Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Το topic της Μουσικής
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα αποδυτήρια > Τέχνες και θεάματα
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87
pain of salvation
R.I.P. αξεπέραστε Ιρλανδέ...
σπάνια συναντάς,τέτοια ψυχή και καρδιά με τέτοια δάχτυλα
sad-smiley-009.gif sad-smiley-009.gif sad-smiley-009.gif sad-smiley-009.gif

http://www.youtube.com/watch?v=2B435SzgfRk
http://www.youtube.com/watch?v=WkSiEvt1-Ko...feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=fKh6ulaQIAk...feature=related
Magnus92
Απο αναρρόφηση εφυγε τελικα ο ΜΕΓΑΛΟΣ Gary οπως ανακοινωθηκε σημερα ...
panos75
sacarame
Θα προσπαθήσω λίγο έτσι να ελαφρύνω λίγο το κλίμα με μια διασκευή από τον καραφλοτεράστιο ( παρακαλείστε όσοι δείτε το βίντεο να βάλετε γυαλιά ηλίου) :




Θετική εντύπωση προκαλούν τα φωνητικά , καθώς ερμηνεύουν υπέροχα 3 φορές την λέξη STAND καθώς και άλλες 2 το παρατεταμένο φωνήεν Α ( άξιες λοιπόν στο ρόλο τους ως γλάστρες smiley.gif )
priest
panos75
CULT!

SG3ptshooter
Άμα είσαι τυχερός στα λεωφορεία του ΚΤΕΛ μπορεί να κάνεις πολύ ευχάριστες διαδρομές...

Έπεσε ένα σιντάκι best of Γιάννης Τάσσιος μόνο που δε σηκώθηκαν οι γριές να χορεύουν στο διάδρομο 41.gif

Σε δύο τραγούδια ήξερα και τα λόγια πάντως.. cool.gif
Pierce
ενα τραγουδακι για να απαλυνω τον πονο του απο πανω με τον γαμπρο του smiley.gif (brandy for the nerves λεμε , βοηθαει tongue.gif )

Magnus92
ουουουουουου . Ντροπη και αισχος στους καταπτιστους Deep Purple που τολμουν να κανουν συναυλιες εκτος απο Αθηνα και Θεσσαλονικη , στην Πατρα και στα Ιωαννινα 68.gif 68.gif 68.gif ...
Ως ποτε θα συνεχιστει ο εξευτελισμος τους ;


ΥΓ Ποσο μεγαλος εισαι τελικα ρε Πωλ Ντι Ανο ;;; 77.gif
http://www.protothema.gr/world/article/?aid=105765
The Warlus
QUOTE(Magnus92 @ Feb 12 2011, 18:34 ) *
ουουουουουου . Ντροπη και αισχος στους καταπτιστους Deep Purple που τολμουν να κανουν συναυλιες εκτος απο Αθηνα και Θεσσαλονικη , στην Πατρα και στα Ιωαννινα 68.gif 68.gif 68.gif ...
Ως ποτε θα συνεχιστει ο εξευτελισμος τους ;


ΥΓ Ποσο μεγαλος εισαι τελικα ρε Πωλ Ντι Ανο ;;; 77.gif
http://www.protothema.gr/world/article/?aid=105765



1)Tώρα ελπίζω να κάνεις πλάκα ειδάλλως ανεβαίνω πάνω και σε κυνηγάω
2)Είναι τόσο μεγάλος όσο ακριβώς είναι ο μισός Ντίκινσον
Magnus92
QUOTE(The Warlus @ Feb 13 2011, 05:44 ) *
1)Tώρα ελπίζω να κάνεις πλάκα ειδάλλως ανεβαίνω πάνω και σε κυνηγάω


Γιατι εξαπτεσαι ρε Δημητρη ; Απλα ασπαστηκα τις μουσικες (ε ρε γλεντια icon_drunk.gif ) αποψεις που επικρατουν στον τοπο μας tongue.gif ...

Λοιπον, για να πουμε και κατι πιο σοβαρο τωρα, η χθεσινοβραδυνη συναυλια προς τιμην του ΘΕΟΥ ηταν πραγματικα μαγευτικη... Μπορω να πω ευκολα πως ηταν μια απο τις ωραιοτερες μουσικες βραδιες της ζωης μου ...
SG3ptshooter
ούτε καν ο μισός..



στην προηγούμενη σελίδα δεν έβαλα ούτε ένα βίντεο? blink.gif





Πλακωθείτε στα 10λεπτα+ τραγούδια
Magnus92
QUOTE(SG3ptshooter @ Feb 13 2011, 13:18 ) *
στην προηγούμενη σελίδα δεν έβαλα ούτε ένα βίντεο? blink.gif


Στα πηρε τα μυαλα ο γαμπρος εσενα...
apkat
Φυσικα και ειναι σαφεστατα μεγαλυτερο ονομα και μεγεθος ο Ντικινσον και για την επιδραση του στην μουσικη και για την καριερα του αλλα προσωπικα θεωρω οτι και ο Ντι αννο ειναι εκπληκτικος τραγουδιστης και τους 2 πρωτους δισκους των μειντεν με τις πανκ επιρροες τους απο τους καλυτερους τους..

Τωρα ενταξει προφανως οταν συγκρινεται ενας ανθρωπος με +10 μειντεν δισκους(και μαλιστα τους κορυφαιους τους) με εναν με 2 η ζυγαρια βγαζει ξεκαθαρο νικητη φυσιολογικα..Αλλα ειδικα ο πρωτος δισκος με iron maiden, sanctuary, running free, phantom of the opera, prowler charlotte the harlot και λοιπα αριστουργηματα δεν θα ταν ποτε τοσο καλος χωρις τον Ντι Αννο..Τα πε και ο Ντικινσον και τα πε καλα αλλα θεωρω οτι ταιριαζουν τρομακτικα περισσοτερο στον Πολ.
SG3ptshooter


Όποιος άλλος βαριέται 90 δευτερόλεπτα του Lars να λέει μπινελίκια 3 φορές ανά πρόταση ας αρχίσει το βίντεο από το 1.30

Τα κομμάτια των Diamond Head που έμαθα μέσω των διασκευών των Μetallica είναι όλα πολύ άρτια και δεν ξέρω γιατί δεν κατάφεραν να γίνουν γνωστοί αυτοί οι τύποι..
Magnus92


Ο τυπος με ξετρελανε το Σαββατο το βραδυ, και ετσι αποφασισα να ποσταρω ενα ωραιο τραγουδακι του ...
nikolas12
Αν και ακουω ροκ και καποια ειδη μεταλ δεν νομιζω πως υπαρχει καποιος (Ελληνας και μερικοι ξενοι) που να μην του αρεσει αυτο το πραγματικα υπεροχο τραγουδι.



Γενικα ο Μαχαιριτσας ειναι εκπληκτικος. Δεν υπαρχει τραγουδι του που να με χαλαει.


Στα του γουστου μου τραγουδια θα προτεινα αυτο το επισης αριστουργημα:



Με ξετρελαινει αυτο το τραγουδι.


Μα τι σχεση εχουν αυτα τα τραγουδια θα μου πειτε. Σχεδον καμμια. Αλλα ειναι και τα δυο εκπληκτικα με μια λεξη.
apkat
QUOTE(nikolas12 @ Feb 16 2011, 21:41 ) *
Αν και ακουω ροκ και καποια ειδη μεταλ δεν νομιζω πως υπαρχει καποιος (Ελληνας και μερικοι ξενοι) που να μην του αρεσει αυτο το πραγματικα υπεροχο τραγουδι.



Γενικα ο Μαχαιριτσας ειναι εκπληκτικος. Δεν υπαρχει τραγουδι του που να με χαλαει.


Βρηκες λοιπον τον πρωτο που δεν του αρεσει..
The Warlus
"Ο καλύτερος τραγουδιστής που είχαν οι Maiden,ήταν ο Bruce Dickinson"
Paul Di'Anno

Σίγουρα ο Paul στα δύο πρώτα είναι απίστευτος,ειδικά το Iron Maiden,είναι ίσως και το αγαπημένο μου,αλλά ο Βρασίδας μέχρι και το 1984 ήταν από άλλο πλανήτη.Ακούστε συναυλίες των Maiden γύρω στο '82-83 και θα με πιάσετε
apkat
Mα δεν νομιζω οτι υπαρχει κανεις που δεν αναγνωριζει την ανωτεροτητα του Ντικινσον..Επι της ουσιας δεν μπορει να γινει καν συγκριση των 2.Απλα επισημαινω οτι και ο Ντι αννο υπηρξε πολυ μεγαλος τραγουδιστης και ειδικα τα 2 πρωτα αλμπουμ των μειντεν που εχουν και την σφραγιδα του ειναι εκπληκτικα.Και οντως το iron maiden ειναι ισως και φαβορι για καλυτερο μειντεν δισκο ολων των εποχων.Βεβαια και το killers ειναι αρκετα underated κατα την γνωμη μου..

Βασικα σε ενα υποθετικο τοπ5 μαλλον θα ειχα:

Iron maiden
7th son of a 7th son
The number of the beast
powerslave
piece of mind

Δεν ειναι τυχαιο βεβαια οτι ειναι 79-88 ολα..πραγματικα χρυση δεκαετια για τους μινετν..Ειναι και το fear of the dark σαν κυκνειο ασμα το 90 και μετα αρχιζει η πτωση(εχουν βεβαια αρκετα αξιοπρεπεις δισκους και πιο μετα)
Xaroumenos loukoumas
QUOTE(nikolas12 @ Feb 16 2011, 23:41 ) *
Αν και ακουω ροκ και καποια ειδη μεταλ δεν νομιζω πως υπαρχει καποιος (Ελληνας και μερικοι ξενοι) που να μην του αρεσει αυτο το πραγματικα υπεροχο τραγουδι.



Γενικα ο Μαχαιριτσας ειναι εκπληκτικος. Δεν υπαρχει τραγουδι του που να με χαλαει.


Βρήκες και έναν δεύτερο.
Βασικά με εκνευρίζει ο Κουταλίτσας και *σιχαίνομαι* οποιοδήποτε τραγούδι "τραγουδά".
Είναι σαν ένα evil totem. Αυτός και ο Χατζηγιάννης tongue.gif
morrison
Ο τριτος που δεν αντεχει τον Μαγειριτσα... w00t.gif
Αλλαζω καναλι.
Ginobili
Ο τέταρτος που δεν του κάνει κούκου ο κλαρινίτσας...
LFO
QUOTE(apkat @ Feb 17 2011, 14:13 ) *
Mα δεν νομιζω οτι υπαρχει κανεις που δεν αναγνωριζει την ανωτεροτητα του Ντικινσον..Επι της ουσιας δεν μπορει να γινει καν συγκριση των 2.Απλα επισημαινω οτι και ο Ντι αννο υπηρξε πολυ μεγαλος τραγουδιστης και ειδικα τα 2 πρωτα αλμπουμ των μειντεν που εχουν και την σφραγιδα του ειναι εκπληκτικα.Και οντως το iron maiden ειναι ισως και φαβορι για καλυτερο μειντεν δισκο ολων των εποχων.Βεβαια και το killers ειναι αρκετα underated κατα την γνωμη μου..

Βασικα σε ενα υποθετικο τοπ5 μαλλον θα ειχα:

Iron maiden
7th son of a 7th son
The number of the beast
powerslave
piece of mind

Δεν ειναι τυχαιο βεβαια οτι ειναι 79-88 ολα..πραγματικα χρυση δεκαετια για τους μινετν..Ειναι και το fear of the dark σαν κυκνειο ασμα το 90 και μετα αρχιζει η πτωση(εχουν βεβαια αρκετα αξιοπρεπεις δισκους και πιο μετα)


καλα...λεγε τετοια εσυ και θα σε γωνιασει πουθενα ο eddie και μετα θα τραγουδαμε ολοι μαζι "bring your apkat to the slaughter" 56.gif 56.gif

O Βρασιδας ειναι ενας τεραστιος ροκ/μεταλ τραγουδιστης και ενας απιστευτος live stage performer

Ανυπομονω για την επομενη συναυλια τους...σαν πολυ καιρος δεν περασε??
apkat
LFO to no prayer for the dying ηταν ο πρωτος δισκος μειντεν που πηρα και προσωπικα εχω τρελο δεσιμο με τα κομματια του..Αλλα κακα τα ψεμματα ειδικα αυτο δεν ειναι στο επιπεδο που ειχαν μεχρι το 90..Για μενα απο εκεινη την εποχη και μετα ξεχωριζουν το virtual Xi (που αν και με τον Μπειλι συνθετικα το θεωρω καλο) το brave new world που πραγματικα εισαγει μια νεα εποχη και το dance of death που θεωρω οτι ειναι εξαιρετικο..
Pierce
πιαστε και εναν 5ο με τον μαγειρίτσα rolleyes.gif

. Και μιας περι dickinson ο λογος , ενα τραγουδακι μαζι με τον χαλφορντ των priest.

The Warlus
Τον Ντίκινσον θα τον δούμε λογικά στις 17 του Ιούνη
Xaroumenos loukoumas
Ο αγαπημενος μας ΛΕ ΠΑ σε μια ονειρεμενη εκτελεση...
Αποθεωστε τον!

lightday
QUOTE(panos75 @ Feb 7 2011, 23:31 ) *

Δεν το έθεσες καλά
η ΤΙΤΑΝΟΤΕΡΑΣΤΙΑ εκτελεσή του

LFO
‎17/06/11......Scream for me Athens!!!! Scream for me Athens!!!! THE IRON MAIDEN!!!!
priest
κσι ακομα οι JUDAS PRIEST δεν εχουν βγαλει ανακοινωση για ελλαδα...απογοητευση...

QUOTE(pierce21 @ Feb 18 2011, 19:14 ) *
πιαστε και εναν 5ο με τον μαγειρίτσα rolleyes.gif

. Και μιας περι dickinson ο λογος , ενα τραγουδακι μαζι με τον χαλφορντ των priest.

την επομενη φορα που θα γραψεις την λεξη τραγουδακι διπλα στους ντικινσον και χαλφορντ,θα σ κανω ban.. 69.gif
SG3ptshooter



ότι ακούω τώρα βάζω, αλλά θα μπορούσα να είχα και κόνσεπτ "το χιτ του ντεμπούτου μέταλ συγκροτημάτων από Μ" apple.gif

αλήθεια, τι θα γίνει με εκείνη την ανανέωση στα εικονίδια που είχε συζητηθεί; Ακόμα υπάρχει αυτό: sonics1-sm.gif

biggrin.gif
aegeansheed
Xρηστάρας Κοντός... smile.gif Ξέρω απ' έξω όλο το burn my eyes. Αύριο στο meeting θα σκάσω μάλλον με t-shirt Machine Head...
morrison


Κατι με επιασε σημερα και εβλεπα τους original 4 horsemen!
Εν τω μεταξυ υπαρχει ολοκληρο το live στο ytube...

...HD αναλυση παντα...
SG3ptshooter
QUOTE(SG3ptshooter @ Sep 8 2010, 00:59 ) *
Chuck Billy > Chuck Norris

Αλκατράζ, τέλη 80s


και δυο δεκατίες μετά, έπειτα από ό,τι τράβηξαν αυτοί οι άνθρωποι, ξανά πίσω και βασιλιάδες όπως πάντα..


μιας και είναι της μόδας στο φόρουμ οι Γερμανόφωνες ταινίες, βάλτε κι ένα naked city - bonehead, για την παράνοια ρε γαμώτο..
priest
Ginobili
QUOTE(SG3ptshooter @ Mar 1 2011, 15:57 ) *
Αλκατράζ, τέλη 80s


και δυο δεκατίες μετά, έπειτα από ό,τι τράβηξαν αυτοί οι άνθρωποι, ξανά πίσω και βασιλιάδες όπως πάντα..


μιας και είναι της μόδας στο φόρουμ οι Γερμανόφωνες ταινίες, βάλτε κι ένα naked city - bonehead, για την παράνοια ρε γαμώτο..

Είναι θεοί οι άνθρωποι..τι να λέμε,βγάζουν τρομερό ήχο.
Ας βάλω κι εγώ Demonic Refusal ..που μου αρέσει ιδιαίτερα


Magnus92


epic 77.gif 77.gif 77.gif
Ginobili
QUOTE(Magnus92 @ Mar 4 2011, 12:09 ) *


epic 77.gif 77.gif 77.gif

Εεε...Yann Tiersen είναι αυτός.
colonel gomelsky
SG3ptshooter
QUOTE(colonel gomelsky @ Sep 8 2010, 00:46 ) *
Σόρυ που σας τη σπάω, αλλά παραβλέποντας σελίδες επί σελίδων με ξενικά και φράγκικα που έχετε ποστάρει, ήρθε η ώρα:

αφού έπιασες εσύ τις φραγκολεβαντίνικες μελωδίες του συρμού:



αν και θα ομολογήσω ότι μόλις βρήκα τη σελίδα εκείνη με τράβηξε και η ανωμαλία που μοιράζομαι με τον πρώην χρήστη john morrison


excl.gif βίντεο που δεν πατάμε το κλικ αν δεν ξέρουμε το συγκρότημα excl.gif



Επίσης, Ε Ε Έρχονται!
Xaroumenos loukoumas
Έβλεπα το Chuck τρώγωντας εχθές το βράδυ, και άκουσα το εξής καταπληκτικό:

Admiral Fallow - Squealing Pigs
Magnus92
SG3ptshooter εισαι αρρωστος αγορι μου tongue.gif

Παρακολουθηστε το παρακατω με πολυυυυ προσοχη για να καταλαβετε το στορυ ! ΜΑΓΕΥΤΙΚΟ τραγουδι ....

nikolas12
QUOTE(apkat @ Feb 16 2011, 21:55 ) *
Βρηκες λοιπον τον πρωτο που δεν του αρεσει..


Εσυ δεν με ειχες κανει ignore λογω αλλαγης nickname; tongue.gif

QUOTE(Xaroumenos loukoumas @ Feb 18 2011, 09:34 ) *
Βρήκες και έναν δεύτερο.
Βασικά με εκνευρίζει ο Κουταλίτσας και *σιχαίνομαι* οποιοδήποτε τραγούδι "τραγουδά".
Είναι σαν ένα evil totem. Αυτός και ο Χατζηγιάννης tongue.gif


Καλα ηρεμησε. tongue.gif


QUOTE(morrison @ Feb 18 2011, 09:44 ) *
Ο τριτος που δεν αντεχει τον Μαγειριτσα... w00t.gif
Αλλαζω καναλι.


smiley.gif

QUOTE(Ginobili @ Feb 18 2011, 17:32 ) *
Ο τέταρτος που δεν του κάνει κούκου ο κλαρινίτσας...


blink.gif blink.gif blink.gif


Δεν ακουω παρα ελαχιστα (Anthrax εννοω γιατι παλι θα καυτηριαζε ο apkat) αλλα ειναι ενα ωραιο τραγουδι το παρακατω:

SG3ptshooter
QUOTE(Magnus92 @ Mar 6 2011, 22:00 ) *
SG3ptshooter εισαι αρρωστος αγορι μου tongue.gif

για κάποιο από τα τρία ή για το συνδυασμό και των τριών;
QUOTE(nikolas12 @ Mar 6 2011, 22:03 ) *
Δεν ακουω παρα ελαχιστα Anthrax

κακώς, να αυξηθεί η δόση παρακαλώ...

Cry for them... Indians..
apkat
QUOTE(nikolas12 @ Mar 6 2011, 22:03 ) *
Εσυ δεν με ειχες κανει ignore λογω αλλαγης nickname; tongue.gif


Το διατηρω το ignore αλλα στο τοπικ της μουσικης κανω εξαιρεση για να δω τι αλλη κωλοτουμπα θα πραγματοποιηθει..Απο χιπ-χοπ και ημισκουμπρια σε μεταλλικα και απο μαχαιριτσα σε anthrax..Περιμενω την συνεχεια. wink.gif
nikolas12
Απο τοτε που μπηκα στο basketforum ειχα σχεδον σταματησει το hip-hop. Απο 2008 μου αρεσε η ροκ. Απλα δεν υπηρχε η δυνατοτητα αλλαγης nickname και δεν μπορουσα να αλλαξω το ηλιθιο ονομα που ειχα βαλει στην αρχη. Βεβαια παλι θα φερεις αντιθετη αποψη αλλα δεν πειραζει smiley.gif .
SG3ptshooter





χιλιοστό ποστ γι' αυτό θα μου συγχωρέσετε την υπερβολική ποσότητα βίντεο στο ποστ, είναι κάπως εορταστικό smiley.gif

(θεοί είναι οι μετάλικα δε λέω αλλά και τα ημισκούμπρια άμα λάχει ακούγονται, μην κολώνεις πρώην hip -hop tongue.gif )


Επίσης έχω να ανακοινώσω ότι μετά από χτεσινό πμ του Μάγκνους στο τόπικ απαγορεύονται οι Audioslave.. tongue.gif
Magnus92
QUOTE(SG3ptshooter @ Mar 9 2011, 18:56 ) *
Επίσης έχω να ανακοινώσω ότι μετά από χτεσινό πμ του Μάγκνους στο τόπικ απαγορεύονται οι Audioslave.. tongue.gif


Απολυτος σεβασμος στις αποψεις του αδερφου SG3ptshooter :


Pierce
Σεβασμος στον Muddy smile.gif
Λογικα κερδισες το σεβασμο και ενος ακομα mod, περα απο τον δικο μου με το παραπανω σου ποστ

This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.