Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Το topic της Μουσικής
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα αποδυτήρια > Τέχνες και θεάματα
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87
morrison
thrylos7
Respect

OnLy_PAS-AthEnS
Summer wine-Vive Valon & Natalia Avelon!
Απλα θεικο τραγουδι που το ειχα ξεχασει και το ξαναθημυθηκα σημερα που το ακουσα στο ραδιογωνο....οποτε το ακουω δεν ξερω αλλα με συνεπαιρνει σε εναν αλλο κοσμο φανταστικο οσο παραλογο και αν ακουγεται.....αλλα να μου πεις αυτη ειναι η μουσικη!!!
Omar Little
morrison
sihainas
Πρέπει να το 'χω ξαναβάλει αλλά θα το ξαναβαλω γιατί είναι κομματάρα!!!


Madrugada - Our Time Won't Live That Long
The Warlus


Έλα λίγοοοοοο

morrison
O Ντιλαιλας(Τομ Τζοουνς)φερνει λιγο στον Τεν Κατε ή ειναι ιδεα μου; tongue.gif

Tο εχουν πει αρκετες oμως η αυθεντικη εκτελεση του παρακατω κλασσικου πλεον κομματιου ειναι απο την Nancy Sinatra...
sihainas

Dan Auerbach - I Want Some More
The Warlus
Πολλά και πολύ ενδιαφέροντα απόλαυσαν όσοι παρευρέθηκαν στην 25ή τελετή του Rock 'n' Roll Hall Of Fame, καθώς μερικά από τα μεγαλύτερα ονόματα της μουσικής παρέλασαν από τη σκηνή, για να χαρίσουν αξέχαστες συνεργασίες στο κοινό.
Το show άνοιξε ο Jerry Lee Lewis με το πασίγνωστο "Great Balls Of Fire", για να συνεχιστεί με τη σύμπραξη Aretha Franklin και Lenny Kravitz στα "Think" και "Respect". Στη συνέχεια ο Jeff Beck έπαιξε το κομμάτι του Ray Charles, "Drown In My Own Tears". Έπειτα, ο Sting έπαιξε το "People Get Ready," και ο Buddy Guy με τον Beck το κομμάτι "Rock Me Baby". Ο Billy Gibbons των ZZ Top ακολούθησε με το "Foxy Lady" του Hedrix και ο Beck ξανανέβηκε στη σκηνή για να παίξει το "A Day in the Life" των Beatles.

Αφού ο Lou Reed έπαιξε τα "Sweet Jane" και "White Light/White Heat", η συνέχεια ανήκε στους Metallica – στο set των οποίων ακούστηκαν τα: "For Whom the Bell Tolls","One" και "Turn the Page". Στη συνέχεια ανέβηκε στη σκηνή ο Ozzy Osbourne για να παίξει με τους Metallica τα “Paranoid” και "Iron Man" και ο Ray Davies των Kinks για να αποδώσει με το συγκρότημα το "You Really Got Me".

Για τέλος, η βραδιά είχε ακόμα περισσότερες εκπλήξεις: οι U2 άνοιξαν το πρόγραμμά τους με το "Magnificent" και στη συνέχεια τραγούδησαν το "Because The Night" με τον Bruce Springsteen και την Patti Smith για πρώτη φορά! Η συνέχεια για τους U2 είχε "I Still Haven’t Found What I’m Looking For" ντουέτο και πάλι με το «αφεντικό», και "Mysterious Ways"/"Where Is The Love" με τους Black Eyed Peas.

Το show έκλεισε με τους U2 και τον Mick Jagger να τραγουδούν το "Gimme Shelter" με την Fergie των Black Eyed Peas αλλά και το "Stuck In A Moment You Can’t Get Out Of". Για encore οι U2 επέστρεψαν στη σκηνή για να πουν το "Beautiful Day".

Σίγουρα μια αξέχαστη βραδιά!

Πηγή:Rocking.gr


Όπως λέει και ο αρθρογράφος σίγουρα μία αξέχαστη βραδιά.Δεν βλέπεις και κάθε μέρα U2-Mick Jagger και Fergie να μοιράζονται την σκηνή...
Ο καθένας με τον πόνο του και οι U2 με τον Bono τους...
morrison
QUOTE(J-Kas34 @ Nov 4 2009, 20:13 ) *
Πολλά και πολύ ενδιαφέροντα απόλαυσαν όσοι παρευρέθηκαν στην 25ή τελετή του Rock 'n' Roll Hall Of Fame, καθώς μερικά από τα μεγαλύτερα ονόματα της μουσικής παρέλασαν από τη σκηνή, για να χαρίσουν αξέχαστες συνεργασίες στο κοινό.
Το show άνοιξε ο Jerry Lee Lewis με το πασίγνωστο "Great Balls Of Fire", για να συνεχιστεί με τη σύμπραξη Aretha Franklin και Lenny Kravitz στα "Think" και "Respect". Στη συνέχεια ο Jeff Beck έπαιξε το κομμάτι του Ray Charles, "Drown In My Own Tears". Έπειτα, ο Sting έπαιξε το "People Get Ready," και ο Buddy Guy με τον Beck το κομμάτι "Rock Me Baby". Ο Billy Gibbons των ZZ Top ακολούθησε με το "Foxy Lady" του Hedrix και ο Beck ξανανέβηκε στη σκηνή για να παίξει το "A Day in the Life" των Beatles.

Αφού ο Lou Reed έπαιξε τα "Sweet Jane" και "White Light/White Heat", η συνέχεια ανήκε στους Metallica – στο set των οποίων ακούστηκαν τα: "For Whom the Bell Tolls","One" και "Turn the Page". Στη συνέχεια ανέβηκε στη σκηνή ο Ozzy Osbourne για να παίξει με τους Metallica τα “Paranoid” και "Iron Man" και ο Ray Davies των Kinks για να αποδώσει με το συγκρότημα το "You Really Got Me".

Για τέλος, η βραδιά είχε ακόμα περισσότερες εκπλήξεις: οι U2 άνοιξαν το πρόγραμμά τους με το "Magnificent" και στη συνέχεια τραγούδησαν το "Because The Night" με τον Bruce Springsteen και την Patti Smith για πρώτη φορά! Η συνέχεια για τους U2 είχε "I Still Haven’t Found What I’m Looking For" ντουέτο και πάλι με το «αφεντικό», και "Mysterious Ways"/"Where Is The Love" με τους Black Eyed Peas.

Το show έκλεισε με τους U2 και τον Mick Jagger να τραγουδούν το "Gimme Shelter" με την Fergie των Black Eyed Peas αλλά και το "Stuck In A Moment You Can’t Get Out Of". Για encore οι U2 επέστρεψαν στη σκηνή για να πουν το "Beautiful Day".

Σίγουρα μια αξέχαστη βραδιά!

Πηγή:Rocking.gr


Όπως λέει και ο αρθρογράφος σίγουρα μία αξέχαστη βραδιά.Δεν βλέπεις και κάθε μέρα U2-Mick Jagger και Fergie να μοιράζονται την σκηνή...
Ο καθένας με τον πόνο του και οι U2 με τον Bono τους...

Και για του λογου το αληθες...


Plus απο την ιδια βραδια,ο Jason Newsted ανεβηκε και επαιξε ξανα με τους Metallica...
The Warlus
QUOTE(john morisson @ Nov 5 2009, 13:04 ) *
Plus απο την ιδια βραδια,ο Jason Newsted ανεβηκε και επαιξε ξανα με τους Metallica...



To συγκεκριμένο βίντεο φίλε δεν είναι από την ίδια βραδιά αλλά κάτι μήνες πριν όταν και μπήκαν οι Metallica στο πανηγύρι που ονομάζεται "Rock And Roll Hall Of Fame" στο οποίο μπαίνουν οι καλύτεροι...Βασικά οι καλύτεροι σύμφωνα με μία ομάδα ατόμων που δεν έχουν ιδέα(καμία όμως!) από μουσική ή η μουσική τους παιδεία ξεκινά από την ίδρυση του MTV...Wow στάσου να ρίξου μια γυρωβουλιά να 'ουμ...
Air Kef
Που έγινε αυτο;
The Warlus
QUOTE(Air Kef @ Nov 5 2009, 17:22 ) *
Που έγινε αυτο;


Το βίντεο όπου οι Metallica παίζουν μαζί με τον Newsted το Master Of Puppets έλαβε χώρα την ημέρα κατά την οποία γίνανε μέλη του Rock And Roll Hall Of Fame.
http://www.rockhall.com/induction2009/



Eν τω μεταξύ πληροφορήθηκα ότι ο Roger Waters είναι πολύ πιθανόν να κάνει tour το 2010 για τα 20 χρόνια του "The Wall"
Kαι μαντέψτε...Θα υπάρχει μάλλον ολόκληρο το σκηνικό το οποίο είχαν οι Floyd στην περιοδεία τους το '80-81!!!!Μιλάμε δηλαδή για τοίχους,ιστορίες και δεν συμμαζεύεται!!!Βέβαια το να έρθει στην Ελλάδα λίγο δύσκολο καθώς οι απαιτήσεις είναι πολύ υψηλές καθώς χρειάζεται για την διεξαγωγή την συναυλίας ένας τεράστιος κλειστός χώρος από ότι πήρε το αυτί μου...
Μακάρι να γίνει αυτή η περιοδεία και ΜΑΚΑΡΙ να έρθει από τα μέρη μας!
Ας προσευχηθούμε σε όλους τους θεούς που δημιούργησε ο άνθρωπος μπας και πιάσει καμιά προσευχή....
morrison
QUOTE(J-Kas34 @ Nov 5 2009, 14:47 ) *
To συγκεκριμένο βίντεο φίλε δεν είναι από την ίδια βραδιά αλλά κάτι μήνες πριν όταν και μπήκαν οι Metallica στο πανηγύρι που ονομάζεται "Rock And Roll Hall Of Fame" στο οποίο μπαίνουν οι καλύτεροι...

Oπα,εχεις δικιο...Με παρεσυρε ο τιτλος του βιντεο... blink.gif
morrison
To project του τραγουδιστη των Tool,James Maynard Keenan αξιζει σιγoυρα αναφορας....
A Perfect Circle...

Pierce
κολληματα red fm, μερος δευτερο









The Warlus
QUOTE(J-Kas34 @ Nov 5 2009, 19:33 ) *
Το βίντεο όπου οι Metallica παίζουν μαζί με τον Newsted το Master Of Puppets έλαβε χώρα την ημέρα κατά την οποία γίνανε μέλη του Rock And Roll Hall Of Fame.
http://www.rockhall.com/induction2009/



Eν τω μεταξύ πληροφορήθηκα ότι ο Roger Waters είναι πολύ πιθανόν να κάνει tour το 2010 για τα 20 χρόνια του "The Wall"


Τώρα το είδα...30 είναι φυσικά τα χρόνια που συμπληρώνονται από την περιοδεία του 1980-1981 των Pink Floyd...Sorry
sihainas
Γιατί μου το κανες αυτό ρε θρύλε;;; Από τότε που έβαλες το Brain Damage/Eclipse στο facebook...δεν έχω σταματήσει να ακούω το Dark side of the moon... το ακούω στο pc το ακούω σε δίσκο το ακούω στο αυτοκίνητο το ακούω και στο iPhone... τις τελευταίες 2 μέρες πρέπει να το έχω ακούσει καμια 15-20αριά φορές...και τώρα που γράφω αυτές τις γραμμές αυτό ακούω... πάνω που είχε φύγει το τεράστιο σχεδόν 6μηνο κόλλημα με τους floyd...ήρθες εσύ και με κόλλησες πάλι...


Pink Floyd - Time
thrylos7
laugh.gif laugh.gif

Ωραία είναι, μην παραπονιέσαι! biggrin.gif

Θα πήγαινα μετά σ' ένα ανάλογο πάρτυ-κάψιμο-βραδιά Pink Floyd... (βέβαια, μόνο αυτό δεν έγινε, αλλά τουλάχιστον υπήρξε αποτέλεσμα σ' εσένα tongue.gif ) κι έτσι πόσταρα μια πρόγευση.

To time από τα πολύ αγαπημένα μου.
morrison
Εκπληκτικο το νεο βιντεο των Metallica για το ''All Nightmare Long''...
pinkTimeout
..μικρο διάλειμμα στο γραφειο..
morrison
Παντα το ''Smash'' album θα μου θυμιζει τα μαθητικα μου χρονια...
1η Γυμνασιου,καπου εκει...Περασαν 15 χρονια απο τοτε και δεν ξερω τι με επιασε και τα θυμηθηκα...Τελος παντων... rolleyes.gif

morrison
Παντα θα τους βγαζω το καπελο... 77.gif
Queensryche.


The Warlus
QUOTE(john morisson @ Nov 11 2009, 12:26 ) *
Παντα θα τους βγαζω το καπελο... 77.gif
Queensryche.




Οπωπωπωπωπω τι έβαλες τώρα!!!!!!!
AΠΙΣΤΕΥΤΟ concept album,για να μην πω το καλύτερο,στο χώρο της metal γενικά...Είχε την ατυχία να κυκλοφορήσει την ίδια χρονιά με το Seventh Son Of A Seventh Son αλλά ο ίδιος ο Dickinson είχε δηλώσει πως είναι αντάξιο της τότε δουλείας των Maiden ίσως και "ανώτερο"...
panagiotisTheDream
thumbsup.gif thumbsup.gif thumbsup.gif



φοβερή ερμηνεία απ' τον Tate.... θεός.... 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif
και εννοείται, κομματάρα από ένα απίστευτο live.....
morrison
QUOTE(J-Kas34 @ Nov 11 2009, 12:31 ) *
Οπωπωπωπωπω τι έβαλες τώρα!!!!!!!
AΠΙΣΤΕΥΤΟ concept album,για να μην πω το καλύτερο,στο χώρο της metal γενικά...Είχε την ατυχία να κυκλοφορήσει την ίδια χρονιά με το Seventh Son Of A Seventh Son αλλά ο ίδιος ο Dickinson είχε δηλώσει πως είναι αντάξιο της τότε δουλείας των Maiden ίσως και "ανώτερο"...

Γνωμη μου,ειναι καλυτερο...
Μιλαμε για εργο ζωης για τους Ryche,πιο συγκροτημενο ως concept αλμπουμ και το live που βγηκε λιγα χρονια μετα απλα μαγευτικο...Το 7th son απ'την αλλη ειναι επισης εκπληκτικο,αρκετα progressive για Maiden...
Bασικα τι παμε να συγκρινουμε τωρα;Αλμπουμ σταθμοι για την ιστορια της σκληρης μουσικης γενικοτερα και τα δυο...
morrison
Πολυ αγαπημενο μου γκρουπ ειναι και οι Καλιφορνεζοι Kyuss... smile.gif



The Warlus
QUOTE(john morisson @ Nov 13 2009, 12:32 ) *
Πολυ αγαπημενο μου γκρουπ ειναι και οι Καλιφορνεζοι Kyuss... smile.gif



Για άλλη μια φορά συμφωνούμε!!!Με καλύπτεις απόλυτα!
Alexmei


Μουσική φτιαγμένη από ένα τρελό παιδί χρησιμοποιόντας μόνο ήχους των Windows XP και 98.
morrison
QUOTE(Alexmei @ Nov 14 2009, 19:30 ) *
Μουσική φτιαγμένη από ένα τρελό παιδί χρησιμοποιόντας μόνο ήχους των Windows XP και 98.

Παρα πολυ καλο...
QUOTE(J-Kas34 @ Nov 13 2009, 14:09 ) *
Για άλλη μια φορά συμφωνούμε!!!Με καλύπτεις απόλυτα!

Χαιρομαι...Λογικα θα συμφωνησεις και με το παρακατω...Θα μπορουσαμε να τους χαρακτηρισουμε και ως την φυσικη εξελιξη των Kyuss...Queens Of The Stone Age...


pinkTimeout
..να συνεχισω john morrison ... με την παραθεση ενος ακομα..απο τα αγαπημενα...

smile.gif
kotzito
&" type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" width="425" height="350" />
rchos
το rock n roll queen το χω ακουσει μιριαδες φορες.κολλημα οταν ειχα δει την ταινια.

ενα κομματι που με εχει συγκλονισει τωρα ειναι το 'Florence And The Machine - You've Got The Love'.αν και το κανονικο ειναι πολυ παλιοτερο και απο αλλους εκτελεσμενο το συγκροτημα αυτο το κυκλοφορησε τον γεναρη του 09 αλλαγμενο απο το οριτζιναλ σε βαθμο που να μου φαινεται τελειως αναβαθμισμενο κομματι.βεβαιια τον γεναρη δεν πολυακουστηκε νομιζω(ημουν μεσα οποτε δεν ορκιζομαι κιολας).παντως μεσα στον νοεμβρη επανακυκλοφορησαν το single.αυτο και το χω ακουσει 1-2 φορες στο ραδιοφωνο.




οταν λεω με εχει συγκλονισει το εννοω.δεν ειναι σαν αλλα που εχω κολλησει ωρες και μερες.ανατριχιαζω οποτε και καθε φορα που το ακουω.η κοπελα εχει φωναρα και συναισθημα.

απκατ?
EIMAI ARIANOS
αυτοί είναι οι bokomolech ένα αγγλόφωνο ελληνικό συγκρότημα το αγαπημένο μου εν ελλάδι.

Αν κάποιος είδε το post και έχει ένα κομμάτι τους το sin river θα μου κάνει μεγάλη χάρη να μου το στείλει ...



kai ...




αυτό είναι από closer το υπέρτατο universe...
morrison
Aγαπημενο και κλασσικο...Gimme Shelter.
pinkTimeout




και κατι απο ελληνικο γκρουπ..τους ακουσα πριν λιγα χρονια στο υπογειο του παλιου MAD..
μου αρεσαν πολυ..
a bullet for your head
QUOTE(pinkTimeout @ Nov 18 2009, 13:15 ) *

Μια ακομη πολυ καλη εκτελεση του αγαπημενου αυτου κομματιου...

-All the Love gone bad,turned my world to black..
Tattooed all i see
All that i am,All i'll be..

I know someday you'll have a beautiful life,i know you'll be a star..
In somebody else's sky,but why,why,why..
Can't it be mine...




pinkTimeout
..bullet...ακομα ενα....

Omar Little
Κυκλοφόρησε και το πρώτο τραγούδι από το νέο album των ISIS με βιντεοκλίπ ala Tool. Αξίζει παραπάνω σε HD.

morrison
Δεκαετια '80,classic hits... wav.gif



pinkTimeout
blink.gif
..john morisson...εισαι εσυ ο ιδιος...η σου εχουν παρει το pass? smiley.gif tongue.gif
morrison
QUOTE(pinkTimeout @ Nov 20 2009, 12:58 ) *
blink.gif
..john morisson...εισαι εσυ ο ιδιος...η σου εχουν παρει το pass? smiley.gif tongue.gif

Eιναι ο αλλος μου ευατος που ελεγε και η Αλεξια.... tongue.gif
Το βραδυ βγαζω την περουκα με τα μακρια μαλλια και φοραω εκεινη με την αφανα ψαχνοντας για ανοιχτη ντισκο... icon_drunk.gif
Κατα τ'αλλα μιλαμε για κομματια που τοσα χρονια που ακουγονται σου αποτυπωνονται στο μυαλο...Οποτε καποια στιγμη αρχιζεις να τα συνηθιζεις,η μελωδια τους σου φαινεται οικεια...Και ναι,μπορω να πω οτι μου αρεσουν...Οπως και πολλα αλλα εκεινης της εποχης... 19.gif
Τελος,η μουσικη ειναι τοσο ανεξαντλητη που θα ηταν ανοητο να μενεις προσκολημενος σε ενα ειδος της και να αγνοεις ολα τα υπολοιπα...
pinkTimeout
QUOTE(john morisson @ Nov 20 2009, 13:05 ) *
...Τελος,η μουσικη ειναι τοσο ανεξαντλητη που θα ηταν ανοητο να μενεις προσκολημενος σε ενα ειδος της και να αγνοεις ολα τα υπολοιπα...

...με βρισκεις απολυτως συμφωνη...
αλλο ενα ..πολυ καλο απο 80's
a bullet for your head
Δεν ξερω αν γραφτηκε στα 80' η' νωριτερα,ομως ειναι ενα τραγουδι που μου εχει μεινει και το εχω συνδεσει με καποιες στιγμες..στα μεσα των 80'..



QUOTE(john morisson @ Nov 20 2009, 13:05 ) *
Eιναι ο αλλος μου ευατος που ελεγε και η Αλεξια.... tongue.gif
Το βραδυ βγαζω την περουκα με τα μακρια μαλλια και φοραω εκεινη με την αφανα ψαχνοντας για ανοιχτη ντισκο... icon_drunk.gif

Johnny...... ohmy.gif
Με κανεις και ανησυχω πλεον για σενα....ενα-ενα μας τα βγαζεις... biggrin.gif
pinkTimeout
QUOTE(a bullet for your head @ Nov 20 2009, 14:01 ) *
Δεν ξερω αν γραφτηκε στα 80' η' νωριτερα,ομως ειναι ενα τραγουδι που μου εχει μεινει και το εχω συνδεσει με καποιες στιγμες..στα μεσα των 80'..

..ειναι του 1984 !!!!

κερδιζεις ...ακομη ενα της ιδιας χρονιας.. smile.gif
morrison
Κρεσεντο απο 80s σημερα...Γουσταρω... jedi.gif .Δυο ακομα...



QUOTE(a bullet for your head @ Nov 20 2009, 14:01 ) *
Johnny...... ohmy.gif
Με κανεις και ανησυχω πλεον για σενα....ενα-ενα μας τα βγαζεις... biggrin.gif

Αφου λεω να αλλαξω το Τζον Μορισον σε Τζον Τραβολτα... afro.gif
Παντως οι μυημενοι ξερουν οτι το Μορισον δεν βγηκε απ'τον Δημητρακη... tongue.gif
pinkTimeout
...μιας και το αρχισαμε...



...και επειδη ...ποτε δε φτανει ..ενα....

tongue.gif
The Warlus


Παίζουν και σήμερα,νομίζω Αθήνα...





AOR και έτσιιιιιιιιι




Κλασικότατο να 'ουμ



Kαι οι αγαπημένοι μου Yes στα "πολύχρωμα" 80s εδώ...
a bullet for your head
QUOTE(john morisson @ Nov 20 2009, 22:04 ) *
Αφου λεω να αλλαξω το Τζον Μορισον σε Τζον Τραβολτα... afro.gif

Παλι καλα.....
Αφου δεν ειπες........Τζον Τικης..... 56.gif 56.gif 56.gif


blech.gif


This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.