Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Το topic της Μουσικής
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα αποδυτήρια > Τέχνες και θεάματα
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87
Tobias Funke



Κάνει και δεύτερα φωνητικά για τη Φωνή (που ο μύθος λέει ότι τον έκαναν να δακρύσει στις ηχογραφήσεις):

greeneyes13


δεν θυμάμαι αν το χω ξαναβάλει αλλά μου φτιάχνει το κέφι biggrin.gif
Zephyr


Από τα καλύτερα συγκροτήματα που άκουσα εδώ και πολύ καιρό.
duncan21
QUOTE(duncan21 @ Oct 13 2011, 10:09 ) *


Καλημέρα... rolleyes.gif

Καλά θυμόμουν λοιπόν ότι το είχα ποστάρει πέρυσι τέτοιο καιρό.Repeat.Για κάποιο λόγο που δε θυμάμαι επίσης,θυμάμαι τα μέσα του Οκτώβρη του 2011.Kαι πάλι καλημέρα... rolleyes.gif
Zoys
Ε-Ε-ΕΡΧΕΤΑΙ!

http://www.cosmo.gr/Entertainment/Mousiki/...at.1979683.html

Ελπίζω να είναι αντάξια με τις προηγούμενες δουλειές τους. Και φυσικά η νέα παγκόσμια περιοδεία να μην σταματήσει άδοξα στην Ελλάδα αυτή τη φορά όπως προ τριετίας...
aegeansheed
"Λεωνίδα"

SG3ptshooter

icon_headbang.gif 77.gif
berry
σημερα στο 6 dogs...

berry
http://www.wildthing.gr/timemachine.php?ar...ck%2C+interview

respect apla .... " και μιλάει για την αθανασία, ενώ αναφέρεται και σε αυτούς που θα καταστραφούν από την επερχόμενη Μονάδα... Α, ξέχασα να σου πω ότι αυτό είναι μια θρησκεία κι εγώ είμαι ο αρχηγός της! Μη φοβάσαι παιδί μου, Μιχάλη. Δε θα πονέσει. Θα σε κάνω Θεό. Δεν νομίζω να σου τύχει μεγαλύτερο ρουσφέτι από αυτό. Θέλεις να έχεις ένα δικό σου πλανήτη να διοικείς; Έλα, τώρα που γυρίζει! Τα πάντα είναι πιθανά. Τώρα έχεις μυηθεί στο πραγματικό ‘in crowd’, φίλε!"


berry
Ave nosferatus
Viva dragonis

Tobias Funke


Ξέρουμε τι παίζει με Best τώρα που πτώχευσε ο Λυμπέρης?
aegeansheed
O Βράτσος το πρωί ακουγόταν σχεδόν σίγουρο ότι θα συνεχίσει να κάνει ότι και τα κουνούπια του στο studio στο Κορωπί! wink.gif

Σχετικά με το άλλο, σε διαδικασία Πτώχευσης υπάγονται Εταιρείες, όχι όμιλοι ή επιχειρηματίες. ΑΕ και ΕΠΕ δηλαδή.

Απ' όσο ξέρω ο Λυμπέρης γενικά είχε ένα περιοδικό ως μία εταιρεία στον όμιλό του. Οπότε προφανώς ήξερε ποιες θα φουντάρει και ποιες πάνε καλά. Τα περιοδικά ναι, δεν έβγαιναν, τα ραδιόφωνα συνήθως πάνε κάπως κουτσά-στραβά, αν έχουν διαφήμιση. O Best φαντάζομαι είχε διαφήμιση και απ' ότι βλέπω, ως Εταιρεία στις 31/12/2011, είχε και πάγια και άλλες επενδύσεις, εκ των οποίων μάλιστα πούλησε 800 χιλ. Δυστυχώς ενοποιεί και τον VFM στις Συνοπτικές Καταστάσεις, οπότε δε φαίνεται πολύ ξεκάθαρα τί είναι του BEST και τι του VFM από νούμερα.

Τα Ίδια Κεφάλαια έχουν μειωθεί σε μικρότερο από το 1/2 του Μετοχικού Κεφαλαίου και αυτό γενικά είναι ας πούμε καμπανάκι για τον επιχειρηματία ότι ζημιές έχουν αρχίσει να σωρεύονται και θα πρέπει να γίνει "συμμάζεμα" γενικώς, αν θέλει να του γυρίσει κάποια στιγμή, εφόσον έχει έσοδα τουλάχιστον. Εφόσον πληρώνει κανονικά κρατήσεις σε Ταμεία και Φόρους δεν υπάρχει κανείς από τις αρμόδιες αρχές να του ζητήσει να παύσει η λειτουργία της Εταιείας θεωρητικά (γενικά δε γίνεται στην πράξη). Ο μόνος τρόπος να παύσει η Εταιρεία και να εκκαθαριστεί, είναι το ΔΣ της να δηλώσει αδυναμία πληρωμών αυτή τη στιγμή, που στην ουσία είναι το πρώτο στάδιο της επίσημης δικαστικής διαδικασίας Πτώχευσης. Αν ακούσεις κάτι τέτοιο, όμως μην ανυσηχείς, γιατί η διαδικασία εκκαθάρισης (αν συμβεί) δε σημαίνει τη διακοπή λειτουργίας της και παίρνει χρόνια (της δίνουν και καλά περιθώρια να γίνει βιώσιμη, άσχετα που στην ουσία φυτοζωεί).

Επίσης η συχνότητα που έχει στην κατοχή του ο Σταθμός-Εταιρεία είναι το σημαντικότερο πάγιό του, η αξία του οποίου δε φαίνεται στις Οικονομικές Καταστάσεις, αλλά όταν αποτιμηθεί μπορεί πολλές φορές πάνω από την τρέχουσα αξία των άλλων στοιχείων ενεργητικού και παθητικού.

Συμπέρασμα και γνώμη: δε νομίζω να σταματήσεις να ακούς τις μουσικάρες του Best όπως τις ξέρουμε, ακόμα και αν δεν υπάρχει πλέον η φίρμα "Best", η συχνότητα όμως εκπέμπει και δεν έχει κανείς συμφέρον να κλείσει.
Pierce
Κώστας Γιαννακιδης

Οι ηχολήπτες του Best κατέρχονται, δικαίως, από Δευτέρα σε πενθήμερη απεργία διεκδικώντας τα δεδουλευμένα που μας οφείλει η ιδιοκτησία-τέσσερις μισθοί. Και με δεδομένη την εξέλιξη του ομίλου Λυμπέρη, που ελέγχει εταιρικά τον Best, είναι αμφίβολο με ποιο καθεστώς θα συνεχίσει να λειτουργεί ο σταθμός. Θυμίζω ότι οι σταθμοί δεν κλείνουν γιατί τότε ο επιχειρηματίας θα πρέπει να επιστρέψει την άδεια στο κράτος.

Ωστόσο η εταιρία στην οποία ανήκει ο Best (και ο VFM) είναι επιβαρυμένη με χρέη που καθιστούν δυσχερή τη θέση της. Μένει να μας πει ο επιχειρηματίας τι σκοπεύει να κάνει-αν ξέρει και έχει αποφασίσει και ο ίδιος. Στο αεροδρόμιο της Νέας Υόρκης, όπου βρίσκομαι τώρα, μας είπαν ότι η πτήση θα έχει καθυστέρηση. Συνεπώς δεν ξέρω αν θα προλάβω να είμαι αύριο, έστω για λίγο στο μικρόφωνο. Ελπίζω ο Best να σωθεί με τη σημερινή του μορφή, να μην καταλήξει μία συχνότητα με απρόσωπη μουσική. Και δεν το λέω μόνο επειδή εργάζομαι εκεί. Ο Best κατά τη γνώμη μου είναι πολιτιστικό αγαθό, είναι τάση και μέσο έκφρασης για ένα κομμάτι της κοινωνίας που βλέπει και ακούει αλλιώς. Και έτσι σκέφτομαι ότι αν πεθάνει ο Best, αυτό το κομμάτι της κοινωνίας ίσως γεννήσει κάτι άλλο.
lakersdynasty
berry
aegeansheed
QUOTE(berry @ Nov 13 2012, 20:20 ) *


Thanx for sharing. Τα αγαπάω τέτοια άτομα
SG3ptshooter

Viene del desierto και πέφτω πάνω. Καληνύχτα.
Tobias Funke




Και 3 mash-ups να υπάρχουν:





SG3ptshooter



δικαιολογίες είναι αυτά με την άφωνη, για να ποσταριστεί αυτό που πρέπει:

στην αρχή παρά τις πάμπολλες ερμηνείες που υπάρχουν εγώ επιμένω, μιας και είμαστε σε μπασκετικό forum, ότι είναι επίκληση στους Ιθαγενείς Προγόνους να δούμε την "Indiana higher", από τις εποχές του Reggie που γράφτηκε το κομμάτι δυστυχώς για το Νούντιο και το Λάστιχο δεν έχει εισακουστεί το request να το σηκώσουν οι Pacers.
aegeansheed
QUOTE(SG3ptshooter @ Dec 6 2012, 15:03 ) *
"Indiana higher"


24.gif 24.gif 24.gif 24.gif 24.gif 24.gif

Η μόνη προσευχή των απανταχού (ακούγεται και ινδιάνικο ρέης) νούντιων θα έπρεπε να είχε γίνει πριν το draft του 1992, μπας και γυρίσει ανάποδα το τραπέζι με τις πιθανότητες και οι Blazers...and u know how it goes therefrom...
Tobias Funke
Όλο αργώ να ανακαλύψω τα καλά άλμπουμ. Μαυρίλα αλλα ωραίο



Επίσης ψάχνω εδώ και κάνα χρόνο και το τραγούδι από αυτό το βίντεο του James White:

Magnus92
Ω ρε φιλε, ποσους μηνες εχω να ποσταρω στο αγαπημενο μου τοπικ ;
Κριμα...

{ ελπιζω να μην το εχω ξαναβαλει το παρακατω , απλα κολλαει τοσο πολυ το συγκεκριμενο τοπικ με τα απειρα βιντεο ανα ποστ ( ΝΑΙ ΡΕ, ΜΠΗΧΤΗ ΕΙΝΑΙ ) που θελω κανα μισαωρο για να ψαξω }

SG3ptshooter
Strike 2 αν περάσει έτσι:

και στο κλίμα του μήνα:

QUOTE(Magnus92 @ Dec 13 2012, 17:43 ) *
ελπιζω να μην το εχω ξαναβαλει το παρακατω , απλα κολλαει τοσο πολυ το συγκεκριμενο τοπικ με τα απειρα βιντεο ανα ποστ NΑΙ ΡΕ, ΜΠΗΧΤΗ ΕΙΝΑΙ

εμένα μόνο από pc δεκαετίας μου έχει κολλήσει ποτέ το forum, στη σελίδα του εδώ topic με 2x15αρια posts του Nuntius. Από κατσαρόλες μπαίνετε όλοι; Τις προάλλες μου την ήπιε από τέτοια γκρίνια και η κινούμενη Gerald - WTF φάτσα που ήθελα να κοσμεί την υπογραφή μου. sad-smiley-009.gif Η θέση μου είναι πως μέχρι πέντε video είναι δεσμός και όποια forumήτρια δεν έχει πρόβλημα με Anaal Nathrakh να αφήσει τον αριθμό της στο control. To ποιος έχει δίκιο θα φανεί στο χειροκρότημα:

Rose, 56.gif , μέχρι να βγει το 12 δε θα υπάρχει post μου χωρίς το πουλέν μέσα. bball.gif
Pierce


Αυτά.
Περαστικά μας.
morfi
Μιχάλης Χατζηγιάννης και Μηδενιστής. Τα σπάει το κομμάτι...

Magnus92
QUOTE(SG3ptshooter @ Dec 13 2012, 20:02 ) *
εμένα μόνο από pc δεκαετίας μου έχει κολλήσει ποτέ το forum, στη σελίδα του εδώ topic με 2x15αρια posts του Nuntius. Από κατσαρόλες μπαίνετε όλοι; Τις προάλλες μου την ήπιε από τέτοια γκρίνια και η κινούμενη Gerald - WTF φάτσα που ήθελα να κοσμεί την υπογραφή μου. sad-smiley-009.gif Η θέση μου είναι πως μέχρι πέντε video είναι δεσμός και όποια forumήτρια δεν έχει πρόβλημα με Anaal Nathrakh να αφήσει τον αριθμό της στο control. To ποιος έχει δίκιο θα φανεί στο χειροκρότημα:


Πασαρε μου την χυτρα σου ....


QUOTE(morfi @ Dec 17 2012, 12:26 ) *


Troll ...
................................................................................
.................................................................
Το δικο μου :

Magnus92
Οι FUTURE SOUND OF LONDON γαμανε...


so simple..
SG3ptshooter

γιατί είναι μέρες νηστείας και θρησκευτικής κατάνυξης. Και γιατί αρνείται ο άλλος να το ανοίξει όταν του το στέλνω και βλέπει
Αϊ-Γιάννη μπροστά.
Έχω άριστες σχέσεις με τα τσέλα τελικά. Για το οποίο μόνιμο ιδιωτικό μου avatar έλαβα μια απίστευτη παρομοίωση πριν κάτι μέρες με ψυχεδέλεια και sex την οποία δε συγκράτησα, καλείται να μου την επαναλάβει ο δημιουργός της.
Tobias Funke
Ούτε Massive Attack, ούτε Portishead. Μην τα ξαναλέμε, ο μεγαλύτερος καλλιτέχνης που έβγαλε το Μπρίστολ είναι αυτός:

rchos
Εντάξει άξιο τέκνο των Massive attack είναι και ο tricky.

Την ανατριχίλα πάντως που δημιουργούν οι Portishead δεν μου την δημιουργούν οι υπόλοιποι.




Μετά το Manchester που έβγαλε τους Joy Division και άρα δεν ξεπερνιέται το Bristol έχει το νούμερο δύο στην καρδιά μου σε ότι έχει να κάνει με μουσική από το νησί.
aegeansheed
Όσο υπάρχει ακόμα, πριν υπάρξει όπως πρέπει

SG3ptshooter
QUOTE(SG3ptshooter @ Dec 21 2012, 17:34 ) *
Έχω άριστες σχέσεις με τα τσέλα τελικά.

ΦΛΩ - ΡΟΣ, ΠΕΣΕ ΣΕ ΚΑΝΑ ΠΗΓΑΔΙ ΡΕ

μες τη λάσπη 19.gif

QUOTE(aegeansheed @ Dec 25 2012, 00:00 ) *

κακές παρέες είμαι tongue.gif


και
Daddy's Girlfriend partI, η μουσική που παίζει στο κεφάλι του CK όταν "θαυμάζει" τις δασκάλες από τάξη σε τάξη.
Magnus92
It's time !!!!

Τελευταια μερα του χρονου σημερα, και φυσικα πρεπει να αφιερωθω στο τοπικ που μπορω να ειμαι πιο αποδοτικος απο οπουδηποτε αλλου...

Θα κανω και φετος μια ανασκοπηση με τα τραγουδια που "μου την βαρεσαν" πιο πολυ απ ολα φετος, τοποθετοντας τα σε τυχαια σειρα ...

Παμε λοιπόν:

excl.gifThe Lovin' Spoonful - Summer in the City
excl.gifIced Earth - Melancholy
excl.gifHelloween - A tale that wasn't right
excl.gifTiocfaidh Ar La ( Το σημα της εκπομπής μου smile.gif )
excl.gifMagic DeSpell - Διακοπες στο Sarajevo
excl.gifDeep Purple - Perfect Strangers
excl.gifΣπυριδούλα- Νάυλον Ντέφια και ψόφια κέφια
excl.gifJethro Tull - Too old to rock n' roll too young to die
excl.gifOne Drop Forward - Life is Real ( Να τι βγάζει η πατρίδα Σαμοθράκη )
excl.gifGuns n Roses - Estranged
excl.gifΠανος Τζαβέλλας - Εντιμε ανθρωπε κυρ Παντελη
excl.gifKlaus Nomi - Total Eclipse
excl.gifJon Lord - Bouree
excl.gifΧατζηφραγκέτα - Για λογους ταξικούς
excl.gifKing Crimson - Epitaph


Αυταααα..... smile.gif

Καλη χρονια σε ολους , να ειστε ολοι καλα !!!
SG3ptshooter
QUOTE(Magnus92 @ Dec 31 2012, 16:22 ) *
Θα κανω και φετος μια ανασκοπηση με τα τραγουδια που "μου την βαρεσαν" πιο πολυ απ ολα φετος

Η δικιά μου είναι έτοιμη, για ό,τι κυκολοφόρησε το 2012 μόνο βέβαια. Αλλά στα πλαίσια του basketforum καλό είναι να μείνει στο συρτάρι νιώθω. tongue.gif
Ένα σιγούλι για το καλό:

QUOTE(Magnus92 @ Dec 31 2012, 16:22 ) *
Καλη χρονια σε ολους , να ειστε ολοι καλα !!!



duncan21


To πρώτο ποστ της χρονιάς σ' αυτό τόπικ.Αρρωσταίνω,ανεβάζω πυρετό.Στροβιλίζονται τα πάντα μες το κεφάλι μου.
SG3ptshooter
QUOTE(duncan21 @ Jan 8 2013, 14:51 ) *

το οποίο δυστυχώς παρότι είναι η νιοστή φορά που ακούγεται Ennio σε ταινία του Tarantino, πάλι δεν είναι κομμάτι ειδικά γραμμένο για την ταινία του Q:


Τώρα για το ποιο είναι το καλύτερο soundrtack του Morricone, ποτέ δε μπορεί να ξεχωρίσει μόνιμα ένα, ανάλογα με τη στιγμή προτιμάς και κάποιο άλλο. Έχω έμμεσα "ψηφίσει", βάζοντας στο topic το Harmonica/Death Rattle. Σε όλες του Leone είναι απίστευτα προφανώς, οπότε θα βάλω κι ένα από ταινία του δημιουργού του original Django:

(στο οποίο, παρέκβαση, ο με ύφος "δεν πα να ψοφάει το άλογο, αντέχω και θα ρημάξω σπιτάκια" μουγκός gunslinger είναι ο Trintignant, ο ηλικιωμένος στο φετινό Amour του Haneke)

Και το παλιομοδίτικο κύριο κομμάτι της original Django-ταινίας, που είναι Bacalov:

Του οποίου τραγούδια θυμάμαι στο Kill Bill.

Ωραία τα western ρε παιδί μου, νιώθω πάλι τα συμπτώματα της πάθησης που αποκαλώ Λιβανκλιφίλα.
SG3ptshooter
Απαραίτητη προσθήκη:
QUOTE(SG3ptshooter @ Jan 8 2013, 15:26 ) *
(αυτό) πάλι δεν είναι κομμάτι ειδικά γραμμένο για την ταινία του Q

αυτό όμως είναι:
HLR CENATION
https://www.youtube.com/watch?v=R1DJ-2x-RbI

Ειναι το νεο χιτ της Ελενης Φουρειρα <<πιο ερωτας πεθαινεις>>.Πολυ μου αρεσει σαν κομματι και πολυ δυνατο video clip.Γυναικαρα τι να λεμε τωρα... wub.gif
aegeansheed






Χα, πλεεεεέη αρμόνικα, πλέη...
SG3ptshooter
Λίτζιονς στουντ αγκένστ ας, δέι τράιντ του μέικ ας πέι

και
τα τα ταραραταραταραρα
Magnus92
QUOTE(HLR CENATION @ Jan 11 2013, 23:35 ) *
https://www.youtube.com/watch?v=R1DJ-2x-RbI

Ειναι το νεο χιτ της Ελενης Φουρειρα <<πιο ερωτας πεθαινεις>>.Πολυ μου αρεσει σαν κομματι και πολυ δυνατο video clip.Γυναικαρα τι να λεμε τωρα... wub.gif



Ρε συ Χρηστο, μετα απο τοσες εκπομπες, δεν διδαχτηκες τιποτα ; tongue.gif
Και οχι, η Φουρειρα ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΩΡΑΙΑ γ@μω την τρέλα μου... Ας φύγει επιτέλους αυτή η μπαρούφα....


@SG το ριφ του πρωτου μου κανει κατι σε Holy Diver , ή ειναι ιδέα μου ;

_____________________________________________________________________________

Αυτό το έπος εγώ , για σήμερα :

SG3ptshooter
QUOTE(Magnus92 @ Jan 16 2013, 15:45 ) *
Και οχι, η Φουρειρα ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΩΡΑΙΑ

τρου ντατ
QUOTE(Magnus92 @ Jan 16 2013, 15:45 ) *
το ριφ του πρωτου μου κανει κατι σε Holy Diver , ή ειναι ιδέα μου ;

δε θα έλεγα ότι δε θυμίζει. Ξεκινάει με ένα παρόμοιο παιχνίδι timing και μετά έχει ένα λίγο πιο γρήγορο δεύτερο σκέλος. Δεν είναι "κλοπή" βέβαια. Straightforward και in your face θέλει να είναι. Και το επιτυγχάνει. O JB δεν είναι frontman της σειράς για να χρειαστεί δανεικά, όπως σου είχα πει πριν χρόνια (κι ακόμη το θυμάμαι!) για μια αναλογία Satriani με ZZ top.
Και το περσινό τους άντεξε την πίεση του χρόνου στην playlist μου:
επαθα λαστιχο
Σουηδικο Power,θυμιζει αρκετα Gamma Ray και γουσταρω



Ρωσικο folk-viking κομματαρα!



και δωρο αυτο!

morrison
SG3ptshooter
Τι τραβηγμένοι παρόληδες είναι που περιόρισαν το live των Clutch που ανοίγω στο tube μια φορά το μήνα.. angry_red.gif
Ανέσυρα το πρόσφατο single μετά από κάποιες μέρες αποχή και μπήκα στο κατάλληλο mood:

Nuntius
QUOTE (morrison @ Jan 22 2013, 12:44 ) *


Χεχεχε. Τα παιδιά της D-League ξέρουν κάτι γι' αυτό το κομμάτι wink.gif
Nuntius
Εν τω μεταξύ, είχα σχεδόν ξεχάσει την ύπαρξη αυτού του topic. Shame on me.

Ωραίοι οι Fangorn, έπαθα λάστιχο. Θυμίζουν αρκετά Children of Bodom.

Λοιπόν, για σήμερα έχει δύο τελείως άσχετα μεταξύ τους τραγούδια.

Skagos - Anarchic:



Αναμένουμε το part 3 του κομματιού για να ολοκληρωθεί και το cd.

Γενικά, έχω φάει σκάλωμα με το Cascadian Black Metal αυτό τον καιρό. Εξαιρετικό sub genre για όποιους ασχολείστε wink.gif

Outsider - Loner:



Κορεάτικο rap για όποιον ενδιαφέρεται. Ο εν λόγω τυπάς παίζει να είναι ο πιο γρήγορος rapper παγκοσμίως.
Xaroumenos loukoumas
@SG3ptshooter: πορώνομαι που βλέπω και άλλους με Grand Magus, αλλά, τέκνον μου, βάλε και το ακόλουθο



Για Clutch δεν το συζητάω, πολυ μπροστά!

SG3ptshooter
QUOTE(Nuntius @ Jan 25 2013, 17:01 ) *
Γενικά, έχω φάει σκάλωμα με το Cascadian Black Metal αυτό τον καιρό. Εξαιρετικό sub genre για όποιους ασχολείστε wink.gif

Κορεάτικο rap για όποιον ενδιαφέρεται

Δε μ' αρέσουν οι όροι των subgenres συνήθως, ειδικά όταν έχουν γεωγραφικό περιορισμό και ψάχνω να βρω ποιος είναι από κάπου αλλά δεν παίζει ακριβώς το ιδίωμα, παράλληλα ποιος δεν είναι από κάπου αλλά παίζει όπως οι x,y. Και γενικά μου τη σπάνε 9/10 που παίζουν αποκλειστικά πατώντας σε κάτι άλλο, όπως πολλές φορές συμβαίνει όταν είναι hip ένα στυλ. Agalloch, που τους είδα στη D-League και κατάλαβα ποια είναι η ομάδα σου tongue.gif , και Ash Borer έχω βάλει 100% στο topic πάντως. Πιστός στη μεπρδεγουέι γεωγραφία, πάω Kentucky:

τρελιάρικο το americana intro, που είναι σαν cover κομματιού με τέτοια δομή.

και βέβαια η ανατροπή ξεκινάει με αυλό.. cool.gif

Rap/HipHop/Nikolas12 κλπ δεν ακούω εύκολα. Δε φταίω εγώ, δίνουν πανελλήνιες. Μέσα στο 2012 η database μας ενημερώνει ότι κατέβασα 2 albums. Αυτό του Comptonιώτη (τρίζουν τα δάχτυλα του Anaz) Kendrick Lamar, και κάτι παλικάρια με το όνομα Dark Time Sunshine.
QUOTE(Xaroumenos loukoumas @ Jan 26 2013, 12:50 ) *
πορώνομαι που βλέπω και άλλους με Grand Magus, αλλά, τέκνον μου, βάλε και το ακόλουθο

Για Clutch δεν το συζητάω, πολυ μπροστά!

Ε νταξ, δε γίνεται να βάλω τα άπαντα των Vikings και να κολλάει το topic. Nα βάλω ένα early σήμερα:


Clutch έχω βάλει περί τα 325427 τραγούδια στο topic. Δεν ξέρω αν έχεις υπ' όψιν σου το side project "The Bakerton group", που είναι instrumental αλλά δεν κινείται πολύ μακριά, είναι λίγο πιο bluesrocky αλλά ο ήχος είναι χαρακτηριστικός. Δείγμα. Για όποτε παραθυμάσαι απέξω τα λόγια σε οτιδήποτε άλλο έχουν κάνει.
Xaroumenos loukoumas
Δεν ήξερα το side project, πολύ ενδιαφέρον φαίνεται όμως!
Θα το ψάξω! Θενξ smile.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.