Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Το topic της Μουσικής
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα αποδυτήρια > Τέχνες και θεάματα
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87
Nuntius
QUOTE (SG3ptshooter @ Jan 26 2013, 13:44 ) *
Δε μ' αρέσουν οι όροι των subgenres συνήθως, ειδικά όταν έχουν γεωγραφικό περιορισμό και ψάχνω να βρω ποιος είναι από κάπου αλλά δεν παίζει ακριβώς το ιδίωμα, παράλληλα ποιος δεν είναι από κάπου αλλά παίζει όπως οι x,y. Και γενικά μου τη σπάνε 9/10 που παίζουν αποκλειστικά πατώντας σε κάτι άλλο, όπως πολλές φορές συμβαίνει όταν είναι hip ένα στυλ.


Σε γενικές γραμμές, συμφωνώ. Αλλά υπάρχει κάτι στο Pacific Northwest. Υπάρχει ένα introspective feeling που βγάζει καταπληκτικό συναίσθημα και μελωδία. Υπάρχει η συνείδηση για τον βιασμό της μάνας Γης. Υπάρχει μια μόνιμη αίσθηση φθινοπώρου. Φυσικά, δεν περιορίζεται μονάχα εκεί αυτός ο ήχος. Απλά εκεί ξεκίνησε. Όπως ακριβώς και με τον Ελληνικό Black Metal ήχο στα μέσα του '90.


QUOTE (SG3ptshooter @ Jan 26 2013, 13:44 ) *
Agalloch, που τους είδα στη D-League και κατάλαβα ποια είναι η ομάδα σου tongue.gif


smiley.gif

QUOTE (SG3ptshooter @ Jan 26 2013, 13:44 ) *
και Ash Borer έχω βάλει 100% στο topic πάντως.


Εξαιρετικοί και αυτοί και ας τους μπερδεύω συνέχεια με τους Bone Awl (no idea why tongue.gif ).

QUOTE (SG3ptshooter @ Jan 26 2013, 13:44 ) *
Πιστός στη μπερδεγουέι γεωγραφία, πάω Kentucky:

τρελιάρικο το americana intro, που είναι σαν cover κομματιού με τέτοια δομή.

και βέβαια η ανατροπή ξεκινάει με αυλό.. cool.gif


Panopticon biggrin.gif

Γαμάτος ο A. Lundr. Το αστείο είναι πως κατάγεται από το Memphis tongue.gif

Είχε γράψει στο Flag Burner, Torch Bearer:

"We are convinced that we are free because we are not starving. But our souls starve for something more than profits and convenience. We starve for truth,we starve for earth, we starve for freedom and untainted skies. How long will we swallow the shit that they feed us? How long will they rape our ears with their lies? I will surrender my heart to no one but me. There are only a few things that I believe: that people are born free and slavery is murder ,property is theft and government is tyranny: anarchy is liberty.
Liberation!
Tonight all flags must burn in place of steeples. Autonomy must return to the hands of the people!"

Απλά respect 77.gif

Συνεχίζοντας λοιπόν σε αυτό το ιδεολογικό theme, ας πάμε σε κάτι πιο folk και Ευρωπαϊκό:

Sorgsvart - Vikingtid Og Anarki:

SG3ptshooter
QUOTE(Xaroumenos loukoumas @ Jan 26 2013, 14:55 ) *
Δεν ήξερα το side project, πολύ ενδιαφέρον φαίνεται όμως!
Θα το ψάξω! Θενξ smile.gif

Επίσης συχνά σε περιοδείες των Clutch ανοίγουν οι Kamchatka, μιας και έχει πέσει και αρκετή γεωγραφία σε αυτή τη σελίδα.
QUOTE(Nuntius @ Jan 27 2013, 08:18 ) *
Σε γενικές γραμμές, συμφωνώ. Αλλά υπάρχει κάτι στο Pacific Northwest. Υπάρχει ένα introspective feeling που βγάζει καταπληκτικό συναίσθημα και μελωδία. Υπάρχει η συνείδηση για τον βιασμό της μάνας Γης. Υπάρχει μια μόνιμη αίσθηση φθινοπώρου. Φυσικά, δεν περιορίζεται μονάχα εκεί αυτός ο ήχος. Απλά εκεί ξεκίνησε. Όπως ακριβώς και με τον Ελληνικό Black Metal ήχο στα μέσα του '90.

Συνεχίζοντας λοιπόν σε αυτό το ιδεολογικό theme

Δεν πιστεύω ότι είναι το ζήτημα αν συμφωνεί ή διαφωνεί κάποιος, έχει να κάνει με τις τάσεις του καθενός στο τι ακούει, πόσο το ακούει. Δεν έχω κάτι με τις πάμπολλες μπάντες κάθε υπο-ιδιώματος, αλλά πλην ελαχίστων εξαιρέσεων, που εντοπίζονται στα αγαπημένα μου συγκροτήματα, δεν μπορώ να ακούσω όμοια πράγματα για συνεχόμενες μέρες. Γι' αυτό ακούω εν τέλει τα βασικά + κάποια απ' τα λιγότερο γνωστά που έχω δοκιμάσει και μου έκαναν, από πολλά διαφορετικά είδη. Έτσι λειτουργώ απλά.

Αν δεν ήμουν Opeth nut, θα σου έλεγα ότι ο Αγκαλοκέικος ήχος είναι το φθινόπωρο. tongue.gif Τρομερή ατμόσφαιρα. Άλλωστε πόσο ποιητικός είναι ο τίτλος "She painted fire across the skyline";
Κι έρχομαι στο δεύτερο πράγμα που θα πω για το γεροπαράξενο μέσα μου. Δεν έχω πρόβλημα με τη στρατευμένη τέχνη, δε μου αρέσει να μου ρχεται τόσο ευθέως. Ας μου το πει πρωτότυπα, με έναν τρόπο που οι στίχοι θα μου φανούν ενδιαφέροντες. Αν θέλει να μου στείλει πολιτικό μανιφέστο προτιμώ e-mail. Αντίστοιχα βαριέμαι εύκολα όταν κάποιος με πλακώνει 40 λεπτά στο "ζήτω το metal", στο "ουάου γκομένακια γιέα" και εν τέλει δεν έχει να πει τίποτα, αυτό είναι το άλλο άκρο. Ακόμα γελάω με το Are You Metal των Helloween. Προφανώς υπάρχουν εξαιρέσεις και απ' αυτή τη μεριά.

Eν τέλει θα βάλω κάτι από παρυφές Cascadia, στη Bay Area, που χαρακτηρίζεται black αλλά δεν χωράει στην κατηγοριοποίηση, που δεν έχει καμία σχέση με αυτά που συνηθίζεις να ακούς απ' ότι νιώθω, που έχουν αρκετά κουνημένους στίχους για να επιβιώνουν στη μνήμη μου παράλληλα με πολιτικοποιημένη στάση. Έτσι για να τρολάρω με τον εαυτό μου κι ό,τι ανέφερα από πάνω. icon_drunk.gif

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Αυτό πάει στο Αιγαίο:

ε και μετά ξέρεις πως κινούμαι σε προτιμήσεις, Immolation, Incantation (γιατί πέφτει το μάτι μου από κάτω στο wmp tongue.gif ) κλπ

Και κλείνω με σεβασμό προς το μέσο ακροατή, με την κομματάρα του Simon που θέλω να βάλω πολύ καιρό, είχα στείλει ότι θα το ποστάρω κάπου τέλη Νοέμβρη / αρχές Δεκέμβρη:
Nuntius
QUOTE (SG3ptshooter @ Jan 27 2013, 14:30 ) *
Άλλωστε πόσο ποιητικός είναι ο τίτλος "She painted fire across the skyline";


Απίστευτα ποιητικός και το Part III είναι από τα καλύτερα τους κομμάτια μαζί με το "...And the Great Cold Death of the Earth"

QUOTE (SG3ptshooter @ Jan 27 2013, 14:30 ) *
Δεν έχω πρόβλημα με τη στρατευμένη τέχνη, δε μου αρέσει να μου ρχεται τόσο ευθέως. Ας μου το πει πρωτότυπα, με έναν τρόπο που οι στίχοι θα μου φανούν ενδιαφέροντες. Αν θέλει να μου στείλει πολιτικό μανιφέστο προτιμώ e-mail.


Καταλαβαίνω το viewpoint σου. Απλά εγώ δεν έχω πρόβλημα με αυτό. Πιστεύω πως ένας καλλιτέχνης πρέπει μέσω της τέχνης του να εκφράζει αυτό ακριβώς που είναι κι αυτό που πιστεύει. Γι' αυτό και δεν έχω πρόβλημα με την στρατευμένη τέχνη είτε συμφωνώ με τα πιστεύω είτε διαφωνώ με αυτά.


QUOTE (SG3ptshooter @ Jan 27 2013, 14:30 ) *
Eν τέλει θα βάλω κάτι από παρυφές Cascadia, στη Bay Area, που χαρακτηρίζεται black αλλά δεν χωράει στην κατηγοριοποίηση, που δεν έχει καμία σχέση με αυτά που συνηθίζεις να ακούς απ' ότι νιώθω, που έχουν αρκετά κουνημένους στίχους για να επιβιώνουν στη μνήμη μου παράλληλα με πολιτικοποιημένη στάση. Έτσι για να τρολάρω με τον εαυτό μου κι ό,τι ανέφερα από πάνω. icon_drunk.gif


Μ' αρέσει βασικά. Εξαιρετικά φωνητικά smiley.gif
frenchman7
QUOTE(Magnus92 @ Jan 16 2013, 15:45 ) *
Ρε συ Χρηστο, μετα απο τοσες εκπομπες, δεν διδαχτηκες τιποτα ; tongue.gif
Και οχι, η Φουρειρα ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΩΡΑΙΑ γ@μω την τρέλα μου... Ας φύγει επιτέλους αυτή η μπαρούφα....


Βασικά έχεις δίκιο κάτι άλλο είναι... όχι ωραία... tongue.gif

Στράτο αγόρι μου μου φαίνεται πρέπει να κατέβεις και να πάμε μια μπουζουκότσαρκα να αναθεωρήσεις!
Magnus92
QUOTE(frenchman7 @ Jan 27 2013, 18:56 ) *
Βασικά έχεις δίκιο κάτι άλλο είναι... όχι ωραία... tongue.gif

Στράτο αγόρι μου μου φαίνεται πρέπει να κατέβεις και να πάμε μια μπουζουκότσαρκα να αναθεωρήσεις!



Για ποιον λογο ολοι οι γαυροι του φορουμ θελουν να με πανε στα μπουζουκια ;
17.gif












tongue.gif
greeneyes13
επαθα λαστιχο
!!!
Magnus92
QUOTE(επαθα λαστιχο @ Jan 31 2013, 13:52 ) *



Tankian, καλη ιδεα...

Απο το καινουργιο CD




ΥΓ . Γνωμη Σουγκου θελω, δεν το εχω ακουσει ολο...
SG3ptshooter
QUOTE(Magnus92 @ Jan 31 2013, 23:29 ) *
ΥΓ . Γνωμη Σουγκου θελω, δεν το εχω ακουσει ολο...

Ομολογώ δεν επέζησε. Δεν είναι ότι είχα κάτι να του προσάψω, ήταν καλό αλλά δε με κέρδισε αρκετά. Στα ίδια με το προηγούμενο. Aυτό σημαίνει πως είναι αρκετό καλό να το δοκιμάσεις, παίζει εύκολα και να σ' αρέσει κι απλά να μην έκανε σε μένα, που δε μου κάνει και τίποτα. Καλύτερο για μένα κομμάτι μαζί με το Harakiri, αυτό, επειδή είχε μια εμφανή και συνάμα κρυμμένη SOAD τρέλα. Σίγουρα ακούω περισσότερο το πρώτο πρώτο απ' τα albums του, το οποίο όπως οι περισσότεροι το είχα πάρει με κακό μάτι αλλά μου έμεινε τελικά. . Αγαπημένο μου κομμάτι σίγουρα το Lie Lie Lie, ας ξαναμπεί.

Mετά το Harakiri υπάρχει και αυτό:
http://www.youtube.com/watch?v=FQQwl7kvW9Q
που ήταν πολύ ενδιαφέρον αλλά δεν έχει καμία σχέση με ό,τι ανέφερα προηγουμένως και περιμένουμε κι άλλα δύο, με Jazz και Funk στον τίτλο.
Magnus92
Robert Nesta Marley:
06/02/1945-11/05/1981




“Life is one big road with lots of signs. So when you riding through the ruts, don't complicate your mind. Flee from hate, mischief and jealousy. Don't bury your thoughts, put your vision to reality. Wake Up and Live!”

77.gif
επαθα λαστιχο



Πόσο λείπει....
Magnus92
Tobias Funke
Κάποιος μου είπε χθες ότι οι Άγγλοι έχουν τις καλύτερες κιθάρες. Εδώ δεν τις έχουν καν στο Νησί:





morrison
SG3ptshooter
QUOTE(morrison @ Feb 10 2013, 17:42 ) *

QUOTE(aegeansheed @ Dec 25 2012, 00:00 ) *












Septic Flesh! 19.gif
Magnus92
SG3ptshooter
Magnus92


χαριτωμενο...
SG3ptshooter

Ένα τέταρτο Devinικής παράνοιας of the highest order. Ι was working on a plan to save us all..
QUOTE
-Θα βράσω λίγο κουνουπίδι
-Μπλιαξ
-Ναι, κι εμένα μ' αρέσει

Όποιος άντεξε, έχει και συνέχεια η playlist.
SG3ptshooter
ΟΚ, το παράκανα.

Καλή άνοιξη, προσοχή στον ήλιο.
QUOTE
She burns like the sun
And I can't look away
And she'll burn our horizons make no mistake



Kαι βέβαια, συνεχίζω με σταθερή πορεία τον αγώνα μου να ποστάρω όλο το Black Album του Guitar Song, πρέπει να είναι κάπου στη μέση:
HLR CENATION
Εδω το συγκλονιστικο τραγουδι της Τανιας Τσανακλιδου <<Μαμα Γερναω>> σε μουσικη Σταματη κραουνακη και στοιχους Λ Νικολακοπουλου.Απολαυστε το.

https://www.youtube.com/watch?v=59Ln5LIcSe0
HLR CENATION
[video][/video]http://www.youtube.com/watch?v=dAgDcVLBrCM Nικος Πορτοκαλογλου Εμεις οι δυο Πολυ ρομαντικο τραγουδακι.(απο το αλμπουμ δεν σου εχω πει τιποτα ακομα)
HLR CENATION
[video][/video]https://www.youtube.com/watch?v=sZEvgqyJ8ps

ο ανθρωπος μου απο την τερστια Χαρουλα Αλεξιου.Απο το αλμπουμ τηςη αγααπ η θα σε βρει οπου και να σαι.
nikolas12
HLR CENATION


Ενα πανεμορφο τραγουδι απο την Πεγκυ Ζηνα.
sni79per
Archive - Again [live at zenith] (long version)

http://www.youtube.com/watch?v=H59BP-HI5XY
HLR CENATION
[video][/video]
SG3ptshooter
HLR CENATION
Ακουσα χθες τον νεο δισκο της Πεγυς Ζηνα και θα ηθελα καποιες σκεψεις μου να τις μοιραστω μαζι σας κανοντας μια παρουσιαση του δισκου.

Το αλμπουμ περιεχει 15 τραγουδια τα οποια ειναι:

1) να μην μου γραφεις σ αγαπω στοιχοι-μουσικοι Γιωργος Μουκιδης Το cd ξεκινα με μια πανεμορφη μπαλαντα που η Πεγκυ την ερμηνευει μοναδικα.Μια μπαλαντα που σε γεμιζει συναισθηματα.Το κορυφαιο τραγουδι του δισκου. 9

2)τα εχω με μενα Σαμπανης-Γιαννατσουλια Το cd συνεχιζεται με ενα χασαπικο.Δεν μπορω να πω οτι μου αρεσε.Οχι οτι ηταν κακο. 6

3)Μεινε εδω μαζι μου Δημος Αναστασιαδης-Γεροφοδωρου Ακομα μια μπαλαντα που σε πλημμυριζει συναισθηματα. 9

4)Τιποτα δεν εμεινε Δαντης-Σαρρης Ενα ομορφο ζειμπεκικο 8

5)Οτι θελει κανει παντα η καρδια Δειξιμος-Γεροθοδωρου Το πρωτο τσιφτετελι του δισκου.Πεγκυ Ζηνα απ τα παλια 8

6)Παραδινομαι Σαμπανης-Γιαννατσουλια χασαπικο ειναι το κομματι.Αξιολογο. 8

7)Θα με θυμηθεις Κυριακος Παπαδοπουλος-ΦιλιππουΑΚομα ενα ανεβαστικο τσιφτετελι.Δεν μ αρεσει πολυ ομως 7

8)Εγω στα λεω παπαδοπουλος-φιλιππου Δευτερο συνεχομενο τσιφτετελι απο το ιδιο διδυμο πιο ομορφο απο το προηγουμενο 8

9)Δηλητηριο ΣΤελιος Ροκος ζειμπεκικο Εκπληκτικο κομματι απο ενα θαυμασιο δημιουργο 9

10) Δεν σε εχω αναγκη Σαμπανης -Γεροθοδωρου ροκ μπαλαντα Υπεροχη ερμηνεια 8

11) Ονειροπαρμενο μου κορμι Ροκος Μπορει να ειναι Στελαρας το τραγουδι αλλα δεν μου αρεσε.Το χειροτερο του αλμπουμ 5

12) Σου χρωσταω ακομα ενα κλαμα Σαμπανης-Μωραιτης Τραγουδαρα απο την Πεγκυ.Το σκιζει το κομματι.9

13)Εγω θα τραγουδησω Σαμπανης -Μωραιτης Ποπ κομματι πολυ ωραιο 8

14)Είχα πει θα φύγω
Μουσική: Paris– La oreja deVan Goch – Στίχοι: Νίκος Μωραΐτης
Διασκευη ενος ισπανικους ειναι αυτο .Πολυ ωραιο.

15)Την μοναξια δικαζω (ντουετο με τον Αντωνη Βαρδη) Αντωνης Βαρδης Πολυ ωραιο τραγουδι και αυτο.Μεσα στα καλυτερα του αλμπουμ 9

Γενικα ενα πολυ δυνατο αλμπουμ που αξιζει να μπει σε καθε δισκοθηκη.
Magnus92
QUOTE(HLR CENATION @ Mar 13 2013, 09:15 ) *
Γενικα ενα πολυ δυνατο αλμπουμ που αξιζει να μπει σε καθε δισκοθηκη.



E, οχι....
HLR CENATION
QUOTE(Magnus92 @ Mar 13 2013, 13:29 ) *
E, οχι....

Πεγκυ ρε φιλε...Δυναμη... wink.gif

Οταν λεω σε καθε δισκοθηκη εννοω σε οσους εχουν τα ιδια γουστα με τα δικα μου.
j-kidd13
QUOTE(Magnus92 @ Mar 13 2013, 13:29 ) *
E, οχι....


XAXAXAXAXAXAXAXA.......
Kλαιω ρε φιλε...................
24.gif 24.gif 24.gif 24.gif 24.gif

Λεω να κατεβασω τα cd των Skynyrd για να κανω χωρο για την Πεγκυ....tongue.gif
SG3ptshooter
Tελικά είναι κακή επιλογή αν θες κάτι σιγανό να διαλέξεις το soundtrack του Oldboy...
Αν το χεις δει τουλάχιστον.
frenchman7
Βάζω έναν ρέμο για να αποκαταστήσω την τάξη..


HLR CENATION
QUOTE(j-kidd13 @ Mar 13 2013, 14:22 ) *
XAXAXAXAXAXAXAXA.......
Kλαιω ρε φιλε...................
24.gif 24.gif 24.gif 24.gif 24.gif

Λεω να κατεβασω τα cd των Skynyrd για να κανω χωρο για την Πεγκυ....tongue.gif

ΕΓω δεν γελαω με αυτα που ακους εσυ παντως γιατι προσωπικα σεβομαι ολα τα ειδη μουσικης αλλα ακομα να καταλαβω που βρισκεις το αστειο με την Πεγκυ Ζηνα.Πες μου για να γελασω και εγω.

Λεει το τοπικ οτι απαγορευεται να ποσταρουμε για ποπ-λαικο και επιτρεπεται μονο το ροκ και το χεβι μεταλ?Αν ειναι να μην ξαναποσταρω δηλαδη.Ρε που εμπλεξα. 68.gif
j-kidd13
QUOTE(HLR CENATION @ Mar 13 2013, 14:42 ) *
ΕΓω δεν γελαω με αυτα που ακους εσυ παντως γιατι προσωπικα σεβομαι ολα τα ειδη μουσικης αλλα ακομα να καταλαβω που βρισκεις το αστειο με την Πεγκυ Ζηνα.Πες μου για να γελασω και εγω.

Λεει το τοπικ οτι απαγορευεται να ποσταρουμε για ποπ-λαικο και επιτρεπεται μονο το ροκ και το χεβι μεταλ?Αν ειναι να μην ξαναποσταρω δηλαδη.Ρε που εμπλεξα. 68.gif


Το γελιο πηγαινε στην αντιδραση του magnus,οχι σε σενα.... peace.gif

Δεν εχω θεμα με τη Ζηνα...
Αλλα παλι,το να ακουω οτι οποιοσδηποτε δισκος της(και της οποιαδηποτε ομοιας της ),ειναι must για μια δισκοθηκη,ε,μου ακουγεται καπως... blink.gif
HLR CENATION
QUOTE(j-kidd13 @ Mar 13 2013, 14:45 ) *
Το γελιο πηγαινε στην αντιδραση του magnus,οχι σε σενα.... peace.gif

Δεν εχω θεμα με τη Ζηνα...
Αλλα παλι,το να ακουω οτι οποιοσδηποτε δισκος της(και της οποιαδηποτε ομοιας της ),ειναι must για μια δισκοθηκη,ε,μου ακουγεται καπως... blink.gif


Ναι μονο που το διευκρινησα ,ειναι χρησιμος για οποιον εχει τα ιδια ακουσματα με εμενα.
j-kidd13
QUOTE(HLR CENATION @ Mar 13 2013, 14:49 ) *
Ναι μονο που το διευκρινησα ,ειναι χρησιμος για οποιον εχει τα ιδια ακουσματα με εμενα.


Καλα γουστα ειναι αυτα,οκ...

Λοιπον,επειδη εχω καιρο να βαλω ενα τραγουδακι,και επειδη ο μεγας Χαρουλης ξεκινησε στο σταυρο(και θα τον τιμησουμε εννοειται) βαζω 2 βιντεαρες... tongue.gif



Magnus92
Chris , ηρεμα ρε φιλε peace.gif


Προφανως και το σχολιο μου ηταν χιουμοριστικο, και δεν ηταν επικριτικο για σενα...

Ειρωνευτηκα το ειδος της μουσικης, και οχι εσενα που ακους την συγκεκριμενη μουσικη...
Οπως αντιστοιχα ( και θεμιτα ) θα μπορουσες να ειρωνευτεις κι εσυ αν ελεγα πχ οτι πρεπει να εχεις οπωσδηποτε στη συλλογη σου ολη την δισκογραφια του Alborosie ( θεος ! )...
Το να κρινεις την μουσικη που ακουει ο αλλος, δεν σημαινει οτι τον κρινεις σαν ανθρωπο... Ημαρτον....
Magnus92
Μ' αυτα και μ' αυτα ξεχαστηκαμε :




Καλο ταξιδι στον Clive Burr...

Οσοι θαυμαζετε τα "αγνα" χρονια των Maiden , σιγουρα θα εχετε εναν καλο λογο για αυτον...

R.I.P. !
41.gif
Tobias Funke
Κάτι δεν μου έκατσε καλά στο τελευταίο album της Cat Power οπότε ξανάπιασα τους Black Keys:




Σπύρο μην δεις το post --> θεωρήσεις ότι είμαι online--> στείλεις για trade-->δεν σου απαντήσω-->και παρεξηγήσεις, γιατί πάω για ποτό : P Ναι ρε στην επαρχία βγαίνουμε από τις 9.
HLR CENATION
Η εκπληκτικη Νατασσα Μποφιλου μια απο τις κορυφαιες φωνες της εποχης μας.
Magnus92
Μαλαμας + Καρρας = WTF ???
sacarame
Φιλε χλρ μην δινεις σημασία. Ο κουλτουρέ- σκληροροκάς j-kidd13 είναι ο χειρότερος τσιφτετελάς του φόρουμ(μετά από άλλο πολύ γνωστό μέλος του φόρουμ που φημίζεται για τα λικνίσματα του....Ξέρει αυτός rolleyes.gif ). ..Προσωπικά έχω παραστεί σε κάποιες από τις παραστάσεις που έχει δώσει σε διάφορα λαϊκά πάλκα και ομολογώ πως εξέπληξε πολλα ζευγαρια ματια. icon_drunk.gif

Οπότε ανάλογα σχολιά του είναι ατ λιστ αναξεπταμπλ...
j-kidd13
QUOTE(sacarame @ Mar 19 2013, 19:42 ) *
Φιλε χλρ μην δινεις σημασία. Ο κουλτουρέ- σκληροροκάς j-kidd13 είναι ο χειρότερος τσιφτετελάς του φόρουμ(μετά από άλλο πολύ γνωστό μέλος του φόρουμ που φημίζεται για τα λικνίσματα του....Ξέρει αυτός rolleyes.gif ). ..Προσωπικά έχω παραστεί σε κάποιες από τις παραστάσεις που έχει δώσει σε διάφορα λαϊκά πάλκα και ομολογώ πως εξέπληξε πολλα ζευγαρια ματια. icon_drunk.gif

Οπότε ανάλογα σχολιά του είναι ατ λιστ αναξεπταμπλ...

Ρε αντε κοψε κανα σαλαμι που θα μιλησεις για τα σχολια μου....tongue.gif
Ειπαμε ειμαι ποιοτικος αλλα ειμαι και του γλεντιου.... 69.gif

Παρε και την αφιερωση μου.....
sacarame
QUOTE(j-kidd13 @ Mar 20 2013, 01:20 ) *
Ρε αντε κοψε κανα σαλαμι που θα μιλησεις για τα σχολια μου....tongue.gif
Ειπαμε ειμαι ποιοτικος αλλα ειμαι και του γλεντιου.... 69.gif

Παρε και την αφιερωση μου.....



Ναι εσύ και η Μαίρη Χρονοπουλου.... smiley.gif


Σε μερσώ πάντως για την αφιέρωση του σεξι-μπιτ κλαρινασματος. Θα απαντήσω με ένα άσμα αναλογου επιπεδου, που εχει συνδυαστει με καποιες στιγμές του ασωτου παρελθοντος μου....



Να σημειωθεί ότι έχω παρακολουθησει live τον συγκεκριμένο αοιδό καμποσες φορές... smiley.gif
duncan21


Kι ένα άκυρο bonus:

SG3ptshooter
Συγγνώμη στο από πάνω, αλλά πρέπει. Bασικά, για προφανείς λόγους έχω καεί με αυτό.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Στα πρώτα 20 δεύτερα κι ενώ παίζει το φρικαλέο 80s intro, ο Τσιμογιάννης κοιτάει το σελφ-πορτραίτο του που κοσμεί τον τοίχο του σπιτιού του, περπατάει με τη φόρμα του άστεγου στα πάρκα και κάνει σε 2 διαφορετικές στάσεις γυμναστική παράλληλα με το "αντικείμενο του πόθου" του clip. Ναι, πάνω στο ίδιο όργανο. Γιατί ο Τόλης μπορεί.

Μαγικά πλάνα στη συνέχεια το απίστευτο ροζουλί σακάκι, η ερωτοχτυπημένη δεσποινίς που χαϊδεύει με το δάχτυλο το πηγούνι του πορτραίτου, ο Τόλης που παίζει κλασσικό πιάνο κάπου στη μέση του πουθενά, το super slow motion σήκωμα γκόμενας - στριφογύρισμα που προηγείται στο μοντάζ της συνάντησης του ζευγαριού στο ακριβώς ίδιο σημείο και πολλά πολλά άλλα. Το refrain-στο-μπουζουξίδικο κουνάω-απότομα-τα-χέρια-σε-κάθε-στίχο είναι fix απ' ότι θυμάμαι κι απ' το "Στρες".

Άγγιξε το μεγαλειώδες "Πιλότε ακύρωσε την πτήση". Τίποτε άλλο.
sacarame
QUOTE(SG3ptshooter @ Mar 27 2013, 19:54 ) *
Συγγνώμη στο από πάνω, αλλά πρέπει. Bασικά, για προφανείς λόγους έχω καεί με αυτό.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Στα πρώτα 20 δεύτερα κι ενώ παίζει το φρικαλέο 80s intro, ο Τσιμογιάννης κοιτάει το σελφ-πορτραίτο του που κοσμεί τον τοίχο του σπιτιού του, περπατάει με τη φόρμα του άστεγου στα πάρκα και κάνει σε 2 διαφορετικές στάσεις γυμναστική παράλληλα με το "αντικείμενο του πόθου" του clip. Ναι, πάνω στο ίδιο όργανο. Γιατί ο Τόλης μπορεί.

Μαγικά πλάνα στη συνέχεια το απίστευτο ροζουλί σακάκι, η ερωτοχτυπημένη δεσποινίς που χαϊδεύει με το δάχτυλο το πηγούνι του πορτραίτου, ο Τόλης που παίζει κλασσικό πιάνο κάπου στη μέση του πουθενά, το super slow motion σήκωμα γκόμενας - στριφογύρισμα που προηγείται στο μοντάζ της συνάντησης του ζευγαριού στο ακριβώς ίδιο σημείο και πολλά πολλά άλλα. Το refrain-στο-μπουζουξίδικο κουνάω-απότομα-τα-χέρια-σε-κάθε-στίχο είναι fix απ' ότι θυμάμαι κι απ' το "Στρες".

Άγγιξε το μεγαλειώδες "Πιλότε ακύρωσε την πτήση". Τίποτε άλλο.


Και κατά τα άλλα κάποιοι εδώ μέσα τολμάνε να κράζουν τον Τολη...
SG3ptshooter
QUOTE(sacarame @ Mar 28 2013, 08:35 ) *
Και κατά τα άλλα κάποιοι εδώ μέσα τολμάνε να κράζουν τον Τολη...

Φλωροκουλτουριάρηδες σαν το j-kidd τα κάνουν κάτι τέτοια, σε λίγο θα σκάσουν με τίποτα αντίχριστους που γρυλίζουν..

Αφιερωμένο στο μεγάλο ζαμπονοκόπτη:
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.