Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Το topic της Μουσικής
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα αποδυτήρια > Τέχνες και θεάματα
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87
sacarame



ΕΛΑ ΡΕ ΛΕΠΑ ΠΑΘΙΑΡΗΗΗΗΗΗΗΗΗ!!!!

SoKRaM
sacarame


Αφιερωμένο στον φίλτατο SG3ptShooter, τον οποίο πλήγωσα τις τελευταίες μέρες....ΜΟΥΑΧΑΧΑ icon_drunk.gif
Phil Laak
Είμαι σε indie/alt rock mood τελευταία...





Πολυαγαπημένα πράγματα που πιστεύω δεν μπορούν να αφήσουν κανέναν ασυγκίνητο,ανεξαρτήτως μουσικών προτιμήσεων.
jasonick


Πως έχουν παχύνει έτσι όλοι τους; Μόνο ο Serj είναι μοντελάκι. smiley.gif
Παραμένουν λατρείες όμως και ας μην είναι στα επίπεδα των '00s.
nikolas12
QUOTE(jasonick @ Aug 11 2011, 03:34 ) *


Πως έχουν παχύνει έτσι όλοι τους; Μόνο ο Serj είναι μοντελάκι. smiley.gif
Παραμένουν λατρείες όμως και ας μην είναι στα επίπεδα των '00s.


Ο John εχει γινει ολιγον τοφαλος. Οι αλλοι ιδιοι διατηρουνται (εκτος απο την φαλακρα του Daron στο εμπροσθεν μερος της κεφαλης tongue.gif ). Εχουν πεσει πολυ αλλα το Rock am Ring σαν live ηταν μοναδικο...
Βλεποντας αυτο το τραγουδι στο live συγκινηθηκα:


Η βροχη, η ερμηνεια, το παθος των θεατων...

Και ενα αλλο classic τραγουδι που με κανει να συγκινουμαι:
jasonick
Ο Daron καράφλα; Μα τι λες;


tongue.gif

Το live στο RAR είναι καλύτερο από αυτά που κάναν μετά το Mezmerize/Hypnotize, αλλά δεν πλησιάζει το επίπεδο των συναυλιών μετά το Toxicity.
nikolas12
QUOTE(jasonick @ Aug 12 2011, 02:16 ) *
Ο Daron καράφλα; Μα τι λες;


tongue.gif

Το live στο RAR είναι καλύτερο από αυτά που κάναν μετά το Mezmerize/Hypnotize, αλλά δεν πλησιάζει το επίπεδο των συναυλιών μετά το Toxicity.


tongue.gif Στο rock am ring φαινεται λιγη φαλακρα tongue.gif.

Στο αλλο θα συμφωνησω απολυτως. Τα live 2001-2002 ηταν απιστευτα. Το τι χαμος γινοταν. Δεν θυμαμαι ενα που να επαιζαν φορωντας μπλουζες ή ενα που παιζοντας το Psycho ο Malakian δεν εδινε παθος. Ηταν πολυ καλα. Μετα το Hypnotize ηταν καλα, αλλα οχι μοναδικα.
Στα πρωτα φετινα δεν μου αρεσαν καθολου! Το Rock am Ring ομως ηταν τελειο.
rchos


εβγαλαν νεο cd.
τελος...
morrison
sacarame
Πάλι πρέπει να σας επαναφέρω στην τάξη λοιπόν..Θα ποστάρω 2 ΤΡΑΓΟΥΔΑΡΕΣ και ως συνήθως μια μόνο ψυχή θα μπορέσει να καταλάβει την αξία των 2 ασμάτων, για αυτό και της αφιερώνω τα κάτωθι:



morrison
Kαλα,respect στον Γιαννη Ντουνια αλλα ο αλλος δεν ειναι ο "γνωστος" Τασος με τις μασελες? smiley.gif
sacarame
QUOTE(morrison @ Aug 18 2011, 19:43 ) *
Kαλα,respect στον Γιαννη Ντουνια αλλα ο αλλος δεν ειναι ο "γνωστος" Τασος με τις μασελες? smiley.gif



Σαφές.. icon_wave.gif
priest
j-kidd13
Ginobili
Ελα γιατί ξεκινάει Ευρωμπάσκετ και πωρώνομαι!!!!


Ginobili
morrison
Συνεχιζω το Γερμανικο παραληρημα του Gino απο πανω... 56.gif
SG3ptshooter
QUOTE(morrison @ Aug 28 2011, 01:09 ) *
Συνεχιζω το Γερμανικο παραληρημα

56.gif



Τετάρτη τέλος οι διακοπές.. Αρχίζει και το Ι Μπι θα τα λέμε πολύ συχνότερα. smiley.gif


(o επόμενος ας βάλει Sodom, κανονικά έπρεπε να τους χώσω εγώ αλλά ξύπνησαν οι Kaiser μέσα μου)
berry
ρε δεν πατε καλα

πριν 20 χρονακια τα ακουγα αυτα. ε ρε τι με βαζετε να ακουσω πρωινιατικα 56.gif



Phil Laak
Εγώ θα βάλω τους personal favorite Γερμανούς μου,σε κάπως διαφορετικό στυλ:



56.gif
SG3ptshooter
Με χαρά δέχθηκα το πρόσφατο νέο για επερχόμενο άλμπουμ Answer, που όμως δεν άρεσε και στο υπόλοιπο φόρουμ κρίνοντας από την αδιαφορία του εμ εσ ενικού λαού..

ενώ σήμερα είδα και το νέο κλιπ των Chickenfoot

και κάπου μετά απ' όλα αυτά κατέληξα να θυμηθώ και τα περσινά χιτς των Taddy Porter


Αγωνιστικό χαιρετισμό και στον υπόλοιπο λαό του μέγιστου Dounias, όπου μιλάμε για κανόνι βεβαίως.. tongue.gif
Magnus92
Επιστροφή στα κοινά... Καλο χειμώνα !!!

Ας ειναι καπως ετσι...

sacarame
Αφιερωμένο στον σερβολάγνο που τριγυρίζει από χτες το βράδυ στο φόρουμ



Και international καριέρα ο Σταύρος... smiley.gif
rchos
QUOTE(sacarame @ Sep 3 2011, 14:03 ) *
Αφιερωμένο στον σερβολάγνο που τριγυρίζει από χτες το βράδυ στο φόρουμ



Και international καριέρα ο Σταύρος... smiley.gif


ωπα φιλος ειμαι στρειτ...
sacarame
Εντάξει, μόλις ξέθαψες το τσεκούρι του πολέμου.... shot.gif shot.gif
rchos
QUOTE(sacarame @ Sep 3 2011, 14:24 ) *
Εντάξει, μόλις ξέθαψες το τσεκούρι του πολέμου.... shot.gif shot.gif


για μια χιλοπιττα να χαλασουμε τη φιλια μας?
δεν λεει...

καλα δεν ειμαστε φιλοι?μην αντιδρας ετσι πληγωμενος...
Magnus92
Διακοπτω τον καβγα των απο πανω με αυτον τον τροπο...



Για την μικρη smile.gif
SG3ptshooter


Yeah, she makes me feel like a river that carries me awaaaaay rolleyes.gif

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

sacarame



Και όποιος κατάλαβε κατάλαβε... wink.gif
Ginobili
Επειδή έχουμε Γερμανία να υποστηρίξουμε φανατικά απόψε με τους Σέρβους..... 56.gif




SoKRaM
Τωρα τελευταια... μονο dubstep...

rchos
QUOTE(sacarame @ Sep 4 2011, 14:02 ) *



Και όποιος κατάλαβε κατάλαβε... wink.gif


τωρα το ειδα.
και απαντω...

Magnus92


Να και κατι καλο που βγαζει η πολη μου...
j-kidd13
SoKRaM
Myria
SoKRaM
Και κατι απο το Νησι..

duncan21


Γιατί είμαστε πολύ καλά τελευταία... unsure.gif
Magnus92



56.gif

Eπειδη ειμαστε καλυτερα απο τον απο πάνω ...
SG3ptshooter
Kι επειδή κι εδώ είμαστε μια χαρά αλλά χαζολογάμε ενώ όλοι κοιμούνται, top 5 soundtracks παιχνιδιών που είχα τερματίσει σε ευαίσθητη ηλικία:
5.

4.

3.

2. -

1.


και

1.


όποιος ξέρει με το που διαβάσει την πρόταση ποιο είναι το κόλπο για να νικήσουμε το Psycho Mantis και τι αποστολή μας δίνει ο πρώτος τύπος που συναντάμε στο Mafia Freeride Extreme στη γωνία του δρόμου του Safehouse κερδίζει τον αιώνιο θαυμασμό μου..

smiley.gif
aegeansheed
Ένα χαρακτηριστικό παράδειγμα ότι η μουσική ανακυκλώνεται και δεν έχει ταμπέλες. Ακούγοντας τον ύμνο του ντίλα μου ήρθαν αμέσως 2 φλασιές για το τιουνάκι που παίζει στο μπάκγκράουντ. Αν και δεν είναι τόσο ίδια, εντούτοις για κάποιο λόγο ακούγοντας το ένα μου έφερε αμέσως στο μυαλό τα άλλα δύο παρόμοια θέματα..

Παίζει επαναλαμβανόμενα στο βάθος



Η εισαγωγή των Θέριον



James Horner στο Braveheart από το 3:30



Στην αρχή μου θύμισε το εξπρές του μεσονυκτίου, αλλά είναι διαφορετικό. Πάντως το θέμα του εξπρές το έχει χρησιμοποιήσει ο Vitalic σε κάποια κομάτια του.

SG3ptshooter
QUOTE(john morisson @ Mar 27 2010, 03:51 ) *
Ενα αλμπουμ που οταν βγηκε κατηγορηθηκε αρκετα για χιλιους δυο ασχετους λογους.Πολλοι μαλιστα ακομα δεν εχουν καταλαβει ποσο ΜΕΓΑΛΟ αλμπουμ ειναι...



Nuntius
Ότι θα έβρισκα κομμάτι των Therion και δη από το Lepaca Kliffoth (ίσως το πιο περίεργο άλμπουμ τους) δεν το περίμενα.



Απλά κομματάρα. Thrash κατά βάση αλλά με μια εμφανέστατη Doom μαυρίλα.
SoKRaM
Βασανιστειτε.

http://www.youtube.com/watch?v=C-74R1znYiA#t=1m15s
SG3ptshooter

=====================================================


Παραείναι διαφορετικά, όλο και κάποιο θα αρέσει σε έναν-δύο.
rchos
Beirut - Mount Wroclai


without my heart what can I do...
Magnus92
Καιρο εχω να χαρισω στο λαο αλλο ενα υπεροχο τραγουδακι tongue.gif

berry
Phil Laak
Το νέο μου κόλλημα...Η ευχάριστη έκπληξη από τη Νορβηγία,με κάποιους blackμεταλλάδες να μαζεύονται και να παίζουν μελωδικό hard rock...


This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.