Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Το topic της Μουσικής
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα αποδυτήρια > Τέχνες και θεάματα
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87
morrison
QUOTE(a bullet for your head @ Nov 21 2009, 01:41 ) *
Παλι καλα.....
Αφου δεν ειπες........Τζον Τικης..... 56.gif 56.gif 56.gif

Kανω πως δεν ειδα το παραπανω ποστ του bullet και συνεχιζω απτοητος... cool.gif
Αφου αρχισα την μερα με 80s λεω να την κλεισω κι'ολας...



sihainas
Εγώ πάντως θα το χαλάσω το σερί...(sorry.......not really)


Astyplaz - A Moment To Say Goodbye
Alexmei

Supertram- Breakfast in America


Μπορεί να το έχετε ακούσει σε μια διαφήμηση του ΑΝΤ1 68.gif
The Warlus
QUOTE(Alexmei @ Nov 21 2009, 12:44 ) *
Supertram- Breakfast in America



Καταπληκτική μπάντα!!Σε ένα άλμπουμ τους είχε κάνει και παραγωγή ο David Gilmour νομίζω...

Με την είδηση της εισόδου του στο νοσοκομείο ας βάλω ένα τραγούδι....



Άντε ρε Dio σιδερένιος!!!!!!!Τίποτα δεν έχεις λέμε!!!!
apkat
Kαπου πρεπει να το εχω ξαναβαλει αλλα δεν πειραζει..
Τori Amos- Me and a gun
morrison
Eπιστρεφω σε πιο γνωστα μου λημερια...
Σας αρεσουν η οχι οι ανθρωποι εγραψαν ιστορια...Κατα την γνωμη μου μεσα στα 3 καλυτερα συγκροτηματα των 90s...Και μαλλον το πιο επιδραστικο...Παντα αμφιλεγομενοι,τον περισσοτερο καιρο πλακωμενοι μεταξυ τους αλλα οταν μονιαζαν ηταν γροθια...Τους χωρισε οριστικα ο χαμος του τεραστιου Dimebag Darrel...Μαλλον ειχαν και αλλα να δωσουν...


The Warlus
QUOTE(john morisson @ Nov 23 2009, 12:44 ) *
Eπιστρεφω σε πιο γνωστα μου λημερια...
Σας αρεσουν η οχι οι ανθρωποι εγραψαν ιστορια...Κατα την γνωμη μου μεσα στα 3 καλυτερα συγκροτηματα των 90s...Και μαλλον το πιο επιδραστικο...Παντα αμφιλεγομενοι,τον περισσοτερο καιρο πλακωμενοι μεταξυ τους αλλα οταν μονιαζαν ηταν γροθια...Τους χωρισε οριστικα ο χαμος του τεραστιου Dimebag Darrel...Μαλλον ειχαν και αλλα να δωσουν...


Συμφωνώ...Αυτοί μαζί με το Black Album πιστεύω πως κράτησαν τον σκληρό ήχο ψηλά παρά τις άλλες μπάντες στα 90s(γκούχου-γκούχου ονόματα δεν λέμε αλλά τι μας νοιάζει...Nevermind...)

Eν τω μεταξύ ο μεγάλος "κοντός" Ronnie James Dio από την προηγούμενη εβδομάδα είναι στο νοσοκομείο ακυρώνοντας περιοδεία,όπως είχα πει σε προηγούμενο ποστ...Σήμερα οι φήμες λένε για πρόβλημα στην καρδιά...
The Warlus
Mόλις το είδα και δεν πρόλαβα την επεξεργασία...

Σε είσοδο γραφείων στη Γλασκώβη βρήκαν τον frontman των Motorhead, Lemmy, να κοιμάται το πρωί της περασμένης Παρασκευής!
Σύμφωνα με την ιστορία του υπαλλήλου που τον βρήκε, ο διάσημος μουσικός κοιμόταν μπροστά από την είσοδο των γραφείων, μάλλον για να προφυλαχτεί από τη καταρρακτώδη βροχή της προηγούμενης νύχτας.

Έχοντας πραγματοποιήσει μία ζωντανή εμφάνιση στην πόλη νωρίτερα, καθώς έκανε μία βόλτα στη πόλη, φαίνεται ο καιρός της Σκωτίας τον έπιασε απροετοίμαστο. Ο υπάλληλος, αφού τον ξύπνησε, του προσέφερε καφέ, και ο μουσικός του συστήθηκε και του έδωσε ένα πακέτο πούρα για τον κόπο του.

Priceless..!


Πηγή:Rocking.gr



Ε εντάξει βασικά...ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΕΙΝΑΙ ΘΕΟΣ!!!!!
morrison
QUOTE(J-Kas34 @ Nov 23 2009, 16:31 ) *
Ε εντάξει βασικά...ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΕΙΝΑΙ ΘΕΟΣ!!!!!

Kαι νομιζα οτι οι αντοχες του στα bourbons ηταν εξωπραγματικες...
Τελικα μεχρι και ο Lemmy γινεται γκολ οπως οι κοινοι θνητοι... rolleyes.gif
pinkTimeout
....λατρευω τη φωνη της...

The Warlus


Οι εθισμένοι με τους Floyd σίγουρα θα γνωρίζετε αυτό το ακυκλοφόρητο "διαμάντι"...
Εδώ σε extended version από live τιυ συγκροτήματος..,
Σκέτη απόλαυση
morrison
Oι Monster Magnet ειναι ξεχωριστο γκρουπ...Και μου αρεσουν... hippy.gif.jpeg


apkat
Νατασσα Μποφιλιου-Σ'εχω βρει και σε χανω..
Alexmei
Razorblade Fish
QUOTE(apkat @ Nov 29 2009, 03:19 ) *
Νατασσα Μποφιλιου-Σ'εχω βρει και σε χανω..


Απλα κομματαρα...Δες το και live,η κοπελα αξιζει...Φωναρα και κομματαρα...
apkat
Dεν υπαρχουν τα κοριτσια..Φοβερο...

Δειτε το..
il postino
http://www.youtube.com/watch?v=pRUGvArWXLk

SOCIETY!
pain of salvation
QUOTE(apkat @ Dec 5 2009, 07:26 ) *
Dεν υπαρχουν τα κοριτσια..Φοβερο...

Δειτε το..


Αμα η γυναικα δεν ξερει τι να κανει στην κουζινα... smiley.gif
Οντως πολυ καλο!!!
morrison
Eνα μικρο δειγμα απο το ταλεντο των εκπληκτικων Psychotic Waltz...

sihainas
Εγώ λέω να βάλω κάτι.. καλοκαιρινό σήμερα.... ούτως ή άλλως αν και Δεκέμβρης ο καιρός το επιτρέπει tongue.gif


Tribalistas - Já Sei Namorar
panagiotisTheDream
QUOTE(john morisson @ Dec 8 2009, 11:25 ) *
Eνα μικρο δειγμα απο το ταλεντο των εκπληκτικων Psychotic Waltz...



υποκλίνομαι ταπεινά.... τεράαααααστια μπάντα... 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif
μας έχουν λείψει.. και το χειρότερο, ότι η υπόθεση reunion είναι εξαιρετικά δύσκολη απ' ό,τι έλεγε ο Devon...
pain of salvation
Συμφωνω με Panagiotis the... και John,
Εχω και εναν dead soul tribe ,αλλα δεν ενθουσιαστηκα πολυ...
Anyway παμε σε κατι που εχω,αλλα ειχα καιρο να ακουσω...
Ταξιδιαρικος δισκος και φυσικα η κιθαρα του Gilmour χτυπαει καρδια...
Ειναι ο About a face του 1984...
Τσεκαρετε και credits:Roy Harper,John Lord,Pino Palladino,Jeff Porcaro,Steve Winwood(...και τεχνικος εξοπλισμου ο Phil Taylor-Motorhead)

Παρτε μια γευση:
http://www.youtube.com/watch?v=0xBwpMrCLhk...feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=V4ef42CRoyw...feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=z__plRpIabU
http://www.youtube.com/watch?v=KcvC1GdZo4s
morrison
Λακης Παπαδοπουλος...Γνωστος και ως Λακης με τα ψηλα ρεβερ...Ενας απο τους λιγους Ελληνες καλιτεχνες που σεβομαι απολυτα...


Alexmei


Στίχοιμα - Αποδειχτήκατε Χαζοί


*(Στίχοιμα= στίχοι μας)
Timemaster
QUOTE(john morisson @ Dec 10 2009, 12:35 ) *
Λακης Παπαδοπουλος...Γνωστος και ως Λακης με τα ψηλα ρεβερ...Ενας απο τους λιγους Ελληνες καλιτεχνες που σεβομαι απολυτα...


είναι ωραίος σαν παρουσία αλλά από τραγούδια τα μόνα που ουσιαστικά αξίζουν είναι αυτά με στίχους της Sunny Μπαλτζή όπως η άγρια ανεμώνη και η τσίχλα δίχως ζάχαρη που ανέβασες!

και μιας και είπα για Sunny:
http://www.youtube.com/watch?v=kmj7Q131BNg

rolleyes.gif
pinkTimeout


icon_wave.gif
The Warlus
24 Ιουνίου SONISPHERE Festival και στην Ελλάδα!!!
Κάτι που όλοι περιμέναμε επιτέλους ανακοινώθηκε
Παραθέτω ενδεικτικά τις μπάντες που θα παίξουν στην Πολωνία και στην Σουηδία...

Πολωνία-16 Ιουνίου 2010
Behemoth,Anthrax,Mastodon,Slayer,Metallica

Σοηδία-7 Αυγούστου 2010
Anthrax,Slayer,Iggy and the Stooges,Alice Cooper,Motley Crue,Heaven And Hell,Iron Maiden

Όπως καταλάβατε headliners στα show θα είναι,λογικά,είτε οι Maiden είτε οι Metallica...
Οι φήμες λένε πως οι Maiden θα είναι headliners στα shows που υπήρχαν από πέρσι ενώ οι Metallica στα shows που προστέθηκαν φέτος,κάτι που ευνοεί και τα πλάνα τους για περιοδεία στην Ανατολική Ευρώπη.Επομένως για εδώ περιμένουμε Metallica σαν headliners,και θέλουμε και Iron Maiden μόνους τους το ίδιο καλοκαίρι!!
aegeansheed
Από τις καλύτερες δημιουργίες του RZA που έχω ακούσει. Φανταστικά beats, δημιουργούν ένα rock-base rythm section που το απογειώνουν τα keyboards δίκην rythm guitar. Οι συνεργασίες στα φωνητικά επίσης ενδιαφέρουσες. Ίσως ο καλύτερος δίσκος με hip hop beats που έχω ακούσει μαζί με το Outsider του Shadow και το OST του Ghost Dog επίσης από τον RZA.

Το Afro Samurai παίζει ασταμάτητα αυτή την εβδομάδα. Ένα μικρό δείγμα:

The Warlus
Metallica-Slayer-Megadeth-Anthrax

Heaven And Hell-Mastodon


Sonisphere Πράγας-19/10


Ναι κυρίες και κύριοι οι αγία τετράδα του thrash MAZI!!!!!
Έτσι και έρθει Αθήνα...ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΕΡΘΕΙ ΑΘΗΝΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ
ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ


http://cz.sonispherefestival.net/
morrison
QUOTE(J-Kas34 @ Dec 15 2009, 20:56 ) *
Metallica-Slayer-Megadeth-Anthrax

Heaven And Hell-Mastodon


Sonisphere Πράγας-19/10


Ναι κυρίες και κύριοι οι αγία τετράδα του thrash MAZI!!!!!
Έτσι και έρθει Αθήνα...ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΕΡΘΕΙ ΑΘΗΝΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ
ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ


http://cz.sonispherefestival.net/

Οι διοργανωτες ελπιζω να καταλαβουν οτι ετσι και ερθει το παραπανω πακετακι Αθηνα,μπορουν με μετριοπαθεις υπολογισμους να μαζεψουν 20-25 χιλιαρικα κοσμου...Οποτε ας μας εχουν στα υπ'οψιν τους...

υγ:η αγια τετραδα της αμερικανικης σκηνης θα ελεγα...Γιατι υπαρχουν και κατι γεροΓερμαναραδες...Αν και αυτοι μας εχουν επισκεπτει ηδη... wink.gif
The Warlus
QUOTE(john morisson @ Dec 15 2009, 21:13 ) *
Οι διοργανωτες ελπιζω να καταλαβουν οτι ετσι και ερθει το παραπανω πακετακι Αθηνα,μπορουν με μετριοπαθεις υπολογισμους να μαζεψουν 20-25 χιλιαρικα κοσμου...Οποτε ας μας εχουν στα υπ'οψιν τους...

υγ:η αγια τετραδα της αμερικανικης σκηνης θα ελεγα...Γιατι υπαρχουν και κατι γεροΓερμαναραδες...Αν και αυτοι μας εχουν επισκεπτει ηδη... wink.gif



Ελπίζω να έρθει...Έχουμε πιθανότητες άμα συνεχιστεί το πακέτο σε όλο το διάστημα του Ιουνίου...
Τώρα για τους Γερμανούς συμφωνώ αλλά άσε να το λέμε έτσι,έστω και αν δεν ισχύει 100%!!
pinkTimeout
Cover Girls - wishing on a star

a bullet for your head
Το ακουσα τις προαλλες στο ραδιο......και μου ηρθαν αναμνησεις...

The Warlus
Το ιντερνετικό κίνημα απέδωσε καρπούς τελικά, και το "Killing In The Name Of" των Rage Against The Machine, βρίσκεται στον κορυφή των βρετανικών τσαρτ για τη βδομάδα των Χριστουγέννων.



Η μπάντα ξεπέρασε σε πωλήσεις τον νικητή του X-Factor, Joe McElderry, κατά 50.000, πράγμα που τους ανακηρύσσει καθαρούς κυριάρχους του φετινού, χριστουγεννιάτικου, air-play.

Η μπάντα, είχε δεσμευθεί πως εάν κατάφερναν και ξεπερνούσαν τον νικητή του Χ-Factor σε πωλήσεις, θα έκαναν κάποιο live στο Ηνωμένο Βασίλειο αφιλοκερδώς, πράγμα που είπαν πως σαφώς ισχύει μετά την ανακοίνωση των αποτελεσμάτων.

«Είμαστε κατενθουσιασμένοι με το γεγονός, και θα θέλαμε να ευχαριστήσουμε όλους όσους έλαβαν μέρος και συμμετείχαν σε αυτή την απίστευτη ενέργεια», είπε ο τραγουδιστής της μπάντας Zack de la Rocha. «Περισσότερο έχει να κάνει με την άμεση και έμφυτη αντίδραση των νέων να ενεργούν ενάντια στο αποστειρωμένο ποπ μονοπώλιο. Οι νέοι μπορούν να κάνουν το εμφανώς αδύνατο, δυνατόν».

Όλα τα κέρδη, που υπολογίζονται να είναι κοντά στις 64.000 λίρες, θα διατεθούν σε φιλανθρωπικό ίδρυμα.



Μιλάμε πήρα μια χαρά για το σκουπιδαριό του X-Factor...


Πηγή:Rocking.gr
pinkTimeout
a bullet for your head
a bullet for your head
a bullet for your head
Στο πνευμα των ημερων...

apkat
Eιχα βαλει και παλιοτερα τραγουδια απο το συγκροτημα που ειχα καποτε..Τωρα βρηκα το μοναδικο βιντεο που διασωθηκε απο το μακρινο 2003 και ειπα να το ποσταρω..Η ποιοτητα εικονας και κυριως ηχου καθως και ο ηχος της κιθαρας ειναι πολυ κακη αλλα ξυπναει αναμνησεις οποτε δεν πειραζει..

aegeansheed
ωραία διασκευή apkat. αγαπημένο σημείο όταν περνάνε τα γκομενέτα μπροστά! tongue.gif
rchos


etsi re apkat!

τι το κοψες ρε βλακα το αθλημα?εχεις και στυλ.
morrison
To ''Jingle Bells'' σε μια οχι και τοσο συνηθισμενη βερσιον... wink.gif
a bullet for your head


a bullet for your head


benchwarmer
Καλα Χριστουγεννα ειπαμε? smiley.gif

Magnus92
Εχετε ακουσει τιποτα τελευταιο σχετικα με το SONISPHERE Festival , και τους καλλιτεχνες που θα ερθουν ;;;
The Warlus
QUOTE(Magnus92 @ Dec 27 2009, 00:05 ) *
Εχετε ακουσει τιποτα τελευταιο σχετικα με το SONISPHERE Festival , και τους καλλιτεχνες που θα ερθουν ;;;



Φίλε Magnus92 δεν έχουμε κάποιο νεώτερο...Το φεστιβάλ αναμένεται καυτό με τα ονόματα που υπάρχουν αλλά από όσο γνωρίζω ανακοινώσεις θα έχουμε με τον νέο χρόνο...Ίδωμεν

Πάντως οι φήμες και οι "κλίκες" λένε πως θα μας έρθει Metallica ως headliner και λογικά μαζί το πακέτο "Big Four Thrash"
Magnus92
QUOTE(J-Kas34 @ Dec 27 2009, 02:45 ) *
Φίλε Magnus92 δεν έχουμε κάποιο νεώτερο...Το φεστιβάλ αναμένεται καυτό με τα ονόματα που υπάρχουν αλλά από όσο γνωρίζω ανακοινώσεις θα έχουμε με τον νέο χρόνο...Ίδωμεν

Πάντως οι φήμες και οι "κλίκες" λένε πως θα μας έρθει Metallica ως headliner και λογικά μαζί το πακέτο "Big Four Thrash"


Για Maiden τιποτα παιζει ;;; Ανετα θα κατεβαινα απο Αλεξανδρουπολη για παρτυ τους . . .
Giorgos#4
Tα καλυτερα καλαντα!

The Warlus
QUOTE(Magnus92 @ Dec 27 2009, 14:35 ) *
Για Maiden τιποτα παιζει ;;; Ανετα θα κατεβαινα απο Αλεξανδρουπολη για παρτυ τους . . .



Οι Metallica και οι Iron Maiden θα είναι headliners στα Sonisphere...Όπως έχω αναφέρει στις τοποθεσίες που μπήκαν φέτος στον "χάρτη" του φεστιβάλ θα είναι ως headliners οι Metallica ενώ στις ήδη υπάρχουσες οι Iron Maiden...
Άρα λογικά θα έχουμε Metallica στο Sonisphere,έτσι λένε τουλάχιστον,όλα αυτά είναι υποθέσεις και ότι βγαίνει από τις πληροφορίες...
Πάντως ακούγεται έντονα ότι οι Maiden Θα περάσουν ούτως ή άλλως από την Ελλάδα στην mini-περιοδεία που θα κάνουν φέτος το καλοκαίρι,ήδη έχουν ανακοινώσει κάποιες ημερομηνίες...Ίσως και με νέο album τον Μάρτιο αλλά δεν το βλέπω...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.