Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Το topic της Μουσικής
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα αποδυτήρια > Τέχνες και θεάματα
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87
Keyser_Soze

Smashing Pumpkins - The Beginning Is The End Is The Beginning

Σούπερ-κομματάρα από τη νέα ταινιάρα Watchmen.
Gravedigger
Hinder-Better than me

Invalid Video Link

Απίστευτο όμως... sad.gif
Das Kapital
Rammstein-Du hast



Τρελη πορωση το κομματι,παιζει να το εχω ακουσει 30 φορες σημερα!

Οποιος ξερει κανα παρομοιο κομματι....τα φωτα του tongue.gif
Gravedigger
QUOTE(lebron15 @ Sep 9 2008, 23:09 ) *
Rammstein-Du hast
Τρελη πορωση το κομματι,παιζει να το εχω ακουσει 30 φορες σημερα!

Οποιος ξερει κανα παρομοιο κομματι....τα φωτα του tongue.gif

Νάτος ο Lebron tongue.gif .Άκου και άλλα τραγούδια του συγκροτήματος.
ΠΧ. Links 2 3 4,America,Bang Bang
thrylos7
Animals - It's my life

Invalid Video Link
sihainas
Θρύλε το βίντεό σου είναι unavailable...

Anyway αν και δεν βλέπω να έχουν και τόσο μεγάλη απήχηση στο forum εγώ θα επιμείνω Ελληνικά με το:


Παύλος Παυλίδης - Αερικό
Pierce
i guess ...

U2 - I Still Haven't Found What I'm Looking For



edit: βροχη τα ποστς σημερα εδω tongue.gif
thrylos7
Τώρα πρέπει να είναι ΟΚ, το άλλαξα.

Και άλλα δύο από τους Tεράστιους Iron Maiden...


Wasted years




Infinite dreams

Keyser_Soze

Pink Floyd - High Hopes (LIVE)

Δεν νομίζω ότι υπάρχουν λόγια για να περιγράψουν τη δύναμη του συγκεκριμένου ύμνου.
Alexmei
QUOTE(Keyser_Soze @ Sep 10 2008, 16:10 ) *
Pink Floyd - High Hopes (LIVE)

Δεν νομίζω ότι υπάρχουν λόγια για να περιγράψουν τη δύναμη του συγκεκριμένου ύμνου.



Πω πω keyz πολύ χαίρομαι όταν ανεβάζεις βίντεο! biggrin.gif biggrin.gif

πάρτε ένα ακόμα video

Comfortably Numb Live 1994 - Pink Floyd



το συγκεκριμένο σόλο δεν μπορώ να το περιγράψω, για μένα πρέπει να είναι από τα κορυφαία που έχουν γραφτεί μαζί με 2-3 ακόμα, απλά απολαύστε το.
PanosIlio
Να αλλάξω λιγουλάκι το κλίμα biggrin.gif




Paradise Lost - True Belief
sihainas
Το high hopes ήταν το πρώτο τραγούδι που άκουσα από Pink Floyd... και η λέξη "ύμνος" είναι μάλλον μικρή για να το χαρακτηρίσει w00t.gif

Όσο για Comfortably Numb είναι πλέον μαζί με το The Great Gig in the Sky τα 2 (πιο) αγαπημένα μου τραγούδια από Pink Floyd...

Anyway πάρτε άλλο ένα Ελληνικό...


Κόρε. Ύδρο. - Όχι πια Έρωτες

(Ήθελα να βάλω το ακόμα καλύτερο "Άλλη μια Νύχτα Σύγχυσης και Γέλιου" αλλά δεν είχε κάποια καλή εκτέλεση στο youtube)
jois21



Invalid Video Link
thrylos7
Dream Theater - As I am (live)

Keyser_Soze
Άλλο ένα πανέμορφο τραγούδι.


Anathema - A Natural Disaster
thrylos7
Dio - Don't talk to strangers (η πλέον κλασική live εκτέλεση)

thrylos7
Grand Funk Railroad - We're An American Band




Αν και λείπει το φινάλε... ερασιτέχνες! tongue.gif
thrylos7
Το απόλυτο metal τραγούδι...

Judas Priest - Painkiller


Alexmei
QUOTE(thrylos7 @ Sep 14 2008, 05:58 ) *
Το απόλυτο metal τραγούδι...

Judas Priest - Painkiller


41.gif 41.gif 41.gif 41.gif Είναι ο μοναδικός χαρακτηρισμός που μπορεί να πει κάποιος γι αυτό το κομμάτι 41.gif 41.gif

κάτι πιο σοφτ

Rainbow - Catch The Rainbow (ο Dio τραγουδάει καταπληκτικά εδώ)
Pierce
καλο σου ταξιδι ,ριτσαρντ ραιτ. Οι μουσικες σου ταξιδεψαν και θα ταξιδευουν γενιες και γενιες. Η κληρονομια σου ειναι τεραστια. Ενα μεγαλο ευχαριστω μεσα απο τη καρδια μου για τις ατελειωτες ωρες συντροφιας που μου χαρισαν τα τραγουδια σου.
Μια απο τις πιο γνωστες του συνθεσεις
Us And Them
Keyser_Soze
Μόλις σήμερα το πρωί, πληροφορήθηκα τον θάνατό του. Ακόμα δεν έχω συνέλθει και λογικά θ'αργήσω λίγο ακόμα.
Ένας από τους κορυφαίους κιμπορντίστες (αν όχι ο κορυφαίος) στον κόσμο, που μεσουράνησε τη χρυσή εποχή των Φλόιντ (μέσα '60-τέλη '70) και επιρρέασε 10άδες νεότερους πιανίστες και κιμπορντίστες. Ήταν και αυτοδίδακτος.
Στο καλό Ρικ. Δεν θα σε ξεχάσουμε ποτέ.


Rick Wright - Night Of A Thousand Furry Toys

Ο Πιρς επέλεξε την, ίσως, κορυφαία του στιγμή με τους Φλόιντ (μαζί με το επικό Echoes από το άλμπουμ Meddle). Εγώ επιλέγω ένα απίστευτο τραγουδάκι από τη σόλο δουλειά του, Broken China (1996).
jois21


Invalid Video Link
Alexmei
Πιρς και Κάιζ τι μου λέτε;;; sad.gif sad.gif

Σήμερα χωρίς να έχω καμία πληροφορία πάνω στο γεγονός, είδα το The Wall και ακούω όλη μέρα Pink Floyd.Και τώρα ακούω αυτό το γεγονός και αλήθεια με έπιασε η καρδιά μου.

Στο καλό όπου και να πας sad-smiley-009.gif
dizzy_fingers

Κόλλημα? (αμάν αυτές οι πολυεθνικές αθλητικές εταιρείες με τις γ#μάτες διαφημίσεις tongue.gif )

Για όσους δεν καταλαβαίνουν, ας κλικάρουν εδώ.










EDIT: Στην αρχή είχα ποστάρει το παρακάτω λινκ, αλλά μετά βρήκα το σωστό και το διόρθωσα:

Τσεκάρετέ το κι αυτό (ή αν δεν έχετε χρόνο, ΜΟΝΟ αυτό). Αξίζει.
Pierce
killers FTW smiley.gif
αν δεν κανω λαθος το συγκεκριμενο τραγουδι τον πρωτο χρονο κυκλοφοριας του hot fuss το ειχαν απαγορευσει να παιζεται στην Αμερικη.
sihainas
Καλά αυτό από τότε που βγήκε μπορεί να μην το έχω ακούσει πάρα πολλές φορές...αλλά πιάνω τον εαυτό μου πολλές φορές ακόμα και τώρα είτε να τραγουδάει "I 've got soul but i'm not a soldier" ή και να σφυρίζω στο ρυθμό είναι να μην σου κολλήσει tongue.gif
sihainas
Κόλλημα με τους Oasis σήμερα...


Oasis - Go Let it Out

41.gif
Pierce
πολυ ωραιοι οι oasis 41.gif

3 μερες τωρα δεν εχω ακουσει αλλο τραγουδι (περα απο το παραπανω σονγκ των oasis) tongue.gif ( ουτε ο χαρουμενος λουκουμας tongue.gif tongue.gif )
στην αρχη δεν τρελαθηκα αλλα οσο περισσοτερο το ακουγα τοσο περισσοτερο το γουσταρα


Meck Ft dino - so strong

Xaroumenos loukoumas
QUOTE(pierce21 @ Sep 22 2008, 01:57 ) *
πολυ ωραιοι οι oasis 41.gif

3 μερες τωρα δεν εχω ακουσει αλλο τραγουδι (περα απο το παραπανω σονγκ των oasis) tongue.gif ( ουτε ο χαρουμενος λουκουμας tongue.gif tongue.gif )
στην αρχη δεν τρελαθηκα αλλα οσο περισσοτερο το ακουγα τοσο περισσοτερο το γουσταρα
Meck Ft dino - so strong



Μπορώ να πω ότι έχεις γίνει Ο Μυστης.
Αν και σημερα ακουσα λιγο και:

Armin van Buuren feat. Jaren - Unforgivable



Βέβαια δε νοιώθω άσχημα γι αυτο, καθώς και αυτο εσυ μου το δίδαξες tongue.gif
apkat
Πολυ ωραιο τραγουδακι που ακουσα το πρωι στο ραδιο.. biggrin.gif

Ελεονωρα Ζουγανελη- Ελα

rchos
οντως το τραγουδι της ελεονωρας πολυ καλο.το ακουσα κι εγω στο ραδιοφωνο πριν καμια βδομαδα και μου εχει κολλησει και το τραγουδαω συνεχεια.απο την αρχη η κορη ζουγανελη φαινοταν οτι μπορει να παρει καλο δρομο μουσικα.
rchos
The Last Shadow Puppets - 'Standing Next to Me'
Invalid Video Link


The Last Shadow Puppets - The Age Of The Understatement
Invalid Video Link
Keyser_Soze
Last Shadow Puppets τους ανακάλυψα πέρσι και ακούγονται πολύ ευχάριστα. Ειδικά το 2ο που ποσταρήθηκε από πάνω έφαγε ένα καλό λιώσιμο μια περίοδο. Ενημερωτικά ο τραγουδιστής των προαναφερθέντων είναι ο τραγουδιστής των Arctic Monkeys.


LCD Soundsystem - Movement
Alexmei
αχ... δεν ξέρω αν έχει ξαναποσταριστεί το κομμάτι, αλλά είναι φοβερό. Α ρε joe τι μας κάνεις.


Joe Cocker - Unchain My Heart


ios
Cover του Computer Love των Kraftwerk από Glass Candy :

Pierce
RENE AUBRY APRES LA PLUIE 2

τα λογια ειναι περιττα.-
rchos
Dimosthenous Leksis
Invalid Video Link


πιθανοτατα να εχει ξαναμπει αλλα το ακουω πολυ ωρα τωρα και ειπα να το ποσταρω.αυτα.
ios
Aλλού



Birdy nam nam - Absesses
eftychia
Σε αντιστοιχια με οσα εγραψα στο τοπικ με τις ταινιες
Σκηνη απο την ταινια Across the universe, Iwant you/ She is so heavy, ερμηνευμενο απο Joe Anderson,TV Caprio, Ensembles, Dana Fuchs. (αρχικα τραγουδισμενο απο Beatles)

sihainas
Άντε μιας και η Κυριακή είναι κοντά...πάρτε κάτι για να μπαίνετε στο κλίμα όσοι θα πάτε... (εγώ προς το παρόν δεν ξέρω ακόμα καθώς την Κυριακή είναι και η προθεσμία για το project...αν προλάβω και τελειώσω μέχρι το Σάββατο ίσως ανέβω)


R.E.M. - Swan Swan H
rchos
μιας και εφαγα το κολλημα τωρα θα ποσταρω την αγαπημενη μου εκτελεση απο το Silence.

Delerium Silence [Fade's Sanctuary Mix]



ειναι η πρωτη διασκευη νομιζω απο το 1999 πριν απο Tiesto και λοιπους.
κραταει 9:33 ξεκιναει ηρεμα και κλιμακωνεται η πορωση σιγα σιγα.τα μεγαλα γλεντια ξεκινουν απο το 6ο λεπτο και μετα.
Xaroumenos loukoumas
Του Tiesto ειναι καλύτερο 68.gif
Air Kef
Radiohead - Exit (for a Film)



Aπο τα υποτιμημένα των Radiohead.


Kι επειδή είδα και για Last Shadow Puppets ενδιαφέρον ας κανω το contribute μου το πιο ωραίο κατ'εμαι τραγόυδι τους:


My mistakes were made for you


sihainas

Sarah Brightman - Harem

Έχω 2-3 μέρες που ακούω ασταμάτητα μουσική...και όταν λέω ασταμάτητα εννοώ ασταμάτητα...και φαντάζομαι ότι τώρα που πήρα πίσω επιτέλους το ipod που το είχα στείλει για επισκευή (κάηκε η μητρική του όπως μου είπαν από το πλαίσιο ευτυχώς ήταν μέσα στην εγγύηση) η κατάσταση θα χειροτερέψει tongue.gif
Alexmei
Στις 28 του μήνα έρχεται το νέο άλμπουμ των.... AC/DC!!!!!! Εντάξει δεν είναι τίποτα διαφορετικό κτλ αλλά είναι ACDC και αυτό μετράει! 77.gif Λέγεται black ice και το πρώτο κομμάτι έχει ήδη βγει στο utube

Ac/Dc - Rock N Roll Train


Έχουν κρατήσει το διαχρονικό τους στυλ, αλλά δείχνουν κουρασμένοι, εντάξει παππούδες είναι tongue.gif τουλάχιστον είναι καλύτερο από κάτι άλλους.... 68.gif
Pierce
μιας και πιασαμε τα new entries tongue.gif , ενα κομματι απο την καινουρια δουλεια των επανασυνδεδεμενων Verve.
Το πρωτο τους σινγκλ νομιζω απο τον δισκο το love is noise




εμενα παντως μου αρεσει πολυ smile.gif
Keyser_Soze
Ας συνεχίσω κι εγώ στο ίδιο ύφος...

Οι Μετάλικα ως γνωστόν έβγαλαν νέο άλμπουμ εν ονόματι Death Magnetic. Παραδόξως, αναλογιζόμενος τις τελευταίες δουλειές τους, σπέρνει απίστευτα!!! Προσωπικά το βάζω πολύ πάνω από τα Load/Reload και St. Anger και πάει και για μέσα στο τοπ άλμπουμ τις χρονιάς. Επικές ριφάρες, πωρωτικά σόλο (τα οποία επανήθαν πανηγυρικά) και αρκετές φρέσκες ιδέες.

Ιδού το αγαπημένο μου κομμάτι από το δίσκο:

All Nightmare Long - Metallica
rchos



ΟΛΕΣ (για να μην ξεχνιομαστε!!!!)
Air Kef
Σωκράτης Μάλαμας - Το Γράμμα (studio)

Invalid Video Link


Σχεδόν όλα του Μάλαμα,είναι μια κλάση ανώτερα live,με τον κόσμο από κάτω να συμμετέχει,να μοιράζεται..και να παραληρεί.

Invalid Video Link

Thnx to Ελένη (και Keyser 6.gif) έμαθα οτι το εμπνεύστηκε ακούγοντας τα ασθενοφόρα να περνάνε κατω απο το σπίτι του,μιας και εμενε κοντα σε ασθενοφορο.


Στιχοι-Μουσικη απο τον ιδιο.

Δε θέλω πια να σκέφτομαι τα ίδια και τα ίδια
Σα να 'ταν όλα ψέμματα στάχτες κι αποκαϊδια
Θέλω ανοιχτά παράθυρα να με φυσάει αέρας
Να΄χω το νου μου αδειανό
Να΄χω και πρίμο τον καιρό

Δε θέλω πια να μου μιλάς για όσα έχεις ζήσει
Δε χάθηκε κι ο κόσμος πια το τζάμι αν ραγίσει
Θέλω να'ρθεις και να με βρεις να κάτσεις να τα πούμε
Πως νιώθουμε παράφορα
Πως ζούμε ετσι αδιάφορα

Δε θέλω να πικραίνεσαι
τις Κυριακές τα βράδια
Χωρίς αυτή τη σκοτεινιά
τα χρόνια μένουν άδεια


Θέλω να φύγεις να σωθείς να πάψεις να γκρινιάζεις
Να ξεχαστείς στη διαδρομή ποιός ήσουν και πώς μοιάζεις
Έτσι θα σ'αγαπώ πολύ και θα σε βλέπω λίγο
Σα μια γυναίκα μακρινή
Που αγάπησα πριν φύγω

Δε θέλω να πικραίνεσαι
τις Κυριακές τα βράδια
Χωρίς αυτή τη σκοτεινιά
τα χρόνια μένουν άδεια



Πριγκηπέσσα (εννοείται)

Invalid Video Link


Ξωτικά




Σε ποια σκιά τα μάτια σου θολώνουν
μικρό πουλί σ' αγάπησα πολύ
στα κύματα τα βήματα βουλιάζουν
να 'σουν εδώ να σε βρει η ανατολή

μέσα στα ρούχα μου σε κρύβω σαν φωτιά
να 'χουν να λεν πως δε σε γνώρισα ποτέ
όνειρο είναι η ιστορία μας καρδιά μου
τα ξωτικά γυρνούν τις νύχτες συντροφιά μου.

Δωσ'μου το φως κι ας κάνω πως δεν είδα
δωσ' μου νερό να σβήσω τα βαριά
ό,τι έχει μείνει μέχρι εδώ απ' το κερί μου
είναι τα μάτια σου που καίνε σαν φωτιά

μέσα στα ρούχα μου σε κρύβω σαν φωτιά
να 'χουν να λεν πως δε σε γνώρισα ποτέ
όνειρο είναι η ιστορία μας καρδιά μου
τα ξωτικά γυρνούν τις νύχτες συντροφιά μου.
dizzy_fingers
Κανάς μπασίστας στο φόρουμ υπάρχει να βοηθήσει τον έρημο τον admin που την είδε flea και καβάτζωσε ένα μπασάκι (το οποίο και ταλαιπωρώ τα μάλα καθημερινά biggrin.gif) αλλά ακόμα τα δάχτυλά του είναι πιο δυσκίνητα από του Σακ?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.