Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Το topic της Μουσικής
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα αποδυτήρια > Τέχνες και θεάματα
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87
sihainas
Τρελό κόλλημα οι Raining Pleasure... αν και θα προτιμούσα να είχαν και Ελληνικό στίχο...αλλά δεν μπορούμε να τα έχουμε κι όλα... και πάλι τέλειοι είναι... είναι και Πατρινοί tongue.gif


Raining Pleasure - Fake
Pierce
cure-friday i'm in love wub.gif κομματαρα...
Pierce
εχω μεινει ολιγον τι m@l@k@s με το παρακατω mix. περαν οτι ειναι πολυ καλο το παντρεμα, το βιντεο περναει και αυτο το μηνυμα του smile.gif

RHCP Vs Grandmaster Flash - the message is californication

sihainas
Μόλις χθες ανακάλυψα τους Eeels και έχω κολλήσει... ορίστε ένα φοβερό τραγούδι τους...


Eels - Last Stop This Town

ohmy.gif smile.gif


Πάμε και σε κάτι πιο γνωστό τώρα...


The Cardigans - My Favourite Game
McRae
Ευγε Σιχαινα για τα Χελια..Υπεροχο κομματι,ευρηματικοτατο βιντεο
Pierce
πανε 16 χρονια απο τοτε(σαν σημερα) ,που μια απο τις μεγαλυτερες φωνες(αν οχι η μεγαλυτερη) ανεξαρτητου ειδους μουσικης αφηνε τον ματαιο τουτο κοσμο....αλλα οπως λεει και ενα απο τα καλυτερα τραγουδια τους the show must go on...

thrylos7
Απίστευτη φωνή, μεγάλος τραγουδιστής, υπέροχο τραγούδι! Respect στη χιλιοστή...
sihainas
77.gif 77.gif


Queen - Now I'm Here (Live At Wembley)
kemp



καλα ειναι δυνατων αυτο το τραγουδι να εχει μολις 10000 θεασεις στο utube????? ugly8.gif
apkat
παραξενο οντως αφου το τραγουδι ειναι παρα πολυ γνωστο.Αλλα η Faithfull ποτε δεν εγινε πρωτο ονομα.Πιο πολυ ως γκομενα του Τζαγκερ ηταν γνωστη παρα για την μουσικη της.Εκπληκτικα τραγουδια το Broken English το sister morphine και το guilt..
Guilt

Sister Morphine

Broken English
Keyser_Soze
Το παρακάτω τραγούδι είναι αναμφίβολα μια από τις καλύτερες διασκευές που έχω ακούσει ποτέ μου. Πρόκειται για τον ύμνο, Imagine του John Lennon, που το διασκευάζουν οι τρομεροί A Perfect Circle.
Οι A Perfect Circle, για όσους δεν ξέρουν, είναι γκρουπ που έχουν δημιουργήσει ο "θεός" τραγουδιστής των Tool, Maynard James Keenan και ο πρώην guitar tech των Tool που μου διαφεύγει το όνομά του.
Τέλος, το βίντεο είναι τουλάχιστον συγκλονιστικό.
sihainas

Lifehouse - First Time
smile.gif biggrin.gif
Pierce
the zephyr song σε live εκτελεση , και τι δεν θα εδινα να ειμαι εκει, και γενικα σε μια συναυλια τους.....



τα τελευταια 2 χρονια το εχω ακουσει απειρες φορες αλλα καθε φορα νιωθω σαν να ειναι η πρωτη

audioslave -be yourself
dizzy_fingers
Σιγά σιγά αφομοιώνεις τα ακούσματά μου tongue.gif.

Πάρτε κι ένα κομμάτι που έχω κολλήσει τελευταία.
Rolling Stones - Gimme Shelter


Μόνο και μόνο για την εισαγωγή του αξίζει να μπει και στο τόπικ του Καζ' με τις ονειρικές μουσικές.
Για όσους τους θυμίζει κάτι, σας υπενθυμίζω την στυλάτη σκηνή στην αρχή του "Πληροφοριοδότη" με το μονόλογο του Νικόλσον.

O μπαγάσας ο Σκορτσέζε ταίριαξε απίστευτα τη μουσική με τo μονόλογο του επιβλητικού ηθοποιού και έβγαλε μία σκηνή που θα μπορούσε να παίξει άνετα σε διαφήμιση ποτού biggrin.gif.
McRae
Χριστουγεννα ερχονται και οι μεγαλυτεροι αστερες της μουσικης συγκεντρωθηκαν και διασκευασαν ενα τραγουδι των Pulp για ιερο σκοπο...David Bowie,Bono,Brian May,Mick Jager,Kylie και πολλοι αλλοι συμμετειχαν..το αποτελεσμα οπως βλεπετε ειναι εξαιρετικο 41.gif

Keyser_Soze
Επικό τραγούδι.
Δυστυχώς το ακούω μόνο από εδώ γιατί δεν το βρίσκω πουθενά σε mp3. Όποιος το έχει ας μου στείλει ένα pm.

dizzy_fingers
QUOTE(McRae @ Dec 1 2007, 21:14 ) *
Χριστουγεννα ερχονται και οι μεγαλυτεροι αστερες της μουσικης συγκεντρωθηκαν και διασκευασαν ενα τραγουδι των Pulp για ιερο σκοπο...David Bowie,Bono,Brian May,Mick Jager,Kylie και πολλοι αλλοι συμμετειχαν..το αποτελεσμα οπως βλεπετε ειναι εξαιρετικο 41.gif
......

Ωχ, η Σερ! 71.gif

Πρώτη φορά βλέπω τόσα κ***δάχτυλα σε χριστουγεννιάτικο τραγούδι tongue.gif.
Όσα τουλάχιστον με άφησαν τα μαλλιά του Jay Kay, να δώ laugh.gif.

Ωραίο τραγούδι, πάντως, να μην επικεντρώνομαι στα χαζά smile.gif, πάντα μου άρεσαν αυτά τα contribution που άκουγες το τραγούδι και προσπαθούσες να καταλάβεις ποιός είναι ποιός.


EDIT: Και μην τολμήσει κανείς και προσπεράσει το βίντεο στην αρχή της σελίδας, με τη διασκευή του imagine. Συγκλονιστικό.
McRae
QUOTE(dizzy_fingers @ Dec 4 2007, 10:05 ) *
Ωραίο τραγούδι, πάντως, να μην επικεντρώνομαι στα χαζά smile.gif, πάντα μου άρεσαν αυτά τα contribution που άκουγες το τραγούδι και προσπαθούσες να καταλάβεις ποιός είναι ποιός.


Εεε,φανταζομαι να καταλαβες οτι προκειται για παρωδια 69.gif ..Σωσιες ειναι ολοι αυτοι αν και καποιοι ομολογουμενως μοιαζουν καταπληκτικα με τους πραγματικους..
dizzy_fingers
Αστειεύεσαι! ohmy.gif

Καλά μου φάνηκε ότι Μπόνο είχε καράφλα... laugh.gif
Keyser_Soze
Βρήκα ένα άλμπουμ από ένα (ποπ;;;) γκρουπάκι που έκανε καριέρα από τα μέσα του '80 μέχρι τα τέλη του '90.
Πρόκειται για τους Cocteau Twins. To άλμπουμ Heaven Or Las Vegas είναι ότι καλύτερο έχω ακούσει σε αυτό το στυλ.
Ορίστε ένα δείγμα:
Pierce
when the smoke is going down - scorpions
65.gif
Pierce
επειδη μου εγιναν παραπονα,'' παλι σκορπιονς εβαλες ρε; '' (ποιος; αυτος που αν εχει βαλει τραγουδι εκτος απο purple ειναι γιατι εβαλε λαθος τον κωδικο του βιντεο tongue.gif )45.gif παρτε κατι διαφορετικο που σιγουρα θα σας φτιαξει το κεφι





eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
oooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
thrylos7
Δεν ήταν παράπονα... αλλά επιβεβαίωση για κάτι που "αναρωτιόμασταν" με τον Σταμάτη... Και άσε τις ανακρίβειες.. Εξάλλου, αφού μπορώ να ποστάρω βίντεο του Τζόρνταν, γιατί να βάζω τελικά του Μόρις Έβανς;

Κι επειδή εσείς το ζητήσατε biggrin.gif

when a blind man cries (η καλύτερη live εκτέλεση που έχω δει (2001), αν και του studio έχει τη δική της, απίστευτη γοητεία..)




Από την ίδια συναυλία, το sometimes I feel like screaming (όποιος ξέρει περί τίνος πρόκειται θα το δει σίγουρα). Πιο γεμάτος ο ήχος της studio εκτέλεσης (η οποία θα βρίσκεται σε λίγο στο μαγικό τόπικ), για τα φωνητικά ούτε λόγος, αλλά εδώ ο Morse έχει μεγαλύτερη άνεση στο σόλο...



Δυστυχώς, δεν έχω βρει ακόμα το speed king... Το οποίο είναι all time classic και σίγουρα το καλύτερο μέρος της συναυλίας.
spysta
Πιθανον μονο εγω να ποσταρω σ αυτο το τοπικ smiley.gif smiley.gif
αλλα δεν με πειραζει tongue.gif ... θα συνεχισω για ενα απο τα ειδη μουσικης που λατρευω και προσπαθω να μαθω στο πενταγραμμο


@@ Αρχιζω με Koop και το τραγουδακι Koop Island Blues



@@ Koop - Glomd

Pierce
δεν νομιζω να χρειαζεται ξεχχωριστο τοπικ για καθε ειδος μουσικης, υπαρχει ηδη ενα μεγαλο και εκει θα παει και αυτο smile.gif
Bonzo
Πήγες στη συναυλία τους?
sihainas

Bruce Springsteen - Long Walk Home

,,,κομματάρα 77.gif
Pierce



kostas tournas-min tis to peis
respect ston kostas 77.gif
sihainas
Μιας και με έχει πιάσει τώρα τελευταία κάτι με τους τρισμέγιστους Pink Floyd είπα να βάλω κι εδώ ένα βιντεάκι...


Pink Floyd - The Great Gig in the Sky

77.gif 77.gif 77.gif
Pierce
respect στους pink floyd , απιστευτα ατμοσφαιρικοι, σε κανουν να ανατριχιαζεις με τις δημιουργιες τους.
μιας και το δευτερο σονγκ που ειχα βαλει πιο πριν για καποιο λογο δεν επαιζε, το ξαναβαζω




you don't fool me..... wink.gif



ΥΓ: sihaina το εχουμε παρει εργολαβια το τοπικ laugh.gif
sihainas
It's good music baby (που λέει και ο Kanye West) οπότε δεν νομίζω να έχουν παράπονο όσοι απλά παρακολουθούν το topic... και αν έχουν ας ποστάρουν κάτι για να δούμε τι τους αρέσει...

Άντε πάρτε άλλο ένα κομμάτι από τους Floyd (ήθελα να βάλω το echoes αλλά είναι 2 parts)


Pink Floyd - Sorrow
Keyser_Soze
Τίποτα στον κόσμο δεν μπορεί να δώσει σε έναν φαν των Φλόιντ καλύτερη εικόνα τους μεγαλείου τους, πέρα από το ΘΕΙΚΟ The Wall. Και για να είναι αυτή η εικόνα όσο το δυνατόν καθαρότερη πρέπει να δείτε και την ταινία και να ακούσετε πολλές φορές το άλμπουμ.

Πάντως θεωρώ ότι στάνταρ βρίσκονταν ακριβώς δίπλα στον Θεό και τους καθοδηγούσε όταν έγραφαν το Shine On You Crazy Diamond (και τα 2 μέρη εννοείται) από το Wish You Were Here άλμπουμ. 26 λεπτά καθαρής μαγείας!
Pierce
the cure -boys don't cry



I would say I'm sorry
If I thought that it would change your mind
But I know that this time
I've said too much
Been too unkind

I try to laugh about it
Cover it all up with lies
I try and
Laugh about it
Hiding the tears in my eyes
'cause boys don't cry
Boys don't cry

I would break down at your feet
And beg forgiveness
Plead with you
But I know that
It's too late
And now there's nothing I can do

So I try to laugh about it
Cover it all up with lies
I try to
laugh about it
Hiding the tears in my eyes
'cause boys don't cry

I would tell you
That I loved you
If I thought that you would stay
But I know that it's no use
That you've already
Gone away

Misjudged your limits
Pushed you too far
Took you for granted
I thought that you needed me more

Now I would do most anything
To get you back by my side
But I just
Keep on laughing
Hiding the tears in my eyes
'cause boys don't cry
Boys don't cry
Boys don't cry
rchos
Nantes (from the Flying Club Cup) - BEIRUT

Invalid Video Link

απο το τελευταιο τους cd.




και μια διαφορετικη εκτελεση γυρισμενη σε δρομο της γαλλιας χωρις να το εχουν προγραματισει.απλα κανανε την πλακα τους!
Pierce
α ρε σοφε, ειχες δεν ειχες μας κολλησες παλι .....

Well, it's been a long time, long time now
since I've seen you smile
apkat
Oντως φοβεροι οι beirut που εβαλε ο Σταματης.κατεβασα τον δισκο σημερα και επαθα και γω λιγο την πλακα μου.

Ομως ο φετινος δισκος με τον οποιο εχω κολλησει απιστευτα ειναι ο καινουργιος της PJ Harvey.To White Chalk..

To επομενο νομιζω οτι ειναι το καλυτερο κομματι του δισκου.Και στιχος φοβερος αλλα βασικα απιστευτα ατμοσφαιρικο τραγουδι.Στο δευτερο βιντεο ειναι το ιδιο τραγουδι που παιζει η PJ μονη της με κιθαρα.

The piano



Invalid Video Link
Bonzo
Βλέποντας το παραπάνω βιντεάκι(και πολλά ακομα) απορώ. Γιατί ρε γμτ στην Ελλάδα δεν μπορούμε να κάνουμε ένα καλό βίντεο. Δεν έχω δει ούτε ένα ελληνικό βίντεο κλιπ έστω με καλή ιδέα(που ναέιναι και πρωτότυπη). Το μπάτζετ δεν είναι δικαιολογία. Πολλά ξένα βιντεο κλιπς γίνονται με ελάχιστο μπάτζετ αλλά ειναι εκπληκτικά.

ΥΓ) Τη ερμηνεύτρια αυτή η PJ. Τα απογειώνει τα τραγούδια. ϊσως η καλύτερη ερμηνεύτρια που έχω ακούσει ever
sihainas
Τέλη Σεπτέμβρη πρωτόπεσε στα χέρια μου (στο δίσκο μου) το White Chalk... όντως εκπληκτικός δίσκος... Προσωπικά είχα κολλήσει αφάνταστα με το τελευταίο κομμάτι το The Mountain

Pierce
ακολουθει κατι στο οποιο δεν σας εχω συνηθισει, ελληνικη μουσικη!! tongue.gif

υπογεια ρευματα- σαν φως
ts0ks99!!!!!!!!:D
metallica,helloween,black sabbath,deep puprle,led zeppelin,bob dylan,eric clapton,door's,dio,dire straits,eagles,iron maiden,jimi hendrix,judas priest,kiss,lynyrd skynyrd,ozzy,pink floyd,queen,rainbow,red hot chili peppers,rolling stones,rory gallagher,saxon,scorpions,sex pistols,thin lizzy,twisted sister,van hallen,wasp,whitesnake,zz top,ac/dc,audioslave,styx,who,ventures,blue oyster cult,meat loaf,survivor,boomtown rats,socrates,police,rush,quiet riot, kai ksexnaw πολλα ακομα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
στον υπολογιστη μου βρισκονται πανω απο 7000 κομματια κυριως ροκ και μεταλ αλλα τελευταια κατεβαζω και αλλα ειδη οπως ραπ,χιπ χοπ,ρεμπετικα κλπ... smiley.gif blove.gif
leelo15
Ρε παιδια ακουω και εγω λιγο ραδιο (zoo) και τι διαπιστωνω?? Πολλα ατομα εχουν φαει αγριο κολλημα με τους τοκιο χοτελ (shot.gif shot.gif)... Καταλαβαινω πως δεν ειναι ολοι αλλα παλι. Το γκρουπ ειναι γελοιο, το κοροιδευω απο τοτε που βγηκε και μιλαμε για αρρωστια και εδω (Γερμανια). blink.gif
ts0ks99!!!!!!!!:D
QUOTE(leelo15 @ Dec 24 2007, 15:37 ) *
Ρε παιδια ακουω και εγω λιγο ραδιο (zoo) και τι διαπιστωνω?? Πολλα ατομα εχουν φαει αγριο κολλημα με τους τοκιο χοτελ (shot.gif shot.gif)... Καταλαβαινω πως δεν ειναι ολοι αλλα παλι. Το γκρουπ ειναι γελοιο, το κοροιδευω απο τοτε που βγηκε και μιλαμε για αρρωστια και εδω (Γερμανια). blink.gif


το εχω παρατηρησει και εγω...συμβαινει λογω της ακμης του εμο styl....
Gravedigger
QUOTE(leelo15 @ Dec 24 2007, 15:37 ) *
Ρε παιδια ακουω και εγω λιγο ραδιο (zoo) και τι διαπιστωνω?? Πολλα ατομα εχουν φαει αγριο κολλημα με τους τοκιο χοτελ (shot.gif shot.gif)... Καταλαβαινω πως δεν ειναι ολοι αλλα παλι. Το γκρουπ ειναι γελοιο, το κοροιδευω απο τοτε που βγηκε και μιλαμε για αρρωστια και εδω (Γερμανια). blink.gif

Οι Tokyo Hotel είναι...πως να το πω ευγενικά...ΑΘΛΙΟΙ.Η μουσική τους δεν είναι emo και όσοι τους ακούν και δηλώνουν emo είναι απλά ποζέρια.(Δικαίωμα τους βέβαια να τους ακούν αλλά μην μας τα πρήζουν συνεχώς με αυτούς.)
ts0ks99!!!!!!!!:D
QUOTE(Gravedigger @ Dec 24 2007, 20:18 ) *
Οι Tokyo Hotel είναι...πως να το πω ευγενικά...ΑΘΛΙΟΙ.Η μουσική τους δεν είναι emo και όσοι τους ακούν και δηλώνουν emo είναι απλά ποζέρια.(Δικαίωμα τους βέβαια να τους ακούν αλλά μην μας τα πρήζουν συνεχώς με αυτούς.)


οντως ειναι τρισα8λιοι...
nikolas12
Κυριως εμενα μου αρεσουν τα Ημισκουμπρια.Τρελαινομαι αν και αρχισα λιγο καιρο πριν.Μετα Goin Through και υστερα ξενα μοντερνα τραγουδια.
t0ny3
gia sas paidia!!!!!!
loipon thelw mia megali xari twra pou einai kai xristougenna.8a i8ela na me voithisete na vrw auta ta tragoudia :

1o tragoudi
http://rapidshare.com/files/78933039...__951___8_.mp3
http://rapidshare.com/files/78933477..._951___19_.mp3

2o tragoudi
http://rapidshare.com/files/78933628...__951___4_.mp3

3o tragoudi
http://rapidshare.com/files/78933829..._951___10_.mp3

4o tragoudi
http://rapidshare.com/files/78934114..._951___11_.mp3

5o tragoudi
http://rapidshare.com/files/78934309..._951___15_.mp3

6o tragoudi
http://rapidshare.com/files/78934392..._951___17_.mp3

7o tragoudi
http://rapidshare.com/files/78934516..._951___18_.mp3

8o tragoudi
http://rapidshare.com/files/78934637..._951___20_.mp3

9o tragoudi
http://rapidshare.com/files/78934808..._951___21_.mp3

na kserete oti den einai kai poli kales oi ixografiseis.alla plzzzzz help me!!!!!ta perissotera einai club songs alla iparxoun kana 2 rnb
Pierce
δεν εχεις ανεβασει τιποτα σωστα smile.gif . λοιπον βρες ενα κινητο vodafone και παρε το 1432 και βαλτο κοντα σε ηχειο, θα σου βρει τον τιτλο(1 ευρω το τραγουδι) 'η αν εχεις καποια απο τα τελευταια sony κινητα εχουν υπηρεσια track id που νομιζω οτι ειναι τσαμπα
t0ny3
otan enoeis den exw anebasei tipota swsta ti enoeis????diladi oti den einai kales oi ixografiseis???file einai mesa apo club ta tragoudia.ta ixografisa oso kalitera mporousa.kai apo tin alli an to kses to tragoudi 8a to katalabeis.kapoia akougontai mia xra kapoia omws oxi.pantws an mporesei kapoios na me voithisei 8a to ektimousa poli. biggrin.gif biggrin.gif
Pierce
1) μη γραφεις με ξενους χαρακτηρες
2)εννοω οτι δεν εχεις ανεβασει στο rapidshare σωστα τα αρχεια
t0ny3
γιατι δεν τα εχω ανεβασει σωστα?????τι προβλημα υπαρχει????????
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.