Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Το topic της Μουσικής
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα αποδυτήρια > Τέχνες και θεάματα
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87
Magnus92
QUOTE(J-Kas34 @ Dec 27 2009, 22:04 ) *
Οι Metallica και οι Iron Maiden θα είναι headliners στα Sonisphere...Όπως έχω αναφέρει στις τοποθεσίες που μπήκαν φέτος στον "χάρτη" του φεστιβάλ θα είναι ως headliners οι Metallica ενώ στις ήδη υπάρχουσες οι Iron Maiden...
Άρα λογικά θα έχουμε Metallica στο Sonisphere,έτσι λένε τουλάχιστον,όλα αυτά είναι υποθέσεις και ότι βγαίνει από τις πληροφορίες...
Πάντως ακούγεται έντονα ότι οι Maiden Θα περάσουν ούτως ή άλλως από την Ελλάδα στην mini-περιοδεία που θα κάνουν φέτος το καλοκαίρι,ήδη έχουν ανακοινώσει κάποιες ημερομηνίες...Ίσως και με νέο album τον Μάρτιο αλλά δεν το βλέπω...



Τον Μαρτιο αλμπουμ και οι Maiden ;;; Ευλογια Θεου θα ηταν (ηδη περιμενω το νεο των Scorpions τον Μαρτιο) . . .
The Warlus
QUOTE(Magnus92 @ Dec 28 2009, 00:59 ) *
Τον Μαρτιο αλμπουμ και οι Maiden ;;; Ευλογια Θεου θα ηταν (ηδη περιμενω το νεο των Scorpions τον Μαρτιο) . . .



O Janick Gers πρόσφατα δήλωσε πως μπαίνουν στο studio για να ηχογραφήσουν ενώ και ο Adrian Smith λίγους μήνες πριν είχε δηλώσει πως η νέα δουλεία θα βγει το 2010...Κρατάμε και μια "πισινή" όμως
a bullet for your head
pinkTimeout

"...sometimes, when I look deep in your eyes, I swear I can see your soul..."
Magnus92
Iron Maiden, Rammstein, Stooges, Mötley Crüe στο Sonisphere Festival ... Καυτη πληροφορια της τελευταιας στιγμης ... Φημη ή πραγματικοτητα ;;; Θα δειξει . . . 45.gif
The Warlus
QUOTE(Magnus92 @ Dec 30 2009, 15:02 ) *
Iron Maiden, Rammstein, Stooges, Mötley Crüe στο Sonisphere Festival ... Καυτη πληροφορια της τελευταιας στιγμης ... Φημη ή πραγματικοτητα ;;; Θα δειξει . . . 45.gif



Μιλάς για Ελλάδα τώρα;
a bullet for your head



a bullet for your head
Δυο πραγματικα πολυ ωραια τραγουδια....







Χρονια Πολλα...
Magnus92
QUOTE(J-Kas34 @ Dec 30 2009, 23:29 ) *
Μιλάς για Ελλάδα τώρα;



Ναι για Ελλαδα
rchos


φατε ματια ψαρια!
Magnus92


Χωρις να πω πολλα πολλα για αυτους
The Warlus
QUOTE(Magnus92 @ Jan 3 2010, 18:28 ) *
Χωρις να πω πολλα πολλα για αυτους



Oι οποίοι σκίσανε και το γ@#$%ο το X-FACTOR έτσι...Μην τα ξεχνάμε αυτά...

Τώρα DEEP PURPLE,μέσα στις 5 κορυφαίες μπάντες που υπήρξαν ποτέ(χαλαρά όμως)


3:15- Ritchie Blackmore....Θεός ακόμα και στο playback(; )!!!!!
Magnus92
QUOTE(J-Kas34 @ Jan 4 2010, 01:59 ) *
Oι οποίοι σκίσανε και το γ@#$%ο το X-FACTOR έτσι...Μην τα ξεχνάμε αυτά...


Ετσι... 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif

Και ενα ελληνικο ΔΥΝΑΤΟ κομματι . . .


The Warlus
Scorpions σε Πάτρα και Γιάννενα για το καλοκαίρι διάβασα κάπου χωρίς τίποτα να είναι επίσημο...
Για να δούμε
Magnus92
QUOTE(J-Kas34 @ Jan 7 2010, 13:37 ) *
Scorpions σε Πάτρα και Γιάννενα για το καλοκαίρι διάβασα κάπου χωρίς τίποτα να είναι επίσημο...
Για να δούμε


τιποτα πιο κοντα στη Αλεξανδρουπολη ;;;


99% επισημο για Πατρα . . . Για Γιαννενα δεν ξερω . . .
pinkTimeout
..καλημερα! Καλη χρονια!


"...You’re like a star a pure light in the darkness...."


Magnus92
http://www.youtube.com/watch?v=ERUh7q8lomE


http://www.youtube.com/watch?v=S9pIwM4Yd64...feature=channel

δυο τραγουδακια που βρηκα και ανεβασα εγω . . . Please μπειτε και αφηστε και κανα καλο σχολιο και κανα 5αστερο . . . .

biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
Magnus92
19 Μαρτιου το αλμπουμ των Γερμανων ...
pinkTimeout

smile.gif
Magnus92


Για μενα το δευτερο καλυτερο ελληνικο τραγουδι απεχει ετη φωτος απο αυτο . . . Υπερβολη ;;; Ισως . . .
apkat
Tεραστια η υπερβολη αν σκεφτεις οτι μονο οι Τρυπες εχουν και αλλα πολυ σπουδαια τραγουδια..Προσωπικα δικο τους κορυφαιο θεωρω την καινουργια Ζαλη μα ειναι τοσα μα τοσα πολλα..Εδω,Βραδυνη πλανη,Ταξιδιαρα ψυχη, αμνησια, δε χωρας πουθενα, χαρτινο τσιρκο, μεσα στην νυχτα των αλλων, παρτυ στον 13ο οροφο ειναι μονο καποια απο αυτα.

Μεγαλο συγκροτημα οι Τρυπες..Σημαδεψαν τα χρονια που μεγαλωνα..Και ειχα την τυχη να τους δω αρκετες φορες..3 το συγκροτημα και αλλες 2-3 τον Αγγελακα μονο του..

Αν μπορουσε και ο υπολοιπος κοσμος να καταλαβει Ελληνικα αυτο το συγκροτημα θα ειχε παγκοσμια επιτυχια..Εγω μονο με πολυ μεγαλες μπαντες του εξωτερικου μπορω να τους συγκρινω.
spysta
QUOTE(J-Kas34 @ Jan 7 2010, 12:37 ) *
Scorpions σε Πάτρα και Γιάννενα για το καλοκαίρι διάβασα κάπου χωρίς τίποτα να είναι επίσημο...
Για να δούμε

ακουσα και για Καστανιες Εβρου !!!! 56.gif icon_headbang.gif
Ελπιζω να προλαβω να βρω τικετς γιατι η πλατεια δεν χωραει πολυ κοσμο ..
Razorblade Fish
QUOTE(apkat @ Jan 12 2010, 00:20 ) *
Tεραστια η υπερβολη αν σκεφτεις οτι μονο οι Τρυπες εχουν και αλλα πολυ σπουδαια τραγουδια..Προσωπικα δικο τους κορυφαιο θεωρω την καινουργια Ζαλη μα ειναι τοσα μα τοσα πολλα..Εδω,Βραδυνη πλανη,Ταξιδιαρα ψυχη, αμνησια, δε χωρας πουθενα, χαρτινο τσιρκο, μεσα στην νυχτα των αλλων, παρτυ στον 13ο οροφο ειναι μονο καποια απο αυτα.

Μεγαλο συγκροτημα οι Τρυπες..Σημαδεψαν τα χρονια που μεγαλωνα..Και ειχα την τυχη να τους δω αρκετες φορες..3 το συγκροτημα και αλλες 2-3 τον Αγγελακα μονο του..

Αν μπορουσε και ο υπολοιπος κοσμος να καταλαβει Ελληνικα αυτο το συγκροτημα θα ειχε παγκοσμια επιτυχια..Εγω μονο με πολυ μεγαλες μπαντες του εξωτερικου μπορω να τους συγκρινω.

Ηταν μεγαλο συγκροτημα.Πολυ μεγαλο...Η Καινουρια Ζαλη ειναι υμνος,ξεχωριζει για μενα απο οποιοδηποτε αλλο τραγουδι τους...
Magnus92
QUOTE(spysta @ Jan 12 2010, 04:27 ) *
ακουσα και για Καστανιες Εβρου !!!! 56.gif icon_headbang.gif
Ελπιζω να προλαβω να βρω τικετς γιατι η πλατεια δεν χωραει πολυ κοσμο ..


Ωραιο το αστειακι αλλα παλιωσε πλεον ... Τα λεγατε και περσυ τα ιδια . . . Αλλα να μου πεις απο Αθηνα εισαι . . .
apkat
παντως το αστειακι θα παραμενει επικαιρο οσο οι Σκορπιονς θα συνεχιζουν να γυριζουν την Ελληνικη επαρχια..Δεν λεω οτι ειναι κακο αλλα σαν αστειακι μια χαρα επικαιρο ειναι.
Magnus92
QUOTE(apkat @ Jan 12 2010, 15:39 ) *
παντως το αστειακι θα παραμενει επικαιρο οσο οι Σκορπιονς θα συνεχιζουν να γυριζουν την Ελληνικη επαρχια..Δεν λεω οτι ειναι κακο αλλα σαν αστειακι μια χαρα επικαιρο ειναι.


Ok.. Οσο συνεχιζετε να βλεπετε ετσι την μουσικη θα ειναι επικαιρο ... Οντως thumbsup.gif
Σωστη κριση . . .
apkat
Kαμια σχεση με την οπτικη μου για την μουσικη δεν εχει αυτο που λεω..Οι σκορπιονς υπηρξαν απο τα αγαπημενα μου συγκροτηματα και τους εχω δει πολλες φορες..Αυτο ομως δεν εχει σχεση..Οταν ενα συγκροτημα παγκοσμιας φημης κανει τουρ αντιστοιχο του Μιχαλη χατζηγιαννη στην Ελλαδα μοιραια θα πρεπει να δεχονται οι οπαδοι του και την πλακα..Δεν λεω οτι ειναι κακο..Προφανως οι ανθρωποι θελουν να αραξουν λιγο και να κανουν και τις διακοπες τους στην Ελλαδα..βεβαια αυτο δεν το εκαναν στα τελη του 80 αλλα το κανουν τωρα..ΔΕν ειναι τυχαιο βεβαια..
pinkTimeout
Magnus92
QUOTE(apkat @ Jan 12 2010, 16:40 ) *
Kαμια σχεση με την οπτικη μου για την μουσικη δεν εχει αυτο που λεω..Οι σκορπιονς υπηρξαν απο τα αγαπημενα μου συγκροτηματα και τους εχω δει πολλες φορες..Αυτο ομως δεν εχει σχεση..Οταν ενα συγκροτημα παγκοσμιας φημης κανει τουρ αντιστοιχο του Μιχαλη χατζηγιαννη στην Ελλαδα μοιραια θα πρεπει να δεχονται οι οπαδοι του και την πλακα..Δεν λεω οτι ειναι κακο..Προφανως οι ανθρωποι θελουν να αραξουν λιγο και να κανουν και τις διακοπες τους στην Ελλαδα..βεβαια αυτο δεν το εκαναν στα τελη του 80 αλλα το κανουν τωρα..ΔΕν ειναι τυχαιο βεβαια..



Αυτο που περιγραφεις ομως φιλε μου ειναι μια ΠΡΩΗΝ μπαντα που το μονο που κανει ειναι αρπαχτες χωρις να μπορει πλεον να δημιουργησει τιποτα για την μουσικη ... Εσυ αυτο μαλλον πιστευεις. Οκ. Δεκτο.
Θελεις ομως την αποψη μου;;; Οταν το 2007 ακουσα το Humanity hour 1 πραγματικα εμεινα καγκελο , γιατι εβλεπε μια (θεωρητικα) τελειωμενη μπαντα να ... εξελισει το μουσικο της στυλ και να βαδιζει σε νεα μουσικα μονοπατια , εστω και στα 60 τους χρονια... Μπορει να μην ειναι τιποτα το σπουδαιο ως αλμπουμ (το δεχομαι), αλλα πραγματικα σκεψου λιγο αυτο που ανεφερα πριν...

Απαξιωνετε αυτα , και εχετε κανει θεους τους Μεταλικα, οι οποιοι ως η "μεγαλυτερη μπαντα του πλανητη" , ειχε τοσο μεγαλη εμπνευση που μεσα σε 12 χρονια καταφερε να βγαλει 2 αλμπουμ ( και τι αλμπουμ κιολας)....

Αυτα smiley.gif !
spysta
δεν μ αρεσε ποτε η μεταλ .. επομενως δεν μ αρεσαν ποτε και οι Σκορπιονς ή οι Μεταλικα .. αν και ορισμενα κομματια τους οπως το wind of change,nothing else matters στην ορχηστρικη εκτελεση .. ειναι πραγματικα επικα ..
το να βλεπεις ομως ενα τοσο ΜΕΓΑΛΟ συγκροτημα οπως οι Σκορπιονς να κανει συστηματικα αρπαχτες τα τελευταια χρονια για διακοπουλες και τελευταιες εισπραξεις σε τουρ που αναλογο κανει ο Μαρτακης και η Ταμτα .. οκ αρχικα ηταν λυπηρο .. τωρα πλεον κατανταει αστειο
smiley.gif
thrylos7
Δεν είναι τόσο αρνητικό αυτό των Scorpions πάντως...

QUOTE
3:15- Ritchie Blackmore....Θεός ακόμα και στο playback(; )!!!!!


Έλιωσα.... respect!

spysta
QUOTE(thrylos7 @ Jan 12 2010, 23:58 ) *
Δεν είναι τόσο αρνητικό αυτό των Scorpions πάντως...

Σαφεστατα .. πολυ κοσμος που δεν ειχε την ευκαιρια παλαιοτερα.. τους βλεπει εστω και στα τελευταια τους
Ginobili
Other bands play,Manowar Kill!!!!

HAIL!!! HAIL!!!! HAIL AND KILL!!!!!!
pinkTimeout

"....I'm waiting
I'm waiting for you
I'm aching
I'm aching for you..."
The Warlus
Ε εντάξει ρε παιδιά μπορεί όντως να είναι "παράξενο" αυτό που κάνουν οι Σκόρπιονς αλλά εντάξει είπαμε δεν θα τους σκοτώσουμε κιόλας.Δεν λέω να κάνουμε και χαβαλέ αλλά εντάξει.Ακούω κάτι για αρπαχτές.Τι ανάγκη έχουν οι Scorps για να κάνουν αρπακτές;Το όνομά τους είναι από το Number Of The Beast των Maiden οι οποίοι τους ευχαριστούν μέχρι και την τεράστια συναυλία του Waters στο Βερολίνο το 1990 την οποία και ανοίξανε.Είπαμε εντάξει.Ίσως να γουστάρουν να περάσουν καλά σε διάφορα μέρη της Ελλάδας κάνοντας και συναυλίες.Το προτιμώ χίλιες φορές από το να δω τον M@#%oγιάννη στην Πάτρα και στα Γιάννενα να δω τους Scorpions.Τώρα αν κάποιοι νομίζουν ότι έτσι μειώνεται το ίδιο το group οκ,πράγμα το οποίο δεν το ασπάζομαι,όλοι όσοι γουστάρουμε καλή μουσική ξέρουμε ποιοι είναι οι Scorps,είτε τους γουστάρουμε είτε όχι.Και δεν είμαι κανένας Scorpions-fan ίσα-ίσα.
Εδώ στην Αγγλία βλέπεις ονόματα όπως McCartney-Gilmour-Paice να παίζουν μαζί σε αγγλικό club και να γουστάρουν...
Magnus92
QUOTE(spysta @ Jan 13 2010, 01:46 ) *
δεν μ αρεσε ποτε η μεταλ .. επομενως δεν μ αρεσαν ποτε και οι Σκορπιονς ή οι Μεταλικα .. αν και ορισμενα κομματια τους οπως το wind of change,nothing else matters στην ορχηστρικη εκτελεση .. ειναι πραγματικα επικα ..
το να βλεπεις ομως ενα τοσο ΜΕΓΑΛΟ συγκροτημα οπως οι Σκορπιονς να κανει συστηματικα αρπαχτες τα τελευταια χρονια για διακοπουλες και τελευταιες εισπραξεις σε τουρ που αναλογο κανει ο Μαρτακης και η Ταμτα .. οκ αρχικα ηταν λυπηρο .. τωρα πλεον κατανταει αστειο
smiley.gif



Ωραια ρε αδερφε μεινε και ακου Μαρτακη εσυ, και γελα κιολας με τα "χαλια" των γερμανων ....
Μου αρεσει παρα πολυ το πως αντιμετωπιζετε την μουσικη ρε . . .

Τελος παντων, τι να καθομαι να λεω τωρα ετσι κι αλλιως δεν θα βγει ακρη ... Ας μην πατησει κανενας στις συναυλιες ... Θα παιξουν μονο για μενα .... Καλυτερα . . . Θα μπορω να κανω και παραγγελιες ....
Ginobili
Οι scorpions έχουν μειωθεί πολύ σαν μπάντα,λόγω της μουσικής τους...εδώ και πολλά χρόνια.Αυτή είναι η ξεφτίλα τους.Όχι το ότι πάνε και κάνουν συναυλίες στο κάθε χωριό της Ελλάδος.
balomazoxtra

They took off his clothes
They pissed in his hands
I told them to stop
But then I joined in
We beat him with guns
And batons not just once
But again and again

A hero of war
Yeah that's what I'll be
And when I come home
They'll be damn proud of me
I'll carry this flag
To the grave if I must
Because it's a flag that I love
And a flag that I trust
...
The Warlus
QUOTE(Ginobili @ Jan 13 2010, 22:21 ) *
Οι scorpions έχουν μειωθεί πολύ σαν μπάντα,λόγω της μουσικής τους...εδώ και πολλά χρόνια.Αυτή είναι η ξεφτίλα τους.Όχι το ότι πάνε και κάνουν συναυλίες στο κάθε χωριό της Ελλάδος.



E καλά εντάξει...Άμα περιμένουμε από τους Scorpions να ορίσουν τον σύγχρονο ήχο ζήτω που καήκαμε,και από την κάθε μπάντα με ιστορία 30 ετών.Οπότε δεν το θεωρώ ξεφτίλα το ότι τα άλμπουμ τους δεν είναι εξίσου καλά με τα παλαία.Στην τελική δεν τα αγοράζω και έχω το κεφάλι μου ήσυχο
apkat
QUOTE(Magnus92 @ Jan 12 2010, 23:38 ) *
Αυτο που περιγραφεις ομως φιλε μου ειναι μια ΠΡΩΗΝ μπαντα που το μονο που κανει ειναι αρπαχτες χωρις να μπορει πλεον να δημιουργησει τιποτα για την μουσικη ... Εσυ αυτο μαλλον πιστευεις. Οκ. Δεκτο.
Θελεις ομως την αποψη μου;;; Οταν το 2007 ακουσα το Humanity hour 1 πραγματικα εμεινα καγκελο , γιατι εβλεπε μια (θεωρητικα) τελειωμενη μπαντα να ... εξελισει το μουσικο της στυλ και να βαδιζει σε νεα μουσικα μονοπατια , εστω και στα 60 τους χρονια... Μπορει να μην ειναι τιποτα το σπουδαιο ως αλμπουμ (το δεχομαι), αλλα πραγματικα σκεψου λιγο αυτο που ανεφερα πριν...

Απαξιωνετε αυτα , και εχετε κανει θεους τους Μεταλικα, οι οποιοι ως η "μεγαλυτερη μπαντα του πλανητη" , ειχε τοσο μεγαλη εμπνευση που μεσα σε 12 χρονια καταφερε να βγαλει 2 αλμπουμ ( και τι αλμπουμ κιολας)....

Αυτα smiley.gif !


Ρε αδερφε τι γενικευσεις ειναι αυτες που κανεις και τι ευκολα συμπερασματα βγαζεις;;Ποιος σου ειπ[ε ολα αυτα τα πραγματα;;Ποιος μιλησε για Μεταλλικα και για πρωην μπαντες;;

Οτι κανουν αρπαχτες -που ειναι δεδομενο οτι κανουν- δεν τους κανει αυτοματως και πρωην μπαντα..Εγω απλα καταλαβαινω τον κοσμο που κανει χιουμορ με τις αρπαχτες τους..Ειναι αναμενομενο και δικαιολογημενο..Καλλιτεχνικα δεν μπορω να τους κρινω μιας και εγω βρισκω ενδιαφερον σε ολα τους τα αλμπουμ ακομα και στα τελευταια..

Γενικα μην κανεις τοσο βιαστικες κρισεις..Δεν βοηθα την κουβεντα
spysta
QUOTE(Magnus92 @ Jan 13 2010, 20:15 ) *
Ωραια ρε αδερφε μεινε και ακου Μαρτακη εσυ, και γελα κιολας με τα "χαλια" των γερμανων ....
Μου αρεσει παρα πολυ το πως αντιμετωπιζετε την μουσικη ρε . . .

Τελος παντων, τι να καθομαι να λεω τωρα ετσι κι αλλιως δεν θα βγει ακρη ... Ας μην πατησει κανενας στις συναυλιες ... Θα παιξουν μονο για μενα .... Καλυτερα . . . Θα μπορω να κανω και παραγγελιες ....

Mην γενικευεις και βγαζεις τοσο ευκολα συμπερασματα .. μην κρινεις τοσο γρηγορα .. οπως σωστα σου τονισε και ο apkat .. ποιος μιλησε για πρωην μπαντες ??που εγγυται η αρνητικη αντιμετωπιση της μουσικης απο πλευρας μου ???Που ειπα κατι που να μειωσε τους Σκορπιονς σαν συγκροτημα ???.. απλα τονισα οτι ειναι αστειες οι αρπαχτες που κανουν τα τελευταια χρονια.Και ειναι γεγονος αυτο
Μην προσκολλας στο γεγονος οτι αναφερθηκα σε μια μπαντα που προφανως γουσταρεις πολυ.. δες το λιγο πιο αντικειμενικα

και στο λεω αυτο ως ενας τυπος που εχει εκπομπη στο ραδιοφωνο και ειναι υπευθυνος για μπολικες ωρες μουσικη on air .. που σεβεται καθε ειδος μουσικης κι οτιδηποτε αυτο πρεσβευει

τσπ .. δεν θα κατσουμε να σκασουμε και για τους Σκορπιονς τωρα.. τζισους δηλαδη laugh.gif
Ginobili
QUOTE(J-Kas34 @ Jan 13 2010, 20:58 ) *
E καλά εντάξει...Άμα περιμένουμε από τους Scorpions να ορίσουν τον σύγχρονο ήχο ζήτω που καήκαμε,και από την κάθε μπάντα με ιστορία 30 ετών.Οπότε δεν το θεωρώ ξεφτίλα το ότι τα άλμπουμ τους δεν είναι εξίσου καλά με τα παλαία.Στην τελική δεν τα αγοράζω και έχω το κεφάλι μου ήσυχο

Ποιον σύγχρονο ήχο....εδώ και τουλάχιστον 15 χρόνια είναι ανύπαρκτοι για μένα.Και μη κάτσουμε να απαριθμήσουμε μπάντες 30 ετών....πόσο καλύτερο έργο έχουν παρουσιάσει μετά τις αρχές τους.....
Αλλά οκ,εγώ δεν πρόκειται να σκοτιστώ ποτέ για τους scorpions.Kαι τις συναυλίες που πάνε και κάνουν στα χωριά,καλά κάνουν και τις κάνουν.Για να πρωτοξεκινήσει κάποιος λίγο με ροκ,και να πάρει μια γεύση,καλοί είναι.

QUOTE(spysta @ Jan 14 2010, 00:27 ) *
και στο λεω αυτο ως ενας τυπος που εχει εκπομπη στο ραδιοφωνο και ειναι υπευθυνος για μπολικες ωρες μουσικη on air .. που σεβεται καθε ειδος μουσικης κι οτιδηποτε αυτο πρεσβευει

να μας κάνεις αφιέρωση on air...στο basketforum.... laugh.gif
rchos
καλα ρε σπυρο εγραψες ολοκληρο κατεβατο 2:30 το βραδυ μονο και μονο για να μας πεις οτι κανεις εκπομπη στο ραδιοφωνο?ελεος δηλαδη.ψωναρα! tongue.gif
The Warlus
QUOTE(Ginobili @ Jan 14 2010, 03:09 ) *
Ποιον σύγχρονο ήχο....εδώ και τουλάχιστον 15 χρόνια είναι ανύπαρκτοι για μένα.Και μη κάτσουμε να απαριθμήσουμε μπάντες 30 ετών....πόσο καλύτερο έργο έχουν παρουσιάσει μετά τις αρχές τους.....
Αλλά οκ,εγώ δεν πρόκειται να σκοτιστώ ποτέ για τους scorpions.Kαι τις συναυλίες που πάνε και κάνουν στα χωριά,καλά κάνουν και τις κάνουν.Για να πρωτοξεκινήσει κάποιος λίγο με ροκ,και να πάρει μια γεύση,καλοί είναι.



Μα είπα ότι ορίζουν τον νέο ήχο;Ακριβώς το αντίθετο τονίζω
Απλά μην τους ισοπεδώνουμε και τελείως όμως.Και επίσης άλλο μετά τις αρχές τους και άλλο στα τελευταία τους...Άλλο έργο παρουσιάζεις όταν είσαι προς το τέλος της καριέρας σου.Το λέω αυτό διότι δεν μπορείς να περιμένεις από τους Scorpions,Metallica που αναφέρθηκαν να ξαναγίνουν πρωτοπόροι στον σκληρό ήχο.Πόσες μπάντες μεγάλης έκτασης και με ιστορία 25-30 έτων του λεγόμενου "σκληρού" ήχου έχουν ξανά-πρωτοτυπήσει με τις δημιουργίες τους;
Εδώ βλέπεις ότι μερικοί λένε τα ίδια και για τους Deep Purple...


Εν τω μεταξύ αυτό με τις αρπαχτές που το ξέρετε;Γιατί ένα συγκρότημα που έχει πουλήσει γύρω στους 75 εκατομμύρια δίσκους δεν θεωρώ πως έχει ανάγκη να κάνει αρπαχτές από τα ΓΙΑΝΝΕΝΑ και την ΠΑΤΡΑ!!Αν είναι δυνατόν δηλαδή.
Αρπαχτές από την άλλη θεωρώ κάτι 360 Tour όπου ανάθεμα και αν στην Καλογρέζα θα βρίσκονται 1000-2000 άνθρωποι που γουστάρουν την ΜΟΥΣΙΚΗ και όχι το κοινωνικό αστραφτερό περιτύλιγμα που προσπαθούν να πλασάρουν περιοδείες σαν και αυτές...
Gravedigger
QUOTE (Ginobili @ Jan 13 2010, 22:21 ) *
Οι scorpions έχουν μειωθεί πολύ σαν μπάντα,λόγω της μουσικής τους...εδώ και πολλά χρόνια.Αυτή είναι η ξεφτίλα τους.Όχι το ότι πάνε και κάνουν συναυλίες στο κάθε χωριό της Ελλάδος.

Άστο ρε Ginobili.Και εσύ Αθηναίος είσαι.Τι να πουν και αυτοί στο Καστελλόριζο που έχουν μια ελπίδα να δουν τους Scorpions? 56.gif

QUOTE (balomazoxtra @ Jan 13 2010, 22:31 ) *
Rise Against

Νάτος!Savior και Roadside και τα μυαλά στα κάγκελα!(blender)
Magnus92
QUOTE(Ginobili @ Jan 13 2010, 22:21 ) *
Οι scorpions έχουν μειωθεί πολύ σαν μπάντα,λόγω της μουσικής τους...εδώ και πολλά χρόνια.Αυτή είναι η ξεφτίλα τους.Όχι το ότι πάνε και κάνουν συναυλίες στο κάθε χωριό της Ελλάδος.



icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif 69.gif 69.gif 69.gif 69.gif 69.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif


Οτι να 'ναι, ε ;;
Αν επιτρεπεται ποιος μπαντες θεωρεις οτι ειναι σημα κατατεθεν για την σημερινη εποχη ;;; Αληθεια , προσπαθω να βρω μια ακρη . . . Με εχετε τρελανει smiley.gif . . .
rchos
αν επρεπε να πω ενα συγκροτημα που χαρακτηριζει την δεκαετια που μολις τελειωσε μαλλον θα ελεγα τους colplay.
Gravedigger
QUOTE (rchos @ Jan 14 2010, 19:26 ) *
αν επρεπε να πω ενα συγκροτημα που χαρακτηριζει την δεκαετια που μολις τελειωσε μαλλον θα ελεγα τους colplay.

Εδώ δεν ξέρεις το όνομα τους καλά καλά! blech.gif colplay?Μήπως ήθελες να γράψεις coalplay?Λειτουργούν με άνθρακα σαν τα τρένα!

ΥΓ.Rchos: Την είπες σε Mod. +1 foul.
rchos
Την είπες σε Mod. +1 foul.
Gravedigger
Επειδή έχω πολύ καιρό να ποστάρω και είμαι 100% σίγουρος ότι σας έλειψαν τα τραγούδια μου,πάρτε και μια core-ιλα από μένα.

Despised Icon-MVP

(Λες να βγάλουν και GOAT?)

This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.