Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Το topic της Μουσικής
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα αποδυτήρια > Τέχνες και θεάματα
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87
Ginobili
Θα ποστάρω μια ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΗ Γερμανική heavy metal μπάντα με έναν εκπληκτικό καλλιτέχνη Udo Dirkschneider.Είναι από τα αγαπημένα μου συγκροτήματα. 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif

Accept - Princess of the Dawn

Invalid Video Link

Accept-Fast As A Shark

Invalid Video Link

Accept-Balls To The Wall

Invalid Video Link

Accept - Son Of A Bitch

Invalid Video Link

Αccept - midnight mover

Invalid Video Link

ACCEPT - Russian Roulette
apkat
Toν Udο τον ειχα δει πριν 7-8 χρονια live στα χανια και οντως με ειχε εντυπωσιασει η φωνη του αφου μεχρι τοτε δεν τον ειχα ξανακουσει..

Σταματη ευχαριστω και ανταποδιδω.Απο Παρασκευη βραδυ θα μαι Αθηνα.
Air Kef
Μετά τις Joss Stone,Amy Winehouse,Amie McDonald, νέο πουλέν ξεπετάγεται απο το UK και με το πιο απλο ονομα Duffy (η οποια πρέπει να ειναι και η ομορφότερη απο ολες που ανεφερα παραπανω biggrin.gif) .Αποκλειεται να μην το εχετε ακουσει το τραγουδι αν εχετε βγει 2-3 φορες τον τελευταιο μηνα. biggrin.gif


Duffy - Mercy







Υ.Γ.: Ασχετο,απλα ειδα παρομοια συζητηση σε ενα μπλογκ,νομιζω πως η Μ. Βρεττανια εχει πιασει κορυφή στο rest of the wold (of USA) στην μουσικη βιομηχανία. Δεν ξερω σε πωλήσεις,αλλα σε ποιότητα και ποικιλία καλλιτεχνών είναι in the zone εδω και αρκετο καιρο.
rchos
ενα τραγουδακι πολυ κολλητικο για την συνεχεια και με πολυ πολυ εξυπνο και πιασαρικο στιχο.

SCOUTING FOR GIRLS - ELVIS AIN'T DEAD
Invalid Video Link
ο τροπος που χρησιμοποιει τον ελβις για να μας πει οτι αυτη δεν προκειται ποτε να γυρισει πισω ειναι πολυ εξυπνος!

i think i need a love lobotomy

απιστευτο και το ονομα του συγκροτηματος φυσικα!
ios


Parov Stelar - Shine από το ομώνυμο album (προτείνω ανεπιφύλακτα να το κατεβάσετε/αποκτήσετε/whatever).
Pierce
εξαιρετικος ο stellar, εμενα απο το αλμπουμ μου αρεσει κυριως το homesick αν και ειναι καπως πιο ''εμπορικο'', οπως και να εχει ωραια επιλογη ios! biggrin.gif

αλλαγη κλιματος τελειως τωρα

Μου λείπεις εσύ,ναι μου λείπεις εσύ
Και μοιάζω να είμαι σα χαμένο νησί

nikolas12
Εβλεπα με τον lagiator μια συναυλια των Linking Park εως σοτου κολλησα!!!!!Ερχονται και Μαλακασα αποτι εμαθα!!!!! blink.gif

Linking Park-Somewhere I belong

και

Linking Park-In the end

Καποιος να τα περασει αν μπορει και να μου μαθει και εμενα να περναω βιντεο.
Jimar
ενα συγκροτημα και μια τραγουδιστρια που ακουω αρκετα τωρα τελευταια (λιωνοντας με την βιολογια...)

Invalid Video Link

Loreena McKennitt - Bonny Swans

εχει φοβερη φωνη η τυπισσα !!





Pink Martini 77.gif : Andalucia
rchos
The Editors "An End Has A Start"



με αυτο το κομματι εχω μεινει απλα stαned που λενε και οι βαρβαροι!


και σε unplugged



απλα κορυφαιο!
Pierce
kατι απο την καινουρια δουλεια του αγαπημενου σε ολους(θελω να πιστευω tongue.gif ) moby.
(το βιντεο κλιπ εχει πλακα icon_drunk.gif )

disco lies


ios
http://www.rockwerchter.be/RW2008/site/index.asp

Checkαρετέ το wink.gif

μέσα στην εβδομάδα κλείνω τα εισητήρια μου w00t^3 smiley.gif
eftychia
Απο το πρωί το τραγουδαω συνεχεια!!! Ειναι απο τα αγαπημενα μου ελληνικα, και γενικα το αγαπημενο μου απο το συγκεκριμενο τραγοουδιστη! Ο λογος για το τραγουδι "Για το καλο μου - Γιαννης Μιλιωκας"

ios
Τους θυμάστε;;


Rondo
Με ενδιαφέρον βλέπω τα κομμάτια που ανεβάζετε...Αλλά δεν ξέρω πως να το κάνω κι εγώ...Θα μπορούσε κάποιος να μου πει πως γίνεται???
dizzy_fingers
Ακολούθησε αυτές τις οδηγίες smile.gif.
thrylos7
Don't wait for me - Thunder

(το βίντεο άσχετο)

Rondo
Από τα αγαπημένα μου τραγούδια του αγαπημένου μου ξένου συγκροτήματος...Blind Guardian- Bard's song



dizzy ευχαριστώ!!!
apkat
H κοπελα εχει κανει παρα πολυ ντορο τοσο για τις μουσικες της ικανοτητες οσο και για την γενικοτερη συμπεριφορα της και τα μπλεξιματα με ναρκωτικα και αλκκολ..Παντως η φωνη της ειναι θαυμασια.

Amy Winehouse-You Know I'm no good
Invalid Video Link
spysta
QUOTE(ios @ May 2 2008, 13:34 ) *


Parov Stelar - Shine από το ομώνυμο album (προτείνω ανεπιφύλακτα να το κατεβάσετε/αποκτήσετε/whatever).

AΠΟΛΥΤΟΟΟΟΟΟΟΟ 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif στον ** Parov Stelar ** !!!!!!!!!!!!!!!
Φοβερος Τρομερος Εκπληκτικος και οτι αλλο θελετε !!!!!!!!!!!Απιστευτοι συνδιασμοι funky jazz και groove μουσικης !!!!!!!! 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif

θεικο το Love απο το Shine



και φυσικα το homesick που απλα τα σπαει

ios
QUOTE(spysta @ May 5 2008, 06:10 ) *
AΠΟΛΥΤΟΟΟΟΟΟΟΟ 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif στον ** Parov Stelar ** !!!!!!!!!!!!!!!
Φοβερος Τρομερος Εκπληκτικος και οτι αλλο θελετε !!!!!!!!!!!Απιστευτοι συνδιασμοι funky jazz και groove μουσικης !!!!!!!! 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif

θεικο το Love απο το Shine


και φυσικα το homesick που απλα τα σπαει


Whoa, πολλοί οι fans του Parov εδώ μέσα, καλά και τα άλλα 2 κομμάτια που έβαλες spysta είναι εξαιρετικά, απλά είπα να ποστάρω μόνο ένα μην το σπαμάρουμε τελείως το πράγμα. Είχε έρθει πριν κανά δίμηνο στην πόλη μου με 15 euro και όσο σκέφτομαι ότι δεν πήγα σιχτιριάζω απίστευτα. Σε όσους άρεσε ο Stelar να τσεκάρουνε και το album D.I.Y. του δικού μας dj Dousk.
Pierce
μιας που ανεφερες τον dousk (ο οποιος πραγματι κανει πολυ καλη δουλεια ) ας ποσταρω το αγαπημενο μου κομματι του(ισως το εχω ξαναβαλει δεν θυμαμαι laugh.gif ) Το DIY δεν εχει να ζηλεψει τιποτα απο cd μεγαλων ξενων Dj

Sidewalk lovin'
dizzy_fingers
Η ποιότητα του παρόντος τόπικ έχει εκτοξευθεί κατακόρυφα μετά τα τελευταία ποστ!!!!!!! 41.gif
ios
ty dizzy.

Άλλο ένα ταξιδιάρικο ;Ρ



Πάω για κανά μάθημα τώρα το απόγευμα και μετά σειρά έχει μία σχολαστική ακρόαση των 2 many djs για να ξέρουμε και τι θα δούμε στα βέλγια :Ρ
rchos
μπραβο φοβερα κομματια τα τελευταια.τον dousk το ηξερα.τον stelar ουχι.
παντως διαφωνω με το σχολιο του διζζυ.δεν μπορω να το καταλαβω κιολας αυτο που γραφει οταν μιλαμε για μουσικη.

να βαλω και εγω δυο κομματια.το ενα ισως να το χω ξαναβαλει.

Royksopp - Remind Me
Invalid Video Link

DIMI PHAZE - ALL THIS LOVE


οι πρωτοι ειναι νορβηγοι ενω ο phaze ειναι απο ελλαδα.
μπειτε στη σελιδα του στο myspace να ακουσετε καποια ακομη κομματια του.
http://www.myspace.com/dimiphaze
spysta
Nα θυμηθουμε λιγο και τον παλιο αλλα παντα ποιοτικο underground music .. dj Shadow !!! biggrin.gif

Six days




και το αξεπεραστο Organ Donor (θυμαστε τι πανικος γινοτανε στα clubakia το 2000 με αυτο ??? tongue.gif )




Θα επανελθω και με αλλους ιστορικους dj s smile.gif
dizzy_fingers
QUOTE(rchos7 @ May 5 2008, 15:49 ) *
παντως διαφωνω με το σχολιο του διζζυ.δεν μπορω να το καταλαβω κιολας αυτο που γραφει οταν μιλαμε για μουσικη.

Τόνιζα την ταύτιση των γούστων μου με αυτά των ατόμων που έκαναν τα τελευταία ποστ.
Αυτονόητο είναι σεβάσμιε όταν μιλάμε για τέχνη πως δεν υπάρχει απόλυτο επίπεδο wink.gif.
apkat
Damien Rice-Can't take my eyes off you


Πανεμορφο τραγουδι απο το closer..Κλασσικα Αρη μην το ακουσεις..
Rondo
U2 - Pride(In the name of love)

Invalid Video Link
eftychia
Πωπω Σπυρο, τωρα που ειδα το In the name of love , ακομα περιμενει η λιστα με τα 80's κομματια που θα καναμε... ΝΤΡΟΠΗ ohmy.gif

Οσο για το Can't take my eyes off you, παρα παρα πολυ ωραιο τραγουδι αλλα το κουρασαν πολυ.
PanosIlio
Επειδή το επίπεδο έχει ανέβει πάαααρα πολύ τώρα τελευταία σε αυτό το topic λέω να το...........ανεβάσω ακόμα περισσότερο ξανά-ποστάροντας αυτό το κορυφαίο κομμάτι tongue.gif

Guitar - Peter Nalitch
dizzy_fingers
Θεϊκό!!!!



laugh.gif
ios
Στα πλαίσια της μουσικής προετοιμασίας για το rockwerchter 2008 (για το οποίο έκανα την εισητηριοπαραγγελία προχθες - yay!@#) ψάχνω και ακούω διάφορα μέχρι τώρα άγνωστα.

dizzy_fingers
Dandee Warhols' new single.

Νόμιμο λινκ, το δίνουν free για κατέβασμα από το site τους.

Me like it!
Pierce
υπεροχο μπαλαντοϊδες κομματι , με καταπληκτικη μουσικη και στιχους (; ) tongue.gif Tο τραγουδι ειναι γραμμενο απο τον Κρις Μαρτιν( τραγουδιστη των coldplay) O oποιος τελικα το εδωσε στους embrace και δεν το κρατησε για το γκρουπ του οπως προοριζοταν

embrace - gravity
dizzy_fingers
Κάνει μπαμ από μακριά πάντως ότι είναι του Μάρτιν πάντως, ε? biggrin.gif
Pierce
δεν καταλαβαινω γιατι το λες αυτο 65.gif laugh.gif

αλλαγη κλιματος (επαναφορα του προηγουμενου μαλλον tongue.gif )

schiller - Miles And Miles

Keyser_Soze
Λοιπόν, ακολουθώντας κι εγώ την φιλοσοφία των τελευταίων σελίδων, θα προτείνω ένα απίστευτα τέλειο γκρουπάκι που εμφανίστηκε το 2006. Λέγονται Saltillo, είναι Ισπανοί και παίζουν αριστουργηματικό trip hop σε συνδιασμό με κλασσική μουσική και πολλούς ακόμα αρμονικούς συνδιασμούς.
Έχουν βγάλει μόλις ένα άλμπουμ, το Ganglion, το οποίο είναι απλά ΑΠΙΘΑΝΟ! Βρείτε το και ακούστε το οπωσδήποτε!
Σε ορισμένα σημεία μου θύμισαν τους Αγγελάκα/Βελιώτη...

Ορίστε ένα κομμάτι, το οποίο είναι μεν καταπληκτικό αλλά όχι και το καλύτερο τους:


A Necessary End


Τσεκάρετε τους και εδώ: http://www.myspace.com/saltillo (ακούστε το ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΟ "Giving In")
Keyser_Soze
QUOTE(apkat @ May 6 2008, 04:09 ) *
Damien Rice-Can't take my eyes off you


Πανεμορφο τραγουδι απο το closer..Κλασσικα Αρη μην το ακουσεις..
Το κομμάτι δεν λέγεται Can't take my eyes off you, όπως πολλοί εσφαλμένα νομίζουν, αλλά Blower's Daughter (για σοφός πάντως θα περίμενα να το 'ξερες Γιάννη... biggrin.gif) και είναι από το εκπληκτικό άλπουμ Ο που κυκλοφόρησε το 2002. Το τραγούδι απλά δεν υπάρχει...

υγ. Σόρι για το διπλό ποστ
rchos
QUOTE
(για σοφός πάντως θα περίμενα να το 'ξερες Γιάννη... )



συγνωμη για την οφ τοπικ παρεμβαση μου αλλα το χω ξαναγραψει και ελπιζω να το γραψω για τελευταια φορα.ο απκατ δεν ειναι μελος των σοφων.φυσικα ειναι πολυ καλος φιλος των σοφων χαιρει της πολυ εκτιμισης μας και μας τιμα με την φιλια του.δεν ειναι ομως μερος των σοφων.
συγνωμη ακομη μια φορα για το οφ τοπικ!
apkat
Εχεις απολυτο δικιο Μανωλη..Και γω δεν ξερω πως εκανα τετοιο λαθος. sad.gif sad.gif sad.gif Μεγαλη γκαφα οντως.

Σε αυτα που λεει ο Σταματης οντως τα χουμε ξαναπει πολλες φορες.Εχουν διαχωρισει και οι Σοφοι την θεση τους αλλα και εγω.Υπαρχει φιλια και σχεση εκτιμησης αλλα δεν ταυτιζομαστε!! tongue.gif
Rondo
Χρήστος Κυριαζής-Τα τσιγάρα τα ποτά και τα ξενύχτια



Τα τελευταία με έχουν φάει και μένα...
rchos
με πολυ νοσταλγικη διαθεση τα επομενα 2 τραγουδια.νομιζω οτι μπορω πλεον να πω οτι ειναι η αγαπημενη μου μπαντα.στα αυτια μου ο ηχος τους ειναι μαγικος!σχεδον "παραλυω" οταν τους ακουω!

Beirut - Sunday Smile
Invalid Video Link

BEIRUT - Guyamas Sonora
Invalid Video Link


ερχονται και αλλα στην πορεια!
thrylos7
Journey - Wheel in the Sky

rchos
latter days - over the rhine


all i need is everything-over the rhine


ενα συγκροτημα απο το σινσινατι του οχαιο.το ονομα τους το εχουν παρει απο την περιοχη απο οπου καταγονται οπου ευκολα καταλαβαινουμε οτι εχει ονομαστει ετσι απο γερμανους μεταναστες.
προσοχη δεν ειναι καταλληλα για να κανεις κεφι!
Pierce
QUOTE(rchos7 @ May 17 2008, 15:31 ) *
ΟΛΕΣ.-


ακολουθει κτηνωδες τραγουδι.

alice cooper-Poison

sihainas

Nine Inch Nails - Discipline

free download εδω: http://www.last.fm/music/Nine+Inch+Nails/_/Discipline

Επίσης μπορείτε να ακούσετε ολόκληρο το album εδώ http://www.last.fm/music/Nine+Inch+Nails/The+Slip
Rondo


Πολύ καλό κομμάτι...
Keyser_Soze
Ο Τομ Μορέλο είναι ένας ευφυής μουσικός με πτυχίο στις πολιτικές επιστήμες από το πανεπιστήμιο του Χάρβαρντ. Ακτιβιστής και αναρχικός, έχει ιδρύσει μαζί με τον Σερτζ Τάνκιαν (System of a Down) την ακτιβιστική κολλέκτιβα Axis of Justice.
Παίζει αριστουργηματική κιθάρα και το περιοδικό Rolling Stone τον κατατάσσει στο νούμερο 26 στους 100 κορυφαίους κιθαρίστες έβερ.
'Εγινε γνωστός παίζοντας κιθάρα στους Rage Against The Machine και στη συνέχεια μετά την φυγή του τραγουδιστή Ζακ Ντε Λα Ρόκα από τους πρώτους φόρμαρε στους Audioslave με τον Κρις Κορνέλ στα φωνητικά. Πέρσι μετά από περίπου 7 χρόνια επανασυνδέθηκαν οι RATM.
Επίσης, πέρσι έβγαλε τον πρώτο του σόλο δίσκο, ως The Nightwatchman, με τίτλο One Man Revolution. Πρόκειται για ένα φανταστικό φολκ δίσκο στα χνάρια του τεράστιου Μπομπ Ντίλαν με εκπληκτικούς στίχους και μελωδίες.


The Nightwatchman - Road I Must Travel


The Nightwatchman - Guerilla Radio
nikolas12
Τα Linkin Park βιντεαακια που σας ειχα πει:
Linkin Park-Numb:
http://www.youtube.com/watch?v=_5Oi4R-jSoA

Linkin Park-In the End:
http://www.youtube.com/watch?v=_Wr50NZIB1g

Linkin Park-Somewhere I Belong:
http://www.youtube.com/watch?v=YGdWuYNrdmU
Rondo
Απίστευτο κομμάτι από μία μπάντα που έγραψε την δική της ιστορία στην ελληνική μουσική σκηνή...

This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.