Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Το topic της Μουσικής
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα αποδυτήρια > Τέχνες και θεάματα
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87
SG3ptshooter


btw To σχόλιο που σβήστηκε και αφορούσε τους Placebo ήταν ιδιαίτερα άκομψο
The Warlus
Μπα άμα θες το ξαναγράφω,αλλά ή πέσαμε σε φαν του συγκροτήματος ή κάποιος θίχτηκε.
Ας ζητήσω συγγνώμη λοιπόν.

Το κοριτσο-συκγρότημα εχθές σεβάστηκε απολύτως τον κόσμο που είχε πάει να τους δει.55 λεπτά σετλιστ!!ΩΡΕ ΜΑΝΑ ΜΟΥ!!
Να τους χαιρόμαστε επειδή μόνο για κάτι τέτοια συγκροτηματάκια είμαστε.
sihainas
Επειδή πολύς λόγος έγινε για τους Placebo... και για το απ' ότι διαβάζω... ΤΡΑΓΙΚΟ live τους... μήπως να μιλάγαμε καλύτερα για κάποιους που όντως το αξίζουν;

Ποιος κ*λόφαρδος από δω μέσα ήταν προχθές Porcupine Tree γαμώ την εξεταστική μου??

Άντε...πάρτε και μια από τις πολλές επικές κομματάρες τους....
Porcupine Tree - The start of something beautiful
Magnus92
Θεε και Κυριε !!!
Τρελα Placebo . . .
Καημενε Παυλιτο. 360 χλμ. για να σε κοροιδεψουν στην μαπα σου . . .
Περα απ την πλακα τωρα, ας εξηγησει καποιος το χθεσινοβραδινο χαλι ....
The Warlus
Oι Porcupine Tree από όσο έμαθα και στην Αθήνα προχθές και στην Θεσσαλονίκη εχθές ήταν απολαυστικοί.Ούτως ή άλλως δεν γινόταν και διαφορετικά.
Το τι χολή θέλω να πετάξω εν τω μεταξύ για τον Brian Molko και το συγκρότημά του αλλά...
Magnus92
QUOTE(The Warlus @ Sep 11 2010, 20:59 ) *
Το τι χολή θέλω να πετάξω εν τω μεταξύ για τον Brian Molko και το συγκρότημά του αλλά...



Δωωωωσεεεεεε smiley.gif smiley.gif smiley.gif

ΥΓ Παντως οι τεχνικοι του ηχου την πληρωσαν τελικα
Δειτε:
pain of salvation
QUOTE(SG3ptshooter @ Sep 11 2010, 17:01 ) *


btw To σχόλιο που σβήστηκε και αφορούσε τους Placebo ήταν ιδιαίτερα άκομψο

David,καλύτερα,κάνε λίγο άκρη να πιάσει το μικρόφωνο ο Glenn
The Warlus
QUOTE(pain of salvation @ Sep 11 2010, 21:38 ) *
David,καλύτερα,κάνε λίγο άκρη να πιάσει το μικρόφωνο ο Glenn



H Φωνή Της Ροκ;
Μεγάλος καλλιτέχνης αλλά από όσο ξέρω ακόμα μεγαλύτερο ψώνιο και άσχημος σαν άνθρωπος.

Σήμερα δεν έχω αφήσει κανέναν απείραχτο rolleyes.gif rolleyes.gif
pain of salvation
QUOTE(The Warlus @ Sep 11 2010, 19:58 ) *
H Φωνή Της Ροκ;
Μεγάλος καλλιτέχνης αλλά από όσο ξέρω ακόμα μεγαλύτερο ψώνιο και άσχημος σαν άνθρωπος.

Σήμερα δεν έχω αφήσει κανέναν απείραχτο rolleyes.gif rolleyes.gif

χαχαχα...
ναι,πρέπει να είναι ψώνιο και ιδιότροπος,αλλά σπάνια φωνάρα
The Warlus
QUOTE(pain of salvation @ Sep 11 2010, 22:06 ) *
χαχαχα...
ναι,πρέπει να είναι ψώνιο και ιδιότροπος,αλλά σπάνια φωνάρα



Σπουδαίος μουσικός,τι να λέμε τώρα.
pain of salvation
QUOTE(The Warlus @ Sep 11 2010, 20:20 ) *
Σπουδαίος μουσικός,τι να λέμε τώρα.


'Αφησε τον Glenn τώρα και πιάσε λίγο Placebo 19.gif tongue.gif
duncan21
spysta
οι PLACEBO ειναι απο τα σημαντικοτερα alternative rock συγκροτηματα της τελευταιας 15ετιας ..εχοντας γραψει ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΑ κομματια (every you every me,without you i'm nothing ,pure morning κτλ κτλ) .period


AΞΕΠΕΡΑΣΤΟ ..

Razorblade Fish
QUOTE(spysta @ Sep 15 2010, 04:54 ) *
οι PLACEBO ειναι απο τα σημαντικοτερα alternative rock συγκροτηματα της τελευταιας 15ετιας ..εχοντας γραψει ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΑ κομματια (every you every me,without you i'm nothing ,pure morning κτλ κτλ) .period


AΞΕΠΕΡΑΣΤΟ ..
<object width="425" height="344"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/YIRz7zaKGLY&hl=en&fs=1"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/YIRz7zaKGLY&hl=en&fs=1" type="application/x-shockwave-flash" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>

Πραγματικα αξεπεραστο,ειδικα η εκτελεση με τον Βowie.Κομματαρα.
priest
Alexmei
λίγο καιρο έχω λείψει κ ο Warlus έχει γίνει ο πιο κακός άνθρωπος =Ρ
Magnus92
Πολλες φορες εχουμε αναρωτηθει για την ψυχικη ισσοροπια των 4 Αρμενων ( ειδιαιτερα του τυπου με την κιθαρα ). Το συγκεκριμενο Live μαρτυραει πολλα . ( Δωστε βαση στο tip με τα 3 χαλια που εχουν στην σκηνη )


SG3ptshooter
QUOTE(Magnus92 @ Sep 18 2010, 15:58 ) *
Πολλες φορες εχουμε αναρωτηθει για την ψυχικη ισσοροπια των 4 Αρμενων ( ειδιαιτερα του τυπου με την κιθαρα ). Το συγκεκριμενο Live μαρτυραει πολλα . ( Δωστε βαση στο tip με τα 3 χαλια που εχουν στην σκηνη )

θα έβαζα τώρα και το τραγούδι από αυτό το λάιβ που μας δείχνει ο τύπος με την κιθάρα περισσότερα από ότι θα πρεπε αλλά θα ήταν πολύ φτηνό φάουλ.. rolleyes.gif
Magnus92
QUOTE(SG3ptshooter @ Sep 18 2010, 19:42 ) *
θα έβαζα τώρα και το τραγούδι από αυτό το λάιβ που μας δείχνει ο τύπος με την κιθάρα περισσότερα από ότι θα πρεπε αλλά θα ήταν πολύ φτηνό φάουλ.. rolleyes.gif



Δεν εισαι τιμιος . Μιλα !!!
SG3ptshooter
QUOTE(Magnus92 @ Sep 18 2010, 20:56 ) *
Δεν εισαι τιμιος . Μιλα !!!

Sugaaar!!! 69.gif
Magnus92
QUOTE(SG3ptshooter @ Sep 18 2010, 20:58 ) *
Sugaaar!!! 69.gif



Εφυγαααααα fast.gif

To 2002η το 2005;;;
The Warlus
QUOTE(Alexmei @ Sep 18 2010, 14:43 ) *
λίγο καιρο έχω λείψει κ ο Warlus έχει γίνει ο πιο κακός άνθρωπος =Ρ



Ε με αυτά που βλέπω...
Magnus92
QUOTE(SG3ptshooter @ Sep 18 2010, 20:58 ) *
Sugaaar!!! 69.gif



ΟΚ ο ανθρωπος ειναι απιστευτος . Κρατηστε του θεση !
SG3ptshooter
QUOTE(Magnus92 @ Sep 18 2010, 21:01 ) *
Εφυγαααααα fast.gif

To 2002η το 2005;;;

My bad, το 2002.

QUOTE(The Warlus @ Sep 18 2010, 21:07 ) *
Ε με αυτά που βλέπω...

Με SOAD πως τα πάμε; peace.gif
Magnus92

Btw οι System δεν προκειται να ενωθουν ξανα ποτε !!! Δυστυχως . . .

Υ.Γ. Warlus σ' αγαπαμε !!! wub.gif Παω να φαω κεφτεδες ...
SG3ptshooter
QUOTE(Magnus92 @ Sep 18 2010, 21:14 ) *
Btw οι System δεν προκειται να ενωθουν ξανα ποτε !!! Δυστυχως . . .

Mη με αφήνεις μισοπεθαμένο, ρίξε το λινκ - χαριστική βολή. sad.gif
Magnus92
QUOTE(SG3ptshooter @ Sep 18 2010, 21:18 ) *
Mη με αφήνεις μισοπεθαμένο, ρίξε το λινκ - χαριστική βολή. sad.gif



Δεν εχω καποιο λινκ απο βιντεο (μπορει να υπαρχει κιολας απλα δεν το εχω δει). Απλα το αφηνουν να αιωρειτε σε κατα καιρους δηλωσεις που εχουν κανει. Και βγαινει και απο τα συμφραζομενα (βλεπε δουλεια που κανουν τωρα).
SG3ptshooter
QUOTE(Magnus92 @ Sep 18 2010, 21:24 ) *
Δεν εχω καποιο λινκ απο βιντεο (μπορει να υπαρχει κιολας απλα δεν το εχω δει). Απλα το αφηνουν να αιωρειτε σε κατα καιρους δηλωσεις που εχουν κανει. Και βγαινει και απο τα συμφραζομενα (βλεπε δουλεια που κανουν τωρα).

Tρόμαξα προς στιγμήν icon_drunk.gif

Επειδή παρακολουθώ το Συστεμοφενταουνικό ρεπορτάζ, ενώ από την άνοιξη μέχρι κανα μήνα πριν ήμουν αισιόδοξος, υπάρχουν κάποιες τελευταίες εξελίξεις που με έχουν προβληματίσει. Μην κάθομαι και σου κάνω χαζές αναδρομές τώρα, κατά καιρούς πιάνονται κάποια δημοσιεύματα από μια - δύο φράσεις και λένε 2 βλακείες, τίποτα το ουσιαστικό..

Πάρτε και ένα γκομενίστικο ( tongue.gif ) πάντρεμα: πληκτρά Within Temptation, μπάσο - φωνή Nightwish και μια κοκκινομάλλα με φακίδες...



Ωραίο για tribute video της έκτης Ευρωλίγκας, "δε μπορούν να ελέγξουν την καταιγίδα" biggrin.gif

Ακούς Μιλένκο;
Magnus92
QUOTE(SG3ptshooter @ Sep 18 2010, 21:33 ) *
Tρόμαξα προς στιγμήν icon_drunk.gif

Επειδή παρακολουθώ το Συστεμοφενταουνικό ρεπορτάζ, ενώ από την άνοιξη μέχρι κανα μήνα πριν ήμουν αισιόδοξος, υπάρχουν κάποιες τελευταίες εξελίξεις που με έχουν προβληματίσει. Μην κάθομαι και σου κάνω χαζές αναδρομές τώρα, κατά καιρούς πιάνονται κάποια δημοσιεύματα από μια - δύο φράσεις και λένε 2 βλακείες, τίποτα το ουσιαστικό..



Κοιτα , αν το δεις πιο ψυχραιμα ισως και να ειναι καλυτερο για αυτους να μην ξαναενωθουν ...
SG3ptshooter
QUOTE(Magnus92 @ Sep 18 2010, 21:38 ) *
Κοιτα , αν το δεις πιο ψυχραιμα ισως και να ειναι καλυτερο για αυτους να μην ξαναενωθουν ...

Εγώ αυτό που βλέπω από τις δηλώσεις είναι ότι 2/4 (και πιθανότατα 3/4 αν βάλεις και τον αψυχολόγητο το Νταρόν) είναι εμφανέστατα υπέρ της επανένωσης κι ο Τανκιάν είναι κάθετα αρνητικός. Δε μπορώ να ξέρω γιατί δεν πείθεται -μάλλον γιατί του αρέσει η προσωπική του δουλειά αυτή τη στιγμή ως προοπτική, που στο κάτω κάτω μια χαρά είναι αλλά όχι SOAD- αλλά θα είναι τεράστιο κρίμα να κλείσει έτσι αυτός ο κύκλος..

Και για να δω αν μας διαβάζει ένας φίλος μου που έχει καιρό να ποστάρει, μεταφέρω την πρότασή του. Να πάρουν οι 3 τον Ζαν Ντε Λα Ρότσα για τραγουδιστή και να στήσουν ένα νέο σχήμα. Όχι τίποτε άλλο, αλλά 3 χρόνια επανενωμένοι οι RATM και απόφαση για κανένα καινούριο άλμπουμ δεν πήραν.. rolleyes.gif
The Warlus
Καλά εδώ ξεκίνησε ο Roger Waters το THE WALL και εσείς τον χαβά σας να'ουμ
Κοτζάμ Γκίλμορ πήγε στην πρεμιέρα στο Τορόντο να τον δει
lightday
QUOTE(The Warlus @ Sep 18 2010, 21:58 ) *
Καλά εδώ ξεκίνησε ο Roger Waters το THE WALL και εσείς τον χαβά σας να'ουμ
Κοτζάμ Γκίλμορ πήγε στην πρεμιέρα στο Τορόντο να τον δει


Και που να δεις τι έγινε χτές !!!!
απλά πάρτυ 7000 ατόμων.....u2 my ass rolleyes.gif
The Warlus
QUOTE(lightday @ Sep 18 2010, 22:47 ) *
Και που να δεις τι έγινε χτές !!!!
απλά πάρτυ 7000 ατόμων.....u2 my ass rolleyes.gif



Έλα;
lightday


smiley.gif
The Warlus
Αααααα εντάξει.Υποκλίνομαι.
Αν και έμαθα ότι είχε αφόρητη ζέστη.Αλλά Prodigy είναι αυτοί
benchwarmer
QUOTE(The Warlus @ Sep 18 2010, 20:58 ) *
Καλά εδώ ξεκίνησε ο Roger Waters το THE WALL και εσείς τον χαβά σας να'ουμ
Κοτζάμ Γκίλμορ πήγε στην πρεμιέρα στο Τορόντο να τον δει


sihainas


Εντάξει πολύ απλά δεν υπάρχει αυτή η περιοδεία... και ακόμα δεν έχει ανακοινωθεί τπτ για Ελλάδα...και έχω αρχίσει να αγχώνομαι....
pinkTimeout


..υπεροχη μουσικη...εκπληκτικη ταινια..
αφιερωμενο...
a bullet for your head


pinkTimeout
QUOTE(a bullet for your head @ Sep 20 2010, 17:47 ) *

bullet αψογο!!!
..περιμενω να βγει το τεταρτο στη σειρα εργο η "Χαραυγή"...
με κανουν εφηβη αυτα τα ταινιακια.. smiley.gif
a bullet for your head
QUOTE(pinkTimeout @ Sep 20 2010, 17:52 ) *
με κανουν εφηβη αυτα τα ταινιακια.. smiley.gif

Μηπως βιαζεσαι να μεγαλωσεις Pinky?... rolleyes.gif
Γιατι απ'οτι εχω παρατηρησει...σε 47 μερες θα γινεις 2 ετων... biggrin.gif

Ας βαλω & ενα τραγουδακι απ τους Juno Reactor,τους οποιους πρωτακουσα πριν 17 χρονια περιπου...

The Warlus
Σα με κοιτάς...

Χμ,συγγνώμη που διακόπτω αλλά θα ήθελα να ρωτήσω αν θα πάει κανείς Ozzy το Σάββατο.
Και μην πεταχτεί κανένας Magnus και χλευάσει καθώς πρέπει να ξέρει ότι ο Ozzy δεν παίζει 55 λεπτά με γκόμενες για κοινό!!
Τυχαία το είπα αυτό το τελευταίο ούτε εγώ ξέρω πως μου ήρθε!!
Magnus92
QUOTE(The Warlus @ Sep 20 2010, 20:54 ) *
Σα με κοιτάς...

Χμ,συγγνώμη που διακόπτω αλλά θα ήθελα να ρωτήσω αν θα πάει κανείς Ozzy το Σάββατο.
Και μην πεταχτεί κανένας Magnus και χλευάσει καθώς πρέπει να ξέρει ότι ο Ozzy δεν παίζει 55 λεπτά με γκόμενες για κοινό!!
Τυχαία το είπα αυτό το τελευταίο ούτε εγώ ξέρω πως μου ήρθε!!



smiley.gif smiley.gif smiley.gif Εξυπνακια

Παντως εχεις δικιο . Ο Ozzy εδω και πολλα χρονια δεν παιζει καθολου, ουτε καν τα 55 λεπτα των ΘΕΩΝ ( 24.gif ) Placebo ...

Anyway αλλο ηθελα να ποσταρω εγω . Δειτε εδω χαλι ... Δειτε καψιμο ...


Αμερικανιες σε ολο τους το μεγαλειο icon_drunk.gif
The Warlus
Πείτε στον Magnus κάποιος ότι όταν θα βγει ο Ozzy το Σάββατο από κάτω θα ακούγονται ΦΩΝΕΣ όχι γκόμενες και ήχοι από μηνύματα sms.
Magnus92
QUOTE(The Warlus @ Sep 22 2010, 20:43 ) *
Πείτε στον Magnus κάποιος ότι όταν θα βγει ο Ozzy το Σάββατο από κάτω θα ακούγονται ΦΩΝΕΣ όχι γκόμενες και ήχοι από μηνύματα sms.


χαχαχα εισαι θεουλης ρε Μητσο !!! 77.gif

Εσυ ετοιμασου για τις 6 του οκτωβρη, και αφησε τα ολα τα αλλα !!! Μην ασχολεισαι με αλλα, κατωτερα οντα !!!!
The Warlus
QUOTE(Magnus92 @ Sep 22 2010, 22:58 ) *
χαχαχα εισαι θεουλης ρε Μητσο !!! 77.gif

Εσυ ετοιμασου για τις 6 του οκτωβρη, και αφησε τα ολα τα αλλα !!! Μην ασχολεισαι με αλλα, κατωτερα οντα !!!!



Πωω ρε γαμώτο μπορεί να είμαι Κρήτη και δεν θα πάω μάλλον...
Magnus92
QUOTE(The Warlus @ Sep 23 2010, 00:14 ) *
Πωω ρε γαμώτο μπορεί να είμαι Κρήτη και δεν θα πάω μάλλον...


sad-smiley-009.gif sad-smiley-009.gif sad-smiley-009.gif
Εισαι σοβαρος ; Δηλαδη θα με στησεις για δευτερη φορα . . .
Ωραιος ρε !
The Warlus
QUOTE(Magnus92 @ Sep 23 2010, 15:31 ) *
sad-smiley-009.gif sad-smiley-009.gif sad-smiley-009.gif
Εισαι σοβαρος ; Δηλαδη θα με στησεις για δευτερη φορα . . .
Ωραιος ρε !



Δεν φτάνει που τους έχεις δει κιόλας.ΜΙΛΑΣ.
Ανωτέρα βία.Αλλά θα κάνω ότι μπορώ
Magnus92
QUOTE(The Warlus @ Sep 23 2010, 16:14 ) *
Δεν φτάνει που τους έχεις δει κιόλας.ΜΙΛΑΣ.
Ανωτέρα βία.Αλλά θα κάνω ότι μπορώ


ΟΚ κανε οτι καλυτερο μπορεις . Εγω θα ξενυχταω πανω απο το τηλεφωνο icon_drunk.gif
duncan21


Οne of my favourites...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.