Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Το topic της Μουσικής
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα αποδυτήρια > Τέχνες και θεάματα
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87
Pierce
τι δεν καταλαβαινεις δηλαδη; ελληνικα μιλαω. δεν τα εχεις ανεβασει σωστα ,δεν κατεβαινουν, τα λινκ που δινεις ειναι νεκρα
sihainas
Λοιπόν εγώ σήμερα ανακάλυψα 2 συγκροτήματα... το ένα λέγεται lactophobia και αν και δεν είναι τίποτα το σπουδαίο ένα τραγούδι τους μου άρεσε και είναι το Yeah ! το οποίο μπορείτε να ακούσετε από εδώ: http://www.last.fm/music/lactophobia/_/Yeah+%21

Στο πρώτο link μπορείτε να βρείτε και τα album του τα οποία μπορείτε να κατεβάσετε for free

Το δεύτερο συγκρότημα είναι οι Frozen Silence οι οποίοι παίζουν μία χαλαρή instrumental μουσική... ότι πρέπει για τέτοιες ώρες... όπως και στα πρώτα link έτσι κι εδώ θα βρείτε όλόκληρα albums for free

Τέλος πριν λίγο καιρό ο φίλτατος lexx με βοήθησε να ανακαλύψω κι εγώ τους Piano Magic... με τους οποίους έχω κολλήσει αρκετά τον τελευταίο καιρό.. αξίζει να τους ρίξετε μια ματιά...

ps. Last.fm rulez.
Ginobili
Εγώ έχω να προτείνω αυτούς.... wink.gif (Dream Evil)
Το συγκεκριμένο κομμάτι...με έχει καταπλήξει.







Όπως και αυτό μου αρέσει πολύ: ("Ψηλά στο μέτωπο")


Ginobili
Αυτοί εδώ όμως είναι ΘΕΟΙ!!!


The Gods Made Heavy Metal

Invalid Video Link



Battle Hymn




Kings Of Metal

Invalid Video Link
sihainas
Καιρό είχα να βάλω Guns N' Roses... οπότε για να εγκαινιάσω το νέο έτος βάζω ένα από τα κορυφαία κομμάτια τους...


Guns N' Roses - Estranged

Πάρτε κι ένα Χριστουγεννιάτικο..


Queen - Thank God it's Christmas


Καλή Χρονιά σε όλους... biggrin.gif
PanosIlio
Λιγάκι, ας πούμε ψυχεδέλεια, έτσι για να πάει καλά ο χρόνος.

Κρίμα δεν μου φορτώνει το video, δείτε τουλάχιστον έτσι http://www.youtube.com/watch?v=bpV5InLw52U
Keyser_Soze
Ένα από τα αγαπημένα μου τραγούδια, το Killing the Blues, από το τελευταίο άλμπουμ-έπος του ανυπέρβλητου Robert Plant (η "φωνή" των Led Zeppelin ιερόσυλοι!! tongue.gif) με την εκπληκτική Alison Krauss, Raising Sand. Αν όχι το κορυφαίο άλμπουμ του 2007, τότε αναμφίβολα μέσα στο τοπ-5 για μένα. Το έχω βάλει στο repeat και το έχω ακούσει δεκάδες φορές και κάθε φορά που το ακούω με στέλνει απευθείας στον παράδεισο.


Και μιας και μίλησα για κορυφαία άλμπουμ του 2007, ορίστε ένα τοπ-10 με τυχαία σειρά κατάταξης:

1. Robert Plant & Alison Krauss - Raising Sand
2. Paradise Lost - In Requiem
3. The Ocean - Precambrian
4. Serj Tankian - Elect the Dead
5. Apocalyptica - Worlds Collide
6. Ministry - The Last Sucker
7. Machine Head - The Blackening
8. Porcupine Tree - Fear Of A Blank Planet
9. Symphony X - Paradise Lost
10. Και τελευταίο, η μοναδική ελληνική δουλειά που μου κίνησε το ενδιαφέρον (αν δεν πολυασχολούμαι με τα "εγχώρια" προϊόντα smile.gif ) Γιαννης Αγγελάκας & Νίκος Βελιώτης - Πότε Θα Φτάσουμε Εδώ (Αυτό το άτιμο το Θέλω Να Είμαι Η Μουσική είναι απλά τέλειο)

Και τέλος η τεράστια έκπληξη φέτος για μένα... Coheed and Cambria - No World For Tomorrow. Απίστευτο άλμπουμ από ένα μάλλον παγκοσμίως άγνωστο γκρουπ. Εμένα πάντως με ταρακούνησε για τα καλά. Μέσα σε αυτά που ακολουθούν την παραπάνω 10άδα. Ορίστε και μία γεύση με το τραγούδι The Running Free:
Gravedigger
QUOTE(Keyser_Soze @ Jan 6 2008, 00:11 ) *
Και τέλος η τεράστια έκπληξη φέτος για μένα... Coheed and Cambria - No World For Tomorrow. Απίστευτο άλμπουμ από ένα μάλλον παγκοσμίως άγνωστο γκρουπ. Εμένα πάντως με ταρακούνησε για τα καλά. Μέσα σε αυτά που ακολουθούν την παραπάνω 10άδα. Ορίστε και μία γεύση με το τραγούδι The Running Free:

Το βιντεάκι δεν παίζει...
Δεν νομίζω να είναι τόσο άγνωστοι!Στην Αμερική τουλάχιστον τους ξέρουν.Τώρα στην Ελλάδα χλωμό!Πάντως έχουν κάνει πολύ καλή δουλειά...!
sihainas
Εγώ δεν τους ήξερα...αλλά αν σκεφτείς ότι στο last.fm έχουν 12,480,419 plays τότε όντως δεν είναι και τόσο άγνωστοι... ενδεικτικά να αναφέρω ότι οι Black Sabbath έχουν "μόλις" 9,672,350 plays
KobeBryant
Χθες πηγα στον Ζυγο οπου τραγουδανε οι Παπακωνσταντινου Μαχαιριτσας Μπουλας Σταροβας Ζουγανελης.
Δεν πηγαινω σε τετοια κεντρα διασκεδασης και αυτοι ηταν ο μονος λογος που επελεξα να παω.
Παιδια ηταν φοβερο!!! Καλα τραγουδια αλλα και πολυ χαβαλες. Ειδικα οι Σταροβας Ζουγανελης και Μπουλας τα εδωσαν ολα ειχαμε πεθανει στο γελιο. Πραγματικα αξιζει να πατε .. τοσο απο πλευρας μουσικης, οπου ολα τα τραγουδια τα οποια ακουστηκαν ηταν ολα ''ενα και ενα'' αλλα και απο την αποψη οτι ειναι κατι διαφορετικο απο αυτο που παρουσιαζουν τα υπολοιπα κεντρα με τους λαικους τραγουδιστες και τα λουλουδια να πεφτουν βροχη. (Δυστηχως το προγραμμα τελειωνει γυρω στις 25 Ιανουαριου)
dizzy_fingers
Πάνω στην ώρα ήρθες...
Πρόσφατα άκουσα (τα καλύτερα) για αυτούς και το σκέφτομαι σοβαρά να πάω.
Τιμή εισιτηρίου?
KobeBryant
Η εισοδος για το μπαρ ειναι νομιζω 20€. Εμεις ειχαμε κλεισει τραπεζι οπου ηταν 90€ το κρασι(για 2 ατομα). Παντως ηταν η μονη φορα που δεν λυπηθηκα που εδωσα τα λεφτα μου σε τετοιο μαγαζι
Pierce



και συνεχιζω με ελληνικο ροκ και πιο συγκεκριμενα με το βουτια απο ψηλα απο τους ενδελεχεια. πραγματικα πολυ ωραιο κομματι( το λεει καποιος που δεν εχει σε ιδιαιτερη εκτιμηση γενικα την ελληνικη ροκ σκηνη...)
rchos
Radiohead - Jigsaw Falling Into Place



για ακομη μια φορα οι Radiohead κανουν το θαυμα τους!φανταστικο κομματι.με ολο το καινουριο cd δεν εχω ασχοληθει ακομη.παντως το πρωτο δειγμα πολυ πολυ καλο.εχω κολλησει.
sihainas
Το I let love in ήθελα να βάλω το οποίω ακούω όλη μέρα σήμερα όμως δεν το βρήκα...δεν βαριέσαι...κι αυτό κομματάρα είναι!


Nick Cave and the Bad Seeds - Do you love me?

biggrin.gif
PanosIlio


Deep Purple - Space Truckin

Μια πολύ καλή εκτέλεση ενός από τα αγαπημένα μου τραγούδια από το αγαπημένο μου συγκρότημα smile.gif
thrylos7
Έτσι, έτσι! smile.gif Αν και το βίντεο μου το βγάζει no longer available. Περιμένω ν' αποκαταστήσεις την τάξη! tongue.gif
PanosIlio
Δεν ξέρω τι παίζει, περίεργο. Αν πας εδώ http://www.youtube.com/watch?v=1YPijSWJmsE το παίζει κανονικά το βίντεο blink.gif

Ας δοκιμάσουμε αυτό, είναι το ίδιο απλά άλλο upload

Bonzo
Όλο το καινούργο Album των radiohead είναι πολύ καλό. Εκτός από το συκεκριμένο τραγούδι πολύ καλά είνια και το reckoner και το 15 steps. Και τεράστιο βήμα η πώληση του album σε όποια τιμή θέλεις μέσω internet.
rchos
χτες ενω οδηγουσα καποια στιγμη το βραδυ και εψαχνα στο ραδιοφωνο ακουσα εναν γνωριμο ηχο.πορωθηκα και ολο το βραδυ σπιτι μετα ακουγα μονο αυτο το τραγουδι!ειχα καιρο να το ακουσα αν και αυτο εχει υπαρξει ο μακροβιοτερος ηχος κλησεις μου σε κινητο μαζι με ενα ακομη.

Iron Maiden-The trooper



σημερα ξαναγυρισα στα δικα μου.nantes-beirut.


μιας και το ανεφερα το αλλο που εχει υπαρξει σαν ηχος κλησης ιδιο χρονο στο κινητο μου ειναι αυτο

Dr. Dre, Snoop Dogg - Still D.R.E.


το αγαπημενο μου απο το ειδος και απο τα πολυ λιγα που με εχουν κανει να κολλησω.
sihainas
χαχα τις τελευταίες μέρες είχα κολλήσει κι εγώ με τον trooper biggrin.gif

Btw μιας και πιάσαμε τους ήχους κλησης... εμένα μακροβιότερος μάλλον ήταν το Rainbow in the dark του Dio



Και από κοντά έρχεται ο τωρινός μου ήχος... Touch Me - The Doors



77.gif
apkat
Ειναι απιστευτη τελικα αυτη η Τορι..Καθε φορα που ακουω εναν δισκο της παθαινω ολο και πιο πολυ πλακα.Μοναδικο ταλεντο και συγκλονιστικη φωνη.Κριμα που δεν ειχα παει στην συναυλια το καλοκαιρι.Σπυρο εσυ δεν ειχες παει;;Πως σου ειχε φανει απο κοντα;;

Τori Amos-Little earthquakes



Tori Amos-Me and a gun

Invalid Video Link
dizzy_fingers
QUOTE(apkat @ Jan 15 2008, 13:42 ) *
Σπυρο εσυ δεν ειχες παει;;Πως σου ειχε φανει απο κοντα;;

Σειρήνα.
Αυτήν είχε ο Όμηρος στο μυαλό του όταν έγραφε την οδύσσεια...
apkat
biggrin.gif
Σωστη λεξη.Ακουγωντας το φιναλε του Litlle earthquakes αυτο ακριβως σκεφτηκα και γω.. tongue.gif
dizzy_fingers
Την επόμενη φορά που θα έρθει πάμε να τη δούμε μαζί.
Αξίζει σε live, έχει πολύ επιβλητική παρουσία (παρά το μικρό μπόι της).
Pierce
ας συνεχισουμε με τα ringtones.
εμενα το μακροβιοτερο( 2+ χρονια) ηταν το εκπληκτικο theme song απο το beverly hills cop (χωρις τον ενοχλητικο βατραχο )



τωρα εχω το mr brightside (πρωτοτυπο laugh.gif )
rchos
το σημερινο μου ringtone ειναι μια επιστροφη στα παλια.πολυ παλιο αγαπημενο τραγουδι που μου το θυμισαν πριν λιγο καιρο και το βαλα σαν ηχο κλησης.

Kaoma - Lambada


ειναι το πρωτο τραγουδι που κυριολεκτικα ειχα κολλησει.ημουν 4-5 χρονων τοτε και για πανω απο εναν χρονο δεν μπορουσα να κοιμηθω αν δεν το ακουσω πρωτα 2-3 φορες.την ειχα λιωσει την κασετα.
επιστροφη στα παιδικα χρονια λοιπον!
dizzy_fingers
Η κλασσική κασέττα με την τύπισσα με το κόκκινο φόρεμα απ΄έξω?
Same here...
PanosIlio
Από ringtone, το μακροβιότερο είναι αυτό

Coldplay - Clocks


αλλά λίαν συντόμως θα το αλλάξω με αυτό που απλά τα σπάει, απλά πρέπει να βρω χρόνο για να το κόψω/ράψω όπως θέλω tongue.gif
Focus - Sylvia
PanosIlio
Επειδή αυτό το topic μου αρέσει πολύ λέω να βάλω και τα 2 πρώτα, στην κυριολεξία, τραγούδια που με έκαναν να αγαπήσω την rock μουσική όταν ήμουν στα πρώτα χρόνια της εφηβείας, γύρω στο 1992-1993.

Guns 'n' Roses - Paradise City



Nirvana - Smells like teen spirit

PanosIlio
Σόρυ που μονοπωλώ το θέμα αλλά το άκουγα και είπα αμαρτία είναι να μην το βάλω, καταπληκτικό τραγουδάκι

Saxon - Princess of the Night

sihainas
Εμένα την Ροκ μουσική μου τη σύστησε στην 5η δημοτικού ένας συμαθητής μου που μου έδωσε μία κασέτα με κλασσικά τραγούδια όπως:


Scorpions - When the Smoke is going down το οποίο ήταν το αγαπημένο μου στην κασέτα αν και ήταν κομμένο γιατί άλλαζε μεριά sad.gif


Deep Purple - Highway Star

Και άλλα πολλά κλασσικά...δυστυχώς πλέον αυτή η κασέτα αγνοείται...θα ήθελα να την έχω φυλάξει αλλά δεν πειράζει...
Bonzo
Τι πραγματικά απίστευτο Video clip. είχε ανοίξει παλιότερα θυμάμαι ένα τοπικ με τα καλύτερα VC. Νομίζω ότι αυτό άξιζε μια θέση.

Radiohead - 2+2=5

PanosIlio
Το τι μουσική ακούω φαίνεται από παραπάνω post μου εδώ αλλά έχω κολλήσει τώρα τελευταία με αυτό εδώ το κομματάκι, μιλάμε για πολύ κόλλημα, και όχι μόνο εγώ αλλά πολύς κόσμος, τι πράμα και αυτό...

Frankie Valli & the Four Seasons - Beggin (Pilloski re-mix)

PanosIlio
Άλλη μία κομματάρα από Deep Purple

Smooth Dancer

rchos
οπως εγραψα και στο αντιστοιχο τοπικ μολις ειδα το zodiac.εντυπωσιασμενος οπως ημουν απο την ταινια την ωρα που εφταιναν οι τιτλοι τελους παιζει ενα τραγουδι που μου κεντρισε πολυ το ενδιαφερον.το εψαξα το βρηκα και κολλησα.το κομματι ειναι το ακολουθο:

Donovan - Hurdy Gurdy Man
Invalid Video Link


τον καλλιτεχνη δεν τον ηξερα αλλα απο το λιγο που ειδα γενικα δεν νομιζω να μου προσφερει αλλες εκπληξεις.παντως αυτο το κομματι με κολλησε!
spysta
ΤΟ ΑΠΟΛΥΤΟ SONG!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! smiley.gif smiley.gif
RESPECT!!!!!!!!!!!!!!! 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif
ΘΕΙΚΟ!!!!!!!!!!!!!!!!! 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif
ΘΑ ΛΙΩΣΕΤΕ ΣΤΟ ΓΕΛΙΟ!!!!!
Απλα ακουστε στοιχο!!!!!!!
icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif
Peter Nalitch - Guitar

KobeBryant
ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif

Τα χορευτικα και τα δεντρακια που περνουσαν ηταν ολα τα λεφτα!!!!!!! biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
KobeBryant


apkat
Σε πολυ Ελληνικη διαθεση τον τελευταιο καιρο..ΔΕν μπορω να σταματησω να ακουω τραγουδια οπως τα παρακατω..Το παραπονο θα θελα να μην το βρω απο την εκπομπη του Λαζοπουλου αλλα σε τετοια ποιοτητα μονο εκει ηταν...

Το Παραπονο-Ελευθερια Αρβανιτακη


Κουτση κιθαρα-Δημητρα Γαλανη
morfi
(GGGGG-Unot tongue.gif ) Το συγκεκριμένο κομμάτι είναι το καλύτερο από το τελευταίο του άλμπουμ και από τα καλύτερα που έχει βγάλει.

50 Cent feat. Akon - I'll Still Kill
kostasvc15
Δεν ακουω παρα πολυ ξενο χιπ χοπ σε σχεση με το ελληνικο αλλα αυτο ειναι πολυ καλο κομματι
Pierce
κομματακι κολλημα ευγενικη χορηγια του σοφου. Το γκρουπ δεν μου αρεσει ιδιαιτερα αλλα το σονγκ ειναι βαρβατο
motorhead-god was never on your side
sihainas
Τώρα τελευταία έχω (ξανα)κολλήσει με τους Muse... και κυρίως με το:


Muse - Sunburn

77.gif
apkat
Σταθερα σε Ελληνικο mood..

Θηβαιος Χρηστος-Ο Αμλετ της Σεληνης

Θηβαιος Χρηστος-Δεν ειμαι αλλος

Μητροπανος Δημητρης-Παντα γελαστοι
rchos
α ρε σιχαινας κολλησα με muse.καλα οι motorhead στο κομματι αυτο ειναι φοβεροι!γενικα με λιγες εξαιρεσεις δεν μαρεσουν τα κομματια τους!

και παμε σε ενα τραγουδι που το κανω δωρο σε αναζ




και ενα αφιερωμενο σε ολο τον αντρικο πλυθησμο!



ΟΛΕΣ
Air Kef
Οτι και να πουμε για τους Muse ειναι λιγο.

Το αγαπημενο του συγκροτημα.
Το τελευταιο τους album ηταν αξια συνέχεια των 3 προηγούμενων.
Απιστευτοι και στο live τους πριν 4 μηνες.

Αυτη την περιοδο ετοιμαζουν το νεο τους cd. smile.gif


Rcho7, απλα εγραψες. Το τραγουδι-στιγμα των ημερων.
PanosIlio
Τι κομματάρα των Motorhead, δεν το είχα ξανακούσει, καταπληκτικό, ήδη βρήκε το δρόμο του για το myspace μου, το σκληρό μου και το mp3 μου biggrin.gif
thrylos7
Οι Motorhead είναι τεράστιοι ρε! Το κατέχουν...

Σήμερα είχε socrates και blueswire λίγο έξω από την πόλη, αλλά δεν μπόρεσα να πάω... κρίμα...

Ένα κομμάτι από Deep Purple (ναι, οι φούρνοι είναι όλοι μια χαρά), που ήθελα να το βάλω εδώ και καιρό, αλλά τη συγκεκριμένη στιγμή μ' εκφράζει κάπως το όλο κλίμα...
(Είναι μάλλον η πιο υποτιμημένη κομματάρα του συγκροτήματος... )
(δεν υπάρχει βίντεο)

This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.