Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Το topic της Μουσικής
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα αποδυτήρια > Τέχνες και θεάματα
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87
eftychia
Γαμωτο james 28/6, PJ 30/6... ΘΕΛΩ ΛΕΦΤΑΑΑΑΑ

Ενα κομματι αφιερωμενο στο φιλο μου τον treat που του αρεσει!


και σ ολους αυτους που θυμουνται αυτα τα τραγουδια :-)
mog#4
δε θελω να σας πεσει βαρυ.... smiley.gif ....για αυτο ποσταρω ενα σοφτ που μου αρεσει πολυ....

treathitch
QUOTE(eftychia @ Apr 4 2008, 14:43 ) *
Γαμωτο james 28/6, PJ 30/6... ΘΕΛΩ ΛΕΦΤΑΑΑΑΑ

Με συγκινείς, τέκνον μου.

For you:
http://www.youtube.com/watch?v=4qI8KMemjhA
spysta
Linkin Park και Massive attack (για 1000 φορα tongue.gif ) θα παω ΣΤΑΝΤΑΡ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
γουσταρω τρελααααα!!!! smiley.gif
apkat
Το εγινε η απωλεια συνηθεια μας(ο δισκος) απο τα Διαφανα Κρινα ειναι ενα απο τα απολυτα Masterpieces της Ελληνικης ροκ σκηνης.Οτι και να πω για αυτον τον δισκο ειναι λιγο.Μεγαλειωδης..
Flash
QUOTE(apkat @ Apr 5 2008, 04:27 ) *
Το εγινε η απωλεια συνηθεια μας(ο δισκος) απο τα Διαφανα Κρινα ειναι ενα απο τα απολυτα Masterpieces της Ελληνικης ροκ σκηνης.Οτι και να πω για αυτον τον δισκο ειναι λιγο.Μεγαλειωδης..


Άλλος απο εδώ. Ρε παιδιά αυτός ο δίσκος είναι κατάλληλος για αυτοκτονικούς. Φτάνει στο άλλο άκρο από τα χιλιάδες τσιφτετελοποπσκυλάδικα που κατακλύζουν την ελληνική μουσική σκηνή αγγίζωντας την ερεβώδη μιζέρια. Οκ και μένα υπάρχουν τραγούδια που μου αρέσουν (ειδικά το Μέρος Αργίας και το Αυτό το Τραγούδι δεν Ειναι για Σενα είναι διαμαντάκια) αλλά και πάλι είναι τόσο αφόρητα πένθιμος δίσκος που για μένα καταντά μετά από επαναλαμβανόμενη ακρόαση όχι απλά κουραστκός αλλά γελοίος (επειδή μάλλον θα παρεξηγηθεί αυτό να αναφέρω ότι και στα σπλαττερ γελάω από την ανούσια και υπερβολική βία που αποτυπώνουν).

Πάντως να πω μπράβο στον απκατ που δεν πόσταρε κανένα κομμάτι γιατί όποιο και να πόσταρε το ΝΒΑ φόρουμ θα έχανε έναν μοντ tongue.gif
apkat
Προσεξα τι εκανα αγαπητε Φλας..Εναν τον εχουμε τον Αρη μας να τον προσεχουμε..

Δεν διαφωνω οτι ο δισκος ειναι αφορητα καταθλιπτικος..Ομως αυτο δεν αφαιρει τιποτα απο το μεγαλειο των τραγουδιων αυτονομα.Αν θες να αυτοκτονησεις ακου τον ολο σερι.ομως αν απομονωσεις τα τραγουδια ενα ενα καταλαβαινεις οτι μιλαμε για αριστουργημα.Οι ανθρωποι ειναι απιστευτα ταλαντουχοι.Στιχουργικα κυριως δεν γραφουν οι ιδιοι αλλα παιρνουν ποιηματα.Και η μουσικη τους δεν ειναι απαραιτητα καταθλιπτικη.Βεβαια αυτο δεν αλλαζει το υφος ολων των πρωτων δισκων τους που ειναι απιστευτα πεσιμιστικο.

Μαζι με αυτα που ειπες θελω να προσθεσω και τα: Η γυναικα που διαβαζε ποιηματα, Κλοουν την τεταρτη την κυριακη νεκρος, Γιορτη, Μιζερο φως, Εγινε η απωλεια συνηθεια μας ως τα κορυφαια του δισκου και Highlights σε ολη την καριερα τους.

Υ.Γ:Εγω που ακουω τον δισκο τωρα για τριτη σερι φορα τι θα επρεπε να εχω κανει;;Πως δεν αυτοκτονησει ακομα θεε μου;; tongue.gif tongue.gif tongue.gif
spysta
Συμφωνω απολυτα με Apkat ...και επειδη μου θυμισες τρομερα πραγματα ... αν και ως τωρα ζωγραφιζα εδω και κανα τριωρο ακουγοντας Ane Brun (αλλη καταθλιψη απο κει tongue.gif ) θα βαλω να ακουσω λιγο απο την βαρια φωνη του Θανου .. ΑΠΟΛΥΤΟ 77.gif 77.gif 77.gif στα Διαφανα Κρινα ..

Γενικα το αισθημα της στεναχωριας ,της μοναξιας και της αποξενωσης,της θλιψης ειναι αυτο που σε κανει να δημιουργεις .. γι αυτο και τα περισσοτερα αριστουργηματα σε οποιαδηποτε τεχνη εχουν ως βαση αυτα τα συναισθηματα
Οταν εισαι χαρουμενος εισαι χορτασμενος ..
Pierce
QUOTE(Flash @ Apr 5 2008, 04:35 ) *
Πάντως να πω μπράβο στον απκατ που δεν πόσταρε κανένα κομμάτι γιατί όποιο και να πόσταρε το ΝΒΑ φόρουμ θα έχανε έναν μοντ tongue.gif


πφφφφφφ κακοηθειες tongue.gif

QUOTE(apkat @ Apr 5 2008, 04:42 ) *
Προσεξα τι εκανα αγαπητε Φλας..Εναν τον εχουμε τον Αρη μας να τον προσεχουμε..


ο σωστος ο ηγετης νοιαζεται για τους συνεργατες του(με συγκινείτε και οι δυο σας sad-smiley-009.gif ) . Εναν με εχετε αλλα ο Αρχισοφος ερχεται με αγριες διαθεσεις στο μιτινγκ την αλλη εβδομαδα unsure.gif

QUOTE(apkat @ Apr 5 2008, 04:42 ) *
Υ.Γ:Εγω που ακουω τον δισκο τωρα για τριτη σερι φορα τι θα επρεπε να εχω κανει;;Πως δεν αυτοκτονησει ακομα θεε μου;; tongue.gif tongue.gif tongue.gif


θαυμα, θαυμα!
Toση καταθλιψη αυτος ο δισκος πια;
Xaroumenos loukoumas
Μην πειράζετε τον Pierce.
Από τώρα και στο εξής τελεί υπό την προστασία μου. laugh.gif icon_drunk.gif
Pierce
QUOTE(Xaroumenos loukoumas @ Apr 5 2008, 13:26 ) *
Μην πειράζετε τον Pierce.
Από τώρα και στο εξής τελεί υπό την προστασία μου. laugh.gif icon_drunk.gif


ευχαριστω ειδωλο, ηδη νιωθω πιο ασφαλης biggrin.gif

παρτε και ενα τραγουδακι απο τους πολυαγαπημενους μου depeche


strangelove

jois21
το καλυτερο κομματι



πως μπαινει το βιντεο;
center
QUOTE(jois21 @ Apr 6 2008, 00:18 ) *
το καλυτερο κομματι

http://www.youtube.com/watch?v=hUJagb7hL0E

πως μπαινει το βιντεο;

την ίδια απορία έχω και εγώ..
thrylos7
Μέσα σε [] βάζετε τη λέξη "youtube", όπως ακριβώς με τα quotes και ανάμεσα από τις δύο ...λέξεις, τον κωδικό (μετά το =) του βίντεο.

Πχ, περίπου:

[youtubε]hUJagb7hL0E[/youtubε]
center


gracias thryle!
sihainas
Ποιός άλλος απογοητεύθηκε από τον νέο δίσκο των Gnarls Barkley? Δεν ξέρω ίσως να πρέπει να τον ακούσω λίγο ακόμα (μήπως είναι όπως και με τον πρώτο τους δίσκο που την πρώτη φορά δεν μου άρεσε αλλά αργότερα τον λάτρεψα) Πάντως με ένα πρώτο άκουσμα δεν μου έκανε κάποια εντύπωση... τι λέτε;
Flash
QUOTE(sihainas @ Apr 6 2008, 03:15 ) *
Ποιός άλλος απογοητεύθηκε από τον νέο δίσκο των Gnarls Barkley? Δεν ξέρω ίσως να πρέπει να τον ακούσω λίγο ακόμα (μήπως είναι όπως και με τον πρώτο τους δίσκο που την πρώτη φορά δεν μου άρεσε αλλά αργότερα τον λάτρεψα) Πάντως με ένα πρώτο άκουσμα δεν μου έκανε κάποια εντύπωση... τι λέτε;


[big dirk mode on]

Αυτοί οι Gnarls Barkley είναι κανά rap συγκροτηματάκι του Τσαρλς Μπάρκλι ; Τι να κάνει κι ο Καρολάκος μωρέ, μια ζωή έτρωγε τη σκόνη του Σάκαρου μέσα στα γήπεδα και είμαι σίγουρος ότι ο Σάκαρος θα τον σκίζει και στο ραπάρισμα. Από εμένα οπότε 68.gif στους Gnarls Barkley ακόμη κι αν δεν έχω ακούσει το δίσκο που λες φιλε.

Από την άλλη απλά ρεσπεκτ στο ταλέντο του Σάκαρου 77.gif 77.gif 77.gif





[big dirk mode off]
Xaroumenos loukoumas
Έχω φάει κόλλημα τελευταία.
Το αγαπημένο μου από Nick Cave: Bring it on



(έχουν πετσοκόψει λίγο την αρχή βέβαια εδώ... 45.gif )
Pierce
QUOTE(jois21 @ Apr 6 2008, 00:18 ) *
το καλυτερο κομματι


ειναι αλα Μαεβιους Παχατουριδης(βλ. ΑΜΑΝ) το παραπανω κομματι, μεγαλη εμπνευση tongue.gif
rchos
2 Pac - Changes
Invalid Video Link

δεν την ακουω αυτη την μουσικη ιδιαιτερα αλλα προφανως αν διαλεγα εναν να ακουσω θα ηταν αυτος εδω ο κυριος.κατι niggas που εχουν σε καθε βιντεο κλιπ τους 20 ξεκωλα να τον κουνανε και τραγουδανε lick it και αλλα τετοια ηλιθια σεξουαλικα και σεξιστικα υπονοουμενα δεν μου λενε τιποτα.δεν λεω οτι ολοι σημερα ειναι ετσι αλλα δυστυχως ολο αυτο το προτυπο προβαλεται.
κριμα, εφυγε νωρις και δεν εδωσε οσα θα μπορουσε.
mog#4
μιας και σοφος μας θετει βετο για τα καθαροαιμα μαυρα κοριτσακια....θα παρω θεση.... smiley.gif
το παραπανω αψογο τραγουδι και ενα απο τα πιο ιστορικα σε αυτο το ειδος....παραθετω αλλο ενα που πραγματικα οποτε το ακουω ειδικα στη live εκδοση ανατριχιαζω....οποιος θελει ας το κατεβασει
i''ll be missing you-p diddy(live at mtv).....

Invalid Video Link
Rondo
QUOTE(mog#4 @ Apr 7 2008, 20:43 ) *
μιας και σοφος μας θετει βετο για τα καθαροαιμα μαυρα κοριτσακια....θα παρω θεση.... smiley.gif
το παραπανω αψογο τραγουδι και ενα απο τα πιο ιστορικα σε αυτο το ειδος....παραθετω αλλο ενα που πραγματικα οποτε το ακουω ειδικα στη live εκδοση ανατριχιαζω....οποιος θελει ας το κατεβασει
i''ll be missing you-p diddy(live at mtv).....

Invalid Video Link

Μπράβο μπράβο μπράβο!!!!!Φοβερό και δεν είχα δει το κλιπάκι...Το τραγούδι είναι απίστευτο...
sihainas
Το Changes το είχα βάλει κι εγώ παλιότερα νομίζω και συμφωνώ με τον φίλτατο Άρτσο ότι πρόκειτε για καταπληκτικό τραγούδι...
Anyway μιας και δεν έχει περάσει πολύς καιρός απ'όταν συζητάγαμε για τα Διάφανα Κρίνα και το πόσο χαρούμενα τραγούδια βγάζουν πάρτε άλλο ένα εύθυμο τραγουδάκι ξένο αυτή τη φορά...


Breaking Benjamin - Unknown Soldier
apkat
Eιμαι πολυ μεθυσμενος..Μην μου δινει κανεις σημασια..

Αλλα βρηκα την μεταφραση του Je t'aime της Lara Fabian που χα ποσταρει προ ημερων..Ειναι πανεμορφο..

Gravedigger
QUOTE(sihainas @ Apr 8 2008, 02:52 ) *
Breaking Benjamin - Unknown Soldier

Ωπ τι βλέπω???Και άλλος φαν των Breaking Benjamin? biggrin.gif Γενικά στην Ελλάδα δεν είναι πολύ γνωστοί...
Άλλο 1 πολύ καλό από τους ίδιους.
Breaking Benjamin-Diary of Jane

Keyser_Soze
Άλλη μια συναυλία που θα ενδιαφέρει πολλούς είναι οι Madrugada που θα εμφανιστούν στις 24 και 25 Μαίου στο Fuzz Club στην Αθήνα. Ίσως θα είναι και η τελευταία φορά αφού μετά διαλύονται λόγω του θανάτου του κιθαρίστα τους, Ρόμπερτ Μπούρας που πέθανε το καλοκαίρι.

Νέα για το Eject Festival: Μαζί με τους James στις 28/6 προστέθηκαν οι Βρετανοί UNKLE, οι Stereo MC's και οι Digitalism. Εισιτήρια ήδη πωλούνται προς 55 ευρώ.

Και με αυτά και μ' αυτά, η συγκεκριμένη συναυλία φτάνει στο τοπ του ενδιάφεροντος μου και περιμένω παρέα για να πάμε. Σπύρο ψήσου!!

Τέλος να πω ότι οι James έβγαλαν νέο άλμπουμ με τίτλο Hey Ma και τον ακούω ήδη. Αρκετά καλός στις πρώτες ακροάσεις.
sihainas
QUOTE(Gravedigger @ Apr 8 2008, 13:33 ) *
Ωπ τι βλέπω???Και άλλος φαν των Breaking Benjamin? biggrin.gif Γενικά στην Ελλάδα δεν είναι πολύ γνωστοί...


Δεν θα έλεγα fan μιας και μόλις χθες τους έμαθα αλλά από το λίγο που άκουσα μου άρεσαν... wink.gif
Gravedigger
QUOTE(sihainas @ Apr 8 2008, 15:15 ) *
Δεν θα έλεγα fan μιας και μόλις χθες τους έμαθα αλλά από το λίγο που άκουσα μου άρεσαν... wink.gif

Α,ΟΚ τότε!Πάντως είναι πολύ καλό συγκρότημα αξίζει να τους ακούσεις!
dizzy_fingers
Άκου εκεί Stereo MC's + James (+άλλα δύο συγκροτήματα tongue.gif ) μόνο 55 ευρώ...
Εννοείται θα πάμε Μανώλη...

Θα συννενοηθούμε από κοντά για τα περισσότερα.
Keyser_Soze
QUOTE(dizzy_fingers @ Apr 8 2008, 15:44 ) *
Άκου εκεί Stereo MC's + James (+άλλα δύο συγκροτήματα tongue.gif ) μόνο 55 ευρώ...
Εννοείται θα πάμε Μανώλη...

Θα συννενοηθούμε από κοντά για τα περισσότερα.

Καλά αν ακούσεις λίγο UNKLE θα πάθεις πλάκα. Θα γουστάρεις στάνταρ! Επίσης οι Digitalism που θα ανοίξουν τη συναυλία είναι ένα γκρουπάκι με πολύ γαμάτο, φρέσκο, ηλεκτρονικό ήχο.

Πάρε 2 κλιπάκια μπας και ξεστραβωθείς... biggrin.gif


Digitalism - Pogo


UNKLE - Hold My Hand
spysta
Πραγματικα ... UNKLE --------> 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif
To war stories ειναι απο τα καλυτερα ever !!!




Το μονο κακο ειναι οτι ΤΗΝ ΑΠΟΛΥΤΗ ΚΟΜΜΑΤΑΡΑ BURN MY SHADOWS την εχω συνδιασει με την φατσα της Τρεμη και του Πρετεντερη ... κατι πρεπει να κανω γι αυτο
dizzy_fingers
Θα έρθεις κι εσύ τότε στο ejekt?
spysta
Λογικα ναι .. να το κανονισουμε !!!!
25 Linkin Park στο terravibe 28 παμε eject !!!!! smiley.gif
Αρκει να εχω τελειωσει εξεταστικη τοτε ... μαλλον θα εχω
spysta
Ξερει κανεις αμα κανει καμια εμφανιση Ελλαδα η Ane Brun ????Mηπως με Madrugada μαζι??
Air Kef
Ολες οι καλες συναυλιες μεσα στην εξεταστικη ρε γ***ώ

Παλι χανω James. angry_red.gif

KAI LINKIN PARK.
Pierce
θα ηθελα να παω στου james αλλα φοβαμαι για την ακεραιοτητα μου, δεν ξερω αν θα βγω μετα απο τον συναυλιακο χωρο ορθιος, το πιθανοτερο ειναι να εχω τιποτα ξυραφια μαζι μου icon_drunk.gif
dizzy_fingers
Όχι ρε, καμία σχέση οι James. Χαβαλές και πανηγύρι θα γίνει.

Κεφ γιατί τους χάνεις πάλι (μη μου πεις ότι θα ταξιδεύεις σε καμιά Μ.Βρετανία.....)?
center
Air Kef
Tους χανω λογω εξεταστικης ρε Σπυρο.Μεχρι 5-6 Ιουλη θα γράφω σίγουρα.
dizzy_fingers
Suckz.
Μπορείς να λουφάρεις βέβαια για μία μέρα, το πολύ να μη δώσεις ένα μάθημα (δες και το πρόγραμμά σου όταν βγει και κάνεις τους υπολογισμούς σου).
Air Kef
Ειναι κρίσημη εξεταστική.
Φαντάσου οτι θα διαβάσω κι ολας. tongue.gif

Εμπα μσν ρε.
dizzy_fingers
Δουλεύω tongue.gif.
Keyser_Soze
Μωρή φυτούκλα Κεφ, δεν πειράζει να χάσεις και κανένα μάθημα... Εντάξει δεν λέμε να καταντήσεις σαν την αφεντιά μου αλλά δεν έγινε και τίποτα να χάσεις 1-2 μαθήματα για James. Κανόνισε το πρόγραμμά σου και κατέβα.
red pyramid88


Το έχω λιώσει αυτό το κομμάτι αυτό το καιρό

Κατά τα άλλα, μαζεύω λεφτά για τη metal μέρα του Rockwave, ενώ θέλω πολύ να πάω και Linkin Park, αλλά που money? Αχ αχ, γαμώτο, μακάρι να φυτρώναν στα δέντρα τα μαμ*μένα.
Keyser_Soze
Για τους απανταχού φλώρους, ορίστε άλλη μια συναυλία:

19-20/6 - James Blunt - Θέατρο Λυκαβηττού - Άγνωστες τιμές

Δεν κατάλαβα όμως, γιατί θα παίξει 2 μέρες συνεχόμενες στον ίδιο χώρο; Πιστεύει ότι θα γίνει πανικός την πρώτη μέρα και όσοι δεν προλάβουν να πάνε την επόμενη;;; blink.gif
odysseas 1998
Υπάρχει ένα ελληνικό συγκρότημα "καφρίλιον". Όσοι δεν το ξέρετε ψάξτε το,πολύ καλο!
spysta
Εψαχνα τα τραγουδια στο pc .. και βρηκα την κοματαρα με την οποια ειχα κολλησει καιρο πριν .. πω πω θυμιζει σχολειο tongue.gif

System of a down - Spiders 77.gif 77.gif 77.gif και ειδικα στον Τankian τον οποιο κα θεωρω απο τις καλυτερες φωνες που υπαρχουν ..

Alexmei
QUOTE(red pyramid88 @ Apr 8 2008, 18:23 ) *
Το έχω λιώσει αυτό το κομμάτι αυτό το καιρό

Κατά τα άλλα, μαζεύω λεφτά για τη metal μέρα του Rockwave, ενώ θέλω πολύ να πάω και Linkin Park, αλλά που money? Αχ αχ, γαμώτο, μακάρι να φυτρώναν στα δέντρα τα μαμ*μένα.


CNSY δεν είναι αυτό;
Pierce
να γυρισουμε στα ελληνικα λιγο...
ενα τραγουδι(τι τραγουδι!) απο εναν απο τους λιγους ελληνες καλλιτεχνες που μου αρεσουν

Δημητρης Μπασης - Σπασμενο Καραβι

sihainas
Ας συνεχίσω κι εγώ με Ελληνικά λοιπόν βάζοντας ένα κομμάτι το οποίο είχα βρει τυχαία σε μία κασέτα πριν αρκετά χρόνια και το άκουγα όλη μέρα θυμάμαι...


Various Artists - Σχήμα Λόγου

btw. Μαχαιρίτσας RULEZ biggrin.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.