Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Το topic της Μουσικής
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα αποδυτήρια > Τέχνες και θεάματα
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87
Xaroumenos loukoumas


Αφιερωμενο στους αγαπημενους μας πολιτικους.
Magnus92
Αφιερωμενο στα νιατα μου smile.gif

Myria
Aφιερωμένο σε όσους σκοπεύουν να μας χαλάσουν το φετινό καλοκαίρι

Καλό μήνα cool.gif

Xaroumenos loukoumas
Με εφτιαξε ενας ξαδελφος μου, ο οποιος μου ζητησε ενα top 5 απο τον Big Alice!
Αυτοματα εγινε η καλυτερη μερα της εβδομαδας!
Magnus92


Αυτο για οσους χλευασαν την χθεσινη μου επιλογη ( ονοματα δεν λεμε tongue.gif ... )

Ξανα και ξανααα
morrison
QUOTE(kojito @ Dec 24 2008, 15:11 ) *
Για οσους τους αρεσει αυτο το ειδος,ενα τραγουδι απο τους Rosebleed,μια αξιολογη ελληνικη μπαντα με 18χρονα-19χρονα παιδια που ασχολουνται με alternative rock

Rosebleed-Until Next Time


http://www.youtube.com/watch?v=jTJpnhsnlEs

Tους ειδα σημερα σε μια εκπομπη στην ΕΡΤ.Δεν τους ηξερα αλλα μου αρεσαν αρκετα παρόλο που δεν ειναι του γουστου μου το στιλ τους.Δεν μπορω να παραβλεψω ομως οτι μοιαζει με γκρουπ που μπορει να κανει σοβαρη καριερα ακομα και εξω απο εδω,μπραβο στα παιδια.
SG3ptshooter
QUOTE(Magnus92 @ Jun 1 2011, 22:38 ) *

Αυτο για οσους χλευασαν την χθεσινη μου επιλογη ( ονοματα δεν λεμε tongue.gif ... )
Ξανα και ξανααα

κάτσε για να καταλάβω..
Αρχικά βρέθηκε κάποιος που κατέκρινε το Μητροπάνο. Kαι μετά για να επανορθώσεις έβαλες αυτό.
Σωστά;
blink.gif

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


77.gif
Phil Laak
QUOTE(SG3ptshooter @ Jun 2 2011, 16:24 ) *
κάτσε για να καταλάβω..
Αρχικά βρέθηκε κάποιος που κατέκρινε το Μητροπάνο. Kαι μετά για να επανορθώσεις έβαλες αυτό.
Σωστά;
blink.gif

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


77.gif


Κλαααααααααααααααααααατςςςςςςςςςςςςςςςςς
ςςςςςςς
SG3ptshooter
QUOTE(Phil Laak @ Jun 2 2011, 17:52 ) *
Κλαααααααααααααααααααατςςςςςςςςςςςςςςςςς
ςςςςςςς

οι Clutch είναι θεοί, πιο clutch κι από τον MJ, τι να λέμε τώρα..



κι αν συνδέσουμε και την αδυναμία μου με τους Μastodon (και δε μας νοιάζει ποιοι μας κατακρίνουν γι' αυτό 19.gif ) προκύπτει το συμπέρασμα ότι το Blood n Thunder είναι από τις πιο κακαλάτες συνεργασίες έβερ..
Phil Laak
QUOTE(SG3ptshooter @ Jun 2 2011, 18:24 ) *
οι Clutch είναι θεοί, πιο clutch κι από τον MJ, τι να λέμε τώρα..



κι αν συνδέσουμε και την αδυναμία μου με τους Μastodon (και δε μας νοιάζει ποιοι μας κατακρίνουν γι' αυτό 19.gif ) προκύπτει το συμπέρασμα ότι το Blood n Thunder είναι από τις πιο κακαλάτες συνεργασίες έβερ..


Καλά,ποιος αντίχριστος (Βέγγος style) θα μας κατακρίνει που μας αρέσουν οι Mastodon;Και για ποιους λόγους οι οποίοι δεν είναι καθόλου προφανείς σε μένα;;;;;;
SG3ptshooter
QUOTE(Phil Laak @ Jun 2 2011, 19:56 ) *
Καλά,ποιος αντίχριστος (Βέγγος style) θα μας κατακρίνει που μας αρέσουν οι Mastodon;Και για ποιους λόγους οι οποίοι δεν είναι καθόλου προφανείς σε μένα;;;;;;

είναι υπερπροβεβλημένοι, υπερεκτιμημένοι και η μουσική τους είναι τελείως ότι να ναι.. rolleyes.gif
Ας βγει το παλικάρι να μας τα ξαναπεί.

Phil Laak
QUOTE(SG3ptshooter @ Jun 2 2011, 22:18 ) *
είναι υπερπροβεβλημένοι, υπερεκτιμημένοι και η μουσική τους είναι τελείως ότι να ναι.. rolleyes.gif
Ας βγει το παλικάρι να μας τα ξαναπεί.



O Χριστός και η Παναγία...
Magnus92
QUOTE(SG3ptshooter @ Jun 2 2011, 16:24 ) *
κάτσε για να καταλάβω..
Αρχικά βρέθηκε κάποιος που κατέκρινε το Μητροπάνο. Kαι μετά για να επανορθώσεις έβαλες αυτό.
Σωστά;
blink.gif



Οχι ακριβως... smiley.gif
SG3ptshooter


να το φέρω και πιο κλασσικά το θέμα.. smiley.gif

berry
γερμανοι folkpunkides

across the border - 20th of July


rchos



ταξιδι...
Ginobili
sacarame



berry
SoKRaM
.
Phil Laak
Θέλω αφιέρωση από SG3ptshooter...Γιατί είμαι στεναχωρημένος για το πρωτάθλημα...Ένα up-tempo να μου ανεβάσει τη διάθεση please!
SG3ptshooter
QUOTE(Phil Laak @ Jun 6 2011, 04:43 ) *
Θέλω αφιέρωση από SG3ptshooter...Γιατί είμαι στεναχωρημένος για το πρωτάθλημα...Ένα up-tempo να μου ανεβάσει τη διάθεση please!

To the rescue..
γιατί you need some rock n roll and you better get it right, ώστε να είσαι up here, unbroken (oh yeah)..


κριτήρια επιλογής
1.γκόμενες στο βίντεο κλιπ
2.κι άλλες γκόμενες στο βίντεο κλιπ
3. χαρμόσυνο ροκ εν ρολ
4.γκόμενες στο βίντεο κλιπ, πως μου ξέφυγε ως τώρα..
5. να μην είναι από αυτά στα οποία κινούμαστε οι δυο μας συνήθως, αλλιώς προτείνω Milk Lizard και Τhe mob goes wild, ααα και παρότι με κλισεδιάρικα στοίχη κανά The Wolf is Loose ή Megalodon... Πωωωω ρε συ τι γίνεται στο Megalodon πριν το κοπάνημα με εκείνο το ότι να ναι bluegrass που ενώνει τα δύο μέρη... Γυρνάει το μυαλό μου κάθε φορά..

Phil Laak
QUOTE(SG3ptshooter @ Jun 6 2011, 05:20 ) *
To the rescue..
γιατί you need some rock n roll and you better get it right, ώστε να είσαι up here, unbroken (oh yeah)..


κριτήρια επιλογής
1.γκόμενες στο βίντεο κλιπ
2.κι άλλες γκόμενες στο βίντεο κλιπ
3. χαρμόσυνο ροκ εν ρολ
4.γκόμενες στο βίντεο κλιπ, πως μου ξέφυγε ως τώρα..
5. να μην είναι από αυτά στα οποία κινούμαστε οι δυο μας συνήθως, αλλιώς προτείνω Milk Lizard και Τhe mob goes wild, ααα και παρότι με κλισεδιάρικα στοίχη κανά The Wolf is Loose ή Megalodon... Πωωωω ρε συ τι γίνεται στο Megalodon πριν το κοπάνημα με εκείνο το ότι να ναι bluegrass που ενώνει τα δύο μέρη... Γυρνάει το μυαλό μου κάθε φορά..


Πραγματικα,είσαι θεός!Δεν υπήρχαν ΠΙΟ ΚΑΤΑΛΛΗΛΑ κομμάτια από τα συγκεκκριμένα.Πραγματικά,πιο διάνα να πέσεις δε γινόταν!

Ακόμα θυμάμαι το live του 2005 στο Gagarin,τη στιγμή που γίνεται έκεινο το ό,τι νά'ναι κόψιμο στο Megalodon...Δεν διανοείσαι για τι μιλάμε.Λες και ήρθε τσουνάμι και σε πήρε,πέρα δώθε χωρίς να μπορείς να κάνεις τίποτα σα να βρίσκεσαι σε δίνη στον ωκεανό και τα πόδια να τα νιώθεις στον αέρα...
SG3ptshooter
Φαντάζομαι με το Brent να παίζει στα 10 μέτρα, το Μόμπι Ντικ στο background να πλέει στο εξώφυλλο και όλο το καραβίσιο σκηνικό και ο στίχος δεν ήταν κι ιδιαίτερα δύσκολο να σε στείλει αυτό το σημείο, εδώ σε στέλνει όταν πλένεις τα πιάτα τρίτη μεσημέρι και το ακούς από το διπλανό δωμάτιο.. tongue.gif

Tα προαναφερθέντα λοιπόν αφού τζάμπα είναι για όποιον φίλο τα πατήσει:
Μilk Lizard
The mob goes wild
The Wolf is Loose
Megalodon με το κομμάτι στο οποίο αναφερόμαστε να είναι το 1.20-1.27.

Επίσης ακόμα περιμένω με ενδιαφέρον τη μέρα που δε θα ρθει ποτέ που ο Brent με το Brann θα βγάλουν και σιντάκι με το blues->bluegrass->rockabilly->surf->country side project τους.. tongue.gif
Phil Laak
QUOTE(SG3ptshooter @ Jun 6 2011, 06:00 ) *
Φαντάζομαι με το Brent να παίζει στα 10 μέτρα, το Μόμπι Ντικ στο background να πλέει στο εξώφυλλο και όλο το καραβίσιο σκηνικό και ο στίχος δεν ήταν κι ιδιαίτερα δύσκολο να σε στείλει αυτό το σημείο, εδώ σε στέλνει όταν πλένεις τα πιάτα τρίτη μεσημέρι και το ακούς από το διπλανό δωμάτιο.. tongue.gif

Tα προαναφερθέντα λοιπόν αφού τζάμπα είναι για όποιον φίλο τα πατήσει:
Μilk Lizard
The mob goes wild
The Wolf is Loose
Megalodon με το κομμάτι στο οποίο αναφερόμαστε να είναι το 1.20-1.27.

Επίσης ακόμα περιμένω με ενδιαφέρον τη μέρα που δε θα ρθει ποτέ που ο Brent με το Brann θα βγάλουν και σιντάκι με το blues->bluegrass->rockabilly->surf->country side project τους.. tongue.gif


Πάντως ένας φίλος μου μου είναι πολύ ειδικός στο θέμα Mastodon,και γενικά εμπιστεύομαι την κρίση του,μου είχε πει ότι το συγκεκριμένο σχήμα δε λέει και πολλά.Το συγκεκριμένο βέβαια ακούγεται άνετα..

Αφού επιτέλους έμαθα πως να ανεβάζω βίντεο εδώ,από τις προσεχείς μέρες θα αρχίσω να postάρω.Έτσι κ αλλιώς εδώ υπάρχει ένα άτομο που θα τσεκάρει τι θα ανεβάζω,στο facebook ζήτημα από τους κοντά 400 "φίλους" μου να έχω ίδια γούστα με τους 5 smiley.gif

Edit:Αφού είμαστε ξύπνιοι,βάζουμε Star που έχει το επικό "The Office" smiley.gif
SG3ptshooter
QUOTE(Phil Laak @ Jun 6 2011, 06:11 ) *
Πάντως ένας φίλος μου μου είναι πολύ ειδικός στο θέμα Mastodon,και γενικά εμπιστεύομαι την κρίση του,μου είχε πει ότι το συγκεκριμένο σχήμα δε λέει και πολλά.Το συγκεκριμένο βέβαια ακούγεται άνετα..

Kοίτα ρε συ Laak 10 συνθέσεις της πλάκας έχουνε που τις δίνουν έτσι στα live ξερωγω δεν έχει βγει επίσημος δίσκος. Δε σου λέω ότι καίγομαι να βγει ή ότι θα πάω να το αγοράσω αλλά θα είχε ενδιαφέρον ένα νορμάλ album άλλου ύφους από ότι έχουμε συνηθίσει με γραμμένα τα κομμάτια από αυτούς τους δύο.. Τίποτε παραπάνω.

Σκέφτηκα να βάλω και Kyuss πριν αλλά πήγε το μυαλό μου στο Green Machine και λέω άστο, χοντρό.
Kλείνω με:
Phil Laak
QUOTE(SG3ptshooter @ Jun 6 2011, 06:28 ) *
Kοίτα ρε συ Laak 10 συνθέσεις της πλάκας έχουνε που τις δίνουν έτσι στα live ξερωγω δεν έχει βγει επίσημος δίσκος. Δε σου λέω ότι καίγομαι να βγει ή ότι θα πάω να το αγοράσω αλλά θα είχε ενδιαφέρον ένα νορμάλ album άλλου ύφους από ότι έχουμε συνηθίσει με γραμμένα τα κομμάτια από αυτούς τους δύο.. Τίποτε παραπάνω.

Σκέφτηκα να βάλω και Kyuss πριν αλλά πήγε το μυαλό μου στο Green Machine και λέω άστο, χοντρό.
Kλείνω με:


Ναι ρε μαν δεν είπα τίποτα,μια σκόρπια σκέψη από κάποιον που έχει ακούσει,εγώ δεν τους είχα καν υπ'όψη εως πριν λίγες μέρες.Μη βαράς tongue.gif

Καλημέρες,τα λέμε icon_wave.gif
sacarame
QUOTE
Δεν υπάρχουνε γυναίκες δεν υπάρχουνε που αισθήματα για έναν μόνο να χουνε
του ρου ρου ρου του του ρου ρου ρου

δείξτε μου μια γυναίκα που να χει καρδιά και εγω θα γίνω απ'τα πιο καλά παιδιά
του ρου ρου ρου του του ρου ρου ρου






Αφιερωμένο σπεσιαλλλλλλλλλλλ σε μια ψυχή που το ζήτησε εδώ μέσα... icon_wave.gif
SG3ptshooter
QUOTE(Phil Laak @ Jun 6 2011, 06:33 ) *
Ναι ρε μαν δεν είπα τίποτα,μια σκόρπια σκέψη από κάποιον που έχει ακούσει,εγώ δεν τους είχα καν υπ'όψη εως πριν λίγες μέρες.Μη βαράς tongue.gif

Δε βαράω. tongue.gif
Απαντάω στο χτεσινό μοτίβο:

QUOTE(sacarame @ Jun 6 2011, 19:56 ) *

Αφιερωμένο σπεσιαλλλλλλλλλλλ σε μια ψυχή που το ζήτησε εδώ μέσα... icon_wave.gif

βάλε ρε άνθρωπε Πουλάω τρέλα (τρέλα, τρέλα, τρέλα).. Είναι τόσο μείγμα αυτό το song που θα ξεχαστεί ο μορφή προσπαθώντας να καταλάβει ποιο κομμάτι είναι πιο άκυρο.. biggrin.gif

Και σε εσένα το Μιλένκο που είπες για το Λέμαρο διάφορα μιλώντας για "φασαρία", απαντώ κατάλληλα:



77.gif
Phil Laak
Ξεκινάω τα φροντιστήρια από σήμερα:







Για τον SG που είναι σε παρόμοιο mood...
rchos


amazing...
natouralistis
Απο το 2.00 εως το 2.25 παιζει να γινεται ο πιο απιστευτος διαλογος στην ιστορια της Ελληνικης T.V.
sad-smiley-009.gif sad-smiley-009.gif sad-smiley-009.gif sad-smiley-009.gif sad-smiley-009.gif sad-smiley-009.gif sad-smiley-009.gif sad-smiley-009.gif sad-smiley-009.gif sad-smiley-009.gif sad-smiley-009.gif sad-smiley-009.gif sad-smiley-009.gif sad-smiley-009.gif sad-smiley-009.gif sad-smiley-009.gif sad-smiley-009.gif sad-smiley-009.gif sad-smiley-009.gif
δε μπορω!!!!

http://www.youtube.com/watch?v=_OhSG_JOvzY...feature=related
Pierce
Εκλιπαρώ φανατικά, λίγη γαλήνη

duncan21
Myria
Μαγκες απολαυστε!!!
Magnus92
QUOTE(Myria @ Jun 7 2011, 15:13 ) *
Μαγκες απολαυστε!!!



Απολαυσαμε ... smiley.gif


ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΟ 77.gif ....
Myria
QUOTE(Magnus92 @ Jun 7 2011, 15:17 ) *
Απολαυσαμε ... smiley.gif


ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΟ 77.gif ....

Χρωστας απο τα ιδιαιτερα ομως τωρα wink.gif
rchos
QUOTE(Myria @ Jun 7 2011, 16:57 ) *
Χρωστας απο τα ιδιαιτερα ομως τωρα wink.gif


θα παρει το νομιμο ποσστο του και ο μεσαζοντας wink.gif
Magnus92
QUOTE(Myria @ Jun 7 2011, 16:57 ) *
Χρωστας απο τα ιδιαιτερα ομως τωρα wink.gif



Μια σου και μια μου δεσποινις ... Αλλωστε η ιδεα των ιδιαιτερων ηταν καποιου αλλου wink.gif ...

Αν και τωρα που το ξανασκεφτομαι, μαλλον χρωσταω, ναι !!! God is an Astronaut FTW !!!

QUOTE(rchos @ Jun 7 2011, 18:03 ) *
θα παρει το νομιμο ποσστο του και ο μεσαζοντας wink.gif



Ναι, μην χασεις εσυ tongue.gif
Myria
QUOTE
Μια σου και μια μου δεσποινις ... Αλλωστε η ιδεα των ιδιαιτερων ηταν καποιου αλλου ...

Αν και τωρα που το ξανασκεφτομαι, μαλλον χρωσταω, ναι !!! God is an Astronaut FTW !!!

Εβαλες τα χερακια σου και εβγαλες τα ματακια σου κυριε.Ποιος ειναι η δασκαλα τωρα?

QUOTE
θα παρει το νομιμο ποσστο του και ο μεσαζοντας


Θα κατεβω στο Συνταγμα να διαμαρτυρηθω εναντια στην εξουσια.Κλεφτες... 68.gif
rchos
θα κατεβω και εγω.
ετσι και αλλιως δεν θα καταφερεις τιποτα...
Myria
QUOTE(rchos @ Jun 7 2011, 20:19 ) *
θα κατεβω και εγω.
ετσι και αλλιως δεν θα καταφερεις τιποτα...

Πέραν του οτι ειμαστε offtopic.gif
Η γενιά που θα σταματησε να ελπιζει θα ειναι και η τελευταια απο πολλες αποψεις..
rchos
QUOTE(Myria @ Jun 7 2011, 21:55 ) *
Πέραν του οτι ειμαστε offtopic.gif
Η γενιά που θα σταματησε να ελπιζει θα ειναι και η τελευταια απο πολλες αποψεις..


η πρωτη γενια που θα δει τα πραγματα ρεαλιστικα θα ειναι και αυτη που θα φερει την αλλαγη(οχι του αντρεα).
Myria
QUOTE(rchos @ Jun 7 2011, 22:04 ) *
η πρωτη γενια που θα δει τα πραγματα ρεαλιστικα θα ειναι και αυτη που θα φερει την αλλαγη(οχι του αντρεα).

Μαζί σου μεχρι αηδίας thumbsup.gif ..
Magnus92
Ξεφυγατε οι απο πανω ...

Σας επαναφερω στην ταξη με λιγο Νταπστεπ ( απο την Αλικη tongue.gif )

Xaroumenos loukoumas
Oι God is an Astronaut είναι γενικά εκπληκτικοί. Το δε τραγούδι που ποσταρε η Myria, είναι πραγματικά από τα πλέον χαλαρωτικά που έχω ακούσει ποτέ. Χαλαρωτικό, όχι κοιμήσικο. Εξαιρετική επιλογή εν ολίγοις, κατά την άποψη μου! thumbsup.gif

Και ένα φλώρικο από εμένα:


Γουστάρω παρόλα αυτά tongue.gif
Phil Laak
QUOTE(Xaroumenos loukoumas @ Jun 7 2011, 22:23 ) *
Oι God is an Astronaut είναι γενικά εκπληκτικοί. Το δε τραγούδι που ποσταρε η Myria, είναι πραγματικά από τα πλέον χαλαρωτικά που έχω ακούσει ποτέ. Χαλαρωτικό, όχι κοιμήσικο. Εξαιρετική επιλογή εν ολίγοις, κατά την άποψη μου! thumbsup.gif

Και ένα φλώρικο από εμένα:


Γουστάρω παρόλα αυτά tongue.gif


Παρ'όλες τις μουσικές μου προτιμήσεις,οι οποίες μερικοί ίσως τις γνωρίζουν (για τον SG μιλάω),ο συγκεκριμένος δίσκος είναι καταπληκτικός.
SG3ptshooter
QUOTE(Phil Laak @ Jun 8 2011, 01:26 ) *
Παρ'όλες τις μουσικές μου προτιμήσεις,οι οποίες μερικοί ίσως τις γνωρίζουν (για τον SG μιλάω),ο συγκεκριμένος δίσκος είναι καταπληκτικός.

Στην αρχή νόμιζα ότι είχες κάνει quote τους God is an Astronaut και αναρωτιόμουν προς τι οι δικαιολογίες.. smiley.gif
Έχω ακούσει αυτό το τραγούδι σε κάποιο μουσικό κανάλι που είχα αφήσει κλασσικά ανοιχτό στην τιβί, δεν μπορώ να πω ότι άκουσα κάτι που να με κάνει να ψάξω το αν ο δίσκος είναι καταπληκτικός.. Αλλά έχω μια τάση να σε εμπιστευτώ αν έχεις τη διάθεση να επιμείνεις..

Στα χτεσινά σου το ευχαριστήθηκα ιδιαίτερα που έβαλες Taint, τα άλλα τα χριστιανόπουλα κάπου τα είχε πάρει το μάτι μου αλλά δεν έχω τίποτα στο δίσκο μου, ενώ οι Ιάπωνες εδώ μου κάθονται γενικά. Είναι γνωστό ότι καθυστερούσα την εγγραφή μου στο φόρουμ μέχρι να δω ότι πρόκειται να λήξει η Ιαπωνική κατοχή που επικρατούσε στον εν λόγω φόρουμ άλλωστε..

Ένα και καλό:

you can't find me inside my brain, the astral master has gone insane biggrin.gif

σε έχω ψυχολογήσει κοντά σε Sleep όσον αφορά το doom κι όχι κοντά σε Sword, είμαι κοντά; rolleyes.gif


Γρήηηγορα edit μετά το έναυσμα προχτές με Monster Magnet σήμερα έλιωσα αυτό το τελευταίο τους, μιλάμε για πολλοστή φορά δισκάρα, καλείται να εμφανιστεί ο Rasheed να πει γνώμη..
Phil Laak
QUOTE(SG3ptshooter @ Jun 8 2011, 02:00 ) *
Στην αρχή νόμιζα ότι είχες κάνει quote τους God is an Astronaut και αναρωτιόμουν προς τι οι δικαιολογίες.. smiley.gif
Έχω ακούσει αυτό το τραγούδι σε κάποιο μουσικό κανάλι που είχα αφήσει κλασσικά ανοιχτό στην τιβί, δεν μπορώ να πω ότι άκουσα κάτι που να με κάνει να ψάξω το αν ο δίσκος είναι καταπληκτικός.. Αλλά έχω μια τάση να σε εμπιστευτώ αν έχεις τη διάθεση να επιμείνεις..

Στα χτεσινά σου το ευχαριστήθηκα ιδιαίτερα που έβαλες Taint, το άλλα τα χριστιανόπουλα κάπου το είχε πάρει το μάτι μου αλλά δεν έχω τίποτα στο δίσκο μου, ενώ οι Ιάπωνες εδώ μου κάθονται γενικά. Είναι γνωστό ότι καθυστερούσα την εγγραφή μου στο φόρουμ μέχρι να δω ότι πρόκειται να λήξει η Ιαπωνική κατοχή που επικρατούσε στον εν λόγω φόρουμ άλλωστε..

Ένα και καλό:

you can't find me inside my brain, the astral master has gone insane biggrin.gif

σε έχω ψυχολογήσει κοντά σε Sleep όσον αφορά το doom κι όχι κοντά σε Sword, είμαι κοντά; rolleyes.gif


Γρήηηγορα edit μετά το έναυσμα προχτές με Monster Magnet σήμερα έλιωσα αυτό το τελευταίο τους, μιλάμε για πολλοστή φορά δισκάρα, καλείται να εμφανιστεί ο Rasheed να πει γνώμη..


Για τους La Roux,δεν ξέρω αν θες να επιμείνω.Πρώτον να πούμε ότι δεν έχει σχέση με το αυτά που ακούμε συνήθως.Απλά μου άρεσαν πάρα πολύ,γιατί παίρνουν κάποια sample τα οποία ακούγονται σχεδόν παιδικά,και τα κάνουν να ακούγονται φρέσκα,και γενικά είναι αρκετά up-tempo.Παρ'όλα αυτά,δεν παύει να είναι φλώρικο και dance rolleyes.gif

Για Orange Goblin,δε χρειάζεται να πω τίποτα...Απλά θα σου στείλω ένα καλούδι στο inbox.

Sleep είναι τεράστια μπάντα με πολλά κιλά @@...

Στους Sword σε έχασα λίγο.Αν μιλάς για κάποιους παλιούς classic metallers,δε μου λένε πολλά...Έτσι κ αλλιώς έχω σχεδόν εγκαταλείψει τα αρκετά "παραδοσιακά" πράγματα...Με πιάνεις νομίζω

Αν μου λες για τους The Sword,χωρίς να τους έχω ψάξει ιδιαίτερα,μου αρέσουν αρκετά γιατί stoner-ίζουν κάπως.

Το τελευταίο Monster Magnet ήταν αρκετά καλό,σκέψου ότι το συγκεκριμένο κομμάτι που πόσταρες το έχει λιώσει ένας φίλος μου ο οποίος δεν του αρέσει το rock,αλλά με αυτό είχε κολλήσει άσχημα.

Εγώ πάντως κατενθουσιάστηκα με το νέo album από μια από τις πιο αγαπημένες μου μπάντες ever.



Πολλούς τους ξένισε αρκετά,γιατί είναι αρκετά διαφορετικό από τις τελευταίες κυκλοφορίες τους,και με περίεργη παραγωγή.Αλλά σήμερα που το άκουσα προσεκτικά,πραγματικά πείστηκα ότι είναι δισκάρα.Έτσι κι αλλιώς οι Cave In είναι αλλού τα παλικάρια...Πολύ μπροστά...Πολύυυυυυυ μπροστάααααα...
Xaroumenos loukoumas


Μου θυμίζει ελαφρώς Nick Cave το συγκεκριμένο..
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.