Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Το topic της Μουσικής
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα αποδυτήρια > Τέχνες και θεάματα
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87
Alexmei
QUOTE (The Warlus @ Jul 8 2011, 12:35 ) *
Ωπ ωραίος ρεεεε!!
Ότι θες ζήτα!!!!


Κατά τα άλλα....


ΚΛΑΜΑ



ΤΕΛΕΙΟ ΕΤΣΙ? ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΓΙ ΑΥΤΟ ΤΟ LIVE. ΟΣΟΙ ΔΕΝ ΤΟ ΕΙΔΑΝ, ΑΣ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ ΤΟ DVD.

Όσο για την οργάνωση από πλευράς "Ελλάδας" στο θέμα "no smoking, camera and mobiles" αστε το καλύτερα... ρεζιλομένα κουρούμπελα. Ενώ στην είσοδο απλά σε ρωτούσαν αν εχεις κατι απο τα 3 μαζί σου, σου λέγανε οτι θα εχει ελεγχο μέσα και μετά αφού δν ειχε έλεγχο, έκανες ότι γούσταρες... Δίπλα μου ακριβώς 2 "παιδιά" που κάνανε μπάφο να μας εχουν πεθάνει στη μπίχλα. Αλλα δεν γ@μι*ται. WATERS ΡΕ!
sihainas
Κινητά...ντουμάνι...ποιος χέστηκε...αυτό που ξέρω εγώ είναι ότι...δεν έχω ανατριχιάσει τόσο πολλές φορές μέσα σε 2 ώρες ποτέ πάλι... τίποτα...δεν έχω να πω κάτι... όσοι δεν έχετε ήδη...ψάξτε βρείτε εισητήρια για τις επόμενες...
The Warlus
Θα τα πει ο Πηρς για εμένα,εγώ ακόμα κλαίω
Ginobili
SG3ptshooter


biggrin.gif
aegeansheed
Xaroumenos loukoumas
Pierce
QUOTE (The Warlus @ Jul 9 2011, 02:41 ) *
Θα τα πει ο Πηρς για εμένα,εγώ ακόμα κλαίω

Ακομα και η Ελληνικη γλωσσα Μητσαρα ειναι φτωχη για αυτο που ειδαμε..... Ακουω ξανα και ξανα το cd και μου ερχονται οι εικονες απο εκεινο το βραδυ.... Σκεφτομαι σοβαρα να ερθω και αυριο ξανα


Air Kef
Paizoyn tickets για αύριο δλδ;

δεν βρηκα καπου γ***ώ
Air Kef
Και απαντάω στον εαυτό μου - ναι υπάρχουν και μάλιστα χωρίς ουρά κτλ.!!
priest
ειναι τρελος ειναι τρελος ο καραφλος...

Phil Laak


Και φουλ για τα μπιτσόμπαρα
Magnus92



Μπαρμπα Γιαννη - Νοικοκυρη !!!
24.gif 24.gif 24.gif 24.gif 24.gif 24.gif 24.gif 24.gif 24.gif
SoKRaM
Xaroumenos loukoumas

Είναι και Έλληνες αυτοί!
berry
berry
The Warlus
a bullet for your head
Το 'χω λιωσει εδω και 2 μερες αυτο το τραγουδι... biggrin.gif

SoKRaM
SG3ptshooter
QUOTE(SG3ptshooter @ May 5 2011, 17:11 ) *
To cd που ακούω με πιο καμμένη διάθεση είναι το Nightfall in Middle-Earth πάντως.. Είμαι ικανός να πάω και σε medieval fair με λινή σκελέα σαν τον Σέλντον άμα το έχω άκουσει και έχω πορωθεί..

cool.gif



-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Πέρασε απαρατήρητο αυτό από το τελευταίο σιντάκι που με άρεσε πολύ:
Leon_cp3
Δε το βάζω στο τόπικ της ραπ γιατί ξέρω ότι σπάνια παρακολουθείται και κάτι τέτοια διαμαντάκια δεν έχουν στενούς περιορισμούς ειδών. Σύγχρονο έπος από Atmosphere,αξίζει μια ματιά.
SoKRaM
berry
ωραιος ο σοκραμας

εγω ειμαι σε πιο καλοκαιρινη διαθεση

berry
morrison
Ενα mix απο 3 κλασικα κομματια που ακουω ολη μερα σημερα για καποιο λογο.



morrison
QUOTE
Νεκρή στο διαμέρισμα της η Amy Winehouse

http://www.newsbeast.gr/lifestyle/arthro/2...amy-winehouse-/

Kριμα πραγματικα.Ηταν τοσο νεα αλλα και τοσο αυτοκατστροφικη.
Leon_cp3
QUOTE(morrison @ Jul 23 2011, 19:48 ) *
http://www.newsbeast.gr/lifestyle/arthro/2...amy-winehouse-/

Kριμα πραγματικα.Ηταν τοσο νεα αλλα και τοσο αυτοκατστροφικη.


Kρίμα,το δύστυχο είναι ότι το περιμέναμε ότι θα συμβεί σύντομα ή πιο σύντομα (σε αυτή την περίπτωση δε ταιριάζει το "αργά ή γρήγορα"). Από τις πιο όμορφες neo soul φωνές,μέ δύο από τους αρτιότερους πιθανόν τέτοιου είδους δίσκους της προηγούμενης δεκαετίας. R.I.P.
SoKRaM
φευγα κατασταση




Υ.Γ. Νταξ τι να πουμε για την Winehouse? Το παθαινουν αυτο καμια φορα τα πρεζακια που πινουν και τα συνδιαζουν με αλκοολ κιολας. Κριμα γιατι ηταν φωναρα απο τις λιγες.
Myria
Άλλο ένα αντίο...




morrison
Princess Amy ετσι οπως πρεπει να την θυμομαστε...




morfi
Άσμα.

SG3ptshooter
QUOTE(morrison @ Jul 24 2011, 03:07 ) *
Princess Amy

let's face it, η Winehouse ήταν ένα διαλυμένο άτομο που δε μπορούσε να διαχειριστεί ούτε στο 5% όποιο ταλέντο είχε, που θα μείνει στην ιστορία για 5 χιτς κι ένα δίσκο, που 3 χρόνια τώρα ασχολούμασταν με το πόσο απαράδεκτη ήταν η κατάστασή της κι όχι τη μουσική της, που αν πηγαίναμε σε ένα λάιβ της θα γουστάραμε μόνο στα 10 δευτερόλεπτα που δε θα μουρμούραγε κοιτώντας το πάτωμα.. Και ήταν και μπάζο.

Αλλά ήταν η αγαπημένη μου τραγουδίστρια της περασμένης δεκαετίας. Ναι, πάνω και από τις classy κοκκινομάλλες. tongue.gif Η φωνή της και το ύφος της ερμηνείας της έβρισκε κέντρο ακριβώς σε μένα. Είχα πάρει το σιντί μόλις άκουσα σε 10 μέρες μέσα τα Back to Black και το You know I'm no good. Έχω βγάλει έναν πολύ ωραίο χωρισμό πίνοντας κάτι achaia clauss και κοιτώντας το ταβάνι με Amy και Johnny Cash στο repeat..

Προφανώς και έχει μπει παντού το Back to Black αυτές τις μέρες, προφανώς και έχει ποσταριστεί λίγο πιο πάνω, αυτό είναι το κομμάτι σταθμός της..
Γι' αυτό θα βάλω το άλλο personal favourite:

κάποτε μου φαίνοταν αστείο που ήταν λιώμα σε σημείο που δε μπορούσε να μιλήσει για το κομμάτι που επρόκειτο να πει..

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Αυτό το φθινόπωρο αναμένουμε Peppers, Opeth, Mastodon, Meshuggah τόσα μα τόσα ωραία πραγματάκια που ξεχνάω αυτή τη στιγμή.. (Gojira, Megadeth, Anthrax, Moonspell, Epica θυμήθηκα μέχρι να τελείωσω το ποστ)
Αλλά το άλμπουμ που καίγομαι να ακούσω είναι το follow up στο The Formation of Damnation. Αναρωτιέμαι αν ήταν τόσο καλό το τελευταίο ακριβώς επειδή οι Testamentαράδες είχαν 9 χρόνια μπροστά τους -όσα κι αν πέρασαν- ή αν θα έρθει ένα follow up που θα ισοπεδώσει τα πάντα στο πέρασμά του και θα στείλει όλα τα γατάκια για ύπνο... Θέλω πάρα πολύ να συμβεί το δεύτερο..

και να έρθουν τον Ιούνη του 12 σε trashfest με Exodus και Suicidal Angels.. Kαι πριν ξυπνήσω να ανέβει κι ο Gerre στη σκηνή ξανά παχύδερμο γιατί ήταν πιο cult biggrin.gif
(καλά που δεν είμαι ο Morrison γιατι θα ζήταγα και πάλη με Chuck Billy cool.gif )
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Πως διάολο κατάφερε ο Steve να γίνει τόσο φίρμα που πλέον είναι χιπστεριά να τον αναφέρω; Αγαπάμε:

they faaall, faaall to the ground...

στο δεύτερο το riff, pierce21 και λοιποί topgearολόγοι, το παίζει με το τετράχορδο φτιαγμένο με βάση τάσια Morris Minor που παρουσίασε όταν είχε έρθει καλεσμένος.
berry
SoKRaM
Οσοι ασχολουνται με Dubstep

Myria
frenchman7
Αγαπημένο...

http://www.youtube.com/watch?v=fT1Sa91N75E
SoKRaM




Βαλτε τα να παιξουν ταυτοχρονα και στο δευτερο τραγουδι χαμηλωστε τη φωνη. Γυρω στη μεση ισως λιγο περισσοτερο. banana.gif banana.gif banana.gif banana.gif banana.gif banana.gif banana.gif banana.gif banana.gif banana.gif banana.gif banana.gif banana.gif banana.gif banana.gif banana.gif banana.gif banana.gif banana.gif banana.gif banana.gif banana.gif
rchos
το νεο hit

berry
berry
SoKRaM
Αλλο ενα Dubstep

berry
rchos
ο μεγιστανας TUS

The Warlus


Μου έχει πάρει τα μυαλά ο αλήτης,ακόμα και σήμερα,το 2011!!!
rchos
QUOTE(The Warlus @ Aug 2 2011, 21:03 ) *


Μου έχει πάρει τα μυαλά ο αλήτης,ακόμα και σήμερα,το 2011!!!


που ειναι τα κουμπια like οταν τα χρειαζεσαι....
sihainas
Hugh Laurie - St James Infirmary

Ωραίος ο Dr. House... φαινόταν ότι το κατέχει...
The Warlus
Μιλάμε έχω καεί με Scorpions ε,I'm goin' mad σε λλλέω ψηλλλέεεεεεε
Magnus92
Εγώ, πάλι, καεί μ αυτό ( οσο μπορει να καει καποιος με κατι τετοιο...)




ΥΓ Τς τς... Μπανάρετε τον απο πανω tongue.gif
The Warlus
Ουυυ μωρή λουμπίνα!

Μόνο Uli Jon Roth και Michael ρε!

Και έχω την εντύπωση ότι ήρθε η ώρα να τους δω ζωντανά rolleyes.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.