Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Το topic της Μουσικής
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα αποδυτήρια > Τέχνες και θεάματα
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87
Alexmei
QUOTE (J-Kas34 @ Jul 14 2009, 20:01 ) *
Όντως ναι!!!Έτυχε και έβλεπα το Highway Star στην εκτέλεση του 1972 και παρατήρησα σε μία φάση της γεμάτες ζήλια ματιές του Blackmore στον Gillan...Και τότε ήταν στα καλά τους ακόμα...Κάτι με είχε πιάσει με τον Blackmore τις τελευταίες μέρες,αλλά ο τύπος είναι ψώνιο και κομπλεξικούς από τους λίγους,για παράδειγμα η απίστευτη απόφασή του με το σόλο του Smoke On The Water...Τεράστια μπάντα τι να λέμε τώρα...



o Gillan δεν είχε πάει στους Rainbow για μια εποχή; είχε τραγουδήσει και το death alley driver που θυμίζει απίστευτα Deep Purple. Ο Blackmore πως και τον φώναξε; Θρύλε αν γνωρίζεις τίποτα ...

Κομπλεξικός δεν ξέρω, στον κόσμο του ίσως.


Ποια είναι αυτή η απόφασή του με το σόλο του Smoke On The Water δεν το γνωρίζω.
The Warlus
QUOTE(Alexmei @ Jul 15 2009, 11:50 ) *
o Gillan δεν είχε πάει στους Rainbow για μια εποχή; είχε τραγουδήσει και το death alley driver που θυμίζει απίστευτα Deep Purple. Ο Blackmore πως και τον φώναξε; Θρύλε αν γνωρίζεις τίποτα ...

Κομπλεξικός δεν ξέρω, στον κόσμο του ίσως.


Ποια είναι αυτή η απόφασή του με το σόλο του Smoke On The Water δεν το γνωρίζω.


Eίχε πάει ο Gillan στους Rainbow;Δεν ξέρω τίποτα τέτοιο.Σχετικά με το Smoke On The Water νομίζω πως έχει πάρει το σόλο του πίσω,καθώς οι Purple τα κομμάτια τα γράφανε όλοι μαζί,ο καθένας τα μέρη του.Αν ακούσεις εκτελέσεις του Smoke On The Water το 1996 π.χ. θα δεις ότι το σόλο δεν είναι ίδιο
benchwarmer
Στους Sabbath ειχε παει ο Gillan, οπου μαλλον εκει ηταν που κατεστρεψε σε μεγαλο βαθμο και την φωνη του...

Σχετικα με το Gillan-Blackmore:
KNAC.COM: Your relationship with most of your mates from Deep Purple is good, obviously. Do you ever talk to Ritchie Blackmore?

GILLAN: No, I don’t talk to him at all. That asshole—I will never speak to him again, as far as I’m concerned. I loved Ritchie, though. I used to be his roommate and everything was fine. We all respect Ritchie for what he did--the foundation. But he turned into a weird guy and the day he walked out of the tour was the day the clouds disappeared and the day the sunshine came out and we haven’t looked back since. And there are certain personal issues that I have with Ritchie, which means that I will never speak to him again. Nothing I’m going to discuss publicly, but deeply personal stuff. As far as I’m concerned, the divorce came a long time ago. I never want to see or hear of him again.


Κατα τ' αλλα, συμφωνω οτι το Child In Time ειναι, αν οχι το κορυφαιο, τουλαχιστον ενα απο τα 3-5 κορυφαια τραγουδια ολων των εποχων.
Δεν μπαινω καν στον κοπο να ποσταρω την original version, αλλα μια προσφατη, και μαλλον την μονη φορα την τελευταια δεκαετια που το επαιξαν live.. http://www.youtube.com/watch?v=qbtCo6z8GHo...feature=related

Παντως, ακομα και σημερα, και εστω χωρις τις τσιριδες, ο Gillan παραμενει εκπληκτικος...
http://www.youtube.com/watch?v=N83wy88MMYo


*Νοτη ποσα μου δινεις που αφιερωσα 10 λεπτα απο τη ζωη μου για τους "δικους σου"? tongue.gif
pain of salvation
Ας με συγχωρέσουν οι φίλοι του Gillan...
η πιο χαρισματικη και με περισσοτερες δυνατότητες φωνή που πέρασε από Purple ,δεν ειναι αυτος...
αλλα ο Glenn Hughes(...γουστα ειναι αυτα...αν και αντικειμενικα να το δεις rolleyes.gif)
Omar Little
QUOTE(J-Kas34 @ Jul 15 2009, 11:37 ) *
Τώρα τελευταία είχα κολλήσει (πάλι) με το Dark Side Of The Moon και καθώς έψαχνα βρήκα αυτόν το μύθο σχετικά με τον δίσκο και την ταινία "Ο μάγος του Οζ".Είχα μείνει με το στόμα ανοιχτό και πραγματικά ο δίσκος πέφτει ακριβώς πάνω στην ταινία.Οι Floyd δεν το παραδέχονται όμως.Ξέρει κανείς τίποτα σχετικά με αυτό;


Το είχα ακούσει κι εγώ παλιότερα αλλά πάντα το αντιμετώπιζα ως άλλον ένα musical urban legend. Τώρα που με έκανες να το ψάξω λίγο παραπάνω βρήκα μία συνέντευξη του Alan Parsons στην οποία λέει τα εξής:

QUOTE
What's your opinion of the long-standing myth about Dark Side of the Moon being a secret soundtrack to The Wizard of Oz?

It was an American radio guy who pointed it out to me. It's such a non-starter, a complete load of eyewash. I tried it for the first time about two years ago. One of my fiancee's kids had a copy of the video, and I thought I'd see what it was all about. I was very disappointed. The only thing I noticed was that the line "balanced on the biggest wave" came up when Dorothy was kind of tightrope walking along a fence. One of the things any audio professional will tell you is that the scope for the drift between the video and the record is enormous; it could be anything up to twenty seconds by the time the record's finished. And anyway, if you play any record with the sound turned down on the TV, you'll find things that work.


Πηγή

Το Rolling Stone πάντως σε ένα άρθρο του έχει ποστάρει 4 video στα οποία υπάρχει θεωρητικά αυτός ο συγχρονισμός: http://www.rollingstone.com/rockdaily/inde...ark-side-of-oz/
Προσωπικά δεν με έπεισε.



The Warlus
Αυτήν ακριβώς την απάντηση είχε δώσει και ο ντράμερ ο Nick Mason μία φορά που τον είχαν ρωτήσει.Πάντως δεν ξέρω αν τελικά το κάνανε ή όχι,αλλά οι συμβολισμοί σε μερικά σημεία είναι κάπως "τρομακτικοί" θα έλεγα.Σίγουρα το όλο σκηνικό παρά είναι αλληγορικό για να πιστέψει κάποιος ότι κάτσανε και το στήσανε οι Floyd αλλά έστω και σαν σύμπτωση είναι κάτι μοναδικό.Για παράδειγμα όταν αλλάζει πλευρά ο δίσκος η ταινία αποκτά χρώμα,όταν παίζει το Brain Damage το σκιάχτρο στην ταινία τραγουδά"Πόσο θα ήθελα να έχω μυαλό" και διάφορα άλλα ωραία.
thrylos7
QUOTE
o Gillan δεν είχε πάει στους Rainbow για μια εποχή; είχε τραγουδήσει και το death alley driver που θυμίζει απίστευτα Deep Purple. Ο Blackmore πως και τον φώναξε; Θρύλε αν γνωρίζεις τίποτα ...


O Glover (κολλητός του Gillan) είχε πάει στους Rainbow από το 79 κάπου (βαριέμαι να ψάξω ακριβή ημερομηνία) συμμετέχει από το Down to Earth και μετά, δηλαδή μετά τον Dio. Η αλήθεια είναι ότι ο Blackmore είχε καλέσει τον Gillan να έρθει στους Rainbow, αλλά τελικά αυτό δεν έγινε πραγματικότητα.

Κανένα πρόβλημα για τον Ρίτσι βέβαια, ανακάλυψε άλλους 5-6 μουσικούς και έκανε τη δουλειά του. biggrin.gif

Πολλά τραγούδια των Rainbow θυμίζουν DP και το αντίστροφο, από το 84 και μετά. Αυτό δείχνει πόσο μεγάλος ήταν ο Blackmore.


QUOTE
Σχετικά με το Smoke On The Water νομίζω πως έχει πάρει το σόλο του πίσω,καθώς οι Purple τα κομμάτια τα γράφανε όλοι μαζί,ο καθένας τα μέρη του.Αν ακούσεις εκτελέσεις του Smoke On The Water το 1996 π.χ. θα δεις ότι το σόλο δεν είναι ίδιο


Απλά έγραψε/έβαλε άλλο, για τη remastered έκδοση (ως 25η επέτειο) του Machine Head.

QUOTE
Στους Sabbath ειχε παει ο Gillan, οπου μαλλον εκει ηταν που κατεστρεψε σε μεγαλο βαθμο και την φωνη του...


Πολύ ενδιαφέρων δίσκος, υποτιμημένος και σχετικά άγνωστoς (Born Again). Δεν ξέρω κατά πόσο έχει σχέση, αλλά όντως, η φωνή του στα live εκείνη τη δεκαετία ήταν επιεικώς κάτω του μετρίου.

QUOTE
I used to be his roommate and everything was fine.


Όπως αναφέρεται και στο σχετικό τραγούδι when a blind man cries... (που οι περισσότεροι το' χουν για ερωτική μπαλάντα κλπ)

Η παρομοίωση που κάνει με τα σύννεφα και τη λιακάδα πράγματι ισχύει, όποιος βρίσκεται κοντά στο συγκρότημα το δηλώνει κατηγορηματικά και με κάθε ευκαιρία πως το κλίμα από τότε που ήρθε ο Morse (και έφυγε ο Blackmore ασφαλώς) είναι πάρα πολύ καλό.

Κατά τ' άλλα, ο τρόπος που μιλάει ο Gillan είναι ιδιαίτερα περίεργος... Φαίνεται θα του είχε κάνει δύσκολη τη ζωή ο Ριχάρδος.. biggrin.gif
H αλήθεια είναι ότι στην τελευταία τους κοινή περιοδεία (1993) ο Blackmore ήταν για σκότωμα.

Τα κόμπλεξ του πάντως φαίνεται ότι τα κουβαλάει κι ο Gillan.

Εξάλλου, έχει δηλώσει αρκετές φορές πως τους δίσκους με τον Coverdale (άρα και το φοβερό Burn) δεν τους έχει καν ακούσει, απαξιώνοντας έτσι και τα υπόλοιπα μέλη (Lord, Paice) που συμμετείχαν.... τη στιγμή που ο Blackmore αφιέρωνε με σεβασμό κομμάτια του σε συναυλία με τους Rainbow, όταν πέθανε ο διάδοχός του, Tommy Bolin, το 1976.

QUOTE
η πιο χαρισματικη και με περισσοτερες δυνατότητες φωνή που πέρασε από Purple ,δεν ειναι αυτος...
αλλα ο Glenn Hughes(...γουστα ειναι αυτα...αν και αντικειμενικα να το δεις rolleyes.gif)


Αυτή τη στιγμή, δεν ξέρω πως το χει καταφέρει ο άτιμος, αλλά ναι, δε συγκρίνεται ούτε με τον Gillan, ούτε ασφαλώς με τον Coverdale... Τρομερή φωνή. Αλλά τώρα γενικά, αυτό θέλει πολλή ...προσπάθεια για να το πει κάποιος. Για μένα δε συγκρίνεται με τον Gillan, όχι ότι δεν είχε επίσης μεγάλες δυνατότητες, αλλά το potential του Gillan, για να μιλήσουμε και με πιο μπασκετικούς όρους, το είχαν πραγματικά ελάχιστοι, ίσως και κανένας.

QUOTE
*Νοτη ποσα μου δινεις που αφιερωσα 10 λεπτα απο τη ζωη μου για τους "δικους σου"?


Πολλές χρήσιμες πληροφορίες για να γίνεις καλύτερος άνθρωπος και να βάλεις την ποιότητα στη ζωή σου... blech.gif
pain of salvation
QUOTE(thrylos7 @ Jul 15 2009, 12:33 ) *
Αυτή τη στιγμή, δεν ξέρω πως το χει καταφέρει ο άτιμος, αλλά ναι, δε συγκρίνεται ούτε με τον Gillan, ούτε ασφαλώς με τον Coverdale... Τρομερή φωνή. Αλλά τώρα γενικά, αυτό θέλει πολλή ...προσπάθεια για να το πει κάποιος. Για μένα δε συγκρίνεται με τον Gillan, όχι ότι δεν είχε επίσης μεγάλες δυνατότητες, αλλά το potential του Gillan, για να μιλήσουμε και με πιο μπασκετικούς όρους, το είχαν πραγματικά ελάχιστοι, ίσως και κανένας.



Καλά δεν μιλάμε για όνομα,καριέρα(αν και εχει και αυτος σημαντικη,αλλα ειναι καπως υποτιμημενος) και potential οπως λες...
Καθαρά για φωνή...
Funky,Bluesy,Soul,γρεζα φωνη σαν του Glenn ,ισως δεν υπάρχει στην Ροκ...
Και σιγουρα,στα 90s,00s o Glenn που διατηρειται ακομα καλα, τον εχει τον Gillan
Επισης,ενα σημειο που χανει για μενα ο Ian εναντι του Glenn,ειναι η χροια...υποκειμενικα παντα(όπως δεν μ'αρεσει και του LaBrie...σε σχεση με τον Alder των θεων Fates...)
thrylos7
Βασικά δε διατηρείται... έχει γίνει καλύτερος!

Παρακαλώ ο Λα Μπρι να μείνει απ' έξω... εδώ είναι τόπικ μουσικής! 69.gif

QUOTE
Funky,Bluesy,Soul,γρεζα φωνη σαν του Glenn ,ισως δεν υπάρχει στην Ροκ...


Σε συνδυασμό με όλα τ' άλλα χαρακτηριστικά του, πράγματι είναι ξεχωριστή περίπτωση.

QUOTE
Επισης,ενα σημειο που χανει για μενα ο Ian εναντι του Glenn,ειναι η χροια..


Μπα, για εμένα το αντίθετο. Ειδικά στα 70s που η voice of rock είναι λίγο ...προβατίσια (τύφλα να' χει η Anastasia), δε μ' ενθουσιάζει τόσο.
Alexmei
QUOTE (J-Kas34 @ Jul 15 2009, 12:04 ) *
Eίχε πάει ο Gillan στους Rainbow;Δεν ξέρω τίποτα τέτοιο.Σχετικά με το Smoke On The Water νομίζω πως έχει πάρει το σόλο του πίσω,καθώς οι Purple τα κομμάτια τα γράφανε όλοι μαζί,ο καθένας τα μέρη του.Αν ακούσεις εκτελέσεις του Smoke On The Water το 1996 π.χ. θα δεις ότι το σόλο δεν είναι ίδιο



τελικά όχι νομίζω έγινε πρόταση στον Gillan αλλά αυτός απέρριψε, πάντως ή πρέπει να μπερδεύω τις φωνές των Turner με του Gillan...
Στο wiki λέει ότι ο Turner τραγούδησε στους Rainbow αλλά η φωνή του μου θυμίζει πάρα πολύ τον Gillan. anyway.

Y.Γ. πάντως κάθε φορά που πιάνουμε συζήτηση για Blackmore γίνεται χαμός στο τόπικ, ε Θρύλε; tongue.gif

Όσο για τους Floyd και τον Μάγο του Oz, δεν νομίζω να ισχύει.

Αυτό που είναι συγχρονισμένο με ταινεία είναι το Echoes που το έγραψε ο waters για το 2001: Space Odyssey μετά που είδε την ταινεία. Ο λόγος που το κανε λεει ο ίδιος είναι ότι περίμενε να τους ζητήσουν να γράψουν τo soundtrack της ταινείας επειδη θεωρούντε space rock band, και επειδή δεν έγινε αυτό έγραψε το Echoes μετά.




The Warlus
Tώρα που το πιάσαμε κιόλας.Θα πάει κανείς να τους δει στις συναυλίες τους που θα κάνουν τώρα;
thrylos7
Blackmore και χαμός είναι λέξεις ταυτόσημες. Είτε θετικά, είτε αρνητικά... biggrin.gif


QUOTE
πρέπει να μπερδεύω τις φωνές των Turner με του Gillan...


You've got problem! tongue.gif biggrin.gif

Έχει αρκετά καθαρή φωνή, καλός τραγουδιστής, αλλά μέχρι εκεί.

O Turner τραγούδησε με τους Rainbow, στη δεύτερη, πιο εμπορική (μουσικά), αλλά όχι καλή περίοδο τους, αν και τότε υπήρχαν μερικές τραγουδάρες. Τα live βέβαια παρέμεναν σταθερή αξία.

Όπως τραγούδησε και με τους Deep Purple στο Slaves & Masters (στο κενό του Gillan, τότε είχαν ακουστεί από Tempest μέχρι Mercury).

Ενώ επίσης έχει αποτελέσει δίδυμο και με τον Hughes (HTP - Hughes Turner Project) για να είμαστε και πλήρως on topic. biggrin.gif


Ασφαλώς και θα πάμε... smile.gif
pain of salvation
QUOTE(thrylos7 @ Jul 15 2009, 15:06 ) *
Blackmore και χαμός είναι λέξεις ταυτόσημες. Είτε θετικά, είτε αρνητικά... biggrin.gif




You've got problem! tongue.gif biggrin.gif

Έχει αρκετά καθαρή φωνή, καλός τραγουδιστής, αλλά μέχρι εκεί.

O Turner τραγούδησε με τους Rainbow, στη δεύτερη, πιο εμπορική (μουσικά), αλλά όχι καλή περίοδο τους, αν και τότε υπήρχαν μερικές τραγουδάρες. Τα live βέβαια παρέμεναν σταθερή αξία.

Όπως τραγούδησε και με τους Deep Purple στο Slaves & Masters (στο κενό του Gillan, τότε είχαν ακουστεί από Tempest μέχρι Mercury).

Ενώ επίσης έχει αποτελέσει δίδυμο και με τον Hughes (HTP - Hughes Turner Project) για να είμαστε και πλήρως on topic. biggrin.gif

Ασφαλώς και θα πάμε... smile.gif


Σωστός(...για τα bold)

Ανεφερες Mercury...
Σκεπτομενος τα συναισθηματα που σου γεννα μια φωνή,ο Freddie είναι πανω από Ian(τον έχω βγάλει άχρηστο τον άνθρωπο!)
j-kidd13
Η φωνη του Mercury ειναι μνημειωδης..Καθε φορα που ακουω τραγουδια των Queen(δεν ειμαι φαν τους γενικοτερα...),λεω πως η φωνη του Φρεντυ ειναι η καλυτερη φωνη του ροκ ever.....Eιναι πεντακαθαρη και κρυσταλλινη....Και πιανει και κατι ψηλες!!!Αλλο πραγμα....
thrylos7
Όσον αφορά τα ...συναισθήματα, στην πρώτη θέση έρχεται ο Coverdale! cool.gif blush.gif

H φωνή του Mercury ήταν πράγματι μοναδική.
The Warlus
Θεωρώ πως η συζήτηση σχετικά με το ποια φωνή σου προκαλεί τα πιο έντονα συναισθήματα είναι τελείως υποκειμενική.Εμένα για παράδειγμα έντονα συναισθήματα μου προκαλούν οι φωνές των Dickinson,Midnight,Tate,Gilmour,Wright,Hetfield(δεν κολλάει με τους άλλους,αλλά όταν φωνάζει στο Disposable Heroes "I was born for dying!!!" ακόμα αντριχιάζω,είπαμε υποκειμενικότητα smile.gif ) και φυσικά αυτούς που ήδη έχετε αναφέρει
Alexmei
υποκειμενικά, τα ουρλιαχτά του waters είναι το κάτι άλλο. banana.gif
sihainas
Ήταν το κάτι άλλο θες να πεις...

Δες εδώ πως σκοτώνει εν ψυχρώ το Have a cigar



Τώρα θα μου πεις.. γέρασε αλλά ποτέ η φωνή του δεν ήταν κάτι το ιδιαίτερο... σε άλλα πράγματα ήταν ξεχωριστός ο Waters....
a bullet for your head
O Mεγαλος Ερικ Μπαρντον..
http://www.youtube.com/watch?v=2bEU2AL_VRg...feature=related

Και μια εκπληκτικη διασκευη του no quarter απ τους Tool..
http://www.youtube.com/watch?v=xzKWge4rLfI
The Warlus
http://www.youtube.com/watch?v=OFeu_NB74ns

Έχω κολλήσει με ένα τραγούδι από το Final Cut των Floyd το "Not Now John"

Όλα τα λεφτά στο τέλος που λέει σε σπαστά ελληνικά" Σε παρακαλώ που είναι το μπαρ"
sihainas
Γενικά το Final Cut είναι πολύ υποβαθμισμένος δίσκος των Floyd... έχει μέσα καταπληκτικά κομμάτια όπως το Final Cut, Your Possible Pasts, Southampton Dock, The Fletcher Memorial Home κ.α. σίγουρα δεν φτάνει στο επίπεδο των υπολοίπων (μετά meddle albums) αλλά και πάλι πρόκειτε για εξαιρετικό δίσκο.
Alexmei
QUOTE (sihainas @ Jul 15 2009, 18:33 ) *
Ήταν το κάτι άλλο θες να πεις...

Δες εδώ πως σκοτώνει εν ψυχρώ το Have a cigar



Τώρα θα μου πεις.. γέρασε αλλά ποτέ η φωνή του δεν ήταν κάτι το ιδιαίτερο... σε άλλα πράγματα ήταν ξεχωριστός ο Waters....


ναι ρε συ, αφού σε αρκετά κομμάτια τραγουδούν όλοι μαζί ή ο waters n' gilmour πάντως οι φωνές στο careful with that axe Eugene είναι στο ringtone μου εδώ και πολύ καιρό
benchwarmer
Το Final Cut ειναι στην ουσια περισσοτερο προσωπικος δισκος του νερουλα, παρα των Φλοιντ..
Παντως ναι, πολυ υποβαθμισμενος, ισως ακριβως γιατι για τους post-Waters Floyd ειναι σαν να μην υπαρχει.
The Warlus
Nαι,και οι σχέσεις Gilmour-Waters δεν ήταν και οι καλύτερες,καθώς ο Gilmour ήδη είχε αρχίσει και παραπονιόταν διότι ήθελε η έμφαση να δινόταν στην μουσική και όχι στους στίχους όπως έκανε ο Waters από την εποχή του Wall περίπου.Ακόμα ο "νερουλάς"(μόλις το είδα ψόφησα μιλάμε!) είχε διώξει και τον Wright...Ισχύει ότι στο άλμπουμ γράφει:"Γραμμένο από τον Waters,εκτελεσμένο από τους Pink Floyd";
benchwarmer
QUOTE(J-Kas34 @ Jul 16 2009, 11:41 ) *
Nαι,και οι σχέσεις Gilmour-Waters δεν ήταν και οι καλύτερες,καθώς ο Gilmour ήδη είχε αρχίσει και παραπονιόταν διότι ήθελε η έμφαση να δινόταν στην μουσική και όχι στους στίχους όπως έκανε ο Waters από την εποχή του Wall περίπου.Ακόμα ο "νερουλάς"(μόλις το είδα ψόφησα μιλάμε!) είχε διώξει και τον Wright...Ισχύει ότι στο άλμπουμ γράφει:"Γραμμένο από τον Waters,εκτελεσμένο από τους Pink Floyd";


Ναι ισχυει.. Τεσπα, ετσι ειναι τα μεγαλα συγκροτηματα, καταδικασμενα στην ιντριγκα (βλεπε και τον Gillan με τον Μαυροπερισσοτερο καποια ποστ νωριτερα)

Και μια που πηγε η κουβεντα προς τα εκει, δεν μπορω να μην το ποσταρω

http://www.youtube.com/watch?v=0I9q1wo3ZxE
http://www.youtube.com/watch?v=dBtDNFEFqYE
http://www.youtube.com/watch?v=5zC_0qBZzy4

Η τελευταια φορα που παιχτηκε (και προκειται να παιχτει) αυτος ο υμνος live...


morrison
QUOTE(a bullet for your head @ Jul 15 2009, 20:54 ) *
Και μια εκπληκτικη διασκευη του no quarter απ τους Tool..
http://www.youtube.com/watch?v=xzKWge4rLfI

Μιας και αναφερομάστε και σε φωνές σε αυτό το topic ας γίνει μια αναφορά και στον James Maynard Keenan,η εκφραστικότητά του απλά δεν υπάρχει!
a bullet for your head
http://www.youtube.com/watch?v=GGd0JoZ0-l4...feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=oNO6pAJBCs4

Μιας και ''καταπιαστηκα'' για πρωτη φορα αυτες τις μερες,με αυτο το τοπικ,''ριχνω'' & αυτα τα 2 τραγουδια.. smile.gif
a bullet for your head
Δυστυχως δεν προλαβα και το 3ο... rolleyes.gif
http://www.youtube.com/watch?v=mNBKM5so8tQ...feature=related
a bullet for your head
Μιας και υπαρχει ''μπασκετικη νεκρα'' ας ''ριξω'' κανα δυο τραγουδακια ακομα, που μου αρεσουν..
http://www.youtube.com/watch?v=CkBkTcNveAU

http://www.youtube.com/watch?v=ZB66fa5qm34
Gravedigger
Ε,να ρίξω και εγώ 1 τότε tongue.gif

August Burns Red-Existence


sihainas
Είχα βάλει κι άλλο ένα από αυτούς πριν δυο μήνες περίπου... πάρτε άλλο ένα..πιο..soft αυτή τη φορά...


The Answer - Comfort Zone


btw ρε συ Gravedigger...εξήγησέ μου λίγο πως μπορείς και ακούς αυτά τα τραγούδια; Κατ'αρχάς καταλαβαίνεις τι λένε; Τέλος πάντων γούστα είναι αυτά προφανώς... απλά το έχω απορια...
Gravedigger
QUOTE (sihainas @ Jul 21 2009, 04:08 ) *
btw ρε συ Gravedigger...εξήγησέ μου λίγο πως μπορείς και ακούς αυτά τα τραγούδια; Κατ'αρχάς καταλαβαίνεις τι λένε; Τέλος πάντων γούστα είναι αυτά προφανώς... απλά το έχω απορια...

smile.gif
Όπως είπες..Γούστα είναι αυτά...Όπως μερικοί ακούνε σκυλάδικα και καψουροτράγουδα και λιώνουν έτσι και εγώ ακούω αυτά.Συνήθως μου λένε πως τα ακούς,αυτοί απλά φωνάζουν κτλ...Μπορεί να είναι και έτσι αλλά για μένα σαν την deathcore δεν είναι τίποτα.Τώρα για τον στίχο...Στο πρώτο άκουσμα,όχι δεν καταλαβαίνω.Αλλά επειδή γενικά πάντα πάνω κάτω το ίδιο είδος μουσικής άκουγα αν ακούσω μερικές φορές το τραγούδι θα το καταλάβω. tongue.gif
sihainas
Προσωπικά προτιμώ να κολλήσει το pc και το στερεοφωνικό και να παίζουν όλη μέρα Βίσση από το να ακούσω τα συγκεκριμένα tongue.gif

Το είχα προσπαθήσει κάποια εποχή αλλά δεν κατάφεραν να με κερδίσουν...μη ρωτήσεις τι άκουσα ούτε που θυμάμαι...

Πάντως μπράβο...αφού καταλαβαίνεις τι λένε...εγώ δεν καταλαβαίνω καν αν μιλάνε ή αν απλά βγάζουν κραυγές tongue.gif

Πάντως αν έλειπαν τα "φωνητικά" μια χαρά θα ακουγόταν η μουσική νομίζω.
spysta
10 ΞΕΧΩΡΙΣΤΟΙ ανθρωποι αναμεσα στο κοινο .. μιας συναυλιας !!

Εμπνευσμενο επειτα απο πολλα χρονια παρουσιας μου σε ΠΟΛΛΕΣ συναυλιες ..


**Ο αληθινος SHOWMAN !!Eιναι ο τυπος ο οποιος πραγματικα δινει show εφαμιλλο (αν οχι ανωτερο) του frontman τραγουδιστη του συγκροτηματος που παιζει στο stage .. κυριολεκτικα ξεφωνιζει,χτυπιεται και κοπανιεται μεχρι τελικης πτωσεως ακομα και οταν στα ηχεια ακουγετα καποια μπαλαντα !! Δεν χανει δε ευκαιρια καθε φορα που τελειωνει ενα τραγουδι να ουρλιαξει απο περηφανια.. υψωνοντας τα χερια του και κανοντας το κλασσικο σατανικο σημα με τα δαχτυλα του ακομα και αν η συναυλια ειναι της beyonce και οχι των metallica !!!
φυσικα η φαρυγγιτιδα την επομενη μερα ειναι αναποφεκτη αλλα αυτος δεν στεναχωριεται γιατι ξερει οτι χθες το βραδυ εδωσε μια ανεπαναληπτη παρασταση μπροστα σε 20.000 κοσμο.

**Ο ξενερωμενος !!Εκει που βλεπεις ενα οχλο απο κεφαλια να ανεβοκατεβαινουν .. ξαφνικα παρατηρεις οτι ενα απ αυτα μενει ακινητο στην ιδια θεση!!!Αυτος λοιπον κατα πασα πιθανοτητα ειναι ο ξενερωμενος τυπος .. ο τυπος που συρθηκε απο την παρεα .. και ενω ολοι οι αλλοι κοπανιουνται στους ρυθμους του ηλεκτρονικου house bit του Moby .. αυτος καθεται κατω απο τον πυλωνα με τους προβολεις .. κοιτωντας μια το κινητο του και μια το ρολοι του .. αποριμενος και μασωντας το καλαμακι απο το χυμο που μολις ηπιε .. κανοντας πιθανες σκεψεις του στυλ ''τι ακουσα παλι τους μ@λ@κες και ηρθα???!!'' ''45 Ευρω γ@μω!!!ελεος!!'' ''τι ωρα ειναι??πφφ ΜΟΝΟ ενα 10λεπο εχει περασει ?????''

**Ο ΠΙΣΤΟΣ οπαδος !!Αλλος ενας μικρος θεουλης ο οποιος εχει συγκεκριμενα εμφανεστατα χαρακτηριστικα για να κανει το κομματι του .. ειναι λοιπον ο τυπος που φοραει απο την κορυφη ως τα νυχια αξεσουαρ και ρουχα με το ονομα του συγκροτηματος !! Πχ καπελακι ''scorpions'' .. μπλουζακι με γιγαντιαιο σκορπιο μπροστα ..τατου με σκορπιο στο δεξι μπρατσο,κονκαρδες ,τσαντα πλατης βαμμενη μαυρη με το ''SCORPIONS'' γραμμενο με εντονο κοκκινο πανω απο το μπροστινο τσεπακι .. και τελος all star παπουτσακια με διαφορες φρασεις απο μπλε στυλο στη σολα.. του στυλ ''scorpions 4 ever'' ''heavy metal'' ''Klaus Meine rulez'' κτλ κτλ

**Η αναισθητη κοπελια !!Η γλυκητατη κατα τ αλλα κοπελια .. η οποια αφου εβαλε το καλοκαιρινο φουστανακι και επειδη δεν ειχε ξαναπει ΠΟΤΕ σε Rock Wave .. πειστηκε απο τους φιλους της να ερθει σε μια συναυλια των ''Judas Prist'' περιμενοντας ΛΑΝΘΑΣΜΕΝΑ κατι μεταξυ Μιχαλη Χατζηγιαννη και Νινο !!Φυσικα παει πρωτη σειρα γιατι η παρεα της γουσταρει ταρζανιες .. και μετα απο 2-3 ΓΕΡΕΣ χεβιμεταλιες και ΕΝΤΟΝΟ ταρακουνημα και σπρωξιμο απ ολους του μαλλιαδες.. χανει τις αισθησεις της,ζαπλαρωνεται καταης και αναγκαζει τους διοργανωτες να την παρουν σηκωτη και να την βγαλουν εξω απο την εμπολεμη ζωνη της συναυλιας !!
Κλασσικο σκηνικο οπου εκει που κοπανιεσαι αμερημνα ξαφνικα ακους μια φωνη απο το βαθος .. ''ΚΑΝΤΕ ΠΕΡΑΑΑ.. ΑΝΟΙΞΤΕ ΧΩΩΩΡΟΟ !!'' και βλεπεις 2 νταγλαραδες στα μαυρα,με κονκαδρες υπευθυνων, να κρατανε μια λιποθυμη κοπελα

**Ο ΤΙΓΚΑ ιδρωμενος τυπος !!Ειναι ο τυπακος που το μπλουζακι εχει κολλησει πανω του και ΟΛΟΙ ευχομαστε να ΜΗΝ ειναι μπροστα μας ,πισως μας ,δεξια μας και αριστερα μας !!Αυτο λοιπον το κινουμενο ποταμι.. απλα γεμιζει τον χωρο με απεριοριστα σταγονιδια ιδρωτα !!Το χειροτερο δε ειναι οτι οι περισσοτεροι απ αυτους εχουν μια μαλουρα ως το πατωμα .. την οποια για καποιο λογο θεωρουν πρεπον να ΜΗΝ πιασουν κοτσιδα την ημερα της συναυλιας δειχνοντας μηδαμινο ενδιαφερον για τον συναθρωπο τους!!Ετσι λοιπον κατα την διαρκεια της συναυλιας και αν ατυχησεις να εχει αυτον τον θεουλη διπλα σου .. το μεγαλυτερο μερος αναλωνεσαι στο να προσπαθεις να αποφυγεις τα οστικα κυματα ιδρωτα που καταφθανουν απο το βαναυσο ταρακουνημα της μαλαστουπας του θεουλη και ΚΥΡΙΩΣ να ΜΗΝ πεσεις πανω του σε ενδεχομενο σπρωξιμο απο το εταιρο διπλανο σου .. μιλαμε για μεγαλη προσπαθεια οχι μ@λ@κιες.

**Ο ειδα φως και μπηκα !!!Ειναι ο τυπος που λατρευει του χωρους μαζικης προσελευσης και ενδιαφερεται μονο για ΠΑΝΙΚΟ σπρωξιδι και ξεφρενες καταστασεις !!Τετοιους θεουληδες θα τους καταλαβεις οταν επι δυο ωρες χορεουν διπλα σου κανοντας ολα τα κλασσικα.. δηλ φωναζουν ''ΓΕΕΕΕΕΕΕΕΕΑΑΑΑΑΑ'' ,σφυριζουν δυνατα,χορεουν,πιανονται ωμο με ωμο με αγνωστους,εχουν ενα τεραστιο χαμογελο ευτυχιας και ικανοποιησης .. και μολις τελειωσει η συναυλια ακους την θεικη ερωτηση με εξαντλημενο τονο φωνης.. ''ρε φιλαρακι ποιοι ηταν αυτοι που μολις επαιξαν??Καλα τα σπανε !!!''

**Ο ΜΠΙΧΤΗΣ !!Αυτος ο τυπος ειναι αληθεια οτι δεν εντοπιζεται ευκολα .. αλλα οταν εντοπιστει κανει ΜΠΑΜ.Πρεπει παντως να ειναι στην παρεα σας για να τον παρατηρησετε !!Ειναι λοιπον ο τυπος που δεν πολυνοιαζεται για μουσικη αλλα γνωριζει οτι σε τετοιοα event εχει μια πρωτης ταξεως ευκαιρια να την πεσει σε οποια βρει χωρις να γινει ρομπα !!Ο τροπος ειναι πολυ απλος .. μεσα στον ΠΑΝΙΚΟ ο θεουλης εβγαλε το περισκοπιο και εντοπισε γκομενακι στα 10 μετρα !!Μετα απο υπερπροσπαθεια να περασει τον οχλο και να φτασει στο στοχο του αρχιζει και χορευει,φωναζει σε στυλακι ''καλα οι LINKIN PARK τα σπανε!!ειναι ΘΕΟΙ!!'' Πλησιαζει την γκομενα σε αποσταση αναπνοης και τοτε αρχιζει τις ταρζανιες του τυπου .. κολλαω πανω της,ριχνω κλεφτες ματιες και κανω χαζες ερωτησεις του στυλ ''τι ωρα ειναι??'' ''εισαι φαν τους χρονια??'' .. αλλα και χαζες επισημανσεις οπως ''περυσι που τους ειχα δει ειχαν καλυτερη ακουστικη!!'' ''την προηγουμενη φορα δεν ειχε τοσο κοσμο'' κτλ κτλ

**Η αλλου ντ αλλου γκομενα !!Μιλαμε για την κλασσικη τυπισα η οποια σκαει σαν χειροβομβιδα και ερχεται ντυμενη σε συναυλια του ''Santana'' λες και παει στον Ζαζοπουλο στο 35ο χιλιομετρο Λαμιας !!Γοβα στυλετο,φουστανι μαυρο,διχτυοτο καλτσον,κατακοκκινα χειλια,μπολικη σκια στα ματια,απεριοριστα μεικ απ ,σκουλαρικια κρικους και μαλλια-θαμνος απο το πιστολακι!!Ολα αυτα προδιδουν την κοπελια η οποια πιθανοτατα πασχει απο ελλειψη προσανατολισμου.Το highlight της βραδιας οταν στο ''Black magic woman'' ψαχνει να βρει πιστα για τσιφτετελι μεσα στους casual τυπαδες-χιπιδες ..και τους μαλλιαδες με τις μπαντανες στο κεφαλι!!
Μοναδικο σημειο επαφης της γκομενας με τους υπολοιπους --> τα δικα της κοκκινα μεγαλα νυχια .. και τα ακομα μεαλυτερα επνταβρομκατων μαλλιαδων ..λογω κιθαρας!!

**Ο ημιγυμνος μαγκας !!Κλασσικο τουμπανο-τεζας ο οποιος δεν χανει ευκαιρια να δειξει οτι .. ναι κυριες μου .. παιζω τριλιζα στην κοιλια μου και εχω 15 τατουαζ !!Δεν χρειαζονται περαιτερω σχολια

**Ο ΜΕΘΥΣΜΕΝΟΣ λουφαδορος!!Κλασσικο παραδειγμα ανθωπου ο οποιος μπαινει στη λουφα λογω ενος γνωστου στην εισοδο .. και γινεται ΤΥΦΛΑ λογω ενος αλλου γνωστου στον καταψυκτη.Μιλαμε για απεριοριστη καταναλωση μπυρας .!!Σε περιπτωση που δεν βρει γνωστο.. το τυπακι αυτο χρησιμοποιει την παγια τακτικη του δημοσιογραφου απο ''Γαλλικο περιοδικο μουσικης'' στην εισοδο .. και ''του Γαλλου φιλου του μπασιστα στο αναψυκτηριο'' φυσικα με ξενη προφορα αγλικων !!Η εθνικοτητα του ρολου αλλαζει αναλογως την Εθνικοτητα του συγκροτηματος ..

icon_headbang.gif icon_headbang.gif icon_headbang.gif hammer.gif hammer.gif tongue.gif
Alexmei
QUOTE (spysta @ Jul 23 2009, 21:58 ) *
10 ΞΕΧΩΡΙΣΤΟΙ ανθρωποι αναμεσα στο κοινο .. μιας συναυλιας !!

Εμπνευσμενο επειτα απο πολλα χρονια παρουσιας μου σε ΠΟΛΛΕΣ συναυλιες ..


..............

**Ο ΜΕΘΥΣΜΕΝΟΣ λουφαδορος!!Κλασσικο παραδειγμα ανθωπου ο οποιος μπαινει στη λουφα λογω ενος γνωστου στην εισοδο .. και γινεται ΤΥΦΛΑ λογω ενος αλλου γνωστου στον καταψυκτη.Μιλαμε για απεριοριστη καταναλωση μπυρας .!!Σε περιπτωση που δεν βρει γνωστο.. το τυπακι αυτο χρησιμοποιει την παγια τακτικη του δημοσιογραφου απο ''Γαλλικο περιοδικο μουσικης'' στην εισοδο .. και ''του Γαλλου φιλου του μπασιστα στο αναψυκτηριο'' φυσικα με ξενη προφορα αγλικων !!Η εθνικοτητα του ρολου αλλαζει αναλογως την Εθνικοτητα του συγκροτηματος ..

icon_headbang.gif icon_headbang.gif icon_headbang.gif hammer.gif hammer.gif tongue.gif



Σε τι ποσοστό εμφανίζεται ο καθένας σε μια συναυλία και όλοι αυτοί μπορούν να απαρτίσουν το κοινό μιας συναυλίας ή υπάρχει "ουδέτερη" κατηγορία;
spysta
QUOTE(Alexmei @ Jul 24 2009, 00:22 ) *
Σε τι ποσοστό εμφανίζεται ο καθένας σε μια συναυλία και όλοι αυτοί μπορούν να απαρτίσουν το κοινό μιας συναυλίας ή υπάρχει "ουδέτερη" κατηγορία;

Ο καθενας απο αυτους εμφανιζεται σε ποσοστο πανω απο 80% σε καθε συναυλια ..
ΟΛΟΙ μαζι σε ποσοστο καπου στο 60%

Ολοι αυτοι οι εκκεντρικοι δυσκολα να απαρτισουν το κοινο μιας συναυλιας .. αν γινοταν αυτο θα ηταν μια συναυλια στην οποια θα πηγαινα με καμερα για να αποθανατισω ΚΑΘΕ στιγμη των αμετρητων λατρεμενων θεουληδων !!!

Φυσικα και υπαρχει ουδετερη κατηγορια --> οι τυπαδες που γουσταρουν το συγκροτημα,χορεουν διασκεδαζουν και δεν οδηγουνται ΣΥΧΝΑ σε ακροτητες !!Αποτελουν το 75% του συνολικου κοινου τουλαχιστον laugh.gif

ελπιζω να σε ικανοποιησε η στατιστικη αναλυση θεουληδων !! rolleyes.gif
a bullet for your head
Και τι δεν θα εδινα,για να μπορουσα να ημουν και εγω παρων,σ'αυτη την πανδαισια.. sad.gif
http://www.youtube.com/watch?v=fSJRScdJU34...feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=RTPerNpeV7A
The Warlus
QUOTE(a bullet for your head @ Jul 24 2009, 03:31 ) *
Και τι δεν θα εδινα,για να μπορουσα να ημουν και εγω παρων,σ'αυτη την πανδαισια.. sad.gif
http://www.youtube.com/watch?v=fSJRScdJU34...feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=RTPerNpeV7A



Φοβερό live!!!
Mε την σειρά μου ας βάλω και εγώ κάτι...
http://www.youtube.com/watch?v=I-W-cWcJuxk...feature=related

Απλά υποκλίνομαι
a bullet for your head
QUOTE(J-Kas34 @ Jul 24 2009, 03:36 ) *
Φοβερό live!!!
Mε την σειρά μου ας βάλω και εγώ κάτι...
http://www.youtube.com/watch?v=I-W-cWcJuxk...feature=related

Απλά υποκλίνομαι

thumbsup.gif thumbsup.gif

Ακου και τον τρισμεγιστο..
http://www.youtube.com/watch?v=v7yPRYL_Oq0

http://www.youtube.com/watch?v=UtFNYApYi7E
morrison
Μια που είναι άργα και το ρίξαμε στη μουσική θα πρότεινα αυτή τη διασκευή των αγαπημένων μου Paradise Lost

σε στούντιο
http://www.youtube.com/watch?v=f9XiD_2K7-Q

και σε live
http://www.youtube.com/watch?v=lUrS318gn9I...PL&index=36
panagiotisTheDream
QUOTE(sihainas @ Jul 15 2009, 21:54 ) *
... μετά meddle albums ...


Έχεις ακούσει τα προ-Meddle albums??


QUOTE(sihainas @ Jul 21 2009, 04:08 ) *
btw ρε συ Gravedigger...εξήγησέ μου λίγο πως μπορείς και ακούς αυτά τα τραγούδια; Κατ'αρχάς καταλαβαίνεις τι λένε; Τέλος πάντων γούστα είναι αυτά προφανώς... απλά το έχω απορια...


Μια χαρά είναι αυτά. Πού ν' ακούσεις καμιά pure ντεθιά....tongue.gif



πάντως, προφανώς και είναι θέμα γούστου το τι γουστάρει ο καθένας...
sihainas
QUOTE(panagiotisTheDream @ Jul 25 2009, 16:24 ) *
Έχεις ακούσει τα προ-Meddle albums??


Ναι τα έχω ακούσει και αν εξαιρέσεις μερικά διάσπαρτα κομμάτια (Set the controls for the heart of the sun, Arnold Layne, See Emily Play, Matilda mother, Astronomy Domine, Careful with that axe eugene) σαν σύνολο δεν με ενθουσιάζουν και τόσο... από το Meddle και μετά (με εξαίρεση ίσως το Obscured by Clouds) μπορώ να τα ακούσω όλα από την αρχή μέχρι το τέλος...και πάλι από την αρχή wink.gif


QUOTE(panagiotisTheDream @ Jul 25 2009, 16:24 ) *
Μια χαρά είναι αυτά. Πού ν' ακούσεις καμιά pure ντεθιά.... tongue.gif



πάντως, προφανώς και είναι θέμα γούστου το τι γουστάρει ο καθένας...


Όπως είπα και πιο πάνω...τα συγκεκριμένα τραγούδια είναι καλά μέχρι να αρχίσουν τα φωνητικά..μόλις αρχίσει να "τραγουδάει" το γ*μάει το τραγουδάκι... (άποψή μου πάντα)
panagiotisTheDream
QUOTE(sihainas @ Jul 25 2009, 17:36 ) *
Ναι τα έχω ακούσει και αν εξαιρέσεις μερικά διάσπαρτα κομμάτια (Set the controls for the heart of the sun, Arnold Layne, See Emily Play, Matilda mother, Astronomy Domine, Careful with that axe eugene) σαν σύνολο δεν με ενθουσιάζουν και τόσο... από το Meddle και μετά (με εξαίρεση ίσως το Obscured by Clouds) μπορώ να τα ακούσω όλα από την αρχή μέχρι το τέλος...και πάλι από την αρχή wink.gif


Είναι σαφώς πιο πειραματικά albums με πιο "δύσκολο" ήχο. Δεν είναι τόσο άμεσα και λογικό να μην είναι προσιτά στον μέσο ακροατή. Προσωπικά, τα θεωρώ διαμάντια όλα!!
apkat
Σαννυ Μπαλτζη Στο αδειο μου πακετο.



sihainas
QUOTE(panagiotisTheDream @ Jul 26 2009, 13:47 ) *
Είναι σαφώς πιο πειραματικά albums με πιο "δύσκολο" ήχο. Δεν είναι τόσο άμεσα και λογικό να μην είναι προσιτά στον μέσο ακροατή. Προσωπικά, τα θεωρώ διαμάντια όλα!!


Προσωπικά πιστεύω ότι ισχύει το αντίθετο... κατά κύριο λόγο τα πρώτα τους άλμπουμ αποτελούνται από 3-4λεπτα τραγουδάκια με σχετικά "πιασάρικη" μελωδία και χαζό στίχο

(I don't care if the sun don't shine
And I don't care if nothing is mine
And I don't care if I'm nervous with you
I'll do my loving in the winter.

.
.
.
You're the kind of girl that fits in with my world.
I'll give you anything, everything if you want things.
κλπ)


Ενώ τα πιο μετά είναι αρκετά πιο ψαγμένα με κομμάτια όπως τα Echoes, The great gig in the sky, Shine on you crazy diamond, Sheep, Comfortably Numb, The Final Cut, Sorrow, High Hopes.... (ενδεικτικά ένα από κάθε album...)
a bullet for your head
Αυτη η διασκευη του Sunny μ'αρεσει πολυ..
http://www.youtube.com/watch?v=mrhBEIbG_ZU...feature=related
a bullet for your head
Η τελικη αναμετρηση στην ταινια Drumline..την οποια συνιστω!
http://www.youtube.com/watch?v=MrvLOHuNAwY...feature=related
The Warlus
http://www.youtube.com/watch?v=ZAeQkp-aMBw

Πάρτε μία μικρή γεύση από το τι έγινε χθες βράδυ στο Φάληρο...Δεν υπάρχουν λόγια...
Alexmei
QUOTE (sihainas @ Jul 27 2009, 03:15 ) *
Προσωπικά πιστεύω ότι ισχύει το αντίθετο... κατά κύριο λόγο τα πρώτα τους άλμπουμ αποτελούνται από 3-4λεπτα τραγουδάκια με σχετικά "πιασάρικη" μελωδία και χαζό στίχο

(I don't care if the sun don't shine
And I don't care if nothing is mine
And I don't care if I'm nervous with you
I'll do my loving in the winter.

.
.
.
You're the kind of girl that fits in with my world.
I'll give you anything, everything if you want things.
κλπ)


Ενώ τα πιο μετά είναι αρκετά πιο ψαγμένα με κομμάτια όπως τα Echoes, The great gig in the sky, Shine on you crazy diamond, Sheep, Comfortably Numb, The Final Cut, Sorrow, High Hopes.... (ενδεικτικά ένα από κάθε album...)


μια σημείωση πως το The Pipers at the gates of Dawn που τότε ήταν το Barret ήταν καλό άλμπουμ, ειδικά με μεγαλύτερο hit το Astronomy Domine, ενώ μετά που έφυγε ακούμε πολύ μουσική με ελάχιστο ήχο, και αυτή η μουσική πολύ ψυχελεδική και jamming.
Magnus92
Θεε μου σε ευχαριστω πολυ που μου εφερες τους Σκορπιονς στην Ξανθη , ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΕΙΔΑ ΖΩΝΤΑΝΑ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.