Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Το topic της Μουσικής
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα αποδυτήρια > Τέχνες και θεάματα
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87
balomazoxtra
QUOTE(Φάε ένα μαλάκα)
- Guns 'n' Roses
Εμφανίστηκαν το '87 και έπαιζαν ποζερο-μέταλ με πέτσινα παντελόνια και κορδέλες στο μικρόφωνο. ΓΟΥΑΟΥ! Πόζερ μέταλ στα 80s; ΔΕΝ ΞΑΝΑΓΙΝΕ! Α, και ξέρω πως το όνομα "Slash" το έχουμε συνηθίσει πλέον, αλλά είναι η μεγαλύτερη παπαριά όνομα στην ιστορία της μουσικής. Θυμίζει τα ονόματα που βγάζαμε όταν ήμασταν 5 χρονών και παίζαμε "Κομάντο" στην παιδική χαρά:

"Εγώ είμαι ο Θάντεεερ!"

"Εγώ είμαι ο Σλααας!"

"Όχι, ΕΓΩ είμαι ο Σλας!"

"Εγώ το πρόλαβα, φτου και το πατάω!"

Οι Guns 'n' Roses έπαιξαν Hard Rock (ΟΚ, όχι πόζερ, whatever) μέχρι τις αρχές των 90s, όπου και εκτοπίστηκαν από το ανερχόμενο κύμα της Grunge. Μετά το 1994 επιδόθηκαν σε καμπάνιες κατά του κνησμού των όρχεων, προσπαθώντας ταυτόχρονα να γλυκάνουν το κοινό τους με την "επερχόμενη" έκδοση ενός comeback δίσκου-φωτιά! Ο δίσκος ήρθε τελικά το Νοέμβρη του 2008, όπου και παρατηρήθηκε τριπλασιασμός στις εκκενώσεις φοράδων σε αλώνια. Στη Μ. Βρετανία που όλοι περίμεναν να γαμήσει σούφρες, ο δίσκος ήρθε δεύτερος στο Billboard. Ποιός ξεπέρασε το comeback αυτής της παγκόσμιας υπερδύναμης που λέγεται GnR; Οι KILLERS! ! ! Και μάλιστα με το Day And Age, την πιο φόλα δίσκο που βγάλανε ποτέ! Με λίγα λόγια, οι Guns And Roses έπαιξαν ένα είδος που ούτως ή άλλως ήταν ήδη κουρασμένο, έβγαλαν ελάχιστη αξιόλογη δουλειά και η βασιλεία τους κράτησε μια έντονη 5ετία όπου κατέκτησαν τον κόσμο και τον ξανάχασαν πιο γρήγορα κι απ' το 3ο Ράιχ. Σχεδόν 10 χρόνια μετά, μια μπάντα που οι οπαδοί των Guns 'N' Roses μισούνε θανάσιμα ακολούθησε σχεδόν πανομοιότυπη πορεία. Πώς τους λέγανε να δεις...

Α, ΝΑΙ !

peace.gif banana.gif
The Warlus
Κάποιος πόσταρε Mars Volta εδώ,και πρέπει να του πω ότι ξέρει πολύ μπαλίτσα!
Frances The Mute ΛΕΜΕ!
kolokotronis
Ρε παιδιά ψάχνω καιρό ένα κομμάτι insrumenal με γκάιντες που είχε βγει πριν καμμιά 10αριά χρόνια.
Καμμιά ιδέα?
Flash
QUOTE(kolokotronis @ Apr 23 2011, 21:07 ) *
Ρε παιδιά ψάχνω καιρό ένα κομμάτι insrumenal με γκάιντες που είχε βγει πριν καμμιά 10αριά χρόνια.
Καμμιά ιδέα?


Θα πρέπει να γίνεις αρκετά πιο συγκεκριμένος. Τουλάχιστον που το άκουσες.
kolokotronis
QUOTE(Flash @ Apr 24 2011, 23:58 ) *
Θα πρέπει να γίνεις αρκετά πιο συγκεκριμένος. Τουλάχιστον που το άκουσες.

Το μόνο που θυμάμαι είναι να παίζει μπακγκραουντ σε μια σατηρική εκπομπή με ένα τύπο που γύρναγε στην κρήτη με ένα μικρόφωνο.
Σε φώτησα...
Σε κάποια φάση στο τραγούδι ακούγεται κάτι σαν ύμνος από μία γυναικεία φωνή.
Είναι πολύ γνωστό κομμάτι.
Έχει γκάιντες και είναι μπιτ.

Ψάχνω άλλο ένα istrumental, πάλι 10 χρόνια πίσω, που όμως έγινε διασκευή πριν 2-3 χρόνια και τραγούδαγε μια μαύρη με τον ίδιο ρυθμό από πίσω.
Σε ξαναφώτησα. tongue.gif
Igor
QUOTE(The Warlus @ Apr 23 2011, 22:53 ) *
Κάποιος πόσταρε Mars Volta εδώ,και πρέπει να του πω ότι ξέρει πολύ μπαλίτσα!
Frances The Mute ΛΕΜΕ!



NAIIIIIIII..
Και νομιζα οτι στο φορουμ ακουνε ολοι ΣΚΟΡΠΙΟΝΣ rolleyes.gif rolleyes.gif rolleyes.gif smiley.gif smiley.gif
Μars Volta και At the Drive-In απιστευτες μπαντες.

Μπραβο παιδια.
apkat
Kolokotroni οχι αυτο ε??

Κομματαρα παντως..
Phil Laak
QUOTE(The Warlus @ Apr 23 2011, 22:53 ) *
Κάποιος πόσταρε Mars Volta εδώ,και πρέπει να του πω ότι ξέρει πολύ μπαλίτσα!
Frances The Mute ΛΕΜΕ!



QUOTE(Igor @ Apr 25 2011, 01:49 ) *
NAIIIIIIII..
Και νομιζα οτι στο φορουμ ακουνε ολοι ΣΚΟΡΠΙΟΝΣ rolleyes.gif rolleyes.gif rolleyes.gif smiley.gif smiley.gif
Μars Volta και At the Drive-In απιστευτες μπαντες.

Μπραβο παιδια.



That would be me guys.
Ευχαριστώ για την ανταπόκριση.Πραγματικά τι να πρωτοπείς για αυτή την μπαντάρα που γράφει ΜΟΝΟ αριστουργήματα.
SG3ptshooter
Tι βόλτα και περίπατος ρε ήταν Πάσχα..
tongue.gif
Καλοί οι Μαρς Βόλτα αλλά δεν έχουν διεισδύσει στα τοπ. Τους ακούω μια φορά τη βδομάδα ξέρω γω.. Χάνω τα φωνητικά εύκολα.


Ιt's just an ordinary day, I know how to fix you if you come my way, αφιερωμένο όχι σε κανέναν μαντράχαλο της ΕΣΚΑ από δω μέσα αλλά σε κάτι που πήρε το μάτι μου χτες.. smiley.gif
rchos
White Lies - Bigger Than Us


Miles Kane - Come Closer



mystis talking...
The Warlus
Σε λίγο καιρό πιθανόν να βρεθώ μπροστά στην κονσόλα που ηχογράφησαν οι Pink Floyd το "The Dark Side Of The Moon" το 1973 rolleyes.gif rolleyes.gif

Επίσης πολύ πιθανόν επίσης να τσιμπήσω τίποτα προσκλήσεις για το επερχόμενο live του Waters rolleyes.gif

berry
Pierce
QUOTE (The Warlus @ Apr 29 2011, 22:50 ) *
Σε λίγο καιρό πιθανόν να βρεθώ μπροστά στην κονσόλα που ηχογράφησαν οι Pink Floyd το "The Dark Side Of The Moon" το 1973 rolleyes.gif rolleyes.gif

Επίσης πολύ πιθανόν επίσης να τσιμπήσω τίποτα προσκλήσεις για το επερχόμενο live του Waters rolleyes.gif

Δώστε το τηλεφωνο του κυριου στον αερα παρακαλω



The Warlus
http://www.rocking.gr/news/Einai_episimo_O...8_Iouliou/9632/

Την Παρασκευή, 8 Ιουλίου, το θρυλικό... Τείχος θα χτιστεί, brick by brick, στο Κλειστό Γήπεδο Μπάσκετ του Ο.Α.Κ.Α., για να γκρεμιστεί την ίδια μέρα, κατά τη διάρκεια της συναυλίας, σε ένα θέαμα που τα Διεθνή μέσα χαρακτήρισαν ως επικών διαστάσεων.



Α Ν Τ Ε Γ Ε Ι Α!
sihainas


Ομολογώ πως ήμουν προετοιμασμένος να δώσω αρκετά περισσότερα ... 10 Μάη ξεκινάει η προπώληση!!
Phil Laak
QUOTE(SG3ptshooter @ Apr 26 2011, 14:55 ) *

Ιt's just an ordinary day, I know how to fix you if you come my way, αφιερωμένο όχι σε κανέναν μαντράχαλο της ΕΣΚΑ από δω μέσα αλλά σε κάτι που πήρε το μάτι μου χτες.. smiley.gif


Μας έκανες αλοιφή τώρα.Στα 3 αγαπημένα μου συγκροτήματα οι Dillinger.Και το συγκεκριμένο είναι κομματάρα,αν και περνάει ψιλοαπαρατήρητο στις πρώτες ακροάσεις.Βέβαια προτιμώ τα προηγούμενα τους album,αλλά και το τελευταίο ήταν πολύυυυ καλό.
SG3ptshooter
QUOTE(Phil Laak @ May 4 2011, 03:22 ) *
Μας έκανες αλοιφή τώρα.Στα 3 αγαπημένα μου συγκροτήματα οι Dillinger.Και το συγκεκριμένο είναι κομματάρα,αν και περνάει ψιλοαπαρατήρητο στις πρώτες ακροάσεις.Βέβαια προτιμώ τα προηγούμενα τους album,αλλά και το τελευταίο ήταν πολύυυυ καλό.

νομίζω τους πρωτοάκουσα το καλοκαίρι του έξι. Με τράβηξαν πραγματικά όμως όταν είχε βγει το Milk Lizard και μου είχαν στείλει το κλιπ του single, το είχα κονιορτοποιήσει.
Το τελευταίο πολύ καλό ήταν, ειδικά το ξεκίνημα τα τρία πρώτα σερί είναι δύναμη. Ήταν το πρώτο που ανέμενα να βγει κι έτσι του έχω μια συμπάθεια.
Ψέματα, το πρώτο κομμάτι που άκουγα σερί ήταν το γκεστ του Hinds στο Horse Hunter που το άκουσα επειδή ήταν μέσα ο redhead της καρδίας μας.. Αλλά το Milk Lizard με είχε πορώσει..
Τhere you go

και there you go

λοιπόν.

Πότε θα παίξουμε πόκερ με συνοδεία Gojira; smiley.gif
Phil Laak
QUOTE(SG3ptshooter @ May 4 2011, 03:49 ) *
νομίζω τους πρωτοάκουσα το καλοκαίρι του έξι. Με τράβηξαν πραγματικά όμως όταν είχε βγει το Milk Lizard και μου είχαν στείλει το κλιπ του single, το είχα κονιορτοποιήσει.
Το τελευταίο πολύ καλό ήταν, ειδικά το ξεκίνημα τα τρία πρώτα σερί είναι δύναμη. Ήταν το πρώτο που ανέμενα να βγει κι έτσι του έχω μια συμπάθεια.
Ψέματα, το πρώτο κομμάτι που άκουγα σερί ήταν το γκεστ του Hinds στο Horse Hunter που το άκουσα επειδή ήταν μέσα ο redhead της καρδίας μας.. Αλλά το Milk Lizard με είχε πορώσει..
Τhere you go

και there you go

λοιπόν.

Πότε θα παίξουμε πόκερ με συνοδεία Gojira; smiley.gif


Έβαλες το Party Smasher,αλλά δε με χάλασες καθόλου smiley.gif

Έγω τους ακολουθώ από τo 2000,μόλις 1 χρόνο από την κυκλοφορία του Calculating Infinity.Μπορείς να αντιληφθείς το shock που με κατέλαβε στο πρώτο άκουσμα της εισαγωγής του "Sugar Coated Sour".Δεν μπορώ να είμαι αντικειμενικός με αυτήν την μπάντα,και κλανιές να ηχογραφήσουν στην επόμενη κυκλοφορία τους έγω θα το θεωρώ δισκάρα icon_drunk.gif

Καλά για Mastodon δεν έχω να πω πολλά,το ότι τους έχω δει και τις 4 φορές που έχουν έρθει πιστεύω τα λέει όλα.Αν και έχω ξενερώσει λίγο τις τελευταίες φορές που παίζουν το πολύ 2-3 κομμάτια από Lifesblood-Remission-Leviathan...Τους θέλω όπως την πρώτη φορά το 2005,που εκτός από το song που πόσταρες,είχαν παίξει και 2 τραγούδια από το Lifesblood!!!! ninja.gif

Poker όποτε είναι εγώ είμαι μέσα,θα πάρουμε και ένα σκληρό δίσκο με μουσική και θα το βάλουμε στο shuffle icon_headbang.gif
SG3ptshooter
QUOTE(Phil Laak @ May 4 2011, 04:22 ) *
Έβαλες το Party Smasher,αλλά δε με χάλασες καθόλου smiley.gif
Έγω τους ακολουθώ από τo 2000,μόλις 1 χρόνο από την κυκλοφορία του Calculating Infinity.Μπορείς να αντιληφθείς το shock που με κατέλαβε στο πρώτο άκουσμα της εισαγωγής του "Sugar Coated Sour".Δεν μπορώ να είμαι αντικειμενικός με αυτήν την μπάντα,και κλανιές να ηχογραφήσουν στην επόμενη κυκλοφορία τους έγω θα το θεωρώ δισκάρα icon_drunk.gif
Καλά για Mastodon δεν έχω να πω πολλά,το ότι τους έχω δει και τις 4 φορές που έχουν έρθει πιστεύω τα λέει όλα.Αν και έχω ξενερώσει λίγο τις τελευταίες φορές που παίζουν το πολύ 2-3 κομμάτια από Lifesblood-Remission-Leviathan...Τους θέλω όπως την πρώτη φορά το 2005,που εκτός από το song που πόσταρες,είχαν παίξει και 2 τραγούδια από το Lifesblood!!!! ninja.gif
Poker όποτε είναι εγώ είμαι μέσα,θα πάρουμε και ένα σκληρό δίσκο με μουσική και θα το βάλουμε στο shuffle icon_headbang.gif

το 2000 πήγαινα δημοτικό ακόμα tongue.gif Όλη μου η μουσική ήταν τα χιτς από:
Red Hot Chili Peppers, Bon Jovi, Metallica, Iron Maiden, Robbie Williams, Led Zeppelin, Nirvana, Deep Purple, Disturbed και Britney Spears. Αυτά είχα στο δίσκο του pentium III 256 ram μου και δεν ξέρω πόσα χώραγε ακόμα.. laugh.gif

Καλά για Mastodon δε γίνεται να πεις πολλά, ή δεν είσαι στο κλίμα ή δεν έχεις κάτι να πεις.. tongue.gif

Βασικά θα λείψω από αύριο Πέμπτη από βδομάδα θα σου ζητήσω το username σου στο pokerstars.. Duncan που χάθηκες ρε; smile.gif
Τελευταία και πέφτω για ύπνο:


βασικά μου κολλάει όπως πάντα κι ένα Clutch αλλά ας μην ακούσω κι άλλα γιατί ήδη κοντεύει να με πάρει το ξημέρωμα..

Δεύτερη σερί μέρα νύχτα που γράφω οφ τόπικ αντί να πω τη γνώμη μου για το μπάσκετ που είδα.. Σόρρυ guys αλλά δεν έχω συνηθίσει αυτές τις ώρες.. laugh.gif
Phil Laak
QUOTE(SG3ptshooter @ May 4 2011, 04:55 ) *
το 2000 πήγαινα δημοτικό ακόμα tongue.gif Όλη μου η μουσική ήταν τα χιτς από:
Red Hot Chili Peppers, Bon Jovi, Metallica, Iron Maiden, Robbie Williams, Led Zeppelin, Nirvana, Deep Purple, Disturbed και Britney Spears. Αυτά είχα στο δίσκο του pentium III 256 ram μου και δεν ξέρω πόσα χώραγε ακόμα.. laugh.gif

Καλά για Mastodon δε γίνεται να πεις πολλά, ή δεν είσαι στο κλίμα ή δεν έχεις κάτι να πεις.. tongue.gif

Βασικά θα λείψω από αύριο Πέμπτη από βδομάδα θα σου ζητήσω το username σου στο pokerstars.. Duncan που χάθηκες ρε; smile.gif
Τελευταία και πέφτω για ύπνο:


βασικά μου κολλάει όπως πάντα κι ένα Clutch αλλά ας μην ακούσω κι άλλα γιατί ήδη κοντεύει να με πάρει το ξημέρωμα..

Δεύτερη σερί μέρα νύχτα που γράφω οφ τόπικ αντί να πω τη γνώμη μου για το μπάσκετ που είδα.. Σόρρυ guys αλλά δεν έχω συνηθίσει αυτές τις ώρες.. laugh.gif


Καλά,κ εγώ το 2000 μη νομίζεις ότι ήμουν κάνας γέρος...Τέλος γυμνασίου-άρχες λυκείου τους ανακάλυψα.Αλλά ήμουν κωλοπαίδι από τότε-χαχα.

Χωρίς κανένα ίχνος ειρωνείας,Britney Spears θεά.

Pokerstars λογαριασμός δεν παίζει,είμαι live player tongue.gif αλλά θα παίξει σύντομα,είναι πιο βολικό να ξυπνάς και να ανοίγεις ένα pc για να βγάλεις το μεροκάματο παρά να τραβιέσαι απο δω και από κει.

Και οι Clutch είναι από τους αγαπημένους μου.Πολλά κιλά @@ στο είδος που παίζουν!!
Magnus92
Ας ποσταρω και ενα τραγουδι, το οποιο ελαχιστοι απο εσας γνωριζετε και δεν υπαρχει περιπτωσει να το εχει ποσταρει καποιος στο φορουμ...

Εξαιρετικα αφιερωμενο στον SG3ptshooter icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif

SG3ptshooter
QUOTE(Magnus92 @ May 5 2011, 17:27 ) *
Εξαιρετικα αφιερωμενο στον SG3ptshooter icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif

Dear Enemy: I curse you, and hope that something slightly unpleasant happens to you, like an onion falling on your head.
http://www.imdb.com/title/tt0526539/quotes
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Mιας και συνδύασα σε προηγούμενο ποστ μου στο άλλο τόπικ nerds και Blind Guardian, τι είναι πιο nerdy από το να κερδίζεις quest σε videogame και το δώρο είναι μια in-game συναυλία του εν λόγω συγκροτήματος;

Ελάχιστα πράγματα φαντάζομαι.. icon_drunk.gif
nikolas12
To αγαπημενο τραγουδι ενος φιλου μου που μου το κολλησε:



Θα ελεγα συγκλονιστικο παθος απο τον Malakian στο solo και γενικα εξαιρετικη εκτελεση.
SG3ptshooter
QUOTE(SG3ptshooter @ Sep 8 2010, 02:22 ) *

QUOTE(SG3ptshooter @ Feb 6 2011, 13:16 ) *

Xaroumenos loukoumas
Πόρωση!

priest
QUOTE(Xaroumenos loukoumas @ May 6 2011, 17:48 ) *
Πόρωση!

συμφωνω...δεν το ηξερα το συγκροτημα..για γραψε μ κανενα καλο αλμπουμ ..
berry
τρίζουν τα τζάμια ? χοροπηδούν τα μπιμπελό στα ράφια ? αν ναι ,είστε σε καλό δρόμο...



Xaroumenos loukoumas
QUOTE(priest @ May 6 2011, 21:10 ) *
συμφωνω...δεν το ηξερα το συγκροτημα..για γραψε μ κανενα καλο αλμπουμ ..


Κοίτα 4 album έχουν βγάλει συνολικά και προσωπικά μου αρέσουν όλα! Αν πάντως έπρεπε να τα κατατάξω, θα έλεγα:
1. Beyond Hell/Above Heaven
2. Rock the Rebel/Metal the Devil
3. Guitar Gangsters & Cadillac Blood
4. The Strength, The Sound, The Songs

Το συγκεκριμένο που άκουσες είναι από το (4)!
Ιδιαίτερη μνεία θα έδινα στα ακόλουθα κομμάτια (σε τυχαία σειρά):
Boa (Jdm), The human instrument, Something else or, The mirror and the ripper, a warrior's call, Mary Ann's Place, Still counting, A moment forever, 7 Shots, Sad Man's Tongue (διασκευή από Johny Cash) smile.gif
SG3ptshooter



nikolas12


Πολυ ωραιο τραγουδι. Με αυτο σας λεω καληνυχτα! smiley.gif
Alexmei
QUOTE (The Warlus @ Apr 29 2011, 22:50 ) *
Σε λίγο καιρό πιθανόν να βρεθώ μπροστά στην κονσόλα που ηχογράφησαν οι Pink Floyd το "The Dark Side Of The Moon" το 1973 rolleyes.gif rolleyes.gif

Επίσης πολύ πιθανόν επίσης να τσιμπήσω τίποτα προσκλήσεις για το επερχόμενο live του Waters rolleyes.gif



και πως θα τα κάνεις όλα αυτά;; smiley.gif smiley.gif
Xaroumenos loukoumas
Volbeat - The Human Instrument


Ακούγεται δυνατά, ιδιαίτερα εκεί στην αλλαγή στα 30'' smile.gif
Magnus92
Και δευτερη μερα ο Roger Waters στην Αθηνα... Ετοιμοι λοιπον και για Σαββατο 9 Ιουλιου...
The Warlus
Από τις 6 και στο Ticket House τσίμπησα το εισιτήριο και τώρα πίσω Ρέθυμνο.
Αν μου κάτσει πάω και για τις 9
Magnus92
Μιας και αρχισα να λαμβανω απειλητικα μηνυματα απο τον SG3ptshooter , και φοβουμενος για την σωματικη μου ακεραιοτητα αποφασισα να ποσταρω αυτο το τραγουδι, με πλανα απο το ΩΡΑΙΟΤΕΡΟ μερος του συμπαντος...



Σημ 1. Ο τυπος με τα ραστα που εμφανιζεται ειναι ο Ανδρεας tongue.gif

Σημ 2 ( η αχρηστη πληροφορια της ημερας ) Το χωριο το οποιο δειχνει το πλανο στο 1:08 ειναι το χωριο μου... We love Κατω Καρυωτες Σαμοθρακης wub.gif
The Warlus
Kαι δεύτερη μέρα στον Roger Waters.Μόλις έκλεισα εισιτήριο smile.gif

(Τον χαβά μου εγώ!)
rchos



επειδη ειμαι πολυ καλτ και επειδη θυμηθηκα τα νιατα μου με αυτο το τραγουδι...
The Warlus
Σήμερα θα είναι μία μεγάλη μέρα για την μουσική,νομίζω...
The Warlus
QUOTE(The Warlus @ May 12 2011, 21:15 ) *
Σήμερα θα είναι μία μεγάλη μέρα για την μουσική,νομίζω...



Kαι ναι,ο David Gilmour από στιγμή σε στιγμή θα φωτιστεί πάνω στον τοίχο και θα παίξει το Comfortably Numb.
Ανατριχίλα και μόνο
benchwarmer
sihainas
Είμαι απαράδεκτος που άργησα τόσο πολύ αλλά το έκλεισα κι εγώ το εισητηριάκι μου για τις 8 του μήνα... κρίμα που δεν θα μας έρθει ο David... αλλα δε βαριέσαι... see you there...
The Warlus
QUOTE(sihainas @ May 14 2011, 22:02 ) *
Είμαι απαράδεκτος που άργησα τόσο πολύ αλλά το έκλεισα κι εγώ το εισητηριάκι μου για τις 8 του μήνα... κρίμα που δεν θα μας έρθει ο David... αλλα δε βαριέσαι... see you there...


Ώπα για πες πώς το έκλεισες και τι κατηγορία πήρες;
Εγώ για τις 8 έχω αρένα αλλά θέλω να δω τι γίνεται καθώς οι καθυστερημένοι τα έκαναν μπουρδέλο με τα εισιτήρια.
sihainas
Δεν πήρα για αρένα.. πήρα τηλέφωνο προχτές εγώ και μου είπανε ότι για αρένα είχανε εξαντληθεί οπότε πήρα για το κάτω διάζωμα... από το ticketpro.gr το πήρα μου ήρθε και το email επιβεβαίωσης...

Για πες όμως...τι έγινε με τα εισητήρια;;;;
Pierce
Βγαλαν ανακοινωση στις 2 ωρες που κυκλοφορουσαν τα εισιτηρια οτι στις 3 απο τις 4 κατηγοριες ειχαν εξαντληθει. Στα καπακια βγαζουν για το Σαββατο ΧΩΡΙΣ να εχουν πει τιποτα νωριτερα για δευτερη μερα. Και απο τοτε υπαρχει μεγαλη φιλολογια για το ποια εισιτηρια υπαρχουν και ποια τελειωσαν . (χοντρικα χοντρικα αυτο εγινε tongue.gif)



ΥΓ: Παρασκευη- Αρενα εδω smile.gif Εβγαλα το lap top μεσα στη διαλεξη και εκλεισα εισιτηριο μολις βγηκαν online smiley.gif
morfi
Το ξέρετε το τραγούδι που πηγαίνει τουρου ρου ρου ρου μπουμ μπουμ?
The Warlus
Αυτό που λέει ο Pierce(o οποίος μήπως γράφτηκε σε κάνα μουσικό φόρουμ παρεμπίπτοντοςwink.gif
Αρχικώς άνοιξαν τα ταμεία από τις 9:00 αντί 10:30 και μέχρι το μεσημέρι είχαν ανακοινώσει κάτι σαν sold out,και ενώ ήταν γνωστό ότι το show έχει κλείσει για δύο μέρες,αυτοί άρχισαν και μοίραζαν εισιτήρια για την δεύτερη μέρα αμέσως,δίχως πρώτα να έχουν βγάλει κάποια ανακοίνωση.
Ενώ δηλαδή είχαν κλείσει για δύο μέρες,ανακοίνωσαν πρώτα την αυτήν της Ογδόης Ιουλίου,και την άλλη θα την ανακοίνωναν πιο μετά.
Όμως πήγαινε ο κόσμος να πάρει εισιτήρια για τις 8 και του έδιναν κατευθείαν για τις 9 από το μεσημέρι και μετά,δίχως να έχουν βγάλει κάποια ανακοίνωση για δεύτερη μέρα.

Βόμβα υδρογόνου

Πάλι καλά έχω εισιτήρια όμως,ένα αρένα για την Παρασκευή και ένα πάνω διάζωμα για το Σάββατο.
Magnus92
QUOTE(SG3ptshooter @ May 15 2011, 22:09 ) *



καποτε τα λεγαμε οι 2 μας για τους SOAD... Ειχα πει πως δεν πιστευα οτι θα ξαναεννοθουν, και οτι ισως αυτο να ηταν καλυτερο για την υστεροφημια τους... Ως προς το πρωτο φυσικα δεν δικαιωθηκα, το δευτερο ομως εξακολουθω να το πιστευω...
SG3ptshooter
QUOTE(Magnus92 @ May 15 2011, 22:53 ) *
καποτε τα λεγαμε οι 2 μας για τους SOAD... Ειχα πει πως δεν πιστευα οτι θα ξαναεννοθουν, και οτι ισως αυτο να ηταν καλυτερο για την υστεροφημια τους... Ως προς το πρωτο φυσικα δεν δικαιωθηκα, το δευτερο ομως εξακολουθω να το πιστευω...

Γιατί θα χαλάσει η υστεροφημία τους Μάγκνους; Γιατί θα είναι είτε μια κονόμα που θα μου αποφέρει ένα live dvd ή γιατί θα είναι το kickstart μιας μπάντας που πρακτικά είχε διαλυθεί και θα γράψει χειρότερα πράγματα;

Η πρώτη περίπτωση έχει γίνει από όλους όσους έχουν διαλυθεί από τότε που δύο Νεάτερνταλ που βαρούσαν τύμπανα δεν τα βρήκαν στη μοιρασιά του θηράματος εκείνης της Δευτέρας και η δεύτερη γίνεται από ένα κάρο συγκροτήματα που έχουν ένα το πολύ δύο ιδρυτικά μέλη, κανείς δεν αγοράζει τις νέες κυκλοφορίες και πάει στα λάιβ για να ακούσει κομμάτια μόνο της καλής εποχής, αποφεύγω την ονοματολογία για να μην παρεξηγηθεί κανάς φαν αλλά όλοι καταλαβαίνουμε ότι δεν το συγκεκριμενοποιώ καν, απλά συμβαίνει..

Eνιγουέι ένα άλμπουμ στα επίπεδα του ντεμπούτου τους ακόμα εμένα θα με άφηνε με ένα πλατύ κιόλας χαμόγελο.. cool.gif


Someone kick me out of my mind I hate these thoughts I can't deny..
Epic

Σήμερα κατά βάση ακούω Ain't that a kick in the head και λοιπά καψουροτράγουδα..
Magnus92
QUOTE(SG3ptshooter @ May 16 2011, 22:51 ) *
Γιατί θα χαλάσει η υστεροφημία τους Μάγκνους; Γιατί θα είναι είτε μια κονόμα που θα μου αποφέρει ένα live dvd ή γιατί θα είναι το kickstart μιας μπάντας που πρακτικά είχε διαλυθεί και θα γράψει χειρότερα πράγματα;

Η πρώτη περίπτωση έχει γίνει από όλους όσους έχουν διαλυθεί από τότε που δύο Νεάτερνταλ που βαρούσαν τύμπανα δεν τα βρήκαν στη μοιρασιά του θηράματος εκείνης της Δευτέρας και η δεύτερη γίνεται από ένα κάρο συγκροτήματα που έχουν ένα το πολύ δύο ιδρυτικά μέλη, κανείς δεν αγοράζει τις νέες κυκλοφορίες και πάει στα λάιβ για να ακούσει κομμάτια μόνο της καλής εποχής, αποφεύγω την ονοματολογία για να μην παρεξηγηθεί κανάς φαν αλλά όλοι καταλαβαίνουμε ότι δεν το συγκεκριμενοποιώ καν, απλά συμβαίνει..

Eνιγουέι ένα άλμπουμ στα επίπεδα του ντεμπούτου τους ακόμα εμένα θα με άφηνε με ένα πλατύ κιόλας χαμόγελο.. cool.gif


Δεν ξερω... Απλα εβλεπα αυτη τη μπαντα λιγο διαφορετικα, απο πολλες αποψεις... unsure.gif

QUOTE(SG3ptshooter @ May 16 2011, 22:51 ) *
Σήμερα κατά βάση ακούω Ain't that a kick in the head και λοιπά καψουροτράγουδα..


Ερωτευτηκε ο μικρος ;;; smiley.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.