Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Το topic της Μουσικής
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα αποδυτήρια > Τέχνες και θεάματα
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87
SG3ptshooter


Ναι ρε φίλε! Το τερμάτισε! 41.gif
SG3ptshooter


Nιοστό κάλεσμα στον πρώην21 να κάνει ένα σημαντικό βήμα προς την ολοκλήρωση της προσωπικότητάς του.
duncan21
Έχει πάρει εργολαβία το topic ο κύριος από πάνω γι' αυτό ας κάνω μια παρέμβαση.Νιοστό+1 κάλεσμα στον πρώην21 να κάνει ένα σημαντικό βήμα προς την ολοκλήρωση της προσωπικότητάς του.Και όχι,δε θα ποστάρω Μαζώ.



Tobias Funke
Best soundtrack ever αν δεν το έχουμε πει








aegeansheed
QUOTE(Tobias Funke @ Apr 18 2013, 22:49 ) *
Best soundtrack ever αν δεν το έχουμε πει


Περίμενα θα έβαζες και shadow magnet, που ήταν η αφορμή να μάθω τους Dead Can Dance...
Tobias Funke
QUOTE (aegeansheed @ Apr 18 2013, 23:06 ) *
Περίμενα θα έβαζες και shadow magnet, που ήταν η αφορμή να μάθω τους Dead Can Dance...


Με έκανες να:

- σηκωθώ από τον καναπέ
- ανοίξω τα φώτα
- να ψάξω τη θήκη του CD
- να χάσω τουλάχιστον 6 τζούρες από το τσιγάρο
- να πιω βιαστικά το σφηνάκι Jack και να ζεσταθεί λίγο παραπάνω η μπύρα που το συνοδεύει

για να επιβεβαιωθώ τελικά ότι τζάμπα τα έκανα όλα αυτά γιατί δεν είναι στο soundtrack.

Μπας κι ήσουν στο Παλλάς το 07 και γι αυτό ένιωθα παραπάνω καρμικές δονήσεις από το συνηθισμένο?
aegeansheed
Το 07 ήμουν Pistons ακόμα.

Τελικά δίκιο είχες, το safe from harm έλεγα. Πώς ένωσα τώρα lisa gerrard και όλα αυτά μέσα στο καζάνι μου κι εγώ δεν ξέρω...

Καλό και πάλι όμως, να καις τα απάκια και τα λοιπά ραπάκια με sprints. Έχεις βγάλει πρόγραμμα για Σάββατο βράδυ? smile.gif
Tobias Funke
QUOTE (aegeansheed @ Apr 18 2013, 23:28 ) *
Καλό και πάλι όμως, να καις τα απάκια και τα λοιπά ραπάκια με sprints. Έχεις βγάλει πρόγραμμα για Σάββατο βράδυ? smile.gif


3 χιλιόμετρα κολύμπι σήμερα ρε και άλλα 2 αυριο. Σάββατο έχω μεγάλο ντέρμπι στη μπάλα, παίζουμε Xαλέπα-Αμπεριά (γειτονιές) στον Κουλουρίδη που είναι χασαποταβέρνα με 2 γηπεδάκια 5x5 στο πλάι (καινοτομία για συνέδριο TEDx) κι είναι κάτι σαν το Ruckers Park των Χανίων. Στη συνέχεια μάζωξη σπίτι μου για τους αγώνες. Εχω 1 Βοστωνέζο που κάνει κάθε χρόνο τέτοιες μέρες μπουρδέλο το σπίτι με αυτά που πετάει κι έναν απελπισμένο Sixers που δεν έχασε ματς των Ναγκετς φέτος και κάνει προσευχές να αργήσει ο Farried γιατί το entertainment value του διδύμου McGee-Randolph είναι δύσκολο να βρεθεί σε playoffs. Τουλάχιστον τσοντάρανε για τη συνδρομή φέτος.
aegeansheed
rchos
Straight from land down under...
Teo 13
Μια ΚΟΜΜΑΤΑΡΑ από έναν από τους πιο overlooked κιθαρίστες της ιστορίας. Μπλουζιά από τις λίγες!

Απολαύστε...



επαθα λαστιχο




επαθα λαστιχο

μλκ τι κομματαρα ειναι τουτη
SG3ptshooter
Όταν η Bay Area κάνει διπλό στη Mile High City, μόνο μια thrash μπάντα απ' το Colorado μπορεί να πει πειστικά πως έλιωσε το βουνό.


QUOTE(SG3ptshooter @ Apr 17 2013, 14:04 ) *

I insist.


QUOTE(aegeansheed @ Apr 19 2013, 23:33 ) *

You crafty ape.
SteveNashidis


Δυναμώστε τα ηχείιιιιιιιιιιιιιιιια !
SG3ptshooter
QUOTE
[11:27:10 μμ] ***: ma to 8eo s'eyxaristw pou me epeises na akousw klp to guitar song to diplo
[11:27:57 μμ] ***: osa skata kai na exw faei, opws kai na eimai mou epanaferei thn hremia kai thn taksh sto myalo
[11:28:03 μμ] ***: kai me ksekourazei epishs

So, both black n white tonight:

aegeansheed
morrison
Δεν ξέρω τι να γράψω...δεν ξέρω τι να γράψω...δεν ξέρω τι να γράψω...
Καλό ταξίδι ρε γίγαντα...
http://www.billboard.com/articles/news/156...eman-dead-at-49
nikolas12
Τεράστιος και θα λείψει σε όλους. Είναι κρίμα τόσο ταλαντούχοι μουσικοί να φεύγουν από κοντά μας. R.I.P Jeff Hanneman. The real Angel of Death.
SG3ptshooter
Έσκασε ο άλλος με -θιασώτη του Laso, προφανώς- Ορφέα Περίδη, είναι bummer η μέρα του f4 χωρίς ΠΑΟ. Θα το δω βέβαια, ως lifer. Aλλά δεν είναι κατάλληλη μουσική υπόκρουση σήμερα ο συμπαθής κομματοποιημένος Oρφ.

Αφιερωμένο το πρώτο Ακύλας reference στον επιστρέψαντα επιστραμμένο.
Ginobili
Στον στρατό εκτιμάς πολλά πράγματα περισσότερο...ένα από αυτά όταν πέφτεις για ύπνο.. rolleyes.gif


Magnus92
3 χρονια ....

Ronald James Padavona (July 10, 1942 – May 16, 2010)


aegeansheed
Ποτέ δεν κατάλαβα γιατί πρέπει να τιμούμε τη μνήμη κάποιου με την ημερομηνία που έφυγε από τη ζωή. Πιο περήφανο και ευχάριστο είναι να τιμάς την ημερομηνία γέννησής του κατά την αντίληψή μου. Και μόνο η αναφορά σε θάνατο είναι ένα στενάχωρο γεγονός για οποιονδήποτε το μνημονεύει.
nikolas12


Ωραίο μέχρι τώρα άντε να ακούσουμε και τον υπόλοιπο δίσκο.
priest
http://www.youtube.com/watch?v=X-2yuGgp_U8
Zephyr
HLR CENATION


tι να λεμε φωναρα
nikolas12
Θεοί και για εμάς από το τόπικ του WWE ήταν το theme song του Extreme Rules:



Και επειδή είδα και Volbeat πιο πάνω από τον Zephyr να και κάτι με το οποίο κόλλησα πρόσφατα από το ίδιο συγκρότημα:

Magnus92
Ray Manzarek (Doors) R.I.P

O Ιδρυτης των Doors, δεν ειναι πια κοντα μας ....

SG3ptshooter
Γνωστός "λαϊκός" moderator ψαρεύει παρέα να πάει Clutch.
aegeansheed


και το κομμάτι που με οδήγησε στο πάνω



όχι για κάποιον ιδιαίτερο λόγο, απλά για να δω αν βγάζει ακόμα μουσική ή videoclips με την Nataly Portman, που μου θύμισε one soul
SG3ptshooter
QUOTE(aegeansheed @ May 30 2013, 23:56 ) *
που μου θύμισε one soul

that's me, that's me
the boy with the broken halo
that's me, that's me
the devil won't let me be


To απόλυτο soundtrack για highlights παικτών hockey:

και πήγε και το βάλε στον Kovalchuk αντί για Nazem Kadri o ανεβασάκιας.

To απόλυτο soundtrack μετά την ήττα της Zaragoza:


Επίσης έχω καεί με διαφορά Giancarlo Esposito απ' το Do the Right Thing ως το Breaking Bad.
sacarame



Νόταρε, καμιά εκπομπή θα κάνουμε;;
aegeansheed
Drexciya mini-tribute here







Magnus92
frenchman7
Υποκληθείτε τώρα στην κομματάρα! 77.gif 77.gif 77.gif

do you LOVE me?
Myria
QUOTE(Magnus92 @ Jun 14 2013, 18:17 ) *


Μαγκνίτο ακούς και τέτοια??
Zoys
HLR CENATION


Γιατι η Ελευθερια τραγουδαει κιολας...
Pierce
QUOTE (apkat @ Apr 5 2008, 03:27 ) *
Το εγινε η απωλεια συνηθεια μας(ο δισκος) απο τα Διαφανα Κρινα ειναι ενα απο τα απολυτα Masterpieces της Ελληνικης ροκ σκηνης.Οτι και να πω για αυτον τον δισκο ειναι λιγο.Μεγαλειωδης..



QUOTE (Flash @ Apr 5 2008, 04:35 ) *
Άλλος απο εδώ. Ρε παιδιά αυτός ο δίσκος είναι κατάλληλος για αυτοκτονικούς. Φτάνει στο άλλο άκρο από τα χιλιάδες τσιφτετελοποπσκυλάδικα που κατακλύζουν την ελληνική μουσική σκηνή αγγίζωντας την ερεβώδη μιζέρια. Οκ και μένα υπάρχουν τραγούδια που μου αρέσουν (ειδικά το Μέρος Αργίας και το Αυτό το Τραγούδι δεν Ειναι για Σενα είναι διαμαντάκια) αλλά και πάλι είναι τόσο αφόρητα πένθιμος δίσκος που για μένα καταντά μετά από επαναλαμβανόμενη ακρόαση όχι απλά κουραστκός αλλά γελοίος (επειδή μάλλον θα παρεξηγηθεί αυτό να αναφέρω ότι και στα σπλαττερ γελάω από την ανούσια και υπερβολική βία που αποτυπώνουν).

Πάντως να πω μπράβο στον απκατ που δεν πόσταρε κανένα κομμάτι γιατί όποιο και να πόσταρε το ΝΒΑ φόρουμ θα έχανε έναν μοντ tongue.gif



QUOTE (apkat @ Apr 5 2008, 04:42 ) *
Προσεξα τι εκανα αγαπητε Φλας..Εναν τον εχουμε τον Αρη μας να τον προσεχουμε..

Δεν διαφωνω οτι ο δισκος ειναι αφορητα καταθλιπτικος..Ομως αυτο δεν αφαιρει τιποτα απο το μεγαλειο των τραγουδιων αυτονομα.Αν θες να αυτοκτονησεις ακου τον ολο σερι.ομως αν απομονωσεις τα τραγουδια ενα ενα καταλαβαινεις οτι μιλαμε για αριστουργημα.Οι ανθρωποι ειναι απιστευτα ταλαντουχοι.Στιχουργικα κυριως δεν γραφουν οι ιδιοι αλλα παιρνουν ποιηματα.Και η μουσικη τους δεν ειναι απαραιτητα καταθλιπτικη.Βεβαια αυτο δεν αλλαζει το υφος ολων των πρωτων δισκων τους που ειναι απιστευτα πεσιμιστικο.

Μαζι με αυτα που ειπες θελω να προσθεσω και τα: Η γυναικα που διαβαζε ποιηματα, Κλοουν την τεταρτη την κυριακη νεκρος, Γιορτη, Μιζερο φως, Εγινε η απωλεια συνηθεια μας ως τα κορυφαια του δισκου και Highlights σε ολη την καριερα τους.

Υ.Γ:Εγω που ακουω τον δισκο τωρα για τριτη σερι φορα τι θα επρεπε να εχω κανει;;Πως δεν αυτοκτονησει ακομα θεε μου;; tongue.gif tongue.gif tongue.gif

5 χρόνια μετά.

Magnus92
QUOTE(Myria @ Jun 14 2013, 20:24 ) *
Μαγκνίτο ακούς και τέτοια??



Ποσο καιρο εχει να με πει καποια Μαγκνιτο ...?

wub.gif























































banana.gif
HLR CENATION
QUOTE(Magnus92 @ Jun 15 2013, 23:56 ) *
Ποσο καιρο εχει να με πει καποια Μαγκνιτο ...?

wub.gif

























































banana.gif

Δεν μου σχολιασες Ελευθερια Ελευθεριου.Ακουσε το πρωτα ομως. wink.gif
Magnus92
QUOTE(HLR CENATION @ Jun 16 2013, 00:07 ) *
Δεν μου σχολιασες Ελευθερια Ελευθεριου.Ακουσε το πρωτα ομως. wink.gif


Με ποιο μερος του σωματος αδει ?

65.gif
HLR CENATION
QUOTE(Magnus92 @ Jun 16 2013, 00:23 ) *
Με ποιο μερος του σωματος αδει ?

65.gif

Η ερμηνεια ειναι με μια λεξη συγκλονιστικη.
Das Kapital
Αυτό δεν είναι το θέμα της κωμωδίας που παίζει τα απογεύματα σε γνωστό κανάλι;
HLR CENATION
QUOTE(Das Kapital @ Jun 16 2013, 00:30 ) *
Αυτό δεν είναι το θέμα της κωμωδίας που παίζει τα απογεύματα σε γνωστό κανάλι;


Αν δεν κανω λαθος δραματικο ειναι.Στον ΑΝΤ1.
SG3ptshooter
Oμολογώ πως έκανα λάθος, δεν είχα ποστάρει Diablo Swing Orchestra πέρυσι εδώ. Ε πάρτηνα τώρα:

Sry και στον PoS που κατεβάζουν απ' το tube το Ballad of the Weird Sisters.
Γενικώς δε σπρώχνω πολύ 2013:

QUOTE(frenchman7 @ Jun 14 2013, 19:42 ) *
Υποκληθείτε τώρα στην κομματάρα! 77.gif 77.gif 77.gif
do you LOVE me?

Χαχα, που το θυμήθηκες; Ωραίος. Τότε που ήταν της μόδας είχα μερικές μέρες ήχο κλήσης αυτό.
QUOTE(HLR CENATION @ Jun 15 2013, 21:16 ) *

πάμε μωρή ψυχή HLR!
HLR CENATION

Σ αρεσει SG ε? smiley.gif
επαθα λαστιχο


Ειμαι ο μονος που του αρεσει τοσο πολυ διαολε?
Magnus92
Τσεκαρετε λιγο ΑΥΤΟ ...


Οποιος ψηνεται ας μου πει με κανα π.μ. ...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.