Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Το topic της Μουσικής
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα αποδυτήρια > Τέχνες και θεάματα
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87
Ginobili



Βέβαια από την ταινιΆΡΑ tropa de elite το έμαθα εγώ.... tongue.gif
SG3ptshooter


Aφιερωμένα στο μέγιστο super duper wow mod.. Του οποίου του άνοιξα με I put a spell on you και απάντησε με John Basil (Γιαννάκη Βασιλείου, duh) γιατί έτσι έπρεπε.. biggrin.gif

Έχω κέφια σήμερα, επίσης έχω καιρό να βάλω Mastodon και ανησυχώ μην πάθετε στέρηση ( tongue.gif ) :
j-kidd13


Διασκευη του πρωτοτυπου,αλλα παρα το οτι μου τη σπανε οι φατσες τους,μου αρεσε πολυ.... smile.gif
aegeansheed
Αφιερωμένο στον admin, που είναι bull...



100% pure bourbon-Tom
rchos
QUOTE(aegeansheed @ Jan 3 2012, 20:46 ) *
Αφιερωμένο στον admin, που είναι bull...



100% pure bourbon-Tom



εχω παρει και τεραστιο καδρο-ποστερ στο δωματιο με την πολη του σικαγο...μεγαλεια...


το κομματι τα σπαει
Pierce
QUOTE (aegeansheed @ Jan 3 2012, 20:46 ) *
Αφιερωμένο στον admin, που είναι bull...



100% pure bourbon-Tom

Phil Laak
Καλή χρονιά και από εμένα παίδες.Με καλές μουσικές.

Επειδή ποστάρατε αρκετά πράγματα,και δεν μπορώ να απαντήσω σε όλα,να πω ένα μεγάλο μπράβο στον Τobias Funke που ανέβασε ISIS και κομμάτι από το Ghost Dog (ταινιάρα ολκής).

Πάρτε και ένα από εμένα για καλή χρονιά:



(H πιο υποτιμημένη μπάντα του κόσμου,κατ'εμέ)
sacarame






Έτσι για να χετε να με κράζετε... smiley.gif
SG3ptshooter

New Album Done!
1/4/2012
After a long time of deep soul searching and intense wrecking of the psyches, the new album is finally done. Soon you will meet this colossus that will pulverize your being. Welcome to the other side on March 27.

bonus:
κλιπ Meshuggah απ' το 1989; icon_drunk.gif
duncan21
Με παρασύρετε συνεχώς. cool.gif



Επίσης:

Phil Laak
QUOTE(SG3ptshooter @ Jan 5 2012, 11:51 ) *

New Album Done!
1/4/2012
After a long time of deep soul searching and intense wrecking of the psyches, the new album is finally done. Soon you will meet this colossus that will pulverize your being. Welcome to the other side on March 27.

bonus:
κλιπ Meshuggah απ' το 1989; icon_drunk.gif


Άσε μας ρε SG...Με τους ανέμπνευστους icon_tomato.gif icon_drunk.gif
SG3ptshooter
Aρχικά ωραία και καλά ξεκινήσαμε απ' την είδηση της ημέρας για τον κάθε μεταλοσεβούμενο ακροατή:
QUOTE(SG3ptshooter @ Jan 5 2012, 11:51 ) *

After a long time of deep soul searching and intense wrecking of the psyches, the new album is finally done. Soon you will meet this colossus that will pulverize your being. Welcome to the other side on March 27.

και άκουσα κάμποσες ώρες τα Σουηδικά ανώτερα μαθηματικά, με διακοπές Louis Jordan και λοιπών τζαζομπλουζών όποτε παραένιωθα ρευστό το εσωτερικό του κρανίου μου..
Μετά κάποια στιγμή, στην τούρλα του Σαββάτου της Πέμπτης, θυμήθηκα για κάποιον αδιανόητο λόγο (είδα Τιμόν και Πούμπα χτες για κανά τέταρτο, μάλλον γι' αυτό) ότι ήταν ίδιας προέλευσης οι καλτ Σουηδοί γιουροποπίστες των 90s:

και πραγματικά απόρησα πως διάολο μεγαλώσαμε χωρίς να λοκάρει το IQ όλων μας στο 30, μα το Λυκούργο και την Καρολίνα μαζί δηλαδή.. Όχι ότι δε μας άφησε παρενέργειες ο Δόκτωρ Jones, τις βλέπετε άλλωστε στα ποστ μου συχνά πυκνά, απλά γλιτώσαμε τη μαλάκυνση.
Και κάπου ανάμεσα στις ύπουλες ( 32.gif ) συζητήσεις με τα γνωστά μπουζουκόβια άτομα του φόρουμ, μετά από την κατάρτιση του σχεδίου απομάκρυνσης του Γιάννη του Τοίχου απ' την ΝΒΑική σουτεροαρμάδα, άρχισα το DJιλίκι στα δικά τους χωράφια, αφού πρώτα είχα δώσει Planet of Zeus:

Παρέκβαση: Αγαπητοί Planet of Zeus, γαμάτε. Τέλος παρέκβασης.
αλλά και αρκετό female fronted metal σε κάποιον περίεργο για τη σοδειά στα μεταλλικά τουμπανάκια, άνοιξη/καλοκαίρι 2012:

κρατιέμαι ένα μήνα να βάλω Epica γιατί κατά βάθος λέω στον εαυτό μου ότι είμαι λιγούρης μόλις βλέπω τη Simone. Την οποία ανέφερα ξανά σήμερα σε ποστ. cool.gif
και φτάσαμε να ποστάρει παραλλαγές στις δικιές μου σελεξιόνες στις 3 ο φίλος συνάδελφος συναγωνιστής και συγκουμπαρίτσιους Ντάγκας (θα τον παντρέψω και θα πάρει και Λιθουανική υπηκοότητα):
QUOTE(duncan21 @ Jan 6 2012, 03:04 ) *
Με παρασύρετε συνεχώς. cool.gif

Επίσης:

στις οποίες απαντώ λιτά μεν, με το κομμάτι που συμφωνήσαμε ότι ήταν streets ahead (jπάλιCommunity reference, έχω πιει 2 μπουκάλια κρασί, γιορτάζαμε σήμερα διάφορα, νταξ το ένα ήταν μικρό και δεν κάνω ορθογραφικά):

αλλά κάποιες φορές ξεπερνάμε τα καλτ όρια για το κάτι παραπάνω

και εν τέλει ποστάρω στις 3+ περιμένοντας να δω NBA μιας και είναι ρεπά αύριο, ακούγοντας Belphegor που βρήκα προτεινόμενο στην αρχική σελίδα του tube όταν πήγα να βρω το Δόκτωρα. Έκλεισε κι ο κύκλος πίσω στα γρυλίσματα και μπορώ να δω το Μίλαν1-Μίλαν2 του ΝΒΑ με την ησυχία μου, δεν έχει και Red Wings σήμερα να το κάψουμε.

Rchos τους Μαζωνάκηδες νοητικά τους αφιέρωνα σε σένα, είναι σαν να τους πόσταρα. biggrin.gif

SG3ptshooter
Eπιστρέφω να αποκαταστήσω και μια ιστορική αδικία, οι Aqua ήταν Σκανδιναβοί μεν, αυτό είχα στο μυαλό μου, αλλά όχι Σουηδοί. Η Wiki λέει Νορβηγοδανοί. Ζητώ ταπεινά συγγνώμη απ' το fanbase..
Magnus92
QUOTE(SG3ptshooter @ Jan 6 2012, 03:52 ) *


Τι παραληρημα ηταν αυτο ρε στις 4 η ωρα το πρωι; Τι σκατα κρασι σας δινουν και πινετε ; rolleyes.gif

Απανταω λιτα και περιεκτικα :

SG3ptshooter
QUOTE(Magnus92 @ Jan 6 2012, 13:00 ) *
Τι παραληρημα ηταν αυτο ρε στις 4 η ωρα το πρωι; Τι σκατα κρασι σας δινουν και πινετε ; rolleyes.gif

http://www.oineas.gr/el/ourwines/cabernet/...sca/concha/2008
http://chocolat.com.gr/Product.aspx?Langua...p;ProductID=640

θες να σου πω και το μενού μήπως; icon_drunk.gif


κι αφού δεν τα ακούς πια, θα τα βάζω εγώ να τα ακούω μόνος μου tongue.gif :
Nuntius
Και επειδή κοιμήθηκε 17 ώρες και αρχίσει και Merlin, ορίστε:















SG, μπορείς να πεις για άλλη μια φορά πως σου έκανα την σελίδα απροσπέλαστη smiley.gif
SG3ptshooter
QUOTE(Nuntius @ Jan 6 2012, 17:11 ) *
SG, μπορείς να πεις για άλλη μια φορά πως σου έκανα την σελίδα απροσπέλαστη smiley.gif

ήμουν σε πισί που μπήκε στον ένατο χρόνο ύπαρξής του ρε, αυτό εννοούσα. Πραγματικά απλώς δεν άνοιξε η σελίδα στα 100 δεύτερα που είχα την υπομονή να περιμένω. Δεν το το αντιμετωπίζω αυτό το πρόβλημα πια.

Και μη μου θυμίζεις τους Eluτυπάδες γιατί μου αφαίρεσαν μια βραδιά "πλεξίματος" αυτό το δεκαπενθήμερο. Τους έβγαλα κι από το top 10 αναμενόμενων άλμπουμ για το 2012. 45.gif

edit κάτσε να μην το ρίξω άδειο, δε λέει:

Nuntius
QUOTE (SG3ptshooter @ Jan 6 2012, 17:15 ) *
ήμουν σε πισί που μπήκε στον ένατο χρόνο ύπαρξής του ρε, αυτό εννοούσα. Πραγματικά απλώς δεν άνοιξε η σελίδα στα 100 δεύτερα που είχα την υπομονή να περιμένω. Δεν το το αντιμετωπίζω αυτό το πρόβλημα πια.


Πλάκα κάνω ρε συ. Άλλωστε, είναι επιβεβαιωμένο ότι δεν έχω χιούμορ smiley.gif
Phil Laak
QUOTE(SG3ptshooter @ Jan 6 2012, 17:15 ) *


Μιλούσα με ένα φίλο μου τις προάλλες που ακούει trance και σιχαίνεται τη metal.
Είχαμε καιρό να τα πούμε και μου λέει:
"Μου αρέσει το stoner ρε.Ακούω Red Fang."
Και μου στέλνει αυτό το βίντεο laugh.gif

Κάτσε να μην το αφήσω και γω άδειο γιατί δε λέει:


Γενικά έχω τρελό respect σε μπάντες που το διαλύουν ενώ είναι στο peak της καριέρας τους.
Αυτοί εδώ οι ΘΕΟΙ είναι μία από αυτές τις λίγες.
Nuntius
Αφού δεν λέει να το ρίχνω άδειο, ας ρίξω ένα video για να εξιλεωθώ για το προηγούμενο άδειο:







Νταξ, η φωνή του δεν υπάρχει.
rchos

sad.gif

Magnus92
berry
Παρασκευή 20 Ιανουαρίου 2012 Block 33 Θεσσαλονίκη
Σάββατο 21 Ιανουαρίου 2012 Fuzz Club Αθήνα

http://www.avopolis.gr/details/4242-mogwai

berry
SG3ptshooter
QUOTE(berry @ Jan 8 2012, 19:02 ) *

Δουλεύεις σε:
α.συνεργείο αυτοκινήτων;
β.γκαράζ;
γ.ιδιωτικό πάρκιν;
δ.εταιρεία με λιμουζίνες;

Πάρε και ένα ίντι/αλτ που πόσταρε η γιαγιά μου στο fb χτες:
berry
QUOTE(SG3ptshooter @ Jan 8 2012, 19:19 ) *
Δουλεύεις σε:
α.συνεργείο αυτοκινήτων;
β.γκαράζ;
γ.ιδιωτικό πάρκιν;
δ.εταιρεία με λιμουζίνες;


γκαραζοψυχεδελιζω ολιγον τι ε ? χεχεχε

QUOTE(SG3ptshooter @ Jan 8 2012, 19:19 ) *
Πάρε και ένα ίντι/αλτ που πόσταρε η γιαγιά μου στο fb χτες:


μπροστα η γιαγιακα
The Warlus
Mε καρκίνο ο Αϊομμι...

Μάλιστα...
Magnus92





QUOTE(The Warlus @ Jan 9 2012, 19:36 ) *
Mε καρκίνο ο Αϊομμι...

Μάλιστα...


H καταρα των Sabbath ...
sacarame



Γιατί έτσι...
SG3ptshooter
Eπέτειος 500.000 ημερών που μπαίνω στο site των Testament και δεν έχει ημερομηνία κυκλοφορίας του Dark Roots of the Earth. icon_drunk.gif

το χει ρίξει στο γκολφ/air guitaring ο πραγματικά τιτάνιος Chuck και μας έχει φάει το περίμενε.


Ας γιορτάσουμε το milestone. banana.gif





ΟΥΑΑΑΡΓΚ et cetera. Στο επόμενο post αν γίνει σήμερα προβλέπω Aborted, Brutal Truth, Cannibal Corpse και Havok. cool.gif
Magnus92
Λιγο διαφορετικο τουτο 'δω, ακομα και για πιο μυημενους στους ηχους του χιπ χοπ :



smile.gif
Nuntius
Ωραίος ο Magnus. Ας βάλω κι εγώ λίγο rap:













Αυτά προς το παρόν.
Magnus92
Praise Jah...





ΥΓ Παρακαλειται καποιος μοντ να μπαναρει οσους ποσταρουν πανω απο 2 τραγουδια σε καθε δημοσιευση...
Θα πεφτουν τα δικτυα σε λιγο...


tongue.gif
rchos
QUOTE(Magnus92 @ Jan 12 2012, 11:28 ) *
ΥΓ Παρακαλειται καποιος μοντ να μπαναρει οσους ποσταρουν πανω απο 2 τραγουδια σε καθε δημοσιευση...
Θα πεφτουν τα δικτυα σε λιγο...


εσυ κανεις πλακα αλλα εχεις ενα δικιο σε αυτο που γραφεις.
βαραινουν πολυ οι σελιδες και καποιοι μπορει να εχουν προβλημα.
Magnus92
QUOTE(rchos @ Jan 12 2012, 13:34 ) *
εσυ κανεις πλακα αλλα εχεις ενα δικιο σε αυτο που γραφεις.
βαραινουν πολυ οι σελιδες και καποιοι μπορει να εχουν προβλημα.



Τα πιο σοβαρα μηνυματα περνιουνται μεσα απο τ' αστεια, αγαπητε μου...

Δεν εκανα καθολου πλακα rolleyes.gif

Εξαλλου, αυτο δεν σου δινει και μεγαλη ορεξη να ακουσεις ολα τα κομματια καποιου , και (αν μη τι αλλο ) ειναι κριμα, μιας και οσοι συχναζουν στο τοπικ το κατεχουν το αθλημα ( εκτος του μπουζουκο-Σακαρακα blech.gif ) ...
berry
QUOTE(Magnus92 @ Jan 12 2012, 11:28 ) *
Praise Jah...


δισκαρα ! εμ Ντον Καρλος γαρ

Magnus92
Don Carlos ε;

Τοτε, τι αλλο εκτος απ αυτο :



Κομματι - σταθμος για τον μπαρμπα-Μαγνο rolleyes.gif
j-kidd13


Κομματαρα.....
The Warlus
Κομματάρα όντως γαμώ τον ωροσκόπο Καρκίνο που έχω.

Nuntius
Έχετε δίκιο για τα 2 βίντεο. Οπότε θα αρχίσω να τα χωρίζω σε θεματικές ενότητες και ανά συγκρότημα.

Πολιτικοποιημένο hip-hop λοιπόν. Ξεκινάμε με Dead Prez:



Magnus92
Βαλτε τα νιατα σας και ενα βαρβατο subwoofer και απολαυστε :

apkat
Ωραιοι φιλε Nuntius οι Dead Prez...Και δεν τους ειχα ξανακουσει..Ενταξει ειναι λιγο "παιδικος" ο πολιτικος τους στιχος αλλα πραγματικα συνολικα μου αρεσαν πολυ..!!

Μαλλον φταιει που ακουγα πολυ Κλιντ αυτο τον καιρο και μου χει μεινει λιγο το χιπ-χοπ..
Weekendman
Κέσελ σου αφιερώνω το τραγούδι αυτό...





αφού όλο τον διώχνουμε και όλο μένει...
Nuntius
QUOTE (apkat @ Jan 13 2012, 18:55 ) *
Ωραιοι φιλε Nuntius οι Dead Prez...Και δεν τους ειχα ξανακουσει..Ενταξει ειναι λιγο "παιδικος" ο πολιτικος τους στιχος αλλα πραγματικα συνολικα μου αρεσαν πολυ..!!


Δεν θα τον έλεγα και ακριβώς παιδικό. Συμφωνώ πως χτυπάνε περισσότερο στο συναίσθημα αλλά έχουν ξεκάθαρη πολιτική σκέψη. Ορίστε και άλλα δύο:





@Weekendman, συμπαθές κομματάκι. Μου δίνεις ωραιότατη πάσα για να βάλω Punk αργότερα.
Phil Laak
Μιας και η απίστευτη αυτή μπαντάρα επανασυνδέθηκε........



Cut awaaaaaaaaaayyyyyyyyyyyyy, cut awaaaaaaaaaaaaaaayyyyyyyyyyyyyyy
sacarame
Και κλασικά εκτός οφφ τόπικ στο τόπικ εγώ....


rchos
QUOTE(sacarame @ Jan 13 2012, 23:56 ) *
Και κλασικά εκτός οφφ τόπικ στο τόπικ εγώ....




Κουβεντες διχως νοημα δεν κανω
και μαλιστα την ωρα που σε χανω
Τα λογια μου εχω μαθει να μετραω,
το χρονο μου για σενα δε χαλαω

Εγκαινιαζω τον καινουργιο εαυτο μου
τωρα για παρτη μου τις νυχτες θα γυρνω
θ΄απολογουμαι μονο στον εγωισμο μου
τις μοναξιας μου τα ποτηρια θα κερνω
Αφου εσυ δεν εκτιμας το σ'αγαπω μου
εγκαινιαζω τον καινουργιο εαυτο μου

Στα βραδια μου αξια πια θα δωσω
ελευθερος στους φιλους θα δηλωσω
και σενα που με ειχες για παιχνιδι
αναμνηση παλια σε λεω ηδη...

επρεπε να μπουν γραμμενοι και οι στιχοι...
ειναι επικο το κομματι του μακροπουλου...
μπαινει hall of fame

και επειδη στο φορουμ αυτο ςχουμε κατα καιρους περασει διαφορα...
ΟΛΕΣ (οι παλιοι ξερουν)
duncan21
QUOTE(rchos @ Jan 14 2012, 00:01 ) *
και επειδη στο φορουμ αυτο ςχουμε κατα καιρους περασει διαφορα...
ΟΛΕΣ (οι παλιοι ξερουν)

Aπαιτώ να περάσει ολάκερο το φόρουμ για προσκύνημα. 77.gif 77.gif 77.gif
sacarame
QUOTE(rchos @ Jan 14 2012, 00:01 ) *
Κουβεντες διχως νοημα δεν κανω
και μαλιστα την ωρα που σε χανω
Τα λογια μου εχω μαθει να μετραω,
το χρονο μου για σενα δε χαλαω

Εγκαινιαζω τον καινουργιο εαυτο μου
τωρα για παρτη μου τις νυχτες θα γυρνω
θ΄απολογουμαι μονο στον εγωισμο μου
τις μοναξιας μου τα ποτηρια θα κερνω
Αφου εσυ δεν εκτιμας το σ'αγαπω μου
εγκαινιαζω τον καινουργιο εαυτο μου

Στα βραδια μου αξια πια θα δωσω
ελευθερος στους φιλους θα δηλωσω
και σενα που με ειχες για παιχνιδι
αναμνηση παλια σε λεω ηδη...

επρεπε να μπουν γραμμενοι και οι στιχοι...
ειναι επικο το κομματι του μακροπουλου...
μπαινει hall of fame

και επειδη στο φορουμ αυτο ςχουμε κατα καιρους περασει διαφορα...
ΟΛΕΣ (οι παλιοι ξερουν)



Για αυτό σε πάω ρε Τσόσογλα...Γιατί εκτός του ότι με αφήνεις να σολάρω, έρχεσαι και με συμπληρώνεις.... cool.gif

και να επαναλάβω την ατάκα -θρύλο για τους γνώστες...

ΟΛΕΣ....
j-kidd13
QUOTE(sacarame @ Jan 14 2012, 01:13 ) *
ΟΛΕΣ....

δεν με συμφερει να το πιστεψω.......... tongue.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.