Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Το topic της Μουσικής
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα αποδυτήρια > Τέχνες και θεάματα
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87
Xaroumenos loukoumas
Όχι ρε φίλε, τι κομμάτι πόσταρες;;
Τρομερό!! 77.gif 77.gif 77.gif
Mamuwalde


γκρουπ: skalpel
τίτλος: tension


πολωνοί [ντουέτο] οι οποίοι παίζουν ένα nu jazz στυλ. με samples , με κανονικά όργανα και με πολύ groove .

δεν είναι τίποτα πασίγνωστοι όπως καταλαβαίνετε . αλλά έχουν 2 δισκάκια πολύ πολύ καλά ...
Mamuwalde


γκρουπ: the octopus project
τίτλος: music is happiness

είναι ένα μυστήριο τρίο , παίζουν πολλά ορχηστρικά κομμάτια στο ύφος του παραπάνω κομματιού που θεωρείται από τα καλύτερά τους . αρκετά εμπνευσμένοι , αν και σε ολόκληρους δίσκους , η μουσική τους ακούγεται λίγο μονότονη .
Mamuwalde


γκρουπ : jaga jazzist
τίτλος : oslo skyline


νορβηγοί . γκρουπ που αποτελείται από 10 [αν θυμάμαι καλά] μέλη . παίζοντας από πνευστά , κιθάρες , ηλεκτρικά και μη , ηλεκτρονικά και μη .

φτιάχνουν τέτοιου είδους εξαιρετικά ακούσματα, αυστηρά ορχηστρικά .
Mamuwalde


καλλιτέχνης : jeff buckley
τίτλος: so real


είναι νομίζω αρκετά γνωστός και ακούγεται ωραία με τα προηγούμενα . RIP
Das Kapital
Επιτελους βγηκε το video clip του τραγουδιου ''τα κλεμμενα''



Ποιος ακουσε αυτο το τραγουδι και δεν ανατριχιασε.....Σας παρακαλω να το ακουσετε οσοι δεν το ξερετε που μαλλον δεν θα το ξερετε γιατι καλως ή κακως δεν εγινε καθολου διαφημηση στο τελευταιο δισκο του Νοτη!
apkat
Aπο τον μεγαλο Μαρκ Νοπφλερ που απολαυσαμε οσο ημασταν το βραδυ στο Λυκαβηττο..Τα καινουργια του τραγουδια ειχαν ενδιαφερον με φολκ και καντρι στοιχεια που ακουγονατν παρα παρα πολυ ευχαριστα ομως οταν ακουστηκαν οι νοτες απο τα κλασσικα των Dire Straits πραγματικα σηκωνοταν η τριχα.Καταπληκτικος μουσικος.

Brothers in Arms - Dire Straits


Dire Straits - Sultans of Swing
Invalid Video Link
Mamuwalde
τι μας έκανες ρε apkat ...

ξέρεις πόσα χρόνια ήθελα να τον δω και σήμερα ήμουνα μπαστακωμένος στην πάτρα angry.gif
apkat
Eιδικα αν εισαι και φαν τι να πω εκτος απο κριμα;;

Παντως οσο παρηγορει να σου πω οτι για τα δεδομενα του χωρου της διαφημησης που εγινε και του γεγονοτος οτι σαν ονομα εχει πεσει αρκετα τα τελευταια χρονια ηταν εντελως γεματος ο χωρος οποτε δεν αποκλειεται να ειδε με καλο ματι την Ελλαδα και να ξαναερθει συντομα.. biggrin.gif biggrin.gif
Mamuwalde
να φανταστείς ήταν το πρώτο συγκρότημα που άκουσα [σε κασσέτες] . έχει περισσότερο συναισθηματική αξία να τον δω , παρά μουσική ...

αααααχ δεν ήμουν μέσαααααααα sad.gif
spysta
Για να θυμηθουμε κατι απο τα παλια ...

Counting Crows - Mr.Jones



Counting Crows - Anna Begins (την Αννα ο τραγουδιστης την γνωρισε σε ενα Ελληνικο νησι tongue.gif )

Invalid Video Link
Xaroumenos loukoumas
Το August and Everything After των Counting Crows είναι cd από τα λίγα.. Πραγματικά καταπληκτικό..
spysta
QUOTE(Xaroumenos loukoumas @ Jun 16 2008, 10:23 ) *
Το August and Everything After των Counting Crows είναι cd από τα λίγα.. Πραγματικά καταπληκτικό..

αχαα biggrin.gif biggrin.gif ... ειδικα το August ειναι πραγματικα απο τα λιγα cd .. σχεδον ολα τα κομματια ειναι τελεια .. με το Anna Begins να κανει τη διαφορα ...
Jabar
ΔΥΟ ΤΕΡΑΣΤΙΟΙ ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΕΣ
Dire Straits - Once Upon a Time in the West 1980
Invalid Video Link
Once Upon A Time In The West - Man With A Harmonica Εnnio Morricone
Invalid Video Link
apkat
To ακουσα στην εκπομπη των παιδιων απο το ΑΜΑΝ και μ'αρεσε παρα πολυ οποτε ας το βαλω και με τοιυς στιχους του.

Pink-Dear Mr President




Dear Mr. President,
Come take a walk with me.
Let's pretend we're just two people and
You're not better than me.
I'd like to ask you some questions if we can speak honestly.

What do you feel when you see all the homeless on the street?
Who do you pray for at night before you go to sleep?
What do you feel when you look in the mirror?
Are you proud?

How do you sleep while the rest of us cry?
How do you dream when a mother has no chance to say goodbye?
How do you walk with your head held high?
Can you even look me in the eye
And tell me why?

Dear Mr. President,
Were you a lonely boy?
Are you a lonely boy?
Are you a lonely boy?
How can you say
No child is left behind?
We're not dumb and we're not blind.
They're all sitting in your cells
While you pave the road to hell.

What kind of father would take his own daughter's rights away?
And what kind of father might hate his own daughter if she were gay?
I can only imagine what the first lady has to say
You've come a long way from whiskey and cocaine.

How do you sleep while the rest of us cry?
How do you dream when a mother has no chance to say goodbye?
How do you walk with your head held high?
Can you even look me in the eye?

Let me tell you 'bout hard work
Minimum wage with a baby on the way
Let me tell you 'bout hard work
Rebuilding your house after the bombs took them away
Let me tell you 'bout hard work
Building a bed out of a cardboard box
Let me tell you 'bout hard work
Hard work
Hard work
You don't know nothing 'bout hard work
Hard work
Hard work
Oh

How do you sleep at night?
How do you walk with your head held high?
Dear Mr. President,
You'd never take a walk with me.
Would you?
nikolas12
Μακραν το καλυτερο τραγουδι που εχω ακουσει:

Pierce
μικρος εισαι , εχεις να ακουσεις πολλα ακομα, ωστε να αλλαξεις αποψη. smile.gif

το επομενο τραγουδι ειναι απο τους stranglers. Θυμαμαι οταν το ειχα πρωτοακουσει καμια δεκαετια πριν στον radio gold, το ειχα γραψει σε μια κασετα την οποια ακουγα μεχρι να λιωσει.

Golden Brown

Air Kef
Kemopetrol - Child Is My Name

Invalid Video Link


E τι ακουει κανενας οταν βλεπει "Αληθινούς Έρωτες" 24.gif
Keyser_Soze
Το, με απίστευτη διαφορά, πιο αγαπημένο μου συγκρότημα έβερ. Οι Prodigy.


Εδώ σε ένα κλιπάκι από ανέκδοτο τραγούδι, που έπαιξαν στο Ροκ Αμ Ρινγκ 2008 πριν 1-2 βδομάδες. Πρόκειται, αναμφίβολα, για μια από τισ κορυφαίες μελωδίες που έχω ακούσει από Πρόντιτζι. Η καλύτερη πρόγευση για το νέο άλμπουμ τους που βγαίνει στα τέλη του 2008.
rchos
δεν θυμαμαι αν εχει ξαναμοσταρει κανεις rory gallagher.αν οχ κακως και θα το κανω εγω τωρα αν ναι δεν πειραζει γιατι τετοιους ανθρωπους οσες φορες και να τους βαλουμε δεν ειναι αρκετες!

Rory Gallagher Shadow Play

φοβερη εμφανιση.ο ανθρωπος δινει ρεστα.μεχρι και την κουβεντα με την κιθαρα του πιανει στο τελος ενω της κανει και αερα να δροσιστει.δειτε το ολο το βιντεακι.


Rory Gallagher - Moonchild
Invalid Video Link
απιστευτο κομματι και αυτο!
morfi
Το πρώτο δείγμα από τη καινούργια δισκογραφική δουλειά του The Game είναι αρκετά ενθαρρυντική, με τις αναφορές στους αγαπημένους του ράπερ να το κάνουν ακόμα πιo... μαγευτικό να το πω; Συγκινητικό μιας και αυτή θα είναι η τελευταία του δισκογραφική δουλειά; ... Αναμένω το άλμπουμ (LAX) στις 22 Ιουλίου. w00t.gif

The Game feat. Keyshia Cole - Game's Pain
Alexmei
QUOTE(rchos @ Jun 17 2008, 13:04 ) *
δεν θυμαμαι αν εχει ξαναμοσταρει κανεις rory gallagher.αν οχ κακως και θα το κανω εγω τωρα αν ναι δεν πειραζει γιατι τετοιους ανθρωπους οσες φορες και να τους βαλουμε δεν ειναι αρκετες!

Rory Gallagher Shadow Play
...


Και σήμερα με έπιασε μία "πείνα" για rory gallaher. Από το πρωί ακούω 41.gif Επίσης το follow me είναι απίστευτο κομμάτι.

Υ.Γ. Αν και μας πρόδωσες έχεις καλό γούστο.

Follow Me- Rory Gallagher
Jabar
Οταν οι συναυλίες ήταν σπάνιες ο Rory το 1980 περίπου είχε έρθει για συναυλία ,Ηταν καταπληκτικά και στο τέλος φάγαμε και τα δακρυγόνα χωρίς λόγο.Κάποιοι φώναζαν για encore και δύο τρείς πήδηξαν στη σκηνή να τον αγγίξουν και τότε έπεσαν άπειρα δακρυγόνα και όχι μόνο μέσα αλλά και στις κερκίδες και έξω από το γήπεδο άλλες εποχές.
ios


Θεός.
Mamuwalde
smiley.gif τι είναι τούτο ωρέ !?!?!? δώστε πληροφορίες ...

ο τύπος είναι πολύ καλτ φιγούρα
ios
QUOTE(giopride @ Jun 18 2008, 01:50 ) *
smiley.gif τι είναι τούτο ωρέ !?!?!? δώστε πληροφορίες ...

ο τύπος είναι πολύ καλτ φιγούρα


Λοιπόν ούτε εγώ ήξερα, μέχρι να ποστάρεις αγαπητέ giopride, γουγλης φορ δε ρέσκιου και έχουμε : fictional character από το επίσης fictional nation της molvania δημιούργημα του Santo Cilauro (αυστραλός τηλεοπτικός παραγωγός).

Το άρθρο στο wikipedia αξίζει αρκετά, καθώς δίνει πληροφορίες τόσο για τον Ζlad! όσο και side stories για συμμετοχές στου στην Eurovision (lol). Επίσης αξίζουν πάρα πολύ τα external links του wiki για το έθνος της μολβάνια (!!!).

Kάτι μεταξύ borat και al yanlovic δηλαδή.

PS. Πάω να συνεχίσω με τις διαφορικές μου.

ΕDIT : βρήκα και το anti-pope (το τραγούδι που [και καλά] κατέβασε στην eurovision και το θεωρήσαν ακατάλληλο :Ρ)
ios


Μιας και λέμε για Al Yankovic (όχι Υanlovic που έγραψα παραπάνω), σίγουρα το αγαπημένο μου από τον τυπά - oι στίχοι είναι απίστευτα επιτυχημένοι, όπως και όλο το βίντεο κλιπ (για τους μη-γνώστες οι Amish είναι Χριστιανικές κοινότητες στην Αμερική στις οποίες οι άνθρωποι ζουν όπως στον 18ο αιώνα αρνούμενοι να χρησιμοποιήσουν οποιαδήποτε εφαρμογή της τεχνολογίας - και μετά νόμιζα οτι εγώ ήμουν ο περίεργος.)
Keyser_Soze
Ένα τραγούδι, τόσο μεγαλειώδες όσο και το σύμπαν ολόκληρο.

Pearl Jam - Black

*Το βίντεο δεν είναι το επίσημο αλλά τα σπάει απίστευτα.
nikolas12
QUOTE(pierce21 @ Jun 17 2008, 01:16 ) *
μικρος εισαι , εχεις να ακουσεις πολλα ακομα, ωστε να αλλαξεις αποψη. smile.gif


Koιτα οι Linkin Park ειναι ενα απο τα καλυτερα συγκροτηματα που ακουσα ποτε και το συγκεκριμενο τραγουδι απο τα καλυτερα που ακουσα τα τελευταια 2 χρονια(απορω πως ειπα το ''ποτε'').Το ακουσες;Ειναι πραγματικα τρομερο.
Pierce
οτι και να πω για τον zlad νομιζω ειναι λιγο. Μιλανε τα τραγουδια του.... 77.gif

το επομενο ειναι ενα τραγουδι απο τους placebo αλλα οχι ιδιαιτερως γνωστο(ετσι νομιζω τουλαχιστον tongue.gif )

song to say goodbye

sihainas
Μάλλον έτσι νομίζεις καθώς είναι το 4ο τραγούδι των Placebo με τα περισσότερα plays στο last.fm icon_drunk.gif biggrin.gif
rchos
ειναι οντως πολυ γνωστο και μαρεσει πολυ και το κλιπ του τραγουδιου.
spysta
Οποιος δεν εχει παει σε Live εμφανιση των Placebo .. πραγματικα ΧΑΝΕΙ !!!Οι ανθρωποι ειναι θεοι στις συναυλιες τους 77.gif .. σε 3 εχω παει και η μια ειναι καλυτερη απο την αλλη .. πραγματικα τα δινουν ολα 41.gif 41.gif
Keyser_Soze
Έχω πάει μια φορά σε συναυλία τους και ενώ μου άρεσαν πάααααααρα πολύ για κάποιο λόγο δεν μου κάνουν πλέον καμία αίσθηση να ξαναπάω. Ίσως επειδή δεν είμαι φανμπόης...
Alexmei
QUOTE(Jabar @ Jun 17 2008, 20:45 ) *
Οταν οι συναυλίες ήταν σπάνιες ο Rory το 1980 περίπου είχε έρθει για συναυλία ,Ηταν καταπληκτικά και στο τέλος φάγαμε και τα δακρυγόνα χωρίς λόγο.Κάποιοι φώναζαν για encore και δύο τρείς πήδηξαν στη σκηνή να τον αγγίξουν και τότε έπεσαν άπειρα δακρυγόνα και όχι μόνο μέσα αλλά και στις κερκίδες και έξω από το γήπεδο άλλες εποχές.


Καθώς δεν υπάρχει βίντεο από την συναυλία του στην Αθήνα το '81 βρήκα μόνο αυτό το βίντεο που έχει εικόνες και σκέφτηκα ότι θα σε ενδιέφερε.



RIP Rory
sihainas
Σε άκρως καλοκαιρινό mood τις τελευταίες μέρες παρόλο που δεν βοηθάει και τόσο η εξεταστική... γι' αυτό πάρτε ένα 2 σε 1 βιντεάκι


Manu Chao - Por Donde Saldra El Sol¿ & Peligro
ios
Ok, μίνι διάλειμμα από την Αριθμητική Ανάλυση μόνο για αυτό :

Yonderboi - Badly Broken Butterflies
[mode "κεφάλια μέσα"]
Jabar
QUOTE(Alexmei @ Jun 19 2008, 18:41 ) *
Καθώς δεν υπάρχει βίντεο από την συναυλία του στην Αθήνα το '81 βρήκα μόνο αυτό το βίντεο που έχει εικόνες και σκέφτηκα ότι θα σε ενδιέφερε.
RIP Rory

Ευχαριστώ είναι από τις καλύτερες αναμνήσεις μου
Rory Gallagher - Do You Read Me (Athens 1981)
Invalid Video LinkPosting especially for McChariz, theoKT, all folks from Greece. Rory's first gig in Greece, at NEA Philadelphia stadium, Athens, 12 september 1981. Sorry, audio only. Listen carefully, we can hear loudspeaker voices.
Gravedigger
Bring Me The Horizon-For Stevie Wonder's Eyes Only

Invalid Video Link
leelo15
Kristian Valen - Still Here
Invalid Video Link

77.gif 77.gif
rchos
δεν θυμαμαι αν το εχω ξαναποσταρει αλλα ειμαι σε περιεργο mood αυτη τη στιγμη και μπορω να το ακουω ολο το βραδυ το συγκεκριμενο.φοβεερη μελωδια και η φωνη της κοπελας δενει φοβερα!

Ohio-Over the Rhine
Invalid Video Link

πολυ δυνατο κομματι.
Pierce


Ain't no sunshine when she's gone
apkat
Kομματαρα Αρη..


Cat Stevens - Lady d'Arbanville
rchos
πωπω και τα τρια τελευταια τραγουδια ειναι της αυτοκτονιας.ουτε αιρεση να ηταν το φορουμ με τις μαζικες αυτοκτονιες ετσι οπως το παμε!
thrylos7
Ας συνεχίσουμε στο ίδιο μοτίβο, μ' ένα μοναδικό κομμάτι του Bruce Dickinson...









blech.gif
Keyser_Soze
Αλλάζω ελαφρά στυλ και ποστάρω μια τρελή κομματάρα από το σάουντρακ του βιντεοπαιχνιδιού, Metal Gear Solid.


Cynthia Harrell - Snake Eater
Xaroumenos loukoumas
Το άκουσα βλέποντας τη Μαρία την Άσχημη, τη στιγμή που η Μαρία μόλις έχει πει στο Φίλιππο ότι θέλει τον Αλέξη τελικά, και περιφέρεται άσκοπα στους δρόμους 19.gif 19.gif

Άρη, εσύ μην το ακούσεις.
Η ευαίσθητη παιδική καρδιά σου μπορεί να ραγίζει στο άκουσμα του τραγουδιού..

Natasha Bedingfield - Soulmate
Pierce
evilmonkey.gif γιατι μου το κανεις αυτο , διαολε;

whitesnake - here i go again


sorry για το back to back post , αλλα θελω να το ποσταρω το τραγουδι (λογικα θα εχει ξαναμπει), oι στιχοι ταιριαζουν απολυτα σε αυτη τη στιγμη

read my mind - killers
apkat
QUOTE(Xaroumenos loukoumas @ Jun 23 2008, 22:53 ) *
Το άκουσα βλέποντας τη Μαρία την Άσχημη, τη στιγμή που η Μαρία μόλις έχει πει στο Φίλιππο ότι θέλει τον Αλέξη τελικά, και περιφέρεται άσκοπα στους δρόμους 19.gif 19.gif

Άρη, εσύ μην το ακούσεις.
Η ευαίσθητη παιδική καρδιά σου μπορεί να ραγίζει στο άκουσμα του τραγουδιού..

Natasha Bedingfield - Soulmate


Χεχε..να μαι ειλικρινης και γω το αλουσα και μάρεσε αλλα δεν μπηκα στην διαδικασια να το ψαξω..Well done HD..
red pyramid88
Invalid Video Link

This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.