Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Το topic της Μουσικής
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα αποδυτήρια > Τέχνες και θεάματα
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87
liolias
Yo! 50 Cent
Air Kef
Εννοειται οτι παιζουν πολλά απο χιπ χοπ!!

Η μουσικη με την οποια το μπασκετ ειναι τοσο δεμενο,παιζει πολύ!Για πες καμια προταση..
kostasvc15
Τι προταση πω....Βασικα ελληνικο ακουω πιο πολυ.Αλλα τελευταια δεν πιανω κανενα σταθμο για να ξερω κανενα καινουριο κομματι.Επιανα Ατλαντις πριν λιγο καιρο.
liolias
Αυτο που λεει στην υγεια της αχαριστης ειναι πολυ καλο.
kostasvc15
Και του Καζατζιδη το βραδιαζει........ smiley.gif
dizzy_fingers
Πώς κατέληξε η συζήτηση από τους Red Hot Chili Peppers στη χιπ χοπ? sad-smiley-009.gif
liolias
Γιατι ειμαστε κατα βαθος ραπερονια. yo niggas!!
eftychia
QUOTE(dizzy_fingers @ Feb 16 2007, 05:35 PM) *
Rchos, το αίτημα σου έπεσε στο κενό...αλλά σύντομα ακολουθεί τόπικ που θα σας αφήσει ικανοποιημένους όλους.
Eftychia will strike again biggrin.gif.



Εμενα το τοπικ μου δε θα αφορα τραγουδιστριες Ελληνιδες, οποτε οποιος θελει ελευθερος ν κανει οτι του κατεβει στο κεφαλι. Παντως ακομα κανω ερευνα για να ειναι πολυ καλο!
eftychia
Τωρα τελευταια ακουω συνεχεια ενα τραγουδι που λεγεταιMad World απο Alex Parks. To χα ακουσει πρωτη φορα σ ενα βιντεακι που ειχαν κανει για την ταινια "Αυτοχειρες Παρθενοι". Μου αρεσει πολυ!
rchos
QUOTE
Τωρα τελευταια ακουω συνεχεια ενα τραγουδι που λεγεταιMad World απο Alex Parks. To χα ακουσει πρωτη φορα σ ενα βιντεακι που ειχαν κανει για την ταινια "Αυτοχειρες Παρθενοι". Μου αρεσει πολυ!


ακουω το ιδιο τραγουδι αλλα σε αλλη εκτελεση.gary jules-mad world.
αν θες δοκιμασε να βρεις και αυτην την εκτελεση.το κομματο ειναι απιστευτο ετσι και αλλιως αλλα το προτιμω απο gary jules.
sihainas
Καταπληκτικό κομμάτι το άκουγα κι εγώ συνέχεια πριν κάποιο καιρό...τώρα μιας και μου το θυμήσατε...ας το ξανακούσω.. (στην εκτέλεση που λέει ο φίλτατος rchos το χω κι εγώ)
dizzy_fingers
Αφού πιάσαμε τις εκτελέσεις του συγκεκριμένου τραγουδιού, ακούστε και αυτήν των REM biggrin.gif.

Αν θέλεις κάτι παρόμοιο, δοκίμασε Finlay Quey(αν το έχω γράψει σωστά) - Dice.
Keyser_Soze
Καυτό αναμένεται το φετινό καλοκαίρι όσον αφορά τα ονόματα που έρχονται για να παίξουν στην Ελλάδα.

Μετά την πρώτη βόμβα μεγατόνων...
QUOTE
Tο καλοκαίρι του 2007 βρίσκει το Rockwave στον ενδέκατο χρόνο του και σε μία από τις καλύτερες στιγμές του – αν όχι την καλύτερη! H φημολογία των τελευταίων ημερών ήταν έντονη...Οι Ευρωπαίοι Fans της μεγαλύτερης Αμερικάνικης μπάντας σιγοψιθύριζαν στα forum αυτό που οι Metallica αργά χθες το βράδυ επιβεβαίωσαν. Oι Metallica θα κάνουν ένα μικρό διάλειμμα από τις ηχογραφήσεις του νέου τους άλμπουμ για να αποδράσουν στην Ευρώπη και μάλιστα στα μέρη τα οποία δεν είχαν επισκεφθεί στην περσινή καλοκαιρινή τους περιοδεία που «έσπασε ταμεία». Σταθμός (με όλες τις έννοιες της λέξης) και η ...Αθήνα! Τρίτη 3 Ιουλίου το Rockwave Festival υποδέχεται στην σκηνή του Terra Vibe τους κορυφαίους Metallica! Αυτή η ανακοίνωση προηγείται της ολοκλήρωσης του Line up των ημερών του Rockwave, καθώς οι ίδιοι οι Metallica επιθυμούν να φτάσουν τα νέα άμεσα στους πολυάριθμους fans τους - όπως και εμείς άλλωστε.


έρχεται και η επόμενη (εντάξει δεν είναι βόμβα μεγατόνων και αυτή, αλλά είναι εντυπωσιακό όπως και να το κάνουμε)...
QUOTE
Black Sabbath με Ozzy... είδαμε! Tον Dio – με συγκλονιστικούς μουσικούς να τον συνοδεύουν ... επίσης. Φέτος ήρθε η στιγμή για τους απανταχού Black Sabbath fans – και όχι μόνο - να ζήσουν μια ακόμη ιστορική στιγμή! Oι HEAVEN AND HELL, δηλαδή οι Black Sabbath με τραγουδιστή τον Dio, επιβεβαίωσαν τη συμμετοχή τους στο Rockwave Festival ως headliners την Κυριακή 1η Ιουλίου. Αν δανειστούμε τον χαρακτηρισμό από τον διεθνή τύπο «οι Heaven and Hell είναι ό,τι πιο κοντά στους Black Sabbath θα δούμε για φέτος». Το line up της ημέρας αποκτά ιδιαίτερο ενδιαφέρον με την προσθήκη των DREAM THEATER, ενός από τα πιο αναγνωρισμένα συγκροτήματα του progressive rock ιδιαίτερα αγαπητούς σε πολυσυλεκτικό κοινό Πριν από αυτούς τους fans του Rockwave αναλαμβάνουν να ξεσηκώσουν οι αγαπημένοι του Eλληνικού κοινού ICED EARTH με τραγουδιστή τον Tim Ripper Owens (αναπληρωματικό τραγουδιστή στους Judas Priest τα χρόνια που ο Rob Halford ακουλουθούσε solo καριέρα ). Εξαιρετικοί στην προηγούμενη θέση οι – ολοένα ανερχόμενοι - ANATHEMA. Και η "δική" μας μπάντα της ημέρας, ιδανική για ένα δυναμικό "ανοιγμα" είναι οι Kinetic με μέλη που έγραψαν ιστορία στην Ελληνική σκηνή . Την Κυριακή 1 Ιουλίου οι fans της heavy μουσικής δίνουν ραντεβού στο Terra Vibe !


Όπως καταλαβαίνετε πρέπει να αρχίσουμε να κάνουμε οικονομίες γιατί όχι μόνο τα εισιτήρια είναι τσουχτερότατα (60-100 ευρώ στους Metallica) αλλά και τα καλύτερα δεν έχουν ανακοινωθεί ακόμα.
Δική μου πεποίθηση είναι ότι το support για τους Metallica θα είναι πολύ μεγάλο όνομα με κρυφή ελπίδα και καημό να είναι οι System Of A Down.

Για να δούμε....
Pierce
ζουμε και να αναπνευουμε για να δουμε system στην ελλαδα. αλλα δεν υπαρχει περιπτωση να ερθουν σαν πρωτο ονομα θα δεχτουν σαν support στους metallica? το εχω παρει αποφαση οτι αυτους και τους rhcp θα πρεπει να τους δω στο εξωτερικο sad.gif
thrylos7
Ποιοι Metallica... Βlack Sabbath με κανονικό τραγουδιστή (και τι τραγουδιστή!) με Dream Theater!! Δε νομίζω να έχει ξαναγίνει κάτι τέτοιο στην Ελλάδα!
Alexmei
QUOTE
Όπως καταλαβαίνετε πρέπει να αρχίσουμε να κάνουμε οικονομίες γιατί όχι μόνο τα εισιτήρια είναι τσουχτερότατα (60-100 ευρώ στους Metallica) αλλά και τα καλύτερα δεν έχουν ανακοινωθεί ακόμα.
Δική μου πεποίθηση είναι ότι το support για τους Metallica θα είναι πολύ μεγάλο όνομα με κρυφή ελπίδα και καημό να είναι οι System Of A Down.




κοίτα σαν metallica fan και εγώ θα ήθελα να πάω αλλά δεν το βλέπω γιατί οι metallica τώρα είναι χάλια... παρακμάζουν... θα πήγαινα βέβαια αν ήταν κ ο Mustaine αλλα... tongue.gif


Kαθώς ανέφερα από πάνω το Mustaine, οι Μegadeth τα σπάνε... holy wars, promises απλά φανταστικοί
Keyser_Soze
Μπορείτε να μπείτε στο www.didimusic.gr για να μαθετε περισσότερα.
QUOTE
ζουμε και να αναπνευουμε για να δουμε system στην ελλαδα. αλλα δεν υπαρχει περιπτωση να ερθουν σαν πρωτο ονομα θα δεχτουν σαν support στους metallica? το εχω παρει αποφαση οτι αυτους και τους rhcp θα πρεπει να τους δω στο εξωτερικο sad.gif
Οι System είχαν έρθει στην Ελλάδα πάλι support στους Metallica το '99 (νομίζω), όντας νέοι ακόμα στο χώρο της μουσικής και τους γιόυχαραν όλοι οι μαλάκες οι κάφροι που είχαν πάει εκεί να τους δουν (δε θυμάμαι που έγινε η συναυλία). Παρ'όλα αυτά, σε μια συνέντευξη που είχα διαβάσει, ο μπασίστας των System είχε πει ότι θα ήθελαν πολύ να ξαναέρθουν στην Ελλάδα γιατί είναι μια χώρα που λατρεύουν (προφανώς έρχονται για διακοπές) και ότι ταυτίζουν την ιστορία της χώρας τους (την Αρμενία) με τη δική μας και ότι ο μοναδικός λόγος που δεν έχουν έρθει να ξαναπαίξουν είναι πολιτική των εταιριών τους και μόνο. Για τους RHCP συμφωνώ... sad.gif
Keyser_Soze
QUOTE
κοίτα σαν metallica fan και εγώ θα ήθελα να πάω αλλά δεν το βλέπω γιατί οι metallica τώρα είναι χάλια... παρακμάζουν...
Οι Black Sabbath έχουν να βγάλουν καλό άλμπουμ από το ΄89 (Headless Cross). Αυτό δεν εμπόδισε 30000 κόσμου να πάνε στο Rockwave πριν 2 χρόνια να τους δουν. Το ίδιο ισχύει φυσικά και για τους Metallica. Μπορεί τα τελευταία άλμπουμ τους να μην έχουν την ποιότητα των 4 πρώτων άλμπουμ τους (εμένα μου άρεσαν) αλλά σίγουρα αυτός δεν είναι λόγος να μην τους δεις Live. Στα Live τους άλλωστε παίζουν τα καλύτερα τους και το μόνο που προβλέπω είναι ότι θα είναι... ΤΕΛΕΙΑ!!
Air Kef
Καλα και στους Προντιτζι πεταγαν πέτρες το 96 (απο οσο ξερω) αλλα ξαναρθαν.. smile.gif

System of a down είναι απο τα ροκ συγκροτηματα που θα ήθελα να παω σε περίπτωση που ερχόντουσαν..Μακάρι ρε Μανο..
αεκτζού
Στον Iggy Pop το '95 είχαν πετάξει μπουκάλι από μπύρα και ξανάρθε ο άνθρωπος!Ήρωας,ήρωας!
morfi
Σε μενα μια φορα πεταγαν ψαρια... 69.gif
Alexmei
και χαλαρά τα μάζεψες για να τα φας μετά.... smiley.gif
morfi
QUOTE(Alexmei @ Feb 28 2007, 05:53 PM) *
και χαλαρά τα μάζεψες για να τα φας μετά.... smiley.gif


thrylos7
Sometimes I feel like screaming...

Απλά...

(Ναι, Deep Purple είναι...)
liolias
Και φυσικα για αλλη μια φορα πεφτω μεσα... Ο Σαρμπελ θα ειναι ο εκπροσωπος μας στην eurovision!
kostasvc15
Να κανουμε και καμια προβλεψη για τη θεση που θα παρουμε!Εγω λεω οτι θα βγουμε στη 20η θεση 19.gif 19.gif
apkat
Προκριματικα εχουμε;Δε θα τα περασει αν ναι..Δε μπορω να καταλαβω παντως αφου το εχουν καταλαβει οτι προκειται για κατι που δεν ειναι μεγαλης σοβαροτητας και το δεχονται παντου απο τα πρωιναδικα μεχρι τη Λαμπιρη και το Σταρ γιατι ασχολουνται ολοι τοσο;;Στην ουσια δεχονται οτι και οι ιδιοι δεν ειναι σοβαροι;;
dizzy_fingers
Πόσο καιρό σου πήρε να το καταλάβεις? tongue.gif
apkat
Οτι δεν ειναι σοβαροι και οι ιδιοι ειναο δεδομενο..Το αν το δεχονται ειναι που με απασχολει..Δηλαδη αν παω εγω σε εναν δημοσιογραφο του σταρ και του πω φιλε δεν εισαι σοβαρος θα μου πει ναι εχεις δικιο η θα με βρισει και θα προσπαθησει να μου εξηγησει γιατι αυτο που κανει ειναι λειτουργημα;;
dizzy_fingers
Για τα λεφτά και τη φήμη οι περισσότεροι δέχονται ότι είναι και μ$$$$ες, με το συμπάθειο.

Επομένως η απάντηση είναι, ναι, το δέχονται. Απλά δεν το παραδέχονται.
apkat
QUOTE
Επομένως η απάντηση είναι, ναι, το δέχονται. Απλά δεν το παραδέχονται.


Σωστη παρατηρηση..

Τωρα αν το κανουν για τα λεφτα το ερωτημα μετατρεπεται στο πως τους δεινει λεφτα αυτη η ιστορια;;Η απαντηση βεβαια ειναι οτι ενδιαφερει πολυ τον κοσμο..Μην ξεχναμε οτι η γιουροβιζιον εχει 80-90% τηλεθεαση..Ομως γιατι τοσος κοσμος βλεπει κατι γενικως αποδεκτα ηλιθιο και γελοιο;Γιατι τον ενδιαφερει η γιατι χειραγωγειται;;Αν ισχυει το δευτερο τοτε καταληγουμε σε ενα φαυλο κυκλο..

και ετσι το νεο ερωτημα στον σοφο dizzy που σε ολα εχει μια απαντηση tongue.gif tongue.gif tongue.gif ..Γιατι χειραγωγεις τον κοσμο να ασχοληθει με κατι τοσο ηλιθιο και οχι με κατι πιο σοβαρο,ποιοτικο και μεγαλυτερου καλλιτεχνικου ενδιαφεροντος;;
Keyser_Soze
Πριν μερικές μέρες δανείστηκα από ένα φίλο όλη τη δισκογραφία ενός καναδέζικου ροκ γκρουπ, των The Tea Party. Πρέπει να ομολογήσω ότι ΕΠΑΘΑ ΤΗΝ ΠΛΑΚΑ ΜΟΥ!!!
Τα παλικάρια, ως σύγχρονοι Led Zeppelin, παντρεύουν αριστουργηματικά το δυτικό rock/metal/industrial με την ανατολίτικη fusion χρησιμοποιώντας μια ντουζίνα όργανα (κι ας είναι μόνο 3 μουσικοί). Ο τραγουδιστής/ιδρυτής/κιθαρίστας τους, Jeff Martin, ο οποίος βγάζει μια μοναδική μελαγχολία, θυμίζοντας απίστευτα τον μεγάλο Jim Morrison (και εμφανισιακά), δίνει μια εκπληκτική υπόσταση στη μουσική τους.
Δημιουργήθηκαν το 1990 και μέχρι το 2005 που διαλύθηκαν, κυκλοφόρησαν 6 φανταστικά άλμπουμ, 1 EP και 1 best of.

Top 10 από Tea Party:

1. Wishing You Would Stay (Seven Circles)
2. The Bazaar (The Edges Of Twilight)
3. Apathy (Interzone Mantras)
4. Coming Back Again (Seven Circles)
5. Save Me (Splendor Solis)
6. Psychopomp (Transmission)
7. Paint It Black -Rolling Stones cover- (Tangents - Best Of)
8. Samsara (Triptych)
9. Interzone (Interzone Mantras)
10. Sister Awake (The Edges Of Twilight)

Οι πιστοί πρέπει να τους τσεκάρουν οπωσδήποτε. Εγώ τους έχω λατρέψει ήδη...

*Σε παρένθεση είναι τα άλμπουμ.
dizzy_fingers
QUOTE(apkat @ Mar 6 2007, 04:04 PM) *
Γιατι χειραγωγεις τον κοσμο να ασχοληθει με κατι τοσο ηλιθιο και οχι με κατι πιο σοβαρο,ποιοτικο και μεγαλυτερου καλλιτεχνικου ενδιαφεροντος;;

Για να συγκεντρώνει εκεί το λίγο μυαλό που του έχει μείνει και για να κλείνει τα μάτια μπροστά στις κραυγαλέες κοινωνικές αδικίες που διαπράττει, θηριωδώς απροκάλυπτα, το καπιταλιστικό σύστημα των ιμπεριαλιστών κεφαλαιοκρατούντων εις βάρους της μεσαίας αγωνιζόμενης εργατικής τάξης?
smiley.gif

Πέρα από την πλάκα, η σοβαρή απάντηση δε διαφέρει πολύ από αυτό που έγραψα..."κοιμηθείτε κι άλλο παιδιά...όλα είναι καλά, τα πάντα λειτουργούν σε τέλεια τάξη, το άρθρο 16 είναι νομοσχέδιο για την αλλαγή της ψηφοφορίας της ανάδειξης του τελικού νικητή στον εσωτερικό διαγωνισμό για το τραγούδι της eurovision..."
thrylos7
Για το τραγούδι του Σαρμπέλ... ναι, ίσως ήταν το καλύτερο! Καθαρά μίμηση του Ρίκι Μάρτιν, τόσο μουσικά, όσο και στο στυλ του Σαρμπέλ, απλά κάπου μέσα υπάρχουν και κάποιες ...βαλκανικές μελωδίες που είναι παντελώς άσχετες. Γενικώς όμως, το τραγούδι είναι ζωντανό και για το θεσμό της Eurovision είναι καλό. Δε θα τα πάει και τόσο άσχημα.
Από το βλαχο-ροκ του Δάντη, μάλλον καλύτερα...

Ωχ! Ανήκω στο χειραγωγημένο κόσμο...

Είναι κατάντια ν' ασχολούμαστε τόσο πολύ με την Eurovision, αλλά και γενικώς με κάποιους τραγουδιστές και τραγουδίστριες (ή τραγούδια)...

Αλλά αν προβάλλονται σε όλο τον κόσμο μόνο τα ίδια πράγματα με απίστευτα έντονο ρυθμό, δε γίνεται κι αλλιώς.

Κάποτε ήταν η ροκ, μετά η ντίσκο, μετά το κακόγουστο υπόλοιπο των 80s, αλλά πάντα υπήρχε επαφή (μεγαλύτερη ή μικρότερη) με την τέχνη.

Πλέον, ότι δεν έχει σεξ, δεν πουλάει και ασφαλώς όχι μόνο στη μουσική...
apkat
QUOTE
Για να συγκεντρώνει εκεί το λίγο μυαλό που του έχει μείνει και για να κλείνει τα μάτια μπροστά στις κραυγαλέες κοινωνικές αδικίες που διαπράττει, θηριωδώς απροκάλυπτα, το καπιταλιστικό σύστημα των ιμπεριαλιστών κεφαλαιοκρατούντων εις βάρους της μεσαίας αγωνιζόμενης εργατικής τάξης?


Exεις μπει πληρως στο κλιμα.. tongue.gif Εδωσες την τελεια απαντηση smiley.gif

QUOTE
Για το τραγούδι του Σαρμπέλ... ναι, ίσως ήταν το καλύτερο! Καθαρά μίμηση του Ρίκι Μάρτιν, τόσο μουσικά, όσο και στο στυλ του Σαρμπέλ, απλά κάπου μέσα υπάρχουν και κάποιες ...βαλκανικές μελωδίες που είναι παντελώς άσχετες. Γενικώς όμως, το τραγούδι είναι ζωντανό και για το θεσμό της Eurovision είναι καλό. Δε θα τα πάει και τόσο άσχημα.
Από το βλαχο-ροκ του Δάντη, μάλλον καλύτερα...


Επειδη μιλαμε για αυτον τον θεσμο δε σημαινει οτι οτιδηποτε εχει ενα μπιτ να βαραει και ενα χαζα πιασαρικο ρεφρεν θα παει καλο και μαλιστα με τοσο αστεια σκηνικη παρουσια.Το παιδι δεν ξερει καν να χορευει..Θεωρω οτι η αποτυχια του ειναι δεδομενη..Δεν εχει αυτα που ειχαν τα τραγουδια που πηγαν τα προηγουμενα χρονια καλα..Ουτε πρωτοτυπο για γιουροβιζιον ειναι(βλ Λορντι,Ρουσλανα) ουτε στοιχεια εθνικ εχει με μια γυναικαρα να τραγουδαει και να χορευει(Παπαριζου) ουτε ειναι κατι τοσο πιασαρικο που σου μενει(Σερταμπ)..Του Δαντη νομιζω θα ειχε καλυτερες πιθανοτητες αλλα και τα τρια φετινα τραγουδια κινουνται στα ρηχα..


Η διαφορα με το παρελθον ειναι οτι τουλαχιστον αυτα που καποτε γινονταν επιτυχιες ηταν τεχνη και εχουν μεινει και θα μεινουν(ροκ,ντισκο)..οι σημερινες επιτυχιες ειναι τραγουδακια της σειρας και του εξαμηνου..Ποιος θα θυμαται τα σημεριαν τραγουδια σε 20 χρονια;;


Υ.Γ:Πολυ φοβαμαι οτι και εγω μολις ενταχθηκα στο χειραγωγημενο κοινο..
thrylos7
QUOTE
Επειδη μιλαμε για αυτον τον θεσμο δε σημαινει οτι οτιδηποτε εχει ενα μπιτ να βαραει και ενα χαζα πιασαρικο ρεφρεν θα παει καλο και μαλιστα με τοσο αστεια σκηνικη παρουσια.



Πάνω κάτω αυτό γίνεται...

Μη νομίζεις, όλα πάνω κάτω το ίδιο είναι.. δε διαφέρουν δηλαδή τα πρώτα τραγούδια των προηγούμενων διαγωνισμών. Μόνο των Λόρντι αποτελεί εξαίρεση, ανώτερο, αλλά και πάλι όχι κάτι το ιδιαίτερο.
Air Kef
QUOTE(απκατ)
Δηλαδη αν παω εγω σε εναν δημοσιογραφο του σταρ και του πω φιλε δεν εισαι σοβαρος θα μου πει ναι εχεις δικιο η θα με βρισει και θα προσπαθησει να μου εξηγησει γιατι αυτο που κανει ειναι λειτουργημα;;


Εχω απαντηση.
Ειχα στησει μια καμερα για εναν απο αυτους που εμφανιζονται σε πανελ μεσημεριανης εκπομπης,οχι του Σταρ,και ειχα αναλογη συζητηση μαζι του.
Μου ελεγε οτι ξερει τι κανει,εχει πλακα το ολο θεμα κτλ,δλδ δν πιστευε οτι κανει κατι σοβαρο..

Α ρε Ταμτα..Τρωμε στην μαπα τον Αιγυπτιο τωρα..Καλυτετα απο τον Δαντη παντως..1000 φορες καλυτερα..

Βλαχο-ροκ!!!! 77.gif laugh.gif
apkat
Ρε συ θρυλε αν ηταν ετσι ολες οι χωρες θα πηγαιναν καλα..Ολοι στελνουν τραγουδια μπιτατα και πιασαρικα με μια απλα μετρια σκηνικη παρουσια..Το θεμα ειναι ποιος θα κανει λιγο τη διαφορα και ειπα παραδειγματα..Η Παπαριζου πχ ηταν πανεμορφη ειχε εξυπνη σκηνικη παρουσια ενα πιασαρικο κομματι με εθνικ στοιχεια και καλη προωθηση..Ο Σαρμπελ δεν εχει τιποτα που να τον κανει να ξεχωρισει..Ειναι ενα απο τα 100αδες κομματια που εχουν παει αυτα τα χρονια στη γιουροβιζιον

QUOTE
Εχω απαντηση.
Ειχα στησει μια καμερα για εναν απο αυτους που εμφανιζονται σε πανελ μεσημεριανης εκπομπης,οχι του Σταρ,και ειχα αναλογη συζητηση μαζι του.
Μου ελεγε οτι ξερει τι κανει,εχει πλακα το ολο θεμα κτλ,δλδ δν πιστευε οτι κανει κατι σοβαρο..


Αυτο εχει φοβερο ενδιαφερον..Τι εννοεις ειχα στησει καμερα;Σε φαση δημοσιογραφος και συ;;
Air Kef
Φοβερη ιστορια,δυστυχως θα χαθει.

Ειμαστε στο πατρικο του.
Το πατρικο του εχει κατωφλι διπλα σε κατωφλι αλλου σπιτιου.
Στο κατωφλι τους εχουν βαλει γλαστρες.
Μια γιαγια που μενει στο διπλα κατωφλι παει και τους τις σπρωχνει αυτες τις γλαστρες οταν αυτοι λειπουν απο το σπιτι.
-
Βαζουμε λοιπον εναν απο τους Η/Υ του σπιτιου κοντα στο παραθυρο που βρισκεται ακριβως απο πανω απο το "σκηνικο".
Συνδεουμε καμερα(που κανει γιαυτες τις δουλειες) στον Η/Υ.
Με το καταλληλο προγραμμα,η καμερα καταγραφει το σκηνικο καθε φορα που κινηται κατι.

Εκτος απο μια γατα καταγραψαμε και την γιαγια να σπρωχνει γλαστρες για κανα 10λεπτο και να πεταει κατω,αθελα της,μια απο τις μηχανες των δικων μας!

----------------------

Απο την παυλα και κατω ειναι αυτο που εκανα εγω!
Στην συνεχεια πηραμε frames απο το βιντεο,τα τυπωσαμε και ειπε οτι θα πηγαιναν στον δικηγορο να δουν τι θα κανουν..

Ξερω οτι περιμενατε να στησω καμια καμερα εξω απο το σπιτι της Παπαριζου,αλλα μετα την πρωτη απογοητευση νομιζω πως θα γελασατε,εστω και λιγο!
thrylos7
QUOTE
Ρε συ θρυλε αν ηταν ετσι ολες οι χωρες θα πηγαιναν καλα..Ολοι στελνουν τραγουδια μπιτατα και πιασαρικα με μια απλα μετρια σκηνικη παρουσια..Το θεμα ειναι ποιος θα κανει λιγο τη διαφορα και ειπα παραδειγματα..Η Παπαριζου πχ ηταν πανεμορφη ειχε εξυπνη σκηνικη παρουσια ενα πιασαρικο κομματι με εθνικ στοιχεια και καλη προωθηση..Ο Σαρμπελ δεν εχει τιποτα που να τον κανει να ξεχωρισει..Ειναι ενα απο τα 100αδες κομματια που εχουν παει αυτα τα χρονια στη γιουροβιζιον


Ναι, δεν αναφέρθηκα στο χορευτικό (με όλα τα σχετικά μέσα)... δηλαδή την εικόνα.

Καθαρά μουσικά μιλώντας, σχεδόν όλα το ίδιο είναι...

Του Σαρμπέλ βέβαια, ως ...πιασάρικο είναι καλό. Αλλά μέχρι εκεί..
rchos
Πάλι απόψε σε θυμάμαι και σε θέλω ξανά
Όλα πίσω με γυρνάνε μου ζητούν πολλά
Μες του χρόνου το ταξίδι διακοπές με πας
Τη καρδιά μου δαχτυλίδι φοράς
Πάλι θα ρθω να σε ψάξω σε βαθιά φιλιά
Την πορεία σου ν’αλλάξω να με θες ξανά
Στην ανάσα σου να καίω σα κρυφή φωτιά
Εγώ για σένα
Όλα γύρω σου γυρίζουν
Σκέψεις, λέξεις, σχέσεις, όλα
Όλα γύρω σου γυρίζουν
Μέρες, νύχτες, μήνες, χρόνια
Όλα στα ζητώ στα δίνω
Λάθη, πάθη, τρέλα, όλα
Όλα στη ζωή μου είσαι
Γέλιο, δάκρυ όλα είσαι εσύ
Όποιο δρόμο κι αν βαδίσω καταλήγω εκεί
Άλλη αγάπη δε θα ζήσω θα σαι μόνο εσύ
Τώρα ξέρω που πηγαίνω που ανήκω εγώ
Τη ζωή μου μες τα χέρια κρατώ
Πάλι θα ρθω να σε ψάξω να σε βρω κρυφά
Τη συνέχεια να γράψω μη χαθείς μετά
Κι ένα μόνο θα σου λέω είμαι εδώ ξανά
Εγώ για σένα
αεκτζού
Ακούστε από Apoptygma Berzerk το Bitch.Είναι κόλλημα!
thrylos7
Αυτό το σόλο, το είχα δει πριν 4-5 χρόνια και πραγματικά έπαθα την πλάκα μου.. τότε... Και τώρα ακόμη, εξακολουθώ να μένω με το στόμα ανοιχτό...

Ladies and Gentlemen, Jon Lord...

dizzy_fingers


Nice, ήθελα να δω αν λειτουργεί το youtube tag. biggrin.gif

(ακολουθεί νέο τόπικ στις ανακοινώσεις με πλήρεις οδηγίες).
sihainas
Τις τελευταίες 2 μέρες έχοντας αλλάξει genre έχω κολλήσει με το Just a Thought από τους Gnarls Barkley...φοβερό τραγούδι...


All I want is your understanding.
As in the small light of affections,
"why is this my life?" is almost everybody's question

And I've tried, everything but suicide...
but it's crossed my mind.

I prefer peace.
Wouldn't have to have one worldly possession.
But essentially I'm an animal,
so just what do I do, with all the agression?

Well I've tried, everything but suicide...
but it's crossed my mind.

Life is a one way street ain't it?

If you could paint it, I'd draw myself going in the right direction.
So I go all the way.
Like I really really know, but the truth is, I'm only guessing.

And I've tried, everything but suicide...
ooh but it's crossed my mind. Just a thought.

It's even dark in the daytime.
It's not just good, it's great depression.
When I was lost I even found myself looking in the gun's direction.

And so I've tried, everything but suicide...
but yes, it's crossed my mind.

But I'm fine.


Γενικά τελευταία έχω ψιλοκολλήσει με τους Gnarls Barkley...το cd τους μου το 'χε φέρει ο θείος πριν πολύ καιρό αλλά δεν είχα κάτσει να το ακούσω καθόλου πέρα από κανα-δυό κομμάτια...τώρα που το άκουσα έχω να πω ότι σχεδόν όλα τα κομμάτια τους είναι φοβερά... 77.gif
rchos
εχω περασει την ακριβως ιδια φαση πριν κανα 6μηνο!ισως να ηταν και παλιοτερα!
αλλα για ακριβως ιδια φαση!γενικα με ολο το cd που και εγω θεωρω κορυφαιο με σχεδον ολα τα τραγουδια να μ'αρεσουν αλλα πιο ειδικα με το συγκεκριμενο κομματι!ουτε ξερω ποσες φορες το χω ακουσει!αμετρητες!φανταστικο κομματι!ο τελευταιος στιχος δε με τρελενει οποτε τον ακουω!
ευγε παιδι μου sihainas εισαι σε πολυ καλο δρομο! wink.gif
dizzy_fingers
...για να γίνεις κι εσύ ένας σοφός...
sihainas
πωπω δεν έχω λόγια για να περιγράψω την χαρά μου... Τιμή μου που τέτοια λόγια προέρχονται από το πληκτρολόγιο του Πάνσοφου rchou... 77.gif
apkat
Εχω κολλησει αρκετα τις τελευταιες ωρες με τις μπαλαντες των Iced Earth μετα απο πολλα πολλα χρονια..

Αυτο ειναι το Watching over me αλλα κομματαρες επισης και τα melancholy, I died for you, Ghost of freedom...

Alexmei
Stratovarius έχετε ακούσει;;; ΤΑ ΣΠΑΝΕ!!! 77.gif 77.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.