Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Το topic της Μουσικής
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα αποδυτήρια > Τέχνες και θεάματα
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87
SG3ptshooter
Παραδοσιακά σήμερα, γιατί παλεύω εδώ να τα συμμαζέψω, τα έχω σκόρπια σε 500 φακέλους.. tongue.gif




Eπίσης, Ισλανδοί που γκαρίζουν (inside joke):
berry
reignman
Δεν ηθελα να ξεκινησω καινουριο θεμα απλα και μονο για αυτο... Οποτε θα το γραψω σε αυτο το τοπικιο!

Εχουνε βαλει υποψηφιοτητα τα φιλαρακια μου σε εναν διαγωνισμο συγκροτηματων. Αυτη τη στιγμη ειμαστε την τελικη 10αδα! Οσοι θελουν ας κανουν τον κοπο να ριξουν εναν ψηφο , εαν φυσικα τους αρεσει το τραγουδι.
Εαν τελικα καταφερουν να κερδισουν , θα πανε στο Los Angeles για να δουλεψουνε με μια δισκογραφικη!

http://rodemic.com/roderocks/lia-hide

Ευχαριστω εκ των προτερων!
rchos



Γι΄ αυτά τα μάτια σου
πεθαίνω, ξεψυχώ
κλείσε τα μάτια σου
ν΄ αναστηθώ.
duncan21


SG3ptshooter
Vamos..

pain of salvation
...αμήν
benchwarmer
Παμε και κατι φρεσκο ελληνικο...









Και το αγαπημένο μου


Ο δίσκος λογικά αναμένεται τους επόμενους μήνες, άντε γιατί πέρασαν και αρκετά χρόνια.. Να είναι στα επίπεδα του "Απο δω και πάνω" πολύ δύσκολο, αλλά από το δείγμα που έχουμε πιστεύω θα είναι κ αυτός πολύ αξιόλογος.
sacarame


aegeansheed




...MIND THE (TIME) GAP...



και καπάκι όλο το Cause For Conflict YOU KILLING THE POOOOOOR
aegeansheed
SG3ptshooter

aegeansheed
QUOTE(SG3ptshooter @ Aug 25 2012, 14:58 ) *


Keep going on your road with your deathproof car
rchos
Αν βρεθεί εισητήριο για Peppers περισευούμενο ενδιαφέρομαι.
duncan21


Έλα να ετοιμάζονται κάποιοι σιγά σιγά blech.gif banana.gif .
pain of salvation
Πήγε κανείς RHCP?
Για πείτε εντυπώσεις...
PanosIlio
QUOTE(pain of salvation @ Sep 5 2012, 10:05 ) *
Πήγε κανείς RHCP?
Για πείτε εντυπώσεις...


Η χθεσινή συναυλία ήταν icon_headbang.gif icon_headbang.gif , για μένα tongue.gif, πέρασα πολύ καλά.

Η γενιά μου (80άρηδες) περίμενε 15-20 χρόνια αυτή τη συναυλία και νομίζω αποζημιωθήκαμε 100% και κάτι παραπάνω.

Ήχος πολύ καλός, παρουσία το συγκρότημα άψογη, οργάνωση χάλια (κλασσικά), όλα καλά.

Πολύ καλή βραδιά.
Pierce
Υπηρξε σκληρος πυρηνας του bforum στην αρενα, με 3 επιφανη μελη να πρωταγωνιστουν μεχρι και σε μπαχαλα(!!) στο by the way.(ο ιδρυτης ηταν καπου στις εξεδρες tongue.gif)
Επαυξανω αυτα που ειπε ο Πανος, για την προσμονη χρονων να τους δουμε επιτελους. Ο φλεα με τον τσαντ ηταν το λιγοτερο συναρπαστικοι εως και συγκινητικοι στην παρουσια τους. Ο Αντωνακης ετσι και ετσι. Ο κοσμος για τα δραγκαλα στη πλειοψηφια του, οπως και η οργανωση της didi. Ολοκληρο γομαρι 1.90 και ισα ισα εβλεπα σκηνη, βαλτε την πιο χαμηλα την αλλη φορα. Προσωπικη καψουρα ειναι το otherside, αλλα εγινε τραμπα μαλλον για να παιξουν το parallel universe που ειναι και αυτο καψουρα μου (που αναθεμα αν το ηξερε το 1/5 εκει μεσα). Καλα για το suck my kiss δε θα σχολιασω καν laugh.gif
After all το ευχαριστηθηκα πληρως cool.gif
rchos
QUOTE(PanosIlio @ Sep 5 2012, 13:43 ) *
Η χθεσινή συναυλία ήταν icon_headbang.gif icon_headbang.gif , για μένα tongue.gif, πέρασα πολύ καλά.

Η γενιά μου (80άρηδες) περίμενε 15-20 χρόνια αυτή τη συναυλία και νομίζω αποζημιωθήκαμε 100% και κάτι παραπάνω.

Ήχος πολύ καλός, παρουσία το συγκρότημα άψογη, οργάνωση χάλια (κλασσικά), όλα καλά.

Πολύ καλή βραδιά.



Κάπως έτσι έχουν τα πράγματα.
Της γενιάς των 80άρηδων ειμαι και εγώ και είναι το πρώτο ξένο συγκρότημα που γεμίζει στάδια που ήθελα να δω τόσο πολύ.

Ωραία βραδιά και ας μην έπαιξαν την άλλη πλευρά.
Το ευχαριστηθήκαμε όσο δεν πάει.

QUOTE(pierce21 @ Sep 5 2012, 14:04 ) *
Υπηρξε σκληρος πυρηνας του bforum στην αρενα, με 3 επιφανη μελη να πρωταγωνιστουν μεχρι και σε μπαχαλα(!!) στο by the way.(ο ιδρυτης ηταν καπου στις εξεδρες tongue.gif)
Επαυξανω αυτα που ειπε ο Πανος, για την προσμονη χρονων να τους δουμε επιτελους. Ο φλεα με τον τσαντ ηταν το λιγοτερο συναρπαστικοι εως και συγκινητικοι στην παρουσια τους. Ο Αντωνακης ετσι και ετσι. Ο κοσμος για τα δραγκαλα στη πλειοψηφια του, οπως και η οργανωση της didi. Ολοκληρο γομαρι 1.90 και ισα ισα εβλεπα σκηνη, βαλτε την πιο χαμηλα την αλλη φορα. Προσωπικη καψουρα ειναι το otherside, αλλα εγινε τραμπα μαλλον για να παιξουν το parallel universe που ειναι και αυτο καψουρα μου (που αναθεμα αν το ηξερε το 1/5 εκει μεσα). Καλα για το suck my kiss δε θα σχολιασω καν laugh.gif
After all το ευχαριστηθηκα πληρως cool.gif



Επιβεβαιώνω και εγώ όλα τα παραπάνω... smiley.gif

Ο Αντώνης ήταν απλά επαγγελματίας στη σκηνή.Ο Φλεα και ο Τσαντ(τρελανέ μας) ήταν απολαυστικοί.
Pierce
Ρε τεντυμποηδες μη χαλατε το τοπικ με την τσατσογρια, ειδικα μετα απο συναυλια τετοιας μπαντας shot.gif
sacarame
QUOTE(pierce21 @ Sep 5 2012, 15:23 ) *
Ρε τεντυμποηδες μη χαλατε το τοπικ με την τσατσογρια, ειδικα μετα απο συναυλια τετοιας μπαντας shot.gif



Οκ τα μετέφερα στο τόπικ του ειδώλου...Παμε όλοι εκεί για αποθέωση... tongue.gif
morrison
Επειδή κάτι πήρε τ'αυτί μου και μάλλον θα έχουμε χαρούμενα(??? όπως το δει κανείς) νέα στο φόρουμ...αφιερώνω...





(ξέρω ότι δεν το αντέχει κανείς το τελευταίο αλλά είναι καλτ...)
sacarame



Και κάθε που χαράζει, με τρώει το μαράζι...
SG3ptshooter


Μπορώ να αρχίσω τους αποχαιρετισμούς προς το Στελόνε από νωρίς γιατί είναι με ερωτηματικά η πρόσβασή μου στα νέτια ανάλογα με τις μέρες αυτή την περίοδο; Επίσης μπορώ να παραστήσω με την από πάνω πρόταση ότι αφιερώνω το τραγούδι στο Στέλιο; tongue.gif
j-kidd13


Δωσεεεεεεεε Παολαρα στο λαο....!!!!!
Magnus92
sacarame
Ετσι για το αμπάουτ...





icon_wave.gif icon_wave.gif
aegeansheed
Chills out
SG3ptshooter
QUOTE(aegeansheed @ Sep 16 2012, 15:55 ) *

?
επαθα λαστιχο

oyaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaarghhhhhhhhhhhhhh
SG3ptshooter
Έχτισα την playlist της ημέρας με τραγούδια που έχω ποστάρει στο topic, κατά βάση έγινε των Earth που είμαι ξανά σε φάση καψίματος εδώ και 3-4 μέρες:

Φωνάζει soundtrack πριν από standoff. shot.gif
Tην Κυριακή άκουσα σερί όλο το τελευταίο διπλό σιντί. hippy.gif.jpeg
Να πω πάλι μπράβο στους ήρωες που είχαν βάλει κι αυτοί κομμάτι της μπάντας, άκουσα και τα δικά σας προφανώς.

Επίσης αυτό πρέπει τελικά χωρίς να το έχω συνειδητοποιήσει να είναι απ' τα αγαπημένα μου τραγούδια:

----------------------------------------------------------------------------------------
Προειδοποίηση για το επόμενο, τα άλλα στο post ακούγονται απ' όλους.
Ένα black που άκουγα τώρα, πολλά μ' αρέσουν αλλά καιρό είχε να χτυπήσει κέντρο ένα black στο να με προβληματίσει.. 56.gif


και τέλος έτσι γιατί το ακούω πολύ ξανά τελευταία:

Κουτσή Μαρία speakin
j-kidd13
QUOTE(SG3ptshooter @ Sep 18 2012, 17:21 ) *
Προειδοποίηση για το επόμενο, τα άλλα στο post ακούγονται απ' όλους.
Ένα black που άκουγα τώρα, πολλά μ' αρέσουν αλλά καιρό είχε να χτυπήσει κέντρο ένα black στο να με προβληματίσει.. 56.gif


Ερωτηση.....
Kαταλαβαινεις τι λεει (γρυλιζει) σε ολο το τραγουδι ο-ας τον πω ετσι γιατι δεν βρισκω αλλον ορο-τραγουδιστης???? tongue.gif
SG3ptshooter
QUOTE(j-kidd13 @ Sep 18 2012, 17:28 ) *
Ερωτηση.....
Kαταλαβαινεις τι λεει (γρυλιζει) σε ολο το τραγουδι ο-ας τον πω ετσι γιατι δεν βρισκω αλλον ορο-τραγουδιστης???? tongue.gif

Δεν το ρωτάς πρώτη φορά αυτό, το χατε συζητήσει θυμάμαι αλλά μου τη σπάει η συζήτηση.
Τα περισσότερα όχι. Πάντα προσπαθώ να βρίσκω και να διαβάζω τους στίχους αν μου αρέσει κάποιο. Δε διαφωνεί κανείς ότι είναι βαβούρα και περίεργο, απλά σε κάποιους κάποιες στιγμές κάνει.
Ο τίτλος είναι αναφορά σε αυτό το βιβλίο.
j-kidd13
QUOTE(SG3ptshooter @ Sep 18 2012, 17:46 ) *
Δεν το ρωτάς πρώτη φορά αυτό, το χατε συζητήσει θυμάμαι αλλά μου τη σπάει η συζήτηση.
Τα περισσότερα όχι. Πάντα προσπαθώ να βρίσκω και να διαβάζω τους στίχους αν μου αρέσει κάποιο. Δε διαφωνεί κανείς ότι είναι βαβούρα και περίεργο, απλά σε κάποιους κάποιες στιγμές κάνει.
Ο τίτλος είναι αναφορά σε αυτό το βιβλίο.


Αν απομονωσεις τα φωνητικα,αρκετα τραγουδια αυτου του στυλ εχουν καταπληκτικη μουσικη....
SG3ptshooter
QUOTE(j-kidd13 @ Sep 18 2012, 17:57 ) *
Αν απομονωσεις τα φωνητικα,αρκετα τραγουδια αυτου του στυλ εχουν καταπληκτικη μουσικη....

Όλα τα είδη της μουσικής έχουν ταλαντούχους συνθέτες. Απλά τα φωνητικά είναι πάντα έτσι σε αυτό το είδος γιατί συνεισφέρουν στο σκοπό. Που προφανώς θεωρείς ότι γι' αυτό το αποτέλεσμα δεν ακούγεται, κι αυτό παραδόξως είναι πιο κοντά στο σκοπό απ' ότι μοιάζει να είναι.

Κι αυτό δεν έχει καμία σχέση με black metal, έχει τρελά φωνητικά και το λατρεύω μια δεκαετία τώρα:
j-kidd13
QUOTE(SG3ptshooter @ Sep 18 2012, 18:05 ) *
Όλα τα είδη της μουσικής έχουν ταλαντούχους συνθέτες. Απλά τα φωνητικά είναι πάντα έτσι σε αυτό το είδος γιατί συνεισφέρουν στο σκοπό. Που προφανώς θεωρείς ότι γι' αυτό το αποτέλεσμα δεν ακούγεται, κι αυτό παραδόξως είναι πιο κοντά στο σκοπό απ' ότι μοιάζει να είναι.


Προφανως αναφερομαι στα φωνητικα...Σαν μουσικη,υπαρχουν τραγουδια που με πιανει πονοκεφαλος,αλλα υπαρχουν και τραγουδια που αναγνωριζω οτι σαν ηχος ειναι φοβερα.
Το ντυσιμο με αυτα τα φωνητικα για μενα προσωπικα ειναι το προβλημα.Αν και με την μουσικη που χρησιμοποιειται,την ενταση και την ταχυτητα,η "κανονικη" φωνη απο εναν τραγουδιστη,δεν θα ταιριαξει ποτε και για κανενα λογο.
SG3ptshooter
QUOTE(j-kidd13 @ Sep 18 2012, 18:12 ) *
Προφανως αναφερομαι στα φωνητικα...Σαν μουσικη,υπαρχουν τραγουδια που με ποιανει πονοκεφαλος,αλλα υπαρχουν και τραγουδια που αναγνωριζω οτι σαν ηχος ειναι φοβερα.
Το ντυσιμο με αυτα τα φωνητικα για μενα προσωπικα ειναι το προβλημα.Αν και με την μουσικη που χρησιμοποιειται,την ενταση και την ταχυτητα,η "κανονικη" φωνη απο εναν τραγουδιστη,δεν θα ταιριαξει ποτε και για κανενα λογο.

Κάπως έτσι το βλέπω το τελευταίο.
Κι αυτά με το φοβερό ήχο κι αυτά που "προκαλούν πονοκέφαλο" μπορεί για κάποιον άλλο να έχουν ανάποδο αποτέλεσμα. Γούστα είναι αυτά. Σέβομαι πάντως ότι δεν τα βάζεις όλα στο ίδιο καζάνι.

Μιας και το θυμήθηκα θα δώσω ένα παράδειγμα ακόμα, ένα πολύ ωραίο funky κομμάτι

που μου είχε προμοτάρει ο Ben Weinman των Dillinger Escape Plan. Τους έχω βάλει αρκετές φορές για να σας έχουν πάρει τα αυτιά νομίζω. laugh.gif
Kαι παίζει ρόλο και το πακέτο πολλές φορές, πχ αυτό, μιας και ανέφερα DEP, έπαιζε στο Underworld. Πόσοι εδώ μέσα που δε θα άκουγαν ποτέ αυτό το κομμάτι είχαν ευχαριστηθεί την ταινία; Οπότε μια καλή ιδέα είναι να ακούσεις κάτι φωνακλάδικο συνοδεύοντάς το με πλάνα της Βeckinsale να τρεχοβολάει ρουμάνια με το μαύρο ανσάμπλ (για μένα απαραίτητοι και οι μπλέ φακοί επαφής) και να μας πεις αν σου άρεσε περισσότερο. laugh.gif
Xaroumenos loukoumas
Έχω πορωθεί τελευταία!!

alexma
πολυ monster magnet τον τελευταιο καιρο και σημερα ξανα..
το πρωτο τους ειναι must!
λενε πως heavy metal για αυτους που δεν ακουνε heavy metal!

http://www.youtube.com/watch?v=dscfeQOMuGw
SG3ptshooter
QUOTE(alexma @ Sep 19 2012, 13:44 ) *
πολυ monster magnet τον τελευταιο καιρο και σημερα ξανα..
το πρωτο τους ειναι must!
λενε πως heavy metal για αυτους που δεν ακουνε heavy metal!

http://www.youtube.com/watch?v=dscfeQOMuGw

Για τους μεταλάδες που δεν ακούνε μόνο metal μ' αρέσει να λέω προσωπικά. tongue.gif


Well I'm a stoned jet fighter with a heart of gold
And I rule this planet from high above
Έχω ξαναποστάρει την ψύχωσή μου γι' αυτό το κομμάτι.

Επίσης ξαναάκουγα το τελευταίο που πόσταρα χτες και σκέφτηκα το σακαράκα, που θα σκαγε από κάτω με Imelda May:

Πα να φάω.
update: Έφαγα. wos_sport4.gif
j-kidd13


laugh.gif laugh.gif laugh.gif

Ειναι ειδωλο ο τυπος....tongue.gif
SG3ptshooter

ένα μήνα μακριά απ' τη μέρα που οι καμμένοι της Γης ενώνονται να ακούσουν νέο υλικό απ' το πιο nerdy συγκρότημα cool.gif
morrison
Πωωωωωω...Τι πώρωση βραδιάτικα... 56.gif 56.gif

Magnus92
Δοξα και τιμη στον Ρορρυ Γκαλαχερ που εκλεψε τον ΥΜΝΟ του απο τον μεγαλο Χρηστο Δαντη :

Manu7
QUOTE(morrison @ Sep 27 2012, 02:34 ) *
Πωωωωωω...Τι πώρωση βραδιάτικα... 56.gif 56.gif


Τι λες τώρα... thumbsup.gif
SG3ptshooter
Πήραμε το Lukauskis κι αμέσως σκέφτηκα Testament, για ευνοήτους τσουλουφολόγους. Τα παράπονα λοιπόν στoυς υπεύθυνους για τις μεταγραφές της Valencia. Τhraaaaaaaaaaaaaaaaaaash





icon_headbang.gif
sacarame



γιατί έτσι....90'ς ρε cool.gif
Alexmei
greeneyes13
Manu7
Παρτε να'χετε!

laugh.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.