Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Το topic της Μουσικής
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα αποδυτήρια > Τέχνες και θεάματα
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87
j-kidd13
Ωρα για καλη ελληνικη μουσικη απο εναν απο τους πολυ αγαπημενους μου καλλιτεχνες.........










Pierce

Μη ρωτησει καμια κουφαλα γιατι. Γιατι ετσι.

(tongue.gif)
Nuntius
Ωραίος ο j-kidd. Είναι όντως υπέροχος ο Πασχαλίδης.

Λοιπόν, είχα πει πως θα βάλω λίγο punk.





Θα επιστρέψω αργότερα με περισσότερο punk.
Nuntius
Και συνεχίζουμε:





Τώρα θα περιμένω να ποστάρει και κάνας άλλος tongue.gif
rchos


Nuntius
Και συνεχίζουμε κατά Ιταλία μεριά:



Και μια υπέροχη διασκευή:

Magnus92
QUOTE(Nuntius @ Jan 15 2012, 01:56 ) *




All our hate for the nazi scum

wink.gif
Magnus92


Εχω την εντυπωση πως κανεις πλεον δεν ανοιγει τα τραγουδια μου rolleyes.gif
aegeansheed
Όποιος δεν ψήνεται να δει την ταινια (τπτ φοβερο εκτός από τη Λίζμπεθ) ας φάει αυτή την ινταστριαλιά στα μούτρα...




ΝΙΝ
j-kidd13


μεγας ο John Campbell.....
Phil Laak
QUOTE(aegeansheed @ Jan 16 2012, 23:54 ) *


ΔΙΑ-ΣΚΕΥ-Α-ΡΑ!
Ο θείος Trent έκανε και πάλι το θαύμα του...
j-kidd13
Θεικη κομματαρα απο theater...η τελειοτητα της μουσικης αυτη μπαντα....



και ενα ευθημο tongue.gif τραγουδακι απο anathema.....

Alexmei
Διάβασα την λέξη "Ιταλικά" πάνω πάνω και θυμήθηκα αυτό:



J-kidd13 νομίζω υπερβάλλεις και κάνεις και μεγάλο λάθος για την τελειότητα της μουσικής από.... theater....
j-kidd13
QUOTE(Alexmei @ Jan 19 2012, 00:49 ) *
J-kidd13 νομίζω υπερβάλλεις και κάνεις και μεγάλο λάθος για την τελειότητα της μουσικής από.... theater....


Ενταξει γουστα ειναι αυτα...Μπορει να υπερβαλω λιγο για σενα,αλλα το ηχητικο αποτελεσμα καθε τραγουδιου των theater με ενθουσιαζει οσο ψαχνω τη μουσικη τους,γιατι δεν ειμαι και κανενας μεγαλος γνωστης τους,σιγα σιγα αρχιζω και τους ακουω...Το αν κανω λαθος παλι,ειναι εντελως υποκειμενικο,για σενα μπορει να κανω λαθος,για μενα δεν κανω....
Σαφως ομως δεν ειναι και ο,τι καλυτερο εχω ακουσει ποτε,απο τη στιγμη που στα αυτια μου εφτασαν οι pink floyd....
Magnus92
Αλλη μια καλημερα απο Θεσσαλονικη μερια smile.gif

sacarame
Κι επειδή αυτή την εβδομάδα δεν σας έχω βάλει τραγουδάκι για να με σιχτιρίσετε,ας μην χαλάσω το έθιμο...

Τα σοκολατακια

Υπερτράγουδο,τι να σχολιάσω....Το υποκάμισο του καλλιτέχνη, το μουσι και το μαλλί του, τα στίχη.....ΕΠΟΣ smiley.gif smiley.gif


Αφιερωμένο στον θριπόντσο.....
SG3ptshooter
QUOTE(sacarame @ Jan 20 2012, 23:49 ) *
Κι επειδή αυτή την εβδομάδα δεν σας έχω βάλει τραγουδάκι για να με σιχτιρίσετε,ας μην χαλάσω το έθιμο...
Τα σοκολατακια
Υπερτράγουδο,τι να σχολιάσω....Το υποκάμισο του καλλιτέχνη, το μουσι και το μαλλί του, τα στίχη.....ΕΠΟΣ smiley.gif smiley.gif
Αφιερωμένο στον θριπόντσο.....

Όπως το έγραψες πως να είμαι σίγουρος ότι εννοείς εμένα; Είμαι κι άρρωστος και δεν πιάνει 100% η cpu μου. Πιθανολογικά το παίρνω πάνω μου, κυρίως επειδή εγώ διακινώ το ποιοτικό τρας. Aπαντώ με κύρος, με διδαχή απ' τα Παιδιά απ' την Πάτρα. Όσο για τους πατρινούς φίλους μας εδώ, κάντε ρε κάτι αντίστοιχο biggrin.gif Καλταδούρα.

Όσο για τη βδομάδα που πέρασε, νταξ τα κλασσικά άκουγα, κυρίως αυτό. Από φρέσκο στην αντίληψή μου πράγμα μου άρεσε αυτό. (Nuntius alert, Finnish group), ενώ μεγάλες επιτυχίες στο διαμοιρασμό στα κοινωνικά δίκτυα ήταν κλασσικά οι Immolation, τους μη μεταλλικούς τύπους τους πλάκωσα σε τέτοια, ενώ στο thrash μέτωπο αφού δεν έμειναν άλλα Testament και δε με πόρωσε το δεύτερο νέο κομμάτι SA επέστρεψα μετά από καιρό στους Havok .
Nuntius
QUOTE (SG3ptshooter @ Jan 21 2012, 00:14 ) *
Από φρέσκο στην αντίληψή μου πράγμα μου άρεσε αυτό. (Nuntius alert, Finnish group)


Rofl. Ατύχησες που δεν είμαι ακόμα fan του sludge. Αφού θες Φινλανδούς όμως, Φινλανδούς θα έχεις:

Magnus92
Ειμαι πολυ χαρουμενος που υπαρχουν ατομα σ αυτο το φορουμ που μου μαθαινουν καλη μουσικη... wink.gif
Αφιερωμένο στον Warlus ( 77.gif ) λοιπον το παρακατω :

The Warlus
Xαχαχαχαχαχαχα να'σαι καλά ρε!Η μουσική είναι μία και πρέπει να διαδίδεται cool.gif
Ακούστε και οι άλλοι Airbag,αξίζουν!!!!!
KingCrimson
Magnus92
... για καποιους (χαζους και μη) λογους, για σημερα εχουμε αυτο:

SG3ptshooter
QUOTE(SG3ptshooter @ Jan 6 2012, 03:33 ) *

Παρέκβαση: Αγαπητοί Planet of Zeus, γαμάτε. Τέλος παρέκβασης.

Πρέπει να είναι η πέμπτη/τέταρτη φορά που θα ποστάρω με αφορμή τους Planet of Zeus. icon_drunk.gif
Έψαχνα να βρω τον προτελευταίο δίσκο των Sparzanza γιατί δεν είχα ακούσει ένα κομμάτι, το Self Medication, και επισκέπτηκα το κλασσικό φαντάζομαι σε όποιον ακούει αυτό το είδος της μουσικής, το stoner blog του Bob, και δεν πρόλαβα να σκρολάρω και άρχισε να παίζει στο site το opener του πρώτου δίσκου των Planet, το Eat me alive. E όταν σκάει ο νότιος τσιγκελομουστάκιας που κατέχει σε ψηφιακή μορφή τα καλύτερα του είδους και βάζει πρώτο πρώτο στον player του το πρώτο κομμάτι του ντεμπούτου Ελληνικής μπάντας, ε είσαι καλός.

Mιας και είπα Sparzanza,

αυτό το κομμάτι το αγαπώ για 10 διαφορετικά ηλίθιες στιγμές.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------
QUOTE(SG3ptshooter @ Apr 22 2011, 16:04 ) *
η διαστροφή έρχεται όταν τον βλέπεις να έχει λιώσει πάνω στον τοίχο λέγοντας το Screwdriver στην ταινία και πορώνεσαι..

κοντεύουμε χρόνο
Magnus92
Λιγο ντοπιο Ρεγγε , για παρηγορια ...


berry
QUOTE(Magnus92 @ Jan 26 2012, 14:23 ) *
Λιγο ντοπιο Ρεγγε , για παρηγορια ...


πρειζ Τζα μπροδα


Magnus92
QUOTE(berry @ Jan 26 2012, 18:05 ) *
πρειζ Τζα μπροδα





O uploader του συγκεκριμενου βιντεο ειναι ο κολλητος μου απο Αθηνα ( ο Αντρεας ) rolleyes.gif

Και ο τραγουδιστης των One Drop ( ο Στεφανος ) εχει καταγωγη απο ενα χωριο καμια 10 χλμ. απ το δικο μου στη Σαμοθρακη... rolleyes.gif



ΥΓ ξεχασα να πω: …you gat to legalize the marijuana hippy.gif.jpeg
berry
βρηκα μια σκονισμενη ολμεκα στην καβα μου...20 ετιας



δεν παμε καλα

απο φαν περυσι εχω καθιερωσει να γινομαι λιωμα οποτε βλεπω παιχνιδια του ΟΣΦΠ σπιτι

πρεπει να μου πει κατι μαλλον αυτο αλλα δεν ειμαι σε θεση να κρινω ραιτ ναου νιαου γαβ γαβ
greeneyes13


Μου θυμίζει εφηβεία και ατελείωτες ώρες Mtv rolleyes.gif
berry
QUOTE(greeneyes13 @ Jan 26 2012, 23:18 ) *


Μου θυμίζει εφηβεία και ατελείωτες ώρες Mtv rolleyes.gif



η εφηβεια συνδιαζεται με αλλες ατελειωτες ωρες ...

γιεα γιεα γκαντ ις γκρειτ

ηξερα για κριστιαν ροκ και φολκ και μεταλ αλλα δεν ηξερα για κριστιαν ποπ

greeneyes13
QUOTE(berry @ Jan 26 2012, 23:22 ) *
η εφηβεια συνδιαζεται με αλλες ατελειωτες ωρες ...

γιεα γιεα γκαντ ις γκρειτ

ηξερα για κριστιαν ροκ και φολκ και μεταλ αλλα δεν ηξερα για κριστιαν ποπ



65.gif
berry


Phil Laak
Επιτέλους στο iPod μου έφτασα μετά από εκατό χρόνια στο γράμμα C...
Και ξεκίνησα να ακούω τη δισκογραφία των θεών:



Ξεκινάμε από τα παλιά και μετά θα πάμε και στα πιο σύγχρονα...
j-kidd13
berry
πανταζης και τριχες κατσαρες ... δις ιζ δι ριαλ θινγκ

Magnus92
berry
ΜΑΥΡΟΣ ΘΑΝΑΤΟΣ !

Magnus92
Αυτο:



... και αυτο:




smile.gif
SG3ptshooter

για όσους δεν ακούνε τέτοια αλλά θέλουν να ψυχανεμιστούν το mood:
http://www.youtube.com/watch?v=oZfmm7q09l4#t=3m50s

το τρίπτυχο των ημερών ήταν κλασσικά αρμονικά συνδυασμένο, Emperor, Oρφέας Περίδης και Seasick Steve. cool.gif
Magnus92
Welcome to Tijuana Thessaloniki
Tequila Beer, sexo y marihuana

19.gif



laugh.gif
duncan21


Bonjour à tous smile.gif .
Magnus92
QUOTE(duncan21 @ Feb 4 2012, 08:02 ) *


Πολυ ωραιο αυτο Γιαννο 77.gif ... Κλεινει απο τωρα θεση στο ποστ μου με το top 10 στις 31 Δεκεμβριου του 2012 smiley.gif

Αφου ξερεις μπαλιτσα ρε μεγαλε, γιατι αφηνεσαι να σε παρασυρουν με κατι Σφακιανακηδες και κατι Τερζηδες; angry_red.gif


________________________________________________________________________________


Εγω, απ την αλλη, συνεχιζω τα κακογουστα smile.gif :

sacarame
Αντε γιατί με πιάσαν τα βαριά μου σήμερα...




Γιατί...?

ΓΙΑΤΙ ΕΤΣΙ!!!! smiley.gif
Magnus92
QUOTE(sacarame @ Feb 4 2012, 23:51 ) *
Αντε γιατί με πιάσαν τα βαριά μου σήμερα...




Γιατί...?

ΓΙΑΤΙ ΕΤΣΙ!!!! smiley.gif


77.gif Σακ ( αν και 2ος ) ...
Magnus92
Οποιος γουσταρει την ελληνικη εντεχνη μουσικη ας περασει τωρα μια βολτα απ το ραδιο της υπογραφης μου wink.gif
berry
ας gotheψουμε

aegeansheed
reallife as hell...

duncan21


Προσπαθώντας να ανακαλύψω κάποια καινούργια genres βρήκα αυτό το θησαυρό.Gramatik=genius.Δισκογραφία με downtempo κομμάτια(hip hop,jazz,soul,funk) κατά κύριο λόγο,for your soul's peace.Kαλημέρα smile.gif .
Nuntius


56.gif 56.gif 56.gif icon_headbang.gif icon_headbang.gif icon_headbang.gif
Gravedigger
Επειδή βλέπω ότι τα αντέχετε,πάρτε κάτι και από μένα smile.gif




This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.