Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Το topic της Μουσικής
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα αποδυτήρια > Τέχνες και θεάματα
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87
rchos
μπραβο ρε πιρς.ηθελα να το ποσταρω και εγω το κομματι αυτο.παρα πολυ καλο.συνεχισε ετσι αγορι μου!
Keyser_Soze
Ένα κομμάτι-κόλλημα των τελευταίων ημερών. Από το σάουντρακ της ταινίας Eternal Sunshine Of A Spotless Mind.


Beck - Everybody's Gotta Learn Sometime
apkat
Φανταστικο τραγουδι-φανταστικη ταινια..

well done Keyser..
Keyser_Soze
QUOTE(apkat @ Mar 27 2008, 18:46 ) *
Φανταστικο τραγουδι-φανταστικη ταινια..

well done Keyser..
Muchas gracias mi amigo apkat biggrin.gif

Και μιας και πιάσαμε τα σάουντρακ ορίστε άλλο ένα καταπληκτικό κομμάτι από την ταινία Crash.

Bird York - In The Deep
dizzy_fingers
Ποιός θα πάει bajofondo στις 8 Απρίλη που έρχονται?
Keyser_Soze
QUOTE(dizzy_fingers @ Mar 7 2008, 20:06 ) *
Ποιός θα πάει bajofondo στις 8 Απρίλη που έρχονται?

Που και πόσο; Αν δεν είναι ακριβά, ψήνομαι αρκετά.

Η συναυλία που μου έχει τραβήξει την προσοχή μέχρι στιγμής είναι το Fly Beeyond Festival που θα πραγματοποιηθεί στις 15/7 (δεν γνωρίζω ακόμα που όμως), όπου θα εμφανιστούν Massive Attack και Gogol Bordello.
dizzy_fingers
40 ευρά στο fuzz.


Πήγαμε πέρσι στο fly beeyond με την Έφη. Να δω φέτος τί παίζει και μπορεί να ξανακατέβουμε
apkat
2 συγκλονιστικες ερμηνειες της Φαμπιαν..

Laura Fabian-Caruso
Invalid Video Link

Laura Fabian-JE T'AIME
Invalid Video Link

Y.Γ:Αρη μην τα δεις..
rchos
επειδη καποια πραγματα πρεπει να μπουν στην θεση τους νομιζω ενιωσα αναγκασμενος να ποσταρω το Caruso
σε μια εκτελεση πολυ πιο κλασικη απο την εκτελεση της κυριας Fabian.εδω ειναι λοιπον

Luciano Pavarotti & Lucio Dalla - Caruso (Live 1992)


νομιζω οτι το τραγουδι αυτο αναδυκνυεται σε ολο του το μεγαλειο με την εκτελεση την συγκεκριμενη.φοβερο κομματι!
apkat
Οντως δεν διαφωνω οτι και αυτη η εκτελεση ειναι καταπληκτικη ομως η κυρια Φαμπιαν θεωρω το τελειοποιει..Απιστευτο παθος στην ερμηνεια της..
thrylos7
Deep Purple - Speed King (Total Abandon 1999)



Invalid Video Link

Ακόμα ψάχνω βέβαια την ακόμα πιο μαγική εκτέλεση του Perihelion (2001)...
Gravedigger
Πολύ ωραίο τραγούδι (δεν έχει clipακι)
Δεν είναι από αυτά που ποστάρω συνήθως μπορείτε να το ακούσετε! smile.gif
Chris Daughtry -What about now
Invalid Video Link
mog#4
παιδες απο οτι βλεπω ολοι ειστε του ροκ και του soft....πλακιτσα.... smiley.gif .....ως πιο μικρος ακουω αλλα....παραθετω παραδειγμα ακρως μπασκετικα......

ΥΓ.πρωτη φορα ποσταρω videaki ελπιζω να τα καταφερω.....

mog#4
και συνεχιζω αφου τα καταφερα.....



αυτο δεν εχει κλιπακι




και.....
Pierce
brooooooooooooooooooooooooooooooklyn . ακου αυτο mog. 19.gif
(για το απο πανω ποστ, να βαζεις μονο τον κωδικο του βιντεο και οχι το λινκ smile.gif )


το τραγουδακι του fab ειναι κοψοφλεβιστικο τελειως sad.gif
mog#4
βασικα δε καταλαβα τι εννοεις για το videaki...αν μπορεις εξηγησε μου...δε φαινεται σωστα????

παντως το we stay fly ....no lie...you know this....BALL IN.....μ αρεσει πιο πολυ.... smiley.gif
του fabolous ειναι απο τα αγαπημενα μου...
Pierce
CODE
[youtube]amKVi84CDf8[/youtube]

ειναι αυτο που πρεπει να βαζεις

και οχι

CODE
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=amKVi84CDf8[/youtube]
mog#4
aaaaaaa.....ευχαριστω πολυ..... smiley.gif

οποτε τι εχεις να πεις για αυτο.....
sihainas

Johnossi - Man Must Dance

...a monkey needs to dance...so do you biggrin.gif
Xaroumenos loukoumas
@Gravedigger: Να πάρει, δε μπορώ να σε φανταστώ να ακούς Daughtry! blink.gif biggrin.gif biggrin.gif

Να και ένα από εμένα για σήμερα που είμαι στις καλές μου smiley.gif :

Reverend And The Makers - Open Your Window
Pierce
QUOTE(Xaroumenos loukoumas @ Mar 30 2008, 12:33 ) *
@Gravedigger: Να πάρει, δε μπορώ να σε φανταστώ να ακούς Daughtry! blink.gif biggrin.gif biggrin.gif

Να και ένα από εμένα για σήμερα που είμαι στις καλές μου smiley.gif :

Μην βλεπεις ετσι τον Κυριακο. Πισω απο αυτο το περιβλημα του σκληρου αντρα, με το αλμα shawn marion , κρυβεται μια ευαισθητη ψυχουλα tongue.gif

Πολυ καλο τα σονγκ σας και των δυο
Xaroumenos loukoumas
Δεν αμφιβάλλω διόλου wink.gif

Να και άλλο ένα που μ' αρέσει:

Mattafix - Living Darfur
Gravedigger
QUOTE(Xaroumenos loukoumas @ Mar 30 2008, 12:33 ) *
@Gravedigger: Να πάρει, δε μπορώ να σε φανταστώ να ακούς Daughtry! blink.gif biggrin.gif biggrin.gif



QUOTE(pierce21 @ Mar 30 2008, 12:42 ) *
Μην βλεπεις ετσι τον Κυριακο. Πισω απο αυτο το περιβλημα του σκληρου αντρα, με το αλμα shawn marion , κρυβεται μια ευαισθητη ψυχουλα tongue.gif

Καλά δεν τρελαίνομαι κιόλας αλλά το συγκεκριμένο μ'αρέσει πολύ! smile.gif Pierce κάτι ξέρεις εσύ και δεν μιλάς! tongue.gif
Για να μπούμε στον σωστό δρόμο θα ποστάρω και 1 από τα κλασσικά μου!
The Black Dahlia Murder-Miasma
Xaroumenos loukoumas
QUOTE(Gravedigger @ Mar 30 2008, 11:22 ) *
Καλά δεν τρελαίνομαι κιόλας αλλά το συγκεκριμένο μ'αρέσει πολύ! smile.gif Pierce κάτι ξέρεις εσύ και δεν μιλάς! tongue.gif
Για να μπούμε στον σωστό δρόμο θα ποστάρω και 1 από τα κλασσικά μου!
The Black Dahlia Murder-Miasma


Α, είσαι λιγάκι "σκληρός" μουσικά!
Τώρα τελευταία μου αρέσει πολύ και το εξής, που ειναι και κοντά στα συνήθη μου ακούσματα:



ΥΓ: τι έχω πάθει τελευταία και συνεχώς postάρω; Πρέπει να το κοιτάξω μου φαίνεται.. dry.gif dry.gif
Gravedigger
QUOTE(Xaroumenos loukoumas @ Mar 30 2008, 18:42 ) *
ΥΓ: τι έχω πάθει τελευταία και συνεχώς postάρω; Πρέπει να το κοιτάξω μου φαίνεται.. dry.gif dry.gif

Αν είναι να ποστάρεις KoRn συνέχισε! tongue.gif
Keyser_Soze
Άλλη μια επική κομματάρα μεγατόνων, μαγικό, από αυτά τα κομμάτια που κλείνεις τα μάτια και ονειρεύεσαι...
Είναι λίγο μεγάλο (7 λεπτά) αλλά αξίζει πέρα για πέρα.



Sigur Ros - Saeglopur

Γενικότερα οι Sigur Ros είναι τρελή γκρουπάρα και σε όποιον άρεσε το συγκεκριμένο κομμάτι, τον συμβουλεύω να ασχοληθεί και δεν θα χάσει.
Gravedigger
Πολύ καλό
QUOTE(Keyser_Soze @ Mar 31 2008, 12:48 ) *
κλείνεις τα μάτια και ονειρεύεσαι...

Αυτό τα λέει όλα.!


Και 1 από μένα πολύ μελαγχολικό αλλά ωραίο.
Damien Rice-9 Crimes
rchos
Wonderful Life - Black


κομματι απο τα λιγα προφανως.μαγεια.


αρη ακουσε το κι εσυ.
spysta
QUOTE(Keyser_Soze @ Mar 31 2008, 09:48 ) *
Άλλη μια επική κομματάρα μεγατόνων, μαγικό, από αυτά τα κομμάτια που κλείνεις τα μάτια και ονειρεύεσαι...
Είναι λίγο μεγάλο (7 λεπτά) αλλά αξίζει πέρα για πέρα.



Sigur Ros - Saeglopur

Γενικότερα οι Sigur Ros είναι τρελή γκρουπάρα και σε όποιον άρεσε το συγκεκριμένο κομμάτι, τον συμβουλεύω να ασχοληθεί και δεν θα χάσει.

Πιστευα οτι ημουν απο τους λιγους που ακουνε sigur ros !!!!!!!!!! w00t.gif
Γενικα δεν ειναι πολυ γνωστο γρουπ ... δεν εχουν εμπορικοποιηθει τοσο ..και αυτο ειναι στα συν τους γιατι κρατανε το επιπεδο της μουσικης τους πολυ υψηλο!!!!
Πολυ χαιρομαι Keyser !!!!!! smiley.gif

Απο Vanilla sky
spysta
Προσεχες ..... το χιτακι του καλοκαιριου !!!!! 77.gif
Απο την πραγματικα πολλα υποσχομενη Duffy ...πολυ ωραια funky jazz μουσικη που τρελαινομαι για το ειδος !!!!! smiley.gif

Duffy - Mercy

sihainas
Singur Ros rolleyes.gif Πραγματικά απορώ γιατί έχουν τόσο πέραση... προσωπικά όσες φορές έχω ακούσει δεν μου κάναν εντύπωση... τέλος πάντων γούστα είναι αυτά υποθέτω... πάρτε κι από μένα κάτι διαφορετικό τώρα...


Piano Magic - Incurable
kotzito
Παιδια ψαχνω ενα τραγουδι(Μαχαιριτσας νομιζω) που λεει ''στης Βαβυλωνας...".Ξερει κανεις πως λεγεται και που μπορω να το βρω;
Pierce
o sουλτανος της Βαβυλωνας

kotzito
QUOTE(pierce21 @ Apr 2 2008, 22:05 ) *
o sουλτανος της Βαβυλωνας

Ευχαριστω.Μου ειχε κολλησει και το εψαχνα.
Pierce
τπτ smile.gif, ειχα ξεχασει ποσο ωραιο ηταν biggrin.gif

παμε σε κατι αλλο τωρα...



xωρις το βιντεο κλιπ το οποιο εχει απαραδεκτη σχεση εικονας-ηχου. RHCP - Desecration Smile
dizzy_fingers
Όντως, το βίντεο κλιπ πρέπει να έχει το φθηνότερο προϋπολογισμό στην ιστορία της παγκόσμιας μουσικής biggrin.gif.
Πολύ όμορφο και ταξιδιάρικο κομματάκι...από ένα δίσκο πάντως που από 2 ντουζίνες τραγούδια μοιρασμένες σε 2 cd, μόνο 5-6 αξίζουν.

Όταν ανακοινωθεί περιοδεία στην ευρώπη και επίσκεψη εδώ κοντά (ιταλία πχ), σκοπεύω να τους κάνω μία επίσκεψη επιτέλους smile.gif.
Keyser_Soze
Πωπω ρε Πίρσι είσαι θεός (κι εσύ kojito λίγο που το ξεκίνησες)!!!
Αυτό το τραγούδι το άκουσα μια φορά μέσα σε ένα ταξί πριν πολύ καιρό. Έφαγα τρελό κόλλημα αλλά δεν το βρήκα ποτέ. Θενκς παίδες.
dizzy_fingers
Έρχονται οι James στο Ejekt festival!!!!!!!!!!!!!!!
Keyser_Soze
QUOTE(dizzy_fingers @ Apr 3 2008, 10:40 ) *
Έρχονται οι James στο Ejekt festival!!!!!!!!!!!!!!!

Πηγή;
spysta
Να ρωτησω ρε παιδες .. ερχονται οι Λινκιν Παρκ Ελλαδα????????????????
kotzito
QUOTE(spysta @ Apr 3 2008, 14:56 ) *
Να ρωτησω ρε παιδες .. ερχονται οι Λινκιν Παρκ Ελλαδα????????????????

Ναι.Στο terravibe στις 25/6
dizzy_fingers
Ναι, έρχονται σίγουρα, δε θυμάμαι όμως που.


QUOTE(Keyser_Soze @ Apr 3 2008, 14:52 ) *
Πηγή;

Η επίσημη tongue.gif
Keyser_Soze
Λοιπόν, μια σούμα περί καλοκαιρινών (κυρίως) συναυλιών μέχρι στιγμής:

18/5 - Kiss - Terravibe, Μαλακάσα - 45, 50, 65, 70 ευρώ

5/6 - Blue Oyster Cult - Θέατρο Βράχων Μελίνα Μερκούρη - 35, 40 ευρώ

6/6 - Nick Cave and The Bad Seeds - Μονή Λαζαριστών* - 45, 50 ευρώ

7/6 - Nick Cave and The Bad Seeds - Θέατρο Λυκαβηττού - 45, 50 ευρώ

15/6 - Mark Knopfler (ο ιθύνων νους των Dire Straits, άσχετοι) - Θέατρο Λυκαβηττού - 40 ευρώ

25/6 - Linkin Park - Terravibe, Μαλακάσα - 45, 50, 70 ευρώ

28/6 - Eject Festival 2008: James, TBA - Ολυμπιακό Γήπεδο Ξιφασκίας - Άγνωστες τιμές

1/7 - Def Leppard, Whitesnake - Στάδιο Καραϊσκάκη - 45, 70 ευρώ

8/7 - Rockwave Festival 2008: The Offspring, Siouxsie, Deus, The Gossip, Marky Ramone, Flogging Molly - Terravibe, Μαλακάσα - 45, 60 ευρώ

9/7 - Rockwave Festival 2008: Judas Priest, Within Temptation, Cavalera Conspiracy, Opeth, Morbid Angel, Carcass, Innerwish - Terravibe, Μαλακάσα - 50, 60 ευρώ

10/7 - Rockwave Festival 2008: Manu Chao, Patti Smith, Schooligans - Terravibe, Μαλακάσα - 25, 40 ευρώ

15/7 - Fly BEEyond Festival 2008: Massive Attack, Gogol Bordello, The National, Imam Baildi - Άγνωστος χώρος - Άγνωστες τιμές

1/8 - Lenny Kravitz - Θέατρο Λυκαβηττού - 50 ευρώ

2/8 - Iron Maiden - Terravibe, Μαλακάσα - 50, 70, 80 ευρώ


Αυτά έχω ως επίσημα μέχρι στιγμής.
Στις περισσότερες συναυλίες που βλέπετε 3 τιμές, η 1η είναι για περιορισμένο αριθμό εισιτηρίων ή μέχρι μια συγκεκριμένη ημερομηνία (στις περισσότερες μέχρι 30/4).

Προσωπικά, η συναυλία που μου έχει κινήσει περισσότερο την προσοχή είναι η Massive Attack, Gogol Bordello στις 15/7.
Γενικότερα μου φαίνεται αρκετά ενδιαφέρον συναυλιακό καλοκαίρι, με πολλά γνωστά ονόματα. Για να δούμε...

*Μόνο αυτή η συναυλία είναι στη Θεσσαλονίκη. Όλες οι υπόλοιπες είναι στην Αθήνα.
Xaroumenos loukoumas
Γιατί να πάρει είναι τόσο ακριβός ο Nick Cave?
Πάντως στις μισές από αυτές που γράφεις θα ψηνόμουν να πάω smile.gif
Xaroumenos loukoumas
Nick Cave & The Bad Seeds - Dig, Lazarus, Dig!!!

Pierce
κατι εχει παρει το αυτι μου και για bon jovi στο ΟΑΚΑ καπου μεσα στον Ιουλιο, ισχυει;
Bon Jovi - Born To Be My Baby

rchos
τη συναυλια της kylie γιατι δεν την βαλατε?ρατσιστες! tongue.gif tongue.gif
Keyser_Soze
Για Bon Jovi υπάρχουν πολλές ελπίδες αλλά δεν έχει ανακοινωθεί τίποτα απολύτως ακόμα.

Επίσης:
30/5 - Hooverphonic - Fuzz Club - Άγνωστες τιμές
30/6 - PJ Harvey - Θέατρο Μπάντμιντον - Άγνωστες τιμές
Gravedigger
Καυτό καλοκαίρι μετά από 2 χρόνια ξηρασίας!Good Charlotte μεθαύριο,Linkin Park στις 25 Ιουνίου και Offspring 8 Ιουλίου! icon_joy.gif icon_joy.gif icon_joy.gif
rchos
one of us - joan osborne
Invalid Video Link


πολυ ωραιο κομματι.απο καθε αποψη.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.