Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Το topic της Μουσικής
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα αποδυτήρια > Τέχνες και θεάματα
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87
SG3ptshooter
QUOTE
[18/5/2014 11:55:10 μμ] SG 3ptshooter: afto p akoyw fola europop
[18/5/2014 11:55:12 μμ] SG 3ptshooter: oti wra kai na katsei
[18/5/2014 11:55:24 μμ] SG 3ptshooter: einai magic affair
[18/5/2014 11:55:25 μμ] SG 3ptshooter: to omen iii
[18/5/2014 11:55:28 μμ] SG 3ptshooter: tongue.gif
[18/5/2014 11:55:36 μμ] SG 3ptshooter: εχω κανει 100.000 βιουζ ανετα



56.gif blush.gif laugh.gif ΠΑΜΕ ΡΕ ΜΑΚΑΜΠΙ, ΟΧΙ ΜΟΝΟ Ο ΜΠΛΟΥ
aegeansheed
Εύκολο να βρεθείς στην Mojave ακούγοντάς το ξανά. Δύσκολο να ξεχάσεις την περήφανη εξομολόγηση.



SG3ptshooter
QUOTE(aegeansheed @ May 19 2014, 01:02 ) *
Εύκολο να βρεθείς στην Mojave ακούγοντάς το ξανά. Δύσκολο να ξεχάσεις την περήφανη εξομολόγηση.

Σου πρότεινα την ταινία πριν αρκετό καιρό και το κάνω και δημόσια προς όλους, ΔΕΙΤΕ ΤΟ PARIS, TEXAS, όσοι σας έχει ξεφύγει. Δεν είναι μόνο το soundtrack που αξίζει, είναι συνολικά μια πολύ όμορφη ταινία που θα ξαναδώ σίγουρα αρκετές φορές.

Είδα κι αυτό που μου αντιπρότεινε ο κύριος από πάνω βέβαια:

Mine was better. - Lucille Bluth.
aegeansheed
If both those movies were called "Lucille", i wouldn't know which one i love best - Buster
aegeansheed
Headbanging ακούγοντας ακορντεόν? Γίνεται!
SG3ptshooter
QUOTE(aegeansheed @ May 22 2014, 22:22 ) *
Headbanging ακούγοντας ακορντεόν? Γίνεται!

Mε αυτό τα σπάει κανείς:


αν και σήμερα KVELERTAK ΜΟΝΟ.
aegeansheed
90s hip-hop vinage Sunday









#AmareUltimateYinkaDareMix (κάποτε)...


...πλέον
aegeansheed
Ακούς. Το αφήνεις να αλληλεπιδράσει. Το ξανακούς (αυτά για 2 μέρες)

Την τρίτη μέρα διαβάζεις το πλοτ και φαντάζεσαι σκηνές και εικόνες με οδηγό τις προηγούμενες Τζαρμουσιές και τις released φωτογραφίες. Το βράδυ το προβάλεις.







Zoys
Αν είστε κι εσείς φίλοι της synthpop:

rchos
Huge song
Zephyr
Zoys
SG3ptshooter




Zoys
nikolas12


Τρομερό τραγούδι από τον τεράστιο Jack White. Κάθε δίσκος του είναι φοβερός είτε είναι με μπάντα είτε είναι προσωπικός.
Zoys
Σε ψυχεδελικό mood:

YorM3


Κατευθείαν από Person of interest που αν μη τι άλλο έχει πολύ ωραία τραγουδια
SteveNashidis


Kαλό ταξίδι Αντώνη sad.gif
duncan21




Αυτό τραγουδούσα 4-5 χρονών(ε) απ' ότι ξέρω,μεγάλο σουξέ της εποχής.Παιδικό σταθμό συν Αραχτοί και Λάιτ συν αυτό το κομμάτι είναι μερικά πράγματα που θυμάμαι ισχνά απ' αυτή την ηλικία.
SG3ptshooter
Πρόσφατα ένα απόγευμα Κυριακής είχε στον Alpha τον "Πάτερ Γκομένιο", δε θυμάμαι τι άλλο έβλεπα, μόλις άλλαξα κανάλι είδα ένα 20λεπτο εκεί στην αρχή προς μέση της ΜΕΓΑΛΗΣ αυτής ταινίας. Και για άλλη μια φορά, με συγκλόνισε το τραγούδι:

Είναι μοντέρνος, είναι όργιο, ωραίος ο νέος, είναι όργιο, σαν τον Άγιο Γεώργιο. Μιλάμε για το ασύλληπτο whatthef*ck. magic.gif
sacarame
SG3ptshooter
Ήμουν σίγουρος ότι θα είχες ποστάρει το soundtrack της εβδομάδας για κάποιους εδώ γύρω, λόγω της μέγιστης σειράς Broen:
sacarame
QUOTE(SG3ptshooter @ Sep 12 2014, 21:52 ) *
Ήμουν σίγουρος ότι θα είχες ποστάρει το soundtrack της εβδομάδας για κάποιους εδώ γύρω, λόγω της μέγιστης σειράς Broen:


Το σκέφτηκα αλλά είπα να το αφήσω για αυτόν που το έβγαλε στον αφρό...
gspara


Δεν βλεπω καθολου χαουζαδες tongue.gif

Ας ποσταρω εγω λοιπον κατι αφιερωμενο στην χρυση εποχη του FAZ (1988-92)..... της Φαρμας στα Οινοφυτα αλλα και στα ξεφωτα της Βαρυμπομπης!!!!!
Zoys
nikolas12


Μπάντα που παίζει ο θεούλης Josh Homme και να μην την ψάξω; Δεν υπάρχει περίπτωση.
SG3ptshooter

To χα πάθει πριν δω το επεισόδιο του Seinfeld, το πιάσαμε ξανά σήμερα, απ' τον τραυματισμό του Meeks ξεκίνησαν όλα:
Magnus92
Κλασικουρα :

berry
ωραιο το νεο Thurston Moore (Sonic Youth)

το ακουμε εδω

http://www.npr.org/2014/10/12/354284493/fi...re-the-best-day





συνεχιζουμε με νεες κυκλοφοριες



http://www.ritualhowls.com/

και ενα νεο τελευταιο απο αυτους τους τσαμπουκαλεμενους πιτσιρικους




https://www.musicglue.com/the-wytches/about/
berry
METANOEITE ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟΙ !





Zoys
Ίσως το καλύτερο εγχώριο alternative-post εγχείρημα:



Άκουσα back2back τα δύο τους album, "The roughest sea" και "The Figures Of Enormous Grey And The Patterns Of Fraud". Πολύ ταιριαστά σε μια βροχερή μέρα. happy.gif
Rated: (en)joy
Eπιστροφη με νεο album για Lenny Kravitz. Δυνατος Lenny.

Zoys
stoust
Ελαφρώς offtopic, αλλά αξίζει. Δεν ξέρω πόσοι έχετε υπόψιν την ταινία "This Is Spinal Tap". Πρόκειται για ένα mocumentary γύρω από ένα rock συγκρότημα πίσω στη δεκαετία του '80. Είναι μία cult ταινία με πολύ γέλιο. Δείτε την! Τα λόγια είναι φτωχά για να περιγράψουν το μεγαλείο αυτής της ταινίας.
SG3ptshooter
Πάρτε τη, να χαλάσει και τα δικά σας ηχεία.
Tobias Funke
Zoys
Αγαπημένοι οι Editors αν και δεν μου άρεσε τόσο το τελευταίο τους album.


gspara
Zoys
SteveNashidis


Το νέο τραγούδι των MUSE από το καινούριο τους album " Drones " που θα βγει ολοκληρωμένο στις 8 Ιουνίου του 2015.

Μοιάζει υποσχόμενο το νεο album ή μάλλον ίσως είναι καλύτερο από την κακή παρένθεση του 2012 όπου έβαλαν μέσα dupstep* .!! Δεν είχα ξεχωρίσει σχεδόν κανένα τους .



Bellamy jokingly described the album as a "christian gangsta rap jazz odyssey, with some ambient rebellious dubstep and face-melting metal flamenco cowboy psychedelia" on his Twitter account
επαθα λαστιχο
http://news247.gr/eidiseis/psixagogia/musi...oy.3359774.html

sad.gif sad.gif sad.gif
mephisto22


Συγκερασμος ροκ ηχου με παραδοσιακες μελωδιες, απο τους VILLAGERS OF IOANNINA CITY.

Tobias Funke
Κυριακάτικο post για να αποπροσανατολιστεί ο SG3:

sacarame
QUOTE(Tobias Funke @ Mar 29 2015, 13:30 ) *
Κυριακάτικο post για να αποπροσανατολιστεί ο SG3:



Κάνεις που κάνεις το αποπροσανατολιστικό ποστ, βάλε κι ένα αποπροσανατολιστικό τραγούδι. Κανα Μάκη Δημάκη, Νικόπουλο etc.

Θα νομίζει ότι σου χω χακάρει το λογαριασμό και ποστάρω εγώ για σένα... smiley.gif
SG3ptshooter
QUOTE(Tobias Funke @ Mar 29 2015, 13:30 ) *
Κυριακάτικο post για να αποπροσανατολιστεί ο SG3

Φαντάζομαι το σκέφτηκε βράδυ Δευτέρας που ρολάρει το σύστημά του και έτριβε 5 προς 6 μέρες χαιρέκακα τα χέρια του σε αιώνιο loop μέχρι να αλλάξει η ώρα. Μετά συγχρόνισε κι έβαλε να δει Inside No. 9.



Koινωνικό μήνυμα:

Χρηστικό δηλαδή το παίζεις τέρμα και έρχονται και σου μιλάνε σεξομανισμένες από μόνες τους. Τόσα χρόνια δεν έχει συμβεί ποτέ βέβαια, κάτι θα κάνω λάθος / είμαι τόσο αντιαισθητικός. tongue.gif


QUOTE(sacarame @ Mar 29 2015, 15:40 ) *
Κάνεις που κάνεις το αποπροσανατολιστικό ποστ, βάλε κι ένα αποπροσανατολιστικό τραγούδι. Κανα Μάκη Δημάκη, Νικόπουλο etc.

Σου βαλα φλόγες φλόγες για το Sam το Nτέκουρα μισή μέρα πίσω κι έχεις και παράπονο.
Tobias Funke
Τι να μας πουν μωρέ οι μπούμπηδες της jazz:










AndreasAlex
aegeansheed
Απίστευτο -μιλάει η παλιοκιθάρα!!!

sacarame
Πάνε κι όλας 3 χρόνια...


SG3ptshooter
Γιατί όχι...





This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.