Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Το topic της Μουσικής
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα αποδυτήρια > Τέχνες και θεάματα
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87
Rondo
nikolas12
Tραγουδαρα:
Τhe Zutons-Pressure Point:

rchos
θα αλλαξω λιγο το κλιμα και θα μας γυρισω λιγο πιο παλια.σε εναν τραγουδιστη με ελληνοκυπριο πατερα ο οποιος γνωρισε τεραστια επιτυχια μεχρι που ξαφνικα το γυρισε σε μουσουλμανος και σταματησε να ασχολειται με την δισκογραφια.αυτο εγινε το 1976 αφου ηταν απιστευτα επιτυχιμενος.τα τελευταια χρονια προσπαθει να επανελθει στα πραγματα.cat stevens το ονομα αυτου.

Cat Stevens - Lady d'Arbanville
Invalid Video Link

Cat Stevens - Wild World
Invalid Video Link


πολυ ομορφα και μελωδικα κομματια.
Rondo
Pierce
QUOTE(rchos7 @ May 31 2008, 20:19 ) *
θα αλλαξω λιγο το κλιμα και θα μας γυρισω λιγο πιο παλια.

στα πλαισια που εθεσε ο πανσοφος θα συνεχισω και εγω. Χωρις πολλες συστασεις το επομενο τραγουδι

Eric Carmen - All By Myself


apkat
Πωπωπωπω κομματαρα..Μπραβο ρε Αρη..Ειχα να το ακουσω χρονια..!!
Xaroumenos loukoumas
Σας έχω όλους για πλακα:

Tenacious D - Kickapoo

jimol34
QUOTE(Xaroumenos loukoumas @ Jun 1 2008, 16:17 ) *
Σας έχω όλους για πλακα:

Tenacious D - Kickapoo


Ronnie James Dio 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif και Meat Loaf μαζί.
thrylos7
Bad Company - Ready for love (no video)

Bonzo
Υπάρχω και γω στο last.fm
http://www.last.fm/user/Bonzo18/
Keyser_Soze

Black Rebel Motorcycle Club - Spread Your Love

Κομματάρα από τις λίγες από ένα από τα καλύτερα αλτέρνατιβ/γκαράζ ροκ γκρουπάκια της δεκαετίας που διανύουμε. Τους είχα δει και λάιβ πριν 4 χρόνια, τέτοιες μέρες πάνω κάτω, στο ροκγουέιβ φέστιβαλ αλλά τότε δεν τους είχα ακούσει ιδιαίτερα. Πλέον τους έχω ακούσει πολύ και τους εκτιμώ ακόμα περισσότερο.
rchos
τον Keyser να τον ακουτε οταν ποσταρει μουσικη.εχει πιασει το νοημα! wink.gif
πολυ ωραιο συγκροτημα.
nikolas12
QUOTE(rchos7 @ May 31 2008, 20:19 ) *
θα αλλαξω λιγο το κλιμα και θα μας γυρισω λιγο πιο παλια.σε εναν τραγουδιστη με ελληνοκυπριο πατερα ο οποιος γνωρισε τεραστια επιτυχια μεχρι που ξαφνικα το γυρισε σε μουσουλμανος και σταματησε να ασχολειται με την δισκογραφια.αυτο εγινε το 1976 αφου ηταν απιστευτα επιτυχιμενος.τα τελευταια χρονια προσπαθει να επανελθει στα πραγματα.cat stevens το ονομα αυτου.


Πολυ show me the money βλεπεις!!!Και φυσικα ενα κομματι των Tokio Hotel στη σελιδα 49 αυτου του τοπικ ειχαν πει καναδυο οτι ειναι αθλιοι.Αλλα οχι:

Tokio Hotel-Monsoon

Keyser_Soze
Χιπ Χοπ είσαι emo;

QUOTE
τον Keyser να τον ακουτε οταν ποσταρει μουσικη.εχει πιασει το νοημα! wink.gif
πολυ ωραιο συγκροτημα.
Όταν ένας σοφός (ή καλύτερα Ο σόφός) πλέκει εγκώμιο για μένα, το μόνο που μπορώ να κάνω είναι να νιώσω μια απέραντη ευτυχία. biggrin.gif
nikolas12
QUOTE(Keyser_Soze @ Jun 3 2008, 19:16 ) *
Χιπ Χοπ είσαι emo;


Οχι.Απλα το συγκεκριμενο τραγουδι μου αρεσει πολυ.Γενικα δεν ακουω τετοιου ειδους μουσικη μονο hip-hop.
Gravedigger
QUOTE(hip-hop @ Jun 3 2008, 18:24 ) *
Και φυσικα ενα κομματι των Tokio Hotel στη σελιδα 49 αυτου του τοπικ ειχαν πει καναδυο οτι ειναι αθλιοι.Αλλα οχι:

Φυσικά και όχι.Είναι τρισάθλιοι. smile.gif
ios
QUOTE(Keyser_Soze @ Jun 3 2008, 17:05 ) *
... Τους είχα δει και λάιβ πριν 4 χρόνια, τέτοιες μέρες πάνω κάτω, στο ροκγουέιβ φέστιβαλ αλλά τότε δεν τους είχα ακούσει ιδιαίτερα. Πλέον τους έχω ακούσει πολύ και τους εκτιμώ ακόμα περισσότερο.


Kαι εγώ ακριβώς το ίδιο. Για τους Τokyο Hotel δεν θέλω να σχολιάσω - αλήθεια - απλά να αναφέρω ότι πέρασα τον τραγουδιστή τους για κοπέλα.

Η σημερινή επιλογή είναι σκληρή και μάτσο.

Ο Ίαν στα καλύτερα του :



PS. Δεν ξέρω αν έχει ξαναποσταριστεί αλλά είναι ύμνος πραγματικά - επίσης εξίσου καλή είναι και η διασκευή του από τους Killers για το soundtracl του Control.
Rondo
Καμία σχέση με τα παραπάνω, αλλά απίστευτο τραγούδι

Un emozzione per sempre-EROS RAMAZZOTI

Gravedigger
Dan Wilson-Breathless






ΥΓ.Μην μου αρχίσετε πάλι τα 'δεν το περίμενα από σένα' γιατί θα ποστάρω τα γνωστά μου! tongue.gif
Pierce
Το κερατο της.&-
Xaroumenos loukoumas
Ααα, δεν το περίμενα Digger από εσένα αυτό το τραγούδι.. tongue.gif icon_wave.gif

Τι σου κάνουν ρε Pierce όλη την ώρα..
Δε ντρέπονται λίγο, να παίζουν με την ευαίσθητη, ψυχοπονιάρικη ψυχή σου; evilmonkey.gif
Gravedigger
QUOTE(pierce21 @ Jun 4 2008, 01:36 ) *
Το κερατο της.&-

Συγνώμη Άρη από εδώκαι πέρα θα σε προσέχουμε περισσότερο! tongue.gif

QUOTE(Xaroumenos loukoumas @ Jun 4 2008, 01:42 ) *
Ααα, δεν το περίμενα Digger από εσένα αυτό το τραγούδι.. tongue.gif icon_wave.gif

biggrin.gif
sihainas
Ας περάσουμε σε κάτι Ελληνικό...



Μαγικός ο Μητσιάς... 77.gif 77.gif
rchos
Gravedigger το τραγουδι που ποσταρες εχει ξαναμπει στο τοπικ.σε παρακαλω να εισαι πιο προσεκτικος σε αυτα που ποσταρεις.
γυρνα και καμια σε λιδα πιο πισω! tongue.gif
εκτος αν το βαλες επιτηδες για τον αρη οποτε δικαιολογησε! tongue.gif tongue.gif
Gravedigger
QUOTE(rchos7 @ Jun 4 2008, 02:32 ) *
Gravedigger το τραγουδι που ποσταρες εχει ξαναμπει στο τοπικ.σε παρακαλω να εισαι πιο προσεκτικος σε αυτα που ποσταρεις.
γυρνα και καμια σε λιδα πιο πισω! tongue.gif
εκτος αν το βαλες επιτηδες για τον αρη οποτε δικαιολογησε! tongue.gif tongue.gif

Θυμόμουν ότι είχε μπει Dan Wilson από τον HD και έτσι έψαξα να δω ποιο είχε ποστάρει!Και δεν ήταν το συγκεκριμένο,οπότε λέω δεν θα έχει μπει...Συγνώμη δεν θα το ξανακάνω,είναι κρίμα να χαλάω το τόπικ... sad.gif ( tongue.gif )
Pierce
Kim Carnes - bette davis eyes sad.gif

kostasvc15
Βαβυλωνα-Δωματιο με θεα
Invalid Video Link
Ανεξιτηλα σημαδια-Ακρως προσωπικο
Invalid Video Link
FFC-10 ποντους τακουνι (ακουστε)
Invalid Video Link
Jabar
O Μπο Ντίντλεϊ, θρυλική μορφή των μπλουζ και της ροκ, που επηρέασε όσο λίγοι την εξέλιξη του ροκ εν ρολ, πέθανε στις 2 Ιουνίου από καρδιακή προσβολή σε ηλικία 79 ετών.
Οι Ελληνες φίλοι τον είχαν χειροκροτήσει αρκετές φορές στις συναρπαστικές ζωντανές εμφανίσεις του στην Ελλάδα. Τον τελευταίο καιρό ταλαιπωρούνταν από ένα εγκεφαλικό επεισόδιο που είχε κλονίσει δραματικά την υγεία του. Πασίγνωστος και από τον μοναδικό τρόπο που έπαιζε με την τετράγωνη κιθάρα του τον χαρακτηριστικό «ρυθμό Μπο Ντίντλεϊ», ένα δυναμικό ακατέργαστο στιλ επηρεασμένο από τους μουσικούς του δρόμου. Υπήρξε επίσης μέντορας των Ρόλινγκ Στόουνς, εξαιρετικός τραγουδιστής και συνθέτης. Ανάμεσα στις μεγάλες επιτυχίες του ήταν και τα τραγούδια: «Who do you love», «Ι' am a man», «Mona», «Ooh babe», «Road runner», «Υου can't judge a book by the cover», «Say man».
Ο Μπο Ντίντλεϊ (παρατσούκλι που κράτησε από την εποχή που ήταν μποξέρ) γεννήθηκε το 1928 ως Οθα Ελα Μπέιτς στο ΜακΚόμπ του Μισισιπή. Μωρό υιοθετήθηκε από την ξαδέρφη της μητέρας του και μαζί με τη νέα του οικογένεια μετακόμισε στο Σικάγο, όπου από την ηλικία των πέντε ετών άρχισε να σπουδάζει βιολί. Γρήγορα έμαθε μόνος του κιθάρα, τρομπόνι, ενώ συμμετείχε και στην εκκλησιαστική χορωδία της περιοχής του. Το μουσικό ταλέντο του άρχισε να αναγνωρίζεται από νωρίς.
Από το 1955 άρχισε να ηχογραφεί στις εταιρείες Checker και Chess, ενώ τα περισσότερα τραγούδια του μεσουράνησαν κυρίως στα R&B αλλά και στα ποπ τσαρτ. Είχε τιμηθεί με βραβείο Γκράμι και η μουσική του δεν επηρέασε μόνο τους Ρόλινγκ Στόουνς αλλά τον Μπρους Σπρίνγκστιν και τους U2 καθώς και το παίξιμο της κιθάρας τον Τζίμι Χέντριξ
Click to view attachment
Ο θρυλικός μπλούζμαν από την εμφάνισή του στο φεστιβάλ του Σιατλ το 2005

Invalid Video Link
Invalid Video Link
και το αγαπημένο μου.
Invalid Video Link
kotzito
Παιδια πηγα χθες στην συναυλια του Λαυρεντη στον Λυκαβηττο.Απιστευτος.3 ωρες τραγουδι συνεχεια μεχρι που βραχνιασε.Πολλοι αλλοι μαζι του(Κοτσιρας,Τσακνης,Πλιατσικας,Σαββοπουλο
ς κτλ) μαζι με τους Τερμιτες.Γεματο το θεατρο μεχρι και πανω στους βραχους ειχε κοσμο.Παντα τετοια.
Keyser_Soze
QUOTE(Jabar @ Jun 5 2008, 11:10 ) *
O Μπο Ντίντλεϊ, θρυλική μορφή των μπλουζ και της ροκ, που επηρέασε όσο λίγοι την εξέλιξη του ροκ εν ρολ, πέθανε στις 2 Ιουνίου από καρδιακή προσβολή σε ηλικία 79 ετών.
Οι Ελληνες φίλοι τον είχαν χειροκροτήσει αρκετές φορές στις συναρπαστικές ζωντανές εμφανίσεις του στην Ελλάδα. Τον τελευταίο καιρό ταλαιπωρούνταν από ένα εγκεφαλικό επεισόδιο που είχε κλονίσει δραματικά την υγεία του. Πασίγνωστος και από τον μοναδικό τρόπο που έπαιζε με την τετράγωνη κιθάρα του τον χαρακτηριστικό «ρυθμό Μπο Ντίντλεϊ», ένα δυναμικό ακατέργαστο στιλ επηρεασμένο από τους μουσικούς του δρόμου. Υπήρξε επίσης μέντορας των Ρόλινγκ Στόουνς, εξαιρετικός τραγουδιστής και συνθέτης. Ανάμεσα στις μεγάλες επιτυχίες του ήταν και τα τραγούδια: «Who do you love», «Ι' am a man», «Mona», «Ooh babe», «Road runner», «Υου can't judge a book by the cover», «Say man».
Ο Μπο Ντίντλεϊ (παρατσούκλι που κράτησε από την εποχή που ήταν μποξέρ) γεννήθηκε το 1928 ως Οθα Ελα Μπέιτς στο ΜακΚόμπ του Μισισιπή. Μωρό υιοθετήθηκε από την ξαδέρφη της μητέρας του και μαζί με τη νέα του οικογένεια μετακόμισε στο Σικάγο, όπου από την ηλικία των πέντε ετών άρχισε να σπουδάζει βιολί. Γρήγορα έμαθε μόνος του κιθάρα, τρομπόνι, ενώ συμμετείχε και στην εκκλησιαστική χορωδία της περιοχής του. Το μουσικό ταλέντο του άρχισε να αναγνωρίζεται από νωρίς.
Από το 1955 άρχισε να ηχογραφεί στις εταιρείες Checker και Chess, ενώ τα περισσότερα τραγούδια του μεσουράνησαν κυρίως στα R&B αλλά και στα ποπ τσαρτ. Είχε τιμηθεί με βραβείο Γκράμι και η μουσική του δεν επηρέασε μόνο τους Ρόλινγκ Στόουνς αλλά τον Μπρους Σπρίνγκστιν και τους U2 καθώς και το παίξιμο της κιθάρας τον Τζίμι Χέντριξ
Click to view attachment
Ο θρυλικός μπλούζμαν από την εμφάνισή του στο φεστιβάλ του Σιατλ το 2005

Invalid Video Link
Invalid Video Link
και το αγαπημένο μου.
Invalid Video Link

Αυτό το άκουσα πριν 3-4 μέρες και αν και δεν είχα εντρυφίσει ποτέ πάνω στη μουσική του, είχα διαβάσει κάποια πράγματα για τον ίδιο ενώ είχα ακούσει και ορισμένα εξαιρετικά τραγούδια του. Πραγματικά καταπληκτικός.
Όλοι όσοι μας κληροδότησαν τη μουσική που αγαπάμε σήμερα, φεύγουν σιγά σιγά... RIP
cartmaniac
akouw kyriws folk punk k eidikotera
dropkick murphys
flogging molly
real mckenzies
tossers
ios


Yosebu - Remember what the doormouse said από την συλλογή One Nation Vol. 3 της Klik records (κάπου πρέπει να υπάρχει και ένα λινκ από rapidshare - θα κοιτάξω..)
ios
Το αγάπησα : http://tinyurl.com/6ruocy

Sébastien Tellier - Divine (Midnight Juggernauts Remix)


PS. w00t my first back to back post tongue.gif

EDIT

PS2. Βρήκα τα Rapidshare links για το One Nation Vol. 3 αν κάποιος ενδιαφέρεται ας στείλει pm - δεν ξέρω αν επιτρέπεται η απευθείας ανάρτηση των συνδέσμων.
Xaroumenos loukoumas
HorcatticA - The Trooper 77.gif 77.gif

Pierce
ειναι κορυφη τα παλικαρια. Εχουν κανει και στο nothing else matters αντιστοιχη διακσευη.
Τα ειχε ποσταρει και ο alex πριν κανα χρονο
ios
QUOTE(Xaroumenos loukoumas @ Jun 6 2008, 16:34 ) *
HorcatticA - The Trooper 77.gif 77.gif



Τους πρόλαβαν οι Iron Maiden λίγο πιο παλιά.

Keyser_Soze
Κοντεύουν τα 60 οι σκύλοι οι μαύροι αλλά ακόμα σπέρνουν σαν 25χρονα. Τι να πει κανείς...



ZZ Top - Sharp Dressed Man & Legs
Air Kef
Επαυξανω σε αυτο που ειμαι ο rchos7,ο Keyser είναι πολύ μπροστά (και) σε θεματα μουσικής. Σπάνια να μην λατρέψω ενα (non heavy metal) κομμάτι που εχει λατρέψει.. 77.gif


Να ποστάρω ενα τραγούδι που μου έχει κολλήσει εδώ και ενα μηνα περιπου:


White Stripes - Truth Doesn't Make a Noise (δυστυχώς δεν υπάρχει βιντεο κλιπ)





(pierce21 24.gif )
Rondo
Τα λόγια είναι περιττά:

Kaiser Chiefs - Ruby

dizzy_fingers

Billy Idol - Dancing with myself

Πώς το θυμήθηκα αυτό? 24.gif


ΥΓ: Τί "ψέμα" ο Billy Idol βρε σεις? laugh.gif
Παρόλο το στυλάκι πάντως, τολμώ να παραδεχτώ πως μου αρέσουν μερικά τραγούδια του tongue.gif.
Pierce
QUOTE(Air Kef @ Jun 7 2008, 04:00 ) *
White Stripes - Truth Doesn't Make a Noise (δυστυχώς δεν υπάρχει βιντεο κλιπ)

(pierce21 24.gif )


το αν κανει ή οχι θορυβο το απεδειξε πριν 2 μερουλες cool.gif (το τραγουδι σπέρνει παντως)
QUOTE(Rondo @ Jun 7 2008, 07:18 ) *
Kaiser Chiefs - Ruby

πριν 3 σελιδες το εχεις ξαναβαλει το συγκεκριμενο τραγουδι..
Keyser_Soze
QUOTE(pierce21 @ Jun 7 2008, 12:36 ) *
πριν 3 σελιδες το εχεις ξαναβαλει το συγκεκριμενο τραγουδι..
...το οποίο είναι και άθλιο 68.gif

QUOTE
Επαυξανω σε αυτο που ειπε ο rchos7,ο Keyser είναι πολύ μπροστά (και) σε θεματα μουσικής. Σπάνια να μην λατρέψω ενα (non heavy metal) κομμάτι που εχει λατρέψει..
Κάτι θες εσύ αλλά δεν ξέρω τι... cool.gif
Pierce
κατι διαφορετικο, που ισως σας οδηγησει στα προθυρα αυτοκτονιας βεβαια, για αυτο μακρια απο τζαμαριες μαχαιρια και γενικα αιχμηρα αντικειμενα. Ενα τραγουδι γεματο νοημα, ανατριχιαστικο θα ελεγα

Frank Sinatra - My Way



και σε μια διαφορετικη εκδοση, απο τους 3 τενορους(ντομινγκο , παβαροτι , καρερας ) με τον Φρανκι να τους παρακολουθει απο το κοινο εκστασιασμενος

rchos
αντε να βαλω κι εγω κατι διαφορετικο.αν εχει ξαναμπει συγχωρεστε με.


Wicked Game-Chris Isaak
Invalid Video Link
apkat
Το επομενο το βαζω κατα 50% για το κλιπ και κατα 50% για το τραγουδι.. biggrin.gif

I Just Don't Know What To Do With Myself- Τhe White Stripes

rchos
γιατι τι το ιδιαιτερο εχει το κλιπ? tongue.gif
apkat
Την Kate Moss να χορευει.. biggrin.gif
rchos
σοβαρα?δεν την ειχα προσεξει μεχρι που μου το πες! tongue.gif
apkat
Το ξερα οτι υπαρχουν και ασχετοι εδω και θα επρεπε να το γραψω εξ'αρχης οτι ειναι η Καιτουλα που χορευει.. tongue.gif
Rondo
Σόρρυ που έβαλα το ίδιο το τραγούδι 2 φορές...

Όσο για σένα keyser αν δεν σ'αρέσει κάτι πολύ απλά μην το ακούς...Δεν σε υποχρεώνει κανείς... 68.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.