Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Το topic της Μουσικής
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα αποδυτήρια > Τέχνες και θεάματα
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87
azannetop
Αν δεν αρχίσεις με Blackened με τι θα αρχίσεις??? Δεν τραγούδησαν τους τέσσερεις καβαλάρηδες? Από αυτά που βλέπω βασίστηκαν στα παλιά. Πάλι καλά!
azannetop
Ο Hedfield πως πήγε από φωνή; Την έβγαλε την συναυλία; Ο Truhilo πως σας φάνηκε;
Dominique
QUOTE
Αυτό που θυμάμαι είναι ότι ξεκίνησαν με Creeping Death και Fuel και τελείωσαν με Enter Sandman και Seek And Destroy



Εκλεισαν με Whiplash και Seek And Destroy.

QUOTE
Ο Hedfield πως πήγε από φωνή; Την έβγαλε την συναυλία; Ο Truhilo πως σας φάνηκε


O Hetfield ειναι τραγουδιστης studio και το επιβεβαιωσε για αλλη μια φορα.Στο υψος του σταθηκε.
Ο Trujillo τωρα...Απορησα με την επιλογη αυτου του μπασιστα απ την πρωτη στιγμη.Δεν ταιριαζει στο υφος του συγκροτηματος,μοιαζει με caveman οπως σωστα τον αποκαλεσε ο Hetfield,και ναι μεν βγαζει ενεργεια πανω στη σκηνη αλλα τελειως διαφορετικου μηκους κυματος σε σχεση με τον ψυχακια Ulrich για παραδειγμα.Μεγαλο λαθος η επιλογη να σολαρει στο μπασο για καποια λεπτα.Υπερβολικα απλο(νομιζω) και κυριως ανουσιο το σολο του ενω βλεποντας τον μονο πανω στη σκηνη νομιζες πως εισαι σε συναυλια των Rage Against The Machine.Θα ετριζαν τα κοκκαλα του Cliff...
azannetop
Σε σχέση με τον Newsted o truhilo είναι πιο τεχνικός μπασίστας, νομίζω επίσης παίζει με δάχτυλα και όχι με πένα όπως ο jason. Καλά αφήνω τον cliff εκεί που είναι και δεν τον συγκρίνω με αυτούς, οι συνθέσεις του ήταν το κάτι άλλο. Αλλά ο τρουχιλο όπως είπες είναι πολύ ογκώδης για metallica member και δεν ξέρω αν μπορεί να βγάλει την "καφρίλα" του Newsted στα backing vocals όπως στη συναυλία στο Seatle του 89 μια από τις καλύτερες συναυλίες τους κατά τη γνώμη μου.
McRae
Ο κλεψας του κλεψαντος

part 1




part 2

Invalid Video Link

Νομιζω οι Green Day αναδεικνυονται αξιοι πρωταθλητες στο συγκεκριμενο "σπορ"..ειδικα το τελευταιο του δευτερου βιντεο βγαζει... αυτια....


και μια δικη μου προσθηκη..Θυμαστε φανταζομαι την επιτυχια της Αννουλας πριν 3-4 χρονια το "Εισαι"...Για ακουστε και αυτο απο τους Ultravox..νομιζω ο Καρβελας πρεπει να ζητησει αμεσα εξηγησεις και να τους συρει στα δικαστηρια...

Pierce
το τραγουδι απο την αγαπημενη μου τηλεοπτικη σειρα (για σου ρε σταρ με τα ωραια σου!!) η οποια ειναι μεταφορα απο το σινεμα.(και ενα απο τα αγαπημενα μου κομματια) με εκπληκτικο σολο στο 2:35 Κυριες και κυριοι οι queen και το princess of the universe με πρωταγωνιστη τον μοναδικο duncan mcleod!
sihainas
Μιας και πιάσαμε τους Queen...πάρτε αυτό εδώ...



blink.gif blink.gif


Άντε πάρτε άλλο ένα... Love of my life... live at Wembley



77.gif 77.gif
dizzy_fingers
Α ρε Πίρσι τί μου θύμησες....

Τώρα με έκανες να θέλω να δω όλες τις ταινίες (εκτός της τραγικής τρίτης ίσως tongue.gif) και τη σειρά...
Λες να τα δείχνει ακόμα πουθενά στην ελληνική τηλεόραση?

Sihainas, ο τύπος είναι τραγικός....αλλά και απίστευτο ταλέντο. Όχι δεν αναφέρομαι στον Μέρκιουρι αυτή τη φορά laugh.gif!
Pierce
QUOTE(dizzy_fingers @ Aug 5 2007, 03:12 ) *
Α ρε Πίρσι τί μου θύμησες....

Τώρα με έκανες να θέλω να δω όλες τις ταινίες (εκτός της τραγικής τρίτης ίσως tongue.gif) και τη σειρά...
Λες να τα δείχνει ακόμα πουθενά στην ελληνική τηλεόραση?

δυστυχως το σταρ εχει γεμισει το προγραμμα με λατινο αμερικανικες μπαρουφες. βαλτε το highlander να πωρωθούμε λιγο ρεεεεεεε. προτεινω να τους βομβαρδισουμε με e-mail. παραδοξως νομιζα οτι ηταν ιδιαιτερα πετυχημενη σειρα αλλα εχουν να την βαλουν καμια 5 ετια τουλαχιστον (για να μην πω 10ετια).το καλοκαιρι του 97 δεν ειχα χασει επεισοδιο

sihainas οσο για το love of my life πιστευω οτι οι scorpions το εχουν εκτελεσει αν οχι καλυτερα τουλαχιστον το ιδιο καλα.

dizzy_fingers
Πάντα ανατριχιάζω όταν βλέπω αυτό το βίντεο...
Pierce
kill.gif icon_drunk.gif 71.gif
λαθος βιντεο ποσταρα ο χαζος! (μα τι σχεσει εχουν οι U2 με τους scorpions και το ενα τραγουδι με το αλλο;;)

κανω εντιτ και βαζω το σωστο βιντεο
Alexmei
δεν το έχουν εκτελέση το ίδιο καλά. η εκτελέσεις του mercury ήταν μοναδικές. Απο μουσικής άποψης είναι καλό αλλά από φωνή τσου
Pierce
στο wembley πες οτι το ερμηνευσε καλα, αλλα αν τον ακουσεις 1-2 χρονια μετα, θα τον λυπασαι, καθως η φωνη του ειχε σπασει πααρα πολυ απο την ασθενεια. οπως και να εχει και ο claus maine εχει πολυ καλη φωνη και η προσωπικη μου αποψη ειναι οτι το ειπαν καλυτερα απο τους queen.
Alexmei
όπως πιστεύεις, αλλά εγώ πιστεύω οτι η Scorpions δεν το είπαν καλά. τέλος πάντων smile.gif
sihainas
Επειδή έχει πέσει πολύ ξένο...ας βάλουμε και κανά καλό Ελληνικό...


Pierce
τρελο σκαλωμα με αυτο το τραγουδι(εψαχνα στα τυφλα τιτλο και γκρουπ για κοντα 4 ωρες εχοντας ως στοιχεια 3 δευτερολεπτα απο το βιντεο κλιπ!!)
the dandy warhols- get off
apkat
Φοβερη εκτελεση της Τορι Αμος στο Enjoy the silence των Depeche mode


sihainas
sorry αλλά...το σκότωσε... biggrin.gif

Από τις πολλές διασκευές αυτού του κομματιού εγώ προτιμώ αυτή των Lacuna Coil

Pierce
sorry guyz αλλα η καλυτερη διασκευη στο enjoy the silence την εχουν κανει...... οι depeche mode tongue.gif (και ο sasha με τον digweed ενα εκπληκτικο remix)



και το remix που σας ελεγα....(καποιος το εχει βαλει ως soundtrack σε εναν κινεζο καρατεριστα)


sihainas
Καλά εννοείται ότι το αυθεντικό είναι το καλύτερο...εγώ μίλαγα για τις διασκευές wink.gif


edit.

btw. εγώ προτιμώ την αρχική έκδοση από τους depeche και όχι αυτή που βγήκε αργότερα...

Pierce
και αυτο διασκευη ειναι. δεν ειναι το πρωτοτυπο το οποιο βγηκε το 90' ειναι μεσα στο cd με τα ρεμιξ του 04. δεν ξερω αν το προτιμω την πρωτη εκτελεση που του ειχαν κανει τοτε, καθως αυτη ειναι πιο ''δυνατη'' και τα δυο ωστοσο εχουν την γλυκα τους

εντιτ: με ψιλοπρολαβες biggrin.gif
sihainas
Ναι μετά το είδα ότι είχε βάλει αυτό wink.gif anyway δεν μου πολυαρέσει εμένα... γούστα είναι αυτά... όπως και να χει είναι φοβερό τραγούδι... all time classic...
apkat
Εγω θα επιμεινω για την Τορι αν αναλογιστει κανεις οτι μαζι της εχει μονο τη διακριτικη παρουσια ενος πιανου..
Η φωνη της ειναι εκπληκτικη ειδικα προς το τελος που ανεβαινει ψηλα.
Gravedigger
Λίγο άσχετο με αυτό που συζητάτε αλλά αυτό το τραγούδι είναι ΓΑΜΑΤΟ....
In Flames-Come Clarity


Alexmei
Καλό το come clarity.

Ένα πιο classic rock κομμάτι. Θεωρησα φανταστική την συνεργασία του Santana με τον Tyler


Alexmei
ένα ακόμα videο. Steve Lukather.

Invalid Video Link
rchos
QUOTE
τρελο σκαλωμα με αυτο το τραγουδι(εψαχνα στα τυφλα τιτλο και γκρουπ για κοντα 4 ωρες εχοντας ως στοιχεια 3 δευτερολεπτα απο το βιντεο κλιπ!!)
the dandy warhols- get off



υποθετω τα 3 αυτα δευτερολεπτα ηταν απο διαφημιση της τηλεορασης??? wink.gif
αν ναι τοτε καναμε ακριβως το ιδιο πραγμα.εγω απλα το βρηκα λιγο πιο γρηγορα(πολυ πιο γρηγορα) γιατι καταλαβα οτι μιλαμε dandy warhols αμεσως.δεν ρωταγες να σε βγαλω απο τον κοπο? tongue.gif
rchos
Invalid Video Link


μια απο τις μεγαλυτερες μπαντες.smiths.χωρις πολλα λογια


Invalid Video Link
Pierce
QUOTE(rchos7 @ Aug 9 2007, 15:57 ) *
υποθετω τα 3 αυτα δευτερολεπτα ηταν απο διαφημιση της τηλεορασης??? wink.gif
αν ναι τοτε καναμε ακριβως το ιδιο πραγμα.εγω απλα το βρηκα λιγο πιο γρηγορα(πολυ πιο γρηγορα) γιατι καταλαβα οτι μιλαμε dandy warhols αμεσως.δεν ρωταγες να σε βγαλω απο τον κοπο? tongue.gif


αυτα παθαινει κανεις οταν εχει προβλημα και δεν απευθεινεται στον σοφο με την μια(ψαχνει 4 ωρες ασκοπα)..... dry.gif cool.gif
kostasvc15
Τραγουδαρα!
Gravedigger
Soilwork-Rejection Role
Πολύ καλό κομμάτι.

Air Kef
ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ:

QUOTE
ΟΙ MUSE ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ.

Φθινοπωρινή ευρωπαϊκή περιοδεία για τους Muse και η αρχή γίνεται από τη χώρα μας.

Δώδεκα συνολικά θα είναι οι εμφανίσεις τους τον Οκτώβριο, ξεκινώντας από την Αθήνα στις 4 Οκτωβρίου και τελειώνοντας στην Κοπεγχάγη είκοσι ημέρες μετά. Τα εισιτήρια αναμένεται να βγουν στην κυκλοφορία μετά τις 17 Αυγούστου, για το σύνολο της περιοδείας τους.

Τη συναυλία τους εδώ (θα γίνει στο Terra Vibe) διοργανώνει η Didi Music. Σύντομα αναμένεται και η επίσημη ανακοίνωσή της.


Ενα απο τα καλυτερα ροκ συγκροτηματα της εποχης μας,ορμωμενο απο την Αγγλια,ερχεται στην Ελλαδα,για πρωτη φορα νομιζω.Θα ειμαι εκει,οπως και παρα μα παρα πολυς κοσμος..


Εχασα τους James,αλλα τους Muse οχι..
liolias
Πωπω παιδια ειχα παει στο ριβερ παρτυ στο Χατζηγιαννη και ηταν ολα τα λεφτα!!
Pierce
ενα γκρουπ που μας ταξιδευει στα μεσα των 90s το οποιο τοτε ειχε μεγαλη επιτυχια. βεβαια ολα τους τα τραγουδια μοιαζουν να εχουν τον ιδιο ρυθμο αλλα πιστευω οι περισσοτεροι οταν ειμασταν μεταξυ δημοτικου και γυμνασιου(και τους αρεσε η ροκ και τα ειδη της) τους ακουγαμε (μιλαω για αυτους που εχουν γεννηθει στα 80s)
the offspring-self esteem icon_headbang.gif
eftychia
Χα οι offspring ηταν το αγαπημενο μου συγκροτημα στην 6η δημοτικου κια στο γυμνασιο! Προσφατα ελεγα στον ντιζυ οτι αν ερχοντουσαν στην Ελλαδα θα ηθελα να παω να τους δω (προφανως μονο εγω συμπληρωσα). Ο αγαπημενος μου δισκος ηταν (και ειναι) οχι το Smash αλλα το Ixnay on the hombre και μακραν το αγαπημενο μου τραγουδι απο αυτους το Gone away!

sihainas
Εϊχα κι εγώ ένα μικρό κόλλημα παλιά με του offspring αλλά ευτυχώς μου πέρασε γρήγορα tongue.gif Για την ώρα πάντως επιμένω Ελληνικά...



Air Kef
ΧΑ.

Εφη,εγω την προηγουμενη βδομαδα ακουγα Amazed,Denial Revisited(θεικο) και Gone Away(επισης θεικο,ξερεις μηπως για ποιον το εχουν γραψει; )!! biggrin.gif

Κι εγω θα πηγαινα οπως καταλαβαινεις. smile.gif

Εχουν βγαλει πολλα τραγουδια που μου αρεσουν.
Genocide,Come Out and Play,Self Esteem,Mota,Me & My Old Lady καθως και πραγματικα πολλα αλλα ειναι απο τα αγαπημενα μου.
eftychia
QUOTE(Air Kef @ Aug 21 2007, 02:36 ) *
ΧΑ.

Εφη,εγω την προηγουμενη βδομαδα ακουγα Amazed,Denial Revisited(θεικο) και Gone Away(επισης θεικο,ξερεις μηπως για ποιον το εχουν γραψει; )!! biggrin.gif

Κι εγω θα πηγαινα οπως καταλαβαινεις. smile.gif

Εχουν βγαλει πολλα τραγουδια που μου αρεσουν.
Genocide,Come Out and Play,Self Esteem,Mota,Me & My Old Lady καθως και πραγματικα πολλα αλλα ειναι απο τα αγαπημενα μου.



Οχι δεν ξερω για ποιον εχει γραφτει!
Απο οτι βλεπω παντως απο τα αγαπημενα σου τραγουγια που μου λες κι εσενα οι αγαπημενοι σου δισκοι πρεπει να ειναι το Smash και το Ixnay on the hombre. Δυστυχως απο το Americana και μετα παιζαν ολο τα ιδια. (*οταν ειχε βγει ο δισκος Americana μου αρεσε αρκετα το The kids aren't alright).
Ωραια οποτε οταν ερθουν(σιιιιιιιιιιιιιγουρα θα ερθουν) θα κανονισουμε να παμε ολοι μαζι! Να ερθει κι η Νικη!
Air Kef
biggrin.gif

The kids aren't allright ειναι θεικο.

Μου αρεσαν μεχρι και το επομενο τους, το Conspiracy of One (Η συνωμοσια του ενός laugh.gif ) ωστοσο καπου εκει τους εχασα ενω το Splitter το ακουσα δυο φορες και μου περασε καπως αδιαφορο.
Οταν θα ερθουν ριξε σημα.Δεν θα κανω παντως και τα παντα για να τους δω.Για λίγους ειναι αυτα,οπως οι Muse για τους οποιους πιθανοτατα θα γραψουν απουσιες στα εργαστηρια μου.
Κανονισε παντως να ξαναερθουν οι James και να τους χασω. sad.gif
Gravedigger
Offspring 77.gif 77.gif 77.gif
Εννοείται και εγώ μέσα για συναυλία!Για μένα το καλύτερο ήταν το Americana με μικρή διαφορά από το Smash.Πάντως εμένα δεν με χάλασαν ούτε τα τελευταία τους,αφού και το Conspiracy of One ήταν πολύ καλό και το Splinter.
Pierce
αν σας πω οτι δεν περιμενα αντιδρασεις απο το βιντεο που εβαλα θα σας ελεγα ψεματα tongue.gif
Keyser_Soze
Το Ixnay On The Hombre ήταν με διαφορά το καλύτερο τους με τα Smash και Americana να ακολουθούν. Το Conspiracy Of One ήταν πολύ μέτριο, ενώ το Splinter ήταν επιεικώς κάκιστο.

Και αφήστε τα όνειρα περί συναυλιών αφού το κορυφαίο γκρουπ του κόσμου (ξανά)έρχεται στις 6/9 στο Terra Vibe. Και όπως όλοι καταλάβατε μιλάω για τους τρισυπόστατα ανυπέρβλητους TOOL!!
man10
Παιδια θελω βοηθεια...
Ακουσα τις προαλλες ενα τραγουδι που πηγαινε καπως ετσι ''Θα ανεβω σε μια μπανανια,και θα αρχισω να τρωω μπανανες''
Ξερει κανει πως λεγεται το τραγουδι η ποιος/ποιοι το λενε?
Γιατι εχω φαει γερο κολλημα...
Air Kef
Κακο συναπαντημα - Μπανανια


(Μπορω με τις ωρες να ψαχνω τιτλους τραγουδιων μεσα απο στοιχους biggrin.gif )

("Γουγλη ημων, ο εν τοις διαδικτυοις" κτλ. κτλ.)
man10
QUOTE(Air Kef @ Aug 24 2007, 11:34 ) *
Κακο συναπαντημα - Μπανανια
(Μπορω με τις ωρες να ψαχνω τιτλους τραγουδιων μεσα απο στοιχους biggrin.gif )

("Γουγλη ημων, ο εν τοις διαδικτυοις" κτλ. κτλ.)

Xιλια ευχαριστω... smile.gif

edit: Στο Limewire δεν μπορω να το βρω ρε γμτ...
Ουτε στο youtube.
Ξερεις απο που αλλου μπορω να το κατεβασω η εστω να το ακουσω...?
thrylos7
Ladies and Gentlemen, Ian Gillan ('s voice - vocal range)...

Pierce
placebo running up that hill. σκαλωμα ολκης. το τελευταιο 3ημερο το εχω ακουσει πανω απο 50 φορες

Invalid Video Link


και μια διαφορετικη οπτικη γωνια του τραγουδιου απο τους within temptation. η εισαγωγη πιστευω ειναι ολα τα ευρω cool.gif

Gravedigger
QUOTE(pierce21 @ Aug 28 2007, 21:12 ) *
placebo running up that hill.

Πολύ καλό τραγούδι.Γενικά οι Placebo,αν και δεν τρελαίνομαι για αυτούς,έχουν μερικά καταπληκτικά τραγούδια.Αξιόλογο group με εκκεντρικότατο frontman!
Air Kef
QUOTE
.Αξιόλογο group με εκκεντρικότατο frontman!


Προσωπικα τους βαζω πολυ παραπανω απο το "αξιολογο" ενω το "εκκεντρικοτατο" θα το ελεγα "ξεχωριστο". smile.gif

Εχουν καποια τρομερα tracks και γενικα παρα πολυ καλο ηχο.

ΦΟΒΕΡΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ, η συνεργασια τους με τον frontman των REM, Michael Stipe, το Broken promise.
McRae
QUOTE(Gravedigger @ Aug 28 2007, 22:23 ) *
Πολύ καλό τραγούδι.Γενικά οι Placebo,αν και δεν τρελαίνομαι για αυτούς,έχουν μερικά καταπληκτικά τραγούδια.Αξιόλογο group με εκκεντρικότατο frontman!


Το συγκεκριμενο ειναι διασκευη,Kate Bush αυθεντικη εκτελεση.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.