Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Το topic της Μουσικής
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα αποδυτήρια > Τέχνες και θεάματα
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87
Keyser_Soze
Set The Fire To The Third Bar - Snow Patrol Feat. Martha Wainwright
77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif

Τι απίστευτη κομματάρα θεέ μου!!
Λίγο φλώρικο μεν αλλά εγώ προσωπικά έχω πολύ καιρό να ανατριχιάσω έτσι. Απλά μαγικό...
spysta
Γνωριζει κανεις αν το καλοκαιρακι ξαναερχονται οι Massive Attack????Απολυτο respect στο καλυτερο γκρουπακι ηλεκτρονικης alternative music ever!!!!!Οι Placebo ερχονται 14 Ιουνιου ΕΕ??
Keyser_Soze
Εδώ βλέπω όλες τις προγραμματισμένες συναυλίες.
http://www.rocking.gr/livedates-year2007-month5.php
thrylos7


Respect στον Μιχάλη!
Xaroumenos loukoumas
Μην ακούω βλακείες. Seether και Hellacopters for ever 41.gif 41.gif 41.gif !! (άντε και λίγο Hinder)
Alexmei
Crimson Idol.... τέλειο....

Hold on to my heart
Invalid Video Link
The idol
Invalid Video Link
Arena of Pleasure
Invalid Video Link
sihainas
Johnny Cash still RULEZ




Και κάτι πιο ευχάριστο
Keyser_Soze
Dead Reckoning - Clint Mansell
77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif

Ένα ΘΕΪΚΟ τραγούδι. Βρείτε το οπωσδήποτε και προσκυνήστε!!
Είναι στο σάουνττρακ της ΑΠΙΣΤΕΥΤΗΣ ΤΑΙΝΙΑΡΑΣ, Smokin' Aces.

Εδώ ένα ενδεικτικό βίντεο για να το ακούσετε και να πάρετε και μια γεύση από την ταινία. Το τραγούδι ξεκινάει στο 1:13.
αεκτζού
Έμαθα ένα κορυφαίο νέο σήμερα!Την 1 Ιουνίου γίνεται βραδιά Big in Japan στην Αίγλη του Ζαππείου με 5 Ιάπωνες DJ,όπως ο Hiroshi Watanabe!Σπυρέττο,ψήνεσαι;
Pierce
QUOTE(αεκτζού @ May 24 2007, 10:45 PM) *
Έμαθα ένα κορυφαίο νέο σήμερα!Την 1 Ιουνίου γίνεται βραδιά Big in Japan στην Αίγλη του Ζαππείου με 5 Ιάπωνες DJ,όπως ο Hiroshi Watanabe!Σπυρέττο,ψήνεσαι;

θα ειναι και ο DJ krush????? 38.gif
McRae
Ας προσθεσω και εγω ενα βιντεακι για οσους εκτιμουν την indie/alternative σκηνη



Modest Mouse-Dashboard
αεκτζού
QUOTE(Keyser_Soze @ May 23 2007, 11:09 PM) *
Dead Reckoning - Clint Mansell
77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif

Ένα ΘΕΪΚΟ τραγούδι. Βρείτε το οπωσδήποτε και προσκυνήστε!!
Είναι στο σάουνττρακ της ΑΠΙΣΤΕΥΤΗΣ ΤΑΙΝΙΑΡΑΣ, Smokin' Aces.

Εδώ ένα ενδεικτικό βίντεο για να το ακούσετε και να πάρετε και μια γεύση από την ταινία. Το τραγούδι ξεκινάει στο 1:13.


Να σε ρωτήσω κάτι;;Έχω το soundtrack από το Smokin' Aces,έχει και τραγούδια του Clint Mansell,αλλά δε λέγεται κανένα Dead Reckoning.Μήπως έχει κανένα άλλο όνομα; biggrin.gif
Keyser_Soze
Όχι έτσι λέγεται, αλλά για κάποιον λόγο που δεν ξέρω το συγκεκριμένο τραγούδι δεν συμπεριελήφθηκε στο σάουντρακ της ταινίας. Αν το ψάξεις πάντως στο ίντερνετ θα το βρεις. Ειδικά στο μπλογκ του Κλιντ Μανσέλ στο myspace.
αεκτζού
QUOTE(Keyser_Soze @ May 27 2007, 10:08 PM) *
Όχι έτσι λέγεται, αλλά για κάποιον λόγο που δεν ξέρω το συγκεκριμένο τραγούδι δεν συμπεριελήφθηκε στο σάουντρακ της ταινίας. Αν το ψάξεις πάντως στο ίντερνετ θα το βρεις. Ειδικά στο μπλογκ του Κλιντ Μανσέλ στο myspace.


Eίσαι πολύ καλός!Ευχαριστώ! happy.gif
liolias
Αν και ειστε οι περισσοτεροι της ξενης μουσικης αυτο το τραγουδι του Βερτη μου εχει κολλησει πολυ τωρα τελευταια. Θα σας αρεσει σιγουρα!!



Δεν ξερω γιατι δεν βγαινει σαν youtube sad.gif

http://youtube.com/watch?v=_LzjUGDGWi0
Pierce
ποια ειναι η γνωμη σας για τους The killers??
sihainas
Τέλειοι είναι...πριν λίγο καιρό είχα κολλήσει και τους άκουγα όλη την ώρα...τώρα μου 'χει φύγει κάπως αλλά όπως και να 'χει είναι φοβεροί

Pierce
6.gif εγω απο την πρωτη φορα που τους ακουσα(πριν 2 χρονια) δεν εχω σταματησει να τους ακουω. ειναι οντως φοβεροι. θα ηθελα να τους δω και live, πανε συχνα στην Αγγλια.ισως επειδη μου θυμιζουν πολυ τις ΗΠΑ.
επισης και τα remix που εχουν γινει πανω στα τραγουδια τους ειναι πολυ καλα. ειδικα to Mr Brightside απο τον Jacques Lu Cont ειναι εκπληκτικο. καθε πρωι στο αυτοκινητο πριν παω για τις πανελληνιες αυτο ακουγα. tongue.gif
και τα δυο τους αλμπουμ ειναι πολυ καλες δουλειες
Gravedigger
Καλοί είναι αλλά δν τρελαίνομαι!Πολύ light για τα γούστα μου!
Keyser_Soze
Αρκετά καλοί. Από αυτούς που πραγματικά ξεχωρίζουν ανάμεσα στα εκατοντάδες γκρουπς που μας βομβαρδίζει το MTV. Το When You Were Young είναι απίστευτη κομματάρα!
αεκτζού
Οι Killers?Πολύ καλοί!Μετά το ντεμπούτο τους άλμπουμ,"Ηοt Fuss" που ήταν εξαιρετικό,το "Sam's town" είναι επίσης πολύ καλό!Το When you were young είναι τρομερό κομμάτι!
dizzy_fingers
Oh yeah! They're back! w00t.gif


Kosheen - Overkill
Gravedigger
Αυτοί δν έλεγαν 1 τραγουδάκι Hide u η κάνω λάθος???

Anyway,πάρτε κ από εμένα 1!
Mudvayne-F@ckin Determined
apkat
Ερχεται στην Ελλαδα για μια συναυλια στην Θεσ/νικη και μια στην Αθηνα η φωνη των Κρανμπερις..Η Ντολορες της οποιας ο τελευταιος δισκος ειναι παρα πολυ καλος αν και βεβαια θυμιζει πολυ τα κομματια των Κρανμπερις..Μια συναυλια που δεν υπαρχει περιπτωση να χασω..

23/6 στον Λυκαβητο
Silver8
QUOTE(apkat @ Jun 6 2007, 09:27 PM) *
Ερχεται στην Ελλαδα για μια συναυλια στην Θεσ/νικη και μια στην Αθηνα η φωνη των Κρανμπερις..Η Ντολορες της οποιας ο τελευταιος δισκος ειναι παρα πολυ καλος αν και βεβαια θυμιζει πολυ τα κομματια των Κρανμπερις..Μια συναυλια που δεν υπαρχει περιπτωση να χασω..

23/6 στον Λυκαβητο



Θυμίζει τα κομμάτια των Cranberies γιατί αυτή τα έγραφε. Καλή φωνή αλλά εντάξει... δεν τρελαίνομαι.

29 Αυγούστου Smashing Pumpkins,(Reunion), Manic Street Preachers, Kassabian. Λέει.... wink.gif
apkat
Kαλα οτι θυμιζει τα κομματια των Κρανμπερις δεν το ειπα απαραιτητα για κακο..Οντως αυτη τα εγραφε και τοτε και τωρα τα κομματια.Ειναι εξαιρετικα ταλαντουχα η ατιμη.Αφηστε που εχει πολυ φτηνη τιμη η συναυλια.30-35 ευρω..
Alexmei
για φαν του Bob Dylan smile.gif


Hurricane
Invalid Video Link

και Blowing in the Wind smile.gif

apkat
QUOTE
για φαν του Bob Dylan smile.gif


ΔΕ μπορω να φανταστω οτι υπαρχει ανθρωπος που ασχολειται στοιχειοδως και δεν του αρεσουν 2 απο τα πιο γνωστα τραγουδια στην ιστορια της ροκ..Συνεπως δεν ειναι μονο για φαν του Ντυλαν wink.gif
sihainas
Μιας και περί Cranberries ο λόγος...




btw... Bob Dylan sux











Just kiddin tongue.gif Φοβερά τραγούδια και τα δύο
Alexmei
okok !! για όλους τότε! smile.gif

μια ερώτηση, οι cranberries είχαν κάνει διασκευή το "blowing in the wind" ; γιατί νομίζω το είχα ακούσει από αυτούς και τώρα το ψάχνω και δεν το βρίσκω...
sihainas
Flipsyde - Trumpets



biggrin.gif
sihainas
Δεν ενθουσιαστήκατε από το Trumpets μάλλον...

anyway πάρτε άλλο ένα των Flipsyde...

Flipsyde - Someday
Pierce
ενα απο τα αγαπημενα μου τραγουδια (ισως το πρωτο που κατεβασα biggrin.gif ) που τυγχανει να εχει και εκπληκτικο video clip κατα την γνωμη μου . κυριες και κυριοι καπου απο τα μεσα των 90's smashing pumpkins tonight tonight
Silver8
QUOTE(pierce21 @ Jun 12 2007, 09:15 PM) *
ενα απο τα αγαπημενα μου τραγουδια (ισως το πρωτο που κατεβασα biggrin.gif ) που τυγχανει να εχει και εκπληκτικο video clip κατα την γνωμη μου . κυριες και κυριοι καπου απο τα μεσα των 90's smashing pumpkins tonight tonight



Γαμάτο. Εννοείται ότι θα σκάσω μύτη στη συναυλία τους στις 29/8
dizzy_fingers
Πςςςς τί θύμησες τώρα...κλασσικό 90s βίντεο κλιπ συνδιασμένο στο μυαλό μου με αυτά του teen spirit των nirvana και του wonderwall των oasis...τότε που πιάναμε ελεύθερο MTV από Ισραήλ...
Pierce
επικες αυτες οι εποχες με το ΜΤV, οντως.
το συγκεκριμενο βιντεο κλιπ το ειχα δει πρωτη φορα στην ετ3 στην εκπομπη που εκαναν 2 τυποι( ο ενας κανει μαγειρικη μαζι με σταροβα στη ΝΕΤ) και θυμαμαι οτι στηνομουν μετα σε καθε τους εκπομπη για καιρο μπας και το ξαναδειξουν laugh.gif . τρελο κολλημα
thrylos7
Αναφέρεσαι στον Στάθη (Ν.) Παναγιωτόπουλο... μεγαλύτερο θαυμαστή των Deep Purple στην Ελλάδα τουλάχιστον. ( biggrin.gif )

Και ο άλλος είναι κλασική μορφή, αλλά μου διαφεύγει το όνομά του.. όπως και το κλασικό όνομα της εκπομπής εκείνης.
McRae
Σωτηρης Βακαρος,εκπομπη Jammin biggrin.gif

Οι απατεωνες μου εκλεψαν και ενα cd...τραυματικη εμπειρια των εφηβικων μου χρονων...Αν θυμαστε εκαναν διαγωνισμους οπου για να απαντησεις την ερωτηση επρεπε να κανεις τον ηχο ενος ζωου..Σε εναν τετοιον εγινα πανελλαδικως ρεζιλι κανοντας την..κατσικα..Με τις τρομερες μουσικες μου γνωσεις απαντησα φυσικα σωστα στην ερωτηση αλλα οταν εστειλα την ξαδεφη μου, που σπουδαζε τοτε στην θεσσαλονικη, να παραλαβει απο γνωστο δισκαδικο το επαθλο μου δεν ειχαν το ονομα μου στις λιστες τους... shot.gif
Gravedigger
Bullet for my Valentine-Tears don't fall
Το καλύτερο τους κατά την γνώμη μου!
thrylos7
QUOTE
Σωτηρης Βακαρος,εκπομπη Jammin

Οι απατεωνες μου εκλεψαν και ενα cd...τραυματικη εμπειρια των εφηβικων μου χρονων...Αν θυμαστε εκαναν διαγωνισμους οπου για να απαντησεις την ερωτηση επρεπε να κανεις τον ηχο ενος ζωου..Σε εναν τετοιον εγινα πανελλαδικως ρεζιλι κανοντας την..κατσικα..Με τις τρομερες μουσικες μου γνωσεις απαντησα φυσικα σωστα στην ερωτηση αλλα οταν εστειλα την ξαδεφη μου, που σπουδαζε τοτε στην θεσσαλονικη, να παραλαβει απο γνωστο δισκαδικο το επαθλο μου δεν ειχαν το ονομα μου στις λιστες τους...


Να τος!

Υπάρχει το ντοκουμέντο; tongue.gif

Δεν ήξερα ότι είχαν και τέτοια στην εκπομπή. Να πω την αλήθεια, δεν την είχα παρακολουθήσει ποτέ, ήταν ακόμα η εποχή της αθωότητας.. biggrin.gif

Δεν είσαι από Θεσσαλονίκη;
McRae
QUOTE
Υπάρχει το ντοκουμέντο;


No way Jose...


QUOTE
Δεν είσαι από Θεσσαλονίκη;


Οχι ειμαι απο την πατριδα του Θυμιου του Ρεντζια,του Μυλωνα και του καλυτερου ελληνα play maker που ΔΕΝ ξερετε(Γιωργος Φουντας 77.gif )
enypnio
apo ta trikala eisai?
thrylos7
http://www.newscientist.com/blog/space/200...ourself-on.html

Έχει link στην πρώτη παράγραφο για το πως θ' ακούγοταν το smoke on the water σε ορισμένα μέρη του ηλιακού συστήματος (όλη η υπόθεση είναι ο Τιτάνας, το δεύτερο είναι λογικά για την Αφροδίτη).

Μιας και έγινε αναφορά στο τραγούδι...

Το riff του τραγουδιού έπαιξαν 1680 (+2 ή +3) άτομα στο Κάνσας, κάτι που ίσως μπει στο βιβλίο Γκίνες.

Ίσως, γιατί παρόμοια προσπάθεια αναμένεται στις 23 του μήνα, στην Στουτγκάρδη.
enypnio
to link den leitourgei leei oti i selida den yparhei

"Page not found or Page moved
Newscientist.com has been redesigned, and some of our pages have moved. To help you update your bookmarks, the links to our most popular pages are shown below. Please note that there is no longer a weekly features section.

If you got this page by following a link from another site, please let the administrator of that site know about the error.

Best wishes,"
thrylos7
Όντως! Αν και από αυτό το link, το παραπάνω link δουλεύει κανονικά...

http://www.thehighwaystar.com/thsblog/2007...r-solar-system/
Pierce
το ξερω μπορει να ακουστει ιεροσυλια (oi queen ειναι το αγαπημενο μου γκρουπ) αλλα η φωνη του mika μοιαζει απιστευτα πολυ με του mercury. ιδίως σχεδον τονος τα ιδια καταπληκτικα γυρισματα, για μενα ειναι εκπληκτικη η ομοιοτητα
dizzy_fingers
Σε τόνο και γυρίσματα ναι, έχεις δίκιο.
Βοηθάει και η χαρούμενη παρουσία του για τον παραλληρισμό biggrin.gif....αλλά στη χροιά έχει ακόμα να φτάσει (αν φτάσει ποτέ) ο Mika. Είναι πιο τσιριχτή, του Μέρκιουρι ήταν αρχοντική.

Πάντως, πρέπει κάποια στιγμή να γράψω ένα αφιέρωμα για αυτό το απίστευτο και διαχρονικό συγκρότημα.
Καθόμουν τις προάλλες στο αμάξι κολλημένος στην κίνηση κι έβαλε το Radio GaGa (ένα τραγούδι ασφαλώς όχι από τα γνωστότερά τους)...σκεφτόμουν πως θα μπορούσε άνετα να σταθεί στην πρώτη θέση συγκρινόμενο με τα σημερινά "hit".


Η ποιότητα του ήχου είναι κάπως κακή. και ίσως δε σας αφήσει να το απολαύσετε στο 100%. Δοκιμάστε να το ακούσετε σε mp3.

Προσέξτε τα λόγια πάντως. Είναι πολύ γλυκό τραγούδι, μιλάει για το ραδιόφωνο που σιγά σιγά (εκείνη την εποχή) έχανε τη θέση του από την τηλεόραση.
Pierce
QUOTE(dizzy_fingers @ Jun 19 2007, 07:17 PM) *
Σε τόνο και γυρίσματα ναι, έχεις δίκιο.
Βοηθάει και η χαρούμενη παρουσία του για τον παραλληρισμό biggrin.gif.


υπονοεις κατι για τον μικα???? cool.gif

QUOTE(dizzy_fingers @ Jun 19 2007, 07:17 PM) *
Πάντως, πρέπει κάποια στιγμή να γράψω ένα αφιέρωμα για αυτό το απίστευτο και διαχρονικό συγκρότημα.
Καθόμουν τις προάλλες στο αμάξι κολλημένος στην κίνηση κι έβαλε το Radio GaGa (ένα τραγούδι ασφαλώς όχι από τα γνωστότερά τους)...σκεφτόμουν πως θα μπορούσε άνετα να σταθεί στην πρώτη θέση συγκρινόμενο με τα σημερινά "hit".
τηλεόραση.

πολυ καλο τραγουδι(βρισκεται και στο δευτερο greatest hits τους). απο πλευρας ποιοτητας ολα τα τραγουδια των γκρουπ του αντιστοιχου βεληνεκούς σημερα θα μπορουσαν να χτυπαγαν πρωτιες. αλλα μην ξεγελιομαστε. μαλλον θα παραεπεφταν ''βαρια'' στους σημερινους νεους (μιλαει ο γερος τωρα 69.gif tongue.gif )
dizzy_fingers
Όντως.
Ωστόσο, ως samplάκια σε hiphop ή dance τραγούδια θα έκαναν θραύση.
thrylos7
Ας μην ξεπέσουν τόσο έστω και μ' αυτόν τον τρόπο...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.