Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Το topic της Μουσικής
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα αποδυτήρια > Τέχνες και θεάματα
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87
panos75
thrylos7
Ωραίο post pierce! biggrin.gif
SG3ptshooter
Και τα 3 μου ήρθαν επειδή υποσυνείδητα τα συνέδεσα με άλλου είδους κομμάτια που έχω ακούσει σήμερα. Oι αφορμές ήταν Clutch, Gogol Bordello και White Stripes. Τώρα μπορείς πραγματικά να αναφωνήσεις αδερφέ Μάγκνους ότι είναι άρρωστος στο θέμα Μουσική.. icon_drunk.gif





Πάω να δω το δεύτερο ημίχρονο, θα έχει σίγουρα αρχίσει κι εγώ έψαχνα καλή εκδοχή του Dust my broom.. cool.gif
priest
5 ιουλιου...

Xaroumenos loukoumas
QUOTE(panos75 @ Mar 11 2011, 00:02 ) *


Respect!
Φοβερή ταινία, απίστευτο τραγούδι! smile.gif
Magnus92
QUOTE(priest @ Mar 11 2011, 18:11 ) *
5 ιουλιου...




Κατουρηθηκα απ την χαρά μου... 68.gif
SG3ptshooter
QUOTE(Magnus92 @ Mar 12 2011, 18:15 ) *
Κατουρηθηκα απ την χαρά μου... 68.gif

και σκούριασε και ο τσίγκος στο σωβρακάκι; rolleyes.gif


όσοι πιστοί προσέλθετε
Xaroumenos loukoumas
Στο repeat το έχω smile.gif

priest
QUOTE(Magnus92 @ Mar 12 2011, 18:15 ) *
Κατουρηθηκα απ την χαρά μου... 68.gif

να ξερες ποσο με ενδιαφερει αν κατουρηθηκες η οχι... angry_red.gif
Magnus92
QUOTE(priest @ Mar 13 2011, 14:14 ) *
να ξερες ποσο με ενδιαφερει αν κατουρηθηκες η οχι... angry_red.gif


Κοιτα τον πως τσίτωσε... smiley.gif

~P~ for Judas Priest ... Λεμε και καμια μ........α να περασει η ωρα, μεχρι να ψηθει το φαγητο ....
Ginobili
Για όσους αρέσκονται και στο συμφωνικό μέταλ.11 Μαίου λοιπόν έρχονται οι Γερμανοί.





Magnus92
Απο δω και στο εξης δηλωνω πιστος θαυμαστης του SG3ptshooter !!!

Οριστε και κατι για να τον ευχαριστησω tongue.gif

Magnus92
Eστω και με μια καθυστερηση, να εκφρασω την θλιψη μου για τον χαμό αυτου του μεγάλου μουσικοσυνθετη...

SG3ptshooter
QUOTE(Magnus92 @ Mar 13 2011, 21:51 ) *
Απο δω και στο εξης δηλωνω πιστος θαυμαστης του SG3ptshooter !!!

μην μου ανοίξεις σελίδα στο facebook γιατί ούτε το μοναδικό δικό μου Like δε θα δεις, αφού δεν είμαι στα πέριξ του προσωποπάπυρου.. rolleyes.gif


Σου είχα υποσχεθεί να ποστάρω κάτι που δε θυμάμαι καθόλου πλέον τι ήταν.. tongue.gif 40.gif cool.gif

Γι' αυτό πάρε το κομματάκι που παίζει non stop στο κλικκλικόσπιτο σήμερα.


και κάτι πιο ανάλαφρο σε κοπάνημα γιατί το αγριεύω πολύ κάποιες φορές και στο τέλος κανείς δε θα πατάει πλέι στα ποστς μου... cool.gif
Magnus92
Μ-Ε-Γ-Α-Λ-Ε Eyedea !!!

Ginobili
QUOTE(SG3ptshooter @ Mar 17 2011, 00:00 ) *
μην μου ανοίξεις σελίδα στο facebook γιατί ούτε το μοναδικό δικό μου Like δε θα δεις, αφού δεν είμαι στα πέριξ του προσωποπάπυρου.. rolleyes.gif


Σου είχα υποσχεθεί να ποστάρω κάτι που δε θυμάμαι καθόλου πλέον τι ήταν.. tongue.gif 40.gif cool.gif

Γι' αυτό πάρε το κομματάκι που παίζει non stop στο κλικκλικόσπιτο σήμερα.

Εξαιρετική μπάντα τα γαλλάκια...και το συγκεκριμένο κομμάτι τα σπάει!!!! Απίστευτο!!! 77.gif
Phil Laak
QUOTE(Ginobili @ Mar 17 2011, 17:19 ) *
Εξαιρετική μπάντα τα γαλλάκια...και το συγκεκριμένο κομμάτι τα σπάει!!!! Απίστευτο!!! 77.gif


Ginobili,όταν ανεβάζω Gojira στο φου-μπου δεν τα παίρνεις πρέφα;;;;
Ginobili
QUOTE(Phil Laak @ Mar 17 2011, 16:18 ) *
Ginobili,όταν ανεβάζω Gojira στο φου-μπου δεν τα παίρνεις πρέφα;;;;

Οι ρυθμοί με τους οποίους ανεβάζεις εσύ στο φου-μπου είναι πολύ γρήγοροι για να τους πάρω πρέφα εγώ....δες εδώ πως κινείται το τόπικ.. laugh.gif
Phil Laak
QUOTE(Ginobili @ Mar 17 2011, 20:43 ) *
Οι ρυθμοί με τους οποίους ανεβάζεις εσύ στο φου-μπου είναι πολύ γρήγοροι για να τους πάρω πρέφα εγώ....δες εδώ πως κινείται το τόπικ.. laugh.gif


Σιγά ρε,ένα κομμάτι την ημέρα ανεβάζω,άντε 2 το πολύ..Και αυτά με διαφορά ωρών μεταξύ τους.

Πάντως σήμερα,και λόγω της ημέρας,είχα υποχρέωση να ανεβάσω αυτό (και το έκανα):

http://www.youtube.com/watch?v=x-64CaD8GXw
Ginobili
QUOTE(Phil Laak @ Mar 17 2011, 18:49 ) *
Σιγά ρε,ένα κομμάτι την ημέρα ανεβάζω,άντε 2 το πολύ..Και αυτά με διαφορά ωρών μεταξύ τους.

Πάντως σήμερα,και λόγω της ημέρας,είχα υποχρέωση να ανεβάσω αυτό (και το έκανα):


Πολύ καλό... 41.gif Πιο καλό και από το να βλέπω τον Ντέρικ στα πράσινα μπορώ να πω laugh.gif

Υ.Γ Βάζε το x-64CaD8GXw ανάμεσα σε Invalid Video Link......βασικά δες εδώ πως...
http://www.basketforum.gr/forum/index.php?showtopic=2546
vc15
Ίσως ακούγεται υπερβολικό, αλλά λόγω και της μουσικής που ακούω, κυρίως ξένο hiphop, η φωνή του Nate Dogg είναι ότι καλύτερο έχω ακούσει στη ζωή μου. Όλοι ήξεραν ότι είχε 2 εγκεφαλικά, αλλά ζούσε εδώ και 2 χρόνια χωρίς να μπορεί να μιλήσει, να κουνήσει χέρια, πόδια. Δυστυχώς, αν και έχει συνεργαστεί με τους μισούς rappers της Αμερικής, ο μόνος που ενδιαφερόταν όλο αυτό το διάστημα ήταν ο Warren g αλλά την επομένη του θανάτου του όλοι έγραφαν πόσο "στενοχωρήθηκαν" στο twitter.

Τι κατάρα είναι αυτή που κυνηγάει τους rappers. Ποιον να πρωτοθυμηθώ, Pac, Biggie, Ol' Dirty Bastard, Big L, Proof, Guru (πρόσφατα), Eazy-E και πάει λέγοντας. Τελικά, ο μόνος που θα γεράσει μου φαίνεται πως θα είναι ο Dre, ο οποίος έχει βρει το κόλπο και βγάζει ένα cd στα 10 χρόνια και την περνάει συνέχεια στο gym.

Τέσπα, στενοχωρήθηκα πολύ στην είδηση του θανάτου του καθώς ήταν μεγάλο κεφάλαιο για το hiphop κατά τη γνώμη μου. RIP Nate Dogg. Το πρώτο τραγούδι είναι το thugs get lonely too, το είχε πει με το φιλαράκι του, τον Tupac, και είναι από τα πολύ αγαπημένα μου. Το δεύτερο το είχε γράψει για τον Tupac όταν πέθανε και λέγεται why. Ευχαριστούμε το βασιλιά του G Funk για όλα τα υπέροχα κομμάτια που τραγούδησε!!!

SG3ptshooter

thrylos7
Το άκουσα κατά λάθος, αλλά οι υπόλοιπες 20 φορές είναι δική μου ευθύνη. Δεν είναι κανένα αριστούργημα, αλλά γουστάρω.

berry
SG3ptshooter
αφού επαναλάβω αυτό:
QUOTE(SG3ptshooter @ Feb 11 2011, 13:06 ) *
Άμα είσαι τυχερός στα λεωφορεία του ΚΤΕΛ μπορεί να κάνεις πολύ ευχάριστες διαδρομές...
Έπεσε ένα σιντάκι best of Γιάννης Τάσσιος μόνο που δε σηκώθηκαν οι γριές να χορεύουν στο διάδρομο 41.gif
Σε δύο τραγούδια ήξερα και τα λόγια πάντως.. cool.gif

και ζητήσω ως homework από τον εξπέρ Συνταγματάρχη να πάει να δει αυτή τη τσόντα αυτό το βίντεο κλιπ και να μας πει ποια είναι η πρωταγωνιστούσα ύπαρξη και σε ποιό τόπικ του υπάγεται να πάω να την ψηφίσω

επάνερχομαι με το Τρομερό Σάουντρακ στο ΚΤΕΛ vol.2
http://www.youtube.com/watch?v=E3I3ijkyABw&NR=1
http://www.youtube.com/watch?v=vtnbyzgZC84
http://www.youtube.com/watch?v=bRc0yJHt-_s
και αναζητώ και ένα κομμάτι πολύ δυνατό με refrain "Αρρωσταίνω, παγώνω, είμαι μόνος, σβήνω, λιώνω" όλα σε μια ανάσα, πολύ τρας ίντρο μιλάμε αν το βρω θα μπει στο hall of fame για πλάκα..

Ενδιάμεσα όταν βαριόμουν άκουγα από το κινητό τα κλασσικά μου, έγινε το μυαλό μου κιμάς. smiley.gif
panos75
SG3ptshooter
QUOTE(Ginobili @ Mar 17 2011, 17:19 ) *
Εξαιρετική μπάντα τα γαλλάκια...και το συγκεκριμένο κομμάτι τα σπάει!!!! Απίστευτο!!! 77.gif

πράγματι.

Και μόνο αν αναλογιστείς ότι 1.είναι Γάλλοι (δηλαδή σώζεσαι μόνο αν σε λένε Deathspell Omega ή.. Gojira φυσικά) 2.έχουν στίχους είτε environmentally conscious είτε ψιλο-κλάψα 3.πολλές φορές ο ρυθμός τους μοιάζει τελείως απλοϊκός ως αποτέλεσμα παρά τα διαφορετικά του επίπεδα 4.τα πρώτα τους δύο άλμπουμς είχαν μηδενική προώθηση ώστε να φτάσουν στα αυτιά των πολλών και να καθιερωθούν εξ αρχής και ίσως να υπερεκτιμηθούν
και μολοταύτα έχουν την αναγνώριση (πόσο να πω; 95%; σχεδόν όλων) της συντριπτικής πλειοψηφίας της κοινότητας του σκληρού ήχου, αυτό αποδεικνύει πως αν μη τι άλλο είναι πολύ ταλαντούχοι και αυτό που κάνουν έχει πολλά να πει.

Και μόνο που γρυλίζουν ένα κάρο μαντράχαλοι "Πλαστική σακούλα στη θάλασσα" ή "η Μητέρα δεν έχει χρόνο αλλά ενδιαφέρεται για μένα" έχεις φτιάξει μουσική με πολλά @.
Πάρε άλλο ένα:


κι αφού κάπου έχω κοτσάρει και τον Τσάρο (από τα αγαπημένα μου τραγούδια) ας βάλω και το μακρυνάρι του Λεβιάθαν*:


*δεν χάσατε κάποιο κίνκι υπονοούμενο είναι ένα τραγούδι πάνω από δέκα λεπτά από το δίσκο με το όνομα αυτό. peace.gif

επίσης δεν είμαι ο μανού7 παρότι συκοφαντώ συνεχώς τον εαυτό μου tongue.gif
GMlls
berry
Ελληνάρες με πολλα κιλα @@


berry
και ενα για το σημερινο livaki



nikolas12
Ενα πολυ ωραιο τραγουδι, απο τα αγαπημενα μου απο τους GnR:

Xaroumenos loukoumas
Έχω τάσεις νοσταλγίας tongue.gif
Magnus92
QUOTE(nikolas12 @ Mar 26 2011, 11:18 ) *
Ενα πολυ ωραιο τραγουδι, απο τα αγαπημενα μου απο τους GnR:



Σοοοοοοολαρεεεε ρε Σλας μεχρι να πεσει το Συμπαν !!!!!! 77.gif
aegeansheed
Γειά μας...
Magnus92
Ενα μικρό ζέσταμα για την αποψινή συναυλια ( ω ναι, στο Μεγαρο Μουσικης αποψε ο Magnus icon_drunk.gif )

SG3ptshooter
Εγκαινιάζοντας τη διακοσιοστή σελίδα του τοπίκιου της Μουσικής αναρωτιέμαι πως πέρασαν τόσες και δεν έβαλα μια φορά αυτό:


Για να μην βάλω όμως όλο το από πάνω άλμπουμ θα το σπάσω λίγο με κάτι (κλασσικά) τελείως μα τελείως διαφορετικό, αλλά επίσης αρεστό:

aegeansheed
Πήγε κολητάρι μου Ζαλονίκη και με είπε ότι έπαιξαν ΟΟΟΟΟΟΛΟ το Draconian Times (και κάτι κλασικά "εζ α ντάη" επίσης κλπ). Αυτά είναι συλλεκτικά live...δηλαδή, πώς να το πώ: δε γίνεται να μη νιώθεις "asshooo ohmy.gif oooole" όταν γίνεται ένα τέτοιο live και δεν είσαι εκεί....

p.s. το τελευταίο στην παρένθεση είναι από meet the fokers...
SG3ptshooter
QUOTE(aegeansheed @ Mar 30 2011, 22:49 ) *
p.s. το τελευταίο στην παρένθεση είναι από meet the fokers...


αυτή η σκηνή είναι η έννοια του χαριτωμένου dammit smiley.gif

και ναι το έπαιξαν όλο το draconian times.


και ναι, δε μπορώ να το ρίξω το ποστ ξερό, πάρε κάτι σαν σίκουελ του άλλου
colonel gomelsky
QUOTE(aegeansheed @ Mar 30 2011, 22:49 ) *
Πήγε κολητάρι μου Ζαλονίκη και με είπε ότι έπαιξαν ΟΟΟΟΟΟΛΟ το Draconian Times (και κάτι κλασικά "εζ α ντάη" επίσης κλπ). Αυτά είναι συλλεκτικά live...δηλαδή, πώς να το πώ: δε γίνεται να μη νιώθεις "asshooo ohmy.gif oooole" όταν γίνεται ένα τέτοιο live και δεν είσαι εκεί....

p.s. το τελευταίο στην παρένθεση είναι από meet the fokers...


Δεν ξερω τι είναι αυτά τα ακατανόητα που γράφεις για δράκους κτλ, ξέρω όμως ότι αυτόν τον καιρό στη σαλονίκη τραγουδάει ΑΥΤΟΣ:



Στίχοι: Πίτσα Βαξαβανέλλη-Τσιάλτα 56.gif
SG3ptshooter
Nαι βλέπω παράλληλα γιουροκάπ και Ράδιο Αρβύλα

αφού θες Ελλάδα τσίμπα το κόλονελ:

smiley.gif

(έλιωσα μιλάμε 24.gif )
morrison
QUOTE(SG3ptshooter @ Mar 30 2011, 23:22 ) *
Nαι βλέπω παράλληλα γιουροκάπ και Ράδιο Αρβύλα

αφού θες Ελλάδα τσίμπα το κόλονελ:

smiley.gif

(έλιωσα μιλάμε 24.gif )

Το απογειωσε το κομματι!
Μαγεια! icon_drunk.gif
Magnus92
Και οικολογικο και υπέροχο !!!!


KingCrimson
ασ ποσταρω και εγω κατι εδω, που δεν εχω ποτε...





και κατι σε ροκ...

KingCrimson
QUOTE(morrison @ Mar 31 2011, 00:49 ) *
Το απογειωσε το κομματι!
Μαγεια! icon_drunk.gif


δε χρειαστηκε να το ακουσω ...ανατριχιασα και μονο στη σκεψη! ugly8.gif
berry
αντε 9 μερουλες μεινανε




Boom Dizzle
Kαι επειδη λετε για διασκευη Breathless απο Λε-Πα παρτε ενα να γουσταρετε cool.gif cool.gif


Ο Τυπας στην αρχη το χει πιο πολυ απο τον Λε-Πα blink.gif
The Warlus


Μιας και πρόκειται να βγάλουν και καινούριο δίσκο με dance(!!!!!) στοιχεία...
Ωχ Παναγία μ΄τι θα ακούσουμε...
Magnus92
QUOTE(The Warlus @ Apr 2 2011, 20:51 ) *


Μιας και πρόκειται να βγάλουν και καινούριο δίσκο με dance(!!!!!) στοιχεία...
Ωχ Παναγία μ΄τι θα ακούσουμε...


Tεραστια μπαντα Δημητρη μου ... Ας παιξουν και παραδοσιακη μουσικη των Εσκιμωων. Δεν αλλαζει αυτο...
Phil Laak
QUOTE(berry @ Apr 2 2011, 20:42 ) *
αντε 9 μερουλες μεινανε





Μάγκας ο Berry wink.gif
SG3ptshooter


H τρέλα δεν πάει στα βουνά, πάει σε Πολωνικής καταγωγής κιθαρίστες που βλέπουν μανιωδώς παιδικά, έχουν το παγκόσμιο ρεκόρ καθυστέρησης στην κυκλοφορία αναμενόμενου από συμβόλαιο και κόσμο cd (τι έγινε ρε παιδιά; βγαίνει το 2011 το Mathematics; cool.gif tongue.gif ), και ταυτόχρονα συνεργάζεται με το μπασίστα των Cannibal Corpse.

Speaking of the devil (ή μάλλον of the serial killer) βάζω κι ένα κλιπ με τους εν λόγω κυρίους να παίζουν ένα τραγούδι στο στούντιο (χωρίς φωνητικά, μόλις απέκτησε 100 παραπάνω views το βίντεο) και απαντήστε μου κάποιος για ποιο λόγο δεν έχω ήδη πάει να κάνω την κιθάρα μου καυσόξυλα για τη σόμπα..

This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.