Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Το topic της Μουσικής
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα αποδυτήρια > Τέχνες και θεάματα
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87
apkat
Ωραια φωνουλα οντως..Το δευτερο καλυτερο νομιζω..

Ακριβως το στυλ μου.Μπραβο Σταματη..!!! tongue.gif .Θα την ψαξω περισσοτερο..
Pierce


(λογικα μονο το ειδωλο θα το εκτιμησει rolleyes.gif )

ATB - Ecstasy

Have you ever noticed,
That I’m not acting as I used to do before?
Have you ever wondered,
Why I always keep on coming back for more?

What have you done to me,
I’ll never be the same I'll tell you for sure

I’ll never be the same I'll tell you for sure
I’ll never be the same I'll tell you for sure

You really are my ecstasy,
j-kidd13
Aνακοινωθηκαν τα ονοματα που θα συμμετασχουν στο φετινο rockwave...

27 Ιουνίου

TERRA STAGE
Placebo (alternative rock)
MOBY (electro pop - rock)
Gogol Bordello (Gypsy punk)

28 Ιουνίου
TERRA STAGE
The Killers (Alternative Rock - Post Punk Revival)
Duffy (Pop Soul)

29 Ιουνίου

CRUEFEST STAGE (TERRA STAGE)
Motley Crue (Hard Rock)
Monster Magnet (Hard Rock)
Arch Enemy (Melodic Death Metal)
Lauren Harris (Hard Rock - Power Pop)

VIBE STAGE
W.A.S.P. (Heavy Metal)
Voivod (Heavy Metal - Thrash Metal)
apkat
QUOTE(j-kidd13 @ Mar 9 2009, 16:01 ) *
Aνακοινωθηκαν τα ονοματα που θα συμμετασχουν στο φετινο rockwave...

27 Ιουνίου

TERRA STAGE
Placebo (alternative rock)
MOBY (electro pop - rock)
Gogol Bordello (Gypsy punk)

28 Ιουνίου
TERRA STAGE
The Killers (Alternative Rock - Post Punk Revival)
Duffy (Pop Soul)

29 Ιουνίου

CRUEFEST STAGE (TERRA STAGE)
Motley Crue (Hard Rock)
Monster Magnet (Hard Rock)
Arch Enemy (Melodic Death Metal)
Lauren Harris (Hard Rock - Power Pop)

VIBE STAGE
W.A.S.P. (Heavy Metal)
Voivod (Heavy Metal - Thrash Metal)


Mονο εμενα μου φαινονται πολυ μικρα τα ονοματα σε σχεση με αλλες χρονιες;;
j-kidd13
QUOTE(apkat @ Mar 9 2009, 16:06 ) *
Mονο εμενα μου φαινονται πολυ μικρα τα ονοματα σε σχεση με αλλες χρονιες;;

The Killers,Placebo και MOBY,δεν μπορω να πω οτι ειναι μικρα ονοματα γενικως.Αν και δεν ειναι του γουστου μου.Tωρα συγκριτικα με παλιοτερες συμμετοχες στο rockwave απεχουν αρκετα...Ειδικα απο το 2007 με ονοματα οπως Metallica(συγκλονιστικη εμπειρια για οποιον την εζησε απο κοντα,χαλαλι οι 8 ωρες ορθοστασια μεσα στον καυσωνα),Heaven and Hell,Dream Theater,Iced Earth.Και περσυ παντως δεν με ενθουσιασαν τα ονοματα...Ξεχωρισαν οι Offspring,Judas Priest,Manu Chao.
kotzito
Σε συγκριση με αλλες χρονιες δεν ειναι τοσο μεγαλα τα ονοματα.Αλλα και παλι ειναι μια χαρα.Ειδικα οι 2 πρωτες μερες πιστευω οτι ειναι παρα πολυ καλες με Placebo-Moby και Κillers-Duffy,δηλαδη γνωστα ονοματα.Ας ελπισουμε οτι μεσα στα επομενα ονοματα που θα ανακοινωθουν μπορει να ειναι και αλλοι διεθνους φημης καλλιτεχνες.

Εισιτηρια:
H προπώληση ξεκινά σε Ticket House και www.ticketpro.gr στις 17 Μαρτίου. Τα εισιτήρια αφορούν μόνο γενική είσοδο (δεν θα υπάρξουν Pl1 και Pitch A).

Από τις 17 έως και τις 31 Μαρτίου 45 euro

Aπό την 1 Απριλίου έως και ως την μέρα του Rockwave 50 euro
Box Office 55 euro

ΕΙΣΙΤΗΡΙΟ ΔΙΗΜΕΡΟΥ (αφορά στην 1η και 2η μέρα του φεστιβάλ)

Από τις 17 Μαρτίου έως και ως την μέρα του Rockwave 85 euro

ΕΙΣΙΤΗΡΙΟ ΤΡΙΗΜΕΡΟΥ

Από τις 17 έως και τις 31 Μαρτίου 100 euro
Από την 1 Απριλίου ως τη μέρα του Rockwave 120 euro


Σημεία Προπώλησης:

ΤΙCKET HOUSE Αθήνα Πανεπιστημίου 42, 210 3608366
ΤΙCKET HOUSE Θεσσαλονίκη Μητροπόλεως 102, 2310 264880
apkat
Ναι αλλα οι Placebo εχουν ξαναπαιξει ςνα εκκατομυριο φορες στην Ελλαδα και ειδικα στο Rockwave οπως και ο Μομπι ειχε ξαναπαιξει καπου στο 2000 στο rockwave..Για τους Κιλλερς τι να πω;;Ειναι λιγοι ακομη για να ειναι το μεγαλο ονομα ενος τετοιου φεστιβαλ.Αλλες χρονιες με maiden priest metallica pixies theater manu chao κλπ ημασταν ικανοποιοιμενοι..Τωρα με τους Κιλλερς και την Νταφι;;;; wink.gif wink.gif
Gravedigger
Εγώ τους Killers δεν τους χάνω πάντως...Το Rockwave κάθε χρόνο γίνεται και χειρότερο.Ακόμα περιμένω να φέρουν κάτι από metalcore η deathcore αλλά μάλλον στο περίμενε θα μείνω.Οι άνθρωποι νομίζουν ότι οι Έλληνες ακούνε η το rock ραδιοφώνου (Placebo,Mobe,Duffy (έστω) ) η κλασικό metal.Άλλα είδη δεν υπάρχουν.Ας είναι καλά το underworld.
j-kidd13
Και εγω περιμενα ενα δυνατο ονομα φετος,αλλα δεν το βλεπω τελικα...Θα πεταγα την σκουφια μου αν ξαναερχονταν οι Metallica,γιατι στην συναυλια του 2007,στο τελος,ειπαν απο το μικροφωνο οτι "θα τα ξαναπουμε με το νεο cd",οποτε ετρεφα μια μικρη ελπιδα οτι μπορει να ξαναερχοντουσαν...AΣ ΦΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΟYΣ LED ZEPPELIN ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ!!!! 45.gif (ονειρα θερινης νυκτος....)
Mamuwalde
από το να έρχονται οι τιμημένοι και αγαπημένοι δεινόσαυροι , προτιμώ να έρθουνε τίποτα καινούρια φυντάνια



dizzy_fingers
QUOTE(j-kidd13 @ Mar 10 2009, 02:57 ) *
AΣ ΦΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΟYΣ LED ZEPPELIN ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ!!!! 45.gif (ονειρα θερινης νυκτος....)

Χωρίς Πλαντ? Τί να το κάνεις? sad.gif
apkat
QUOTE(dizzy_fingers @ Mar 10 2009, 10:23 ) *
Χωρίς Πλαντ? Τί να το κάνεις? sad.gif


Γιατι παιζουν ακομα οι Ζεπελιν;;;; blink.gif blink.gif

Νομιζα οτι μετα τον θανατιο του Μποναμ το διαλυσαν.Κατι για reunion ειχε ακουστει αρκετες φορες αλλα δεν θυμαμαι να εγινε τελικα..Οπως και να εχει Ζεπελιν χωρις Πλαντ και Μποναμ δεν υφιστανται..

Φυσικα και μονος του ο Πειτζ να ερχοταν θα ηταν μεγαλη στιγμη.. smiley.gif
dizzy_fingers
Εμένα μου κάνει ο Jones μόνο tongue.gif.

Οι zeps είχαν δηλώσει πως θα αρχίσουν παγκόσμια περιοδεία είτε με τον Πλαντ είτε χωρίς αυτόν, οπότε μπορούμε να περιμένουμε να τους δούμε μαζί ξανά κατά τα 2,5/4 biggrin.gif.

Τον τελευταίο καιρό ψάχνανε άτομα για τραγουδιστή και παίζανε αρκετά ονόματα (μεταξύ άλλων ο κορνέλ...παντού εμφανίζεται αυτός τελικά), δεν ξέρω ποιόν και αν επιλέξανε τελικά.

Έδειχναν πολύ determined για την επιστροφή πάντως.
j-kidd13
QUOTE(dizzy_fingers @ Mar 10 2009, 10:23 ) *
Χωρίς Πλαντ? Τί να το κάνεις? sad.gif

Εννοειται με τον Πλαντ....!Ειχε ακουστει οτι θα γινει reunion συναυλια τον Δεκεμβριο του 2007 στο Λονδινο,αλλα δεν ξερω αν εγινε τελικα.
pain of salvation
...Τραγική η metal day... sad.gif
panagiotisTheDream
Αν μου το επιτρέπει το πρόγραμμά μου τότε, και δεν πέφτει σε εξεταστική, λογικά (αν βρω και παρέα) θα πάω στις 29 να δω Arch Enemy που τους είχα χάσει τον Νοέμβριο του 07 στο Gagarin, όπου ενώ είχα εισητήριο και θα πήγαινα με φίλο, έτυχε κάτι σοβαρό την προηγούμενη μέρα και δεν..... shot.gif shot.gif angry_red.gif
κρίμα γιατί ήταν και η πρώτη τους φορά στην Αθήνα και απ' ό,τι έμαθα έγινε ωραίο λάιβ....

εννοείται ότι θα δούμε και τους Voivod στην άλλη σκηνή, τη σημαντικότερη μαζί με τους Coroner techno thrash μπάντα ever......
Pierce
το λατρευω το παρακατω τραγουδι. Δεν ξερω ειναι καπως νοσταλγικο, και οτι περιεχει αυτο το συναισθημα το λατρευω
(και το βιντεο δεν ειναι ασχημο)


MGMT-Time to pretend


Ποιοι θα παμε killers απο εδω μεσα;
j-kidd13
Εγω παντως αν πηγαινα σε καποιες συναυλιες φετος,αυτες θα ηταν οι AC/DC και οι Deep Purple...Btw,την Τεταρτη εχει συναυλια-αφιερωμα στον Νικολα Ασιμο στο κυτταρο για οποιον ενδιαφερεται.
kotzito
Eγω παντως Killers θα παω σιγουρα.Μεσα στην βδομαδα θα παω να βγαλω και εισιτηριο.Οσοι εχετε παρει εισιτηρια απο ticketpro,σε ποσο διαστημα σας τα εχουν φερει;
dizzy_fingers
QUOTE(pierce21 @ Mar 15 2009, 13:48 ) *
το λατρευω το παρακατω τραγουδι. Δεν ξερω ειναι καπως νοσταλγικο, και οτι περιεχει αυτο το συναισθημα το λατρευω
(και το βιντεο δεν ειναι ασχημο)


MGMT-Time to pretend


Ποιοι θα παμε killers απο εδω μεσα;

21? biggrin.gif

Από την ταινία μου άρεσε το τραγούδι, αρκετά χαρούμενο.

Μέτρα +2 άτομα από εμένα. Θα πάμε μαζί αν είναι κιόλας.
Pierce
δεν την εχω δει (ακομα ) την ταινια δυστυχως 68.gif
Εχω και εγω ηδη αρκετα ατομα για τους κιλλερς, βαλε και τον Κυριακο μεσα, θα παμε λαος tongue.gif
dizzy_fingers
Να δω τον Κυριάκο να κάνει χώρο για mosh pit στους Killers κι άλλο τίποτα... icon_drunk.gif !!!
Gravedigger
QUOTE (dizzy_fingers @ Mar 16 2009, 00:30 ) *
Να δω τον Κυριάκο να κάνει χώρο για mosh pit στους Killers κι άλλο τίποτα... icon_drunk.gif !!!

Μπα δεν έχει Mosh pit στους Killers...Θα με περάσουν για τρελό! tongue.gif Δεν χάνονται όμως..!

Double post αλλά αξίζει...( που τελικά δεν είναι tongue.gif )
Ο νέος ύμνος (μετά το Breathless του Dan Wilson).
The Fray-You found me
Το κλιπάκι είναι από το promo του Lost.

dizzy_fingers
Ο ορισμός του mix:


77.gif
Alexmei
Λοιπόν. Βρήκα ένα αριστούργημα από τον νέο δίσκο του Χρήστου Θηβαίου που λέγεται "Μείνε" και είναι διασκευή στα ελληνικά του φανταστικού "Day After Day" του Πρίκηπα Σιδηρόπουλου.

Το Day After Day - Σιδηρόπουλος



και εδώ η διασκευή:

Χρήστος Θηβαίος - Μείνε

kotzito
+αλλη μια μερα στο rockwave στις 29/6 με Slipknot και Mastodon.Eπισης απο σημερα ξεκινησε και η διαθεση των εισιτηριων.
j-kidd13
QUOTE(kojito @ Mar 17 2009, 21:23 ) *
+αλλη μια μερα στο rockwave στις 29/6 με Slipknot και Mastodon.Eπισης απο σημερα ξεκινησε και η διαθεση των εισιτηριων.

Οι Mastodon ειχαν παιξει support στους Metallica και το 2007...Αρκετα καλο συγκροτημα...Δυνατος και επιθετικος ηχος...Μου εκανε τρελη εντυπωση ο κιθαριστας τους με το απιστευτο μουσι!!!
Magnus92
Θεε μου φερε μου σε παρακαλω τους Scorpions στη βορεια Ελλαδα !!! ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟΥΣ ΔΩ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ.... huh.gif
j-kidd13
QUOTE(Magnus92 @ Mar 17 2009, 21:41 ) *
Θεε μου φερε μου σε παρακαλω τους Scorpions στη βορεια Ελλαδα !!! ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟΥΣ ΔΩ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ.... huh.gif

Eιχαν ερθει τον Ιουλιο και του 2005 και του 2006 Θεσσαλονικη...προφανως τους εχασες....Απ οτι ακουσα θα ξαναερθουν Ελλαδα φετος αλλα δεν ξερω για Θεσσαλονικη...
Gravedigger
QUOTE (kojito @ Mar 17 2009, 21:23 ) *
+αλλη μια μερα στο rockwave στις 29/6 με Slipknot και Mastodon.Eπισης απο σημερα ξεκινησε και η διαθεση των εισιτηριων.

What????Και άλλα λεφτά....Πφφφ με ξεφραγκιάζουν!
kotzito
Για Ελλαδα ξερω οτι το προγραμμα των Scorpions προς το παρον ειναι το εξης:

6 Ιουλιου-Αθηνα(Στ. Καραισκακη)
8 Ιουλιου-Λαρισα(Στ. Αλκαζαρ)
11 Ιουλιου-Χανια(Γηπεδο Περιβολας)

Εχω την εντυπωση οτι θα δωσουν και μια συναυλια στην Μυτιληνη αλλα δεν ειμαι σιγουρος.
thrylos7
Οι Scorpions είναι καλύτερη περίπτωση κι από τον Κιάμο στα μπουζούκια... 71.gif


Deep Purple - drifter
(rehearsal)

MK. 4, με τη φωνή του - τιτανοτεράστιου, τι να λέμε τώρα - Coverdale να διαμορφώνεται σιγά σιγά, ένα από τα καλύτερα κομμάτια του επόμενου και τελευταίου άλμπουμ των DP (μέχρι την επανασύνδεση), ελαφρώς διαφοροποιημένο από την τελική του μορφή.

apkat
QUOTE(thrylos7 @ Mar 19 2009, 20:18 ) *
Οι Scorpions είναι καλύτερη περίπτωση κι από τον Κιάμο στα μπουζούκια... 71.gif



Αυτο παει για την περιοδια σε μικρες πολεις;;

Γιατι αν ειναι ετσι να θυμησω και συναυλια των purple στο Ηρακλειο πριν 4-5 χρονια και μαλιστα χωρις καν να γεμισει το γηπεδο.. tongue.gif tongue.gif

Οι Scorpions στα Χανια δεσμευομαι θα το γεμισουν το γηπεδο αν και ειναι λιγο εξω απο την πολη.By the way δεν ειναι γηπεδο Περιβολας αλλα Περιβολιων.
thrylos7
Τ' ότι οι Scorpions είναι πιο εμπορικοί, ειδικά στην Ελλάδα είναι σίγουρο... Όπως και ο Κιάμος εξάλλου...

(Κατά τ' άλλα δεν υπάρχει σύγκριση.)

Στις όμορφες παρουσίες αναφερόμουν, κακοπροαίρετε! tongue.gif
apkat
QUOTE(thrylos7 @ Mar 20 2009, 15:24 ) *
Τ' ότι οι Scorpions είναι πιο εμπορικοί, ειδικά στην Ελλάδα είναι σίγουρο... Όπως και ο Κιάμος εξάλλου...

(Κατά τ' άλλα δεν υπάρχει σύγκριση.)

Στις όμορφες παρουσίες αναφερόμουν, κακοπροαίρετε! tongue.gif



Οk then..!!Σε αυτο εχεις τα δικια σου..
j-kidd13
Ενα τραγουδι που η μουσικη του ειναι απο τις τελειοτερες που εχω ακουσει...(καλα μπορει να υπερβαλω λιγο,αλλα μου αρεσει πολυ!)


Mαρκος και Αννα-Χαρης και Πανος Κατσιμηχας(πρωτη εκτελεση Luccio Dalla)
Mamuwalde
έλα δε θέλω δεινοσαυρισμούς με scorpions και κατσιμιχαίους τώραααααα ...

να πέσουν τα βίντεα παρακαλώ :



panagiotisTheDream
Los Natas - Bolsero



Stoner rock μπάντα από την Αργεντινή (με αργεντίνικο στίχο). Από πολλούς έχουν χαρακτηριστεί ως οι νέοι Kyuss (κατ' εμέ έχουν πιο desert ήχο και παίξιμο από τους Kyuss). Το κομμάτι είναι από το El Hombre Montaña που έβγαλαν το 2006. ΄
Είναι στο κουρμπέτι απ' το '94 με πρώτη επίσημη κυκλοφορία το '96, το Delmar.
πείτε εντυπώσεις......

Flash
Και ώρα να επιφέρω ολική αλλαγή κλίματος και να σας ξενερώσω smiley.gif

Τραγουδάκι της στιγμής λόγω του προσωρινού επαναπατρισμού μου


panagiotisTheDream
Ιδού και το καλύτερο cover του Mediterranean Sundance που έχω ακούσει/δει στο εσύ σωλήνας:



έστω κι αν παίζει λίγο, είναι καταπληκτικός ο τύπος.... 77.gif 77.gif
Alexmei
Επληροφορήθην ότι ο Santana θα δώσει συναυλία στις 7 του Αυγούστου. Δεν γνωρίζω μέρος και ώρα, ότι πληροφορία έχετε παρακαλώ παραθέσετε smile.gif
The Warlus
Ο Santana νομίζω θα εμφανιστεί στο Καραΐσκάκη στις 8 Ιουλίου σύμφωνα με το site του!!!Πάντως ψήνεται ωραίο συναυλιακό καλοκαιράκι αφού έρχονται Heaven And Hell,Testament,Blind Guardian,Deep Purple ενώ μία project band με το όνομα "Hail'' που αποτελείται από τους Andreas Kisser (Sepultura), David Ellefson (Megadeth, F5) και Jimmy DeGrasso (Alice Cooper, Megadeth) Tim "Ripper" Owens (Judas Priest, Iced Earth) θα εμφανιστεί στις 24 Απριλίου!!!!
Xaroumenos loukoumas
Δε συνηθίζω να ποστάρω τέτοια τραγουδια, αλλά αυτό έχει αυτό το "κάτι" που θέλω (tongue.gif)

Bat For Lashes - Daniel
nikolas12
Φοβερο τραγουδι που ακουω συνεχεια:

spysta
The Subways - Rock`N`Roll Queen

icon_headbang.gif icon_headbang.gif icon_headbang.gif icon_headbang.gif icon_headbang.gif icon_headbang.gif icon_headbang.gif EMPIRE TUNE !!!!



Alexmei
QUOTE (Alexmei @ Mar 27 2009, 01:20 ) *
Επληροφορήθην ότι ο Santana θα δώσει συναυλία στις 7 του Αυγούστου. Δεν γνωρίζω μέρος και ώρα, ότι πληροφορία έχετε παρακαλώ παραθέσετε smile.gif



QUOTE (J-Kas34 @ Mar 27 2009, 17:50 ) *
Ο Santana νομίζω θα εμφανιστεί στο Καραΐσκάκη στις 8 Ιουλίου σύμφωνα με το site του!!!Πάντως ψήνεται ωραίο συναυλιακό καλοκαιράκι αφού έρχονται Heaven And Hell,Testament,Blind Guardian,Deep Purple ενώ μία project band με το όνομα "Hail'' που αποτελείται από τους Andreas Kisser (Sepultura), David Ellefson (Megadeth, F5) και Jimmy DeGrasso (Alice Cooper, Megadeth) Tim "Ripper" Owens (Judas Priest, Iced Earth) θα εμφανιστεί στις 24 Απριλίου!!!!


Παιδια χιλια συγγνωμη για την λανθασμενη πληροφορηση ειναι 8 Ιουλιου απλα ξεχασα οτι στην Αμερικη στην ημερομηνια γραφουν πρώτα τον μήνα και μετα την μερα (7/8) και μπερδευτηκα.

8 Ιουλιου Τελικά
dizzy_fingers
QUOTE(spysta @ Mar 29 2009, 23:34 ) *
The Subways - Rock`N`Roll Queen

icon_headbang.gif icon_headbang.gif icon_headbang.gif icon_headbang.gif icon_headbang.gif icon_headbang.gif icon_headbang.gif EMPIRE TUNE !!!!

Τραγικοί στίχοι tongue.gif, αλλά πολύ ανεβαστικό τραγούδι.

Γκάι Ρίτσι, ο Ταραντίνο νούμερο 2...
spysta
QUOTE(dizzy_fingers @ Mar 30 2009, 16:45 ) *
Τραγικοί στίχοι tongue.gif, αλλά πολύ ανεβαστικό τραγούδι.

Γκάι Ρίτσι, ο Ταραντίνο νούμερο 2...

Ετσι εινα οντως .. τραγικοι στιχοι αλλα πολυ ανεβαστικο !! biggrin.gif
Punk never dies !!!! 56.gif biggrin.gif

Εγω προσωπικα (αν και ξερω οτι πολλοι δεν τον πανε) γουσταρω με τα χιλια Γκαι Ριτσι.Θεωρω μαλιστα και το snatch απο τις καλυτερες ταινιες ever .. πολυ γελιο,καυστικες ατακες,γαματοι χαρακτηρες,λιγο ξυλο,γαματη σκηνοθετικη αποψη,ωραιο στορι -->τι αλλο να ζητησεις ?? icon_headbang.gif

Παντως με Ταραντινο δεν μοιαζει κα πολυ.. δεν ειναι σπλατερ αν και το στοιχειο της εκδικησης το εχουν και οι δυο.(ok το pulp fiction θυμιζει πολυ Γκαι Ριτσι)
Σ'αυτο παντως που ο ενας θυμιζει τον αλλον αρκετα ειναι το γεγονος οτι κατα κυριο λογο κανουν ταινιες περιπου ιδιες (συνηθως) .. με το ιδιο στυλακι.
Ο Γκαι για παραδειγμα .. το snatch,οι δυο καπνισμενες καννες,το revolver και το rock n rolla ειναι στο ιδιο στυλ
Ταραντινο με τα kill bill κτλ
Dominique
Διαβασα προσφατα εν τω μεταξυ οτι ο ντραμερ των Subways επαιξε καθ ολη τη διαρκεια της συναυλιας τους με κουκουλα!Υπαρχει παντα προσφορο εδαφος για τους ποζεραδες κατα πως φαινεται.
Και επι τη ευκαιρια ενας φορος τιμης στις grunge ριζες μου τις οποιες ξεχορταριαζω αυτην την περιοδο μετα απο χρονια:





Προκειται για τον προαγγελο των Pearl Jam και με υπευθυνοτητα δηλωνω οτι αν ο τραγουδιστης δεν πεθαινε λιγο πριν την κυκλοφορια του πρωτου και τελευταιου τους δισκου θα ειχαμε ζησει τουλαχιστον αναλογης αξιας στιγμες εξαιτιας τους.Δυστυχως δεν τυγχανουν της αναγνωρισιμοτητας(και οχι αναγνωρισης) που τους πρεπει.Συνδυαζουν τη grunge με το glam και το hard rock οπως δεν εχω ξανασυναντησει.Eχουν και καλυτερα τραγουδια αλλα αυτο ειναι το καλυτερο βιντεο που βρηκα.
dizzy_fingers
QUOTE(spysta @ Mar 31 2009, 16:37 ) *
Ετσι εινα οντως .. τραγικοι στιχοι αλλα πολυ ανεβαστικο !! biggrin.gif
Punk never dies !!!! 56.gif biggrin.gif

Εγω προσωπικα (αν και ξερω οτι πολλοι δεν τον πανε) γουσταρω με τα χιλια Γκαι Ριτσι.Θεωρω μαλιστα και το snatch απο τις καλυτερες ταινιες ever .. πολυ γελιο,καυστικες ατακες,γαματοι χαρακτηρες,λιγο ξυλο,γαματη σκηνοθετικη αποψη,ωραιο στορι -->τι αλλο να ζητησεις ?? icon_headbang.gif

Παντως με Ταραντινο δεν μοιαζει κα πολυ.. δεν ειναι σπλατερ αν και το στοιχειο της εκδικησης το εχουν και οι δυο.(ok το pulp fiction θυμιζει πολυ Γκαι Ριτσι)
Σ'αυτο παντως που ο ενας θυμιζει τον αλλον αρκετα ειναι το γεγονος οτι κατα κυριο λογο κανουν ταινιες περιπου ιδιες (συνηθως) .. με το ιδιο στυλακι.
Ο Γκαι για παραδειγμα .. το snatch,οι δυο καπνισμενες καννες,το revolver και το rock n rolla ειναι στο ιδιο στυλ
Ταραντινο με τα kill bill κτλ

Μην αποκαλείς punk τους subways, σε παρακαλώ, τρίζουν τα κόκκαλα του Sid tongue.gif.

Από Γκάι Ρίτσι, το 2 καπνισμένες κάνες ως πιο "βρεττανική ταινία" μου άρεσε περισσότερο. Απλά δε χορταίνεις τις φράσεις που χρησιμοποιούν για το πιο απλό πράγμα στην καθομιλουμένη.

Στο σχόλιό μου για την ομοιότητα Ρίτσι-Ταραντίνο, εννοούσα το στυλ της ταινίας με τους απατεώνες, που παρόλη τη μηδενική (προφανώς) μόρφωσή τους ανταλλάσσουν υπερψαγμένες ατάκες με ρυθμό πολυβόλου λες και είναι κριτικοί ταινιών στο Mad, και τη μεγάλη βάση που δίνουν στο ost της ταινίας.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.