Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Το topic της Μουσικής
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα αποδυτήρια > Τέχνες και θεάματα
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87
PanosIlio
Αυτό ομολογώ δεν το είχα ακούσει ποτέ ξανά, αλλά και να το άκουγα και να μου λέγανε ότι είναι deep purple δεν θα το πίστευα. Μα 9 λεπτά κλασσική μουσική? Θα το είχα κλείσει στα 3 tongue.gif
sihainas
Και το κόλλημα με τους Muse συνεχίζεται:

Muse - Escape

α μιας και το θυμήθηκα...πάρτε άλλο ένα με το οποίο είχα κολλήσει πριν λίγο καιρό

Joe Cocker - Unchain My heart
Keyser_Soze
Απίστευτο κόλλημα των τελευταίων ημερών είναι οι απίστευτοι Who.
Και ειδικά η επική ροκ όπερα, Quadrophenia.
Το συγκεκριμένο άλμπουμ το έχω βάλει στο ριπίτ και παίζει απανωτά.

Η τραγουδάρα που κλείνει το δίσκο είναι από τα πιο "μαγικά" τραγουδια που έχω ακούσει.
Love Reign O'er Me


Και αυτό είναι ένα από τα πρώτα τους και πιο διάσημα τραγούδια τους, το My Generation. Στο συγκεκρίμενο βίντεο η μπάντα παίζει λάιβ. Και σε κάθε λάιβ τους, ο ντράμερ τους, ο θεότρελος Keith Moon, έβαζε μια μικρή ποσότητα πυρίτιδας (ή κάτι τέτοιο) δίπλα από τα τύμπανα του για να προκαλέσει μια μικρή έκρηξη. Εδώ λοιπόν έβαλε 3 φορές πάνω απ' ότι έπρεπε, χωρίς να το ξέρουν οι υπόλοιποι. Λέγεται ότι ο Pete Townsend κουφάθηκε κατά 90% από το ένα του αφτί λόγω της έκρηξης.
thrylos7
QUOTE
Αυτό ομολογώ δεν το είχα ακούσει ποτέ ξανά, αλλά και να το άκουγα και να μου λέγανε ότι είναι deep purple δεν θα το πίστευα. Μα 9 λεπτά κλασσική μουσική? Θα το είχα κλείσει στα 3


Ναι, ευτυχώς μετά από λίγο ξύπνησε (και) ο Blackmore και το group βρήκε το δρόμο του... biggrin.gif
Pierce
ενα mini(πολυ mini tongue.gif ) tribute στους U2

and it's you when I look in the mirror...


all i want is you



το ΥΓ το ξερετε ποιο ειναι δεν χρειαζεται να το πω, το εχω και στην υπογραφη μου tongue.gif (oxi το 3 ρε παιδια, το 4! )
dizzy_fingers
Μόνο mini?
Αυτό το συγκρότημα, ένα από τα σημαντικότερα της μουσικής του περασμένου αιώνα, είναι το πρώτο και παντοτινά αγαπημένο μου. Όσο γλοιώδης και να δείχνει ο frontman τους biggrin.gif.

Μου άρεσαν πάρα πολύ γιατί δε φοβόντουσαν να πειραματιστούν με διαφορετικά στυλ. Από το επαναστατικό στυλ των πρώτων ετών, στο πιο "αμερικάνικο" των επόμενων...στο ηλεκτρονικό αλλά και στα δύο τελευταία που δεν έτυχαν καλών κριτικών, μου άρεσαν όλα.

Άπειρα καψουροτράγουδα, αμέτρητα ανατριχιάσματα στο άκουσμα της κιθάρας του edge...έχουν συνιφαστεί συναισθηματικά με την εφηβική μου ηλικία.


Αχ τί μου θύμισες ρε πίρσι.
Το παρακάτω (stay) είναι εξαιρετικά αφιερωμένο σε μία ψυχή που πήζει στη σεισμολογία αυτή τη στιγμή biggrin.gif:

sihainas
Εμένα πάλι οι U2 ποτέ δεν με ενθουσίασαν...πέρα από κανα-δυο κομμάτια τους δεν μπορώ να πω ότι μ'αρέσουν ιδιαίτερα... όχι ότι έχω ακούσει και πολύ αλλά δεν μου κάνει αίσθηση να τους ακούσω. Respect πάντως για την τεράστια πορεία τους...

Anyway σύμφωνα με το last.fm την περασμένη εβδομάδα...άκουσα μόνο Muse (τουλάχιστον στο PC και στο iPod) χαχα πρώτη φορά τέτοιο κόλλημα...

Για να ξεκολλήσω λίγο όμως πάρτε ένα φοβερό τραγούδι από ένα εκπληκτικό συγκρότημα


Spoon - The Underdog
Pierce
Morrissey - You have killed me

apkat
Vanessa Mae σημερα..Πολυ κολλημα..

Storm(Τι πιο γνωστο της νομιζω κομματι..)

Contradanza

Classical gas
Pierce
κατι διαφορετικο απο μενα σημερα. Εχω ιδιαιτερη αδυναμια στην ηλεκτρονικη μουσικη, πιστευω οτι το συγκεκριμενο θα σας αρεσει, ειναι πολυ ταξιδιαρικο (αν και καπως μελαγχολικο). Απο το OST του Matrix
Rob D - Clubbed to Death
(το video ειναι ασχετο)
stef
Συγγνωμη που σας χαλαω τον μουσικο σας οιστρο αλλα θελω και εδω μια τεραστια χαρη... tongue.gif
Μουσικη για ενα παρτυ ανωριμων,τρελων 15χρονων!!!!!!!! shot.gif shot.gif
Keyser_Soze
QUOTE(stef @ Feb 6 2008, 13:50 ) *
Συγγνωμη που σας χαλαω τον μουσικο σας οιστρο αλλα θελω και εδω μια τεραστια χαρη... tongue.gif
Μουσικη για ενα παρτυ ανωριμων,τρελων 15χρονων!!!!!!!! shot.gif shot.gif

Λοιπόν Στεφ, σου παραθέτω μια πρόχειρη λίστα με 10 χαρούμενα κομματάκια που νομίζω τα παιδιά θα γουστάρουν κάργα:

SlipKnot - People=Shit
Iron Maiden - Number Of The Beast
System Of A Down - Plastic Jesus
Slayer - Angel Of Death
The Ocean - The Great Void
Ministry - Die In A Crash
Killing Joke - Total Invasion
Grip INC. - Curse (of the cloth)
Pantera - Broken
Deftones - When Girls Telephone Boys

Είμαστε ΟΚ φαντάζομαι. Αν θέλει και κάποιος άλλος να προσθέσει κανένα, καλώς.
Και μη ζητάς ευχαριστώ. Δεν κάνει τίποτα. cool.gif
stef
QUOTE(Keyser_Soze @ Feb 6 2008, 16:38 ) *
Λοιπόν Στεφ, σου παραθέτω μια πρόχειρη λίστα με 10 χαρούμενα κομματάκια που νομίζω τα παιδιά θα γουστάρουν κάργα:

SlipKnot - People=Shit
Iron Maiden - Number Of The Beast
System Of A Down - Plastic Jesus
Slayer - Angel Of Death
The Ocean - The Great Void
Ministry - Die In A Crash
Killing Joke - Total Invasion
Grip INC. - Curse (of the cloth)
Pantera - Broken
Deftones - When Girls Telephone Boys

Είμαστε ΟΚ φαντάζομαι. Αν θέλει και κάποιος άλλος να προσθέσει κανένα, καλώς.
Και μη ζητάς ευχαριστώ. Δεν κάνει τίποτα. cool.gif

Ευχαριστω πολυ!!!
σε αλλο τοπικ που ζητησα βοηθεια εγραψα ευχαριστω εκ των προτερων αλλα ειπα να μην το γραψω και εδω γιατι θα με παρουν το ψιλο....επισης βιαζομουν γιατι ειχα μαθημα γερμανικα! smiley.gif
ευχαριστω και πολυ...(και παλι)
οτιδηποτε αλλο σκεφτειτε καλως να το ποοσταρετε! wink.gif
Gravedigger
QUOTE(stef @ Feb 6 2008, 18:55 ) *
Ευχαριστω πολυ!!!
σε αλλο τοπικ που ζητησα βοηθεια εγραψα ευχαριστω εκ των προτερων αλλα ειπα να μην το γραψω και εδω γιατι θα με παρουν το ψιλο....επισης βιαζομουν γιατι ειχα μαθημα γερμανικα! smiley.gif
ευχαριστω και πολυ...
οτιδηποτε αλλο σκεφτειτε καλως να το ποοσταρετε! wink.gif

Καλά παίξτα εσύ τα τραγούδια και μετά ευχαριστείς! tongue.gif Η αλήθεια είναι ότι θα έχουν μεγάλη επιτυχία. biggrin.gif
stef
QUOTE(Gravedigger @ Feb 6 2008, 18:56 ) *
Καλά παίξτα εσύ τα τραγούδια και μετά ευχαριστείς! tongue.gif Η αλήθεια είναι ότι θα έχουν μεγάλη επιτυχία. biggrin.gif

βασικα τα τραγουδια (οσα μπορουσα να κατεβασω) μια χαρα ειναι απλα δεν ειναι για το παρτυ που εννοω...εγω ακουω τετοια και πορωνομαι αλλα ο αλλοι ειναι πιο του... γαβ γαβ ή τεσπα του κουνιστου!
θελουν κατι χορευτικο,ξενο ή ελληνικο οτι σας βρισκεται! smiley.gif
και τωρα ευχαριστω εκ των προτερων! wink.gif
thrylos7
Ο Στραβίνσκι σου πέρασε από το μυαλό;

Μια άλλη καλή λύση είναι να έχεις βιντεοσκοπήσει τις όπερες που έδειχνε κάποτε η ΕΤ3 (και ίσως το κάνει ακόμα) τα πρωινά του σαββατοκύριακου... Μ' ένα σμπάρο, δυο τρυγόνια..

Αν όχι, τότε τα δημοτικά, του βουνού και του κάμπου πιστεύω θα ενθουσιάσουν τα παιδιά...

Σε κάτι πιο συμβατικό, υπάρχουν οι συλλογές του Άλτερ (όχι του Καρβέλα), που είναι για μικρά και μεγάλα παιδιά...

tongue.gif

Στα σοβαρά τώρα, τα περισσότερα άτομα αυτής της ηλικίας ακόμη ακούνε ...τη "μόδα", οπότε η πιο σίγουρη λύση είναι τα hits των ημερών - της χρονιάς. Θα υπάρχουν και μερικοί που έχουν ξεφύγει στη ροκ, οπότε μερικές κλασικές επιτυχίες είναι καλό να υπάρχουν... Αλλά κυρίως hits, για να υπάρχει τζέρτζελος... biggrin.gif

Edit: ε αυτά είναι κλασικές αξίες... μέχρι κι εγώ τα ξέρω... τα χοροπηδηχτά εννοώ.. biggrin.gif
stef
QUOTE(thrylos7 @ Feb 6 2008, 19:18 ) *
Ο Στραβίνσκι σου πέρασε από το μυαλό;

Μια άλλη καλή λύση είναι να έχεις βιντεοσκοπήσει τις όπερες που έδειχνε κάποτε η ΕΤ3 (και ίσως το κάνει ακόμα) τα πρωινά του σαββατοκύριακου... Μ' ένα σμπάρο, δυο τρυγόνια..

Αν όχι, τότε τα δημοτικά, του βουνού και του κάμπου πιστεύω θα ενθουσιάσουν τα παιδιά...

Σε κάτι πιο συμβατικό, υπάρχουν οι συλλογές του Άλτερ (όχι του Καρβέλα), που είναι για μικρά και μεγάλα παιδιά...

tongue.gif

Στα σοβαρά τώρα, τα περισσότερα άτομα αυτής της ηλικίας ακόμη ακούνε ...τη "μόδα", οπότε η πιο σίγουρη λύση είναι τα hits των ημερών - της χρονιάς. Θα υπάρχουν και μερικοί που έχουν ξεφύγει στη ροκ, οπότε μερικές κλασικές επιτυχίες είναι καλό να υπάρχουν... Αλλά κυρίως hits, για να υπάρχει τζέρτζελος... biggrin.gif

αυτο ακριβως εννοω..γενικα το τμημα μου ειναι μεσα στην τρελα οποτε θελουμε να ξεσπασουμε καπου(και ελπιζω οχι στα επιπλα!!) biggrin.gif
HELP! tongue.gif διοτι βλεπετε δεν τα πολυξερω τα "hit" της εποχης και θα με πιασουν αδιαβαστη!
Pierce
λεποοον


Timbaland - Apologize (feat One Republic)
Timbaland - The Way I Are
50 Cent - Ayo Technology (Feat. Justin Timberlake & Timbaland)
Rihanna - Don't Stop the Music
Kanye West - Stronger
Frankie Valli - Beggin' (Pilooski Edit)
iiO - Is It Love
Paul van Dyk - Let Go (ειναι θεος, ειναι θεος ο γερμανος ειναι θεος ο γερμανος )
Yves le rock - Rise up
Gabriel & Dresden ft Jan Burton - Dangerous Power (Cicada Mix)

τα πρωτα 5 ειναι RnB τα αλλα 5 clubιζουν λιγο. Τωρα αν θες να το clubισουμε περισσοτερο το θεμα, πες μου να γραψω και μερκα classics wink.gif .
stef
QUOTE(pierce21 @ Feb 6 2008, 19:35 ) *
τα πρωτα 5 ειναι RnB τα αλλα 5 clubιζουν λιγο. Τωρα αν θες να το clubισουμε περισσοτερο το θεμα, πες μου να γραψω και μερκα classics wink.gif .

αν ειναι να εχει επιτυχια, why not????
smiley.gif
Pierce
The Police - Message In A Bottle (SOS) (Sander van Doorn Remix) (θα τους αφησεις μ@λ@κες ολους με αυτο tongue.gif )
The Killers - Mr. Brightside (Jacques Lu Cont's Thin White Duke Mix)
DJ tiesto-traffic
Dj tiesto - Adagio For Strings
David Vendetta - Unidos para la musica
faithless-insomnia
ATB- till i come

αλλα δεν σου γραφω(van buuren, ferry corsten, paul van dyk ) γιατι θα κανω τους συμμαθητες σου να ζητανε τα lsd με το τσουβαλι.. tongue.gif

17 κομματια νομιζω ειναι καλα ,βγαζεις αρκετη ωρα.
stef
QUOTE(pierce21 @ Feb 6 2008, 19:59 ) *
The Police - Message In A Bottle (SOS) (Sander van Doorn Remix) (θα τους αφησεις μ@λ@κες ολους με αυτο tongue.gif
αλλα δεν σου γραφω(van buuren, ferry corsten, paul van dyk ) γιατι θα κανω τους συμμαθητες σου να ζητανε τα lsd με το τσουβαλι.. tongue.gif

17 κομματια νομιζω ειναι καλα ,βγαζεις αρκετη ωρα.

tnx πολυ....... tongue.gif
ελπιζω να τους κουφανω αλλα οχι lsd...ειπαμε!!! smiley.gif
(αυτα μας τα δινει μονο η παναθα!!! 69.gif 69.gif )
morfi
Πρόσφατα πληροφορήθηκα ότι ο εξυπνότερος ράπερ που έχει βγεί ποτέ έχει ετοιμάσει και θα κυκλοφόρησει το νέο του άλμπουμ πριν το καλοκαίρι ! Θα λέγεται King Mathers και πηγές λένε πως ο παλιός καλός Slim Shady επέστρεψε. Εντάξει, τι άλλο θα λέγανε ; Όπως και να 'χει, μόνο να ενθουσιαστώ μπορώ κάθε φορά που ακούω για καινούργια δουλειά του μοναδικού άξιου λευκού ράπερ.

- O παλιός καλός Slim Shady :
Eminem - The Real Slim Shady


- H πιο πρόσφατη δουλειά του. Αν και εμπορικούρα, ήταν αρκετά καλή δείχνοντας ότι το έχει ακόμα. smile.gif
Eminem, 50 Cent, Lloyd Banks & Cashis - You Don't Know
B for Basketball
Morfi σε εκτιμουσα.....Τωρα σε αγαπαω tongue.gif

Ας ακουσουμε και ενα απο τα αγαπημενα που που αν κ παλιο δεν βαριεμαι να το ακουω!!
Eminem-Without Me



ΘΕΛΩ ΝΑ Τ'ΑΚΟΥΩ
Keyser_Soze
Κορυφαίοι λευκοί ράπερς όλων των εποχών είναι οι Beastie Boys! Τέλος!!!!
apkat
Eνας καταπληκτικος μουσικος που ανακαλυψα προσφατα..

Η ομοιοτητα του με τον Ξυλουρη ειναι εντυπωσιακη οσο και αν ειναι ασεβεια αυτο που λεω..Το συγκεκριμενο τραγουδι δεν ειναι και τοσο χαρακτηριστικο της μουσικης του αφου κανονικα παιζει λιγοτερο κρητικη μουσικη και περσισσοτερο αυτο που λεμε Ελληνικο εντεχνο.Παρολαυτα ειναι καταπληκτικο τραγουδι..

Βοσκαρουδακι Αμουστακο-Γιαννης Χαρουλης
Για καποιο λογο βγαζει no longer available οποτε να το λινκ

http://www.youtube.com/watch?v=TRk2Zy0N01w

Kαι αυτο ειναι ενα πιο χαρακτηριστικο του τραγουδι το οποιο ειχε κανει αρκετη επιτυχια περσυ..

Χειμονανθος-Γιαννης Χαρουλης
PanosIlio
Ένα σου λέω apkat, που να τον ακούσεις να τραγουδάει ριζίτικα χωρίς μικρόφωνο 77.gif 77.gif
apkat
Eχω κατεβασει τους 2 πρωτους του δισκους και ακουω πολυ αλλα δεν εχω φτασει στο επιπεδο σου.. tongue.gif

Πλεον οποτε ακουσω για live του θα παω σιγουρα..Αλλα λογικα και το καλοκαιρι στην Kρητη θα τον πετυχω σε κανενα γλεντι οποτε ελπιζω να τον ακουσω και γω unplugged..
PanosIlio
Ο Χαρούλης είναι για live ότι πρέπει, δίσκους του δεν έχω, αλλά άμα είναι για ζωντανά πάω τρέχοντας, 2 φορές το έχω ακούσει και απλά είναι άπαιχτος ειδικά με τη μπάντα που είναι τώρα, το συνιστώ ανεπιφύλακτα
sihainas
Ομολογώ πως δεν τον ήξερα....φαίνεται αρκετά ενδοιαφέρον..οπότε θα το ερευνήσω λίγο παραπάνω το θέμα και θα επιστρέψω με εντυπώσεις... 41.gif

Προς το παρόν πάρτε δύο τραγούδια με τα οποία έχω κολλήσει από χθες.


The Shins - So Says I

&


Kaiser Chiefs - Ruby
Keyser_Soze
Ω ρε sihainas με ξενέρωσες πολύ. Πάντα ακούω και γουστάρω τα κομματάκια που βάζεις αλλά τώρα... Ruby; RUBY;;;;;;;;; Έλεος! Πολύ σιχαμένο τραγούδι.
Και γενικότερα οι Kaiser Chiefs ενώ τους γούσταρα κάργα στο ντεμπούτο τους, το τρομερό Employment που βγήκε το 2005 (είχε προηγηθεί και κάτι σαν EP το 2002), το Yours Truly Angry Mob με απογοήτευσε πολύ.

Ορίστε και την απίστευτη κομματάρα, Born To Be A Dancer, από το Employment. (Δεν έχει βίντεο)
apkat
θα επρεπε να το ειχα βαλει στο προηγουμενο ποστ αλλα δεν το χα παρατηρησει..

Ραπ-εντεχνο με Κρητικα στοιχεια.Απιστευτο τραγουδι με φοβερους στιχους..
κακη ποιοιτητα ηχου δυστυχως..Προσπαθηστε να το ακουσετε και απο την στουντιο δουλεια..
Δυση και Ανατολη-Γιαννης χαρουλης..



Στίχοι: Γιώργος Γαρεφαλάκης
Μουσική: Γιάννης Χαρούλης
Πρώτη εκτέλεση: Γιάννης Χαρούλης

Τώρα τελευταία έχεις γευτεί πάρα πολλές
συμπράξεις ανατολίτικες, προσμίξεις ατμοσφαιρικές
είναι χιλιάδες συνδυαστικές επιλογές
ευχάριστα σε ξάφνιασε όμως ραπ και αμανές
ανατολικές καταβολές, αφυπνίσεις γονιδιακές
σου ξυπνάνε μνήμες κυτταρικές
από κρεπάλες βυζαντινές
και όλα αυτά σε χρόνο ρεκόρ τρία λεπτά
ταξιδεύεις νοητικά με εισιτήρια μουσικά
σε κλίματα τροπικά,
το κορμί σου βαφτίζεις σε νερά ζεστά
σε παν καϊκια κρητικά,
σου σπάνε τη μύτη μπαχαρικά...

Μακάρι να ταιριάζαν και οι άνθρωποι, μακάρι
όπως ταιριάζει το θυμάρι, το κάρυ το μπαχάρι
δεν πίστευες στ' αυτιά σου,
μα είν αλήθεια που να πάρει,
ακούς σ'ένα κομμάτι βέδες
ουπανισάδες και ντάρι ντάρι
οι fusion καταστάσεις δεν είναι πλέον πρωτότυπο
το θέμα είναι να μην αναπαράγεις το στερεότυπο
να είσαι πρότυπο,
είναι πρόκληση που δε σκουριάζει
δες τι ωραία το λαούτο σαν σάζι σου μοιάζει
το κλαρίνο στενάζει Ασία κι Αμερική
ένα τσιγάρο δρόμος Δύση κι Ανατολή

Μακάρι να ταιριάζαν και οι άνθρωποι, μακάρι
είναι οι δρόμοι μακρινοί, τα εμπόδια πολλά
τι κι αν η τύχη γύρισε παράξενα το ζάρι
ολόιδια ας μη γίνουνε τα διαφορετικά.

Στις αντιθέσεις είναι η γοητεία, σε κάθε είδους οντότητα
δες πόσο βαρετή θα ήταν χωρίς διαφορετικότητα
η πραγματικότητα,
ολόκληρη η ανθρωπότητα ένα μυστήριο χαρμάνι,
πάντα μυστήριες ταχύτητες ο δερβίσης θα πιάνει
μυστήρια στον πεντοζάλη θα χτυπά το στιβάνι
κι ένα ζεστό ρεύμα ανάτασης, από το σβέρκο θα σε πιάνει
είναι συναίσθημα βαρύτητας και συνάμα λυτρωτικό
να εκτιμώ και να μη φοβάμαι... κάθε τι διαφορετικό...
sihainas
QUOTE(Keyser_Soze @ Feb 8 2008, 15:23 ) *
....



χα δεν είπα ότι είναι καμιά κομματάρα το Ruby...είναι να μη σου κολλήσει όμως... Από το Employment μάλλον το Everyday I love you Less and Less είναι το αγαπημένο μου... έχουν πολύ "πιασάρικο" ήχο tongue.gif
Bonzo
Σας ικετεύω κάποιος να μου πει από ποια ταινία(ή εστω από που το ξέρω) αυτό το τραγούδι... Έχω κολλήσει απίστευτα για 2-3μέρες τώρα

Missed me - The Dresden Dolls

sihainas
Μετά από μια μικρή παρένθεση με την αποκαλούμενη "indie rock" επιστρέφουμε σε πιο γνώριμα ακούσματα...


Ozzy Osbourne - I Just Want You
Keyser_Soze
QUOTE(sihainas @ Feb 10 2008, 01:26 ) *
Μετά από μια μικρή παρένθεση με την αποκαλούμενη "indie rock" επιστρέφουμε σε πιο γνώριμα ακούσματα...


Ozzy Osbourne - I Just Want You

biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif Μετά από μία κακή παρένθεση, επέστρεψες δυναμικά. Επικό κομμάτι. Μιλάμε για τεράστιο λιώσιμο για ένα ολόκληρο καλοκαίρι (του 2006) και όχι μόνο.
Keyser_Soze
The Mayan Factor - Warflower


Απίστευτη κομματάρα από ένα γκρουπάκι που εμφανίστηκε πριν 5-6 χρόνια, έβγαλε 2 επικά άλμπουμ και διαλύθηκε τελικά προς απογοήτευσή μας. Το τραγούδι αυτό είναι χάσιμο.
rchos
ε ρε παιδια μην λεμε και οτι παπατζα θελουμε!οχι κακη παρενθεση η indie rock!ας κρατησουμε ενα επιπεδο στο τοπικ.μην λεμε τετοια πραγματα!
Keyser_Soze
Ποιος είπε ότι είναι κακή παρένθεση η ίντι ροκ; Εγώ για το τραγούδι Ruby αναφέρθηκα ως κακή παρένθεση. Ίσα ίσα που την καραγουστάρω την ίντι ροκ. Και γουστάρω και τους Kaizer Chiefs. Αλλά αυτό το Ruby το βρίσκω τρισάθλιο και το αρνητικό μου σχόλιο προοριζόταν μόνο γι' αυτό.
Διάβασε και κανένα ποστ παραπάνω να δεις τι έχει ειπωθεί, δεν θα κουραστείς.
rchos
σταματα να τα παιρνεις ολα τοσο σοβαρα!θα δεις οτι ειναι αναζωογονητικο! wink.gif smiley.gif
Keyser_Soze
Ειρωνικό ήταν ρε άνθρωπε το ποστ σου για την ίντι ροκ;;; Πωωωωω!!!! Βάλε ένα εικονάκι να καταλάβω κι εγώ τι γίνεται. Πάω να φάω ένα σουβλάκι. Εκεί να δεις αναζωογόνηση! laugh.gif
center


To clip δεν λέει και πολλά αλλά το τραγούδι μου αρέσει πολύ...

edit: Τι λάθος κάνω και δεν το εμφανίζει κατευθείαν από εδώ; sad.gif
sihainas
Το παρακάτω ποστ μπορεί να προκαλέσει σοβαρά προβλήματα ακοής οπότε το διαβάζετε με δική σας ευθύνη...

Μετά την απαραίτητη προειδοποίηση ορίστε... πάρτε τα υποψήφια κομμάτια της Ελλάδας για την Γιουροβίζιον...


Καλομοίρα - Secret Combination


Κώστας Μαρτάκης - Always and forever


Χρύσπα - A Chance to love

Καταπληκτικά τραγούδια και τα 3. w00t.gif icon_drunk.gif
rchos
βρε sihainas με εξεπληξες!ευγε για το μουσικο σου επιπεδο!αυτο το τελευταιο ποστ σε ανεβασε στα ματια μου! tongue.gif

να βαλω και εγω κατι πολυ πιο ταπεινο απο τα δικα σου κομματια!



Filippos Pliatsikas Thelo Akoma mia volta
me tin Eleonora Zouganelli


ωραιο τραγουδακι απο τον πολυ καλο τελευταιο δισκο του πλιατσικα.
αυτη η ζουγανελη και φωναρα εχει και ομορφη ειναι.την παντρευομουν στο λεπτο!θα χα και πεθερο τον γιανναρο!τι αλλο να ζητησω!
thrylos7
QUOTE
Καταπληκτικά τραγούδια και τα 3.


Εγώ αν δε δω σκηνική παρουσία, το σημαντικότερο δηλαδή, δεν μπορώ να κρίνω... 33.gif

Ρε Άρη, βάλε αυτόν τον Dietrich Buxtehude να δούμε επίπεδο... tongue.gif

Ψάχνω, αλλά δε βρίσκω στο youtube studio εκτέλεση του something, από την Shirley Bassey...
Pierce
QUOTE(thrylos7 @ Feb 16 2008, 02:24 ) *
Ρε Άρη, βάλε αυτόν τον Dietrich Buxtehude να δούμε επίπεδο... tongue.gif

η επιθυμια σας διαταγη μου

sihainas
Όντως φίλτατε Άρτσο τόσο επίπεδο μαζεμένο σε ένα ποστ δεν έχει ξαναγίνει...

Πάντως το τραγούδι που ποσταρες κάτι μου θυμίζει... μοιάζει αφάνταστα με ένα άλλο που αυτή τη στιγμή μου διαφεύγει.
thrylos7
Και μιας και πιάσαμε το εκκλησιαστικό όργανο, ας πάμε στο συγγενικό... hammond, μ' έναν από τους κυριότερους "εκπροσώπους" του, τον έναν και μοναδικό Jimmy Smith...

kemp
r.kelly - world greatest 77.gif 77.gif 77.gif



Calogero / Passi - Face à la mer(της μπαμπαλη στα γαλλικα σε ραπ ρεμιξ.γενικα η γαλικη ραπ τα σπαει)
Alexmei
Όποιος θέλει να ακούσει έναν πολύ ικανό κιθαρίστα αν και παίθανε μικρός (νομίζω μόλις 24) ας ακούσει :

Crazy train - Ozzy Ozbourne
Miracle Man - Ozzy Ozbourne

Μπορεί ο Όζυ να μην σας αρέσει σαν φωνή σε αυτά τα κομμάτια απλά ακούστε την κιθάρα. 77.gif

ορίστε και από τους θεούς τους dream theater:
As I Am
Invalid Video Link
thrylos7
Όντως πολύ ικανός ο Ράντυ.. όπως και κομματάρες τα παραπάνω... Σε κάτι άλλο:

The Allman Brothers Band - Gambler's Roll

(πριν το ακούσετε, καλό θα ήταν να προμηθευτείτε ξυραφάκια, ή χάπια δίπλα σας, για να μην τρέχετε μετά, όπως θα' λεγε και ο Πίρσι... biggrin.gif )

This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.