Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Το topic της Μουσικής
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα αποδυτήρια > Τέχνες και θεάματα
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87
The Warlus
QUOTE(balomazoxtra @ Apr 28 2010, 17:00 ) *
Οι James στην Αθήνα! 1 Μαΐου, Κλειστό Φαλήρου - Γήπεδο TaeKwonDo





James

Αν κάποτε δοθεί ένα βραβείο για το πλέον αγαπημένο συγκρότημα του ελληνικού κοινού, οι James θα είναι σίγουρα στους διεκδικητές του.

Πέρυσι κατάφεραν να γεμίσουν για 3 συνεχόμενες ημέρες το Θέατρο Γης στην Θεσσαλονίκη, κάτι που δεν έχει ξαναγίνει ποτέ στο παρελθόν! Αν προστεούν και οι 2 εμφανίσεις τους στην Αθήνα (το 2007 στο Fly Beeond Festival και το 2008 στο EJEKT Festival), το συγκρότημα έχει κατορθώσει να κόψει περίπου 50.000 εισιτήρια μέσα σε 3 χρόνια στις εμφανίσεις του στην Ελλάδα.

Σε συνδυασμό με τις δεκάδες χιλιάδες δίσκους που έχουν πουλήσει διαχρονικά στην χώρα μας, αλλά και την λατρεία που έχουν μαζί τους οι ραδιοφωνικοί σταθμοί μας, η σχέση του ελληνικού κοινού με τους James είναι ένα πραγματικό φαινόμενο: άλλωστε, ο τελευταίος δίσκος τους “Ηey Ma” κυκλοφόρησε στην Ελλάδα μια εβδομάδα νωρίτερα από τον υπόλοιπο κόσμο!

Την 1η Μαϊου οι James επιστρέφουν μετά από 2 χρόνια στην Αθήνα για μια και μοναδική εμφάνιση στο Κλειστό Φαλήρου – Γήπεδο TaeKwonDo. Στην συναυλία οι James θα ερμηνεύσουν όλες τις μεγάλες επιτυχίες τους, καθώς και κομμάτια από το νέο mini album τους “The Night Before”, το οποίο θα κυκλοφορήσει τον Απρίλιο.



Μετά λέτε για τους Scorpions... tongue.gif
Πάντως η συναυλία είναι ήδη sold out ενώ στην Πάτρα έχουν μείνει ελάχιστα εισιτήρια
The Warlus
Ozzy Live στην Μαλακάσα στις 25/9...
http://www.rocking.gr/article7436.php
The Warlus
Magnus92
SOS ... Παρακαλω απαντηστε υπευθυνα και σοβαρα....

Αν βαλω καποιον γνωστο μου να βγαλει φοιτητικο εισητηριο με το πασο του για καποια συναυλια, εγω μπορω να μπω με το εισητηριο αυτο μεσα, η θα γινει ελεγχος στην πορτα ;;; help.gif
The Warlus
QUOTE(Magnus92 @ May 6 2010, 14:05 ) *
SOS ... Παρακαλω απαντηστε υπευθυνα και σοβαρα....

Αν βαλω καποιον γνωστο μου να βγαλει φοιτητικο εισητηριο με το πασο του για καποια συναυλια, εγω μπορω να μπω με το εισητηριο αυτο μεσα, η θα γινει ελεγχος στην πορτα ;;; help.gif



Εδώ μπαίνεις τσάμπα ρε.
Λογικά δεν θα γίνει έλεγχος αλλά και να γίνει θα μπεις
Για ποια συναυλία θες;
The Warlus
Εν τω μεταξύ όλο και πιο πολλές συναυλίες φαίνεται ότι θα έχουμε μέσα στο 2010
Σήμερα ανακοινώθηκαν και για το Eject οι Bad Religion ενώ οι Porcupine Tree μαζί τους Anathema έχουν ανακοινώσει από τα site τους ότι θα παίξουν μαζί στην Ελλάδα 8 Σεπτεμβρίου στην Θεσσαλονίκη και 9 Σεπτεμβρίου στην Αθήνα
Magnus92
morrison
Θα την εχουμε και στο φετινο Rockwave,Martina Topley Bird. 77.gif


The Warlus
Πέθανε δυστυχώς ο Ronnie James DIO...
Δεν έχω χρόνο για περαιτέρω τώρα...ακούω το Stargazer

R.I.P. απλά στον καλύτερο

Magnus92
Δεν θα ξεχαστει ποτε ο βασιλιας ...

R.I.P. KING !!!

morrison
Στο καλο ΤΕΡΑΣΤΙΕ...
Ο μεγαλυτερος ''παραμυθας'' στο χωρο ever...
gallistis
ηταν πολυ μεγαλος.μοναδικος



duncan21
Aπιστευτη φωνη...

R.I.P Dio

Alexmei
Μόλις το έμαθα και εγώ sad.gif

Metal World In Grief
ViC
Τεράστια φωνή ο Ronnie... και πολύ ιδιαίτερη
Κρίμα κρίμα κρίμα κρίμα!
Και ήταν από τους πιο συμπαθητικούς του χώρου. Και ήταν και από τους πιο "καθαρούς" και πήγε από καρκίνο γαμώτο...
Θα ήθελα να τον δω σε συναυλία από κοντά αλλά δεν έτυχε ποτέ...
Μεγάλωσα (και προφανώς όχι μόνο εγώ) ακούγοντας ροκ και μέταλ και ο Dio είχε πάντα ξεχωριστή θέση στη δισκοθήκη, στις κασέτες τις 60άρες που γράφαμε και τις ακούγαμε μέχρι να λιώσουν και στα cd μετά
RIP man on the silver mountain...
sad.gif 77.gif
The Warlus
Δεν μπόρεσα να κοιμηθώ το βράδυ.
Έφυγε,τουλάχιστον σωματικά,η μεγαλύτερη φωνή...
Δεν μπόρεσε ο κοντός να τα καταφέρει απέναντι στον καρκίνο.Δεν θα ξεχάσω τον Ιούλιο που τον είδα."Διάολε δεν γίνεται να τραγουδάει ακόμα έτσι" είπα μόλις τον άκουσα.Τρυφερός,γλυκός και ευγενικός άνθρωπος πάνω από όλα...



ΥΓ.Τα δύο τελευταία λεπτά στο Stargazer...Κλαίω με την ερμηνεία


ΑΘΑΝΑΤΟΣ
Magnus92
Και, εκτος των αλλων, ο Dio ηταν αυτος που σχηματισε για πρωτη φορα με τα χερια του το περιφημο horns up (το συμβολο της μεταλ , αυτο με τα δυο δαχτυλα υψωμεναicon_headbang.gif )

Μεγαλο το κενο ρε γαμωτο ...
R.I.P. ρε Master
gallistis
απιστευτο κομματι που εγραψε ενας τυπος στο σαιτ του fightclub για τον μεγαλο dio.respect στο τυπο

http://www.fightclub.gr/inner.aspx?10

8 Μαίου 1988. Κανονικά σε μερικές μέρες θα άρχιζαν οι πανελλήνιες, αλλά βρισκόμαστε μέσα σε μια μακρά απεργία εκπαιδευτικών. Έχω καταλάβει τη γωνία του σαλονιού με το πικάπ και εν μέσω ασκήσεων Λατινικών και Αρχαίων προχωράω σε εκτεταμένες επαναλήψεις όλης μου της δισκοθήκης. Σ΄ένα από τα διαλλείματα, περνάει από στο σπίτι ο Θόδωρας, με μια αγκαλιά δίσκους. Husker Du, MC5, WIPERS, Fields Of The Nephilim και τα λοιπά. Aντεργκράουντ φρίκουλας κάποιας ολκής από τότε. «Σού' φερα κι' αυτή την παπαριά, στην χαρίζω. Εγώ δεν ακούω τέτοια». Είναι το Holy Diver του Dio. Μετά από κανά τρίωρο μουσικό session, ο κολλητός φεύγει, γιατί οι επαναλήψεις περιμένουν και αυτόν αδυσώπητες.

Σκουπίζω προσεκτικά το βινύλιο (της εταιρίας Vertigo, αυτής με το χαρακτηριστικό σήμα - διαστημόπλοιο) και ακουμπάω τη βελόνα πάνω στο πρώτο κομμάτι της πρώτης πλευράς. Σκάει καταιγιστικό το Stand Up And Shout. Μπαίνει η καταχθόνια εισαγωγή του Holy Diver και τη διαδέχεται ένα εμβατηριακό ριφ, που το σκεπάζει μια φωνή που σου φέρνει ανατριχίλα. Gypsy. Caught In The Middle. Έχω κολλήσει το κεφάλι μου στο δεξί ηχείο και τη μούρη μου στο οπισθόφυλλο καταβροχθίζοντας τα liner notes. Don't Talk To Strangers. Ήδη με το που γυρίζω τη δεύτερη πλευρά ξέρω ότι ακούω κάτι που υπερβαίνει το συμβατικό ροκ, αφήνει πίσω του το μεγαλύτερο μέρος του μέταλ, παγώνει τον ίδιο το χρόνο. Straight Through The Heart. Invisible. Δισκάρα. Rainbow In The Dark. Εκεί ξεφεύγω (τί κομματάρα!), καθώς το σόλο είναι σκέτο ηλεκτροσόκ. Με το Shame On The Night η φωνάρα αποχωρεί μεγαλοπρεπώς. - Δε θα σε ξεχάσουμε ποτέ τεράστιε Ronnie James Dio (r.i.p.)

stamlaw

Das Kapital
The Warlus
Το Σάββατο θα είναι κανείς Μαλακάσα;
Εγώ ναι πάντως για να απολαύσω τον Bob Dylan!!!!!!!

His Bobness...
balomazoxtra
SKA-P στο rockwave! smiley.gif

Home
Terra Vibe Park. Atenas. GRECIA

Fecha:
2010 Jul 11

Ciudad:

Terra Vibe Park. Atenas. GRECIA

Sala:
Festival: Rockwave Festival 2010

Enlace:
www.rockwavefestival.gr

Intifada


Resistencia

Das Kapital
Την παρασκευη παω και εγω να παρω εισιτηρια για rammstein,πορωση! icon_headbang.gif
The Warlus
Ωραία η μουσική που πόσταρες σχετικά με την εμφάνισή τους,bazomazoxtra αλλά οφείλω να πω,αν και είναι καλούτσικη μουσική,πως δεν τα πάω καλά με τα άτομα που την ακούν.Εννοώ εδώ στην Ελλάδα,τα άτομα νεαρής ηλικίας τα οποία είναι ότι πιο δήθεν έχω συναντήσει στην ζωή μου.Τυρέμπορες.


RAINBOW ΡΕ ΓΑΤΑΚΙΑ!!!


balomazoxtra
QUOTE(The Warlus @ May 24 2010, 21:10 ) *
Ωραία η μουσική που πόσταρες σχετικά με την εμφάνισή τους,bazomazoxtra αλλά οφείλω να πω,αν και είναι καλούτσικη μουσική,πως δεν τα πάω καλά με τα άτομα που την ακούν.Εννοώ εδώ στην Ελλάδα,τα άτομα νεαρής ηλικίας τα οποία είναι ότι πιο δήθεν έχω συναντήσει στην ζωή μου.Τυρέμπορες.

Συμφωνώ εν μέρει σε αυτό που λες.Απλά θυμήσου ότι δεν κάνει ο κόσμος την μουσική,αλλά η μουσική τον κόσμο που την ακούει. smile.gif
apkat
QUOTE(The Warlus @ May 24 2010, 18:29 ) *
Το Σάββατο θα είναι κανείς Μαλακάσα;
Εγώ ναι πάντως για να απολαύσω τον Bob Dylan!!!!!!!

His Bobness...


Θα παω και εγω..Με εισητηριο θα πας η στο τζαμπα;;
The Warlus
QUOTE(apkat @ May 24 2010, 21:32 ) *
Θα παω και εγω..Με εισητηριο θα πας η στο τζαμπα;;



Εισιτήριο.Να κανονίσουμε να βρεθούμε βρε rolleyes.gif
The Warlus
...Και οι Pink Floyd υπέγραψαν καινούριο συμβόλαιο με την ΕΜΙ...
Das Kapital
The Warlus
ΤΕΛΗ ΙΟΥΝΙΟΥ ΤΟΥ 2011!

ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ


"All alone, or in twos
The ones who really love you
Walk up and down outside the wall
Some hand in hand
Some gathering together in bands
The bleeding hearts and the artists
Make their stand
And when they've given you their all
Some stagger and fall after all it's not easy
banging your heart against some mad buggers
Wall "

ΠΩΩΩΩΩΩΩΩΩΠΩΠΩΠΩΠΩΠΩΠΩΠΩΠΩΠΩΠΩΠΩΠΩΠΩΠΩΠΠ
ΩΠΩ
Magnus92
10 Σεπτεμβριου στο Θεατρο Βραχων στη Θεσσαλονικη ζωντανα οι Placebo . Να μια καλη ευκαιρια για εξορμηση (αλλα 350 χιλιομετρα ρε γαμω την ελληνικη επαρχια.... mad.gif mad.gif mad.gif )
sihainas
QUOTE(The Warlus @ May 27 2010, 17:42 ) *
ΤΕΛΗ ΙΟΥΝΙΟΥ ΤΟΥ 2011!

ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ


"All alone, or in twos
The ones who really love you
Walk up and down outside the wall
Some hand in hand
Some gathering together in bands
The bleeding hearts and the artists
Make their stand
And when they've given you their all
Some stagger and fall after all it's not easy
banging your heart against some mad buggers
Wall "

ΠΩΩΩΩΩΩΩΩΩΠΩΠΩΠΩΠΩΠΩΠΩΠΩΠΩΠΩΠΩΠΩΠΩΠΩΠΩΠΠ
ΩΠΩ


Τώρα το είδα αυτό... βγήκε ημερομηνία για Ελλάδα; Δεν βλέπω κάτι στο site του... help.gif
Alexmei
QUOTE (sihainas @ Jun 2 2010, 17:03 ) *
Τώρα το είδα αυτό... βγήκε ημερομηνία για Ελλάδα; Δεν βλέπω κάτι στο site του... help.gif


ε τον Roger tongue.gif Θα μας τρελάνει.

Αυτό που βρήκα εγώ δεν λέει Ελλάδα sad.gif

http://www.euroteam.net/EN/Concerts-ticket...CFQORZgoddR0m1g

ΓΙΑ ΤΟ WALL LIVE ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΝΤΑΡΚΤΙΚΗ
lightday
υπερσπάνιο βίντεο
Οσοι πιστοί τους προσκυνάμε ακόμα αφού ακόμα και σήμερα δεν έχει ξεπεραστεί αυτό το τιτάνιο αλμπουμ

&" type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" width="425" height="350" />
The Warlus
Ρε τέλη Ιουνίου του 2011 λέμεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε
εεεεε
Πιθανόν,αλλά είμαι πεπεισμένος!!!


Εν τω μεταξύ "κάτι" ανακοινώνει και ο Gilmour μέσα στον μήνα!!!!!!!!!!!



Προσκυνάμε ταπεινά Ryche
Magnus92
QUOTE(lightday @ Jun 5 2010, 22:08 ) *
υπερσπάνιο βίντεο
Οσοι πιστοί τους προσκυνάμε ακόμα αφού ακόμα και σήμερα δεν έχει ξεπεραστεί αυτό το τιτάνιο αλμπουμ


Κι ομως εχει ξεπεραστει αυτο το αλμπουμ , και μαλιστα απο την ιδια μπαντα ...
Και το ονομα αυτου : Operation: Mindcrime . 56.gif 56.gif 56.gif
lightday
QUOTE(Magnus92 @ Jun 6 2010, 15:08 ) *
Κι ομως εχει ξεπεραστει αυτο το αλμπουμ , και μαλιστα απο την ιδια μπαντα ...
Και το ονομα αυτου : Operation: Mindcrime . 56.gif 56.gif 56.gif



σε αυτό θα διαφωνίσουμε. Το μεγαλύτερο concept album , ένα δεκάρι ακατέβατο το operation , υπερλατρεμένο...αλλά το μυστήριο του rage παραμένει αναλίωτο χρόνια τώρα.
Κάνε τον κόπο και δες πώς προέκυψε αυτή η "περίεργη" παραγωγή από τον Neil Kernon όταν ηχογραφούσαν στον καναδά, τί ιστορία κρύβεται πίσω από το album, την ΤΕΡΑΣΤΙΟΤΕΡΗ παραγωγή στο screaming in digital, neue regel (αναποδα φωνητικά ,σόλο , στρώσεις από φωνές και drum machines), βάλε στην εξίσωση οτι ήταν 1986 και ακόμα κανείς δεν κατάφερε να δέσει τόσο καλά τόσα διαφορετικά είδη...Hint τό ήξερες τι ρόλο έπαιξαν οι skinny puppy και γενικά το industrial της εποχής στην διαμόρφωση τπυ album?
The Warlus
Mιας και είπατε για παραγωγή και χρονολογίες...

http://en.wikipedia.org/wiki/Revolver_%28T...eatles_album%29
Ούτε live δεν μπορούσαν να το βγάλουν...


Είδατε για The Dark Side Of The Moon δεν έγραψα τίποτα!
The Warlus
16 Αυγούστου το νέο album των Iron Maiden

Ήδη έχουμε πάρει μία γεύση από το τραγούδι "Εl Dorado" που κυκλοφόρησε σήμερα

http://www.youtube.com/watch?v=8kWoAFGb1cM
Magnus92
QUOTE(The Warlus @ Jun 8 2010, 12:27 ) *
16 Αυγούστου το νέο album των Iron Maiden

Ήδη έχουμε πάρει μία γεύση από το τραγούδι "Εl Dorado" που κυκλοφόρησε σήμερα

http://www.youtube.com/watch?v=8kWoAFGb1cM



Δεν ειναι κακο. Ετσι ;;; Φυσικα σε καμια περιπτωση δεν πλησιαζει, κατα την γνωμη μου, τα all time clasic των Maiden ...
H αρχη μου θυμισε λιγο wasted years .
lightday
QUOTE(Magnus92 @ Jun 8 2010, 15:23 ) *
Δεν ειναι κακο. Ετσι ;;; Φυσικα σε καμια περιπτωση δεν πλησιαζει, κατα την γνωμη μου, τα all time clasic των Maiden ...
H αρχη μου θυμισε λιγο wasted years .



Δυστυχώς είναι αδιάφορο και τελείως μέτριο.
Τιμή και δόξα όμως στο μεγαλύτερο metal group της εφηβείας μας
.Τους τιμά απεριόριστα που φτάνουν μόνοι τους στο τέλος.
Magnus92
QUOTE(lightday @ Jun 8 2010, 15:41 ) *
Δυστυχώς είναι αδιάφορο και τελείως μέτριο.
Τιμή και δόξα όμως στο μεγαλύτερο metal group της εφηβείας μας
.Τους τιμά απεριόριστα που φτάνουν μόνοι τους στο τέλος.

The Warlus
Τι ακριβώς θέλουν να ακούσουν αυτοί που το βρήκαν χάλια;
Εγώ το βρήκα συμπαθητικό.Η σύνθεση μου θυμίζει Smith/Dickinson.Λες και είναι από σόλο καριέρα του Bruce.
Τα κομμάτια σε όλο το δίσκο είναι πολύ μεγάλα,οπότε θα έχει μπόλικο πράγμα
lightday
QUOTE(The Warlus @ Jun 8 2010, 20:19 ) *
Τι ακριβώς θέλουν να ακούσουν αυτοί που το βρήκαν χάλια;
Εγώ το βρήκα συμπαθητικό.Η σύνθεση μου θυμίζει Smith/Dickinson.Λες και είναι από σόλο καριέρα του Bruce.
Τα κομμάτια σε όλο το δίσκο είναι πολύ μεγάλα,οπότε θα έχει μπόλικο πράγμα

Μεγαλώνοντας και βλέποντας τα αντικειμενικά πλέον τα πράγματα.
Κοίτα , η τρελή έμπνευση και το άγγιγμα της μούσας τελείωσε κάπου στο 7 son , μια αναλαμπή υπήρχε στο fear και μετά χρυσή μετριότητα , τα ίδια και τα ίδια.

Πάντα θα είναι είναι στις καρδιές μας ώς ένα συγκρότημα που κράτησε το φρόνημα του ψηλά (και τoυ metal γενικότερα) και δεν το πήρε η κάτω βόλτα με βλακιούλες (αν και λίγο το παράκαναν με τα best of ) και όταν είδαν ότι δώσαν ότι είχαν είπαν stop . Αυτό και μόνο τους βάζει στο πάνθεον.
sihainas
Έχω πολύ καιρό να βάλω τραγουδάκι... τώρα τελευταία έχω αρχίσει να ακούω και πάλι Tool... οπότε είπα να βάλω ένα κομματάκι από το 10,000 days...

Tool - The Pot
lightday
προσκυνάμε tool

η τελευταία Μεγάλη ανατριχίλα του περσινού καλοκαιριού και μια από τις 3 καλύτερες συναυλίες που έχω δεί στην ζωή μου




όπως και η ΘΕΙΚΗ διασκευή που έκανε ο johnny Cash στο κομμάτι



The Warlus
Lightday μήπως ακούς skylos.gr;; smiley.gif smiley.gif
Magnus92
Ετοιμοι για το Sonisphere ρε παιδια ;;;
Βγηκε και το προγραμμα του φεστιβαλ
APOLLO STAGE

Metallica 21:30 – 23:30

Slayer 18:30 – 19:30

Stone Sour 16:00 – 17:00

Anthrax 13:00 – 14:00

SATURN STAGE

Megadeth 20:00 – 21:00

Bullet For My Valentine 17:00 – 18:00

TBA 12:00 – 12:45



Αντε τωρα νταλα μεσημερι να ακους την αγριοφωναρα του Σκοτ Ιαν . . .
The Warlus
Θα βρίσω αύριο,όχι τώρα
Alexmei
Ένα κομμάτι με saxophone που με άφησε άφωνο

thrylos7
Πραγματικά πανέμορφο!

thumbsup.gif Alex!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.