Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Το topic της Μουσικής
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα αποδυτήρια > Τέχνες και θεάματα
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87
aegeansheed


Retrospective βραδιά στο Play απόψε....
Xaroumenos loukoumas
Αντύπας - Οδηγώ και σε σκέφτομαι



ΑΡΩΣΤΑΙΝΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ
sacarame
QUOTE(Xaroumenos loukoumas @ Jan 20 2011, 00:12 ) *
Αντύπας - Οδηγώ και σε σκέφτομαι



ΑΡΩΣΤΑΙΝΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ



Τρέλανέ μας βραδιάτικα!!!!
Magnus92
Ομολογω πως εψαχνα για παααρα πολυ καιρο αυτο το κομματι, οποτε δεν θα μπορουσα παρα να το μοιραστω με το φορουμ...

SG3ptshooter
QUOTE(Magnus92 @ Jan 22 2011, 23:15 ) *
Ομολογω πως εψαχνα για παααρα πολυ καιρο αυτο το κομματι, οποτε δεν θα μπορουσα παρα να το μοιραστω με το φορουμ...


γιατί όχι σε Νάνσυ Σινάτρα; Πολύ καλύτερο κατ' εμέ..



Δες το κι αλλιώς:
Nancy Sinatra ---> Tarantino
Cher ---> Καπουτζίδης

αρχικά σκεφτόμουν να βάλω το "These boots are made for walking" icon_drunk.gif , μετά χάζευα κάτι άλλο και ξέχασα ανοιχτό το ποστ αυτό για κανά 20λεπτο στο νερό...

Όσοι με ξέρετε, ξέρετε πως ακούω 3 φορές τη μέρα αυτό εδω και μήνες, οπότε δεν θα μπορούσα παρά να το μοιραστώ με το φόρουμ...


benchwarmer
Και ως απαντηση και στους δυο αποπανω smiley.gif

SG3ptshooter
Πωωω τι μου έκανες νυχτιάτικα ρε Θερμάστρα του Πάγκου! Δεν τα κάνουν αυτά σε αγνά Jack White fanboys..
Είχα κοντά διετία να το δω, με το που είδα τι έβαλες πέταξα το βιβλίο στο γραφείο (που άλλωστε ήταν ντεκόρ από τη σέντρα του Βαλένθια - Μάλαγα) και πήγα στο ψυγείο για μπύρα..

---> next <---

Μα την κορδέλα του Λαμιζανά και το φυζίκ του Πέρο, είσαι τεράστιος..
benchwarmer
QUOTE(SG3ptshooter @ Jan 23 2011, 01:23 ) *
Μα την κορδέλα του Λαμιζανά και το φυζίκ του Πέρο, είσαι τεράστιος..


Εσυ ειχες βαλει Περο αγαπητε, εγω ειχα Μικα Βουκονα icon_headbang.gif
priest
thrylos7
Εύγε magnus!

Καλά για τον Αντύπα δεν έχω λόγια... (το forum χρειάζεται emoticon που να πετάει γαρύφαλλα)
SG3ptshooter
QUOTE(SG3ptshooter @ Jul 29 2010, 12:51 ) *


δεν μπορώ να ξεπεράσω αυτό το τραγούδι με τι πο τα ο μως... 3 χρόνια τώρα ζήτημα να μην το έχω ακούσει τις 5 μέρες...

QUOTE(benchwarmer @ Jan 23 2011, 20:06 ) *
Εσυ ειχες βαλει Περο αγαπητε, εγω ειχα Μικα Βουκονα icon_headbang.gif

Εγώ απλά αράδιασα μικρούς ήρωες - άβαταρς του περασμένου καλοκαιριού, μα τον Πίτερ Τζον Ράμος..

Και μιας και έχουν πέσει τρεις Τζακ σε αυτή τη σελίδα:



priest
berry
QUOTE(SG3ptshooter @ Jan 24 2011, 12:28 ) *
δεν μπορώ να ξεπεράσω αυτό το τραγούδι με τι πο τα ο μως... 3 χρόνια τώρα ζήτημα να μην το έχω ακούσει τις 5 μέρες...


πως φλωρεψαν ετσι οι Opeth ?


SG3ptshooter
QUOTE(berry @ Jan 24 2011, 17:10 ) *
πως φλωρεψαν ετσι οι Opeth ?

Βρες το Οrchid στη δισκοθήκη σου
Παρατήρησε ότι στο εξώφυλλο κυριαρχεί το ροζ
Βάλτο να παίξει και κράτα σημειώσεις σε πόσα τραγούδια έχει φλώρικα στοιχεία (7/7)
Σκέψου αν αυτό που έγραψες ήταν κάπως υπερβολικό..

Και το τελευταίο ήταν όσο δισκάρα είναι όλα τα προηγούμενα smiley.gif
Πάντως για να μη με παρεξηγήσεις να διευκρινίσω πως όποια περίοδο των Όπεθ κι αν εκτιμάς, μαγκιά σου wink.gif Απλά με χάλασε λίγο ο χαρακτηρισμός και το έκανα θέμα.
Τι ντεθ που φλώρεψε να βάλω στο επόμενο ποστ, Enslaved, Entombed ή ... Death? tongue.gif

Ένα για σένα που ναι, είναι από το Watershed tongue.gif


κι ένα για το Μάγκνους
berry
ελα ελα μια χαζομαρουλα ειπαμε μην παρεξηγεις

Mustaine saves lives !

Τους τρόμαξαν οι Megadeth
SG3ptshooter
QUOTE(berry @ Jan 24 2011, 17:52 ) *
ελα ελα μια χαζομαρουλα ειπαμε μην παρεξηγεις

wink.gif

Πιστός στην απειλή μου:


priest
και μια μπαλαντα για αλλαγη...





Magnus92
Θεικο το αρθρο με τους Μεγκαντεθ ... Δεν ειχα σκεφτει ποτε ετσι την χεβυ μεταλ μουσικη...

Και μιας και ειδα κατι απο Μεγκαντεθ δεν θα μπορουσα να απαντησω διαφορετικα απο αυτό :

Dennis_91
Magnus εννοείς αυτό με τους λύκους?

Πάρτε ένα κομμάτι κ από εμένα
berry
Magnus92


Ναι αυτο εννοω φιλε Dennis ... Φοβερο... smiley.gif
sihainas
Καιρό έχω να ποστάρω εδώ... το παρακάτω έπαιξε στο τελευταίο επεισόδιο του Californication
The Soundtrack of our Lives - Second Life Replay


Από τις καλύτερες σειρές που παίζουν στην tv τα τελευταία χρόνια... και με πολύ ωραίο soundtrack σε κάθε επεισόδιο...

SG3ptshooter


ένα για το Rasheed Wallace του Αιγαίου wink.gif



κι ένα για το θαλάσσιο ίππο του φόρουμ, που εκτός από τους Μπιτλς αγαπά πολύ και το Molko και την παρέα του rolleyes.gif
CrossoverOnE
Mιας και βρεχει και μιας και το φορουμ ειναι μπασκετικο...ας το συνδιασω icon_headbang.gif 56.gif

Magnus92
Κ-Α-Τ-Α-Π-Λ-Η-Κ-Τ-Ι-Κ-Ε-Σ αναμενονται οι συναυλιες σε Αθηνα και Θεσσαλονικη http://www.avopolis.gr/news/default.asp?ID=19819

Ολοι το Σαββατο 12 Φεβρουαριου στον Μυλο λοιπον...
CrossoverOnE
The Warlus
Ρε 'σεις όχι Doors και Placebo σε τούτο το τίμιο θρεντ!!

sihainas
Ως thread starter έχω να πω ότι συμφωνώ κατα το ήμισυ με τον απο πάνω... ποτέ ξανά placebo στο thread μου tongue.gif tongue.gif tongue.gif tongue.gif

(Doors βάλτε ελεύθερα μην τον ακούτε)

Άντε ποστάρω που ποστάρω... ας βάλω και τραγουδάκι
Roger Waters - Amused to Death
benchwarmer
Ποιός είναι αυτός ο Νερουλάς; Καλός φαίνεται, αλλά πολύ αχώνευτος ρε παιδάκι μου... rolleyes.gif tongue.gif
Απαντώ κατάλληλα:

SG3ptshooter
QUOTE(The Warlus @ Jan 31 2011, 03:16 ) *
Ρε 'σεις όχι Doors και Placebo σε τούτο το τίμιο θρεντ!!



τουλάχιστον στα αφιερώνω βρε tongue.gif

edit και πρσοθήκη:

http://www.youtube.com/watch?v=TAw5nWJBNrM
The Warlus
Βρε άπιστοι σεβαστείτε τουλάχιστον την προσφορά μου για αυτό το θρεντ και μην βάζετε Doors και Placebo εδώ μέσα!!
Δηλαδή εντάξει,άμα μπει και Nirvana,τέλος!

Πάντως πλάκα πλάκα ίσως δω τον Waters φέτος...Mακάρι...
Δεν θα είναι εκεί ο Γκίλμορ βέβαια αλλά...
rchos
QUOTE(The Warlus @ Feb 1 2011, 17:08 ) *
Βρε άπιστοι σεβαστείτε τουλάχιστον την προσφορά μου για αυτό το θρεντ και μην βάζετε Doors και Placebo εδώ μέσα!!
Δηλαδή εντάξει,άμα μπει και Nirvana,τέλος!

Πάντως πλάκα πλάκα ίσως δω τον Waters φέτος...Mακάρι...
Δεν θα είναι εκεί ο Γκίλμορ βέβαια αλλά...

΄

επειδη το τοπικ ειναι παλιο κανε μια βολτα πιο παλια και θα δεις οτι οσοι αναφερεις καλα κανουν και μπαινουν.
εχουν μπει αλλα και αλλα
tongue.gif tongue.gif
SG3ptshooter
QUOTE(rchos @ Feb 1 2011, 20:07 ) *
επειδη το τοπικ ειναι παλιο κανε μια βολτα πιο παλια και θα δεις οτι οσοι αναφερεις καλα κανουν και μπαινουν.
εχουν μπει αλλα και αλλα
tongue.gif tongue.gif

βασικά όντως τόσο παλιό που είναι το τόπικ έχει μπει nirvana έναν αιώνα πριν γράψουμε το πρώτο μας ποστ και οι δύο εδώ..
Άλλωστε μη χαλιέσαι, ότι δεν σου αρέσει μην πατάς το play, άσε που για να σε "πειράξω" έβαλα το Pure Morning και γιατί είχες καιρό να γράψεις και ήθελα να σε προκαλέσω.. smiley.gif

Το sequel της υπογραφής μου:

και το τραγούδι των τίτλων του Top Gear ο δεύτερος καλύτερος κιθαρίστας όλων των εποχών σύμφωνα με την ιδιαίτερα αμφισβητίσιμη λίστα του Rolling Stone Magazine, όπου βρέθηκε ιδιαίτερα ψηλά και ο αγαπημένος σου Θαλάσσιε Ίππε, ο Κέρτ.. icon_drunk.gif (άδικα)
The Warlus
Ναι βρε εσείς και εγώ πλάκα κάνω!!Ούτως ή άλλως δικαίωμα στο (κακό στην προκειμένη περίπτωση tongue.gif ) γούστο έχουμε όλοι!!
SG3ptshooter
http://www.whitestripes.com/

ohmy.gif ohmy.gif ohmy.gif

Πάω να κάψω όλους τους δίσκους των Dead Weather που βρίσκονται σε ακτίνα πέντε χιλιομέτρων...

(οι Raconteurs τη γλιτώνουν γιατί πρώτον μου άρεσαν και δεύτερον κατ' ουσίαν στον πάγο είναι κι αυτοί σύμφωνα με πρόσφατες δηλώσεις...)
Magnus92
QUOTE(SG3ptshooter @ Feb 3 2011, 13:04 ) *
http://www.whitestripes.com/

ohmy.gif ohmy.gif ohmy.gif

Πάω να κάψω όλους τους δίσκους των Dead Weather που βρίσκονται σε ακτίνα πέντε χιλιομέτρων...

(οι Raconteurs τη γλιτώνουν γιατί πρώτον μου άρεσαν και δεύτερον κατ' ουσίαν στον πάγο είναι κι αυτοί σύμφωνα με πρόσφατες δηλώσεις...)


Ενα τεραστιο respect στους ΤΕΡΑΣΤΙΟΥΣ White Stripes 77.gif
Αφησαν εναν απο τους μεγαλυτερους υμνους ολων των εποχων ( διασκευασμενο εδω παντως tongue.gif )

The Warlus
Κανά χρόνο και βάλε πριν είχα πει κάτι.Ότι θα έρθει κάποιος.Μπορεί να βγω αληθινός.Μακάρι
Κατά τα άλλα μου ήρθε σήμερα e-mail πως έρχονται στην Ελλάδα οι Iron Maiden και οι Motorhead
Magnus92
QUOTE(The Warlus @ Feb 3 2011, 20:02 ) *
Κατά τα άλλα μου ήρθε σήμερα e-mail πως έρχονται στην Ελλάδα οι Iron Maiden και οι Motorhead



Τι βισματα εχεις στην μουσικη σκηνη, ρε Δημητρη, που σε ενημερωνουν και προσωπικα για τα καλλιτεχνικα δρωμενα; tongue.gif
The Warlus
QUOTE(Magnus92 @ Feb 3 2011, 20:47 ) *
Τι βισματα εχεις στην μουσικη σκηνη, ρε Δημητρη, που σε ενημερωνουν και προσωπικα για τα καλλιτεχνικα δρωμενα; tongue.gif


Ξέρω 'γω;
Ginobili



Άντε να προετοιμαζόμαστε να υποδεχτούμε αυτήν την μεγάλη μπάντα την επόμενη Κυριακή
SG3ptshooter
Σωστός ο Μανού..

Τη συναυλία μάλιστα θα την ανοίξει κι ένα πολύ καλό ελληνικό συγκρότημα, οι InnerWish. Παρότι το στυλ που παίζουν, που είναι κυρίως power metal, ίσως δεν αρέσει ιδιαίτερα σε κάποιους κοντά μόνο στον ήχο των Accept, είναι μια αξιόλογη μπάντα για τα ελληνικά δεδομένα. Το τελευταίο τους, το Νο turning back, το ευχαριστήθηκα πάρα πολύ και ήταν σε ίδιο επίπεδο με Astron Black and the Thirty Tyrants, Aealo και Days of Defiance από πλευράς επαγγελματισμού και συνθεσεων βεβαίως. Μη γράψω τώρα ότι είναι καλύτερο από κάποιο από τα προαναφερθέντα κι ανοίξει πόλεμος..

ένα δείγμα:



και ενόσω έγραφα άκουγα:



μιλάμε για ΤΟ BS κομμάτι...
Ginobili
QUOTE(SG3ptshooter @ Feb 6 2011, 10:16 ) *
Σωστός ο Μανού..

Τη συναυλία μάλιστα θα την ανοίξει κι ένα πολύ καλό ελληνικό συγκρότημα, οι InnerWish. Παρότι το στυλ που παίζουν, που είναι κυρίως power metal, ίσως δεν αρέσει ιδιαίτερα σε κάποιους κοντά μόνο στον ήχο των Accept, είναι μια αξιόλογη μπάντα για τα ελληνικά δεδομένα. Το τελευταίο τους, το Νο turning back, το ευχαριστήθηκα πάρα πολύ και ήταν σε ίδιο επίπεδο με Astron Black and the Thirty Tyrants, Aealo και Days of Defiance από πλευράς επαγγελματισμού και συνθεσεων βεβαίως. Μη γράψω τώρα ότι είναι καλύτερο από κάποιο από τα προαναφερθέντα κι ανοίξει πόλεμος..

ένα δείγμα:


Μια χαρά είναι InnerWish,γαμώ τους ήχους έχουν.Θα περάσουμε καλά στο Gagarin


Και συνεχίζουμε...



SG3ptshooter
O καινούριος τραγουδιστής και η επιστροφή με το Blood of the Nations πώς σου φάνηκαν Τζινόμπιλι;
Ginobili
QUOTE(SG3ptshooter @ Feb 6 2011, 12:31 ) *
O καινούριος τραγουδιστής και η επιστροφή με το Blood of the Nations πώς σου φάνηκαν Τζινόμπιλι;

Αντάξιος του παρελθόντος,δυναμικός δίσκος,πιστό ατόφιο heavy metal!!!! Όσο για τον Tornillo,εμένα μου αρέσει και είναι κάτι παραπάνω από αξιοπρεπέστατος μιας και η φωνή του είναι στο στυλ του Udo.Udo όμως....δεν είναι φυσικά... smile.gif Beat the Bastards, Teutonic Terror, The Abyss μου άρεσαν περισσότερο...αλλά και η μπαλαντίτσα Kill the pain δεν είναι άσχημη.
SG3ptshooter
QUOTE(Ginobili @ Feb 6 2011, 15:25 ) *
Αντάξιος του παρελθόντος,δυναμικός δίσκος,πιστό ατόφιο heavy metal!!!! Όσο για τον Tornillo,εμένα μου αρέσει και είναι κάτι παραπάνω από αξιοπρεπέστατος μιας και η φωνή του είναι στο στυλ του Udo.Udo όμως....δεν είναι φυσικά... smile.gif Beat the Bastards, Teutonic Terror, The Abyss μου άρεσαν περισσότερο...αλλά και η μπαλαντίτσα Kill the pain δεν είναι άσχημη.

Έτσι κι εγώ Teutonic Terror, The Abyss και New World Coming έχω αγαπημένα, ο νέος τραγουδιστής πολύ καλός και νταξ, από πλευράς αξίας για τη μπάντα και το είδος γενικά, φυσικά δε μπορεί να είναι Udo, αλλά είναι άδικο που κάποιοι τον αφορίζουν μόνο και μόνο γι' αυτό το λόγο. Μια χαρά τα είπε.
Magnus92
66 χρονια απο την γεννηση του βασιλια σημερα...




To Σαββατο 12 φεβρουαριου στο Μπλοκ33 στην Θεσσαλονικη ( και το προηγουμενο βραδυ στην Αθηνα ) θα λαβει χωρα ενα ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ ( θελω να ελπιζω ) tribute live στον θρυλο ...
Μην το χασετε, αν αγαπατε την σωστη μουσικη wink.gif ....
The Warlus
ROCK IN PEACE μεγάλε GARY MOORE.

He's still got the blues...
Magnus92
QUOTE(The Warlus @ Feb 6 2011, 23:12 ) *
ROCK IN PEACE μεγάλε GARY MOORE.

He's still got the blues...


ΟΟΟΧΙ .... sad.gif

Τι να πεις τωρα ; Αλλος ενας μεγαλος δεν ειναι πια εδω ...

Για παντα μαζι μας μεγαλε Γκαρυ ...

Τι εχει να γινει τωρα που θα ανταμωσουν παλι με τον μεγαλο Φιλ Λινοτ ...
benchwarmer
WTF???? wacko.gif wacko.gif sad.gif sad.gif



priest


This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.