Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Το topic της Μουσικής
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα αποδυτήρια > Τέχνες και θεάματα
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87
center
Gravedigger
Για να σπάσω λίγο τον πάγο...(να τον θρυμματίσω tongue.gif )
From Autumn To Ashes-The After Dinner Playback

rchos
Antonis Remos - Signomi


αφιερωμενο στους μοντς και στον αντμιν.ιδιαιτερα στον thrylos7.

Υ.Γ. ειλικρινα ομως ηταν πετυχημενο πρεπει να το παραδεχτειτε! tongue.gif
Υ.Γ.2 ο αρης δεν φταιει σε τιποτα.μην τον λιθοβολειται!
dizzy_fingers
Νότη πολύ κωλόπαιδο ο Άρης τελικά...
thrylos7
Ωραία αφορμή για να βάλω ένα μάλλον υποτιμημένο τραγούδι των DP.



rolleyes.gif biggrin.gif 15.gif
wos_sport4.gif
apkat
Sweet Child O' Mine -Guns 'N Roses


Aτελειωτη κομματαρα..Απο την πρωτη το τραγουδουσα αν και ειχα να το ακουσα παρα πολυ καιρο οποτε ειπα να το βαλω..
Alexmei
Παιδιά κανένα σάιτ για Ελληνικά κομμάτια; Μαχαιρίτσα και τέτοια smile.gif bball.gif
sihainas

The Smashing Pumpkins - Tonight Reprise 77.gif 77.gif
dizzy_fingers
Έστω ετεροχρονισμένα, καθώς η "επέτειος" της δολοφονίας του Μάρτιν Λούθερ Κινγκ ήταν πριν 10 μέρες στην Τετάρτη του Απρίλη, μοιράζομαι μαζί σας το τραγούδι με το οποίο έχω κολλήσει τις τελευταίες ώρες.

Η σύνδεση των U2 με το ιστορικό γεγονός έχει να κάνει με το λόγο για τον οποίο γράφτηκε αυτό το τραγούδι που δεν είναι άλλος παρά η απότιση φόρου τιμής του ιρλανδέζικου συγκροτήματος προς αυτόν.

U2 - Pride (in the name of love)



"early morning april four,
shot rings out in the memphis sky"
rchos
δυο φοβερα κομματια που με εχουν κολλησει.εχω και καιρο να ποσταρω σοβαρα τραγουδια.

maria mena-just hold me
Invalid Video Link
πολυ ωραια φωνη η κοπελια.ισως ειναι και ημιπατριοτησα του αντμιν μας.πολυ ωραιο γλυκο τραγουδι που βγαζει συναισθημα..

Breathless - Dan Wilson

καλα αυτο προχτες το πρωτακουσα στο ραδιοφωνο και εκτοτε το ακουω συνεχεια.απιστευτο τραγουδι!

"You were always pretty reckless with your love,
Come with the sun and getting restless when it's gone,
And when you go you leave me breathless and alone,
You leave me breathless,
When you close the door it feels just like you took the air out of the room with you,"
ΟΛΕΣ-τελος
sihainas
Επειδή ξέρω ότι είναι πολύ δημοφιλείς μέσα στο φόρουμ ας βάλω το μοναδικό τραγούδι τους που πραγματικά μου αρέσει...



James - Sometimes

Enjoy.
dizzy_fingers
Πόσα τραγούδια ξέρεις από αυτούς που σου αρέσει ΜΟΝΟ αυτό? dry.gif
tongue.gif


Rcho, το πρώτο τραγούδι το έψαχνα καθώς το ακούω συνεχώς στη δουλειά. Νιώθω ευλογημένος από τη Σοφία σου.
sihainas
Δεν έχω ακούσει πολύ αλλά είχα κατεβάσει κάποτε ένα album (το Fresh as a Daisy για την ακρίβεια το οποίο είναι κάτι σαν best of υποθέτω) και το sometimes ήταν το μοναδικό που είχα ξεχωρίσει... wink.gif
Pierce
QUOTE(rchos7 @ Apr 15 2008, 17:27 ) *
Breathless - Dan Wilson


"You were always pretty reckless with your love,
Come with the sun and getting restless when it's gone,
And when you go you leave me breathless and alone,
You leave me breathless,
When you close the door it feels just like you took the air out of the room with you,"
ΟΛΕΣ-τελος


Unπιστευτable το κομματι...
το τελευταιο 2ωρο+ ειναι πατημενο το repeat στο itunes...
ακουστε το !
dizzy_fingers
QUOTE(sihainas @ Apr 15 2008, 20:38 ) *
Δεν έχω ακούσει πολύ αλλά είχα κατεβάσει κάποτε ένα album (το Fresh as a Daisy για την ακρίβεια το οποίο είναι κάτι σαν best of υποθέτω) και το sometimes ήταν το μοναδικό που είχα ξεχωρίσει... wink.gif

Εστίασε τότε στα εξής:

Sit Down
Come Home
Sound
Born Of Frustration

Laid
Say Something
Tomorrow
I Know What I'm Here For (θα το θυμηθείς από διαφήμιση μπύρας στο φετινό champions league)
Getting Away With It (All Messed Up)

Αν δε σου αρέσουν όλα, τουλάχιστον θα αναγνωρίσεις τα περισσότερα καθώς έχουν χιλιοπαιχτεί σε διαφημίσεις.


Άλλα που ξεχωρίζω και δε βρίσκονται στο best of είναι:
Space (Album: Pleased to meet you)
English Beefcake (Album: Pleased to meet you) (μην το προσπεράσεις)
Pleased to meet you(Album: Pleased to meet you)
Senorita(Album: Pleased to meet you)

Γενικά, καλό είναι να αγοράσεις όλο το "Pleased to meet you", τον καλύτερό τους ίσως δίσκο.
apkat
The Pretenders-Human
Invalid Video Link

Amy Mcdonald- This Is The Life


Πολυ πιασαρικα τραγουδακια και τα 2..Κυριως το δευτερο..
Xaroumenos loukoumas
Ωραίος ο apkat smile.gif

Να ένα που άκουσα και μ' άρεσε πολυ:

Amnesty International - Signatures

apkat
Mια επισημανση..Το τραγουδι της Amy Mcdonald ειναι ανακαλυψη του Σοφου.Αυτος μου το εβαλε και ειχε και σκοπο να το ποσταρει ο ιδιος..Ομως επειδη καθυστερησε τραγικα και δεν θελω να με φτασει και σε ποστ τον προλαβα.. tongue.gif tongue.gif
Xaroumenos loukoumas
Μετά από πολύωρη ακρόαση μόνον των Breathless (Dan Wilson) και I lived on the moon (Kwoon) (βλ. μερικές σελιδες πιο πίσω), σας καλώ όλους σε ομαδική απόπειρα αυτοκτονίας διά κοψίματος φλεβών το Σάββατο το μεσημέρι μπροστά από το γήπεδο του ΠΑΟ στη λεωφόρο (να έχει και εναλλακτικό νόημα η κίνηση). tongue.gif
morfi
Aπό ότι φαίνεται το πρώτο κομμάτι από τo νέο δίσκο του The Game (LAX), το οποίο αναμένεται να βγεί μέσα στο καλοκαίρι, έχει ήδη κυκλοφορήσει. Προς το παρών επιφυλάσομαι να βγάλω συμπεράσματα. Αναμένω με ιδιαίτερη αγώνια και ενδιαφέρον την ολοκληρωμένη δουλειά του.

Σημ: Tο παρακάτω δεν είναι το επίσημο βίντεο κλιπ αλλά το καινούργιο κομμάτι με μιξαρίσματα από εικόνες και στιγμιότυπα από άλλες δρατηριότητες του The Game.
Pierce
QUOTE(pierce21 @ Feb 4 2008, 12:50 ) *
Morrissey - You have killed me



και ξανα....
sihainas

Dream Theater - Another Day

Από το κορυφαίο... Images and Words 77.gif
Pierce
το επομενο κομματι ειναι απο ενα θρυλικο βιντεο που εχει ποσταρει ο sihainas.(το θεωρω ισως το καλυτερο που εχω δει στο τιουμπ)


New order - Elegia
(Το βιντεο ειναι ασχετο)
rchos
το κομματι ειναι φανταστικο.απο αυτα που λες οτι δεν υπαρχουν.απιστευτα ατμοσφαιρικο και κλασικο κομματι τελων δεκαετιας ογδοντα αρχης δεκαετιας ενενηντα!
ειναι και μια αποδειξη(οχι η μονη) οτι στους joy division αν και ο curtis ηταν η μεγαλοφυια και οι υπολοιποι ειναι ταλενταρες.οι new order το εχουν αποδειξει αυτο.

μπραβο αρη.φοβερο κομματι ποσταρες!
dizzy_fingers
Ρε παιδιά ποιός είχε ποστάρει ένα συμβολικό βιντεάκι animation με ένα ανθρωπάκι που ζούσε κάθε μέρα τη ρουτίνα και μετά την έσπασε βγάζοντας λεφτά μόνο και μόνο για να καταλήξει σαν αυτούς που μισούσε περισσότερο στην αρχή (σας είπα όλη την ιστορία 71.gif )????

Αν νομίζετε ότι αυτό είναι φοβερό κομμάτι(που είναι), δείτε πως ντύνει με απόλυτο τρόπο ένα συγκλονιστικό βίντεο! w00t.gif


Και rchos, προσωπικά οι new order μου αρέσουν περισσότερο χωρίς τον curtis. Στην παρούσα φάση απλά δεν ψήνομαι από την electro-punk σκηνή των 80s. Πολύ παρακμιακή...κάποια άλλη στιγμή ίσως.
Οι, κατά Summer εποχή, New Order όμως είναι εκπληκτικοί. Μας έχουν δώσει τέτοια πανέμορφα κομμάτια όπως το παραπάνω καθώς και τον εκπληκτικό δίσκο Get Ready (Crystal, 60Mph και πολλά άλλα από εκεί μέσα που δε βγήκαν σε single και δεν ακούστηκαν όσο τους άξιζε).
dizzy_fingers
To βρήκα:




Πωωωωωωωωωωωπω.....ανατριχιάστε! ohmy.gif
rchos
QUOTE
Και rchos, προσωπικά οι new order μου αρέσουν περισσότερο χωρίς τον curtis. Στην παρούσα φάση απλά δεν ψήνομαι από την electro-punk σκηνή των 80s. Πολύ παρακμιακή...κάποια άλλη στιγμή ίσως.
Οι, κατά Summer εποχή, New Order όμως είναι εκπληκτικοί. Μας έχουν δώσει τέτοια πανέμορφα κομμάτια όπως το παραπάνω καθώς και τον εκπληκτικό δίσκο Get Ready (Crystal, 60Mph και πολλά άλλα από εκεί μέσα που δε βγήκαν σε single και δεν ακούστηκαν όσο τους άξιζε).


καταρχην επειδη γινεσαι βλασφημος να διευκρινησουμε οτι new order και ian curtis δεν εχουν καμια σχεση.οι new order δημιουργηθηκαν μετα τον θανατο του ιαν(δεν τα λεω για σενα.για να μην παρεξηγησει κανενας αλλος το λεω).συμφωνω βασικα καθαρα σε αυτο που λες για τους new order.ουτε εγω ειμαι σε τετοια φαση τωρα.παντως οι new order με τους joy division(επι κερτις δηλαδη) δεν εχουν καμια σχεδον μουσικηη σχεση.οι joy division ηταν ενα συγκροτημα κυριως λογο του κερτις πολυ ιδιαιτερο.προφανως οι ασιατικες καταβολες σου σε επηρεαζουν αρνητικα εναντιον τους! tongue.gif σοβαρα τωρα αποψεις προσωπικες ειναι αυτες και για μενα joy division ειναι ανεπαναληπτοι και απο τα κορυφαια αλτερνατιβ συγκροτηματα του νησιου ενω οι new order απλα ενα πετυχιμενο και καλο συγκροτημα electro-pop μουσικης και τιποτα περισσοτερο.
dizzy_fingers
Εσένα ρε παλιόγερε σου αρέσουν οι joy division ή όχι που μου έπιασες τις μουσικές αναλύσεις βραδυάτικα? tongue.gif

Απλά, πιστεύω πως αν δεν είχε πεθάνει ο Κέρτις, δε θα υπήρχε τόσο μεγάλος μύθος και φασαρία γύρω από το όνομά τους.

Edit:
QUOTE
απλα ενα πετυχιμενο και καλο συγκροτημα electro-pop μουσικης και τιποτα περισσοτερο.

Δεν είναι και τόσο "απλό" αυτό βέβαια rolleyes.gif.
rchos
QUOTE
Εσένα ρε παλιόγερε σου αρέσουν οι joy division ή όχι που μου έπιασες τις μουσικές αναλύσεις βραδυάτικα?


οι joy division ειναι μεσα στα 2-3 αγαπημενα μου συγκροτηματα.παντως συμφωνω απολυτα οτι η αυτοκτονια του ιαν βοηθησε στο να γινουν μυθος.αυτο δεν αναιρει οτι ο κερτις ηταν μουσικη ιδιοφυια.

QUOTE
Δεν είναι και τόσο "απλό" αυτό βέβαια


προφανως.γιαυτο στο προηγουμενο ποστ ειπα οτι ειναι ταλενταρες!

Υ.Γ. το βιντεακι που ποσταρε το χαπονι οπως λεει και ο πιρς εχει πρωτοδημοσιευτει στο φορουμ απο τον sihainas στο youtube area.
Xaroumenos loukoumas
QUOTE(dizzy_fingers @ Apr 18 2008, 21:02 ) *
To βρήκα:


Πωωωωωωωωωωωπω.....ανατριχιάστε! ohmy.gif


Πωωωωωωωωωωωπω.....ανατρίχιασα! ohmy.gif
Flash
Λοιπόν η ιστορία πάει κάπως έτσι :

Σάββατο πρωί, περιμένω την παραγγελία μου από το ASDA να έρθει. Μου τηλεφωνεί ο οδηγός ότι έφτασε, κατεβαίνω ,αρχίζω να παίρνω τα πράγματα και με ρωτάει πως προφερεται το όνομα μου. Του απαντώ, αντιλαμβάνεται ότι είμαι Έλληνας και αρχίζει μια μικρά αλλά απολαυστική συζήτηση . O άνθρωπος αποδεικνύεται αρκετά καλλιεργημένος, με ρωτάει αλλά συνάμα σχολιάζει για την ελληνική ιστορία, για ότι πρέπει να επιστρέψουν τα μάρμαρα στην Ελλάδα (παραλίγο να τον αγκαλιάσω εκείνη τη στιγμή) και τέλος για μουσική όπου αναφέρει ότι λατρεύει τον Vangelis (Παπαθανασίου) και ότι πρόσφατα είδε στο youtube ενα εφτάλεπτο βίντεο όπου συνδυάζεται footage από ένα ασπρομαυρο φιλμάκι του Γερμανού σκηνοθέτη Leni Riefenstahl με το soundtrack από την ταινία Αλέξανδρος του Όλιβερ Στόουν , σε σύνθεση φυσικά του Βαγγέλη Παπαθανασίου. Και επειδή περί ανατριχίλας ο λόγος (και δικαίως) πάρτε μία ακόμη

rchos
ωραιος ο φιλος μας ο αγγλος!


επιστρεφω ποσταροντας ενα ακομη τραγουδι που ακουω αυτον τον καιρο.λογο red βεβαιαως βεβαιως!

sihainas
Δυστυχώς/Ευτυχώς σε δύο κομμάτια...

Δυστυχώς για λόγους ευκολίας... Ευτυχώς γιατί αυτό το τραγούδι απλά δεν χορταίνεις να το ακούς... Εδώ σε εκτέλεση στην φημισμένη "Alchemy" συναυλία τους το 1984... Απολαύστε


Part 1

Part 2

Dire Straits - Telegraph Road 77.gif 77.gif
rchos
Madagascar Greek



το απολυτω διαχρονικο χιτ! smiley.gif

edit:οπως μου θυμισαν μαλιστα απο το κοντρολ ηταν και το πρωτο μου αβαταρ ο καλλιτεχνης λεμουριος!
Xaroumenos loukoumas
QUOTE(rchos7 @ Apr 21 2008, 20:04 ) *
Madagascar Greek

το απολυτω διαχρονικο χιτ! smiley.gif


Εγώ πάντως γουστάρω tongue.gif
sihainas
Για όσους δεν το έχουν μάθει από σήμερα μπορείτε να ακούσετε το νέο album των Portishead "Third" στο Last.fm

http://www.last.fm/music/portishead/third?autostart=1

Enjoy wink.gif
Pierce
ενα τραγουδι απο ενα γκρουπ λιγο εξω απο τα δικα μου δεδομενα, αλλα ειναι αρκετα ωραιο(το εβαλε o red το πρωι , μας κολλησε ο σοφος, και απο τοτε το εχω ακουσει αρκετες φορες)

for digger wink.gif

Good Charlotte - Dance Floor Anthem

dizzy_fingers
Μιας και είχαμε αναφέρει πρόσφατα τους New Order πάρτε ένα όμορφο κομματάκι με πολύ ωραίο βίντεο κλιπ (το οποίο μετά αντιγράψανε οι coldplay και αρκετοί άλλοι):

New Order - Crystal

(ερώτηση: ποιοί είναι αυτοί που τραγουδάνε στο βίντεο κλιπ?)




Αργότερα θα ποστάρω και κάποια παλαιότερά τους κλασσικά (και καλύτερα κατά τη γνώμη μου).
rchos
για να προλαβω τον ζαλισμενοδαχτυλακια θα ποσταρω το πιο γνωστο ισως κομματι τους.

New Order Blue Monday

Invalid Video Link


ειναι το οριτζιναλ κομματι απο το 1983 και οχι οι επανεκδοσεις οπως ειναι και το οριτζιναλ βιντεο κλιπ αυτης της πρωτης εκδοσης.

φοβερο τραγουδι.
Pierce
κομματαρα απο τις λιγες. Προτίμησα video με τους στιχοι ( laugh.gif ) και οχι το κανονικο videoclip

I Just Want You - Ozzy Osbourne




There are no unwinable wars
There are no unbeatable odds
There are no unachievable goals
I dont ask much

I just want you
Gravedigger
QUOTE(pierce21 @ Apr 23 2008, 10:52 ) *
for digger wink.gif

Good Charlotte - Dance Floor Anthem



QUOTE(pierce21 @ Apr 23 2008, 19:53 ) *
I Just Want You - Ozzy Osbourne

Λάθος σειρά Άρη.Από τους στίχους του Ozzy οδηγούμαστε σε αυτούς των GC... sad.gif sad-smiley-009.gif sad-smiley-009.gif
ios
QUOTE(dizzy_fingers @ Apr 23 2008, 08:48 ) *
Μιας και είχαμε αναφέρει πρόσφατα τους New Order πάρτε ένα όμορφο κομματάκι με πολύ ωραίο βίντεο κλιπ (το οποίο μετά αντιγράψανε οι coldplay και αρκετοί άλλοι):

New Order - Crystal

(ερώτηση: ποιοί είναι αυτοί που τραγουδάνε στο βίντεο κλιπ?)
Αργότερα θα ποστάρω και κάποια παλαιότερά τους κλασσικά (και καλύτερα κατά τη γνώμη μου).


Aπό wikipedia :


QUOTE
The video, directed by Johan Renck (otherwise known as Stakka Bo) does not feature New Order; instead, it depicts a younger band miming to New Order's music and words. At the end, a large number of people coming on stage towards the end to pull them off stage.

The fictional band is named "The Killers" (the name appears on the bass drum in the video). This name later inspired a real band of the same name, who lifted a number of elements of the layout of the set in the "Crystal" video for the their own video "Somebody Told Me". In 2005, at Scotland's T in the Park festival, New Order performed the song with The Killers' frontman Brandon Flowers singing the main vocals in a guest performance.


Kαι έτσι εξηγήται πως αντιγράψανε κάργα το βίντεο κλιπ του somebody told me. smile.gif
apkat
Nina Simone-Just in Time.


Words are very unnessecary
Gravedigger
1 εκπληκτικό τραγούδι με εκπληκτικό στίχο.Από το καλοκαίρι μέχρι τώρα δεν έχω σταματήσει να το ακούω,ειδικά την τελευταία περίοδο... sad.gif

Sum 41-With Me

Invalid Video Link
dizzy_fingers
Apkat, είσαι άξιος αγόρι μου 41.gif .
rchos
επειδη ειμαι σε μια φαση νοσταλγιας αυτη τη στιγμη θα ποσταρω ενα απο τα αγαπημενα μου τραγουδια που μου θυμιζουν διαφαρα.

Invalid Video Link

δεν εβαλα το βιντεο κλιπ γιατι αυτη τη στιγμη αυτο το βιντεακι εχω κολλησει και βλεπω(η νοσταλγια που λεγαμε).
rchos
μιας και βγαινει αυριο η ταινια στους κινηματογραφους ας βαλω και εγω πρωτη και τελευταια ισως φορα τραγουδι των sabbath ετσι για αλλαγη.



το βιντεακι μην το κοιτατε.το τραγουδι εχει σημασια.

I AM IRONMAN
Xaroumenos loukoumas
Ωραίος ο Rchos
apkat
Eξαιρετικα αφιερωμενο λογω ημερας απο τον μεγαλο Μανο Λοιζο..

Μανος Λοιζος-1η Μαιου
rchos
απκατ αγωνιστικους χαιρετισμους οπου και να βρισκεσαι!

παρτε και το καινουριο σινκγλ των coldplay

Coldplay - Violet Hill

αν δεν κανω λαθος μπορειται να το κατεβασεται δωρεαν προς το παρον απο το σαιτ της μπαντας.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.