Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Το topic της Μουσικής
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα αποδυτήρια > Τέχνες και θεάματα
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87
sihainas
QUOTE(klearxos @ Jan 22 2007, 03:11 AM) *
Καλησπερα.
Μια ιστορια για το Ζειμπεικο-για οσους ισως δεν το ξερουν-ειναι η παρακατω:
Ο Σαββοπουλος παιδευοταν για χρονια να κανει ενα καλο λαικο τραγουδι μιας και ειχε σχεδον γραψει κατι καλο σε ολα τα ολα ειδη της Ελληνικης μουσικης. Γραφει το τραγουδι, το πηγαινει στη Σωτηρια Μπελλου η οποια αρχικα ειναι διστακτικη γιατι ακριβως ο Σαββοπουλος δεν ειναι λαικος συνθετης. Τελικα αρχιζουν να γραφουν, και στο τελος ενας ικανοποιημενος Σαββοπουλος δεχεται τα συγχαρητηρια της Μπελλου για ενα πολυ καλο ΡΟΚ κομματι!



Αφεντικό... στην έκδοση που έχω εγώ τώρα (αυτή του Μητροπάνου από την συλλογή Υπάρχει και το Ζειμπέκικο) το Ζειμπέκικο... είναι ζειμπέκικο... αν βρω και την αυθεντική έκδοση (κάπου την είχα αλλά τώρα δεν την βρήσκω) θα δω αν είναι όντως...
klearxos
Προφανως φταιω εγω γιατι δεν εγραψα σωστα την ιστορια. Δεν ειπα πως το Ζειμπεκικο ειναι ροκ κομματι. Προφανως η Μπελλου με την ιστορια της και τη διαδρομη της στο ρεμπετικο δεν το θεωρησε τοσο λαικο κομματι,οποτε ειπε οτι αφου δεν ειναι λαικο ε τοτε θα ειναι ροκ. Ο Σαββοπουλος βεβαια ξενερωσε λιγακι μιας και οπως ανεφερα αρχικα πιστευε οτι τα ειχε καταφερει και σε αυτο το ειδος μουσικης-οπου οντως το καταφερε!
sihainas
ότι και να 'ναι πάντως είναι καταπληκτικό τραγούδι...και αυτό είναι που έχει σημασία... tongue.gif
apkat
QUOTE
Αφεντικό... στην έκδοση που έχω εγώ τώρα (αυτή του Μητροπάνου από την συλλογή Υπάρχει και το Ζειμπέκικο) το Ζειμπέκικο... είναι ζειμπέκικο... αν βρω και την αυθεντική έκδοση (κάπου την είχα αλλά τώρα δεν την βρήσκω) θα δω αν είναι όντως...


Το κομματι παραδοξως εχει πολλα στοιχεια ροκ(στην αρχικη εκδοση που τραγουδαει μονο ο Σαβοπουλλος και οχι η Μπελλου)..Αν δεν το εχεις sihainas απο αυτην την εκτελεση βρες το οπωσδηποτε..Συγκλονιστικο απλα!

QUOTE
Μπορεις να εξηγησεις λιγο παραπάνω σε παρακαλω τι εννοεις με την ασυνέπεια με τα ιδια του τα τραγουδια;


Ειναι μια γενικοτερη σταση ζωης που διακρινεις απο κινησεις,συνεντευξεις του κλπ..

Για παραδειγμα πριν 2 χρονια ημουν στο Ηρακλειο και ο Βασιλης εκανε συναυλια στον χωρο των ΤΕΙ (δηλαδη φοιτητικο χωρο) με εισιτηριο 30€ ..Παλιοτερα συναυλιες σε πανεπιστημιακους χωρους με τον βασιλη(και τον καθε Παπακωνσταντινου) ηταν αυτονοητα δωρεαν κατι που για μουσικους με συνεπεια εξακολουθει να ισχυει..Εγω πχ εχω δει απο περσυ σε πανεπιστημιακους χωρους 3 συναυλιες δωρεαν..Φυσικα και δεν εχω απαιτηση να μην πληρωνω πουθενα αλλα οχι σε ενα φοιτητικο χωρο.Για μενα απαραδεκτο..

Επισης ξαναλεω οι κακιστες σχεσεις με τον Ασιμο και ο τροπος που καπηλευτικε τα τραγουδια του..Εχει οικιοποιηθει πλεον τα τραγουδια του και πλεον ουτε καν μπαινει στον κοπο να ανφερει οτι τα τραγουδια δεν ειναι δικα του αλλα του Νικολα..Δεν ειναι δυνατον να τραγουδας τον μπαγασα ενω ο Νικολας στο ειχε "απαγορεψει"(οχι νομικα φυσικα αφου ο Ασιμος με δικαστηρια ως γνησιος αναρχικος δεν ειχε σχεσεις αλλα ειναι γνωστες οι διαφωνιες τους και η αρνηση του Νικολα) και να μην αναφερεις καν το ονομα του..

Και ενω συμβαινουν ολα αυτα πριν απο 20 χρονια να εχεις τραγουδησει τραγουδια οπως ο Τσε η πρωτη Μαιου.Η σε εκφραζει το τοτε η το τωρα.Αυτο δεν ειναι ελλειψη συνεπειας κατα τη γνωμη σου;;
Air Kef
Ο Παπακωνσταντινου είχε έρθει Απρίλη 2005 στο ΤΕΙ Λάρισας για να στηρίξει την ΠΚΣ,προ εκλογών, με εισητήριο 10 Ευρώ (η ΔΑΠ για συσπείρωση είχε φέρει δωρεάν Αντζελα Δημητριου και Γιαννια,ελεος) και το καλοκαιρι στην Ναξο για λογαριασμο του Δήμου στο Δημοτικο γήπεδο με 20 ευρώ είσοδο.Τωρα πως στα ΤΕΙ Ηρακλειου είχε 30,φταίνε μάλλον οι μεσάζοντες..

Τις ιστορίες με τον Άσιμο που λες,δν τις ξέρω αλλα για να τις λες μαλλον έχεις δικιο..

Το καλοκαιρι που είχε έρθει στην Ναξο λοιπον,καπου στην μέση,μιλησε για το άρθρο 16,συμπαραστάθηκε στο φοιτητικο κίνημα που αγωνιζεται κτλ και τους αφιέρωσε τα δύο τραγουδια που λες,Τσε και 1η Μαίου..Ακομα τα τραγουδαει λοιπον..

Το μονο πράγμα που εχω δει στον Παπακωνσταντινου και δν μου άρεσε ειναι που τον ειδα στο Megalicious Chart Live με τον Γεωργαντα.Όχι ότι έχω κατι με τον Γεωργαντα,αλλα ειναι αυτος που προωθει,κατα κύριο λογο,τα σκουπιδια της Ελληνικης μουσικης..
sihainas
QUOTE(apkat @ Jan 22 2007, 08:11 PM) *
Το κομματι παραδοξως εχει πολλα στοιχεια ροκ(στην αρχικη εκδοση που τραγουδαει μονο ο Σαβοπουλλος και οχι η Μπελλου)..Αν δεν το εχεις sihainas απο αυτην την εκτελεση βρες το οπωσδηποτε..Συγκλονιστικο απλα!



Σε κάποιο cd το έχω αλλά που να ψάχνω τώρα tongue.gif
apkat
QUOTE
Τωρα πως στα ΤΕΙ Ηρακλειου είχε 30,φταίνε μάλλον οι μεσάζοντες..


Δεν ξερω ουτε εγω αλλα και μονο να το δεις αρκει για να σου χαλασει την γνωμη..

QUOTE
Το μονο πράγμα που εχω δει στον Παπακωνσταντινου και δν μου άρεσε ειναι που τον ειδα στο Megalicious Chart Live με τον Γεωργαντα


Αυτο δε το ξερα αλλα σκεψου ανθρωπο που αφιερωνει στους φοιτητες επαναστατικα τραγουδια και με ευκολια παει στον Γεωργαντα σε μια γελοια "μουσικη" εκπομπη(κατα τη γνωμη μου)
thrylos7
Ποιο devotion και ποιο tearin' out my heart... (εντάξει, καλά είναι κι αυτά)

Η νέα πώρωσή μου λέγεται blue jeans blues... Απλά τέλειο!

Ενώ το έψαχνα, το βρήκα τυχαία στον υπολογιστή μου.. άμα είσαι προνοητικός..

Απαραίτητη μια μπύρα κατά την ακρόαση, όπως θα συμβουλέψει και ο Air!
Air Kef
Oh yeah...

Μιλαμε το ακουγα(με) ολο το βράδυ..Και η μπύρα το συνόδευσε τέλεια..



I done ran into my baby
and finally found my old blue jean.
I done ran into my baby
and finally found my old blue jean.
Well, I could tell that they was mine
from the oil and the gasoline.

If I ever get back my blue jean,
Lord, how happy could one man be.
If I ever get back my blue jean,
Lord, how happy could one man be.
Cause if I get back those blue jean
you know, my baby be bringing them home to me.

77.gif

Με πώρωσε τοσο πολύ που έψαχνα για ομοια του στο emule για 1 ωρα αλλα ακομα ψάχνω..
Keyser_Soze
QUOTE
Η νέα πώρωσή μου λέγεται blue jeans blues... Απλά τέλειο!

QUOTE
Oh yeah...

Μιλαμε το ακουγα(με) ολο το βράδυ..Και η μπύρα το συνόδευσε τέλεια..



I done ran into my baby
and finally found my old blue jean.
I done ran into my baby
and finally found my old blue jean.
Well, I could tell that they was mine
from the oil and the gasoline.

If I ever get back my blue jean,
Lord, how happy could one man be.
If I ever get back my blue jean,
Lord, how happy could one man be.
Cause if I get back those blue jean
you know, my baby be bringing them home to me.

77.gif

Με πώρωσε τοσο πολύ που έψαχνα για ομοια του στο emule για 1 ωρα αλλα ακομα ψάχνω..

Σιγά τη μούφα ρε παιδιά... Ξενέρωτοοοοοοοοο... Από τις μεγαλύτερες πατάτες που έχω ακούσει. Ρε Νότη νόμιζα ότι είχες καλύτερο γούστο.

























Πλάκα κάνω... laugh.gif biggrin.gif tongue.gif Χαλάρωσε, μην αφρίζεις.
Απλά μου είπε ο Κεφ πόσο σου άρεσε αυτό το κομμάτι και είπα να σε δουλέψω λίγο.
Απίστευτο είναι άλλωστε το τραγούδι. Κομματάρα!
thrylos7
biggrin.gif

Μπα, σ' αυτόν άρεσε περισσότερο.. Εγώ τουλάχιστον άκουγα και κανένα άλλο ενδιάμεσα, σ' αυτόν όλα ξενέρωτα φαίνονταν... tongue.gif

Πφφ.. μόνο μια φορά το άκουσα σήμερα... Εντάξει, έβγαλα και τις νότες του μπάσου..
Keyser_Soze
Λοιπόν να σου προτείνω κομματάρα να πάθεις την πλάκα σου...;;;
Solitude - Black Sabbath
Πιθανότατα θα το έχεις κάπου χωμένο, οπότε ξέθαψε το και πωρώσου (εγώ τουλάχιστον πωρώθηκα)!
thrylos7
Δεν το έχω εδώ μαζί μου και δεν ξέρω αν το έχω ακούσει καν. Κι αν το έχω ακούσει, δεν το ξέρω ονομαστικά...

Να φανταστώ μπαλάντα είναι;
Keyser_Soze
Είναι σιγανό και αργό αλλα δε νομίζω να το λες μπαλάντα. Είναι απίστευτο πάντως. Ψάξε βρες το οπωσδήποτε...!!!
eftychia
Solitude - Candlemass νομιζω λεγεται Μανωλη.
Ξεκιναει I' m sitting here alone in darkness waiting to be free lonely and forlon I am crying??? Δεν ειναι σιγουρα Black sabbath αν λες αυτο.


Candlemass Solitude lyrics
I'm sitting here alone in darkness
waiting to be free,
Lonely and forlorn I'm crying
I long for my time to come
death means just life
Please let me die in solitude
Hate is my only friend
pain is my father
torment is delight to me
Death is my sanctuary
I seek it with pleasure
Please let me die in solitude
Receive my sacrifice
my lifeblood is exhausted
no one gave love and understanding
Hear these words
vilifiers and pretenders
and please let me die in solitude
Earth to earth
Ashes to ashes
Dust to dust

Αυτοι ειναι οι στιχοι αν ελεγες αυτο... Παντως αν οχι, ψαξτο θα σου αρεσει κι αυτο πολυ smile.gif
Keyser_Soze
Άλλο λέω εγώ.
Solitude από Black Sabbath από το άλμπουμ Master Of Reality.

Οι στίχοι είναι αυτοί:

My name it means nothing
my fortune is less
My future is shrouded in dark wilderness
Sunshine is far away, clouds linger on
Everything I posessed - Now they are gone

Oh where can I go to and what can I do?
Nothing can please me only thoughts are of you
You just laughed when I begged you to stay
I've not stopped crying since you went away

The world is a lonely place - you're on your own
Guess I will go home - sit down and moan.
Crying and thinking is all that I do
Memories I have remind me of you

Απίστευτοι στίχοι αν μη τι άλλο.

Θα το ψάξω όμως αυτό που λες εσύ.
Keyser_Soze
Τώρα τελευταία ακούω συνέχεια μια βλακεία που λέγεται Psycho Killer. Το τραγούδι είναι βασικά διασκευή από το ομώνυμο τραγούδι των Talking Heads και το έχει διασκευάσει ένα ελληνικό πρωτοεμφανιζόμενο συγκρότημα ελαφρώς άγνωστο, οι Psycho.
Επίσης έχω πωρωθεί απίστευτα (εδώ όμως πραγματική πώρωση) με το Love Reign O'er Me των Who (το έχω ξανά αναφέρει σε ένα προηγούμενο ποστ) αλλά σε διασκευή των Pearl Jam που είναι πιο δυνατό! Εκπληκτικό!
Τέλος έχω αρχίσει και ακούω πολύ Cure (τους οποίους ποτέ δεν είχα σε ιδιαίτερη υπόληψη) και μου αρέσουν αρκετά τα Lullaby, Friday I'm In Love και More Than This.
αεκτζού
Εγώ έχω αρχίσει να ακούσω Tool αν και είναι ανοικείοι για τα ακούσματα μου.Έχω ανακαλύψει και κάποια άλλα συγκροτήματα πολύ καλά.Αλλά το τραγούδι-πόρωση είναι το "Σαν πλανόδιο τσίρκο" του Μητροπάνου.Οι στίχοι είναι εκπληκτικοί!
sihainas
Εμένα πάλι τις τελευταίες μέρες με έχει κερδίσει ένα άλλο των Black Sabbath το Changes...


I feel unhappy
I feel so sad
I've lost the best friend
That I ever had

She was my woman
I loved her so
But it's too late now
I've let her go

I'm going through changes

We shared the years
We shared each day
In love together
We found a way

But soon the world
Had its evil way
My heart was blinded
Love went astray

I'm going through changes

It took so long
To realize
And I can still hear
Her last goodbyes

Now all my days
Are filled with tears
Wish I could go back
And change these years

I'm going through changes
eftychia
Το changes ειναι καθαρα συνηφασμενο με τα παιδικα μου χρονια και ειδικα το καλοκαιρι του 96... Τι μου θυμισες τωρα!!!
Νιωθω πολυ γρια τελικα...
Air Kef
Αφου ξεκολησα απο το blue jean blues..

Red Hot-Desecration Smile (rulez)
Nonpoint-In the air tonight (απο το Miami Vice ενω ακουγεται και απο το "Μαζι σου"
Moby-One of these mornings (επίσης απο Miami Vice)
Αmy Winehouse-You know I'm good
dizzy_fingers
Μιας και έπιασες το soundtrack του Miami Vice, άκου και το Wide Awake των Audioslave.. biggrin.gif
Air Kef
Βασικα βρηκα ολο το σαουντρακ και τα πρώτα 4 κομματια μου άρεσαν πολύ..Θα το ξανακούσω πάντως γιατι δν εδινα και την δεουσα σημασια..!
liolias
Παιδια δεν βλεπω τιποτα για eurovision? Σαρμπελ ολε!
thrylos7
Αφού ξέρεις ότι αυτό το τόπικ έχει επίπεδο...
Air Kef
Ταμτα ρεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε!!
liolias
QUOTE(thrylos7 @ Feb 10 2007, 02:35 AM) *
Αφού ξέρεις ότι αυτό το τόπικ έχει επίπεδο...


Δυστηχως το ριχνει ο Κεφ... Ποια Ταμτα ρε συ?? Δεν παει να πλεξει καμια καλτσα η κοπελα...
dizzy_fingers
Δε πάει να κουρέψει τα φρύδια του ο άλλος? tongue.gif laugh.gif
Air Kef
Καλα τι αλλο θα ακουσω..

Αντρα να προτεινει Σαρμπελ δν το περιμενα!

Απο την μερα που θα βγει ποιος θα παει,καθε μερα,καθε ωρα,θα τον τρώμε στην μαπα.

Προτιμω λοιπον να βλεπω την Ταμτα ολη μερα,παρα τον Σαρμπελ. wink.gif
liolias
Δεν με εκφραζει η Ταμτουλα σαν γυναικα καθολου...
Air Kef
Σε εκφραζει ο Σαρμπελ δλδ σαν γυναικα;
liolias
Προτειμω το Σαρμελ γιατι δεν θελω να κοιμηθω...
thrylos7
Το επίπεδο έχει πέσει εντελώς... Ανοίξτε ένα τόπικ μόνο για την Eurovision, να μεταφέρουμε εκεί τα "κακά" posts...

Αισθητικά, ασφαλώς και προτιμώ Τάμτα... αν δεν ήταν τόσο ήρεμο το τραγουδάκι θα ήταν καλύτερα.
Καλλιτεχνικά, μουσικά, δεν προτιμώ κανένα μάλλον.
Ο Δάντης είναι ικανός καλλιτέχνης, απλά το' χει ρίξει εντελώς στο εμπορικό (και καλά κάνει...). Για την Τάμτα δεν ξέρω, αλλά δε μου γεμίζει το μάτι... Για τον Σαρμπέλ ας μη το συζητήσω...

Όποιος και να πάει μην έχετε μεγάλες αξιώσεις...
rchos
ποια η γνωμη του φορουμ για την μαρω λυτρα???
Anaz
24.gif 24.gif 24.gif 24.gif 24.gif 24.gif 24.gif

Υπαρχει άλλη...Ααααα...Υπάαααρχει άλλη..... icon_drunk.gif

http://www.marolitra.net/

Πλακα πλάκα,γαμω τα μωρά..
rchos
QUOTE
Πλακα πλάκα,γαμω τα μωρά..


αν και το τοπικ ειναι της μουσικης σε αυτο το ερωτημα ειχα πιο πολυ το μυαλο μου!ε σαν τραγουδηστρια δεν τιθεται θεμα ειναι επιπεδου καλας και βαλε!!! laugh.gif

ειναι και μαμω τα μωρα οντως!!!

αχ και να χα βρει μωρο μου μια μηχανη του χρονου να γυρισω λιγο πισω να σε βρω και να σε σβησω!!!!!
η νεα μεγαλη επιτυχια!!
thrylos7
rchos7 έχεις βαλθεί να μας τρελάνεις; Τουλάχιστον από τον Σαββιδάκη στην Μάρω υπάρχει μια πρόοδος... (όχι καλλιτεχνικά ασφαλώς)...

Εσύ ποια άποψη θέλεις; Την καλλιτεχνική ή την ...ανδρική;

Εμένα μου θυμίζει μια κοπέλα που είχα γνωρίσει στις διακοπές... wub.gif

biggrin.gif
rchos
QUOTE
Εμένα μου θυμίζει μια κοπέλα που είχα γνωρίσει στις διακοπές...


και εγινε τπτ?πωπω θελω και εγω!μαρο λυτρα και παραγωγα προσκυνω!

QUOTE
Εσύ ποια άποψη θέλεις; Την καλλιτεχνική ή την ...ανδρική;


να σου πω!η καλλιτεχνικη δεν με πολυκαιει!η αντρικη δυσκολο να ειναι διαφορετκη απο ατομο σε ατομο!
βασικα θελω να γινει ενα tribute στο θεσμο που λεγεται μαρω λυτρα! wink.gif
thrylos7
QUOTE
και εγινε τπτ?πωπω θελω και εγω!μαρο λυτρα και παραγωγα προσκυνω!


wub.gif

Ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα...

tongue.gif

QUOTE
να σου πω!η καλλιτεχνικη δεν με πολυκαιει!η αντρικη δυσκολο να ειναι διαφορετκη απο ατομο σε ατομο!
βασικα θελω να γινει ενα tribute στο θεσμο που λεγεται μαρω λυτρα!

laugh.gif

Δε νομίζω να υπάρχουν και πολλές πληροφορίες...
Αυτή δε θα 'βγαινε γυμνή στο νέο της άλμπουμ; (Πολύ ροζ γίνεται το τόπικ... )
rchos
κατι ειχα ακουσει!θα δουμε.οπου να ναι βγαινει το cd!
αιτημα στον dizzy κανω να κυρηχτει μια μερα μερα λατρειας μαρως λυτρα με ειδικο τοπικ οπου ολοι θα εκφραζουμε την αγαπη και τον θαυμασμο μας για αυτο το θαυμα της φυσης!
Air Kef
Καλα εσυ κατι πέρνεις ρε φίλε δν γινεται..!!!Τι χαρες ειναι αυτες μερα-νυχτα-ξημερωμα!!!! tongue.gif biggrin.gif



Καλα ρε Νοτη ολα τα παράγωγα γνωριζεις;;

Την αλλη φορα μου ελεγες οτι στην παρέα ηταν μια ιδια με Μαριάντα!! 77.gif

Παιδια αυτος εχει άκρες... evilmonkey.gif
dizzy_fingers
Rchos, το αίτημα σου έπεσε στο κενό...αλλά σύντομα ακολουθεί τόπικ που θα σας αφήσει ικανοποιημένους όλους.
Eftychia will strike again biggrin.gif.
Air Kef
Kαι σκεφτομουν να κανω εγώ αναλογο τοπικ αλλα αφου ανέλαβε η εξπέρ..!!

Ψηφιζω Παπαριζου.! tongue.gif
thrylos7
QUOTE
Καλα εσυ κατι πέρνεις ρε φίλε δν γινεται..!!!Τι χαρες ειναι αυτες μερα-νυχτα-ξημερωμα!!!!

Πράγματι! Καλά κάνεις rchos(που είσαι χαρούμενος)!

QUOTE
Καλα ρε Νοτη ολα τα παράγωγα γνωριζεις;;

Την αλλη φορα μου ελεγες οτι στην παρέα ηταν μια ιδια με Μαριάντα!!

Παιδια αυτος εχει άκρες...


Μακιγιαρισμένη τελικά... όχι ότι δε λέει... Τώρα βέβαια είμαστε πολύ καλοί φίλοι, λόγω άλλης τραγουδίστριας... laugh.gif Ούτως ή άλλως, η Μαριάντα δε μου λέει και πολλά...

QUOTE
Rchos, το αίτημα σου έπεσε στο κενό...αλλά σύντομα ακολουθεί τόπικ που θα σας αφήσει ικανοποιημένους όλους.
Eftychia will strike again

QUOTE
Kαι σκεφτομουν να κανω εγώ αναλογο τοπικ αλλα αφου ανέλαβε η εξπέρ..!!

Ψηφιζω Παπαριζου.!

Ανυπομονούμε...


Για να επανέρθουμε λίγο στο topic, άκουσα σήμερα το "TIME OUT" του Dave Brubeck (Dave Brubeck Quarter) και μου άρεσε πάρα πολύ. Ίσως όλο αυτό δε σας λέει τίποτα, αλλά σίγουρα θα έχετε ακούσει το Take Five (ένα από τα εφτά κομμάτια του CD)...
rchos
QUOTE
Καλα εσυ κατι πέρνεις ρε φίλε δν γινεται..!!!Τι χαρες ειναι αυτες μερα-νυχτα-ξημερωμα!!!!


ο σοφος δεν θελει τιποτα χημικο η και μη παρασκευασμα για να ειναι σε ψυχικη αναταση!εχει φτιαξει τετοιους μηχανισμους που μπορει να βρισκεται 24 ωρες το 24ωρο φτιαγμενος! wink.gif
liolias
Η Μαρω δεν πιανει μια μπροστα στην Ελενα!!! Θελω τοπικ για την Παπαριζου!!
Air Kef
Εγω εδω και δυο μέρες ακουω ολη μερα Red Hot Chili Peppers..

Δν ξερω τι με εχει πιασει!
sihainas
Το πέρασα κι εγώ αυτό πριν κανα-δυο βδομάδες tongue.gif
liolias
Εμενα μου αρεσουν οι πρασινες πιπεριες evilmonkey.gif
kostasvc15
Απο Χιπ Χοπ παιζει τιποτα;
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.