Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Το topic της Μουσικής
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα αποδυτήρια > Τέχνες και θεάματα
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87
Tobias Funke
England prevails


Zoys
Νομίζω ότι στο Rockwave αδικήθηκαν αρκετά οι αγαπημένοι Black Angels κυρίως επειδή μια μεγάλη μερίδα αυτών που ταξίδεψαν μέχρι το Terra Vibe γνώριζαν μόνο τα 3-4 hit των Black Keys. Έχει και μερικά αρνητικά η μαζική προσέλευση (δεν μπορώ να έχω καθαρή εικόνα επειδή ήμουν αρκετά μπροστά, αλλά μιλάμε για πάνω από 15.000 άτομα) γιατί ο ήχος τους είναι δύσκολος στους μη μυημένους. Μπορεί το κοινό να μην ήταν ακριβώς έτοιμο, αλλά η παρουσία τους ήταν εξαιρετική τηρουμένων των αναλογιών. Η μουσική τους ήταν αρκετή για να "γεμίσει" η σκηνή τόσο με τα φωνητικά του λιτού και ουσιαστικού Alex Maas όσο και με τον παλμό της Stephanie Bailey στα ντραμς. 56.gif

Έμεινα ευχαριστημένος από το δίδυμο των Keys, αλλά σε καθαρά μουσικό επίπεδο θα θυμάμαι το 20ό Rockwave περισσότερο για τους ψυχεδελικούς ύμνους των Angels παρά για το "Lonely Boy".

Επίσης, αξίζει να σημειώσω και την πολύ καλή εμφάνιση των 1000Mods που έκαναν support στη συναυλία μιας και οι συγκεκριμένοι δεν είναι καλοί απλά για τα δεδομένα μιας ελληνικής μπάντας, αλλά και γενικότερα έχουν δώσει πολύ αξιόλογα δείγματα και δύο υψηλού επιπέδου album.

Άσχετο, αλλά μόλις χθες πληροφορήθηκα ότι οι Names που είχα γνωρίσει πριν μερικά χρόνια από ένα post του berry στο topic είναι ακόμα ενεργοί και μάλιστα κυκλοφόρησαν νέο album. Καλή αφορμή για να θυμηθώ το συμπαθέστατο post-wave συγκρότημα.

sacarame
Καιρό έχω να ρίξω κατακόρυφα το επίπεδο αυτού του τόπικ...


Νέο άσμα του γιγάντιου Πανάτου..
SG3ptshooter
QUOTE(sacarame @ Jun 5 2015, 20:10 ) *
Νέο άσμα του γιγάντιου Πανάτου..

Bαγγέλης αρρώστια ρε φίλε, το χει σε αυτό που κάνει και τον στηρίζουμε. Όπως έχω pastάρει ξανά:
QUOTE
ΒΑΓΓΕΛΗΣ ΠΑΝΑΤΟΣ:
Είναι φωνάρα και μας αρέσει!!!
Είναι παλικάρι καλό και τον ‘γουστάρουμε’!!!
Είναι δικό μας παιδί και τον αγαπάμε!!!
Είναι στα χάι του και όλο και ανεβαίνει!!!


Απαντώ με το ήδη νικητήριο τραγούδι της κατηγορίας για το 2015, πόσο πιο κατάλληλο story για την επόμενη μέρα του βιασμού του Αυστραλιανού κοάλα:

Ο Χάρης είναι γκοντζίλα του πενταγράμμου λέμε.
SG3ptshooter


Eυχαριστούμε το φετινό μουσικό γούρι που κράτησε ψηλά το λάβαρο των προληπτικών.

Επίσης,
Pierce
Μας κατέστρεψες πάλι Νικόλα.

Zoys
SG3ptshooter
επαθα λαστιχο
Ελλάδα έχεις ταλέντο vol.1

επαθα λαστιχο
Ελλάδα έχεις ταλέντο vol.2

salonikatasos
τραγούδι που έχει γραφτεί για τη σημερινή ημέρα από σουηδούς. οι οποίοι από ότι φαίνεται ξέρουν πολύ καλύτερα την ελληνική ιστορία από ότι το μεγαλύτερο κομμάτι των ελλήνων και ξέρουν και αν την τιμούν

εδώ με αγγλικούς υπότιτλους


κι εδώ το κανονικό video clip
Tobias Funke
Μόνο ο Άρης τα εκτιμάει συνήθως αυτά, οπότε δικό του

επαθα λαστιχο


Μπρρρρ
Tobias Funke
Και λίγο dream pop γιατί έτσι:


Pierce
QUOTE (Tobias Funke @ Nov 9 2015, 14:21 ) *
Μόνο ο Άρης τα εκτιμάει συνήθως αυτά, οπότε δικό του


Aν και δεν είμαι στο συγκεκριμένο, βασανισμένο mood ( tongue.gif ) είναι άξιο cool.gif


Λίγη σκοτάδι από μένα.


Zoys
morrison
Δεν πεθαίνουν οι μύθοι.

Rated: (en)joy
QUOTE (morrison @ Dec 29 2015, 03:05 ) *
Δεν πεθαίνουν οι μύθοι.






Παραήταν αγριευτικό να βάλω το Lazarus, οπότε πάμε στα 70's.




sacarame
Κρίμαζ..

SG3ptshooter
Ό,τι και να λέτε για τη μετά-Ζοτς εποχή πάντα με γυρνάει σε αγαπημένα albums:


Κάτι είναι κι αυτό.
shtarkws
Χθες ως συνηθως χαζευα τους ραδιο αρβυλα και στο τελος της εκπομπης, στην ωρα του μουσικου σχηματος, εμμφανιστηκε ενας τυπακος με περιεργο εμφανιστικο και μια κιθαρα, ονοματι monsieur minimal για να παιξει το summer lovers. Ομολογω οτι εξεπλαγην ευχαριστα μιας και ειναι ενα κομματι που ακουω συχνα στον οφφ και δεν ειχα ιδεα οτι ειναι ελληνικης παραγωγης. Επισης με εξεπληξε επισης ευχαριστα γενικα η δουλεια του συγκεκριμενου τυπου και της μπαντας του. Σε οσους αρεσει η indie pop προτεινω να ριξουν μια ματια στην μουσικη του
erwi grey

Οποιος ειναι μυημενος στη γαλλικη τεκνο, καταλαβαινει περι τινος προκειται.
SkyFall
SG3ptshooter

Be like the squirrel
SG3ptshooter
2.0, μετά τον Ιούλη του 2012
berry
δινουμε βαση 2:25 και μετα...





παρτε και αυτο στο καπακι γιατι κολλαει ναουμ



56.gif
sacarame
Το ξέρω ότι δεν σας έχω λείψει από αυτό το τόπικ. Οπότε λέω να κάνω ένα γκεσταριλικι με λίγη μοντέρνα ποίηση.


Γράφω ένα μικρό απόσπασμα από το έργο.


Δεν ακούω και δε βλέπω μπροστά μου,
στο μαχαίρι χτυπάω τη γροθιά μου,
με τα λόγια δεν χτίζεται η αγάπη,
κι έχεις μπει στου κυκλώνα το μάτι.



Βαθυστόχαστα νοήματα, λυρικότητα, εικόνες, τα πάντα όλα.

Απολαύστε..




tongue.gif tongue.gif
SG3ptshooter


SG3ptshooter


2.0
SG3ptshooter


Νoοice.
Zoys


happy.gif
SG3ptshooter


aegeansheed


Έχω και Ζανό Ντανιάς μετά...
sacarame



Σαν σήμερα... Πάνε 5 χρόνια.... Είναι ακόμα εδώ όμως...
SG3ptshooter



nets1-sm.gif hippy.gif.jpeg
Zephyr
Έτσι για να μπαίνουμε σε κλίμα F4 icon_headbang.gif

Zephyr
QUOTE(Zephyr @ May 19 2017, 11:15 ) *
Έτσι για να μπαίνουμε σε κλίμα F4 icon_headbang.gif



Και μιας και έπιασε στον ημιτελικό πάμε άλλο ένα για τον μεγάλο τελικό icon_headbang.gif


Coach Periklis
αποπάνε κάποιοι στίχοι ταιριάζουν απόλυτα στο παρακάτω

" One life, one shot, give it all you got "

nikolas12
Κάποιος μου είπε ότι ανατρίχιασε με τη Μάντισσα της Μαρίνας Κάτι, γιατί λέει είναι ηπειρώτικο κομμάτι. Ξέσπασα στα γέλια, χαμογέλασα ειρωνικά και έβαλα Villagers of Ioannina City να πάει η τρίχα στο Θεό.




Έλα ρε πατρίδα! icon_headbang.gif icon_headbang.gif icon_headbang.gif icon_headbang.gif icon_headbang.gif
SG3ptshooter
6.000 posts

Σχεδόν 8 χρόνια, πιο εντυπωσιακό.

Zephyr
QUOTE(nikolas12 @ Jun 5 2017, 02:04 ) *
Κάποιος μου είπε ότι ανατρίχιασε με τη Μάντισσα της Μαρίνας Κάτι, γιατί λέει είναι ηπειρώτικο κομμάτι. Ξέσπασα στα γέλια, χαμογέλασα ειρωνικά και έβαλα Villagers of Ioannina City να πάει η τρίχα στο Θεό.




Έλα ρε πατρίδα! icon_headbang.gif icon_headbang.gif icon_headbang.gif icon_headbang.gif icon_headbang.gif


Θεούληδες οι Villagers, δεν αντέχονται για πολλή ώρα αλλά τι μάντισσα και φλωριες, εδώ έχουμε ελληνικό folk μεταλ στα καλύτερα του!
nikolas12
QUOTE(Zephyr @ Jun 5 2017, 13:48 ) *
Θεούληδες οι Villagers, δεν αντέχονται για πολλή ώρα αλλά τι μάντισσα και φλωριες, εδώ έχουμε ελληνικό folk μεταλ στα καλύτερα του!


Έτσι ακριβώς. Ο δίσκος τους δεν είναι για πάρα πολλά repeat, αλλά αυτό που ακούς είναι τόσο ωραίο, περίεργο και μοναδικό ταυτόχρονα.
nikolas12


Μαγεία...
SG3ptshooter


Stoners, όχι Έλληνες.. hippy.gif.jpeg
aegeansheed
O Morrison θα είναι στάνταρ. Έτσι εξηγείται πώς εξαφανίστηκε... smile.gif
SG3ptshooter



Ζέστη wos_sport5.gif
Ledas
QUOTE (SG3ptshooter @ Jul 6 2017, 16:53 ) *
Ζέστη


Χαχαχαχαχα. Στη ζέστη ποστάρεις death ρε αθεόφοβε; Πως να κοπανηθείς με τα ήδη δεκα κιλά ιδρώτα; Ντεθ ειναι για καταχείμωνο. Το καλοκαίρι χαλαρωτική μουσικούλα με θρόισμα φύλλων και ηχους βροχής. Βαρια βαρια βιβαλντι.
SG3ptshooter
QUOTE(SG3ptshooter @ Sep 28 2012, 00:36 ) *

No! (NO!) It can't be you, you're dead!

SG3ptshooter



Όσο κι αν έχεις πάψει να ακούς ένα συγκρότημα που περισσότερο ήταν φαινόμενο των καιρών της εποχής σου, δε μπορεί να έχεις αφιερώσει τόσες ώρες τ' αυτιά σου και να σε αφήνει αδιάφορο κάτι τόσο άσχημο...

Αν ντρέπομαι πια για κάτι που άκουγα ως preteen είναι οι Disturbed πάντως. smiley.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.