Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Άρης - Επικαιρότητα - Συζητήσεις
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Άρης
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135
Marasa
Για ποιον Σουμποτιτς και ποιον Γιαννακη μιλατε ρε παιδια?
Ντροπη που αναφερονται αυτα τα 2 ονοματα με τους 2 μεγαλυτερους προδοτες(Ιωανιδης ο τριτος μεγαλυτερος!)στην ιστορια του μπασκετικου Αρη!
Τον Γιαννακης που ειχε παρει τα εκατομυρια του Κοσκοτα και δεν κατεβαινε με την ομαδα,που εφαγε τον Γκαλη,η τον Σουμποτιτς που εχασε απ'τον Πειραικο για να βγει ο ΠΑΟ ευρωλιγκα αφου ειχε ηδη υπογραψει με τον βαζελο?
Για να μαθαινουν οι νεοτεροι, ειχε δωσει τοτε ο Σουμποτιτς συνεντευξη στο ΚΛΙΚ οταν κατεβηκε στον ΠΑΟ και μονο που δεν μας αποκαλεσε τριτοκοσμικους και σαν πολη και σαν ομαδα!
Ποιος ο ξυπολητος Σλοβενος που εγινε μαγκας στον Αρη μας!
Σε ερωτηση για συγκριση μεταξυ Αθηνας -Θεσ/νικης ειχε πει οτι δεν υπαρχει καμια συγκριση και οτι στην Αθηνα ειναι
ολα πιο καλα με λιγα λογια τα ελεγε λες και εφυγε απο κανα χωριο που δεν ειχε ουτε ρευμα,και του αρεσε ειδικα που μπορει και περπαταει στους δρομους της Αθηνας και δεν τον ενοχλει κανεις για αυτογραφο κατι που γινοταν συνεχεια στην Θεσ/νικη,και για συγκριση Αρη με ΠΑΟ εκει εδωσε ρεσιταλ!
ΠΡΟΔΟΤΕΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
SteelGandalf
Ποιος να το έλεγε και ποιος να το φανταζόταν!!!

Για τον κύριο Γιάννη Σφαιρόπουλο που, ως γνωστόν, ξεκίνησε και την προπονητική του καριέρα από τον Π.Α.Ο.Κ., κανείς δεν βγήκε να πει κουβέντα και συμφωνώ απόλυτα, αφού δεν θυμάμαι να έδωσε ποτέ του τέτοια δικαιώματα.

Κύριος, άψογος κι εξαιρετικός στη δουλειά του.

Αυτόν να μας φέρετε κύριοι της διοίκησης και όχι αναμασημένες τροφές, με "βρώμικο παρελθόν", κάποιες από τις οποίες έχουν περιπέσει σε λήθη και πάλι από τον Άρη μας ψάχνουν τρόπο για να έρθουν στην επιφάνεια.-
colonel gomelsky
QUOTE(Marasa @ Feb 13 2011, 14:44 ) *
Ποιος ο ξυπολητος Σλοβενος που εγινε μαγκας στον Αρη μας!


Εντάξει, δεν είναι και καμιά τριτοκοσμική χώρα η Σλοβενία. Λες και είναι από το Μπαγλαντές το λες (χωρίς να έχω κάτι με τους συμπαθείς μπαγκλαντεσιανούς). Επίσης -όντως- έγινε μάγκας στον Άρη, αλλά και έκανε μάγκα τον Άρη. Δεν μπορείς να πεις ότι δεν προσέφερε ο Σούμποτιτς.

QUOTE(Marasa @ Feb 13 2011, 14:44 ) *
Σε ερωτηση για συγκριση μεταξυ Αθηνας -Θεσ/νικης ειχε πει οτι δεν υπαρχει καμια συγκριση και οτι στην Αθηνα ειναι
ολα πιο καλα


Καλά, αυτό είναι υποκειμενικό. Και γω θεωρώ την Αθήνα πιο ωραία πόλη, τι πάει να πει αυτό? Για να δουλέψει κάποιος στον Άρη πρέπει σώνει και καλά να υιοθετήσει όλα τα κλισέ περί της νύ(μ)φης του Βορρά?

Γενικά τώρα: Όσοι φίλοι του Άρη απέρριψαν τα ονόματα Σούμποτιτς και Γιαννάκη, δεν πρότειναν κάποια άλλα. Ποιοί θα μπορούσαν να είναι τώρα οι ρεαλιστικοί στόχοι για τον πάγκο του Άρη; Εκείνη η ψυχή ο Πέπου Ερνάντεζ τι κάνει.

ΥΓ. Φίλε Marasa καλωσήρθες και καλά ποστ. biggrin.gif

@SteelGadalf: Ο Κολοσσός ξεκαθάρισε ότι ο Σφαιρόπουλος συνεχίζει εκεί πρόσφατα
Marasa
QUOTE (colonel gomelsky @ Feb 13 2011, 15:12 ) *
Εντάξει, δεν είναι και καμιά τριτοκοσμική χώρα η Σλοβενία. Λες και είναι από το Μπαγλαντές το λες (χωρίς να έχω κάτι με τους συμπαθείς μπαγκλαντεσιανούς). Επίσης -όντως- έγινε μάγκας στον Άρη, αλλά και έκανε μάγκα τον Άρη. Δεν μπορείς να πεις ότι δεν προσέφερε ο Σούμποτιτς.



Καλά, αυτό είναι υποκειμενικό. Και γω θεωρώ την Αθήνα πιο ωραία πόλη, τι πάει να πει αυτό? Για να δουλέψει κάποιος στον Άρη πρέπει σώνει και καλά να υιοθετήσει όλα τα κλισέ περί της νύ(μ)φης του Βορρά?

Γενικά τώρα: Όσοι φίλοι του Άρη απέρριψαν τα ονόματα Σούμποτιτς και Γιαννάκη, δεν πρότειναν κάποια άλλα. Ποιοί θα μπορούσαν να είναι τώρα οι ρεαλιστικοί στόχοι για τον πάγκο του Άρη; Εκείνη η ψυχή ο Πέπου Ερνάντεζ τι κάνει.

ΥΓ. Φίλε Marasa καλωσήρθες και καλά ποστ. biggrin.gif

@SteelGadalf: Ο Κολοσσός ξεκαθάρισε ότι ο Σφαιρόπουλος συνεχίζει εκεί πρόσφατα

Το ξυπολητος ειναι γιατι οντος ξυπολητος ηρθε στην Ελλαδα κοντα στα 30 του αφου επαιζε στο σλοβενικο πρωταθλημα οπου η αμοιβες ηταν οσο το χαρτζιλικι που εδιναν εδω οι ομαδες τοπικων κατηγοριων!
Βρε δεν ειπα οτι η Αθηνα ειναι ασχημη (προσωπικα σαν την Θεσ/νικη δεν υπαρχει!)αλλα ο γλυφτης παρουσιασε την Θεσ/νικη η οποια στα τελειωματα του του εδωσε δοξα και χρημα(που δεν ειχε δει ποτε του!)σαν κανα κουτσοχωρι και το κουφοτερο απ'ολα ειναι οτι του την εδινε η αναγνωρισημοτιτα δηλ. που τον χαιρετουσε και του ζητουσε αυτογραφα ο κοσμος,ενω στην Αθηνα αν εισαι ΠΡΟΠΟΝΗΤΣ στον ΠΑΟ μπορεις ας πουμε να περπατας αμεριμνος στους δρομους του Πειραια χωρις να σ'ενοχλει κανεις!
Αστα ρε Πιξι παλιοψευταρα γλυφτη του κερατα πουλημενε!
Δεν ειδατε τι εκανε φετος στον Ηρακλη το λαμογιο?

QUOTE (SteelGandalf @ Feb 13 2011, 15:00 ) *
Ποιος να το έλεγε και ποιος να το φανταζόταν!!!

Για τον κύριο Γιάννη Σφαιρόπουλο που, ως γνωστόν, ξεκίνησε και την προπονητική του καριέρα από τον Π.Α.Ο.Κ., κανείς δεν βγήκε να πει κουβέντα και συμφωνώ απόλυτα, αφού δεν θυμάμαι να έδωσε ποτέ του τέτοια δικαιώματα.

Κύριος, άψογος κι εξαιρετικός στη δουλειά του.

Αυτόν να μας φέρετε κύριοι της διοίκησης και όχι αναμασημένες τροφές, με "βρώμικο παρελθόν", κάποιες από τις οποίες έχουν περιπέσει σε λήθη και πάλι από τον Άρη μας ψάχνουν τρόπο για να έρθουν στην επιφάνεια.-

Tον Γιαννη τον ξερω προσωπικα πολυ καλλα και μπορω να πω με βεβαιοτητα οτι θα'ταν η καλυτερη λυση για τον Αρη αλλα λογο οτι ειναι πολυ καλο παιδι και ντομπρος γι'αυτο και εμεινε στον Κολοσο και απορω πως διερευσε οτι θα παρατουσε την Ροδο για να'ρθει στον Αρη αφου οσοι τον γνωριζουν ξερουν οτι δεν θα'τοκανε με τιποτα!
Μαλλον τα λαμογια που διηκουν περιπαιζουν τον κοσμο του Αρη!!!!!!!!!!
SteelGandalf
Ας τον φέρουν, έστω και το καλοκαίρι ή, αν είναι εφικτό, ας πληρώσουν αποζημίωση και να τον φέρουν από τώρα.

Τόσους παίχτες, που δεν κάνουν, έχουν κατά καιρούς φέρει (το λέω για την κατασπατάληση χρημάτων).

Επιτέλους δηλαδή, να έρθει ένας άνθρωπος που και γνωρίζει και που θα τον εμπιστευόμαστε, αλλά να του δοθεί και χρόνος, ώστε να κάνει τις κινήσεις του, φέρνοντας τους παίχτες με τους οποίους θα πετύχει τους στόχους του.
Timemaster
QUOTE(colonel gomelsky @ Feb 13 2011, 15:12 ) *
Γενικά τώρα: Όσοι φίλοι του Άρη απέρριψαν τα ονόματα Σούμποτιτς και Γιαννάκη, δεν πρότειναν κάποια άλλα. Ποιοί θα μπορούσαν να είναι τώρα οι ρεαλιστικοί στόχοι για τον πάγκο του Άρη; Εκείνη η ψυχή ο Πέπου Ερνάντεζ τι κάνει.



θα προτιμούσα να πάρουμε τώρα απλά τον Λινάρδο ή ακόμα και τον Παπαχατζή...

Βέβαια μπορούμε να ρωτήσουμε τον Σφαιρόπουλο ποιον θέλει για βοηθό του την επόμενη χρονιά και να πάρουμε εκείνον τώρα και το Καλοκαίρι έρχεται και αυτός!!!
rolleyes.gif

SteelGandalf
QUOTE(Timemaster @ Feb 13 2011, 19:03 ) *
θα προτιμούσα να πάρουμε τώρα απλά τον Λινάρδο ή ακόμα και τον Παπαχατζή...

Βέβαια μπορούμε να ρωτήσουμε τον Σφαιρόπουλο ποιον θέλει για βοηθό του την επόμενη χρονιά και να πάρουμε εκείνον τώρα και το Καλοκαίρι έρχεται και αυτός!!!

rolleyes.gif


Συμφωνώ απόλυτα με την τελευταία σου φράση.

Υπάρχει όμως χρόνος και πιθανότητα για τέτοια κίνηση, ή την ώρα που εμείς γράφουμε αυτά, η διοίκηση της ομάδας, δίνει τα χέρια με τον Σλοβένο;
lebanon






Θα συμφωνήσω με όλα μαζί σου όμως πες μου ειλικρινά σου άρεσε ο Ντρούκερ;
Σου άρεσε το αλλοπρόσαλλο καουτσαρισμά του;
Σου άρεσε που η ομάδα δεν είχε αρχή μέση και τέλος;
Σου άρεσε που πολλοί παίχτες παραγκωνίστηκαν;
Σου άρεσε που χάναμε με κατεβασμένα τα χέρια και τρώγαμε τριαντάρες;
Σου άρεσε που οι παίχτες δεν κάνανε ούτε ένα σύστημα μέσα στο παιχνίδι;

και ναι οι παίχτες έχουν ένα μερίδιο ευθύνης αλλά αυτός έχει το μεγαλύτερο γιατί δε τους προετοιμάζει κατάλληλα (άκου εκεί μετά από ήττα άδεια και μονόωρες προπονήσεις), γιατί δε μπορούσε να δει το παιχνίδι και να κάνει αλλαγές (πλαν Β) μέσα σε αυτό και πολλά άλλα.

Πιθανόν να είναι καλός προπονητής, πιθανόν να μην ευθύνεται για την εικόνα της ομάδος, πιθανόν να πάει σε κάποια άλλη μεγάλη ομάδα και να δείξει έργο όμως στον Άρη δεν έδειξε τίποτα. Και ήταν υποχρέωση του να αλλάξει την εικόνα της ομάδος, να πειθαρχήσει τους παίχτες, να τους βάλει να δουλέψουν και αλλάξει τα κακός κείμενα.


Υ.Γ. Όπως καταλαβαίνεται δεν αντέχω άλλο τον Ντρούκερ...
Δεν θέλω να έρθει ο Σούμποτιτς
και δε θέλω καν να ακούω για Γιαννάκη....
Όχι τόσο για το παρελθόν τους (αλλά μην ακούω για Αρειανούς) αλλά για το μέλλον τους!

Υ.Γ.2 Αν ήμουν ο νέος προπονητής της ομάδος ένα πράγμα θα έκανα θα έβαζα τους παίχτες να ιδρώσουν, να τρέξουν και να λιώσουν στην προπόνηση και στα βίντεο, σαν ρόστερ έχουμε καλό για την τρίτη θέση...
[/quote]

Συμφωνώ με όσα με ρωτάς σχετικά με τον Ντρούκερ, σίγουρα υπήρχαν πράματα που δεν τα έκανε καλά ή καθόλου καλά. Όμως εγώ δε πιστεύω ότι ότι οι ομάδες είναι στρατιωτικοί λόχοι και πρέπει να έχουν όπωςδήποτε αρχή μέση και τέλος...Στην Ελλάδα αρχίσαμε να γουστάρουμε το μπάσκετ λόγω Γκάλη αλλά μας έμεινε ο Ιωαννίδης και τα κόμπλεξ του... Δε είναι φόρμουλα 1 το μπάσκετ, οι προπονητές έχουν ένα ρόλο 20% το πολύ 30 % στις επιτυχίες και τις αποτυχίες... Αλλά όταν κάνει τις μεταγραφές ο Δαμιανίδης και ο κάθε Δαμιανίδης χέσε μέσα...
Για τον Σούμποτις, τα έγραψα κι εγώ, δε γουστάρω να έρθει όχι όμως επειδή του αρέσει η Αθήνα... Καλά κάνει και του αρέσει, στο κάτω κάτω μπροστά στη Λιουμπλιάνα θα μοιάζει με Νέα Υόρκη... 19.gif Δε θέλω να ρθει γιατί δεν αντέχω άλλο αυτό το άθλιο αμυντικό "μπάσκετ του προπονητή"...
Πάντως εάν έχει όντως πει αυτό με τα αυτόγραφα πρέπει να είναι μεγάλο νούμερο...
Και επειδή μιλάμε και για ποιούς θα θέλαμε να έρθουν ας πάρουμε έναν Λατινοαμερικάνο κι ας είναι και δεύτερης διαλογής...Εκεί τουλάχιστον δε βγάζουν συνέχεια πινακάκια για πικ εν ρολ και μαλακίες...Όποιος είναι μάξκας και βάλει τους πιο πολλούς κερδίζει...και έτσι γεμίζουν τα γήπεδα...
SteelGandalf
QUOTE
Ο Λευτέρης Σούμποτιτς έφθασε στη Θεσσαλονίκη για να αναλάβει τον Άρη και μίλησε για την επιστροφή στο σπιτικό του, για την απουσία φόβου και τις αντιδράσεις των οπαδών.

Ο νέος κόουτς των «κιτρίνων» ξεκίνησε τις δηλώσεις του τονίζοντας ότι «χαίρομαι, γιατί αισθάνομαι ότι έχω γυρίσει στο σπίτι μου. Γνωρίζω πάρα πολύ καλά πού έρχομαι. Ξέρω σε τι κατάσταση είναι η ομάδα, όπως ξέρω ότι και οι στόχοι του Άρη είναι πάντα υψηλοί. Και θα δώσω τα πάντα ώστε ο Άρης να πετύχει τους στόχους του. Έχω παρακολουθήσει 6-7 παιχνίδια στην τηλεόραση. Μιλάω με τους συνεργάτες μου, τον Θανάση Παπαχατζή και τον Στέφανο Δέδα που ήταν στην ομάδα. Ολοκληρωμένη εικόνα όμως θα έχω όταν κάνω προπονήσεις με την ομάδα και όταν τη δω στα παιχνίδια. Όσα γνωρίζω τώρα είναι από έξω. Είναι διαφορετικό να βλέπεις ένα παιχνίδι στην τηλεόραση και άλλο να τους παρακολουθείς από κοντά στην προπόνηση».

Για τα επόμενα παιχνίδια των «κιτρίνων» και τους στόχους της χρονιάς τόνισε ότι «δεν έχει σημασία. Εγώ δεν φοβάμαι και δεν φοβήθηκα ποτέ. Οπότε ξέρω τι με περιμένει και μόνο η παρουσία μου εδώ λέει ποτέ. Έχω γνωρίσει τις μεγαλύτερες επιτυχίες της ζωής μου σε αυτό το γήπεδο. Χαίρομαι που μετά από τόσα χρόνια επιστρέφω. Εύχομαι να ξαναγυρίσει ο Άρης εκεί που ήταν όσο εγώ ήμουν παίκτης και θα δώσω τα πάντα. Ξέρουμε και εγώ και ο Θανάσης τους τρόπους για να πετύχουμε».

Όταν ερωτήθηκε για τις αντιδράσεις των οργανωμένων οπαδών του Άρη, Super 3 σχολίασε, «πληροφορήθηκα σήμερα για την ανάρτηση που έγινε. Λυπάμαι πολύ γιατί αυτή η ιστορία κρατάει εδώ και δεκαπέντε χρόνια. Πιστεύω αυτή τη στιγμή πρώτα από όλα πρέπει να υπάρχει ηρεμία μέσα στο Σύλλογο. Πάνω από όλους εμάς από ονόματα είναι ο Άρης . Πρώτος μου στόχος είναι να καλύψει το χαμένο έδαφος. Τα προβλήματα που υπάρχουν ανάμεσα σε μένα και στους φιλάθλους θα λυθούν μέσα στο σπίτι και μέσα στην οικογένεια του Άρη. Αλλά πιστεύω ότι δεν υπάρχουν προβλήματα.

Είχα ερωτηθεί πολλές φορές για το θέμα αυτό. Δεν είχα ποτέ τη σκέψη να δημιουργήσω πρόβλημα στην ομάδα που αγαπάω και έχω δώσει το αίμα μου. Αν αισθανόμουν ότι είχα κάνει όλα αυτά που με κατηγορούν, να είστε σίγουροι ότι δεν θα ήμουν σήμερα εδώ. Ο Άρης είναι Άρης και πρέπει πάντα να κερδίζει. Είναι ο θεός του πολέμου και πρέπει να κερδίζει είτε σε φιλικό είτε σε τελικό».


Πηγή: www.gazzetta.gr

Άρα, υποθέτω, πως είναι τετελεσμένο γεγονός η πρόσληψη του.
hagi
QUOTE(Timemaster @ Feb 13 2011, 11:48 ) *
Το ότι είναι Αρειανός τι σχέση έχει να κάνει με την αξία του;
Και ο Μισούνωφ "Αρειανός" είναι αλλά δε νομίζω να τον ήθελε κανείς για προπονητή!
Για να μη μιλήσω για άλλα Αρειανά που έχουμε και δεν αποδίδουν καθόλου!

Αλλά και από που προκύπτει ότι αγαπάει την ομάδα;
Σάμπως όταν έπαιζε δεν πληρωνόταν κανονικότατα;
Σάμπως όταν του δώσαμε την ευκαιρία να γίνει προπονητής ομάδος δε μας πούλησε για τον "Πειραικό" και ότι υπήρχε από πίσω;
Σάμπως την επόμενη φορά που πάτησε το πόδι του στο Αλεξάνδρειο δεν έκανε τα πάντα να κερδίσει;

Και πως θα πάμε τώρα στο γήπεδο για να τον χειροκροτήσουμε και να τον δούμε σαν απελευθερωτή από τα δεσμά του Ντρούκερ όταν ακόμα έχω στην μνήμη το ντέρμπι με τον Πειραϊκό και τον αγώνα που του κουνούσαμε τα πεντοχίλιαρα και τον βρίζαμε;

Από την άλλη εγώ δε τον θεωρώ τόσο καλό προπονητή άσχετα αν έχει πανηγυρίσει τίτλους στην Ελλάδα και έκανε ένα μικρό "θαύμα" με τον Ηρακλή! Όμως όλα αυτά πριν από καμιά δεκαετία.




Και άλλος ένα Αρειανός έ;
Ο μεγάλος προδότης της ομάδος...
ο παίχτης που εξαιτίας του έφυγε ο Γκάλης και με τά από ένα χρόνο μας παράτησε!

Άλλος ένας τρομερός προπονητής που έχοντας τόσα μεγάλα αστέρια στην εθνική Ελλάδος κατάφερε να παίξει ένα μπάσκετ απελπισίας και να μας πονάνε τα κεφάλια σε κάθε αγώνα...
Βέβαια με όλα τα γκραν κινιόλ παιχνίδια και τις ανατροπές θα ήταν ιδανικός για τον Άρη μόνο που εδώ δεν έχουμε Σπανούλιδες, Διαμαντίδιδες και Παπανικολάους για να γυρίζουν τα παιχνίδια...
Όσο για την καριέρα του στον πάγκο του Ολυμπιακού με άπειρο μπάτζετ κατάφερε να πάρει ένα κύπελλο και αυτό με το ζόρι χωρίς να δείξει τίποτα σαν προπονητής.



QUOTE(Marasa @ Feb 13 2011, 14:44 ) *
Για ποιον Σουμποτιτς και ποιον Γιαννακη μιλατε ρε παιδια?
Ντροπη που αναφερονται αυτα τα 2 ονοματα με τους 2 μεγαλυτερους προδοτες(Ιωανιδης ο τριτος μεγαλυτερος!)στην ιστορια του μπασκετικου Αρη!
Τον Γιαννακης που ειχε παρει τα εκατομυρια του Κοσκοτα και δεν κατεβαινε με την ομαδα,που εφαγε τον Γκαλη,η τον Σουμποτιτς που εχασε απ'τον Πειραικο για να βγει ο ΠΑΟ ευρωλιγκα αφου ειχε ηδη υπογραψει με τον βαζελο?
Για να μαθαινουν οι νεοτεροι, ειχε δωσει τοτε ο Σουμποτιτς συνεντευξη στο ΚΛΙΚ οταν κατεβηκε στον ΠΑΟ και μονο που δεν μας αποκαλεσε τριτοκοσμικους και σαν πολη και σαν ομαδα!
Ποιος ο ξυπολητος Σλοβενος που εγινε μαγκας στον Αρη μας!
Σε ερωτηση για συγκριση μεταξυ Αθηνας -Θεσ/νικης ειχε πει οτι δεν υπαρχει καμια συγκριση και οτι στην Αθηνα ειναι
ολα πιο καλα με λιγα λογια τα ελεγε λες και εφυγε απο κανα χωριο που δεν ειχε ουτε ρευμα,και του αρεσε ειδικα που μπορει και περπαταει στους δρομους της Αθηνας και δεν τον ενοχλει κανεις για αυτογραφο κατι που γινοταν συνεχεια στην Θεσ/νικη,και για συγκριση Αρη με ΠΑΟ εκει εδωσε ρεσιταλ!
ΠΡΟΔΟΤΕΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Παιδιά εγώ έχω να πω πως με τις βλακείες και τις προδοσίες που λέτε δεν πάμε μπροστά και δεν θα πάμε ποτέ... Αν δεν ήταν ο Γιαννάκης και ο Σούμποντιτς δεν θα ήταν ο Άρης αυτός που ήταν τότε.. Μόνος του ο Γκάλης δεν θα έκανε θαύματα.. Το μπάσκετ είναι ομαδικό άθλημα.. Έχω βαρεθεί να ακούω αυτές τις προδοσίες και τέτοια.. Αντί να κοιτάμε το καλό της ομάδας κοιτάμε να κράζουμε όλο τον κόσμο και ειδικά αυτούς που έκαναν τον Άρη τεράστια ομάδα.. Αν είναι δυνατόν!!

Με τέτοιες αντιδράσεις που έχουμε σαν φίλαθλοι μετά αναρωτιόμαστε γιατί δεν μπορεί να ξαναγίνει ο 'Αρης μεγάλος.. Πως να γίνει ρε παιδιά;; Ποιος θα πάρει το ρίσκο να έρθει στον Άρη όταν όλοι τον κράζουν και είναι έτοιμοι να τον πυροβολίσουν με το πρώτο λάθος.. Γιατί ο άλλος να θέλει να έρθει σε μια ομάδα με τέτοια πίεση από τον κόσμο..Και αυτό ισχύει και για προπονητές αλλά και για προεδρους.. Γιατί να βάλει ο άλλος τα λεφτά του σε μια ομάδα που το μόνο που κάνουμε είναι να γκρινιάζουμε περιμένοντας να φτάσουμε ψηλά χωρίς να το βουλώνουμε και λίγο..

Τα έχω πάρει πολύ όχι γιατί γουστάρω τον Σούμποντιτς για προπονητή αλλά για τις αντιδράσεις του κόσμου.. Και γω προτειμώ τον Σφαιρόπουλο αλλά αυτή την στιγμή δεν μπορεί να έρθει.. Μας έκατσε ο Σούμποντιτς τί να κάνουμε..Του πέρνουμε το κεφάλι πριν καλά καλά αρχίσει να δουλεύει.. Όλοι κράζουν αλλά στο γήπεδο δεν πατάνε το πόδι τους..Περιμένουν να γίνουμε πρώτα μεγάλη ομάδα και μετά να λένε πάω στο γήπεδο... Δυστυχώς είμαι από τον Πειραιά και δεν μπορώ να βλέπω την ομάδα μου και για μένα είναι τρελό αυτό που συμβαίνει με το γήπεδο τα τελευταία χρόνια..Μόνο λόγια και άδειο γήπεδο..Που είναι το Παλέ ρε παιδιά;; που είναι οι μπασκετικοί φίλαθλοι του Άρη;; Αντί να κράζετε εγώ λέω σηκωθήτε να πάτε στο γήπεδο να γίνει ξανά έδρα το Παλέ μας και να στηρίξουμε το νέο προπονητή για το καλό της ομάδας..Με γκρίνια δεν θα πάμε μπροστά, καταλάβετέ το...
Timemaster
QUOTE(lebanon @ Feb 13 2011, 21:03 ) *
Συμφωνώ με όσα με ρωτάς σχετικά με τον Ντρούκερ, σίγουρα υπήρχαν πράματα που δεν τα έκανε καλά ή καθόλου καλά. Όμως εγώ δε πιστεύω ότι ότι οι ομάδες είναι στρατιωτικοί λόχοι και πρέπει να έχουν όπωςδήποτε αρχή μέση και τέλος...Στην Ελλάδα αρχίσαμε να γουστάρουμε το μπάσκετ λόγω Γκάλη αλλά μας έμεινε ο Ιωαννίδης και τα κόμπλεξ του... Δε είναι φόρμουλα 1 το μπάσκετ, οι προπονητές έχουν ένα ρόλο 20% το πολύ 30 % στις επιτυχίες και τις αποτυχίες... Αλλά όταν κάνει τις μεταγραφές ο Δαμιανίδης και ο κάθε Δαμιανίδης χέσε μέσα...
Για τον Σούμποτις, τα έγραψα κι εγώ, δε γουστάρω να έρθει όχι όμως επειδή του αρέσει η Αθήνα... Καλά κάνει και του αρέσει, στο κάτω κάτω μπροστά στη Λιουμπλιάνα θα μοιάζει με Νέα Υόρκη... 19.gif Δε θέλω να ρθει γιατί δεν αντέχω άλλο αυτό το άθλιο αμυντικό "μπάσκετ του προπονητή"...
Πάντως εάν έχει όντως πει αυτό με τα αυτόγραφα πρέπει να είναι μεγάλο νούμερο...
Και επειδή μιλάμε και για ποιούς θα θέλαμε να έρθουν ας πάρουμε έναν Λατινοαμερικάνο κι ας είναι και δεύτερης διαλογής...Εκεί τουλάχιστον δε βγάζουν συνέχεια πινακάκια για πικ εν ρολ και μαλακίες...Όποιος είναι μάξκας και βάλει τους πιο πολλούς κερδίζει...και έτσι γεμίζουν τα γήπεδα...


Αυτά τα ποσοστά δεν υπάρχουν ούτε στο ΝΒΑ που λες...
Το ρόστερ τώρα με την προσθήκη του Τόμας είναι καλό για να κερδίζεις άνετα τον Ηλισιακό και να κατακτήσεις την τρίτη θέση οπότε δεν είναι θέμα παιχτών.
Εκεί που χάνει σίγουρα η ομάδα είναι στην προετοιμασία πριν τα παιχνίδια όπου με μια ώρα προπόνηση και μηδενικό σκάουτινγκ δε μπορείς να πας μπροστά στην Ελλάδα (στην Ευρώπη είναι διαφορετικά τα πράγματα)

Αυτό με το ελεύθερο μπάσκετ πήγε να κάνει και ο Ντρούκερ όμως είδαμε τα αποτελέσματα! Την μια να παίζουμε σε παράταση με τον Ηλισιακό και την άλλη να παθαίνουμε συντριβή από τον Κολοσσό.... και στο ενδιάμεσο να κάνουμε κάποια εξωπραγματικά δεκάλεπτα επιθετικά. Βέβαια ο Ντρούκερ μάλλον πίστευε πως είχε παίχτες όπως ο Σόλωμον με τον οποίον κατέκτησε το ευρωπαικό!



QUOTE(hagi @ Feb 13 2011, 23:59 ) *
Παιδιά εγώ έχω να πω πως με τις βλακείες και τις προδοσίες που λέτε δεν πάμε μπροστά και δεν θα πάμε ποτέ... Αν δεν ήταν ο Γιαννάκης και ο Σούμποντιτς δεν θα ήταν ο Άρης αυτός που ήταν τότε.. Μόνος του ο Γκάλης δεν θα έκανε θαύματα.. Το μπάσκετ είναι ομαδικό άθλημα.. Έχω βαρεθεί να ακούω αυτές τις προδοσίες και τέτοια.. Αντί να κοιτάμε το καλό της ομάδας κοιτάμε να κράζουμε όλο τον κόσμο και ειδικά αυτούς που έκαναν τον Άρη τεράστια ομάδα.. Αν είναι δυνατόν!!

Με τέτοιες αντιδράσεις που έχουμε σαν φίλαθλοι μετά αναρωτιόμαστε γιατί δεν μπορεί να ξαναγίνει ο 'Αρης μεγάλος.. Πως να γίνει ρε παιδιά;; Ποιος θα πάρει το ρίσκο να έρθει στον Άρη όταν όλοι τον κράζουν και είναι έτοιμοι να τον πυροβολίσουν με το πρώτο λάθος.. Γιατί ο άλλος να θέλει να έρθει σε μια ομάδα με τέτοια πίεση από τον κόσμο..Και αυτό ισχύει και για προπονητές αλλά και για προεδρους.. Γιατί να βάλει ο άλλος τα λεφτά του σε μια ομάδα που το μόνο που κάνουμε είναι να γκρινιάζουμε περιμένοντας να φτάσουμε ψηλά χωρίς να το βουλώνουμε και λίγο..

Τα έχω πάρει πολύ όχι γιατί γουστάρω τον Σούμποντιτς για προπονητή αλλά για τις αντιδράσεις του κόσμου.. Και γω προτειμώ τον Σφαιρόπουλο αλλά αυτή την στιγμή δεν μπορεί να έρθει.. Μας έκατσε ο Σούμποντιτς τί να κάνουμε..Του πέρνουμε το κεφάλι πριν καλά καλά αρχίσει να δουλεύει.. Όλοι κράζουν αλλά στο γήπεδο δεν πατάνε το πόδι τους..Περιμένουν να γίνουμε πρώτα μεγάλη ομάδα και μετά να λένε πάω στο γήπεδο... Δυστυχώς είμαι από τον Πειραιά και δεν μπορώ να βλέπω την ομάδα μου και για μένα είναι τρελό αυτό που συμβαίνει με το γήπεδο τα τελευταία χρόνια..Μόνο λόγια και άδειο γήπεδο..Που είναι το Παλέ ρε παιδιά;; που είναι οι μπασκετικοί φίλαθλοι του Άρη;; Αντί να κράζετε εγώ λέω σηκωθήτε να πάτε στο γήπεδο να γίνει ξανά έδρα το Παλέ μας και να στηρίξουμε το νέο προπονητή για το καλό της ομάδας..Με γκρίνια δεν θα πάμε μπροστά, καταλάβετέ το...



Ο Γκάλης δεν έχει σχέση με όλα αυτά....
Η Ιστορία με τον Σούμποτιτς είναι απλή... και ίσως να είσαι μικρός και να μη τη θυμάσαι: Ήρθε στον Άρη σαν προπονητής και κέρδισε το Ευρωπαϊκό στην Προύσα όμως την ίδια χρονιά λίγο πριν το τέλος της περιόδου βγίκε η φήμη τότε πως ήρθε σε συμφωνία με τον Παναθηναικό...
Μετά από λίγες μέρες ο Άρης θα έδινε ένα καθοριστικό όπως αποδέχτηκε παιχνίδι με τον Πειραικό όπου χάσαμε με αποτέλεσμα ο Παναθηναικός να ευνοηθεί και να βγει αυτός Ευρωλίγκα.... δηλαδή η νέα ομάδα του Πίξη!

Ένα τέτοιο άτομο που το κάνει αυτό άσχετα αν το κάνει στην ομάδα μου ή όχι δε τον θέλω στην ομάδα μου για τον απλό λόγο ότι μπορεί να το ξανακάνει!


Από εκεί και πέρα σίγουρα ούτε αυτόν ούτε και τον Γιαννάκη τους θεωρώ καλούς προπονητές για τον Άρη.


Τώρα για το γήπεδο συγνώμη αλλά νοιώθω αρκετά μεγάλος να πηγαίνω στο γήπεδο και να βλέπω μια άψυχη ομάδα χωρίς αρχή μέση και τέλος να ξεφτιλίζεται από ομάδες με το 1/10 του μπάτζετ της! Γιατί για εμένα είναι ξεφτίλα να κερδίζει τον Ηλισιακό στην παράταση με αυτό τον τρόπο! Και επειδή ναι μεν είμαι Αρειανός αλλά δεν είμαι κανένας από αυτούς που θα πάει στο γήπεδο απλά για να βρίσει και να εκτονωθεί απλά απέχω.

Άλλωστε είναι ένα επαγγελματικό άθλημα όπου άμα ήθελαν κόσμο στο γήπεδο να φρόντιζαν να ανεβάζουν μια καλύτερη παράσταση.

Δηλαδή αν ο Βουτσάς σταματούσε να είναι καλός ηθοποιός εγώ είμαι υποχρεωμένος να πηγαίνω να τον βλέπω;
Ή μήπως το να μη τον βλέπω ζωντανά μου αφαιρεί το δικαίωμα να τον κριτικάρω και να συνεχίζω να λέω ότι δε μου αρέσει!
rolleyes.gif


Υ.Γ. Χαίρομαι πάντως πως συμφωνούμε ότι δεν θέλουμε τον Σούμποτιτς για προπονητή!
Υ.Γ.2 Ο Κατσικάρης δηλαδή, ο Μπλατ και ο Ντρούκερ φάγανε κανέναν λιθοβολισμό παρόλες τις τριαντάρες;
hagi
QUOTE(Timemaster @ Feb 14 2011, 00:24 ) *
Ο Γκάλης δεν έχει σχέση με όλα αυτά....
Η Ιστορία με τον Σούμποτιτς είναι απλή... και ίσως να είσαι μικρός και να μη τη θυμάσαι: Ήρθε στον Άρη σαν προπονητής και κέρδισε το Ευρωπαϊκό στην Προύσα όμως την ίδια χρονιά λίγο πριν το τέλος της περιόδου βγίκε η φήμη τότε πως ήρθε σε συμφωνία με τον Παναθηναικό...
Μετά από λίγες μέρες ο Άρης θα έδινε ένα καθοριστικό όπως αποδέχτηκε παιχνίδι με τον Πειραικό όπου χάσαμε με αποτέλεσμα ο Παναθηναικός να ευνοηθεί και να βγει αυτός Ευρωλίγκα.... δηλαδή η νέα ομάδα του Πίξη!

Ένα τέτοιο άτομο που το κάνει αυτό άσχετα αν το κάνει στην ομάδα μου ή όχι δε τον θέλω στην ομάδα μου για τον απλό λόγο ότι μπορεί να το ξανακάνει!


Από εκεί και πέρα σίγουρα ούτε αυτόν ούτε και τον Γιαννάκη τους θεωρώ καλούς προπονητές για τον Άρη.


Τώρα για το γήπεδο συγνώμη αλλά νοιώθω αρκετά μεγάλος να πηγαίνω στο γήπεδο και να βλέπω μια άψυχη ομάδα χωρίς αρχή μέση και τέλος να ξεφτιλίζεται από ομάδες με το 1/10 του μπάτζετ της! Γιατί για εμένα είναι ξεφτίλα να κερδίζει τον Ηλισιακό στην παράταση με αυτό τον τρόπο! Και επειδή ναι μεν είμαι Αρειανός αλλά δεν είμαι κανένας από αυτούς που θα πάει στο γήπεδο απλά για να βρίσει και να εκτονωθεί απλά απέχω.

Άλλωστε είναι ένα επαγγελματικό άθλημα όπου άμα ήθελαν κόσμο στο γήπεδο να φρόντιζαν να ανεβάζουν μια καλύτερη παράσταση.

Δηλαδή αν ο Βουτσάς σταματούσε να είναι καλός ηθοποιός εγώ είμαι υποχρεωμένος να πηγαίνω να τον βλέπω;
Ή μήπως το να μη τον βλέπω ζωντανά μου αφαιρεί το δικαίωμα να τον κριτικάρω και να συνεχίζω να λέω ότι δε μου αρέσει!
rolleyes.gif


Υ.Γ. Χαίρομαι πάντως πως συμφωνούμε ότι δεν θέλουμε τον Σούμποτιτς για προπονητή!
Υ.Γ.2 Ο Κατσικάρης δηλαδή, ο Μπλατ και ο Ντρούκερ φάγανε κανέναν λιθοβολισμό παρόλες τις τριαντάρες;

Ο Βουτσάς είναι ηθοποιός και αν δεν ήταν καλός δεν θα πήγαινες να τον δεις.. Ο Άρης όμως είναι η ομάδα σου.. Αν δεν πάει καλά δεν σημαίνει ότι δεν θα πατήσεις στο γήπεδο μέχρι να πάει.. Δεν είναι λογική αυτή..

Μικρός δεν είμαι..Είμαι 33 αλλά δεν κάθομαι ποτέ να θυμαμαι πράγματα που δεν οφελούν..Μου αρέσει απίστευτα το μπάσκετ και θέλω κάποτε να νιώσω ξανά όπως όταν ήμουν μικρός με τον Άρη μας.. Αν κολλάμε με προδοσίες και μαλ... τότε άστο..Ποτέ δεν θα ζήσουμε τις ένδοξες στιγμές γιατί κανείς δεν θα θέλει να δώσει κάτι παραπάνω στον Άρη..

Δεν θέλω να μπαίνουμε σε αντιπαράθεση, γιατί όπως ξέρεις δεν το κάνω γενικά... Όμως δεν μπόρεσα να μην γράψω την άποψη μου για αυτό το θέμα που έχει κουράσει με τις προδοσίες.. Ας δώσουμε χρόνο στον προπονητή να δουλέψει μπας και βγούμε τρίτοι φέτος γιατί έτσι όπως πάμε μέχρι τώρα δεν μας βλέπω..Και ενώ έχουμε το υλικό για τρίτη θέση άνετα φέτος..

Άντε τέρμα τώρα οι διαφωνίες.. Κάνε καμιά ανάλυση αγώνα που τα λες ωραία tongue.gif tongue.gif smiley.gif
magic32
http://rapidshare.com/#!download|31tl3...s__1.avi|385718

http://rapidshare.com/#!download|31l34...is_2.avi|127133

το μαρς με τν πιραικο για οποιον θελει να το δει
lebanon
Timemaster, διαφωνούμε στο πόσο κρίσιμος μπορεί να είναι ένας προπονητής αλλά τέλος πάντων, στο κάτω κάτω επαγγελματίες εμείς δεν είμαστε...Απλά δε νομίζω ότι το φετινό ρόστερ του Άρη είναι ικανό για τρίτη θέση και μάλιστα άνετα, όποιος προπονητής και να 'ρθει. Έχω σιχαθεί τη θεοποίηση απ' τη μια και τις κατάρες στους προπονητές απ' την άλλη...Μαέστρος, μαθητευόμενος μάγος κτλ...Ρε 'σεις αν έχει ταλέντο μια ομάδα θα το βγάλει στο γήπεδο κι εμένα προσωπικά δε με νοιάζει να ΄χασουμε 10 ματς στη σαιζον αρκεί να δω μπάσκετ. Με αυτό το αμυντικό μπάσκετ που πρεσβεύουν όλοι στην Ελλάδα το έχουν κάνει μπασκετάκι..Παναθηναικοί και Ολυμπιακοί πάνε για να δουν την ομάδα τους να κερδίσει και όλοι οι άλλοι για να βρίσουν διαιτητές και παίχτες...Θέαμα μηδέν...Αν δεν υπήρχε ο Ταπούτος φέτος με το καλό παιχνίδι στη επίθεση η ομάδα θα ήταν πιο βαρετή κι από ταινία του Αγγελόπουλου. Για το NBA εγώ νομίζω ότι τα ποσοστά είναι ακόμη πιο χαμηλά αλλά ας το αφήσουμε αυτό.Δε συγκρίνονται οι παίχτες, είναι απλούστατο...Και φέρε ένα προπονητή από ομάδα ΝΒΑ εδώ να δούμε τι θα κάνει...
Τώρα για την προδοσία που λέτε εγώ ξέρω ότι εκείνη τη σαιζόν η ομάδα ήταν αλλοπρόσαλη και έκανε κι άλλες τέτοιες ήττες. Και καλά, τόσο μάγκας ήταν ο Σούμποτιτς και οδήγησε την ομάδα στο γκρεμό στο συγκεκριμένο αγώνα? Και οι παίχτες τι έκαναν?
Τέλος πάντων πολλά είπαμε...
Για να δούμε μήπως γίνει κανένα θάυμα και βάλουμε όλοι γλώσσα μέσα...
SteelGandalf
QUOTE(magic32 @ Feb 14 2011, 01:28 ) *
http://rapidshare.com/#!download|31tl3...s__1.avi|385718

http://rapidshare.com/#!download|31l34...is_2.avi|127133

το μαρς με τν πιραικο για οποιον θελει να το δει


Απλά για να σε ενημερώσω φίλε, τα links δεν είναι πλέον διαθέσιμα. smile.gif
Timemaster
hagi σου ζητώ συγνώμη αν ήμουν λιγάκι απότομος στο ύφος αλλά αυτό με την ηλικία δε το είπα για να σε θίξω άλλωστε κουβέντα κάνουμε για κάτι που αγαπάμε όλοι με το δικό μας ξεχωριστό τρόπο.
rolleyes.gif

Τώρα και μετά την επίσημη ανακοίνωση του Πίξι έως το Καλοκαίρι
και το νέο της αποχής του σουπερ3 από το γήπεδο και τα του μπάσκετ

θα προσπαθήσω να συνοψίσω λιγάκι την κουβέντα μιας και έχουμε ανοίξει τουλάχιστον τρία θέματα συζήτησης:
α. Αν ο Σούμποτιτς και ο Γιαννάκης είναι καλοί προπονητές.
β. Αν κάποιος αθλητής ή προπονητής μετά από φήμες (μιας και κάτι τέτοιο δεν αποδεικνύεται ποτέ) για πουλημένο παιχνίδι είναι καλό να τον δέχεται πίσω μια ομάδα1
γ. Αν ο προπονητής στην Ελλάδα παίζει μεγάλο ή μικρό ρόλο σε μια ομάδα
δ. Τι στυλ παιχνιδιού πρέπει να είναι ο προπονητής που θα πάρουμε

Αν κατάλαβα καλά συμφωνούμε και οι τρεις (hagi, lebanon και η αφεντομουτσουνάρα μου) πως ο Σούμποτιτς δεν είναι κάτι ιδιαίτερο για προπονητής και δε πρέπει να τρελαθούμε κι όλας (όπως έγινε πέρσι με τον Μπλατ)

Από εκεί και πέρα εγώ δεν συμφωνώ με τον σουπερ3 για προδότες κ.λ.π. μιας και θεωρώ το μπάσκετ επαγγελματικό και δεν υπάρχουν Αντρειοσύνες κ.λ.π. παρά μόνο στους φιλάθλους. Όμως θεωρώ πως όταν έχουμε να κάνουμε με κάποιον όχι τόσο καλό χαρακτήρα με βεβαρημένο ιστορικό και χωρίς μεγάλη προπονητική αξία γιατί να κάνουμε μια τέτοια συμφωνία;

Τώρα για το στυλ παιχνιδιού καλός ή κακός άμα θέλεις να έχεις μια σταθερότητα πρέπει να παίξεις και λίγη άμυνα...
άλλωστε και οι καλές επιθέσεις από εκεί ξεκινάνε όμως η ομάδα δε πρέπει να είναι των δύο άκρων δηλαδή να παίζει μονάχα άμυνα και να μη μπορεί να σκοράρει ή να πιάνει ένα τρελό επιθετικό ρυθμό αλλά η άμυνα να είναι με τα μάτια. Θέλει μια ισορροπία το παιχνίδι και φέτος (να οι αναλύσεις που ήθελες hagi) έχουμε παίχτες και ρόστερ που και άμυνα μπορεί να παίξει αρκετά καλή και ένα απίστευτο επιθετικό ταλέντο. Για παράδειγμα ο Τάκερ μπορεί να παίξει καλά και στις δύο άκρες του γηπέδου και να δώσει πολύ ενέργεια γα 30+ λεπτά σε κάθε παιχνίδι όμως όταν παίζει για 36 λεπτά σε θέση που δε του ταιριάζει τότε τον καταστρέφεις. Ο Ταπούτος είναι ένα απίστευτο επιθετικό όπλο που μόνος του μπορεί να κερδίσει όποια ομάδα θέλει αλλά αμυντικά θέλεις δίπλα του ένα καλό τριάρι και έναν σέντερ να τον καλύπτει (κάτι που όλη την χρονιά δε το είχαμε)
Στους κοντούς ο Χατζηβρέττας είναι εδώ και χρόνια άνθρωπος των ειδικών αμυντικών αποστολών αλλά όταν περιμένεις από αυτόν να κατεβάσει την μπάλα και να ηγηθεί την επίθεση τότε έχεις χάσει το μισό του παιχνίδι, το άλλο μισό το χάνεις από τις πολλές αλλαγές στην άμυνα και τους παίχτες που δε τις έχουν συνηθίσει και πηγαινοέρχονται σαν χαμένοι. Σλούκας και Μπράουν είναι παίχτες που παίζουν άμυνα και δεν κοιτάνε απλά τον αντίπαλο και θα βοηθήσει σε αυτό άμα παίξει ξανά ο Κουμπούρας.

Το πρόβλημα της ομάδος φέτος εκτός από την ψυχολογία είναι η προπόνηση.
Είναι Φλεβάρης πλέον σχεδόν όλοι οι παίχτες είναι μαζί από το Καλοκαίρι και ακόμα φαίνονται να κινούνται σαν χαμένοι στο γήπεδο! Δεν υπάρχει διάβασμα του παιχνιδιού, δεν υπάρχουν αμυντικά και επιθετικά συστήματα ή αν υπάρχουν φαίνονται σε μεμονωμένες φάσεις σε κάθε παιχνίδι.


Οπότε πάμε στο θέμα πόσο σημαντικός είναι ο προπονητής στην Ελλάδα....
εφόσον λίγο πολύ οι 12 ομάδες της Α1 έχουν μικρές διαφορές στην αξία του ρόστερ και δεν υπάρχουν οι μεγάλοι αστέρες του παρελθόντος που θα έπαιζαν συνέχεια ένας με ένας και επειδή δεν είμαστε στο ΝΒΑ όπου οι παίχτες προπονούνται μόνοι τους το Καλοκαίρι εδώ πρέπει να υπάρχει ένανς προπονητής μπαμπούλας που θα τους ιδρώνει στην προπόνηση και στην προετοιμασία (κάτι που πέρσι δεν έγινε ούτε στο ελάχιστο) που θα τους κόβει τα ξενύχτια και τις κρεπάλες, εν συνεχεία θα τους επιβάλει κάποια συστήματα στην επίθεση και θα τους δείχνει πως πρέπει να συμπεριφέρονται σε κρίσιμα σημεία του αγώνα! π.χ. δε μπορώ να φανταστώ ομάδα που δεν έχει 2-3 συστήματα σε επαναφορά μπάλας στα τελευταία λεπτά στην περίπτωση που προηγείτο με 1-2 πόντους και οι αντίπαλοι πιέζουν σε όλο το γήπεδο. Όμως αυτό συμβαίνει στον Άρη εδώ και δύο χρόνια. Τέλος ο προπονητής πρέπει να εμψυχώνει τους παίχτες στα αποδυτήρια και να τους ξυπνάει κάτι που στον Άρη το είδαμε μονάχα με Ματσόν τα τελευταία χρόνια και αυτό πριν την φυγή του. Τέλος το πρωτάθλημα μας είναι υψηλού επιπέδου προπονητικά και σε θέματα συστημάτων όπου μια ομάδα για να κερδίσει χωρίς προπονητή που διαβάζει θα πρέπει να έχει παίχτες ορχήστρες και αρκετή τύχη. Το πρώτο το είχαμε την χρονιά του Χέμπερτ αλλά στο τέλος κλάμα!!!!
rolleyes.gif



Υ.Γ. Τώρα που δε θα έρχεται ο σουπερ3 αρχίζει να μου βγαίνει σιγά σιγά το αντιδραστικό μου και λέω να βγάλω διαρκείας!
enypnio
παιδιά από την αρχη της χρονιάς πόσους προπονητές άλλαξε ο άρης?
SteelGandalf
Αυτός είναι ο πρώτος που αποδεσμεύσαμε φέτος.
thrylos7
Λογικά πάντως, ο Πίξι ήταν στο "περίμενε" εδώ και καιρό... ίσως κι από 2010...

Αφού έφυγε ο Ντρούκερ ρε παίδες όλα καλά... Κι έναν από την κερκίδα να διάλεγαν στην τύχη, καλύτερα θα ήταν μάλλον...
colonel gomelsky
Έχει δει κάποιος φίλος σε πραγματικό χρόνο (όχι αργότερα σε βίντεο) τον αγώνα εκείνον με τον Πειραικό?

Ισχύει ότι ο Άρης στήθηκε; ή συνάγεται από το γεγονός "ήταν καλύτερος, έπρεπε να κερδίσει"?

Και αν έγιναν έτσι τότε τα πράγματα:

Δεν έχουν ευθύνες και ΟΛΟΙ οι παίκτες του Άρη που αγωνίστηκαν σε κείνο το ματς;
Ήρθε κανείς ως αντίπαλος στο Παλέ μετά το ματς; Πώς αντιμετωπίστηκε;
SteelGandalf
QUOTE
Όταν δεν είναι ο ΑΡΗΣ που
μάθαμε από μωρά παιδιά


Φτάσαμε, λοιπόν, Δευτέρα 14 Φεβρουαρίου 2011 να ανακοινώσουμε ότι για εμάς το μπάσκετ του ΑΡΗ τελείωσε. Να πάρουμε, δηλαδή, μια απόφαση συνώνυμη μαχαιριάς στην καρδιά μας και ξεριζώματος της ψυχής μας, ακριβώς επειδή αυτή είναι η μόνη υπηρεσία που μπορούμε να προσφέρουμε τούτη τη στιγμή στον Σύλλογο που αγαπάμε.

Αναλογιζόμενοι την αξιοπρέπεια του ΑΡΗ και κατόπιν και τη δική μας σαν οπαδών, δεν μπορούμε να συνυπάρξουμε ούτε 0,1% με τον Σούμποτιτς, αυτόν που τρύπησε την ομάδα το 1997 και χάνοντας από τον πεσμένο και αδιάφορο Πειραϊκό, μαζί χάσαμε και την 3η θέση της κανονικής περιόδου και, ταυτόχρονα, τη μεγαλύτερη ελπίδα διάκρισης εκείνη τη χρονική στιγμή, μιας και ο Αυτοκράτορας θα επέστρεφε στη θέση του, στην κορυφαία διασυλλογική διοργάνωση της Ευρώπης.

Λίγους μήνες μετά από το τρύπημα που προσέφερε απλόχερα, ο Σούμποτιτς ανέλαβε (επίσημα) προπονητής του βάζελου (ο οποίος και θα ευνοούταν από εκείνη τη δική μας ήττα και απώλεια της 3ης θέσης), τη στιγμή που με λεφτά του ΑΡΗ είχε ταξιδέψει στην Αμερική για να βρει ξένους για τη νέα σεζόν, ενώ τελικά αυτός προσπαθούσε να πείσει τον κουμπάρο του, Βράνκοβιτς, να γυρίσει στον παο.

Σαν Σύνδεσμος έχουμε μάθει να χαράζουμε πολύ λίγες γραμμές, οι οποίες και διαχωρίζουν κάποια πράγματα και οι οποίες, όμως, είναι πάντοτε απαράβατες. Μια από αυτές τις ελάχιστες γραμμές, είναι ότι δεν θα δεχθούμε ποτέ στον ΑΡΗ, ακόμα και αν ο ήλιος αρχίσει να ανατέλλει από τα δύση, ανθρώπους που τον έχουν τρυπήσει.

Στην πάροδο του χρόνου, έχουμε ανεχθεί και καταπιεί πολλά για το καλό αυτού του Συλλόγου. Στα 23 χρόνια ύπαρξής μας, μάθαμε να βάζουμε πάνω από όλους και όλα, τον ίδιο τον ΑΡΗ. Επειδή, λοιπόν, πάνω από όλα είναι αυτός, δεν υπάρχει ΑΡΗΣ με τρύπιους ανθρώπους στο ενεργητικό του.

Δεν υπάρχει πλέον για εμάς ΑΡΗΣ στο μπάσκετ. Δεν μας αντιπροσωπεύει αυτός ο ΑΡΗΣ, δεν είναι ΑΡΗΣ. Γιατί τον ΑΡΗ τον μάθαμε περήφανο και έτσι τον μεταφέρουμε στις επόμενες γενιές και αυτές στις επόμενες, στον αιώνα τον άπαντα.

Τρύπιοι δεν ήμασταν ποτέ, ούτε τρύπιο φανταζόμαστε τον ΑΡΗ. Γι’ αυτό και πήραμε την απόφαση της ολοκληρωτικής αποχής από ό,τι αφορά το μπασκετικό τμήμα, γιατί όταν παύει να σε εκφράζει κάτι, δεν μπορείς και να το υποστηρίζεις.

Αποφασίσαμε, λοιπόν, να απέχουμε από κάτι που σώσαμε εμείς οι ίδιοι. Αποφασίσαμε να ανοίξουμε εμείς την πόρτα και να φύγουμε, από κάτι για το οποίο δώσαμε την ψυχή μας, κάτι για το οποίο διακινδυνεύσαμε την ύπαρξη του SUPER 3 και, μαζί, την προσωπική μας υπόσταση.

Δεν ασχολούμαστε πλέον με το μπάσκετ του ΑΡΗ, δεν αναφερόμαστε σε αυτό, δεν υπάρχει για εμάς, γιατί δεν είναι ΑΡΗΣ. Και όταν δεν είναι ΑΡΗΣ, δεν μπορούμε και να το ακολουθήσουμε.

Ανεχθήκαμε πολλά τερτίπια, πολλές ίντριγκες, πολλά πισώπλατα μαχαιρώματα. Και φτάνοντας στο σήμερα, ο Αυτοκράτορας να είναι όχι απλά γυμνός και να διοικείται από μανατζαραίους και δημοσιογραφαίους, αλλά να μην είναι ο ΑΡΗΣ που ονειρευτήκαμε, παθιαστήκαμε, αγαπήσαμε, παλέψαμε, γελάσαμε, κλάψαμε. Ο ΑΡΗΣ που αντιπροσωπεύει το ίδιο μας το είναι.

Παίρνουμε, λοιπόν, την απόφαση και χαιρετούμε. Δεν είναι δυνατό, άλλωστε, να ταυτιστούμε με κάτι μεθοδευμένα τρύπιο. Γιατί όταν επιλέγεις για την ομάδα έναν τρύπιο, τότε το τρύπημα γίνεται διπλό.

Η μεθόδευση όλου αυτού του διαστήματος, μπαίνει στην άκρη του μυαλού μας. Και δεν θα την ξεχάσουμε ποτέ. Όπως, επίσης και δεν θα ξεχάσουμε ποτέ αυτούς που αποτέλεσαν κομμάτι αυτής της μεθόδευσης και αυτούς που ταυτίστηκαν με το νέο τρύπημα.

Μια φορά τρύπιος, για πάντα τρύπιος.

Και ο ΑΡΗΣ δεν είναι τρύπιος. Τουλάχιστον, ο ΑΡΗΣ που εμείς μάθαμε από μωρά παιδιά.

ΑΡΗΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑ FAMILIA SUPER 3


Πηγή: www.super3.gr

Απίστευτη ανακοίνωση, κόλαφος!!!
magic32
QUOTE(colonel gomelsky @ Feb 14 2011, 22:56 ) *
Έχει δει κάποιος φίλος σε πραγματικό χρόνο (όχι αργότερα σε βίντεο) τον αγώνα εκείνον με τον Πειραικό?

Ισχύει ότι ο Άρης στήθηκε; ή συνάγεται από το γεγονός "ήταν καλύτερος, έπρεπε να κερδίσει"?

Και αν έγιναν έτσι τότε τα πράγματα:

Δεν έχουν ευθύνες και ΟΛΟΙ οι παίκτες του Άρη που αγωνίστηκαν σε κείνο το ματς;
Ήρθε κανείς ως αντίπαλος στο Παλέ μετά το ματς; Πώς αντιμετωπίστηκε;

εγω ημουνα 13 χρονων τοτε και εχω το δει το παιχνιδι και ζωντανα και πολλες φορες σε κασετα,μιας και ο πατερας μου ηταν προπονητης του πειραικου τοτε...

μεσα στο ματς και μετα απο αυτο δεν περασε κανενος το μυαλο οτι ο Αρης μεσω πιξι στηθηκε..Ο αρης την πατησε γτ ηρθε μπλαζε,ειχε 4 μερες μετα τον τελικο με την τοφας και πιστευε οτι ο πειραικος επειδη ηταν πεσμενος δεν θα χτυπαγε το ματς..Μεγαλο λαθος γτ ο πειραικος ηθελε ν αποδειξει πολλα σε αυτο το ματς για το ποσο αδικο ηταν οτι επεσε και το επαιξε σαν τελικο...Και εκεινη τη χρονια το παπαστρατειο δεν ηταν ευκολη εδρα...

Οι υπονοιες περι στησιματος βγηκανε οταν την επομενη χρονια ο σουμποτιτς υπεγραψε στον παο

magic32
http://www.youtube.com/watch?v=QJ2AxCFbqzM...player_embedded

http://www.youtube.com/watch?v=UDXBgmDAQR4...player_embedded

το περιφημο ματς για οποιον θελει να το δει
thrylos7
Αποκλείστηκε σε κάποιον προκριματικό τότε ο Παναθηναϊκός και δεν έπαιξε Ευρωλίγκα; Εγώ τη Μιλάνο του Σιγάλα στο Κυπελλούχων θυμάμαι...
magic32
αποκλειστηκε μετεπειτα απο τον παοκ παροτι βγηκε 3ος
hagi
Καταρχήν φίλε timemaster δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα.. Εδώ ειμαστε για να λέμε τις απόψεις μας όποιες και αν είναι αυτές..

Τώρα εγώ συμφωνώ ότι δεν είναι καμιά προπονητάρα ο Σούμποντιτς αλλά αφού τον πήραμε πρέπει να το σεβαστούμε και να περιμένουμε για να κρίνουμε... Αν η ομάδα δηλαδή πάει σούπερ ξαφνικά και πετύχει τους στόχους της μετά τί θα λέμε;;

Φυσικά μπορεί και να πατώσει,αλλά ας περιμένουμε να δούμε..Εξάλλου και ο Ντρούκερ δεν μας έπεισε...

Αυτά τα καραγκιοζιλίκια όμως πραγματικά δεν τα ανέχομαι.. Η ανακοίνωση του super 3 είναι απίστευτη.. Οι άνθρωποι που την έγραψαν δε νομίζω να είναι ΆΡΗΣ... Λένε ότι για αυτούς δεν υπάρχει μπάσκετ.. ΤΟ ΜΠΑΣΚΕΤ ΕΙΝΑΙ ΑΡΗΣ κύριοι ξυπνήστε..
Ο σύλλογος έγινε αυτό που έγινε από το μπάσκετ.. Άντε στο ποδοσφαιράκι σας λοιπόν και μην έρχεστε καθόλου.. Εξάλλου 100 άτομα είσασταν...

Είναι δυνατόν να βγαίνουν τέτοιες ανακοινώσεις σαν να αναφέροντε σε άλλη ομάδα..Είναι δυνατόν να τρωγόμαστε μεταξύ μας;; Και όλα αυτά επειδή κάποιοι ισχυρίζοντε ένα γεγονός. Μήπως ήταν κανένας από αυτούς μπροστά όταν κανονίστηκε κάτι;; Αλλά και αλήθεια να είναι αυτό, το τί έχει προσφέρει ο Σούμποντιτς στον Άρη το θυμάτε κανένας..Αν δεν ήταν αυτός θα γινόταν η Αυτοκρατορία;; Μπορεί ναι μπορεί και όχι αλλά ποτέ δεν θα το μάθουμε.. Η ιστορία έχει γράψει το όνομά του στην Αυτοκρατορία.. Αλλά στην Ελλάδα είμαστε τόσο ζώα που δεν θυμόμαστε ποτέ τί πρόσφερε κάποιος μόνο αν κάνει κάποια στραβή τα διαγράφουμε όλα και κρατάμε το λάθος...

Αυτά όλα δεν τα λέω για τον Σούμποντις μόνο..Αλλά και για τον Γιαννάκη και τον κάθε τέτοιο αθλητή που έδωσε την ζωή του για να πανηγυρίσουμε εμείς αυτά που πανηγυρίσαμε... Έτσι λοιπόν στην Ελλάδα δεν τιμάμε ποτέ κανέναν.γιατί κάποιος θα έχει να πει ένα στραβό και δεν θα συμφωνήσουν ποτέ όλοι...

Ξυπνάτε και αφήστε τις βλακείες όλοι και κοιτάξτε οι Θεσσαλονικοίς να πάτε στο γήπεδο να βοηθήσετε την ομάδα.. Η ομάδα σου είναι πάντα ομάδα σου και δεν την αλλάζεις ή της γυρνάς στην πλάτη επειδή δεν σου αρέσει κάποιος ο οποίος στην τελική δεν θα μείνει και αιώνια..
Timemaster
QUOTE(hagi @ Feb 15 2011, 01:20 ) *
Καταρχήν φίλε timemaster δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα.. Εδώ ειμαστε για να λέμε τις απόψεις μας όποιες και αν είναι αυτές..

Τώρα εγώ συμφωνώ ότι δεν είναι καμιά προπονητάρα ο Σούμποντιτς αλλά αφού τον πήραμε πρέπει να το σεβαστούμε και να περιμένουμε για να κρίνουμε... Αν η ομάδα δηλαδή πάει σούπερ ξαφνικά και πετύχει τους στόχους της μετά τί θα λέμε;;

Φυσικά μπορεί και να πατώσει,αλλά ας περιμένουμε να δούμε..Εξάλλου και ο Ντρούκερ δεν μας έπεισε...

Αυτά τα καραγκιοζιλίκια όμως πραγματικά δεν τα ανέχομαι.. Η ανακοίνωση του super 3 είναι απίστευτη.. Οι άνθρωποι που την έγραψαν δε νομίζω να είναι ΆΡΗΣ... Λένε ότι για αυτούς δεν υπάρχει μπάσκετ.. ΤΟ ΜΠΑΣΚΕΤ ΕΙΝΑΙ ΑΡΗΣ κύριοι ξυπνήστε..
Ο σύλλογος έγινε αυτό που έγινε από το μπάσκετ.. Άντε στο ποδοσφαιράκι σας λοιπόν και μην έρχεστε καθόλου.. Εξάλλου 100 άτομα είσασταν...

Είναι δυνατόν να βγαίνουν τέτοιες ανακοινώσεις σαν να αναφέροντε σε άλλη ομάδα..Είναι δυνατόν να τρωγόμαστε μεταξύ μας;; Και όλα αυτά επειδή κάποιοι ισχυρίζοντε ένα γεγονός. Μήπως ήταν κανένας από αυτούς μπροστά όταν κανονίστηκε κάτι;; Αλλά και αλήθεια να είναι αυτό, το τί έχει προσφέρει ο Σούμποντιτς στον Άρη το θυμάτε κανένας..Αν δεν ήταν αυτός θα γινόταν η Αυτοκρατορία;; Μπορεί ναι μπορεί και όχι αλλά ποτέ δεν θα το μάθουμε.. Η ιστορία έχει γράψει το όνομά του στην Αυτοκρατορία.. Αλλά στην Ελλάδα είμαστε τόσο ζώα που δεν θυμόμαστε ποτέ τί πρόσφερε κάποιος μόνο αν κάνει κάποια στραβή τα διαγράφουμε όλα και κρατάμε το λάθος...

Αυτά όλα δεν τα λέω για τον Σούμποντις μόνο..Αλλά και για τον Γιαννάκη και τον κάθε τέτοιο αθλητή που έδωσε την ζωή του για να πανηγυρίσουμε εμείς αυτά που πανηγυρίσαμε... Έτσι λοιπόν στην Ελλάδα δεν τιμάμε ποτέ κανέναν.γιατί κάποιος θα έχει να πει ένα στραβό και δεν θα συμφωνήσουν ποτέ όλοι...

Ξυπνάτε και αφήστε τις βλακείες όλοι και κοιτάξτε οι Θεσσαλονικοίς να πάτε στο γήπεδο να βοηθήσετε την ομάδα.. Η ομάδα σου είναι πάντα ομάδα σου και δεν την αλλάζεις ή της γυρνάς στην πλάτη επειδή δεν σου αρέσει κάποιος ο οποίος στην τελική δεν θα μείνει και αιώνια..


δικαίωμα τους είναι να πιστεύουν ότι θέλουν, δικαίωμα τους να μην έρθουν στο γήπεδο...
αλλά το θεωρώ μεγάλη υποκρισία για πολύ μεγαλύτερα ζητήματα (πωλήσεις παιχτών, ξαφνικά χρέη, υπόθεση Σχορτσιανίτη, ταπεινωτικές ήττες κ.λ.π.) να μη μιλάνε τόσο καιρό...
Τόσο καιρό γλύφανε τους προπονητές και τις διοικήσεις και δε μιλούσαν για τίποτα ο Σούμποτιτς τους έφταιξε;
Όσο για το ότι δε θα ξανάρθουν στο γήπεδο είναι γεγονός πως εδώ και καιρό δεν έρχονται!

hagi θα λέμε ότι λέμε πάντα σε τέτοιες περιπτώσεις... ότι εμείς τον εμπιστευόμασταν και τον θέλαμε για προπονητή! 69.gif
magic32 δε μπορώ να κρίνω από το βιντεάκι αν φαίνεται να κάνει κάτι ο Πίξι και
colonel gomelsky δεν τον είχα δει τον αγώνα τότε αλλά αυτό που εγώ θυμάμαι είναι πως πριν από τ παιχνίδι στην Τουρκία ακουγόταν ότι ο Πίξι θα φύγει στον Παναθηναικό μάλιστα όταν κατεβήκαμε την επόμενη μέρα το απόγευμα λευκό πύργο για τα πανηγύρια και κοντέψαμε να ποδοπατήσουμε τον Αγγελίδη στο λεωφορείο όλοι συζητούσαμε για το αν θα φύγει ή όχι ο Πίξι τώρα που κέρδισε το τρόπαιο. Ενώ πριν το παιχνίδι με τον Πειραικό θυμάμαι συνέντευξη ενός παίχτη (πραγματικά δε θυμάμαι ποιος ήταν) όπου μιλούσε λες και γνώριζε ότι θα χάσουμε. Όπως είπα όμως παραπάνω όλα αυτά είναι φήμες και δε θα μπορέσει ποτέ να αποδειχτεί τίποτα όμως η γυναίκα του Καίσαρ δε πρέπει να είναι τίμια αλλά και να φαίνεται.
rolleyes.gif
ablade
QUOTE(hagi @ Feb 15 2011, 01:20 ) *
Αυτά τα καραγκιοζιλίκια όμως πραγματικά δεν τα ανέχομαι.. Η ανακοίνωση του super 3 είναι απίστευτη.. Οι άνθρωποι που την έγραψαν δε νομίζω να είναι ΆΡΗΣ... Λένε ότι για αυτούς δεν υπάρχει μπάσκετ.. ΤΟ ΜΠΑΣΚΕΤ ΕΙΝΑΙ ΑΡΗΣ κύριοι ξυπνήστε..
Ο σύλλογος έγινε αυτό που έγινε από το μπάσκετ.. Άντε στο ποδοσφαιράκι σας λοιπόν και μην έρχεστε καθόλου.. Εξάλλου 100 άτομα είσασταν...


+1000 Like

Ο καθένας έχει το δικαίωμα να έχει την άποψη του και να δρα όπως νομίζει. Αλλά το να έχουν 2 μέτρα και 2 σταθμά είναι αυτό που με εκνευρίζει περισσότερο.
Μη σώσει και πατήσουν ποτέ το πόδι τους στο Παλέ.
Κατά την ταπεινή μου άποψη καλό θα κάνουν. Αυτή η χούντα είναι που έχει φέρει τον Άρη στην απαξίωση. Γιατί δεν έρχεται κανένας σοβαρός επενδυτής στον Άρη? Η μόνη τους φιλοδοξία είναι να κάνουν κουμάντο και τίποτα άλλο. Πρέπει να αποφασίσουν αν ο Άρης είναι πάνω από πρόσωπα (όπως λένε από τότε που έδιωξαν τον Κούπερ) ή αν τα πρόσωπα είναι πάνω απο τον Άρη. Δεν είδα κανένα να λέει κάτι για τον Κόντη που πριν αναλάβει μάνατζερ ζητούσε να πέσει ο Άρης λόγο χρέους. Αλλά εκεί προφανώς εξυπηρετεί τις ανάγκες τους. Και δεν τα λέω αυτά γιατί συμπαθώ τον Σούμπο ή αντιπαθώ κάποιον άλλον αλλά φτάνει πια αυτή η κοροϊδία. Όταν μετά από αποκλεισμούς μέσα στο Παλέ (βλ Μαρούσι) κάποιοι γιουχάρανε, μόνο ξύλο που δεν έφαγαν απο τους σουπεράδες γιατί "ο Άρης είναι πάνω από όλα". Τώρα?
Τελος πάντων, μπορώ να γράφω με τις μέρες για αυτό το θέμα αλλά δεν νομίζω ότι αξίζει να ασχοληθώ άλλο. Ας μην πατήσουν ΠΟΤΕ το πόδι τους ξανά.

Όσο για την επιλογή Σούμποτιτς, δεν μπορώ να πω ότι τρελάθηκα αλλά, σε συνδυασμό με Παπαχατζή, θεωρώ ότι είναι πολύ καλή περίπτωση στην προκειμένη φάση. Αν καταφέρουν να σοβαρέψουν την ομάδα, γιατί αυτό μας λείπει έχουμε καλό ρόστερ, πιστεύω ότι θα κάνουμε καλή πορεία τόσο σε Ελλάδα όσο και στην Ευρώπη.
38aris
QUOTE(Timemaster @ Feb 15 2011, 07:16 ) *
δικαίωμα τους είναι να πιστεύουν ότι θέλουν, δικαίωμα τους να μην έρθουν στο γήπεδο...
αλλά το θεωρώ μεγάλη υποκρισία για πολύ μεγαλύτερα ζητήματα (πωλήσεις παιχτών, ξαφνικά χρέη, υπόθεση Σχορτσιανίτη, ταπεινωτικές ήττες κ.λ.π.) να μη μιλάνε τόσο καιρό...
Τόσο καιρό γλύφανε τους προπονητές και τις διοικήσεις και δε μιλούσαν για τίποτα ο Σούμποτιτς τους έφταιξε;
Όσο για το ότι δε θα ξανάρθουν στο γήπεδο είναι γεγονός πως εδώ και καιρό δεν έρχονται!

hagi θα λέμε ότι λέμε πάντα σε τέτοιες περιπτώσεις... ότι εμείς τον εμπιστευόμασταν και τον θέλαμε για προπονητή! 69.gif
magic32 δε μπορώ να κρίνω από το βιντεάκι αν φαίνεται να κάνει κάτι ο Πίξι και
colonel gomelsky δεν τον είχα δει τον αγώνα τότε αλλά αυτό που εγώ θυμάμαι είναι πως πριν από τ παιχνίδι στην Τουρκία ακουγόταν ότι ο Πίξι θα φύγει στον Παναθηναικό μάλιστα όταν κατεβήκαμε την επόμενη μέρα το απόγευμα λευκό πύργο για τα πανηγύρια και κοντέψαμε να ποδοπατήσουμε τον Αγγελίδη στο λεωφορείο όλοι συζητούσαμε για το αν θα φύγει ή όχι ο Πίξι τώρα που κέρδισε το τρόπαιο. Ενώ πριν το παιχνίδι με τον Πειραικό θυμάμαι συνέντευξη ενός παίχτη (πραγματικά δε θυμάμαι ποιος ήταν) όπου μιλούσε λες και γνώριζε ότι θα χάσουμε. Όπως είπα όμως παραπάνω όλα αυτά είναι φήμες και δε θα μπορέσει ποτέ να αποδειχτεί τίποτα όμως η γυναίκα του Καίσαρ δε πρέπει να είναι τίμια αλλά και να φαίνεται.
rolleyes.gif

Στο καλό και να μας γράφουν οι σούπεραδες!Όποτε τους βολευει βγαίνουν να πουν την "αλήθεια"!
Τόσο καιρό δεν μιλούσαν καθόλου που έχει γίνει η ΑΡΕΙΑΝΑΡΑ μας "αρούλης" και τρώμε 30ρες από όποιον μας βρει!
Όσοι είναι Αρειανοι και αγαπάνε την ομάδα θα πάνε στο γήπεδο.Για τους άλλους ας πάνε στη μπαλίτσα.Έτσι κι αλλιώς μόνο λίγοι από αυτους πηγαίναν.ΑΡΗΣ και μπάσκετ είναι το ίδιο.Όποιος τα διαχωρίζει τα σκοτώνει και τα δύο.Όλοι απο το Μπασκετ αγαπάμε την ομάδα.Το Σουμποτιτς και τον κάθε Σουμποτιτς γραμμένο τον έχω.Αν η ομάδα κάνει κάτι καλό μαγκιά του αν όχι στο καλό, η αλλαγή επρεπε να είχε γίνει μετά την ήττα από τον πανιώνιο.
sarounas
Χαίρομαι ιδιαίτερα που ο σύνδεσμος super3 μετά από 3 χρόνια περίπου αποφάσισε και επίσημα να απεμπλακεί από το μπασκετικό τμήμα του Άρη. Είναι σίγουρα η μεγαλύτερη υπηρεσία που έχει προσφέρει ο συγκεκριμένος σύνδεσμος στην ομάδα.
Θεωρούσα και θεωρώ τον σύνδεσμο αυτό την πραγματική κατάρα που κουβαλούσε η ομάδα, ελπίζω κάποια στιγμή να διαλυθεί και εντελώς για να ησυχάσει και το ποδόσφαιρο…

Τώρα για τα περί τρυπήματος, με αυτή την λογική τρύπια ήταν και η θρυλική ομάδα όταν σύμφωνα με τις φήμες έκατσε και έχασε μέσα στο Παλατρουσάρντι από την Τρέισερ 83-49 χάνοντας το πλεονέκτημα των 31π. που είχε κερδίσει στο πρώτο αγώνα όπως φυσικά και η μισή ομάδα όταν πουλήθηκαν στον αγώνα με την Κίνγκστον στην Αγγλία το 1991.

Ενώ φυσικά για το μεγαλείο του κόσμου απέναντι σε εκείνους που έκαναν γνωστό τον Άρη σε όλη την Ευρώπη δεν γνωρίζει μόνο ο Γιαννάκης αλλά και ο ίδιος ο Γκάλης που στο περίφημο πια παιχνίδι του 1993 της επιστροφής του στο Αλεξάνδρειο ως αντίπαλος όταν οι κίτρινοι του Τάρπλει και του Γιαννάκη κέρδισαν τον ΠΑΟ 63-56 λίγο πριν το τέλος του παιχνιδιού το σύνθημα απέναντι στον σύμφωνα με την γνώμη τους προδότη φραγκοφονιά στυγνό επαγγελματία Γκάλη «Γκάλη μαμιέται η μάνα σου» δονούσε την ατμόσφαιρα έχει μείνει στην ιστορία.
Οπότε το σύνθημα μια φορά τρύπιος πάντα τρύπιος προφανώς αναφέρεται και σε άλλους

Όσον αφορά το ματς με τον Πειραικό ανεξάρτητα το αν ήταν στημένο, προσωπικά πιστεύω ότι μία ομάδα που παλεύει να βγει Ευρωλίγκα δεν χρειάζεται καν προπονητή για να κερδίσει έναν κρίσιμο αγώνα την τελευταία αγωνιστική εναντίον μιας υποβιβασμένης και αδιάφορης ομάδας

Επιπλέον θεωρώ πάρα πολύ καλή την επιλογή Σούμποτιτς, πέρα από το χαρμόσυνο νέο της απομάκρυνσης του super.3 πιστεύω ότι θα βοηθήσει πολύ την ομάδα αφού είναι πολύ έμπειρος με θητεία σε κορυφαίες ομάδες σε πολύ δύσκολα πρωταθλήματα και με πολλές μεγάλες επιτυχίες στο παλμαρέ του όπως εκείνη με τον Ηρακλή το 1995 τόσο στο πρωτάθλημα όσο και στην Ευρώπη αλλά και στον Άρη το 97, τα δύο πρωταθλήματα σε δύο χρονιές που πήρε με τον ΠΑΟ μετά από 14 χρόνια όταν άλλοι και άλλοι απέτυχαν, ενώ αρκετά καλή δουλειά έκανε και στον Πανιώνιο με συνέπεια την επόμενη χρονιά να πάει στον Πειραιά όπου και πήρε το κύπελλο με τον Ολυμπιακό το 2002 –το μοναδικό τρόπαιο του Ολυμπιακού από το 1997 μέχρι το 2010- και παραλίγο να πάρει και το πρωτάθλημα αποκλείοντας στα ημιτελικά τον πρωταθλητή ευρώπης ΠΑΟ.
Δεν μπορεί κάτι θα ξέρει από προπονητική….

Το μελανότερο σημείο του φαίνεται να είναι οι πολλές συγκρούσεις που είχε στο παρασκήνιο με παίκτες και μάνατζερ το 2003 στον Ολυμπιακό κάτι που τον έδιωξε εντελώς από το ελληνικό μπάσκετ.
Και φυσικά είμαι της γνώμης ότι στον αθλητισμό δεν διαγράφεις με την μία άπειρες καλές στιγμές για μία κακή.
hagi
QUOTE(sarounas @ Feb 15 2011, 19:09 ) *
Χαίρομαι ιδιαίτερα που ο σύνδεσμος super3 μετά από 3 χρόνια περίπου αποφάσισε και επίσημα να απεμπλακεί από το μπασκετικό τμήμα του Άρη. Είναι σίγουρα η μεγαλύτερη υπηρεσία που έχει προσφέρει ο συγκεκριμένος σύνδεσμος στην ομάδα.
Θεωρούσα και θεωρώ τον σύνδεσμο αυτό την πραγματική κατάρα που κουβαλούσε η ομάδα, ελπίζω κάποια στιγμή να διαλυθεί και εντελώς για να ησυχάσει και το ποδόσφαιρο…

Τώρα για τα περί τρυπήματος, με αυτή την λογική τρύπια ήταν και η θρυλική ομάδα όταν σύμφωνα με τις φήμες έκατσε και έχασε μέσα στο Παλατρουσάρντι από την Τρέισερ 83-49 χάνοντας το πλεονέκτημα των 31π. που είχε κερδίσει στο πρώτο αγώνα όπως φυσικά και η μισή ομάδα όταν πουλήθηκαν στον αγώνα με την Κίνγκστον στην Αγγλία το 1991.

Ενώ φυσικά για το μεγαλείο του κόσμου απέναντι σε εκείνους που έκαναν γνωστό τον Άρη σε όλη την Ευρώπη δεν γνωρίζει μόνο ο Γιαννάκης αλλά και ο ίδιος ο Γκάλης που στο περίφημο πια παιχνίδι του 1993 της επιστροφής του στο Αλεξάνδρειο ως αντίπαλος όταν οι κίτρινοι του Τάρπλει και του Γιαννάκη κέρδισαν τον ΠΑΟ 63-56 λίγο πριν το τέλος του παιχνιδιού το σύνθημα απέναντι στον σύμφωνα με την γνώμη τους προδότη φραγκοφονιά στυγνό επαγγελματία Γκάλη «Γκάλη μαμιέται η μάνα σου» δονούσε την ατμόσφαιρα έχει μείνει στην ιστορία.
Οπότε το σύνθημα μια φορά τρύπιος πάντα τρύπιος προφανώς αναφέρεται και σε άλλους

Όσον αφορά το ματς με τον Πειραικό ανεξάρτητα το αν ήταν στημένο, προσωπικά πιστεύω ότι μία ομάδα που παλεύει να βγει Ευρωλίγκα δεν χρειάζεται καν προπονητή για να κερδίσει έναν κρίσιμο αγώνα την τελευταία αγωνιστική εναντίον μιας υποβιβασμένης και αδιάφορης ομάδας

Επιπλέον θεωρώ πάρα πολύ καλή την επιλογή Σούμποτιτς, πέρα από το χαρμόσυνο νέο της απομάκρυνσης του super.3 πιστεύω ότι θα βοηθήσει πολύ την ομάδα αφού είναι πολύ έμπειρος με θητεία σε κορυφαίες ομάδες σε πολύ δύσκολα πρωταθλήματα και με πολλές μεγάλες επιτυχίες στο παλμαρέ του όπως εκείνη με τον Ηρακλή το 1995 τόσο στο πρωτάθλημα όσο και στην Ευρώπη αλλά και στον Άρη το 97, τα δύο πρωταθλήματα σε δύο χρονιές που πήρε με τον ΠΑΟ μετά από 14 χρόνια όταν άλλοι και άλλοι απέτυχαν, ενώ αρκετά καλή δουλειά έκανε και στον Πανιώνιο με συνέπεια την επόμενη χρονιά να πάει στον Πειραιά όπου και πήρε το κύπελλο με τον Ολυμπιακό το 2002 –το μοναδικό τρόπαιο του Ολυμπιακού από το 1997 μέχρι το 2010- και παραλίγο να πάρει και το πρωτάθλημα αποκλείοντας στα ημιτελικά τον πρωταθλητή ευρώπης ΠΑΟ.
Δεν μπορεί κάτι θα ξέρει από προπονητική….

Το μελανότερο σημείο του φαίνεται να είναι οι πολλές συγκρούσεις που είχε στο παρασκήνιο με παίκτες και μάνατζερ το 2003 στον Ολυμπιακό κάτι που τον έδιωξε εντελώς από το ελληνικό μπάσκετ.
Και φυσικά είμαι της γνώμης ότι στον αθλητισμό δεν διαγράφεις με την μία άπειρες καλές στιγμές για μία κακή.

Αυτά λέω και γω ..Έτσι αυτά είναι...Συμφωνούμε απόλυτα.. Προδοσίες και παπ..ριες.. Ας πάμε καλα και όλα τα άλλα δεν είναι τίποτα..
hagi
Και επίσης χαίρομαι που γύρισε ο Κουμπούρας..Πολύ σωστή κίνηση.Το παλικάρι θα μας βοηθήσει πολύ...
ΚιτρινιΑΡΗΣ
QUOTE
...«Η ομάδα, όμως, πρέπει να συνεχίσει και να μη βγει από τους στόχους της. Από τη στιγμή που ελήφθη η απόφαση της λύσης της συνεργασίας με τον κ. Ντρούκερ, συνεκλήθη το διοικητικό συμβούλιο και πήρε την απόφαση να προσλάβει τον συγκεκριμένο προπονητή, μετά την εξέταση ορισμένων παραμέτρων, οι οποίες ήταν κατά κύριο λόγο οικονομικές (σ.σ. οι πληροφορίες μας αναφέρουν ότι ο Ελληνοσλοβένος τεχνικός θα λάβει αποζημίωση ύψους 20.000 ευρώ μόνο σε περίπτωση που η ομάδα πάρει την 3η θέση στο πρωτάθλημα) και σε συνδυασμό με τις υπάρχουσες λύσεις.»...(απόσπασμα από δηλώσεις του πάρεδρου... α.ν.)

Ντάμιαν...

σου λέει... τρίτοι έτσι κι αλλιώς δεν βγαίνουμε... διώχνουμε και γλυτώνουμε χρήμα μέχρι το καλοκαίρι... και προπονητή χωρίς να πάρει μία... που αλλού θα βρεις... κι ας χτυπιούνται οι αρτζούμπαλοι... smiley.gif
kostas71
Γιατί δεν περιμένουμε να δούμε την αλλαγή που θα έχει στην ομάδα η αντικατάσταση του προπονητή.Τότε θα μπορούμε να μιλήσουμε με σιγουριά αν αυτή η αλλαγή είναι για το καλίτερο ή για το χειρότερο.Ο Σούμποτιτς υποσχέθηκε 5 αλλαγές ας περιμένουμε να τις δούμε!
Καλό θα είναι αν τα αποτελέσματα είναι θετικά να δώσουμε όλοι -βλέπε super 3-μια ευκαιρία στους προπονητές αλλά κυρίως στην ομάδα,διότι αυτά τα προβλήματα περνάνε και στους παίκτες.Λίγη υπομονή και λιγότερα λόγια ποτέ δεν έβλαψαν κανέναν
doctorjekil
ρε παιδια ξερει κανενας που μπορουμε να δουμε το σημερινο παιχνιδι με την γκετιγκεν?
kolimvitis
http://salonikabasket.blogspot.com/2011/02/blog-post_25.html


Πάλι διοικητικές ζημώσεις?Τι να πιστέψουμε?
kostas71
Παρατηρώ μια αλλαγή στη διάθεση της ομάδας στα 2 τελευταία παιχνίδια.Καλίτερη άμυνα πιο πολλη διάθεση και καλίτερη οργανωση στην επίθεση. Ελπίζω και εύχομαι αυτή η διάθεση να συνεχιστεί.Πιστεύω οτι το θέμα με τον Τάκερ ξεκινάει απο άλλους παράγοντες (βλέπε Ντρούκερ).Ελπίζω οτι το θέμα θα τελειώσει θετικά για τον ΄Αρη γιατι στηρίζει πολλά η ομάδα του.Θα δούμε τις επόμενες μέρες.
Timemaster
τον φάγαμε και αυτόν!
shot.gif
kostas71
Μόνος του φαγώθηκε,αν και μας ...συμφέρει πάρα πολύ(απο οικονομική απόψεως).Ελπίζω να κάνουν μια καλή επιλογή ,αν και ψυχανεμίζομαι ότι ο παίκτης που θα έρθει θα είναι "ευρωπαίος".(Βλέπε Σέρβος,Σλοβένος,Κροάτης κτλ).
kostas71
Νομίζω οτι αυτό είναι αυτό είναι πιο σημαντικό πρόβλημα.

http://www.exedrasports.gr/basket/a1/artic...78&scid=892
"Στο μεταξύ, μέσα στις επόμενες ημέρες θα φανεί και το μέλλον του Λίνου Χρυσικόπουλου. Ο νεαρός διαμαρτύρεται συνεχώς για τον (μη) χρόνο συμμετοχής του, διεκδικεί δικαστικά την ελευθερία του από το ερχόμενο καλοκαίρι και παρά τις όποιες συναντήσεις έγιναν, δεν πείστηκε να αποσύρει την προσφυγή και να υπογράψει το συμβόλαιο που του προσφέρει ο Αρης. "

Ξένο παίκτη (καλό ή λιγότερο καλό)με τον ένα η με τον άλλο τρόπο θα βρούμε.Αλλά θα χάσσουμε και το άλλο μεγάλο ταλέντο μας.Ίσως θα έπρεπε να προβληματίσει κάποιους!
hagi
Το θέμα είναι ότι χάνοντας τώρα τον Τακερ δεν ξερω τί θα βρούμε. Είναι δύσκολη περίοδος.Και είναι και η προσαρμογή των παιχτών..Ας ελπίσουμε τουλάχιστον ότι είναι να γίνει να γίνει άμεσα γιατί δεν έχουμε την πολυτέλεια να παίζουμε με λιγότερους παίχτες και ειδικά ξένους..
FRIDAY
Το γέλιο είναι ότι μετά τον παίκτη αό την Κορέα (Ντάνστον) φαίνεται να μας προκύπτει παίκτης απου αγωνίζεται στο κινέζικο πρωτάθλημα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
kostas71
Ο Ουίλιαμς, ο Στίματς και η ύστατη προσπάθεια

http://www.sport.gr/default.asp?pid=4&aid=88777

Δεν έπεσα και πολύ έξω!!!
ablade
http://www.basketnet.gr/main/1/a1/articles...ams-allagi.html

Αυτός θα είναι, όπως λένε, ο νέος μας ξένος καθώς η ομάδα του χάνει αυτή τη στιγμή.
http://www.livescorehunter.com/Livescores/...Basketball.html
(δείτε στο τέλος της σελίδας)

Από νούμερα καλά πάμε. Θα προσαρμοστεί όμως???
kolimvitis
http://www.basketnet.gr/main/1/a1/articles...niak-telos.html
Mετά τον Τάκερ ,τέλος και ο Μπορόβνιακ.Ας καταργήσουμε τις θέσεις των ψηλών.Αυτό δεν κάνουμε τα τελευταία χρόνια;
kostas71

Και οΤζον Τόμας, αναμένεται επίσης να αποτελέσει παρελθόν.

http://www.sport.gr/default.asp?pid=4&aid=89337

hagi
Τί γίνεται ρε παιδιά;;; Όλοι φεύγουν.. Αν δεν έχουν κάτι στο μυαλό τους οι προπονητές και η Διοίκηση τότε τα βλέπω δύσκολα τα πράγματα..Όχι ότι χάσαμε τίποτα παιχτούρες αλλά σε αυτό το σημείο είναι δύσκολα τα πράγματα.

Μακάρι να πάρουμε γρήγορα παίχτες γιατί μας βλέπω εκτός οκτάδας στο τέλος..
ΚιτρινιΑΡΗΣ
Δηλαδή, αν δεν κάνω λάθος αλλάξαμε φέτος ΟΛΟΥΣ τους ξένους που είχαμε στην αρχή του πρωταθλήματος και πάμε τώρα και για τον δεύτερο... γύρο... άντε ... και σε ανώτερα!!! 41.gif
kolimvitis
http://www.basketnet.gr/main/1/a1/articles...s-synexeia.html

Τελικά δεν θα μείνει κανείς.Και με το δίκιο τους,ποιος θα θέλει να μείνει σε μια ομάδα που δεν πληρώνει στην ώρα της και δεν έχει στόχους;
I love this game
Δεν μπορεί να λειτουργήσει έτσι μια ομάδα.... ούτε play off δεν θα μπούμε ακόμα κι αν έρθουν ποιοτικοί παίκτες!! Ο Μπορόβνιακ εμένα μου άρεσε!!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.