Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Το topic της Μουσικής
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα αποδυτήρια > Τέχνες και θεάματα
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87
dizzy_fingers
Ο μοναδικός mainstream-pop λευκός που funkάρει τη σήμερον ημέρα. Εύγε.
a bullet for your head





a bullet for your head
pinkTimeout

"...When you cried I'd wipe away all of your tears
When you'd scream I'd fight away all of your fears...."
a bullet for your head
QUOTE(a bullet for your head @ Oct 5 2009, 20:21 ) *

Ας ''ριξω'' ενα ακομη πολυ ωραιο τραγουδι,απο μια εκ των κορυφαιων(κατ'εμε),κινηματογραφικων ταινιων..


spysta

Kiko esta canción es caliente!! gracias a Dios por Erasmus y las niñas español! Vicky eres tan bella smiley.gif





morrison
Εχω την αισθηση οτι οι Ολλανδοι The Gathering ειναι ιδιαιτερα αγαπητοι στο ελληνικο κοινο...Δεσποζει η μορφη της Anneke van Giersbergen η οποια παντως δεν ειναι στην μπαντα τα τελευταια δυο χρονια αφου προτιμησε να αφοσιωθει στι προσωπικο της project..



pinkTimeout
a bullet for your head
a bullet for your head
T.W.Is.M.
QUOTE(john morisson @ Oct 6 2009, 12:26 ) *
Εχω την αισθηση οτι οι Ολλανδοι The Gathering ειναι ιδιαιτερα αγαπητοι στο ελληνικο κοινο...Δεσποζει η μορφη της Anneke van Giersbergen η οποια παντως δεν ειναι στην μπαντα τα τελευταια δυο χρονια αφου προτιμησε να αφοσιωθει στι προσωπικο της project..




Χωρις να ειμαι ειδικος σε αυτη τη μουσικη(το αντιθετο μαλιστα γιατι ακουω οτι βρισκω μπροστα μου), μου αρεσε πολυ αυτο το τραγουδι τους:
pinkTimeout
Omar Little
Ο ορισμός του σωστού live. Kι όχι δεν είναι ο Satriani στα drums. tongue.gif

pinkTimeout
QUOTE(Omar Little @ Oct 7 2009, 11:56 ) *
Ο ορισμός του σωστού live. Kι όχι δεν είναι ο Satriani στα drums. tongue.gif

..μιας και ανοιξες ...το θεμα τους.. !!! ας συνεχισω με ενα απο τα αγαπημενα μου..

Omar Little
QUOTE(pinkTimeout @ Oct 7 2009, 12:22 ) *
..μιας και ανοιξες ...το θεμα τους.. !!! ας συνεχισω με ενα απο τα αγαπημενα μου..


Nice!

Δεν ξέρω, πάντα είχα περίεργη "σχέση" μαζί τους. Ποτέ δεν συμπάθησα τη φωνή, ποτέ δεν πορώθηκα αλλά ανέκαθεν τους αναγνώριζα ότι μπορεί να γράψει ωραία μουσική. To Mellon Collie και το Adore ας πούμε είναι δίσκαροι αλλά τα υπόλοιπα έφτασα ακόμα και σε σημείο να τα κάνω στόχους για να παίζω darts.
Razorblade Fish
QUOTE(Omar Little @ Oct 7 2009, 12:39 ) *
Nice!

Δεν ξέρω, πάντα είχα περίεργη "σχέση" μαζί τους. Ποτέ δεν συμπάθησα τη φωνή, ποτέ δεν πορώθηκα αλλά ανέκαθεν τους αναγνώριζα ότι μπορεί να γράψει ωραία μουσική. To Mellon Collie και το Adore ας πούμε είναι δίσκαροι αλλά τα υπόλοιπα έφτασα ακόμα και σε σημείο να τα κάνω στόχους για να παίζω darts.


Εγω παλι ποτε δεν ειχα ιδιατερη σχεση μαζι τους.Ουτε οπαδος,ουτε πολεμιος.Ενα καλο συγκροτημα για μενα,τιποτα περισσοτερο η λιγοτερο,με 3-4 πολυ δυνατα τραγουδια.
Razorblade Fish
Αντιθετως,οι Gathering που αναφερθηκαν νωριτερα,ηταν μεγαλη αδυναμια...τα 2 πιο αγαπημενα μου...





Ολλανδεζα παντως ειναι και η εξαιρετικη Anouk με το εξαιρετικο Nobody'sWife,μεταξυ αλλων

morrison
QUOTE(Razorblade Fish @ Oct 7 2009, 14:35 ) *
Αντιθετως,οι Gathering που αναφερθηκαν νωριτερα,ηταν μεγαλη αδυναμια...τα 2 πιο αγαπημενα μου...

QUOTE(T.W.Is.M. @ Oct 7 2009, 00:42 ) *
Χωρις να ειμαι ειδικος σε αυτη τη μουσικη(το αντιθετο μαλιστα γιατι ακουω οτι βρισκω μπροστα μου), μου αρεσε πολυ αυτο το τραγουδι τους:

Mαλλον λογω background εγω προτιμω τις πιο ''δυνατες'' τους στιγμες... rolleyes.gif
Το θεμα ειναι οτι στους The Gathering συναντιουνται μουσικα ανθρωποι απο διαφορετικες μουσικες καταβολες και αυτο ειναι υπεροχο..

Oι Σουηδοι Tiamat του ιδιορυθμου μεν υπερταλαντουχου δε Johan Edlund ...


και κατι απο τα παλια τους
morrison
Oι Νορβηγοι Theatre Of Tragedy συνδεθηκαν για χρονια με την παρουσια της μαγευτικης Liv Kristine...Eχοντας εξερευνησει αρκετα μουσικα μονοπατια συνεχιζουν ακομα με νεα φωνη αλλα νομιζω οτι η Liv λειπει...(αν και η νεα τραγουδιστρια ειναι πολυ καλη)..Παρακατω εβαλα μονο απο εποχες Liv Kristine παντως..



aegeansheed
QUOTE(john morisson @ Oct 7 2009, 19:49 ) *
Oι Σουηδοι Tiamat του ιδιορυθμου μεν υπερταλαντουχου δε Johan Edlund ...



Δικέ μου, το είχα αγοράσει αυτό το Cd. Είχα να το ακούσω χρόνια ολόκληρα. Συγκινήθηκα όταν άκουσα τους πρώτους στίχους από το Cold Seed...inject us out of here


Θα βάλω ένα αγαπημένο από τον Royksopp:
What else is there. Ανατριχίλα τα γυναικεία φωνητικά-το videoclip δένει εκπληκτικά το συναίσθημα και τους στίχους...

morrison
QUOTE(aegeansheed @ Oct 9 2009, 03:21 ) *
Δικέ μου, το είχα αγοράσει αυτό το Cd. Είχα να το ακούσω χρόνια ολόκληρα. Συγκινήθηκα όταν άκουσα τους πρώτους στίχους από το Cold Seed...inject us out of here

Aπ'οτι φαινεται βρισκομαι σ'αυτο το forum για να σου θυμιζω πραγματα απο το παρελθον σου.... magic.gif
Μια το WWE.μια το Cold Seed...Nα δω μηπως προκυψει και τριτo κρουσμα στο μελλον... 19.gif guns.gif hammer.gif

Λεω να συνδυασω παρακατω WWE και μουσικη...
O Chris Jericho ειναι ενας απο τους μεγαλυτερους wrestlers ολων των εποχων...Και τραγουδαει-ηγειται σε μια συμπαθεστατη προσπαθεια:τους Fozzy...

pinkTimeout

"..In my dreams I can see you
I can tell you how I feel
In my dreams I can hold you
And it feels so real.."
The Warlus
QUOTE(john morisson @ Oct 9 2009, 04:56 ) *
Aπ'οτι φαινεται βρισκομαι σ'αυτο το forum για να σου θυμιζω πραγματα απο το παρελθον σου.... magic.gif
Μια το WWE.μια το Cold Seed...Nα δω μηπως προκυψει και τριτo κρουσμα στο μελλον... 19.gif guns.gif hammer.gif

Λεω να συνδυασω παρακατω WWE και μουσικη...
O Chris Jericho ειναι ενας απο τους μεγαλυτερους wrestlers ολων των εποχων...Και τραγουδαει-ηγειται σε μια συμπαθεστατη προσπαθεια:τους Fozzy...




Kαι τραγουδά και Maiden...
pinkTimeout
..απολαυστε το....οσο κι εγω...
Alexmei
για μένα είναι ντροπή αν δεν έχουμε ποστάρει ακόμα αυτό το κομμάτι

Alannah Myles - Black Velvet
morrison
Τα live των Kiss αποτελουσαν παντοτε ξεχωριστη εμπειρια...


panagiotisTheDream


77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif

Τους είδα χθες στο Αγρίνιο τους Σαλονικείς που παίζανε μαζί με Nonsense Addiction και Show your face... τα 'σπασαν κανονικότατα.....

Να κι ένα κλιπ των Show your face.... από Καρδίτσα είναι τα παιδιά


pinkTimeout
panagiotisTheDream
QUOTE(pinkTimeout @ Oct 12 2009, 00:36 ) *


thumbsup.gif Πολύ όμορφη μπαλάντα.... εν τω μεταξύ ο Gildenlow το 'χε γράψει στα 15 του... biggrin.gif

Μια άλλη ωραία και πρόσφατη μπαλάντα τους, είναι το Cribcaged.
Βέβαια, οι στίχοι καταπιάνονται με αρκετά διαφορετική θεματολογία.... smile.gif
ψάξτε τους αν έχετε χρόνο... χώνει ασύστολα ο Δανιήλ....

a bullet for your head
morrison
@ pinkTimeout , panagiotisTheDream :Πολυ καλη επιλογη οι Pain Of Salvation...
To αγαπημενο μου...
panagiotisTheDream
Πρόσφατα είχα ψάξει γι' αυτό το κλιπ μετά από καιρό και δεν το είχα βρει...
Ωραίος thumbsup.gif smile.gif
pinkTimeout

"..Kiss me once and I will surely melt and die,
kiss me twice and I will never leave your side..."
morrison
Οι System Of A Down ειναι ενα απο τα πιο εμπνευσμενα γκρουπ που θυμαμαι...


Omar Little
Από το αρκετά ωραίο και υποτιμημένο War Stories:

dizzy_fingers
Δισκάρα το war stories. Προσωπικά μέσω αυτού τους γνώρισα και αν και δεν καταενθουσιάστηκα αμέσως, μετά από μία σύντομη γνωριμία από κοντά στο ejekt (δεδομένου ότι ήμασταν κομμάτια από τα προηγούμενα act αλλά και επειδή ο ήχος ήταν κάκιστος στο κλειστό του ελληνικού) τους έδωσα λίγο χρόνο και τους καταλάτρεψα.

Η φωνή του Astbury στο Burn my shadow με ανατριχιάζει...
The Warlus
Alexmei
Φοβερό κομμάτι από τους Focus

Hocus Pocus



Δεν ξέρω αν έχω δει ξανά τόσο πάθος!
Omar Little
QUOTE(dizzy_fingers @ Oct 13 2009, 22:38 ) *
Δισκάρα το war stories. Προσωπικά μέσω αυτού τους γνώρισα και αν και δεν καταενθουσιάστηκα αμέσως, μετά από μία σύντομη γνωριμία από κοντά στο ejekt (δεδομένου ότι ήμασταν κομμάτια από τα προηγούμενα act αλλά και επειδή ο ήχος ήταν κάκιστος στο κλειστό του ελληνικού) τους έδωσα λίγο χρόνο και τους καταλάτρεψα.

Η φωνή του Astbury στο Burn my shadow με ανατριχιάζει...


Εγώ είχα πάθει ένα πολιτισμικό σοκ όταν το πρωτοάκουσα, γιατί το γύρισαν πολύ απότομα σε σχέση με τις προηγούμενες δουλειές τους και έτσι δεν προσαρμόστηκα και το έφτυνα για κάνα δίμηνο. Κατά τύχη άκουσα κι εγώ το Burn my shadow σε ένα μαγαζί, μου καρφώθηκε κι έτσι ξαναπιασα κι εκτίμησα το album.
Το when things explode με τον Astbury είναι κι αυτό κομματάρα.

Κι επειδή με έφτιαξες, τσίμπα ένα τραγούδι-δωράκι που σε κρατάει μόνο με το "πανέξυπνο" μπάσο του στο πρώτο τρίλεπτο. Μετά απογειώνεται.

OnLy_PAS-AthEnS

Τι να πεις γι αυτο το κομματι...
Θεικος στιχος,τρελο νοημα,τα παντα ολα
...."I thought that i heard you laughing,i thought that i heard you sing"...
Omar Little
QUOTE(PasGiannna @ Oct 14 2009, 02:33 ) *
Τι να πεις γι αυτο το κομματι...



Ότι έχει από τους πλέον παρωχημένους στίχους και μία απλώς ενδιαφέρουσα, πιασάρικη, pop σύνθεση, χάρη στο μαντολίνο. Ίσως φταίει ότι το έφαγα στη μάπα σε όλα τα νιάτα μου...
EIMAI ARIANOS
war stories και για τις υπέροχες χημείες του


"και για όσους δε ξύπνησαν ακόμα ακούστε και αυτό .." που λέγαν και τα hmiz

daks οι τόνοι πέφτουν αλλα το κομμάτι είναι κομμάτara

pinkTimeout


QUOTE(Omar Little @ Oct 14 2009, 02:03 ) *
...ένα τραγούδι-δωράκι που σε κρατάει μόνο με το "πανέξυπνο" μπάσο του στο πρώτο τρίλεπτο. Μετά απογειώνεται.

θαυμασιοοοοοοοοοοοο...
Silversun Pickups.. λοιπον
παω να ακουσω και αλλα τους.
pinkTimeout
στην αναζητηση οπως παντα...
μου αρεσε και αυτο..

spysta
Αφιερομενο στον Omar Little ... biggrin.gif
Oσοι θελουν να αθουν απο πραγματικη μουσικη .. ΟΥΤΕ κατα διανοια ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ να αγνοησουν τους UNKLE και το War stories ..

Eνα απο τα μεγαλυτερα μουσικα κομματια ολων των εποχων .. τοσο σε στοιχο οσο και σε μουσικη .. σε ενα απο τους καλυτερους δισκους εβερ

UNKLE-Burn my shadow


morrison
Mεγαλη επιτυχια απολαμβανουν και στα μερη μας οι Γερμανοι Rammstein...


panagiotisTheDream


Mike Patton is genius.
pinkTimeout
..ειχα καιρο να το ακουσω..
μου εφερε στο μυαλο καποιες Πεμπτες του 2005 στο Mo Better..

morrison
QUOTE(pinkTimeout @ Oct 14 2009, 22:56 ) *
..ειχα καιρο να το ακουσω..
μου εφερε στο μυαλο καποιες Πεμπτες του 2005 στο Mo Better..

Kαθε κομματι και μια αναμνηση...
Εμενα ολο το Toxicity μου θυμιζει μια ολοκληρη θερινη εξεταστικη(το 2002 πρεπει να ηταν)που την εβγαλα ακουγοντας το ξανα και ξανα...Γιατι απο μια φαση και μετα διαβασμα και μουσικη πηγαιναν πακετο... smile.gif
pinkTimeout

"..We are the champions, my friends
And we'll keep on fighting, till the end..."
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.