώτος είτε έφυγε στα μισά είτε ανέλαβε στο τέλος. Τη μισή χρόνια στην Εφές δεν ξέρω αν μπορούμε να τη μετρήσουμε γιατί και 'κει βοηθός ουσιαστικά ήταν αφού μπήκε φυτευτός από τον Ίβκοβιτς για να αναλάβει μετά το τέλος της χρονιάς.
Δε λέω ότι ο Καστρίτης είναι ο καλύτερος προπονητής της Ελλάδας, ούτε το next big thing της προπονητικής, αλλά σίγουρα δεν έχει να ζηλέψει τίποτα από την προπονητική καριέρα του Αγγέλου.
Τέλος, δεν ξέρω αν επιβεβαιωθούν οι φήμες περί αποχώρησης ή όχι του Αγγέλου, αλλά δεν πιστεύω να υπάρχει έστω και ένας οπαδός του Άρη που να πιστεύει ότι θα παραμείνει στον πάγκο της ομάδας μέχρι το τέλος της σεζόν.

Όσο και να μην σ αρέσει ο Αγγέλου που και εγώ δεν είμαι υπέρ του μην τα ισοπεδώνουμε όλα, θέλει πολλά ψωμιά να φάει ο Καστριτης για να φτάσει στο επίπεδο του Αγγέλου.
pan24
QUOTE (stefkorner @ Nov 26 2018, 13:32 ) *
εμ ,γ αυτο ακριβως και οι φημες ! επειδη στην βαση υπαρχει αμφισβητηση προς το προσωπο του Αγγελου και οπως λες ,κανεις δεν φαινεται να πιστευει οτι θα βγαλει την χρονια !απο εκει λοιπον βρισκουν τροφη οσοι αναπαραγουν φημες,εστω ανυποστατες.. !

παντως χωρις και εγω να ειμαι βεβαιος οτι ο Καστριτης θα αφησει εποχη ,δεν ξερω γιατι να χαλαει τον Αρη ο συγκεκριμενος προπονητης,στην φαση που βρισκεται!ισα ισα νομιζω του ταιριαζει πολυ καλυτερα απο τον εκρηκτικο..Αγγελου !η ομαδα χρειαζεται ηρεμια και χρονο για να χτιστει μακροπροθεσμα ! αν ομως ζητουμενο ειναι η παραμονη στην κατηγορια ,τοτε και παλι δεν ξερω ο Αγγελου να εχει σωσει ομαδες για να θεωρειται ο εξπερτ του ειδους rolleyes.gif
ειναι 20 χρονια μεγαλυτερος και εχει σχεδον την ιδια εμπειρια με τον Καστριτη ως πρωτος !επισης ας δουμε λιγο και πως εφυγε απο τον Προμηθεα ως αποτυχημενος ,στην τελευταια του θητεια,πριν τον Αρη..

Μια διορθωση,τον Αγγελου στον Προμηθεα ηθελαν να τον κρατησουν
Μονος του εφυγε γιατι ηθελε το φετινο μπατζετ και στοχους να τα εχει απο περσι και δεν πιστεψε οτι θα τηρουσαν το πλανο και θα του τα εδιναν φετος
Τωρα αν κοιταει προς τα πισω δεν ξερω αν μετανιωνει για την επιλογη του

Για εμενα προπονητικα ο Καστριτης δεν ειναι πανω απο τον Αγγελου ουτε μπορει να κανει κατι ιδιαιτερο με απαγορευση μεταγγραφων
Το θεμα ειναι αν υπαρχει θεμα αποδυτηριων,κλιματος και προβλημα στις σχεσεις Αγγελου-διοικησης

Ο Αγγελου με καποιες αντιδρασεις του την ωρα των αγωνων και καποιες περιεργες δηλωσεις(τελευταια τετοια δηλωση το ειμαστε ευχαριστημενοι γιατι αποτυχαμε που ειπε τις προαλλες) δειχνει σαν να χανει το παιχνιδι

Αν κριθει οτι χρειαζεται μια αλλαγη ο Καστριτης ισως ειναι η καλυτερη λυση

Απο θεμα αγωνιστικων αποτελεσματων με τιποτα δεν θα ελεγα οτι ο Αγγελου εχει αποτυχει
Υπερβαση δεν εχει κανει αλλα ουτε αποτυχια θα ελεγα την μεχρι τωρα πορεια του στις εγχωριες διοργανωσεις
Η Ευρωπη ειναι αλλη ιστορια
stefkorner
τελος ο Αγγελου και πρωτο φαβορι ο Καστριτης..
αυτο δηλαδη που φαινοταν εδω και καιρο,απλα κολλουσε στην αποζημιωση !ειδαν ομως το απροχωρητο και θα τη πληρωσει η διοικηση Γουλιελμου

κατα τ αλλα επροκειτο για ανυποστατες φημες,οπως επαιρνα απαντηση εδω .. rolleyes.gif

παντως εγω θα ελεγα οτι καλυτερα να περιμεναν και το ματς με Χολαργο !
δηλαδη λανθασμενο το κριτηριο απομακρυνσης μετα απο ματς με Προμηθεα ,που ειναι σε αλλο λεβελ και δεν θα περιμενε κανεις πολυ καλυτερη εικονα !
εκτος αν θελουν να πανε με νεο προπονητη ,που θα φερει αυτοματως αλλη ψυχολογια σε εναν τελικο με Χολαργο..
φανταζομαι θα ανακοινωθει αμεσα ο επομενος ! ειτε ο Καστριτης ,ειτε καποιος αλλος (διαβασα χθες βραδυ οτι παιζει και για του Μαρκοπουλου..)
stefkorner
Επαφή Άρη σε Καστρίτη, υποχωρούν οι υπόλοιποι υποψήφιοι


σαν ετοιμος απο καιρο..
πληρης επιβεβαιωση για τις <ανυποστατες φημες > rolleyes.gif
SteelGandalf
QUOTE(stefkorner @ Dec 17 2018, 13:54 ) *
τελος ο Αγγελου και πρωτο φαβορι ο Καστριτης..
αυτο δηλαδη που φαινοταν εδω και καιρο,απλα κολλουσε στην αποζημιωση !ειδαν ομως το απροχωρητο και θα τη πληρωσει η διοικηση Γουλιελμου

κατα τ αλλα επροκειτο για ανυποστατες φημες,οπως επαιρνα απαντηση εδω .. rolleyes.gif


QUOTE(stefkorner @ Dec 17 2018, 14:24 ) *
Επαφή Άρη σε Καστρίτη, υποχωρούν οι υπόλοιποι υποψήφιοι

σαν ετοιμος απο καιρο..
πληρης επιβεβαιωση για τις <ανυποστατες φημες > rolleyes.gif


Συνέχισε να προκαλείς και να ειρωνεύεσαι. Θα βρέθει κάποιος να σε μαζέψει...
BILL79
QUOTE(stefkorner @ Dec 17 2018, 12:54 ) *
τελος ο Αγγελου και πρωτο φαβορι ο Καστριτης..
αυτο δηλαδη που φαινοταν εδω και καιρο,απλα κολλουσε στην αποζημιωση !ειδαν ομως το απροχωρητο και θα τη πληρωσει η διοικηση Γουλιελμου

κατα τ αλλα επροκειτο για ανυποστατες φημες,οπως επαιρνα απαντηση εδω .. rolleyes.gif

παντως εγω θα ελεγα οτι καλυτερα να περιμεναν και το ματς με Χολαργο !
δηλαδη λανθασμενο το κριτηριο απομακρυνσης μετα απο ματς με Προμηθεα ,που ειναι σε αλλο λεβελ και δεν θα περιμενε κανεις πολυ καλυτερη εικονα !
εκτος αν θελουν να πανε με νεο προπονητη ,που θα φερει αυτοματως αλλη ψυχολογια σε εναν τελικο με Χολαργο..
φανταζομαι θα ανακοινωθει αμεσα ο επομενος ! ειτε ο Καστριτης ,ειτε καποιος αλλος (διαβασα χθες βραδυ οτι παιζει και για του Μαρκοπουλου..)

Με μια διαφαινόμενη ήττα από τον Χολαργό τα πράγματα θα άρχιζαν να γίνονται πολύ στριμ.... sorry δύσκολα. Απλά αφού, προφανώς και δεν τους έφταιγέ η ήττα από τον Προμηθέα, αλλά ούτε και η εμφάνιση, γιατί περίμεναν τόσο καιρό;;;
Αποζημίωση ούτως ή αλλως θα έδιναν. Δλδ. περίμεναν να παραιτηθεί;;; Αυτό είναι αστείο.
back2back
QUOTE(SteelGandalf @ Dec 17 2018, 14:49 ) *
Συνέχισε να προκαλείς και να ειρωνεύεσαι. Θα βρέθει κάποιος να σε μαζέψει...


Έπεσε μέσα, λογικό είναι τώρα να κομπάζει

pan24
QUOTE (BILL79 @ Dec 17 2018, 15:54 ) *
Με μια διαφαινόμενη ήττα από τον Χολαργό τα πράγματα θα άρχιζαν να γίνονται πολύ στριμ.... sorry δύσκολα. Απλά αφού, προφανώς και δεν τους έφταιγέ η ήττα από τον Προμηθέα, αλλά ούτε και η εμφάνιση, γιατί περίμεναν τόσο καιρό;;;
Αποζημίωση ούτως ή αλλως θα έδιναν. Δλδ. περίμεναν να παραιτηθεί;;; Αυτό είναι αστείο.

Ισως η γιουχα και το ''παικτες *** βγαλτε την φανελα'' που ακουστηκε στο Τοφαλος να πιεσαν την διοικηση να κανει πιο γρηγορα αυτο που λογικα θα εχανε αν στραβωνε καποιο απο τα επομενα κρισιμα παιχνιδια
Zoys
Με το μέτριο υλικό ανάγκης της ομάδας και το πολύ δύσκολο πρόγραμμα των πρώτων αγωνιστικών πάντως το 2-7 δεν είναι τόσο κακό όσο φαίνεται.
ashton
έτσι..
έχει 0-4 εντός αλλά με τους 4 πρώτους της βαθμολογίας, από τους οποίους θα χάσουν λογικά και οι ανταγωνιστές
κι έχει δυο σημαντικά διπλά σε Λαύριο & Ροδο .
yiatsou
Ανακοίνωσε Καστρίτη ο Άρης
http://www.gazzetta.gr/basketball/basket-l...kastriti-o-aris
SteelGandalf
QUOTE(back2back @ Dec 17 2018, 17:38 ) *
Έπεσε μέσα, λογικό είναι τώρα να κομπάζει


Το υφάκι του και γενικά η επαναλαμβανόμενη του ειρωνεία δε μου αρέσουν. Παρέθεσα ένα άρθρο του Γιάννη Δασκάλου (αμφιβάλλω αν το διάβασε κάποιος) που εξηγούσε το γιατί έπρεπε να παραμείνει ο Αγγέλου. Από 'κει και πέρα, μιλάμε για 20+ ημέρες πριν. Θα μπορούσε τίποτα απ' όλα αυτά να μην έχει συμβεί. Σε θεωρητική βάση, όλα είναι πιθανά και ο κόουτς Αγγέλου είχε να διαχειριστεί ιδιαίτερα δύσκολες και απαιτητικές καταστάσεις. Δεν θέλω να το συνεχίσω ούτε ν' αρχίσω να μοιράζω φάουλ. Δεν το έκανα τόσο καιρό. Δεν θα το κάνω ούτε τώρα...

QUOTE(Zoys @ Dec 17 2018, 18:20 ) *
Με το μέτριο υλικό ανάγκης της ομάδας και το πολύ δύσκολο πρόγραμμα των πρώτων αγωνιστικών πάντως το 2-7 δεν είναι τόσο κακό όσο φαίνεται.


Συμφωνώ απόλυτα. Μακάρι να βγω ψεύτης, αλλά με τις τόσο ειδικές συνθήκες του Άρη, δε μπορώ να δω πως θ' ανταποκριθεί ο καινούργιος προπονητής.
stefkorner
QUOTE (SteelGandalf @ Dec 18 2018, 04:14 ) *
Το υφάκι του και γενικά η επαναλαμβανόμενη του ειρωνεία δε μου αρέσουν. Παρέθεσα ένα άρθρο του Γιάννη Δασκάλου (αμφιβάλλω αν το διάβασε κάποιος) που εξηγούσε το γιατί έπρεπε να παραμείνει ο Αγγέλου. Από 'κει και πέρα, μιλάμε για 20+ ημέρες πριν. Θα μπορούσε τίποτα απ' όλα αυτά να μην έχει συμβεί. Σε θεωρητική βάση, όλα είναι πιθανά και ο κόουτς Αγγέλου είχε να διαχειριστεί ιδιαίτερα δύσκολες και απαιτητικές καταστάσεις. Δεν θέλω να το συνεχίσω ούτε ν' αρχίσω να μοιράζω φάουλ. Δεν το έκανα τόσο καιρό. Δεν θα το κάνω ούτε τώρα...


πριν γινω μελος του φορουμ αν στοιχηματιζα σε ποιο τοπικ θα γινοταν η πιο καθαρα μπασκετικη συζητηση θα πονταρα στου Αρη ! αντ αυτου και τους λιγους Αριανους που εβλεπα στην αρχη ,με τον καιρο τους ειδα να συμμετεχουν ελαχιστα η να χανονται !
μαλλον αυτο προσπαθω να εκφρασω εδω και καιρο ,αλλα εσυ φαινεται το εκλαμβανεις ως ειρωνια και υφακι !
και ειρωνας με υφακι τυγχανει να ειμαι μονο ως προς εσενα !γιατι με 3.500 ποστ θεμα αναλογο θεμα με αλλον μοντ δεν εχω!

να μοιρασεις φαουλ οταν σε θρεντ γενικης θεματολογιας παραθετω μια πληροφορια που κυκλοφορουσε (Και τελικα επιβεβαιωθηκε..) επειδη θεωρεις οτι δεν εχουν θεση εδω φημες και δεν πρεπει να αποτελουν αφορμη για συζητηση ;
ας ανατρεξει καποιος να δει πως μου απαντησες και πως βρηκες ευκαιρια να μου κανεις παραλληλα και παρατηρηση για την υπογραφη μου,την οποια την εβρισκες και μεγαλη ,σε αντιθεση με ολους τους αλλους μοντ ..

αλλα αν το χεις τοσο απωθημενο ριχτο μου , να τελειωνουμε !γιατι απ οτι ειδα πριν ζητησες εμμεσως να μου το ριξει οποιοσδηποτε αλλος
stefkorner
QUOTE (SteelGandalf @ Dec 18 2018, 04:14 ) *
Το υφάκι του και γενικά η επαναλαμβανόμενη του ειρωνεία δε μου αρέσουν. Παρέθεσα ένα άρθρο του Γιάννη Δασκάλου (αμφιβάλλω αν το διάβασε κάποιος) που εξηγούσε το γιατί έπρεπε να παραμείνει ο Αγγέλου. Από 'κει και πέρα, μιλάμε για 20+ ημέρες πριν. Θα μπορούσε τίποτα απ' όλα αυτά να μην έχει συμβεί. Σε θεωρητική βάση, όλα είναι πιθανά και ο κόουτς Αγγέλου είχε να διαχειριστεί ιδιαίτερα δύσκολες και απαιτητικές καταστάσεις. Δεν θέλω να το συνεχίσω ούτε ν' αρχίσω να μοιράζω φάουλ. Δεν το έκανα τόσο καιρό. Δεν θα το κάνω ούτε τώρα...


πριν γινω μελος του φορουμ αν στοιχηματιζα σε ποιο τοπικ θα γινοταν η πιο καθαρα μπασκετικη συζητηση θα πονταρα στου Αρη ! αντ αυτου και τους λιγους Αριανους που εβλεπα στην αρχη ,με τον καιρο τους ειδα να συμμετεχουν ελαχιστα η να χανονται !
μαλλον αυτο προσπαθω να εκφρασω εδω και καιρο ,αλλα εσυ φαινεται το εκλαμβανεις ως ειρωνια και υφακι !
και ειρωνας με υφακι τυγχανει να ειμαι μονο ως προς εσενα !γιατι με 3.500 ποστ θεμα αναλογο θεμα με αλλον μοντ δεν εχω!

να μοιρασεις φαουλ ,μαλιστα,οταν σε θρεντ γενικης θεματολογιας παραθετω μια πληροφορια που κυκλοφορουσε (Και τελικα επιβεβαιωθηκε..) επειδη θεωρεις οτι δεν εχουν θεση εδω φημες και δεν πρεπει να αποτελουν αφορμη για συζητηση ;
ας ανατρεξει καποιος να δει πως μου απαντησες και πως βρηκες ευκαιρια να μου κανεις παραλληλα και παρατηρηση για την υπογραφη μου,την οποια την εβρισκες μεγαλη ,σε αντιθεση με ολους τους αλλους μοντ ..

αλλα αν το χεις τοσο απωθημενο ριχτο μου , να τελειωνουμε !γιατι απ οτι ειδα πριν ζητησες εμμεσως να μου το ριξει οποιοσδηποτε αλλος
SteelGandalf
Έχεις δίκιο. Έκανα λάθος σε όλα. Σου ζητώ συγγνώμη.
El_Cid
Είμαι από αυτούς που πίστευαν ότι η ομάδα με Αγγέλου προπονητή θα πετύχαινε 3-4 νίκες στα επόμενα 5 "βατά" παιχνίδια. Αυτό πλέον είναι θεωρητικό και ποτέ δεν θα αποδειχτεί αν θα γινόταν ή όχι. Υπό αυτή την έννοια είμαι πολύ προβληματισμένος για την αντικατάσταση του με έναν προπονητή που δεν τον λες και έμπειρο στη διαχείριση κρίσιμων καταστάσεων σε μια ομάδα με το μέγεθος και το εκτόπισμα του Άρη. Αυτό όμως που δεν ξέρω είναι το κλίμα εντός των αποδυτηρίων, τη σχέση του Αγγέλου με τους παίκτες, αν τους ενέπνεε, κλπ κλπ. Αν δηλαδή τα πράγματα ήταν άσχημα σε αυτό που δεν βλέπουμε τότε η αντικατάσταση ήταν επιβεβλημένη και μάλιστα πριν από τα παιχνίδια με Περιστέρι και Προμηθέα, ώστε ο νέος κόουτς να έχει το χρόνο να προετοιμάσει την ομάδα για τους "τελικούς" με Χολαργό, Κύμη, Ρέθυμνο, κλπ. Τέλος πάντων, καλή επιτυχία στον Καστρίτη και εύχομαι να γεμίσουμε το Παλαί σε όλα τα επόμενα παιχνίδια, να "γύρει" το γήπεδο και να πάρουμε τις νίκες που χρειαζόμαστε.
stefkorner
o Aγγελου προφανως και εχει ευθυνη ως ενα βαθμο,σημαντικη,για την ασχημη εικονα που παρουσιαζε ανα τακτα χρονικα διαστηματα η ομαδα ! ομως εχω την αισθηση οτι μαλλον εχουν υπερεκτιμηθει καπως και οι δυνατοτητες του υπαρχοντος ροστερ,απο την ιδια την διοικηση !δηλαδη αν τα βαλεις κατω το 2-7 δεν ειναι τοσο τραγικο για να δικαιολογει την απολυτη απογοητευση ως προς την διαχειριση που εκανε ο προπονητης !
στην α1 μπορω να δω μονο μια πολυ κακη ηττα απο τον Πανιωνιο ,τοτε που ακομα ψαχνοταν και επαιζε με 5.5 παικτες ,χωρις να εχουν δεσει και αυτοι ! αν το ματς επρεπε να το παρει ο Αγγελου
απο εκει και περα φανταζομαι οτι θα περιμεναν μια πιο ανταγωνιστικη εικονα σε εντος εδρας που μπορουσαν να χτυπησουν η να κερδισουν οπως με Αεκκαι Περιστερι !η εντος εδρας ασχημη εικονα και οι 0 νικες ισως να δικαιολογουν και την απομακρυνση του κοσμου και για αρχη να ηθελαν να αντιστρεψουν το κλιμα ,με γεματο Αλεξανδρειο σε ενα κρισιμο παιχνιδι οπως αυτο με Χολαργο!
αυτο το ματς θα κρινει σε μεγαλο βαθμο το αν ηταν σωστο το ταιμινγκ της απομακρυνσης Αγγελου !αν ερθει μια τετοια ηττα στο ντεμπουτο Καστριτη τοτε τα θεματα θα πολλαπλασιαστουν !και ενα ζητημα σημαντικο ειναι οτι δεν υπαρχει και το παραμικρο περιθωριο για περεταιρω διορθωσεις ,καθως το ροστερ αναγκαστικα θα μεινει ως εχει μεχρι τελους,οσο αναφορα τους ξενους..
stefkorner
ενα αρθρο του Μουρελη στο sdna και η προταση του για αλλαγες παικτων δινει καποιες απαντησεις σχετικα με το τι ισχυει γυρω απο το μπαν !τωρα μαθαινω οτι ειναι στο χερι του Αρη να το παρει πισω !αν πληρωσει φυσικα...

γραφει λοιπον :
Είναι ξεκάθαρο ότι δεν μπορούν οι παίκτες για διάφορους λόγους. Οπότε πρέπει να αλλάξουν. Άμεσα, τώρα, μέσα στην επόμενη εβδομάδα. Και το μεγάλο ερώτημα είναι που θα βρεθούν τα λεφτά για το ban. Ο Δημήτρης Γουλιέλμος έχει δώσει ήδη ένα μεγάλο ποσό για τα χρέη που ο ίδιος συμφώνησε να πάρει από τον Νίκο Λάσκαρη. Εφόσον δεν μπορεί να λύσει άμεσα το «ban», τότε πρέπει να βγει να το πει. Να βγει να μιλήσει στον κόσμο και να ζητήσει βοήθεια. Από τον απλό φίλαθλο, από τον επώνυμο Αρειανό. Να φανεί και ποιοι θα πάνε να τον βοηθήσουν, όχι αυτόν προσωπικά αλλά τον Άρη. Ποιοι θα είναι δίπλα του. Αλλά πρέπει αυτός να μιλήσει, όχι εγώ. Αυτός που είναι ο ιδιοκτήτης της ΚΑΕ. Αυτός που έχει βάλει χρήματα. Αυτός που ξέρει τα οικονομικά και τι χρειάζεται για το «ban».

Και να πει αλήθειες, με στοιχεία όχι εκτιμήσεις. Να πει ποιος τον έχει βοηθήσει και τι πρέπει να γίνει τώρα. Οι στιγμές είναι κρίσιμες και απαιτείται γενική συστράτευση όλων δίπλα στον «Αυτοκράτορα».

Πρέπει άμεσα να λυθεί η απαγόρευση μεταγραφών και να γίνουν αλλαγές παικτών. Δεν υπάρχει άλλη επιλογή.
BILL79
Φεύγει ο Λάκι Τζόουνς από την ομάδα;;;;

Σύμφωνα με δημοσίευμα: "Παρελθόν από τον Άρη αναμένεται να αποτελέσει ο Λάκι Τζόουνς, καθώς οι δύο πλευρές βρίσκονται σε διαπραγματεύσεις για λύση του συμβολαίου του.

Ο Αμερικανός αναμένεται να συναντηθεί αύριο με δον Πρόεδρο της ΚΑΕ Άρης, Δημήτρη Γουλιέλμο και σύμφωνα με πληροφορίες του superbasket θα επιδιώξει να μείνει ελεύθερος.

Ο Τζόουνς είχε εκφράσει τη δυσαρέσκειά του μέσω του προσωπικού του λογαριασμού στο instagram για την απόφαση της διοίκησης να απομακρύνει τον Βαγγέλη Αγγέλου και είναι πολύ πιθανό να ακολουθήσει τον ίδιο δρόμο λίγες εβδομάδες αργότερα".
stefkorner
ο Λακι Τζοουνς ειναι μακραν ο πιο ποιοτικος ξενος του Αρη ! μακραν ομως ! αν και εφοσον δεν αρθει το μπαν ,τοτε ισως να ερχονται ακομα πιο δυσκολες μερες για τον Αρη ,με 5 ξενους !
απο εκει που διαβαζαμε μετα την ηττα απο Χολαργο οτι στην επομενη ηττα θα γυρισουν καποιοι στο πατρικο τους,τελικα μονοι τους ζητανε να φυγουν ..!
αστειες απειλες οταν δεν εχεις την πραγματικη δυνατοτητα να το πραξεις !
αν και ετσι οπως ηρθαν τα πραγματα και η κατασταση μοιαζει αδιεξοδη προβλεπω να βρισκονται τελικα τα λεφτα αν δεν ειναι παρα πολλα ! οπως ζητανε διαφοροι πλεον ας ενημερωσει τουλαχιστον για αυτο ο Γουλιελμος !τι γινεται με το μπαν !τι διαδικασιες και τι λεφτα χρειαζονται ! και αν δεν εχει αλλη επιλογη ας ζητησει την συνδρομη του κοσμου..
BILL79
Υπάρχουν φήμες για δανεισμό του Τολιόπουλο από τον Ολυμπιακό. Δεν ξέρω αν η ομάδα χρειάζεται και άλλον παίκτη σε αυτήν την θέση.


Σε άλλο site μιλάνε για αποδέσμευση του παίκτη και ελεύθερη μεταγραφή.
stefkorner
QUOTE (BILL79 @ Jan 3 2019, 07:45 ) *
Υπάρχουν φήμες για δανεισμό του Τολιόπουλο από τον Ολυμπιακό. Δεν ξέρω αν η ομάδα χρειάζεται και άλλον παίκτη σε αυτήν την θέση.


Σε άλλο site μιλάνε για αποδέσμευση του παίκτη και ελεύθερη μεταγραφή.


χρειαζεται φιλε μου (και)γκαρντ ! εκτος του guard-forward Λακι Τζοουνς ,ο επομενος ξενος που μου φαινεται να ειναι υπο διωγμο.. ειναι ο Γκαρι Μπελ!και απ τν στιγμη που δεν ακουγεται τιποτα οσο αναφορα το περιβοητο μπαν ..οποιοσδηποτε Ελληνας στο επιπεδο Τολιοπουλου θα μπορουσε να ενισχυσει ,νομιζω πως κανει και με το παραπανω ! πλ πιθανο μοιαζει να δουμε τον Αρη να ολοκληρωνει την σεζον με 3-4 ξενους οπως περσι..
pan24
Ο Τολιοπουλος ειναι απο τις ελαχιστες περιπτωσεις παικτων που μπορει να παρει οποτε καλως γινεται κινηση
Ωστοσο εχω καποιες αμφιβολιες για το κατα ποσο μπορει να βοηθησει

Ενω δεν ειναι σιγουρα στο επιπεδο για Ευρωλιγκα η ποιοτητα του φτανει και περισσευει για ομαδα που θελει παραμονη
Ομως ειναι ενας παικτης στα 22 προς 23 με ελαχιστα παιχνιδια στα ποδια του,σχεδον σε ολη την καριερα του μεχρι τωρα επαιζε garbage time,και θα χρειαστει χρονο για να βρει ρυθμο και να προσαρμοστει σε εναν ρολο με απαιτησεις

Αυτος ο χρονος δεν ξερω αν υπαρχει την δεδομενη στιγμη
rhodes13
Πολυ καλη προσθηκη ο Τολιοπουλος βασει συνθηκων για τον Αρη αλλα μ κανει εντυπωση οτι ο ιδιος ο παικτης διαλεξε να παει εκει την δεδομενη στιγμη σε ενα τοσο δυσκολο περιβαλλον παρα το μεγεθος του Αρη, μακαρι να παιξει και να βρει το δρομο του.
BILL79
QUOTE(stefkorner @ Jan 3 2019, 12:54 ) *
χρειαζεται φιλε μου (και)γκαρντ ! εκτος του guard-forward Λακι Τζοουνς ,ο επομενος ξενος που μου φαινεται να ειναι υπο διωγμο.. ειναι ο Γκαρι Μπελ!και απ τν στιγμη που δεν ακουγεται τιποτα οσο αναφορα το περιβοητο μπαν ..οποιοσδηποτε Ελληνας στο επιπεδο Τολιοπουλου θα μπορουσε να ενισχυσει ,νομιζω πως κανει και με το παραπανω ! πλ πιθανο μοιαζει να δουμε τον Αρη να ολοκληρωνει την σεζον με 3-4 ξενους οπως περσι..

Ο Μπελ θα ειναι μεγάλη απώλεια, γιατί, κατά τη γνώμη μου, είναι από τους καλύτερους παίκτες του Άρη. Αν όχι ο καλύτερος...
SteelGandalf
Αυτή την στιγμή δεν υπάρχει κανένα θέμα με Lucky Jones και Gary Bell. Αντίθετα σε άλλες ομάδες, οι οποίες ξεκίνησαν με διαφορετικές συνθήκες και προϋποθέσεις, ήδη άρχισαν οι αποχωρήσεις.

Βασίλη Τολιόπουλε καλώς ήρθες στον Άρη! Μακάρι να μπορέσεις να προσφέρεις το κάτι παραπάνω, διότι ταλέντο και ικανότητες έχεις, ώστε η ομάδα να καταφέρει να πετύχει μια-δυο νίκες που θα της αλλάξουν την ψυχολογία.
SteelGandalf
QUOTE(basketballaris.gr - 29/1/2019)
Μετοχοποιήθηκαν πιστώσεις του Λάσκαρη από την ΚΑΕ Άρης

Ο Δημήτρης Γουλιέλμος πλέον είναι το απόλυτο αφεντικό της ΚΑΕ Άρης, καθώς κεφαλοποίησε τις πιστώσεις του Νίκου Λάσκαρη και αύξησε το μετοχικό κεφάλαιο της ΚΑΕ κοντά στα 5.000.000 ευρώ
.

Μέχρι πρότινος το μετοχικό κεφάλαιο των «κιτρινόμαυρων» ήταν 3.681.480 ευρώ. Ο Νίκος Λάσκαρης είχε βάλει με πιστώσεις στην ΚΑΕ ένα ποσό κοντά στα 1.300.000, με τον Δημήτρη Γουλιέλμο να μετοχοποιεί αυτό το ποσό, εξαλείφοντας έτσι την περίπτωση ο Λάσκαρης να επιστρέψει, ζητώντας τα χρήματα που είχε πιστώσει στην ΚΑΕ.

Αν ισχύει αυτό (που δεν έχω λόγο να πιστεύω πως δεν ισχύει) μιλάμε για άλλη αύξηση μετοχικού κεφαλαίου , από αυτήν που αναφέρεται στο νέο Καταστατικό της ΚΑΕ (που είχαμε ανεβάσει εδώ).

Καλό νέο, όπως και να έχει, μιας και δεν υπάρχει πιθανότητα να επιστρέψει ο Λάσκαρης και δείχνει – πιστεύω και για τους πιο δύσπιστους – πως ο Γουλιέλμος δεν είναι μπροστινός του!


QUOTE(www.pressaris.gr - 30/1/2019)
Πρωτογερόπουλος: “Δεν υπάρχει πιθανότητα οποιασδήποτε αξίωσης από την οικογένεια Λάσκαρη”!

Ο ορκωτός λογιστής Δημήτρης Πρωτογερόπουλος αναφέρθηκε στην υπόθεση με τις μετοχές της ΚΑΕ και την έκδοση “υπέρ το άρτιον μετοχών” σε σχέση με την οικογένεια Λάσκαρη.

Αναλυτικά όσα είπε στο Yellow Radio 92,8
:

Αρχικά για ότι συνέβη με την έκδοση “υπέρ το άρτιον μετοχών”:

Ήταν ένα νομικό τέχνασμα που χρησιμοποιήθηκε ώστε οι ταμειακές διευκολύνσεις που έγιναν από την οικογένεια Λάσκαρη να πάρουν μετοχική μορφή.

Υπάρχει ένας νόμος να μην υπερβαίνει η ταμειακή διευκόλυνση το 10% του μετοχικού κεφαλαίου, επειδή αυτό συνέβαινε και τα προβλήματα θα ήταν πολυδιάστατα βρήκαμε τον τρόπο και το υπερβάλλον του αντιτίμου αξίας της μετοχής μετατράπηκε σε μετοχές υπέρ το άρτιο.

Αυτές οι μετοχές πηγαίνουν στον μέτοχο που έχει τις μετοχές της εταιρίας.

Το αποτέλεσμα είναι ότι η ΚΑΕ Άρης έχει 5.000.000 μετοχικό κεφάλαιο, στρογγυλοποιήθηκαν κάποια πράγματα και είναι πολύ πιο ευδιάκριτο.

Πλέον η ΚΑΕ έχει κανονικές μετοχές και υπέρ το άρτιο, με τον Δημήτρη Γουλιέλμο να έχει το 90% των μετοχών και τον Α.Σ. το 10%.

Για το αν στο μέλλον θα μπορούσε να έχει οποιαδήποτε αξίωση η οικογένεια Λάσκαρη:

Μετά την οριστικοποίηση αυτής της διαδικασίας δεν υπάρχει τέτοια πιθανότητα, η οικογένεια Λάσκαρη δεν έχει πλέον καμία σχέση με τον Άρη και δεν μπορεί να ζητήσει τίποτα μετά από αυτές τις κινήσεις.

Για το τι σημαίνει ότι αυξήθηκε στα 5.000.000 το μετοχικό κεφάλαιο της ΚΑΕ:

Ισχυροποιείται η μετοχική και οικονομική κατάσταση της εταιρίας, είναι διπλό πλέον το καλό.

Δεν έχουμε κόλλημα με τον Αθλητικό νόμο και έχουμε ισχυροποιήσει το μετοχικό μας κεφάλαιο.
gallistis
https://www.allaboutaris.com/mpasket/131653...-feugei-o-ntalo

Ευτυχώς , δε φεύγει ο Νταλό και είναι ένα δείγμα ότι δε κοιτάμαι να ξεφορτώσουμε παίχτες παρόλο που δείχνει ότι χάνει σιγά σιγά χρόνο συμμετοχής λόγω Τολιόπουλου. Προφανώς παίζει και το ρόλο του ότι λόγω μπαν δε μπορούμε να τον αντικαταστήσουμε, αλλά και το ότι ο κανονισμός του εσακε σε υποχρεώνει να τελειώσεις το πρωτάθλημα με τον ίδιο αριθμό ξένων που το ξεκίνησες , αλλιώς υπάρχει πρόστιμο 20.000 ευρώ που προφανώς δε περισεύουν. Αν τώρα έδιναν αυτό το ποσό οι Γάλλοι και κάτι παραπάνω, ίσως άλλαζαν οι σκέψεις της διοίκησης
gallistis
Αύριο Τετάρτη γίνεται ένα φιλικό με τον Ερμή Λαγκαδά για να βοηθηθεί ένας φίλος της ομάδας μας που δίνει μάχη σε κέντρο αποκατάστασης. Ο Νίκος Γκάλης , που μπορεί να έχει απομακρυνθεί από τον Αρη ( για τους δικούς του λόγους φυσικά) θα είναι εκεί για να συμπαρασταθεί στο Δημήτρη. Όσοι μπορούν και θέλουν ας πάνε στο γήπεδο να στηρίξουν αυτή τη προσπάθεια

http://www.gazzetta.gr/basketball/basket-l...-filiko-toy-ari
stefkorner
Βγάλει δελτίο στον Άρη ο Ουάμπα μέσω του νέου αθλητικού νόμου
Ο Κρις Ουάμπα περίμενε υπομονετικά την απόφαση για την αίτηση πολιτικού ασύλου στην Ελλάδα, όχι μόνο για την παραμονή του στην χώρα αλλά και για το μέλλον του στον Άρη. Πλέον όμως με τον νέο αθλητικό νόμο, η διαδικασία έκδοση δελτίου του με τους "κίτρινους" μπορεί να γίνει... πραγματικότητα.
SteelGandalf
QUOTE(www.pressaris.gr - 22/3/2019)
Πρόστιμο στον Άρη, μία αγωνιστική στο Περιστέρι!

Ο Άρης δικαιώθηκε πανηγυρικά για τα επεισόδια που έλαβαν χώρα στον αγώνα του στο Περιστέρι, καθώς τιμωρήθηκε μόνο με χρηματικό πρόστιμο, ενώ οι γηπεδούχοι, υπαίτιοι των επεισοδίων με μία αγωνιστική κεκλεισμένων των θυρών.

Αναλυτικά η απόφαση της αθλητικού δικαστή του ΕΣΑΚΕ
:

– Επιβάλλεται στην ΑΡΗΣ ΚΑΕ, που δεν ήταν γηπεδούχος, για επεισόδια μέσα στο γήπεδο (κερκίδες) αλλά έξω από τον αγωνιστικό χώρο κατά την διάρκεια του αγώνα και έως το χρονικό σημείο της αναχώρησης της φιλοξενούμενης ομάδας από το γήπεδο, που χαρακτηρίζονται ιδιαίτερης βαρύτητας, χρηματικό πρόστιμο 3.000 ευρώ, κατά τον αγώνα Πρωταθλήματος με την ομάδα της ΑΡΗΣ ΚΑΕ που διεξήχθη στις 16-3-2019.

– Επιβάλλεται στην ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ ΚΑΕ, που ήταν γηπεδούχος, για επεισόδια μέσα στο γήπεδο (κερκίδες) αλλά έξω από τον αγωνιστικό χώρο κατά την διάρκεια του αγώνα και έως το χρονικό σημείο της αναχώρησης της φιλοξενούμενης ομάδας από το γήπεδο, που χαρακτηρίζονται δυσφημιστικά για το άθλημα, ποινή αποκλεισμού μίας (1) αγωνιστικής ημέρας και χρηματικό πρόστιμο 3.000 ευρώ, κατά τον αγώνα Πρωταθλήματος με την ομάδα της ΑΡΗΣ ΚΑΕ που διεξήχθη στις 16-03-2019.

Τον Άρη εκπροσώπησε στην απολογία της ΚΑΕ ο ιδιοκτήτης, Δημήτρης Γουλιέλμος.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.