Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Το topic της Μουσικής
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα αποδυτήρια > Τέχνες και θεάματα
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87
morrison
Nα και το πειρατικο... tongue.gif


The Warlus
QUOTE(john morisson @ Oct 15 2009, 12:20 ) *
Nα και το πειρατικο... tongue.gif




Omar Little
QUOTE(spysta @ Oct 14 2009, 16:26 ) *
Αφιερομενο στον Omar Little ... biggrin.gif


Thanks


------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Κι ο αγώνας ενάντια σε μερικούς (john morisson) που προσπαθούν να κάνουν σκέτη καφρίλα το thread, συνεχίζεται:


The Warlus
QUOTE(Omar Little @ Oct 15 2009, 14:55 ) *
Κι ο αγώνας ενάντια σε μερικούς (john morisson) που προσπαθούν να κάνουν σκέτη καφρίλα το thread, συνεχίζεται:

'Έχεις δίκιο φίλε!!!




tongue.gif
morrison
QUOTE(Omar Little @ Oct 15 2009, 14:55 ) *
Κι ο αγώνας ενάντια σε μερικούς (john morisson) που προσπαθούν να κάνουν σκέτη καφρίλα το thread, συνεχίζεται:

Το ωραιο ειναι οτι ως τωρα αντιλαμβανομενος οτι βρισκομουν σε οχι μεταλικο thread προσπαθουσα να επιλεγω εναλακτικα πραγματα(ατμοσφαιρικα,industrial,nu metal)...
Mετα το μπαλακι που μου πεταξες φιλε Omar αρχιζω τον ανενδοτο... rolleyes.gif
Μην με προκαλεις εχω απειρα οπλα στη φαρετρα μου... icon_headbang.gif
Τη πρωτη ρεβανς θα την παρω με το τσεκουρι των Immortal εκει ψηλα στις βουνοκορφες της Νορβηγιας... icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif
Omar Little
QUOTE(john morisson @ Oct 15 2009, 21:07 ) *
Mετα το μπαλακι που μου πεταξες φιλε Omar αρχιζω τον ανενδοτο... rolleyes.gif
Μην με προκαλεις εχω απειρα οπλα στη φαρετρα μου... icon_headbang.gif


Ένας τέτοιος πόλεμος, μπορεί να προκαλέσει 3 πράγματα:

- Είτε να με αναγκάσεις να ποστάρω God Speed Black Emperor με 20λεπτα τραγούδια που μπορεί να έχουν ένα μόνο όργανο μέσα και να σε αποτελειώσω.
- Είτε να αρχίσω να ποστάρω πριόνια trance που σιχαίνομαι αλλά κάτι μου λέει ότι εσύ περισσότερο.
- Είτε να θυμηθώ τις εποχές που έκανα μια προσπάθεια να ακούσω Soulfly, να νοσταλγήσω γιατί θα θυμηθώ ότι έκανα την προσπάθεια τότε για γυναίκα που με παράτησε, να την πάρω τηλέφωνο, να μου πει ότι παντρεύεται σε 3 μέρες, να τρέξω στην εκκλησιά να παίξω το τραγούδι του Cutty Sark, να με ξαναφτύσει και μην αντέχοντας την ντροπή να πάω να ανέβω σε κανα βουνό και να σας κοιτάω από ψηλά, πέφτοντας από κάποιο γκρεμό, οπότε πάλι κερδίζω γιατί θα σε γεμίσω τρομερές τύψεις.

Όπως βλέπεις είναι win/win situation για μένα οπότε άστο.

Προς το παρόν θα πάω σε μια μέση λύση για να φανεί ότι κάνω το πρώτο βήμα για ειρήνευση, αν και στην πραγματικότητα το κάνω για να γλιτώσεις τη συντριβή:

morrison
QUOTE(Omar Little @ Oct 16 2009, 05:09 ) *
Ένας τέτοιος πόλεμος, μπορεί να προκαλέσει 3 πράγματα:

- Είτε να με αναγκάσεις να ποστάρω God Speed Black Emperor με 20λεπτα τραγούδια που μπορεί να έχουν ένα μόνο όργανο μέσα και να σε αποτελειώσω.
- Είτε να αρχίσω να ποστάρω πριόνια trance που σιχαίνομαι αλλά κάτι μου λέει ότι εσύ περισσότερο.
- Είτε να θυμηθώ τις εποχές που έκανα μια προσπάθεια να ακούσω Soulfly, να νοσταλγήσω γιατί θα θυμηθώ ότι έκανα την προσπάθεια τότε για γυναίκα που με παράτησε, να την πάρω τηλέφωνο, να μου πει ότι παντρεύεται σε 3 μέρες, να τρέξω στην εκκλησιά να παίξω το τραγούδι του Cutty Sark, να με ξαναφτύσει και μην αντέχοντας την ντροπή να πάω να ανέβω σε κανα βουνό και να σας κοιτάω από ψηλά, πέφτοντας από κάποιο γκρεμό, οπότε πάλι κερδίζω γιατί θα σε γεμίσω τρομερές τύψεις.

Όπως βλέπεις είναι win/win situation για μένα οπότε άστο.

Προς το παρόν θα πάω σε μια μέση λύση για να φανεί ότι κάνω το πρώτο βήμα για ειρήνευση, αν και στην πραγματικότητα το κάνω για να γλιτώσεις τη συντριβή:

Συγκινητικο ποστ... blink.gif
Επειδη δεν θελω να σου προκαλεσω ολες αυτες τις ψυχοφθορες συνεπειες θα θαψω το τσεκουρι του πολεμου και θα σου προτεινω να πιαστουμε χερι-χερι και να χορεψουμε μαζι ως ενδειξη συμφιλιωσης τα παρακατω... peace.gif
Gwen Steffani...



pinkTimeout
....για τονωση..

pinkTimeout

ενα ακομα..
a bullet for your head
morrison
Moby-Extreme Ways
morrison
Σορι για το διπλοποσταρισμα αλλα μαλλον δεν προλαβα την επεξεργασια... sad.gif
Ενα εξαιρετικο dark ατμοσφαιρικο κομματι απο εκει που δεν το περιμεναμε...
The Warlus


Ένα φοβερό κομμάτι από μία ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ μπάντα...
pinkTimeout
..καλημερα..

"...Take me in, into your darkest hour
And I'll never desert you
I'll stand by you..."
morrison
Hooverphonic-Mad About You
pinkTimeout
..Ιουνιος του 2004 ...ανεβαινα στο Λυκαβηττο λιγο αργοπορημενη...οταν εκεινη ειχε ηδη βγει στη σκηνη....ντυμενη στα φουξιοροζ της...

"...I'd jump for you into the fire
I'd jump for you into the flame..."
sihainas
Μιας και έρχετε από τα μέρη μας τον άλλο μήνα...


Yann Tiersen - Tabarly
Magnus92



BEFORE YOU SEE THE LIGHT , YOU MUST DIIIIIIIEEEEEE !!!!!!!
pinkTimeout
...δεκαλεπτο διαλειμμα..βουτηγμενο στη μελωδια τους...


"...If I
was to walk away
from you my love
could I laugh again ?..."
morrison
Μεγαλη χρονια φετος για το αξιολογο pop διδυμο των late 80s και early 90s απο την Σουηδια...
Oι Roxette εκαναν reunion,επαιξαν live σε Βελγιο-Γερμανια-Ολλανδια-Σουηδια ενω κυκλοφορησαν σε remastered εκδοσεις τις παλιες τους επιτυχιες...


The Warlus
QUOTE(Magnus92 @ Oct 19 2009, 00:24 ) *



BEFORE YOU SEE THE LIGHT , YOU MUST DIIIIIIIEEEEEE !!!!!!!



Είσαι Θεός...Slayer ρε #$%^^$!!!!!!!

Kάπου είδα ότι ανέβηκε και Archive.Πήγε κανείς στην συναυλία τους;Άκουσα ότι παίξαν όλο το νέο τους άλμπουμ(λες και είναι το Dark Side Of The Moon) και δεν έπαιξαν πολλά από τα κομμάτια που αγαπάει ο κόσμος στην Ελλάδα;Αλήθεια αυτούς τους ξέρουν και πουθενά αλλού; tongue.gif tongue.gif
dizzy_fingers
QUOTE(J-Kas34 @ Oct 19 2009, 15:40 ) *
Kάπου είδα ότι ανέβηκε και Archive.Πήγε κανείς στην συναυλία τους;Άκουσα ότι παίξαν όλο το νέο τους άλμπουμ(λες και είναι το Dark Side Of The Moon) και δεν έπαιξαν πολλά από τα κομμάτια που αγαπάει ο κόσμος στην Ελλάδα;Αλήθεια αυτούς τους ξέρουν και πουθενά αλλού; tongue.gif tongue.gif

Ήταν μαγικά. Όντως παίξανε (σχεδόν) ολόκληρο το νέο τους δίσκο, αλλά αυτό δεν είναι κακό αφού είναι μία ομορφιά σκέτη.
Από παλιά τους τραγούδια δεν παίξανε το FuckU, για το οποίο είχε πάει όλος ο κόσμος και δε νομίζω ούτως ή άλλως να ταίριαζε με το όλο setlist.

Το μόνο "μείον" είναι η άνεση του badminton που μας απέτρεψε από το να σηκωθούμε και να χτυπηθούμε, ως οφείλαμε να κάνουμε. Άψογη ακουστική όμως.


Τώρα για το αν τους ξέρουν και πουθενά αλλού στον κόσμο, νομίζω πως και στην Κύπρο έχουν φίλους tongue.gif.
Omar Little
QUOTE(dizzy_fingers @ Oct 19 2009, 16:49 ) *
Ήταν μαγικά. Όντως παίξανε (σχεδόν) ολόκληρο το νέο τους δίσκο, αλλά αυτό δεν είναι κακό αφού είναι μία ομορφιά σκέτη.
Από παλιά τους τραγούδια δεν παίξανε το FuckU, για το οποίο είχε πάει όλος ο κόσμος και δε νομίζω ούτως ή άλλως να ταίριαζε με το όλο setlist.

Το μόνο "μείον" είναι η άνεση του badminton που μας απέτρεψε από το να σηκωθούμε και να χτυπηθούμε, ως οφείλαμε να κάνουμε. Άψογη ακουστική όμως.


Τώρα για το αν τους ξέρουν και πουθενά αλλού στον κόσμο, νομίζω πως και στην Κύπρο έχουν φίλους tongue.gif .


Χάζευα τις προάλλες τα βιντεάκια από το εκεί live και δεν μπορώ να μην γκρινιάξω για την "παιδεία" του κοινού. Δεν είναι όλα τα τραγούδια για να παίζουμε παλαμάκια με ρυθμό και να σφυρίζουμε, όπως έκαναν στο Again. Ψιλογαμάς και το συγκρότημα έτσι.

Κατά τα άλλα ωραίος δίσκος το Controlling Crowds και για μένα ξεχωρίζει το Collapse/Collide

Ελπίζω να έπαιξαν και το Lights. Η εκτέλεση στο Live at Zenith ήταν φοβερή.
dizzy_fingers
Όχι, δεν το έπαιξαν απ'όσο θυμάμαι.

Από τον καινούριο δίσκο μου αρέσουν όλα πλην 2, αλλά μόνιμο ringtone στο κινητό έχει γίνει το dangervisit από το 3:50 και μετά...ενώ ξέρεις ότι υπάρχουν καλύτερα τραγούδια στον δίσκο κολλάς με κάτι ξεκάρφωτα....

"feel, trust, obey..."
sihainas

Wolfgang Amadeus Mozart - Requiem

Γιατί χθες είδα το Amadeus και κόλλησα
morrison
Ιρλανδοαμερικανικη μπαντα που μεγαλωσε στη Βοστονη παιζοντας αυτο που ονομαζεται Celtic rock/punk...
Dropkick Murphys-I'm Shipping Up To Boston
Pierce
QUOTE (john morisson @ Oct 20 2009, 12:43 ) *
Ιρλανδοαμερικανικη μπαντα που μεγαλωσε στη Βοστονη παιζοντας αυτο που ονομαζεται Celtic rock/punk...

δεν ειν κακο, δεν ειν κακο

ας ξαναποσταρω κατι μετα απο πολυυυυυυυυυυυυ καιρο rolleyes.gif

κολληματακιον (λογω red , που αρχισα να τον βαζω συχνα στο αυτοκινητο, απο τοτε που πηρα το καινουργιο( μην ειστε κακεντρεχεις και το προηγουμενο ειχε ραδιοφωνο, απλα προτιμουσα το ipod μου tongue.gif) )

Alexmei
QUOTE (john morisson @ Oct 20 2009, 12:43 ) *
Ιρλανδοαμερικανικη μπαντα που μεγαλωσε στη Βοστονη παιζοντας αυτο που ονομαζεται Celtic rock/punk...
Dropkick Murphys-I'm Shipping Up To Boston



Στο "The Departed" είναι στο OST αυτό το κομμάτι =Ρ
morrison
QUOTE(Alexmei @ Oct 20 2009, 20:44 ) *
Στο "The Departed" είναι στο OST αυτό το κομμάτι =Ρ

Δεν το ηξερα αλλα μοιαζει πιθανο καθως και το θεμα της ταινιας ταιριαζει αν δεν κανω λαθος...
Προσωπικα γνωρισα τo κομματι και γενικοτερα τους Dropkick Murphys απο το γεγονος οτι ειναι entrance theme του MMA μαχητη Forest Griffin..
Omar Little
pinkTimeout


"...And I know our joy would fill the earth,
And last till the end of time, my love..."
a bullet for your head
pinkTimeout
...καλημερα...
..bullet ....φανταζομαι οτι σου αρεσε η ταινια...
....ενα τραγουδι της ακομα....
morrison
Tool,χωρις υπολοιπα σχολια... 77.gif


Magnus92
QUOTE(john morisson @ Oct 22 2009, 12:52 ) *
Tool,χωρις υπολοιπα σχολια... 77.gif


Tool αρρωστιαααα .............
pinkTimeout

"...You make me feel so divine
Your soul and mind are entwined
Before you I was blind..."
morrison
Oι αξιολογοι Ελληνορουμανοι On Thorns I Lay...Συνεχισε την καλη δουλεια Στεφανε! rolleyes.gif


pinkTimeout
...με εκφραζει πολυ αυτο το τραγουδι..

"...i live my life the way i want
i got nothing to hide nothing at all..."
morrison
Οι μαυροφερεμενοι κυριοι απ'το Yorkshire,Paradise Lost...
Eπειδη ειναι το αγαπημενο μου συγκροτημα ever και ανετα θα γεμιζα κανα 2 σελιδες με βιντεο τους,αυτα που εβαλα ειναι τελειως τυχαια δειγματοληψια...


j-kidd13


Παρτε να γουσταρετε.... 56.gif 56.gif 56.gif
morrison
Sentenced απο την Φινλανδια...RIP Mika Tenkula.

pinkTimeout
.....
a bullet for your head
pinkTimeout

"...When you came into my life
It took my breath away
You set my heart on fire
I never felt that way..."
morrison
Κatatonia...


pinkTimeout


"...And love you till the end of time
If you were in these arms tonights..."
spysta
Miike Snow - black and blue.
Eχουν κανει καταπληκτικη δουλεια σε ολο το cd τους .. οποιος ειναι φαν της ηλεκτρονικης μουσικης να το κατεβασει.ΑΞΙΖΕΙ

http://www.youtube.com/watch?v=Lh5725tF_Aw...player_embedded
j-kidd13


Καταπληκτικο τραγουδι....
pinkTimeout

pinkTimeout
καλημερα ....με τον ηλιο να παιζει με τα συννεφα...

"...It's only you,
Who can tell me apart,
And it's only you,
Who can turn my wooden heart..."

This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.